Satılık Arı

Satılık Arı
2016 ana arı

Satılık Arı yada Paket Arı

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Bal Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıda yazılanları dikkatli ve özenle okuyunuz…

2017 YILI İÇİN PAKET ARI SİPARİŞLERİNİ 25 EKİM 2016 TARİHİNDE ALMAYA BAŞLIYORUZ. PAKET ARI ÇEŞİTLERİNİ VE FİYAT BİLGİLERİNİ O ZAMAN AÇIKLAYACAĞIZ. BELİRTTİĞİMİZ TARİHTE SİTEMİZİ TEKRAR ZİYARET EDİNİZ.

Paket arı  ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarih olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Kovanlarımız ahşap ve plastik olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmaktadır.

Satılık Arı olarak paket çeşitlerimiz 2 adettir. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı ve karniyol arı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bu yılın yeni ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır.

satılık arı kovanPAKET ARI 1: Bu paket arımız 5-7-8 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda olup, ortalama 4-5-6 çerçevesi yavrulu, 2-3 çerçevesi günlü yumurtalı ve son bir çerçevesi ise bal ve polenli arılı olmaktadır. Yine bu yavrulu çerçevelerin üzeri arılar ile kaplıdır. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir o yılın ana arılarıdır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. FİYAT: 250 TL

PAKET ARI 2: Bu paket arımız 10 çerçeveli normal kovanlarda olup,  ortalama 6-7 çerçevesi yavrulu olup, 2-3 çerçevesi ise günlü yumurtalı ve son bir çerçeve ise bal ve polenli olup, ayrıca üzerileri arılıdır. Yine diğer çerçevelerin üzeride işçi arılar ile kaplı olmaktadır. İstediğiniz paket arı çeşidine göre o yılın ana arılardır. Hemen kat koymak isteyenler için tavsiye edilir. Kovan ücrete dahi değildir. Bunda aparat kovan yoktur ve 10 çerçeveli kovanlar ile getirilir aktarma yapılır. ikinci el olarak tek katlı kovan istenirse ücreti alındıktan sonra bırakılabilir. Başka bir ücretlendirme yoktur. FİYAT: 300 TL

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz.
PAKET ARI SİPARİŞİ


Bir önceki yazımız olan Karniyol Arısının Özellikleri başlıklı makalemizde karniyol arısının özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. murat aksoy 05075828751 diyor ki:

  Peki iki adet 7 çreçveli istesem ve kapıda üdeme yapsam olurmu ayrıca diyar bakır için hangi arı iyi bilmiyorum bunu sizin vicdanınıza bırakıyorum adres çarıklı yeşilvadi mah sok 1015 ev19 05075828751

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, malesef canlı hayvan satışlarıda kapıda ödeme olmuyor ve ödeme önceden alınıyor. Güven konusunda herhangi bir kuşkunuz olmasın. Vermiş olduğunuz adres ile ilgili olarak rakım 600 civarlarındadır. Karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Yine bölgenizde arıcılar varsa onlarında fikrini alınız.

  2. abdullah kara diyor ki:

   50 kovan Kafkas arısı alsam manisa Turgutlu teslimi kaç lira olur

   1. Admin diyor ki:

    abdullah kara, hangi paket arıdan almak istiyorsunuz? 50 kovan ve üzeri için lütfen iletişim kısmındaki telefon numarasından arayınız bizi.

 2. Faris diyor ki:

  Selam bana kovan siz 30 ari petehi lazım nasıl bulabilirim fiyati nekadar

  1. Admin diyor ki:

   Faris, selam. Kovanlı ve kovansız farketmiyor bizim yukarıda belirtilen arı paketleri dahilinde göndermekteyiz.

 3. mustafa diyor ki:

  merhaba rakım 1250 konya ılgın karnıyol paket arı alsam onerırmısınız uyum saglarmı ayrıca olmeden gelırmı

  1. Admin diyor ki:

   mustafa, karniyol paket arı için bulunduğunuz yer uygun olmayabilir kafkas paket arılarından alırsanız daha iyi randıman alabilirsiniz.

  2. Mehmet akif diyor ki:

   Kadinhanindayim 0506 551 44 77

  3. Ali diyor ki:

   Kafkas arı konya için idael ari bence kafkas alın derim

 4. murat aksoy 05075828751 diyor ki:

  Çevremde arıcı yok bu bir ikincisi ödemeyi nasıl yaparım yaptık tan sonra nezaman arıyı gündrirsiniz

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, bulunduğunuz yer için karniyol paket arısı alarak çalışabilirsiniz. Şimdi siparişleri almaya başladık ve ödemeleri Mart ayına kadar alıyoruz. Sipariş ve ödeme önceliğine göre siparişler gönderilecektir. Sipariş verdiğiniz sayfanın altında banka hesap bilgilerimiz vardır oradan yapabilirsiniz.

 5. ERSIN diyor ki:

  MERHABA ADIM ERSİN BEN YOZGAT ILI SORGUNDA ARICILIK YAPMAKTAYIM RAKIM YAKLAŞIK 1100 IRKIM KAFKAS BELFAKS AMA NEDENSE SERT VE VERIMSONU YAGMA IRKIMI SORGUN GENELDE KEKIK GEVEN KORUNGA VE FIG AGIRLIKLI IRK TAVSIYENIZ NE OLMALI YAZBAZEN ASIRI SICAK KIS SERT GECMEKTE ANA IRKIMI KOMPİLE DEGISTIRMEK VEYUKSEK VERIMLI SIR GUZEL YAPAN KISA DAYANAN ARI IRKI OLMALI ILGINIZE TESEKKUR EDER BASARILAR

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, karniyol ve kafkas ırkları ile de çalışabilirsiniz. Yeni ana arılar fazla melez olmayan arılar dediğiniz şekilde yüksek verim alabilirsiniz ama aşırı meleze giden arılar orjinalliğini kaybetttiği için verim düşük olacaktır.

 6. Uğur Kırlangıç diyor ki:

  Paket arı ilgili haberinizi bekliyordum yayınlamanız iyi oldu ne kısa sürede siparişimi göndereceğim.

 7. yusuf uzun diyor ki:

  Erzurum tortum ilcesi1650 takım hangi cins uygun yusf uzun

  1. Admin diyor ki:

   yusuf uzun, bulunduğunuz yer için, kafkas ırkı olan paketlerimizden alarak çalışabilirsiniz.

   1. metin mert diyor ki:

    Bende arılar var satmak istiyorum Bilginize 50 arı var

    1. Admin diyor ki:

     metin mert, şuanda arı almıyoruz biz kendi arılarımızı satmaktayız. Teşekkürler

    2. Haydar diyor ki:

     Kaç tl ve neredesin

     1. Admin diyor ki:

      Haydar, mevsime göre arıların yerleri il olarak değişmektedir. Adres bilgilerimize iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

 8. murat aksoy 05075828751 diyor ki:

  Şimdiden beni sıraya alınız iki adet 5çerçeveli ama siz hangisini önerseniz onu bana gönderiniz vicdanınıza bırakıyorum hangisi iyi ise onu bana gönderin lütfen paranızı istediğiniz zaman gönderirim şimdiden teşekürler saygılar bizden

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, içiniz rahat olsun paket arılarımızdan memnun kalırsınız. Söylemiş olduğumuz gibi karniyol ırkını seçerek buradan sipariş formunu doldurup gönderin lütfen…http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 9. murat aksoy 05075828751 diyor ki:

  Ayrıca iltişim telfon nuz ricaetsem

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, iletişim bilgilerimiz burada bulunmaktadır… http://www.anaari.gen.tr/iletisim

 10. selçuk diyor ki:

  Merhabalar karniyol ırkı paket arı siparişi verdim.ödeme erken yapıldığında gönderim sırası da erken mi olucaktır?Manisa Köprübaşında arıcılık yapıyorum yöre olarak karniyol ırkı uygunmudur?Teşekkürler kolay gelsin..

  1. Admin diyor ki:

   selçuk, doğrudur paket arı siparişlerini verenler öncelik olarak ve bunlardan ödemesi yapanlar ise daha önce olarak gönderilecek şekilde listesini yapmaktayız.

 11. Ferhat SATIR diyor ki:

  hangi tarihte gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz ve nerden göndereceksiniz?

  1. Admin diyor ki:

   Ferhat SATIR, Nisan ayının ilk haftası gibi paket arıların dağıtımı başlayacaktır. Yüklü miktarda sipariş verenlerin kendimiz götüreceğiz az olanları ise kargo şirketi ile Adana ilinden çıkışı yapılacaktır.

 12. Zafer alatekin diyor ki:

  Balikesir burhaniyede yasiyorum aricilik kursuna yeni basladim alacagim arilari baharda trakyaya yazin da mugla yoresine goturmeyi dusunuyorum hangi irki kullanmam mantikli olur

  1. Admin diyor ki:

   Zafer alatekin, her iki bölge içinde uyumlu çalışabileceğiniz arı ırkı karniyol arısıdır.

 13. Yunuszeren diyor ki:

  Düzce gölyaka Zekeriya köyü için hangi ırkı önerirsiniz acaba

  1. Admin diyor ki:

   Yunuszeren, alabiliyorsanız yığılca paket arısı almaya çalışınız ama alamıyorsanızda karniyol paket arı siparişini bizden verebilirsiniz ve verimde alırsınız.

 14. Yunuszeren diyor ki:

  Birde hediye ana arı konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum

  1. Admin diyor ki:

   Yunuszeren, sitemizde ana arı konusunda yeterince bilgi bulunmaktadır, inceleyiniz lütfen.

 15. selim diyor ki:

  karadeniz sahil rakım 495 kestane için hangi ırk daha yatkın

  1. Admin diyor ki:

   selim, rakım olarak düşük bir bölge sayılır ve karniyol arı ile çalışabilirsiniz.

   1. selim diyor ki:

    teşekkürler en kısa zamanda sipariş verecegim

 16. selçuk diyor ki:

  cihan bey hesabınıza karniyol paket arı için 240 tl gönderdim.karniyol manisada uygun olduğunda ve memnun kaldığımda birlikte çalışmaya devam edebiliriz inşallah.inşallah umduğumu bulabilirim inşallh sakin ve verimli bi arıdır.kolay gelsin

  1. Admin diyor ki:

   selçuk, karniyol paket arı ödemesi için teşekkür ederiz. Siparişinizin onaylandığına dair tarafınaz SMS bilgisi atılmıştır. İnşallah memnun kalırsınız ve kalacağınıza inanıyoruz.

 17. Mustafa Gedikoğlu diyor ki:

  Marmara bolgesi icin hangi irk arı tavsiye edrsiniz..?

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa Gedikoğlu, Marmara bölgesi çok genel bir durum olmuş ama karniyol ırkı ile çalışmak isabetli olur diye düşünmekteyiz.

 18. halil aydın diyor ki:

  halıl aydın kocaelı karamursel bulunduğum bolge kstane veıhlamur hangı ırk tavsıye edersınız adresıh hseyın hoca mh ipeksokak aydın apartman ereylı karamürsel kocaelı selamlar

  1. Admin diyor ki:

   halil aydın, karniyol arı paket arıdan satın alabilirsiniz.

 19. Turker Ali Nidayi diyor ki:

  Yalova da ariciliga baslamak istiyorum hangi cinsi tavsiye edersiniz. Mayis ayinin ilk haftasi almayi dusunuyorum, ne zaman siparis vermem lazimdir.? Tesekkurler

  1. Admin diyor ki:

   Turker Ali Nidayi, siparişinizi şimdiden verebilirsiniz. Yalova ili için karniyol ırkını tavsiye ederiz ama yüksek rakımlı bir yer ise aşırı soğuklar olursa kafkas ırk arıyıda tercih edebilirsiniz.

   1. Turker Ali Nidayi diyor ki:

    Yerimiz tepe uzerindedir herhalde dediginiz gibi kafkas olmasi lazim, $imdi siparis verirsem odeme ne zaman yapilmali ve kovanla mi aliniyor? anlatirmisini. Tesekkurler.

    1. Admin diyor ki:

     Turker Ali Nidayi, http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari.html bu yazıyı iyice okuyun bütün sorularınızın cevapları aslında burada var. Siparişinizi verdikten sonra ödemenizi yaparsanız siparişiniz onaylanacaktır. En geç Mart ayına kadar ödemeleri alacağız şimdi sipariş veren müşterilerimiz için. Gönderimler sipariş veren ve ödeme yapanlar önceliğine göre olacaktır.

 20. kemal şafak diyor ki:

  sakarya bölgesi için hangi ırk arı tercih edersiniz tşkler

  1. Admin diyor ki:

   kemal şafak, sakarya için aşağı bölgelerde iseniz karniyol arı ırkı ile çalışmak doğru olur.

 21. kemal şafak diyor ki:

  sakarya bölgesi için kafkasmı karniyolmu tercih edersiniz kolay gelsin

  1. Admin diyor ki:

   kemal şafak, hangi ırk ile çalışmanız gerektiği bir önceki yorumunuzda gerekli cevap yazılmıştır.

 22. Mehmet Ulusoy diyor ki:

  Selamünaleyküm
  Giresun göreke rakım 250 karniyola merakım çok kaçtane ana arı aldım bir türlü bal sezonuna çıkaramadım, karniyol cinsi arılarda kendi arasında farklı cinsleri var sanırım gri alanı daha iyimi yoksa fark etmiyormu teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet Ulusoy, aleyküm selam. Karniyol ırklar genel olarak siyaha çalan renktir. Bulunduğunuz rakım gereği karniyol arı ile çalışmalısınız.

 23. FERHAT TEKİN diyor ki:

  Merhabalar,
  Sipariş vermek için önce ödemenin yapılması gerekiyor mu yoksa siparişi önce vermemizde bir sakınca varmıdır, ödeme için Nisan ayına kadar süresi varmıdır? Bilgi verebilirseni zsevinirim.

  1. Admin diyor ki:

   FERHAT TEKİN, merhabalar. Siparişinizi her zaman verebilirsiniz. Tabi ki erken vermeniz sipariş önceliğine göre iyi olacaktır. Ödemeleri en geç Mart ayına kadar alıyoruz. Bunun öncesinden paket arı siparişi verip ve ödeme yapan müşterilerimizin gönderimleri öncelik olarak gönderilecektir.

 24. BURAK KÜÇÜKAYDINER diyor ki:

  KOLAY GELSİN BEN BALIKESİR BÖLGESİNDEN YAZIYORUM BİZİM İLE GÖRE SİZCE HANGİ ARI CİNSİ OLUR

  1. Admin diyor ki:

   BURAK KÜÇÜKAYDINER, bölge olarak karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz.

 25. Ahmet diyor ki:

  Merhaba, Uşak ili (rakım 650-700m), hangi ırkı tavsiye edersiniz? Bir de ilk paket arı alımında kullanma klavuzu/yönerge koyuyor musunuz? Teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet, merhaba. Rakım olarak karniyol paket arı ile çalışmanız doğru olacaktır. O şekilde bir klavuz koymuyoruz ama telefon ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine sitemiz aracılığı ile bütün sorulara cevap veriyoruz.

 26. İsa karslı diyor ki:

  Merhaba

  ben köyde yaşıyorum kargo köye kadar getiriyor mu? yoksa kargo şubesinden mi teslim alıyoruz? Ayrıca kargo aşamasında arıda poblem oluşuyormu? Havasızlık susuzluk? Kargoda telef olma durumu var mıdır?

  1. Admin diyor ki:

   İsa karslı, kargo şirketi ana arıyı sizin adresinizin bulunduğu yerdeki en yakın kargo şubesine getirmektedir. Kargodaki bütün kayıplar tarafımıza aittir. Yapmanız gereken kargo şirketi çalışanı yanında bizi arayıp durum hakkında bilgi vermeniz yeterlidir. Aynı zamanda satılık arı dağıtımlarında kendimizde dolaşmakta olup, bulunduğunuz yere yüklü miktarda alım varsa uğrarız kendi kamyonumuzla yoksa kargo ile göndeririz.

   1. İsa karslı diyor ki:

    Sipariş düşünüyorum fakat bu kargo meselesi düşündürüyor beni. Kargo şubesinde kovanı açıp bakmak çok mantıklı olmaz ancak arıları ruşetten normal kovana aktarırken zayi tespiti yapılabilir. Ayrıca sizin gönderm yaptığınız ruset kovan etrafı demirli üzerinde tutma kulpu olan mıdır? Yoksa kontraplaktan yapılan mıdır?

    1. Admin diyor ki:

     İsa karslı, kovan ağaçtan olmaktadır. Kovanın nasıl olacağına dair yukarıda bulunan videoyu mutlaka izleyin. Kargodaki kayıplar olarak yolda patlama veya başka türlü şekilde ziyan olanları olduğu zaman kargo için geçerlidir. Tabi kovanı açtınız içinde arı falan yok ise resimleri atarsanız watsap ile 0543 35 050 91 nolu telefon attığınız zaman yine mağduriyetinizi gideriyoruz.

     1. isa karsli diyor ki:

      Benim Köy Ankara konya yolu üzerinde sipariş versem kendimizin birakma durumu olabilir mi? Çünkü yaorum cevaplarindan okuduğum kadarıyla bazi yerlere kendiniz dagitim yapabiliyor musunuz hem de köy ana yol üstünde

     2. Admin diyor ki:

      isa karsli, kesin bir sözünü vermemekle birlikte yüzde doksan size bırakabiliriz. Evet dediğiniz gibi anayol olduğu için yapmış olduğumuz yol güzergahına göre bırakacağız. Siz siparişini geçin dağıtım günü yaklaşınca size SMS bilgisi atarak yine bilgilendireceğiz.

 27. RECEP diyor ki:

  Çankırıda ikamet ediyorum. Rakım 750 . İki paket arı alacağım . hangisini tavsiye edersininiz. birde gelen arıların çıta ölçüsü ne, 22 veya 24lük gibi elimizdeki mevcut kovanlarla sıkıntı yaşamayalım. saygılar.

  1. Admin diyor ki:

   RECEP, karniyol paket arı alabilirsiniz ölçüler standarttır. Eğer soğuk ve sert bir iklim varsa kafkas paket arıyı da tercih ediniz.

 28. ömer diyor ki:

  merhaba nevşehir ürgüp ten yazıyorum 100 adet ve üstü 7 çıtalı paket arı alsak bunu ziraat bankası hayvancılık kredısıyle boyle bır proje hazırlıyormusunuz.ömer

  1. Admin diyor ki:

   ömer, devlet canlı arı desteği yoktur ama diğer arıdan başka her türlü desteği yapmaktadır. Proje kapsamından çalışmak istiyorsanız yardımcı olabiliriz bizi telefon numaralarından arayınız.

 29. Hasan diyor ki:

  Merhabalar ben 20 yada 25 Kafkas ırkı paket ari.almayi düşünüyorum ama sorum suki paket arılar geldiği de kargo unun yanında bunu açıp oo trol etmek olmayacak is kovana aktarırken düşününce gelen Arıların yarısı olmuş pekii ozaman nolacak ayrıca kovan Çitalar standart mi buda çok önemli kastamonu iline getirecek ama ilçede PTT kargodan başka yok ancak yakın illerden alabilirim teşekkür ederim

  1. Admin diyor ki:

   Hasan, merhabalar. Tabi ki kargoda açıp bakma şansınız yok. Kargoda arı kovanının patlaması gibi durumlar olursa bu durumda kargo çalışanı yanında hemen haber verirsiniz. Arıları aldınız aktaracaksınız baktınız ki kovanda bütün arılar ölmüş o zamanda resimleri çekip bize 0543 350 50 91 nolu telefon numarasından watsapp ile gönderebilirsiniz. Size en yakın aras kargo şubesinden alabilirsiniz. Bu yıl muhtemelen paket arıları biz kendimizde getireceğiz.

 30. mustafa atabey diyor ki:

  Merhaba rizede orman gulu bizde komar bali denir uretimi yapiyorum yanliz uretim mayista baslar sadece 20 gun surer bu surecte arilarin en az 15 cerceve full olmasi lazim sizin gonderdiginiz 7 cerceve ari acaba mayis ayina kac cerceveye cikar verim alabilirmiyiz simdiden tesekkur ederim

  1. Admin diyor ki:

   mustafa atabey, merhaba. Paket arıların ilk parti dağıtımı Nisan 15 gibi bitmiş olacaktır. Bu tarihte elinizde 7 çerçeveli arı olması dediğiniz tarihte o düzeye ulaşacaktır. Çünkü zaten diğer peteklerde yavrulu olacağı için hızlı bir gelişim gösterip, sezona yetişirsiniz.

 31. murat aksoy diyor ki:

  Bir paketin anayın aldım inşallh yarın ikinci paketin de yarın ödemesini yararız bu arada cihan bey paketleme esnasında sizde bulunuyormusunuz ayrıca bir ana sıparışı versem olurmu?

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, bulunuyoruz ama her zaman denk gelmeyebiliyor. Eğer ana arı isteğiniz olursa bunu daha sonra ana arı gönderimlerde gönderebiliriz.

 32. ahmet dalgalı diyor ki:

  sattıığınız arıların kovanlarını özel mi yaptırıyorsunuz .iki kovan kafkas almak isterm ama, fiyatını anladım, göndereceğiniz arı miktarı düşündürücü. Kovan ölçüsünü belirtirseniz iyi olur.

  1. Admin diyor ki:

   ahmet dalgalı, evet özel yapıyoruz 5 çerçeve ve 7 çerçeve sığacak ölçülerde yapılmaktadır. Kovan ölçüsü standart çerçeve ölçülerindedir. Göndermiş olduğumuz kovandaki çerçeve ordan satın alacağınız boş kovana tam uyacaktır.

 33. Engin diyor ki:

  Cankiri ya bağlı ankaraya 90 km bi koye koyacam kovanlari rakım 1050 ne tavsiye edersiniz 3 kovan alacam

  1. Admin diyor ki:

   Engin, Çankırı ile genel olarak kafkas ana arı ile çalışmaktadır o yüzden dolayı sizinde kafkas paket arıdan almanız gerekir.

 34. erdal başaran diyor ki:

  Paket arıları anlaşmamız olduğu ilgili kargo şirketi ile bulunduğunuz yerdeki kargo şubelerine göndermeteyiz. Sizlerde giderek bu kargo şubelerinden paket arılarınızı alabilirsiniz. demişsiniz.ptt kargo varmı.ben şile ağvadanım.ağvada sadece ptt var.şile 44 km.adrese teslim olmuyormu

  1. Admin diyor ki:

   erdal başaran, PTT kargo canlı hayvan gönderimi kabul etmiyor. Diğer kargolar ile çalışmaktayız ama istanbul için belki kendimizde size bırakabiliriz.

 35. murat aksoy diyor ki:

  Iki adet 7 çerveli sıparışi vermiştim tarafıma semes bir çrçeve sems geldi ikinci semse gelmedi?

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, ikinci paket arı siparişinizde onaylanmıştır. SMS yeniden atılacaktır.

 36. murat aksoy diyor ki:

  Tşkürler

 37. baris akturk diyor ki:

  Merhaba; Paket arılarda Çıta ölçüleri nedir acaba? Sizin arılarla arılara başlamak istiyorum. İnşallah soru saçma olmamıştır.

  1. Admin diyor ki:

   baris akturk, kovan ve çerçeve ölçülerimiz standarttır. Satın almış olduğunuz arı kovanı olduğu gibi girecektir çerçeveler. Arı kovanını arıcılık malzemeleri satan bir yerden veya sürekli arı kovanı yapan bir marangozdan almayı unutmayın. İlk defa arı kovanı yapan ve standartlara dikkat etmeden yapılan arı kovanı size sıkıntı çıkaracaktır.

 38. ALİ ALBAŞ diyor ki:

  BEN ARICILIĞA YENİ BAŞLAYACAĞIM BOLUNUN İLÇELERİNDE YÜKSEK RAKIMLARDA ARICILIK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HANGİ ARI IRKINI TERCİH ETMEMİ TAVSİYE EDERSİNİZ. KARGO NASIL OLUYOR. GÜN IŞIĞINDA KAPALI KALMASI NASIL MÜMKÜN OLUYOR KOVANLARIN TAM ANLAYAMADIM. AYRICA PAKET FİYATLARI TEK KAT RUŞET KOVANLI FİYATLARIMIDIR.

  1. Admin diyor ki:

   ALİ ALBAŞ, http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ bu yazıyı yani yukarıda yazılanları lütfen baştan aşağıya iyice okuyunuz ve sorularınızın cevabı orada vardır.

 39. ALİ ALBAŞ diyor ki:

  bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 40. Mürteza Eroğlu diyor ki:

  Adapazarı’nda kışlatıyorum,yazın Sivas(Zara) veya Trakya’ya gidiyorum.Paket arı için hangi ırkı tecih etmeliyim?

  1. Admin diyor ki:

   Mürteza Eroğlu, Trakya iline falan gidiyorsanız ve kış için ılıman yerde kışlattığınız için karniyol arı ırkını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 41. mehmet diyor ki:

  kırklareli babaeski için hangi tür arı öneririsiniz? teşekkürler kolaylıklar

  1. Admin diyor ki:

   mehmet, Babaeski yüksek rakımlı bir yerde iseniz kafkas ırkı ile yoksa daha aşağılarda bir yerde iseniz karniyol arı ile çalışın.

 42. ERTAN diyor ki:

  İzmir Torbalıda yaşıyorum arıcılık kursuna yeni başladım. hangi ırkı kullanmam mantıklı olur.

  1. Admin diyor ki:

   ERTAN, İzmir için karniyol arı ırkı ile çalışmak doğru olacaktır.

 43. ali diyor ki:

  ankara dan paket sipariş etmek istiyorum.inşallah memnun kalır ve sitenize yorum yazarım.

  1. Admin diyor ki:

   ali, tabi ki paket arı sipariş formununu doldurup gönderebilirsiniz.

 44. Mehmet Can Hindistan diyor ki:

  Çerçeve ölçüleri hakkında bilgi verirmisiniz? Geldiklerinde kovan değiştirmek gerekecek.

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet Can Hindistan, kovan ve çerçeve ölçüleri standarttır o yüzden dolayı ölçü konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

 45. Serdar2747 diyor ki:

  Selamun aleykum nisan başı arıları teslim diyorsunuz kafkas arısı nişan başı 3 çerçeveyi geçmez bu konuda bilgi verebilir misiniz

  1. Admin diyor ki:

   Serdar2747, aleykum selam; arılarımız Adana ilinde oluyor ve diğer kafkas arılardan birleştirme yönteme ile yapmaktayız. Adana ili o dönemde sıcak olduğu için hızlı gelişim göstermektedir.

 46. Serdar2747 diyor ki:

  Bartında köyde yaşıyorum rakım 400 yerli ırk diye birşey kalmadı hangi ırkla çalışacağıma karar veremiyorum .hem ana hemde arı alicam inşallah .yardımcı olurmusunuz

  1. Admin diyor ki:

   Serdar2747, rakım olarak düşük bir yerdesiniz karniyol arı ile çalışabilirsiniz. Eğer paket arı alacaksanız zaten paket arıların kendi ana arısı bulunmaktadır. Tabi ayrı ana arı siparişi de verebilirsiniz.

 47. raşit diyor ki:

  İyi günler
  Sipariş verdimiz paket arının anası saf kafkas mı olacak melezmi bi fiyat farkı olacakmı saf istersek
  Kafkas analar pasofmu
  Birde karpat arısı konuşmuştuk bu yıldan için gelebileceni söylemiştiniz bi sonuca ulaştınızmı
  İyi çalışmalar

  1. Admin diyor ki:

   raşit, kusura bakmayın iki gündür yorumlara yoğunluktan dolayı bakamadık. Geciken cevap için kusura bakmayın. Kafkas f1 olarak paket arı satışı yapmaktayız. Ana arı olarak saf kafkas ana arı satışımız vardır o gönderimleri Haziran ayı gibi olacaktır. Malesef karpat arısı ile ilgili şuanda bir çalışmaya başlayamadık ama araştırma aşamasındayız. iyi günler

 48. raşit diyor ki:

  Halen bi cevap alamadım
  Paket arı almayı düşünüyorum ama
  Damızlık kafkas almak istiyorum mayısta teslim olsada fark etmez nezaman verebilirsiniz
  Paket satışlarda saf kafkas veriyormusunuz

  1. Admin diyor ki:

   raşit, kusura bakmayın gecikmeden dolayı. Gerekli cevaplar bir önceki yorumunuzda cevaplanmıştır.

 49. raşit diyor ki:

  Haziranda saf kafkası paket satış olarak alma imkanımız olurmu
  Saf olsada melez olsada önemli degil aslında ama kayseride saf nasıl bi verim verecek onun için istiyorum camilininkini biliyoruz ama pasof nasıl olacak bizim bulundumuz yer itibariyle bölme arıdan randuman olmuyo
  Ben aslında karniyol meraklısıyım ama safını bulamıyoruz sizden aldım karniyol melezi yaza çıkarsa bakacaz ama o simsiyah uzun vücutlu saf karniyol hastasıyım malesef bulamıyorum
  Karniyolun safını gönderme imkanınız varmı

  1. Admin diyor ki:

   raşit, saf kafkas arı satışı şuanda yoktur. Saf kafkas ana arı satışı bulunmaktadır. Karniyolun safı yaklaşık olarak 500 TL civarındadır eğer almak istiyorsanız iletişim numarasından bizim ile irtibata geçiniz. Posof ana arı damızlığı saf kafkas ana arısıdır. Aynı üretim yeride macehal dir. Biz Posof’ta üretim yapmaktayız.

 50. Murat aksoy diyor ki:

  Merhaba daha önce iki paket siparişi var şimdi tek bir ana sipariş etsem paketlerle gönderbilir misiniz?

  1. Admin diyor ki:

   Murat aksoy, merhabalar. Ana arıların gönderimi ayrı olacaktır malesef paket arılar ile birlikte gönderemeyiz.

 51. Sami Uysal diyor ki:

  Hayırlı günler. İletişim için bi numara alabilir miyiz ?

  1. Admin diyor ki:

   Sami Uysal, iletişim bilgilerimiz burada bulunmaktadır… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 52. Ramazan diyor ki:

  Sayın admin arkadaşım ; Merak ettiğim bir kaç şey var. Sizlerde kaç kovan arı var ki herkes istediği kadar sipariş verebiliyor. Ayrıca kabul edelim siparişi verdik ödememizi yaptık arılarımızın gönderilip gönderilmeyeceğinden nasıl emin olacağız. Hatta arılar gönderilmezse bizim yapmış olduğumuz ödememizin geri alına bilme imkanı nedir? endişelerimi arkadaşların anlayabileceğini düşünüyorum

  1. Admin diyor ki:

   Ramazan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız ama biz yıllardır ana arı satışı zaten yapmaktayız ve adres bilgilerimiz ve site geçmişimize bakarak size bu konu hakkında güven verecektir. Mecbur olarak ödemeleri önceden almaktayız çünkü kargo canlı hayvan satışlarında kapıda ödeme almamaktadır. Tabi ki yine siz bir başka site için mutlaka şüphe duyun ve bakın sitelerine, adreslerine arayıp konuşun. Ayrıca eğer ana arı veya paket arıda gelmeme gibi bir durum olursa iade kesinlikle olur çünkü bir kaç ana arı veya paket arı için işimizi riske atmak istemeyiz bu işten ekmek yiyoruz.

 53. osman barut diyor ki:

  merhaba,
  kuşadasındayım hangi arı türü almalıyım.
  bir pakette kraliçe arı kaç tanedir.
  saygılar

  1. Admin diyor ki:

   osman barut, yukarıda bulunan yazıyı yenide okumanızı tavsiye ederiz yani burada bulunan yazı ayrıntıları okuyunuz iyice lütfen… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 54. ercan diyor ki:

  sayin admin siparisler en geç hangi tarihte elimize gecer

  1. Admin diyor ki:

   ercan, paket arılar için ilk parti Nisan 15 gibi bitirmeyi planlıyoruz.

 55. Ahmet diyor ki:

  Kredi kartından çekim varmı

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet, hayır paket arı satışında kredi kartı geçerli değildir.

 56. Halim diyor ki:

  Selamın aleyküm hocam Kafkas arılarda kemer kısmında kırmızılık varmıdır yani sır şeridinde kırmızı şerit yoksa 2 ad paket arı siparişi açıcam

  1. Admin diyor ki:

   Halim, aleykum selam. Kırmızılık gibi herhangi bir şey yoktur.

 57. Atıf kök diyor ki:

  ben kastamonu taşköprü ilçesinden yazıyorum geçen yıl 15 kovan arım vardı sonbaharda üç kkovana düştü birisi kara kovan bahara sağ çıkacakmı bimiyorum onun için bir paket yedi çıtalı kafkas arısı almak istiyorum saygılar

  1. Admin diyor ki:

   Atıf kök, tabi ki paket arı almak istiyorsanız burada bulunan formu doldurarak gönderin lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 58. Metin diyor ki:

  kışın Adana dan (23 rakımdan ) yaz aylarında 1500 rakımlı yaylaya ,alacağım arıları götüreceğim hangi ırk arıyı almam gerekiyor? Haziran a kadar adana da kalacaklar.selamlar…

  1. Admin diyor ki:

   Metin, yaz aylarından 1500 rakımlı yere çıkmanız arı ırkında herhangi bir değişilik yapmanıza gerek yoktur. Karniyol ırkı paket arı alabilirsiniz. Eğer kışlatma yaylarda olsa idi kafkas ırkı almanızı tavsiye edecektik.

 59. ibrahim diyor ki:

  Gaziabtepte ikamet ediyorym yabliz bir paket ari istesem temin edebilirmisiniz. Birde para idedikten nekadar sobra ari elimize gecer

  1. Admin diyor ki:

   ibrahim, sorunuzun cevabı yukarıdaki yazının içeriğinde bulunmaktadır. Lütfen satılık arı yazısını yeniden okuyunuz.

 60. yunus kuzu diyor ki:

  Hayirli aksamlar hocam ben sakin ari irklari ile calismak istoyorum bana tavsiye ediceginiz irk birde ankaranin gudul ilcesinde arilarim yardimci olursaniz simdiden tesekkur ederim

  1. Admin diyor ki:

   yunus kuzu, genel olarak damızlık arılar sakindir ve bunlardan elde edilen f1 ana arılar da sakin olmaktadır. Ama belli bir zaman sonra ana arılar iyice melezleşirse arılar sert olur. Bizlerden temin edeceğiniz f1 ana arılar genel itibari sakin olacaktır. Ama ırklar arasından sakinliği ile bilinen karniyol arısıdır.

   1. yunus kuzu diyor ki:

    Hocam yada soyle yapabiliyomuyuz bes adet buckfast bes adet kafkas istesek temin edebiliyomuyuz ayni zamanda

    1. Admin diyor ki:

     yunus kuzu, karniyol ve kafkas ırkı olarak paket arı siparişi verebilirsiniz ama belfast paket arı satışımız şuan yoktur.

 61. yunus kuzu diyor ki:

  Hocam buck fast ve ya kafkas dusunuyorum buckfast oncaligim ancak bala yatkinligida guzel gorunuyo sizdeki buckfatlarin sakinligi nasil hocamm

  1. Admin diyor ki:

   yunus kuzu, paket arı olarak sadece kafkas ve karniyol ırkı vardır. Belfast arı olarak satışımız yoktur. Ama belfast ana arı satışımız mevcuttur.

 62. murat diyor ki:

  Selamin elevkum isparta icin hangi irk bura yada ugruyomusunuz bende almak istiyorumda

  1. Admin diyor ki:

   murat, aleykum selam. Isparta ili bulunduğu yere göre değişilik gösteriyor ama karniyol ırkı müsaittir.

 63. UĞUR diyor ki:

  MERHABA
  BATI KARADENİZ KARABÜK İLİNDE ARI YETİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
  HANGİ IRK ARI SİPARİŞİ VERMEM GEREKİYOR.
  SAYGILAR

  1. Admin diyor ki:

   UĞUR, sahil kenarında iseniz karniyol arısı ile yok daha yükseklerde arıcılık yapıyorsanız kafkas arısı ile çalışabilirsiniz.

 64. Kürşat diyor ki:

  merhaba ben 10 adet 7 çerçeveli arı almak istiyorum. şimdi sipariş versem en erken ve en geç ne zaman alabilirim? zaman çok önemli. yozgatta bu işi yapıyorum. erken almamız çok önemli.

  1. Admin diyor ki:

   Kürşat, en erken paket arı tarihleri olarak teslimatları Nisan 15 gibi yapılmış olacaktır. Nisan ayı ve Mayıs ayı paket arı alımları devam edecektir.

 65. Zulfikar Cankurt diyor ki:

  İyi çalışmalar ogulla ugraşmıycam ırk sizce hangisidir KARNİYOL mü yoksa kafkasmı ? Aydınlatırsanız sevinirim. Yer ç kale biga rakım 27 m .?

  1. Admin diyor ki:

   Zulfikar Cankurt, oğul her arı vermektedir ama damızlık ve f1 olan ana arılar daha az oğula gider yinede arıcının kovanı kontrol etmesi gerekir. Kovanı kendi haline bırakıp ne yaparsa yapsın derseniz arı içgüdüsel olarak oğul verir. Ama bulunduğunuz yer için en uygunu karniyol ırkı arıdır.

 66. UĞUR YILMAZ diyor ki:

  MERHABA

  SIFIRDAN YENİ ARI YETİŞTİRECEĞİM BİR KOVAN İÇİN KAÇ PAKET ARI SİPARİŞİ VERMEM GEREKİYOR.
  HER PAKETTE ANA ARI MEVCUT DEĞİL Mİ?

  1. Admin diyor ki:

   UĞUR YILMAZ, evet her paket arı kovanında ana arıları bulunmaktadır.

 67. cihan torun diyor ki:

  7 çerçeveli 1paket arı almak istiyorum karniol size nasıl ulaşabilir ve sipariş verebilirim

  1. Admin diyor ki:

   cihan torun, paket arı sipariş formunu doldurmak için burayı tıklayın lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 68. cuneyt diyor ki:

  ben rızeden cuneyt suanda ıst dayım 2015 macahel arılarınla calısıyorum ve saf karnıol arısı almak ıstıyorum adresınızden arı alabılırmıyız arabamla gelıp secıp alabılırmıyım cunku ben arının anasını arısını kovandakı durumunu gormeden ıcım rahat etmıyo yavrucuruklune karsı kontrol edıp tamtakır bakıp almak ıstyorum nasıl yardımcı olabılırsınız *

  1. Admin diyor ki:

   cuneyt, tabi ki gelip alabilirsiniz ilkbaharda arılarımız Adana ilinde olacaktır.

 69. ali yiğit yıldız diyor ki:

  Dün 6 adet daha sipariş verdim ödeme dekontunu 72538274 nolu telefona sms gönderdim geri dönüş henüz alamadım. teşekkürler,

  1. Admin diyor ki:

   ali yiğit yıldız, paket arı için sonradan 4+6=10 adet olarak siparişleriniz onaylanmıştır.

 70. Alpay diyor ki:

  Merhabalar ben Yozgat Sorgundan yazıyorum..Sizden isteğim bana akilli, verimli ve bu çevreye
  uyumlu ana arı tavsiye etmeniz..Yeni başladım tam anlamiyorum benim arılar çok hirçinlar,en ufak bi harekette hemen sokuyorlar rahat çalışamıyorum bu yüzden…Teşekkürler…

  1. Admin diyor ki:

   Alpay, karniyol ana arı alabilirsiniz eğer arınız yoksa karniyol paket arı siparişi verebilirsiniz.

   1. Alpay diyor ki:

    Peki sipariş için hangi tarih uygundur,ona göre sipariş verem…

    1. Alpay diyor ki:

     Karniyol arının oğul verimi nasıl fazla çoğaltmak istemiyorum..Duruma göre 6 ana Arı,1 paket arı sipariş verebilirim…

     1. Admin diyor ki:

      Alpay, karniyol arı sakin olması ile bilinir ama gelişimi de güzeldir. Fazla meleze kaçan arılar oğul verimi fazla olur ve düzenli olarak ana arı değişimi yaparsanız oğula gitmeyecektir tabi ki arıcı olarak kovan için yapılması gerekenlerin yapılması gerekir.

    2. Admin diyor ki:

     Alpay, paket arı ve ana arı siparişlerini şimdiden alıyoruz. Gönderimler Nisan ayı başında başlayacaktır. Gönderim önceliği sipariş veren ve ödeme yapanlar olarak olacaktır.

 71. Alpay diyor ki:

  Rakım çok yüksek değil 1100-1200 civarı…Kış soğuk,yaz sıcak hangi arı ile çalışayım ona gore ana arı siparişi verecem…

  1. Admin diyor ki:

   Alpay, arı ve ana arı hakkındaki sorunuzun cevabı bir önceki yorumunuzda verilmiştir.

 72. HÜSEYİN FIRAT MAVİGÖK diyor ki:

  Merhaba, ben Şanlıurfa’ya bağlı bir ilçede bulunuyorum. Bölgem Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman üçgeninde bulunan bölgedir. Bu bölgede hangi tür arı yetiştirebilirim. arı yetiştiriciliği için en az kaç tane arı almam gerekir. Hangi kargoyla çalıştığınızı bilmiyorum ama bana yakın Birecik ilçesinde Aras ve Yurtiçi kargo bulunmaktadır. Beni bilgilenririseniz sevinirim. Kolay gelsin, sağlıkla kalın.

  1. Admin diyor ki:

   HÜSEYİN FIRAT MAVİGÖK, kargo olarak aras kargo ile çalışmaktayız. Sipariş verirken adres kısmına size en yakın olan kargo şube adını yazabilirsiniz. Sizin bölge için karniyol paket arı uygundur.

 73. murat aksoy diyor ki:

  Merhaba cihan abi benim bir arı oğulum var yanlız sanki yumurta
  alması zayıf ince bişey onun için bir adet sıpariş etsem olurmu olur de saygılar

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, tabi ana arı sipariş kısmından siparişinizi geçiniz.

 74. murat aksoy diyor ki:

  Abi yanlış olmasam siparişimi vermiştim iki gün önce kontrol etseniz

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, tamam teşekkürler daha herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. iyi günler

 75. Mustafa diyor ki:

  Kayseri için hangi ırkı önerirsinn.. Kafkas f1 ile çalışıyoruz ama düzen tutturamiyoruz.. Kışları -30 u goruyoz.. Karniyol dayanabilir mi.. Bide saf karniyol ana fiyatı nedir..tsekurler simdiden

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa, kayseri için en uygun olanı kafkas F1 ve damızlık kafkas ana arı ile çalışınız. Karniyol arısı çok verimli olmayabilir.

 76. Sefer diyor ki:

  Hataya Kafkas ırkı arı istiyom sipariş versem ne zaman gelir

  1. Admin diyor ki:

   Sefer, Nisan ayının ilk haftası gibi paket arı dağıtımları olacaktır.

   1. Sefer diyor ki:

    Daha erken alamıyozmu

    1. Admin diyor ki:

     Sefer, malesef paket arıların gönderim Nisan ayı itibar ile başlayacaktır ama ödeme ve siparişleri önceden almaktayız.

 77. Mustafa diyor ki:

  Saf kafkas ve saf karniyol fiyatii nedir.

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa, satılık arı olarak saf kafkas ve saf karniyol arı satışımız yoktur. F1 olarak satışını yapmaktayız. Ama saf kafkas ve saf karniyol ana arı satışımız bulunmaktadır.

 78. Erdoğan diyor ki:

  Balıkesir için karniyol almayı düşünüyorum. Geçen yıl aldığım anaları malesef tuturamadık. Bu yıl kovan almayı düşünüyorum. Kovan ölçüleri nasıl acaba?

  1. Admin diyor ki:

   Erdoğan, çerçeveleri ölçüleri standarttır.

 79. metin diyor ki:

  slm bu arıları nerden temin edebiliriz ve nasıl alabiliriz

  1. Admin diyor ki:

   metin, bu yazının içeriğinde hepsi yazıyor lütfen baştan aşağıya okuyunuz. http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 80. ali osman diyor ki:

  merhabalar;belki yorumlarda vardır lakin okuyamadım.ana arı fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.

  1. Admin diyor ki:

   ali osman, burada ana arı fiyatları bulunmaktadır buyurun… http://www.anaari.gen.tr/2016-ana-ari-fiyatlari/

 81. ali osman diyor ki:

  merhabalar;belki yorumlarda vardır lakin okuyamadım.ana arı fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.ayrıca erzurum uzundere 1300 rakım.hangi ırkı önerirsiniz

  1. Admin diyor ki:

   ali osman, kafkas arısı ile çalışabilirsiniz diğer sorunuz için bir önceki yorumunuza cevap olarak yazılmıştır.

 82. serdar diyor ki:

  selamün aleyküm arkadaşlarla arı alıcaz toplamda 100 adet çivarı fiyatta indirim oluyormu bartına teslim yapabilirmisiniz .ırk garantisi varmı bizleri cok kandırdılar kafkas dediler adanadan cok yumurlayan arı verdiler yiyecek yetiştiremedik .

  1. Admin diyor ki:

   serdar, aleykum selam. 50 adet üzeri alımlarda indirim yapabiliriz hangi ırk diyorsak o ırktan göndermekteyiz içiniz rahat olsun. Ayrıntılar için iletişim kısmındaki numaraları arayabilirsiniz.

 83. Kayserili diyor ki:

  Saf kafkas ananın fiyatı nedir sayfada bulamadım.. Yollarken sertifikasi ile mi yolluyorsunuz..

  1. Admin diyor ki:

   Kayserili, sertifikanın fotokopisini gönderebiliriz isterseniz buraya bakınız… http://www.anaari.gen.tr/damizlik-ana-ari/

 84. Mustafa diyor ki:

  Saf karniyol ananın fiyatı nedir sayfada bulamadım.. Suni tohumlama mi analar.. Yoksa karantina bölgede mi ciftlestiriyorsunuz..teslim tarihimiz ne zaman

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa, damızlık olarak üretimi yapmış olduğumuz sadece kafkas ana arı vardır. Karniyol damızlık ana arı lar yurtdışı menşeilidir.

 85. kadir diyor ki:

  merhaba
  İstanbul şilede arıcılık yapmak istiyoruz, sahil ve rakım düşük ne önerirsiniz ? 5 adet paket satışınızdan almayı düşünüyorum. bölgede genelde anladığım Kafkas türleri var. yinede İtalyan arısı daha uygun olmaz mı?

  1. Admin diyor ki:

   kadir, bölgeniz için kafkas arısı ve karniyol arısı uygun olacaktır. İtalyan arısı daha sıcak akdeniz iklimi olan yer için verim olur.

   1. kadir Akçay diyor ki:

    merhaba
    yorumunuza teşekkür ederim .siz olsanız tercihiniz hangisi olurdu. Yerleşim merkezine yakın olacağı için sakin olması tercihim sitenizden anladığım kadarıyla karniyol daha uygun fakat Türkiye’de Kafkas ağırlıklı tercih kafa karıştırıyor. ne yapalım karniyol uygun mudur?

    1. Admin diyor ki:

     kadir Akçay, sakinlik olarak karniyol daha uyumludur. Yerleşim yerine yakın olması çok etkilemez insanlardan 100 metre uzak olsun yeterli.

 86. Erdoğan diyor ki:

  ÖDEME İÇİN SÜRE VERİYOMUSUNUZ? 22 ŞUBATTA VERİLEN SİPARİŞ NE ZAMAN GELİR? BEN BALIKESİRDEYİM,YOL UZUN,ARILAR ZARAR GÖRÜR MÜ? ALT SINIR VAR MI? 2 KOVAN ALMAK İSTİYORUM. TŞKLR….

  1. Admin diyor ki:

   Erdoğan, satılık arı için siparişleri ve ödemeleri almaktayız ve gönderimler Nisan ayında olacaktır. Paket arı teslimatları 15 Nisan gibi bitirmeyi planlıyoruz.

 87. ismet öztürk diyor ki:

  Merhaba,
  Eskişehir, 830 kotlu Sündiken dağları güneyinde Kızılcaören köyünde ,bahçemde ceviz,kiraz şeftali,kızılcık,dut,elma armut ve üzüm gibi meyve ağaçlarının olduğu yerde 4-5 kovanlı arıcılık yapma planım var.kışları sert ve rüzgarlı (-15 bazen) yazın güneşli (+35) .
  En uygun arı öneriniz ve tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler,

  1. Admin diyor ki:

   ismet öztürk, karniyol arısı ile çalışabilirsiniz ve çok yüksek yer sayılmaz.

 88. Cem Vurgun diyor ki:

  Pazartesi 2 kovan paket arı siparişi geçeceğim fakat cinsini nerede belirtmem gerekiyor.

  1. Admin diyor ki:

   Cem Vurgun, paket arı siparişi verirken ve formunu doldururken seçebiliyorsunuz… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 89. Şaban KUTUCU diyor ki:

  Kastamonu da 970 m rakımda arıcılık yapmak istiyorum. 7 çerçeveliden 5 adet almak istiyorum. Hangi ırk uygun olur. Teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Şaban KUTUCU, kafkas arısı alabilirsiniz.

 90. Serkan diyor ki:

  Merhabalar ben 1 arı almak istiyorum yardımcı olurmusun teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   Serkan, paket arı sipariş formunu doldurup gönderebilirsiniz.

 91. Akknc diyor ki:

  Merhaba admin bana 200 tane bumbos arısı lazım cicekleme icin acık hava da sera degil yani varmı sizde

  1. Admin diyor ki:

   Akknc, şuanda bombus arısı yok ama önümüzdeki günlerde planlamayı düşünüyoruz.

 92. Mehmet Şafak diyor ki:

  İyi günler, bende sipariş vermek istiyorum, sipariş formunda arı nın size gelmesini istediğiniz tarih yazıyordu, nisan ayı başları gibi seçmek gönderilecek arıda kapalı yavru veya günlük yumurta sayısını düşürür mü, yoksa ileri tarih daha mı doğrudur aceba, şimdiden tşk. ederim

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet Şafak, sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz. Yani ileri tarihe olması tabi ki arıların gelişimi konusunda daha iyi olabilir.

 93. ufuk yıldız diyor ki:

  İyi günler kocaeli de yaşıyorum arılığım 50-100 arası takımda kestane ıhlamur balı yapıyorum elimde Kafkas kırması arılarım var. Karniyol sipariş versem uygun olur mu kış şartları çok soğuk ve uzun geçmiyor. 7 Çıtalı arı istiyorum fakat 2 adet Kraliçe almayı düşünüyorum aynı pakette gelir mi

  1. Admin diyor ki:

   ufuk yıldız, tabi bulunduğunuz yer için karniyol arısı uygundur. Malesef ana arılar farklı zamanlarda gelir ve en az 3 adet ana arı siparişi kabul etmek zorundayız. Haziran da 3 adet ana arı şartı yoktur.

 94. ismail KARATAY diyor ki:

  slm aleykum sayın admın sizin bilgileriniz bizim için onemli samsun da halı hazırda arı işi ile ugrasmaktayım arılarımızı agrı eleşkrte bal için götürüyoruz dönüsümüz samsun yani kışlatma yerimiz arılarımı coaltmak düşünmekteyi size de e mail atmıstım şimdi sizden ricam hangi ırkın bal vrimi yuksek mevcut coğalımı yuksek ve de kıslatma suresinde mevcut ne kadar kalır ve tuketimi ne kadardır bu dediklerim dorultusunda hangi ırkla calışmam gerekir.şimdiden tesekkur eder basarılar dilerim

  1. Admin diyor ki:

   ismail KARATAY, as. Samsun ili yaz ve kış için kafkas ve karniyol için uygundur. Her arı ırkının bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir ve her arı ırkı kendi içinde en iyisidir. Eğer arı cinsi bulunduğu yerde uygunsa o arı bizim için en iyisidir. Kötü diye bira arı ırkı yoktur.

 95. Orhan diyor ki:

  Paket ari bana geldiginde kendi kovanima ne zaman ve nasil nakil yapmaliyim.

  1. Admin diyor ki:

   Orhan, tabi ki fazla zaman kaybetmeden aktarmaya çalışın şurada bulunan paket arı videosunu izleyin… http://www.anaari.gen.tr/paket-aricilik/

 96. Ertan diyor ki:

  Sipariş formunda değişiklik nasıl yapabilirim. miktarı azaltmak istiyorum

  1. Admin diyor ki:

   Ertan, http://www.anaari.gen.tr/iletisim/ buradaki formu doldurup gönderin ve açıklaması ile birlikte yazınız.

 97. ibrahim bayram diyor ki:

  7li paket arılardan almak istiyorum.Bursa /inegöl için karniyol önerirmisiniz ve paket arıların anası oluyor değilmi.

  1. Admin diyor ki:

   ibrahim bayram, evet paket arıların ana arıları vardır. Bursa ili için karniyol ırkı uygundur. Düşünürseniz sipariş formunu doldurarak sipariş verin lütfen.

 98. Adnan AKKAYA diyor ki:

  Ben 19-2 de 5091 nolu telefonunuzdan 5 adet 7 li karniyol paket arı siparişinde bulundum,parasını hesabınıza yatırdıktan sonra karniyol arı demeyi unuttum,bana gelen mesajda da isediğiniz paket arı siparişiniz onaylanmıştır diyor,cinsi belirtilmiyor,kontrol ederseniz memnun olurum.

  1. Admin diyor ki:

   Adnan AKKAYA, sipariş verirken zaten karniyol ırkı dediğiniz için o ırk yapılmıştır. Telefonda da dediğiniz şekilde notunuz alınmıştır. Herhangi bir problem yoktur.

 99. Adnan AKKAYA diyor ki:

  Admin,teşekkür ederim,bugün 3 adet daha ilave ettirdim,Nisan 10- 15 gibi birinci partide inşallah elimizde olur.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  1. Admin diyor ki:

   Adnan AKKAYA, teşekkür ederiz. Paket arı siparişiniz ve ödemeleriniz tarafımıza ulaşmıştır. iyi günler.

 100. YASİN diyor ki:

  selamun aleykum ben yenı arıcılığa başıyacagım. kütahyada en az 1200 rakımda bahcem var orda bakacagım ne arısı onerirsiniz.teşekkurler admın abi

  1. Admin diyor ki:

   YASİN, kafkas ırkı arıdan yana tercihizi yapmanızı tavsiye ederiz.

 101. edib yücel diyor ki:

  ankara polatlı-temelli arasında 5 kovanla başlamak istiyorum. kafkas mı yoksa anadolu ırkı mı uygun olur

  1. Admin diyor ki:

   edib yücel, kafkas arı ırkı ile başlamanız doğru olacaktır.

 102. mustafa diyor ki:

  iyi günler paket arı-2 yani 7 çerçeveli olan arılardan 3 adet almayı düşünüyorum bu sayfada videoda izledim 7 çerçeveli paket arı hazırlanışı aynı orada olduğu gibi mi gönderiyorsunuz hatta 3 adet gönderim yapıyor musun 3 kovan almayı düşünüyorum diyelim aldık kargoda öldüler veya kargoda açıp bakma imkanımız olmaz evde aktarırken 7 çerçeve arının 5 çerçevesi ölmüş bu durumlarda ne yapıyorsunuz bilgi verirsenin sevinirim…

  1. Admin diyor ki:

   mustafa, izlemiş olduğunuz videodaki gibi paket arılarımız gönderilir ve hatta daha iyisi de olacaklar olan paket arılar denk gelebilir. Arılığınıza götürüp açar bakarsınız eğer toplu ölüm olmuşsa yani kovan içinde arıların hepsi gitmişse resimleri iletişim kısmındaki numaraların waptsapp atıp gönderebilirsiniz. Muhakkak kovan içinde bir kaç tane belki bir avuç arı ölüsü olabilir bunlar normaldir.

 103. Ilyas Cansiz diyor ki:

  Sakaryada rakim 900 hangi ari cinsi idealdir

  1. Admin diyor ki:

   Ilyas Cansiz, karniyol arı ve karniyol ana arı ile çalışma yapabilirsiniz.

 104. mustafa yılmaz diyor ki:

  merhaba dün 3 tane siparişi verdim ödememi yaptık siparişim onaylandı bu gün bir tane daha eklemek istiyorum siparişime aceba mümkün mü ?

  1. Admin diyor ki:

   mustafa yılmaz, tabi ki ekleyebilirsiniz. Paket arı hakkında tarafınıza mesaj gelmiştir gelmediyse lütfen arayınız.

 105. yasin diyor ki:

  iyi günler giresunda yasıyorum bu işe yeni baslayacagım arı almak istiyorum ama ırk konusunda ve hangi paketi almamaı önerirsiniz birde yeni basladıgım işcin yardımcı olurmusunuz?

  1. Admin diyor ki:

   yasin, kafkas arı ırkı ile başlayabilirsiniz. Biz genel hatları ile yardımcı oluruz ama soru için yardımcı olamayız kusura bakmayın. Bunun için çevrenizdeki arıcılardan ve ilgili arıcılık forumlarından destek alabilirsiniz.

 106. Mustafa Akkoyun diyor ki:

  Siparişimizi verdik. İlk defa bu yolla arı alıyorum. İnşallah hayırlı olur. Büyük bir heyecanla bekliyorum. Sizlerede hayırlı işler diliyorum kolay gelsin.

 107. Hasan çınar diyor ki:

  kovanım hiç yok ilk defa arı alıyorum kovanlı şekilde mi satıyosnuz kovanlı sekılde ücretiniz nekadar?

  1. Admin diyor ki:

   Hasan çınar, bulunduğunuz yerdeki marangozdan kovan yaptırmanız gerekiyor yada arıcılık malzemeleri satan bir yerden arı kovanı temin edin. Biz kovanı ile birlikte gönderiyoruz ama bizim kovan sadece nakliye amaçlı yapılan ve ruşet kovan dediğimiz arı kovanıdır. Yukarıdaki görsellere bakarak bunu görebilirsiniz.

   1. Hasan çınar diyor ki:

    Üstad kovanla birlikte gönderseniz ücrete ilave olur mu ?

    1. Admin diyor ki:

     Hasan çınar, kovan ile birlikte gönderim yapmıyoruz. Eğer 50 üzeri paket arı alımı olursa boş kovan katı ile birlikte 110 ila 120 TL arasında tutmaktadır. Yani paket arı ücretine bu eklemeniz gerekiyor.

 108. Sahsuvar diyor ki:

  7 citali 2 adet paket siparisi versem kafkas ari cinsinden hemen gonderirmisiniz pakette arı ve kovan dahil değilmi. ben ilk defa defa başlayacağım bilgi verirseniz iyi olur rakım 900 metre

  1. Admin diyor ki:

   Sahsuvar, lüften sorunuzun cevabı yukarıda yazmış olduğumuz satılık arı yazısı için bulunmaktadır.

 109. i.doğan diyor ki:

  Merhaba. Daha önce yazdım ama cevap vermediniz. Ardahan ve Artvin gen mrk olduğu için dışardan arı girişi yasak. Buralara gönderebiliyor musunuz?

  1. Admin diyor ki:

   i.doğan, biz genel olarak bütün sorulara ve yorumlara cevap yazıyoruz. Muhtemelen siz başka bir sayfa altında yorum yaptınız ve o orada kalmış olabilir. Eğer devlet tarafından koruma alanı bölgesindeyseniz dışarıdan kesinlikle arı almayın. Hem oradaki arı popülasyonunu etkiler hemde ülke arıcılığına ciddi zarar vermiş olursunuz. Ama Artvin ve Ardahan ilinin her bölgesi koruma alanı değil. Eğer koruma alanı bölgesinde değilseniz alabilirsiniz. Biz her yere paket arı gönderiyoruz.

 110. i.doğan diyor ki:

  Ardahan Merkezdeyim. Burda memurum. Zaten biraz arı var elimde. Merkez koruma bölgesine dahil mi net bilmiyorum. Koruma bölgesi olmayı fırsata çevirme eğiliminden dolayı fiyatlar fahiş. Bu yüzden sizden sipariş verme durumu ortaya çıktı. Eğer burası veya Artvinde bir tedarikçiniz olsa fena olmazdı.

  1. Admin diyor ki:

   i.doğan, il olarak oralardan siparişlerimiz bulunmaktadır. Paket arı siparişi vermeniz durumundan ya bizim vasıtamız ile yada kargo şirketi ile arıları göndermekteyiz.

 111. selçuk diyor ki:

  selamün aleyküm aralık ayında 5 çıtalı paket arı siparişi verip ödemesini yapmıştım.şimdi bir tane daha 5 çıtalı paket arı sipariş vermek istiyorum ikisi birlikte mi gönderilir yoksa bu daha sonra mı gönderilir?bunuda ilk siparişle yani ikisini birlikte gönderebilirmisiniz?iyi çalışmalar

  1. Admin diyor ki:

   selçuk, paket arılarınız birlikte gönderilir. Ödemeyi yaptıktan sonra iletişim kısmındaki formu doldurup gönderin yada mesaj atın yeterlidir.

 112. Sabahattin musa diyor ki:

  Kastamonu daday degirmenözü köyü için hangi arı kullanmalıyız. Niyetim bir karniyol bir kafkas alıp denemek ne dersiniz

  1. Admin diyor ki:

   Sabahattin musa, Kastamonu ili genel olarak kafkas arısı ile çalışmaktadır ama karniyol arı da çalışır.

 113. mehmet diyor ki:

  bartın amasradayım bu zamana kadar ırk olarak çalışmadım ne tür bir önerirsiniz ve gönderim ne zaman ve nasıl oluyor

  1. Admin diyor ki:

   mehmet, satılık arı olarak almış olduğunuz arılar Nisan ayının ilk haftası ile birlikte gönderilmektedir. Karniyol arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır.

 114. Ömer İzmirli diyor ki:

  Selamlar . Çatalca İstanbul için hangi ırkı önerirsiniz. Birde arıyı 7 değil de 10 çıta olarak alabilirmiyiz. Olursa fiyat ne olur?

  1. Admin diyor ki:

   Ömer İzmirli, selamlar. Bizim paket arılar standart olarak satışı yapılmaktadır. Ya 5 çerçeve yada 7 çerçeve olandan alabilirsiniz. Karniyol arı ırkını tercih edebilirsiniz.

 115. murat diyor ki:

  S.a nisan gibi sipariş versem yada sipariş verdikten sonra ücreti yatirmakmi onemli olan ücreti yatirdiktan sonrami kargo süreci başlıyor…

  1. Admin diyor ki:

   murat, gönderim önceliği sipariş verip ve ödemeyi yapanları listemize yazıyoruz o şekilde kargolama yapılmaktadır. Satılık arı siparişi verdiyseniz en kısa sürede ödemesini göndermeniz gerekmektedir.

 116. serdar diyor ki:

  ben boyabat’ta oturuyorum.arıcılığa yeni başlıyacağım.Dikmene ne zaman dönüyorsunuz.Dikmene gelip 2 paket arı ve kovan alabilirmiyiz. teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   serdar, Dikmen’de güz mevsime yakın zamanda geliriz. Şimdi biz arıların erken gelişimi için akdeniz tarafındayız ama buradan size kargo ile gönderim yapabiliriz.

 117. Ercan diyor ki:

  Merhaba…
  1-Anlaşmalı olduğunuz Kargo firması hangisidir.
  2-Diyelimki; Taşıma esnasında arılarda ciddi oran ölüm oldu (%30-40) Bunun tespitini nasıl yapıyorsunuz. Tespitini yaptıktan sonra nasıl telafi ediyorsunuz.
  3-Kırşehir ile Aksaray arasındayım. Hangi ırk uygundur… Teşekkürler…

  1. Admin diyor ki:

   Ercan, merhabalar.
   1-Aras kargo ile çalışıyoruz.
   2-Ortalama arı kovanı içinde ölümler olacaktır onlar normaldir. Ciddi olarak bir sorun varsa iletişim kısmındaki telefon numaramızın Watsapp özelliği ile resimlerin çekip atabilirsiniz.
   3-Yüksek rakımlı yerdeyseniz kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz eğer daha ılıman iklime sahipse bölgeniz karniyol arısı ile tercihinizi yapınız.

   1. Ercan diyor ki:

    Lütfen yanlış anlamayın Sizi herhangi bir şeyle İtham etmiyorum.
    Hem sizleri tanımıyor-um/uz. Hemde ortada zor bir durum var. Neticede bu bir alış-veriş.
    Evet bir miktar ölüm olacaktır ama bunda azlık-çokluk ölçüsünü neye göre belirleyeceğiz.
    Diyelimki kovanı açtım, 7 çıtadan 3-4 tanesinin üzeri arı ile kaplı değil. Bunu resimledim ve Size attım. Sonra ne olacak….????

    1. Admin diyor ki:

     Ercan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız. Vermiş olduğunuz örnekteki paket arı o şekilde olmaz biz onun tedbirini alıyoruz ve en sağlıklı şekilde havalandırmasını yaparak gönderiyoruz. Farz edelim öyle oldu yeni paket arı göndeririz o da olmadı iade işlemi yapılır. Adresimiz ve iletişim bilgilerimiz mevcut yanlış bir şey olmaz ve içiniz rahat olsun.

 118. ALİ NAS diyor ki:

  merhaba. Marmara denizinde Avşa adasında oturuyoruz. burası yeşil ve dağ çiçekleri dolu. buraya hangi arıyı önerirsiniz. biz de yeni başlıyacağız…

  1. Admin diyor ki:

   ALİ NAS, yer olarak karniyol arısı ile başlayabilirsiniz.

 119. yalçın erkan diyor ki:

  başarılı çalışmalarınızın ve bizlere bilmediğiniz konularda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

 120. muratt diyor ki:

  selamunaleyküm. bir tane 7 çıtalı paket arı iki tane de kafkas ana almayı düşünüyorum.
  yorumların bir çoğunu boş soru sormayayım diye okudum bir çok kez çıta ebatı sorulmuş ama her cevabınızda standart demişsiniz. geçen sene memleketten bir paket arı aldım adamın çıtalarının eni 24 cm miş aktardığım kovanda 23.5cm lik olunca sıkıntı çıktı. aldıgım kovanlar sıfır degildi. ya çıtada sıkıntı vardı yada eski kovanlarda.tabi bizde acemiyiz.

  bu yüzden çıta ölçülerini tam yazarmısınız. standart ölçüler nedir. biz acemi tayfası da öğrenmiş olur.
  bir diger sorum arılar elimize ulaştıktan sonra hemen iki parçaya bölünebilirmi. bunu ana arı sipariş zamanı için soruyorum. bölme için beklemek gerekecekse ana arılar telef olmasın.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  son soru ana arıları işaretliyormusunuz.
  teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   muratt, çıta ölçülerimiz 47*23 ölçülerindedir. Ana arılarımız genel itibari ile hepsi işaretlidir ama bazen işaret olmayanlarda denk gelebiliyor. Bölme işlemi yapabilirsiniz tabi ki yada 9-10 çerçeve olunca da yapabilirsiniz.

 121. edip diyor ki:

  ben hatay antakyadan bu yıl İtalyan arısıyla çalışacam1kovanlnasıkolaylık sağlaya bilirsinişz

  1. Admin diyor ki:

   edip, italyan ana arı satışımız bulunuyor ama paket arı olarak italyan arı yoktur.

 122. edip diyor ki:

  ordayalnışlık olmuş 10 kovan olacak

  1. Admin diyor ki:

   edip, paket arı ödemesi yaparsanız arayıp durumu telefon ile bildiriniz.

 123. cevdet diyor ki:

  Selamun aleykum. Sivas icin hangi ari turunu onerisiniz

  1. Admin diyor ki:

   cevdet, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 124. mustafa diyor ki:

  paket arı videosunu seyrettim de bana göre yanlış olan şeyler gördüm 1 çıtalar ana kovandaki diziliş şekline göre konulmuyor 2 yola gidecek arının taşıma esnasında çıtaların hareket etmesiyle yada sallanmasıyla oluşabilecek ana arının sıkışma itimaline göre ana arının kafeslenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum benimde siparişim var umarım benim arının anası kafeslenir tşk ederim

  1. Admin diyor ki:

   mustafa, merak etmeyin kovan içine konulan çerçeveleri arılar yeniden düzenleyecektir. Ana arı ölümlerin gibi durumlar olursa telafi ediyoruz.

 125. MUSTAFA İŞLEYEN diyor ki:

  Mustafa
  ORDU/FATSA
  PAKET 2 YANİ 7 ÇITALI PAKET ARIDAN 5 ADET ALMAK İSTİYORUM. FAKAT KESTANE BALI YAPTIRACAĞIM İÇİN ZAMAN OLARAK GEÇ OLUR ENDİŞESİNDEYİM. KARNIYOL ANALI PAKET 2 ALSAM NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ. DURUMA GÖRE SİPARİŞ VEREREK ÖDEMENİZİ YAPMAK İSTİYORUM. CEVABINIZI BEKLİYORUM.

  1. Admin diyor ki:

   MUSTAFA İŞLEYEN, mevsim olarak geç kalmazsınız siparişleri şimdiden alıyoruz ve gönderimler Nisan ayının ilk ve ikinci haftasında yapılacak olup, bitecektir.

 126. battal yalçın diyor ki:

  selam, sivas divriğideyim 10 kovan arı almak istiyorum.hangi cins arı divriğiye kaça mal olur ne zaman gelir ayrıntılı yazarsanız sevinirim iyi günler.

  1. Admin diyor ki:

   battal yalçın, sorularınız cevapları diğer yorumlarda mevcuttur. Kafkas arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır ve Nisan ayının birinci ve ikinci haftasında dağıtımları yapacağız.

 127. seyitgökçe diyor ki:

  7cıta karniyoları 4adet karniyolana arı 4adet belfastanaarı sipariş verdim hepsi beraber gönderim başka zamanlarda gönderim yaparsınıs

  1. Admin diyor ki:

   seyitgökçe, paket arılar ayrı olarak ana arılar farklı zamanlar gelir.

 128. tolga diyor ki:

  kastamonu sahil bölgesine arı almayı dusunuyorum hangi ırk daha saglıklı olur bide kargo subesı yok oturdugum yerde ptt korgo gelıyo sadece arı bana nasıl ulasacak

  1. Admin diyor ki:

   tolga, sahil için karniyol arı ırkı uygundur lakin, kafkas arı ırkı da işi yapacaktır. Size en yakın il ve ilçenin kargo şubesine gidip almak zorundasınız. Ptt ile arı gönderimi malesef yapmıyoruz.

   1. tolga diyor ki:

    hangi kargodan gonderıyorsunuz ona göre adres yazacagım bıde kac gun icinde gelir

    1. Admin diyor ki:

     tolga, paket arı gönderimlerini aras kargo firması ile yapmaktayız.

 129. ümit diyor ki:

  merhaba. kışın 900 mt de kışlatıp yazın 1800 lere çıkarıyorum. belfast mı anadolu mu? hangisi uygundur sizce.

  1. Admin diyor ki:

   ümit, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz tabi ana arı tercihi konusunda ise belfast ana arı da olabilir.

 130. mustafa karadağ diyor ki:

  Gelip ari alabilirmiyiz acik adres

  1. Admin diyor ki:

   mustafa karadağ, tabi ki gelip satılık arı satın alabilirsiniz. Şuanda Adana çevresindeyiz.

 131. Osman Koç diyor ki:

  Arılar ne zaman yola cıkıyor.

  1. Admin diyor ki:

   Osman Koç, paket arı gönderimleri, Nisan ayının ilk haftasından başlayacak olup, 15 inden önce bitecektir.

 132. Osman Koç diyor ki:

  Denemek için 1adet spariş vetmiştim, bir yanlışlık olmamıştır inşallah.

  1. Admin diyor ki:

   Osman Koç, merak etmeyin olmaz. Paket arı sipariş formunu o şekilde doldurup gönderdiyseniz kayıtlarımıza geçmiştir.

 133. Hasan diyor ki:

  Denizlide hangi arı ırkı alabilirim

  1. Admin diyor ki:

   Hasan, karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 134. Osman Koç diyor ki:

  İlgiiniz için teşekkür ederim.

 135. davut diyor ki:

  efendim ben ödeme konusunda biraz çekin genim yine kazıklanmaktan korkuyorum nasıl bir garanti tahhüt ediyorsunuz saygıla

  1. Admin diyor ki:

   davut, tabi ki kuşkulanmakta haklısınız lakin, biz yıllardır ana arı üretimi yapıyoruz o yüzden en ufak kimseyi aldatmadığımız için bilenler biliyor. Ayrıca mecbur paket arı ve ana arılarda ödemeyi önceden almak zorundayız. Müşteri Yorumları kısmına bakabilirsiniz.

 136. rızeli diyor ki:

  satış yerınız neresi

  1. Admin diyor ki:

   rızeli, asıl merkez Sinop’tur. Ana arı ve paket arı için Adana ve Adıyaman bölgesinde bulunmaktayız.

 137. İRFAN diyor ki:

  ANKARA 1200 RAKIM 7 CITALI HANGİ ARI UYGUN OLUR VE EN ERKEN NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ

  1. Admin diyor ki:

   İRFAN, paket arı dağıtımlarının ilk gönderimleri Nisan ayının ilk 15 gün içinde olacaktır. Kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz.

 138. Mehmet diyor ki:

  Malatya için hangi arı uygun olur sabit arıcılık için

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, o yöre için her iki ırkta uygun olabilir. Yani karniyol arı ırkı ile kafkas arı ırkı bir arada iş yapabilir. Tek olarakta çalışabilirsiniz.

 139. Timur diyor ki:

  Ordu merkez yaz kış merkezde kalacak hangi ırkı öneriyosunuz

  1. Admin diyor ki:

   Timur, Ordu ilimiz genel olarak kafkas arı ırkı ile çalışma yapmaktadır.

 140. Tuncer Taşkın diyor ki:

  Merhaba,

  Antalya için 1 adet 7 çıtalı karniyol paket arı siparişim vardı sonrasında 2 adet daha sipariş verdim gönderim yapılacağı zaman 2. sipariş verdiğim adrese tümünün gönderilmesi konusunda yardımınızı rica ederim.

  1. Admin diyor ki:

   Tuncer Taşkın, iki adet paket arılar beraber gelecektir. Teşekürler

 141. serdar diyor ki:

  ”ilgili kargo çalışanın yanında bizleri arayıp şu kadar paket arı yolda açılmış veya telef olmuş demeniz yeterlidir.”Arılığımız şehir merkezine 8-10 km Kargo çalışanın yanında paketi nasıl açıp kontrol edeceğiz.Selamlar

  1. Admin diyor ki:

   serdar, haklısınız o yüzden paket arıyı arılığınıza götürüp kontrol edin ve olumsuz bir durum olursa resimlerini çekip Watsapp ile bizlere gönderin.

 142. Bekir diyor ki:

  Sivas için hangi arı ırkını önerir siniz

  1. Admin diyor ki:

   Bekir, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 143. selim diyor ki:

  siparişler gönderilmeden bilgi veriliyormu kargoya verildi gibi

  1. Admin diyor ki:

   selim, çalışma sistemimiz o şekilde zaten. Gönderilmeden 2-3 önceden paket arılar şu gün kargoya veriliyor diye haber verilir ve verildiği günde mesaj atılacaktır.

   1. selim diyor ki:

    teşekkürler bol arılı bol ballı günler .selam ve dua ile

 144. osman diyor ki:

  merhabalar paket arı siparişleriniz devam ediyormu hala giresun rakım 1400 hangi arı ırkı daha verimli çalışır bu bölgede birde bugün sipariş geçsek ne kadar sürer arının bana ulaşması bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin…

  1. Admin diyor ki:

   osman, kafkas arısı ile çalışma yapabilirsiniz. Paket arılar Nisan ayının ilk 15 gün içinde yapılacaktır.

 145. mehmet diyor ki:

  Izmir aliağa için hangi ariyi öneriyorsunuz? Ve ben isin ticaretinde değilim hobi olarak ,bos vakitlerimde ugrasim ve kendi yiyecegim balim olsun istiyorum o yüzden hastaliklara karşı dayanikli ve uysal bi ari cesidi onerebilirmisiniz.

  1. Admin diyor ki:

   mehmet, karniyol arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz.

 146. ümit yazdıç diyor ki:

  istanbul Sarıyer kilyos ta oturuyorum (bozulan Belgrat ormanları çevresi )
  habgi arı cinsı kullanmaliyım

  1. Admin diyor ki:

   ümit yazdıç, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 147. Mehmet diyor ki:

  Nisan ayında paket arı sipariş leri devam ediyor mu diyecek tim pardon

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, Nisan ayının 15’ine kadar paket arıların sipariş alımı devam ediyor.

 148. Omer diyor ki:

  Slm.ben rize karamis cicegi komar ve kestane cicegi hangi ariyi tavsiye edersiniz ve ariyi nasil alicaz

  1. Admin diyor ki:

   Omer, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz. Yukarıdaki yazıyı okuyunuz ve sipariş vermek için buraya gidiniz… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 149. Hüseyin Anık diyor ki:

  İzmir için sadece hobi amaçlı olarak hangi ırkı önerir siniz.

  1. Admin diyor ki:

   Hüseyin Anık, kafkas arı ırkı için sıcak bir bölge karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 150. Hüseyin Anık diyor ki:

  Bitki olarak Çam ve pınar mevcuttur

  1. Admin diyor ki:

   Hüseyin Anık, bir önceki yorumunuza cevap verilmiştir.

 151. faruk diyor ki:

  bulundugum yüre yazları cok sıcak kışları ise ayaz olmadıgı surece cok sert deyıldır bölgeme uyumlu arı ırkı hangısı ögrene bilirmiyim şimdiden cok teşekürler

  1. Admin diyor ki:

   faruk, rakım olarak yüksek bölgede değilseniz karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Eğer rakım olarak yüksek ise kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 152. Tuncer Taşkın diyor ki:

  Merhaba,

  Paket arı gönderimleriniz haftaya başlıyor mu ?

  1. Admin diyor ki:

   Tuncer Taşkın, başlayacak ve 15 Nisan’a kadar paket arı gönderimlerini bitirmeyi planlıyoruz.

 153. salim sönmeyen diyor ki:

  acil ana arıya ihtiyacım var iki üç gün de olurmu

  1. Admin diyor ki:

   salim sönmeyen, şuanda ana arı gönderimi yapamıyoruz.

 154. arzu keskin diyor ki:

  şimdi sipariş versek ne zaman gönderiyorsunuz

  1. Admin diyor ki:

   arzu keskin, 15 Nisan’a kadar bütün paket arıları teslim etmeyip planlıyoruz.

 155. Selim UÇAR diyor ki:

  Adana’dan merhabalar,
  arıcılıkla ilgili sadece teorik bilgiye bilgiye sahip birisiyim ve yaz tatili de olsa, Adana dışına pek çıkamayan bir insanım. Ancak arıcılığı öğrenmek ve ileriye dönük geliştirmek istiyorum. Gönderilerin Adana’dan yapılacağını yazmışsınız. Paket arıları sizden satın almam kaydıyla, Adana’da beni yönlendireceğiniz, bana yardımcı olabilecek kişi veya kişiler var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

  1. Admin diyor ki:

   Selim UÇAR, direk sizinle ilgilenecek birisi yoktur ama size tavsiyemiz çevrenizi biraz araştırın mutlaka bir arıcı ile karşılaşırsınız onlar ile irtibat kurmaya çalışın lütfen.

 156. baran diyor ki:

  ana arı siparişi verdim bide pakek arı almk istiyorum ama görsellere baktığımda paket yavrular sanki yarı yarıya boş gibi admin bu konuda aynınlatırmısın kolay gelsin

  1. Admin diyor ki:

   baran, hiç bir paket arı birbirini asla tutmaz birinde 5 yavru varken birinde 3.5 yavru olabilmektedir. Çünkü arı sürekli gelişim içinde olduğu için farklılık gösterebilmektedir.

 157. cem karaer diyor ki:

  5 adet kafkas 7 cıtalı paket arı siparişi verdim ücretini zb yatırdım kirazlarım çiçek açmak üzere gönderimler en erken ne zaman olabilir bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim

  1. Admin diyor ki:

   cem karaer, paket arılar inşallah nisan 15-20 sine kadar gelecektir.

 158. serkan diyor ki:

  Merhabalar henüz arıcılığa hobi olarak başladım 1 kovanım var.
  Yerim istanbul da ormanlık bir alanın ortasında bir vadide yapmayı planlıyorum çevrede çam ağacı ağırlıklı orman ve bolca çiçekli bitki bulunmakta tavsiyeniz hangi cins arı olur.

  Ona göre geç olmadan sipariş vermek istiyorum.

  Saygılar

  1. Admin diyor ki:

   serkan, istanbul geneli kafkas ve karniyol ırkı ile çalışmaktadır her iki ırk ile başarılı olunur.

 159. Abdullah diyor ki:

  Merhaba Ankara haymana ilçesi için 2 adet karniyol ırkı 7 çıtalı arı düşünüyorum. Fakat bu bölgede sadece ptt kargo var.teslimat nasıl olabilir.ve arilar hangi ilden gönderilecektir.

  1. Admin diyor ki:

   Abdullah, arılar akdeniz bölgesinden gönderilecektir ve Ankara bazı noktalarına biz bırakacağız ama bir kısmını kargo ile göndereceğiz.

 160. şaban YAĞMUR diyor ki:

  çıta boyu ve eni ne kadar.kovanımız var ona olurmu İstediğimiz zaman gönderbiliyormusunuz

  1. Admin diyor ki:

   şaban YAĞMUR, çerçeve ölçüleri standart olup, 47*23 olmaktadır.

 161. yunus diyor ki:

  slm ustat bu gün ödeme yapsam arılar elime ne zaman geçer bilğilendirirseniz sevinirim

  1. Admin diyor ki:

   yunus, paket arıların en son teslimi 15-20 si gibi bitecektir. 2 gün sonrada gelebilir ama bunun tarihi veremiyoruz.

 162. Mehmet diyor ki:

  Malatya bölgesine ne zaman gönderim oluyor ben Arıya bakıp tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum geç olmadan gelirmi?

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, sizin paket arı siparişiniz var mı eğer varsa bizi telefon numaralarımızdan arayınız.

 163. Mustafa ÇAKMAK diyor ki:

  Iyi günler adiyaman celikhan da kafkas arilarimiz var karniyol verimi nasil olur kışları sert geçen bi bolge ölüm olayi nasildir ve bahar gelişimi hakkinda bilgi verirmisiniz

  Teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa ÇAKMAK, karniyol ve kafkas ırkları ile çalışabilirsiniz her iki ırkta iş yapacaktır.

   1. Mustafa ÇAKMAK diyor ki:

    Kafkas bahara zayif çıkıyor karniyol nasil olur kışı nasıl atlatır

 164. Cevat Dizman diyor ki:

  Rize Pazar a hangi kargoyla ve kaç günde gönderebiliyorsunuz. Ana arılarınız boyalı mıdır? Daha önceki satışlardan karniyol arısından memnunluk derecesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Cevat Dizman, ana arılar genel olarak işaretli ama işaretli olmayanlarda denk gelebilir. Lakin, hepsi 2015 yılının son ana arılarıdır. Bazı il ve bölgelere kendimiz götürüyoruz Rize ili de bunlardan biridir. Kargo ile 1,5 veya 2 günde ulaşıyor.

 165. Gürkan diyor ki:

  Selamun aleykum italyan arısı satışlarniz mevcutmu bide izmir yöresi icin hangi arı ırkını önerıyorsunuz bide arılarımiz çok hırçın bunun için ne yapmalıyız

  1. Admin diyor ki:

   Gürkan, aleykum selam. Satılık arı satışımız devam ediyor. Karniyol arı ırkını tercih edebilirsiniz.

 166. Ersin diyor ki:

  Merhaba, paket arı dağıtımına başladınız mı. Kastamonu ya ne zaman ulaşır…

  1. Admin diyor ki:

   Ersin, bu hafta sonu başlıyoruz ve hepsi 15’ine bitecektir.

 167. ahmet ayverdi diyor ki:

  merhaba istanbul şile-bıçkıdere
  bölgesine hangi ırk arı iyi olur bilgi verirmisiniz
  şu an kafkas arılarım var
  karniyol yapmak istiyorum
  uygunmudur

  iyi günler

  1. Admin diyor ki:

   ahmet ayverdi, tabi ki yapabilirsiniz ama kafkas arısı ile de devam edebilirsiniz.

 168. metehan diyor ki:

  paket arı gelirgelmez ana arıyı değiştirmek istiyorum sizce 5 çerçevelimi yoksa 7 çerçevelimi uygun olur

  1. Admin diyor ki:

   metehan, 5 çerçeve altı ideal olanıdır.

 169. Dilek diyor ki:

  2tane 7 çerçeveli Kafkas ana arılı sipariş verdim dün.ne zaman ve nasıl elime ulaşır.artvin Borçka ya

  1. Admin diyor ki:

   Dilek, farklı illere dağıtım yaptığımız için tam olarak şu gün teslim ederiz diyemiyoruz ama 15-20 sine kadar teslim olacak arılarınız.

 170. recep diyor ki:

  şimdi arı siparişi versem en erken ne zaman kargoya verırsınız

  1. Admin diyor ki:

   recep, şuanda mayıs ayına kadar doluyuz. Mayıs ayının ilk haftası gibi gelir inşallah…

 171. murat aksoy diyor ki:

  İnşallah biter sabır taşı olduk

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, sabrınız için teşekkür ederiz. Lakin, elimizden geldiğince hızlı olmaya çalışıyoruz.

 172. yunus beyaz diyor ki:

  abanaya geleceğiniz tarihi verme şansınız olur mu. ben istanbuldayım sizin geldiğiniz tarihte orada olmak istiyorum. ayrıca mail yoluyla telefonumu versem geldiğinizde arar mısınız. 10 kovan almak istiyorum

  1. Admin diyor ki:

   yunus beyaz, peki biz mail adresinizi görüyoruz onunla ve telefon ile irtibat kuracağız…

 173. Mehmet diyor ki:

  Şuan yaptığınız plan yokmu hangi bölgeleri gönderiyorsunuz Malatya nezaman gönderirsiniz?

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, inşallah bu hafta içi gönderilmiş olacaktır.

 174. Erdoğan diyor ki:

  İlk sipariş verenlerdenim. Balıkesir’e ne zaman gönderiyorsunuz ?Arılar gönderildi mi ? Biz nasıl takip edebiliriz ?

  1. Admin diyor ki:

   Erdoğan, en geç bu ayın 15 ve 20’sine kadar size ulaşacaktır.

 175. ibrahim bük diyor ki:

  antep için durum nedir?bu hafta içi gelir mi?

  1. Admin diyor ki:

   ibrahim bük, gelecektir.

 176. ismail yılmaz diyor ki:

  kayseri için gönderim nezaman olur mesaj atarak 15 nisanda elinize gecer demiştiniz.sabırsızlanıyoruz çünkü elmalar çiçek açtı arılar çalışıyor biz merakla bekliyoruz…

  1. Admin diyor ki:

   ismail yılmaz, ulaştırmaya çalışacağız şuan dağıtımdayız.

 177. murat diyor ki:

  merhaba ben bir paket 7 çıtalı kafkas siparişi vermiştim.onu karniyol ile değiştirmeniz mümkün ise karniyol gönderirseniz iyi olur.whatsappdan yazdım oradan görülmeyince buradan yazdım.

  1. Admin diyor ki:

   murat, şuanda paket arılar dağıtılmaya başlandığı için ve artık paketler belirlendi değişim yapamıyoruz.

 178. Mustafa Yılmaz diyor ki:

  öncelikle merhaba 4 adet paket arı almıştım sizden mesaj olarak ayın 15 ne kadar elinizde olur yazmışsınız sorum şu kargoya verildikleri zaman kargoya verildi diye bir mesaj daha gönderecek misiniz yoksa çok büyük sıkıntı olur benim için kargo bana biraz uzak ne zaman geleceğini bilsem çok iyi olurdu..

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa Yılmaz, kargoya verildiği zaman size mesaj gelecektir. Aynı zamanda bize size mesaj atacağız 2-3 gün önceden.

 179. murat aksoy diyor ki:

  Merhaba cihan bey ismim sayfanın başında ama paket lerim sonunda nasıl oluyorbu anlamadım

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, murat bey bu hafta için hafta sonuna kalmadan paket arılarınızı göndereceğiz.

 180. GÜRKAN diyor ki:

  ağustos ayında ana arı siparişi versek yaklaşık kaç günde elimizde olur.

  1. Admin diyor ki:

   GÜRKAN, ağustos ayı için ana arı da problem olmaz ve 2-3 gün içinde kargoya verilir.

 181. selçuk diyor ki:

  Manisa’ya sıra hala gelmedimi? Aralık ayında paket arı ve anaarı siparişi verip ödemesini yaptım erken gönderilsin diye,gönderim ödeme önceliğine göre oluyosa neden hala siparişlerim bana ulaşmadı.Nisan ilk haftası geçti şimdiye kadar gönderilmesi gerekmezmiydi.

  1. Admin diyor ki:

   selçuk, bir iki hafta havalar soğuk gittiğinden dolayı geçikmeler oldu ama paket arılar bu ayın 15’ine kadar ulaşaçak. Ana arılar dan ondan sonra gelecektir.

 182. Mehmet diyor ki:

  Kargoyu pazar gününe gelmemesine dikkat ediyorsunuz demi çünki pazar günü gelirse alma imkanımız olmaz

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, kargoya vermeden önce bilgi veriyoruz ve hafta sonunu gelmez.

 183. murat aksoy diyor ki:

  Hadi hayırlısı inşallah gelir dört gözle bekliyorum

 184. Ahmet HAK diyor ki:

  Abi bizimkiler ne zaman gelecek heyecanla bekliyoruz ama hala haber yok…:(

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet HAK, en hızlı şekilde ulaştırmak için tüm gayretlerimizle uğraşıyoruz biraz sabrınızı rica ediyoruz.

 185. recep çınar diyor ki:

  selamun aleykum. kovan olarak satın alırsak kargo ile gonderiyorsunuz oyle mı???
  ana arı zaten kargo ıle gelıyor da kovan olarak duymamıstım. doğru mudur???

  1. Admin diyor ki:

   recep çınar, doğrudur paket arı gönderimi yapıyoruz ama şuanda dağıtım olduğu için paket arı alımını durdurduk.

 186. faruk akın diyor ki:

  sekız adet paket arı sıparışım var ıstanbul ayın 18 de kıbrısa 1 haftalık seyatım var 15 kadar arıları teslım alabılirmiyiz

  1. Admin diyor ki:

   faruk akın, 15 ila 20 si arası gelecektir yine bizi 15 gibi arayınız.

 187. Selman akcali diyor ki:

  Eskisehir 4 paket siparisi verdim ücret ödendi. Hemde epey oldu. bu hafta sonuna kadar gönderilecek mi , bilgi verirseniz sevinirim

  1. Admin diyor ki:

   Selman akcali, gönderiyoruz peyper pey muhtemelen gelecektir.

 188. mete diyor ki:

  yeni siüarişlerde dagıtım ne zaman baslayacak

  1. Admin diyor ki:

   mete, sonbahar gibi yeniden paket arı gönderimleri yapabiliriz.

 189. GÜRKAN diyor ki:

  2 adet paket arı siparişi verdim istanbul 15 ine kadarteslim olacak diye mesaj geldi kargoya verildi mesajı gelmedi bugün yarın gelirmi

  1. Admin diyor ki:

   GÜRKAN, 2-3 gün hava muhalefetinden dolayı istanbul önümüz haftaya kaldı yine size bilgi verilecek.

 190. mete diyor ki:

  daha erken olma sansı yokmu

  1. Admin diyor ki:

   mete, havalar sıcak olduğu için paket arılar yolda sıkıntı oluyor malesef kusura bakmayın.

 191. mete diyor ki:

  parasını yatırsamhen bu dagıtımda olma sansı hiç yok mu

  1. Admin diyor ki:

   mete, malesef yoktur ödeme yapmayınız.

 192. türkmen diyor ki:

  Şubat 15 inde sipariş 7 çıtalık paket arı siparışi vermiş parasını yatırmıştım. 2 nisanda mesaj geldi mesajda nisan 15 şine kadar gelir demiştiniz hale ses yok.

  1. Admin diyor ki:

   türkmen, bir kaç yağmur yağışı olduğundan dolayı gecikmeler yaşandı bu bütün paketleri etkiledi ama önümüz hafta kesin gelir inşallah.

 193. Rafet aydin diyor ki:

  Zonguldak icin belli oldu mu.15 i diye umitlenmistik

  1. Admin diyor ki:

   Rafet aydin, önümüzdeki hafta içine kaldı paket arılar.

 194. Cevat Dizman diyor ki:

  Rize ye siparişleri ne zaman dağıtmayı düşünüyorsunuz

  1. Admin diyor ki:

   Cevat Dizman, önümüzdeki hafta için dağıtılacak.

   1. Cevat Dizman diyor ki:

    Önümüzdeki hafta içi Rize için hava tahminlriÇarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi yoğun yağmur gösteriyor. Pazartesi ve Salı günü ise havalar çok güzel gösteriyor. Bilgilerinize. Rize’den selamlar.

    1. Admin diyor ki:

     Cevat Dizman, bilgilendirme için teşekkür ederiz planlarımızda değerlendireceğiz.

     1. Cevat Dizman diyor ki:

      Ayın 15’i ile 20’si arası geleceğiz dediniz gelmeden 1-2 gün önce haber veririz dediniz. Ayın 18’i oldu. Merak içindeyiz. Sizi de sıkmamak için sürekli aramıyoruz ama en azından sizi takip edebileceğimiz bir bilgilendirme Sizin içinde iyi olur Bizim içinde diye düşünüyorum.

     2. Admin diyor ki:

      Cevat Dizman, biliyoruz biraz geçikti ama inşallah cumartesi günü Rize’de olacağız.

     3. Cevat Dizman diyor ki:

      Rize’ye yolculuk tarihiniz netleşti mi? 7 adet olan siparişimizi merakla bekleyiruk da?

     4. Admin diyor ki:

      Cevat Dizman, inşallah cuma gününe size ulaştırmaya çalışacağız biraz sizlerde sabır rica ediyoruz.

 195. AYHAN diyor ki:

  Sayın Admin 7 Çıtalık karniol arı sipariş etmiştim. ücretini ödedim ayın 15 inde elinizde demiştiniz ama ne zaman göndereceksiniz. yozgat için belli oldumu acaba.

  1. Admin diyor ki:

   AYHAN, evet malesef bu hafta için yetişmedi ve önümüz haftaya gönderceğiz paket arılarınızı.

 196. Senol diyor ki:

  Cihan bey elinizde bir sıralama varsa yayınlarmısınız en azından bize arıların ne Zaman geleceğini biliriz. Yada bize hamgi gün kargolanacacı bilgisini verirmisiniz zira gün belli olmadığı için hastane işimi erteliyorum.

  1. Admin diyor ki:

   Senol, bu önümüz hafta için inşallah ulaşacaktır yarın ve yarından sonra size bilgi vereceğiz.

 197. Ahmet HAK diyor ki:

  hocam ben 19 nisan salı akşam şehir dışına çıkacağım en geç salıya gelmesi mümkün mü? 2 paket 7 çerçeve karniyol siparişi geçmiştik ama hala ses yok:(

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet HAK, paket arılarınız teslim edilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun…

 198. Selcuk diyor ki:

  Bizde 2 paket ari sipariş versek rizeye giderken fatsa dan aliriz olmaz mi

  1. Admin diyor ki:

   Selcuk, bir sonraki paket arı sipariş alımında değerlendirebiliriz şuanda elimizde olanların teslimatı ile meşguluz.

 199. mustafa diyor ki:

  göndermiş olduğunuz paket arıyı aldım tşkler

 200. Serdar Kastamonu diyor ki:

  Paket arı satın alacağım langstroth kovanlara göre mi ayarlı oluyor sizin çıtalar sorun yaşamamak adına soruyorum

  1. Admin diyor ki:

   Serdar Kastamonu, doğrudur langstroth kovana göredir.

 201. kenan diyor ki:

  Paket ari siparisleriniz haziran ayindada devam ediyormu?mesala 200 cerceve o ay siris versek kac gune hazirlanip gelir. Odemeyi 1-2 ay sonraya birakma durumu oldugunda satis olabiliyormu?

  1. Admin diyor ki:

   kenan, olabilir o şekilde yüklü paketler olursa getiririz.

 202. selçuk diyor ki:

  Ana arılarımı bugün aldım teşekkürler.paket arı siparişim de vardı o ne zaman gönderilir

 203. Ufuk diyor ki:

  Merhaba tunceli iline 2 adet 7 cerceve paket arı siparisi vermistim 15 nisan denildi ama elime ulasmadi ayrica aynı bolgeden bir arkadasımın siparisi kargoya verildi diye mesaj geldi ben siparislerimi bu arkadastan once verdim daha benim siparis kargoya dahi verilmemis

  1. Admin diyor ki:

   Ufuk, 19.04.2016 tarihi itibari ile paket arılarınız teslim edilmiştir.

 204. barış aktürk diyor ki:

  Merhaba; Arılar İzmir’e Kargo ile mi gönderilecek yoksa sizin araçlarınız ile mi?

  1. Admin diyor ki:

   barış aktürk, İzmir için şuanda her ikisi de olabilir bu hafta için kesinleşecek.

 205. Ersin diyor ki:

  Cihan bey benim 4 paket 7 lik karniyol siparişim vardı, nisanın ilk haftası demiştiniz ama nisanın son haftasına geldik, bu dönemde 2 haftalık gecikme bizim en az 1 çerçeve yavrumuza mal oldu ve hala ulaşmadı elimize, kestaneye yetişemeyeceğiz bu gidişle, kastamonu ne zaman başlıyor dağıtıma.

  1. Admin diyor ki:

   Ersin, çarşamba günü için Kastamonu ili planlarımız arasındadır inşallah bir sorun olmadan o gün dağıtımlar yapılacak ve size yine bilgi verilecektir.

 206. ali yiğit yıldız diyor ki:

  aralık ayında sipariş vermiştim mesaj henüz gelmedi

  1. Admin diyor ki:

   ali yiğit yıldız, hafta sonuna kadar siparişleriniz gelecektir.

 207. arıcı diyor ki:

  arılar nasıl bir pakette geliyor karton , plastik , ahşap ?

  1. Admin diyor ki:

   arıcı, farklılık göstermektedir hem ahşap, hemde plastik aparatlar ile gelmektedir.

 208. fatih diyor ki:

  Kastamonuya arilarimiz hala gelmedi 7 citalik ari siparisi vermistim bu hafta inşALLAH gelir

  1. Admin diyor ki:

   fatih, çarşamba gibi inşallah kastamonu ilindeki paket arıların dağıtımı yapılacaktır.

 209. türkmen diyor ki:

  Kayseri dağıtımınız ne zaman.saygılar.

  1. Admin diyor ki:

   türkmen, bir kısım paket arılar bugün çıktı kayseri için kalanlar yarın çıkacaktır.

 210. nuri cem karaer diyor ki:

  5 adet kafkas siparişi verdim ücreti zb yatırdım ıspartaya ne zaman ulaşır kiraz çiçek açtı elmayı bari kaçırmayalım ne zaman kargolanır.

  1. Admin diyor ki:

   nuri cem karaer, gönderimler devam etmektedir hafta sonuna kadar gelecektir.

 211. ferah diyor ki:

  Paket arılar Rize’ye ne zaman ulaşacak. 15’i demiştiniz 20’sine uzattınız. Daha da uzayacak mı? Dağıtım programınızda belirlenmiş bir gününüz yok mu?

  1. Admin diyor ki:

   ferah, cumartesi günü Rize de dağıtımlar olacaktır.

   1. ramazan diyor ki:

    ARAKLI/TRABZON sparişlerini sabırsızlıkla bekliyor. Hepinize kolay gelsin

 212. Hümeyra diyor ki:

  Bir sonraki sipariş ve dağıtımlar ne zaman olacak?

  1. Admin diyor ki:

   Hümeyra, sitemizde bunun ilanını yaparız takip ediniz.

 213. yiğit yıldız diyor ki:

  Kocaeliden 10 adet siparişim var. zaman verebiliyormusunuz

  1. Admin diyor ki:

   yiğit yıldız, hafta sonuna gelecektir biraz sabırlı olmanızı rica edeceğiz. Geçikmeden dolayı kusura bakmayın.

 214. KENAN diyor ki:

  Giresundan verilen paket siparislerimiz ne zaman gelecek ogrenmemiz mumkunmu..

  1. Admin diyor ki:

   KENAN, hafta sonuna inşallah alacaksınız.

 215. ramazan diyor ki:

  sayın admin; Dağıtım olacaktır derken siparişleri kendiniz mi getireceksiniz. ayrıca bilgilendirmeyi birgün öncesinden yapabilrseniz bizler için çok iyi olur. ARAKLI/TRABZON

  1. Admin diyor ki:

   ramazan, cumartesi günü inşallah orada olacağız ona göre kendinizi ayarlayabilirsiniz yine size SMS ile bilgi vereceğiz.

 216. Ersin diyor ki:

  Cihan Bey paket arılarımızı bugün teslim aldık. Teşekkürler…

 217. Murat diyor ki:

  Hocam bizim 4 paket karniyol arı nezaman gelecek daha beliyecekmiyim ayın 20 side geçti

  1. Admin diyor ki:

   Murat, yarın size ulaştırmaya çalışacağız.

   1. Murat diyor ki:

    Yarın mutlu haberi sizden bekliyorum tekrar çalışmalarınızda başarılar dilerim hocam

 218. ERDOĞAN diyor ki:

  İlk sipariş verenlerdenim.2 hafta önce en kısa sürede gelecek diye mesajınız geldi ama arılar hala gelmedi.Burada bahar bitti bitecek.Gönderim sırasını neye göre ayarlıyorsunuz?Sabırsızlanıyoruz.Lütfen acil olsun. Bigadiç/BALIKESİR. (Çanakkale Biga ile karıştırılmasın)

  1. Admin diyor ki:

   ERDOĞAN, inşallah cumartesi günü veya pazar mutlaka paket arınızı alacaksınız.

 219. fatih diyor ki:

  15 nisanda 4 paket karniyolu teslim aldım çalışmaları çok güzel teşekkür ederim kolay gelsin

 220. murat diyor ki:

  paket arı ulaştı.teşekkür ederim.yorumlarda sorusunu gördüğüm birkaç noktaya temas etmek isterim.birincisi paket arı alacak olan ama ölür mü kalırmı diye soran arkadaşlar korkunuz olmasın ben paketi açtığımda bir tek ölü arı vardı oda sıkışmadan dolayı ölmüş.tabi haliyle hepsi ayını olacak diye bi kural yok zira bu bir canlı.bu konuda çekinceniz olmasın.
  bir digeri ise küçük bir serzeniş.şöyleki kovanda ballı çıta göremedim.bu na ek olarak bana gelen 7 çıtalı pakette 3 çıta 3ü de 3te1.5 oranında kapalı yavru oranına sahipti.videoda görüldüğü gibi full kapalı değildi.neyse oda toparlar kendini inşaallah zamanla.son olarak 23 tl kargo parası ödendi.önemli değil ama sitedeki rakamın iki katı tuttuyor kargo.tekrardan teşekkür ederim sorunsuz güvenli iş yaptığınızdan.

  1. Admin diyor ki:

   murat, teşekkür ederiz mevsim yoğunluğundan dolayı bazen aksaklıklar olabiliyor. Herkes inşallah sizin gibi anlayışlı ve duyarlı olması temennisiyle…

 221. Hüseyin ÜNAL diyor ki:

  Merhaba , 2 adet 5 çerçeve karniyol ruşet sipariş etmiştim.Geçen hafta pazartesi günü göndereceğiz dediniz , göndermediniz. Şu ana kadar sağlıklı hiçbir bilgi alamadım. Antalya merkezde mevsim bitti. Daha ne kadar bekleyeceğiz.Telefonlardan ulaşılamıyor, mesaj gönderilemiyor… Lütfen bilgi verir misiniz.

  1. Admin diyor ki:

   Hüseyin ÜNAL, bugün ilgili otobüs firmasına verildi ve size de telefon ile bilgi verilmiştir.

 222. arıcı diyor ki:

  Bartın a gönderdiğiniz beş peket arıdan birinin anası oldukça yaşlı kanatları falan parçalanmış durumdaydı bunula ilgili yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

  1. Admin diyor ki:

   arıcı, yaşlı değildir ana arılar ama herhangi bir sorun olursa Mayıs 15 inden sonra ana arı gönderimi yapmaya çalışalım size. Kanatlarının öyle görünmesi yaşlı olacağı anlamına gelmez. Siz ana arının faaliyetlerini izleyin.

 223. Ömer TUNCAN diyor ki:

  Kütahya seyitömer kasabası 1200 rakım hangi cins uygun olur.

  1. Admin diyor ki:

   Ömer TUNCAN, kafkas ve karniyol arı ırklarının her ikisi ile de çalışabilirsiniz.

 224. Yusuf Usta diyor ki:

  MERSİN/TARSUS İÇİN KARNİYOL ARI IRKI UYGUN OLURMU BİR DE BU SENENİN FİYATI NEDİR.

  1. Admin diyor ki:

   Yusuf Usta, karniyol arı ırkı uygun olacaktır ama şuanda paket arı satışını durdurmuş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde yeniden paket arı satışı yapılacaktır.

 225. ERDOĞAN diyor ki:

  Sabaha karşı saat 04:00 de arıları teslim aldım. Biraz önce de kovanlara yerleştirdim. Tanıtımı nasıl yapıldıysa aynen geldi. Zaiyat yok derecede az bir arı ölüsü vardı. TEŞEKKÜRLER…… BALIKESİR.
  (Bu arada,ücret yok diye mesaj gönderdiniz ama 15.00 TLücret alındı…..)

  1. Admin diyor ki:

   ERDOĞAN, o paket ücreti idi kargo değildi, hepsi içinde sadece 15 TL alındı. Biz teşekkür ederiz.

 226. murat aksoy diyor ki:

  Benim ana arıyı şimdi gündermeyin olurmu

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, tamamdır, siz haber verdikten sonra göndeririz.

 227. yiğit yıldız diyor ki:

  ellernize kollarınıza sağlık, 7 çerçeve ,10 adet arı aldım, hatta bir adedi 8 çerçeve çıktı, analar genç, yavrulu çerçeve sayısı uygun, yumurtlama full, ancak bir ana kaybı olmuş,bir anada ölmüş memeye başlamış, bu iki ananın gönderilmesini rica ederim. bir kovanda bir çerçeve arı ölmüştü sanırım allta kalan kovanlar hava sıkıntısı yaşıyor. yada kamyonda teslimlerden sonra paketlerden bazıları yan konmuştu, yolda çerçeveler bir miktar illaki oynuyordur. buda arı ları öldürüyordur. teslim eden arkadaşda ayrıca teşekkür ederim çok efendi bir arkadaştı.
  tekrar teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   yiğit yıldız, değerli yorumunuz için teşekkürler. Ana arılar ile ilgili telafiyi yapmaya çalışacağız ama biraz bekleyin lütfen şuanda paket arı dağıtımları devam ettiğinden yetiştirmemiz çok zor. iyi günler.

 228. türkmen diyor ki:

  Arıları teslim aldım. Elinize emeğinize sağĺik. Yanız en azından 1 er çıta ölmüş. Selamlar.

  1. Admin diyor ki:

   türkmen, uzak mesafelerde ve hava sıcaklığına bağlı olarak paket arılarda o tür sıkıntılar oluyor malesef.

 229. Enver diyor ki:

  Hizmetten cok memnun kaldım allah aldığınız paranın bereketini versin. 2 adet 7 çerçeve arı aldım paketlerin birinin anası ölmüş yüksük yamış başka da kayıp yok. Emeğinize elinize sağlık

  1. Admin diyor ki:

   Enver, çok teşekkür ederiz inşallah bir başka alışverişte görüşmek dileğiyle…

 230. ufuk koloğlu diyor ki:

  öncelikle iyi çalışmalar 2 paket 7 çıtalı karniyol arılarım 2 hafta gecikmeli olsa da 23 nisan günü geldiler bunun için teşekkürler. Fakat arıları bir gün beklettikten sonra yani bugün kovana aktarırken çok stresli ve sinirli olduklarını gördüm tek tek çıtaları incelediğimde iki paketinde içinde ana olmadığını gördüm bal ve günlük yumurtada mevcut değildi kapalı yumurta polen vardı hakkınızı yememek gerek. Kocaeli de 1 ay sonra sezon başlayacağı için acil ana ya ihtiyacım var kısa sürede telafi ederseniz çok makbule geçer şimdiden ilgi alakanız için teşekkür ederim

  1. Admin diyor ki:

   ufuk koloğlu, yorum için teşekkürler. Mayıs 5 gibi ana arını telafisini yapmaya çalışalım inşallah.

 231. Yeni arıcı diyor ki:

  Bende ardahanda oturuyorum burada sanırım kafkas arı yetiştiriliyor posofta üretim yaptığınızı yazmışsınız sizden satın alsam kendiniz teslim eder misiniz 0dan başlayacağım tam donanımlı petek fiyatı nedir

  1. Admin diyor ki:

   Yeni arıcı, Ardahan Posof’ta paket arı satışı yoktur sadece damızlık kafkas ana arı satışı yapılmaktadır.

 232. Murat diyor ki:

  Hocam çok tşk ederim göndermiş olduğunuz paket arıları aldım sapa sağlam ne ölen var nede kayıp birtek sorun koloni biraz içindeki çıtalara nazaran zayıf buda tahminim paketleme esnasında tarlacı Arıların kovanda olmamasından kaynaklanıyor olsun önemli değil zamanla telafi eder tekrar tşk ederim hayırlı çalışmalar başarılar diliyorum

 233. ramazan diyor ki:

  Emeğinize sağlık. Biraz gecikmeli de olsa 5 adet paket arımı almış bulunmaktayım. Arılarım da ölen fazla olamamış fakat bir paketimin içerisinde 7 çerçeve olmasına rağmen 5 çerçeveyi dolduracak kadar arı var diğerleri ise gayet güzel.

 234. KENAN ÖZMEN diyor ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM ….CİHAN BEY SANA ÇOK SAYDIM SÖYLENDİM AMA KUSURA BAKMA HAKKINI HELAL ET ARILARIMI DÜN AKŞAM ALDIM.BU GÜN SABAH ERKENDEN KOVANLARA YERLEŞTİRDİM…GRAM YİYECEK BAL YOKTU.ACİLEN ŞURUP VERDİM. BİRİNDE 4 CERCEVE DİĞERİNDE İSE 5 CERCEVE KAPALI YAVRU VAR..YANLIZ ANA KONTROLU YAPAMADIM..ŞU AN HAVA YAĞDI..SONRAKİ GÜNLERDE ANA KONTRULÜ YAPIP OLUMLU YADA OLUMSUZ BİR DURUM OLUSA SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.. HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER…HA UNUTUYORDUM HANGİSİ KARNİYOL HANGİSİ KAFKAS AYIRT EDEMEDİM..İP UCU VEREBİLİRMİSİNİZ..

  1. Admin diyor ki:

   KENAN ÖZMEN, sağlık olsun.Bizim için memniyet herşeyden önce gelir tabi ki. Ama her müşterimize gönderemedik bazılarına iade etmek zorunda kaldık inşallah seneye aynı durumlar olmayacaktır. Diğer sorunuz için irtibat numaralarımızdan arayarak bilgi alınız.

 235. Mehmet diyor ki:

  Paketi şimdi aldım karanlık ta atarsam kovana olurmu bilgi verseniz şimdi

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, karanlıkta olmaz yarın sabah erkenden aktarabilirsiniz.

 236. Niyazi diyor ki:

  Selamlar
  Bir adet Karniyol arı bir adet Kafkas arı almış bulunmaktayım ançak Kafkas arının ana arısı bulunmadığı ve 5 çerçeveyi olduğu yapmamız gereken önerirseniz memnun kalırım

  1. Admin diyor ki:

   Niyazi, bir kaç gün bekleyin ana arı olmadığına teyit edince duruma göre tekrar değerlendirelim.

 237. Tuncer Taşkın diyor ki:

  Merhaba,

  3 paket arı tarafıma ulaştı öncelikle teşekkür ederim, ancak 1 tanesinin ana arası yaşlı kanatları hasarlı ve sanki italyan cinsi gibi sarı bir ana arı, bu ana arı değişimi konsunda yardımınızı rica ederim.

  Tuncer Taşkın

  1. Admin diyor ki:

   Tuncer Taşkın, o şekilde olması merak etmeyin ana arı yaşlı olmaz yine sorun olursa yardımcı oluruz.

 238. Mehmet diyor ki:

  Paketi kovana aktardım arı yol gelmesine rağmen çok sakindi ana arısını da gördüm gerisi saten gelir artık arılar hemen polen çekmeye başladılar maşallah elinize emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum bide ana arı boyası yoktu geçen senenin anasımı acaba? Kolay gelsin tekrar dan teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, ana arılar geçen yılın ana arılarıdır ama bazılarında boyaları kalmış oluyor herhangi bir sorun olmaz merak etmeyin.

 239. sedat diyor ki:

  admın ben bır adet almak ıstıyorum ama daha once hıc bakmadım sımdı sııparıs versem gecmı olur vede sızın yolladıgınız kovanlardamı bakmam gerekıyor veya degıstırmem gereklımı kusura bakmayın ama bılgısızım

  1. Admin diyor ki:

   sedat, şuanda paket arı gönderimi malesef yok ilerleyer günlerde olduğu zaman yine sitemizden açıklaması yapılacaktır.

 240. KENAN diyor ki:

  Giresun arilari aldim havanin kotu zamanina geldi surubunu verdim arilar iyi gozukuyor ana arilarini bakamadim henuz. Emeginize saglik. Bu aldigimiz arilar karniyol f1 mi yoksa f2 mi tesekkur ederim her sey icin.

  1. Admin diyor ki:

   KENAN, inşallah hayrını görürsünüz, f1 ana arılarıdır.

 241. Hasan ALTIPARMAK diyor ki:

  Çorum da bir paket arımı gecen hafta aldım arılarda bir tane bile ölen yoktu teşekkür ederim.Ancak 7 çıta diye aldım ama 5 çıtayı ancak doldurur şeklinde biraz zayıf geldi . Ballı petek hiç yoktu 1çıta kapalı yavru vardı onunda yavru düzeni dağınıktı düzelir diye bekledim şerbet beslemesi yaptım 1 hafta oldu neredeyse hala günlük yumurta atmadı anayı da göremiyorum yardımcı olur musunuz? Sözünüzde durup insanların güvenini boşa çılarmadığınız dolandırıldın diyenleri morarttığınız için aldığını para hela olsun selamlar.Hasan ALTIPARMAK

  1. Admin diyor ki:

   Hasan ALTIPARMAK, bir hafta 10 gün takip ediniz hala bir ana arı yumurta atmadığınız görürseniz size ana arı gönderimi yapabiliriz. Biz teşekkür ederiz sağolun.

 242. fikri diyor ki:

  hocam bugün itibari ile 7 çerçevelik bir Kafkas arı siparişi versem kaç güne elime ulaşır

  1. Admin diyor ki:

   fikri, şuanda 7 çerçeve arı satışımız yoktur. Güncel satışımı olan http://www.anaari.gen.tr/8-cerceve-satilik-ari/ buraya bakın lütfen.

 243. Cevat Dizman diyor ki:

  Tam 1 hafta önce Rizenin pazar ilçesine getirdiğiniz 7 adet 7çerçevelik paket arılarımızı aldık. Malesef 3 adet arımız ana arı kaybına uğradı. 4 adet paket arıdan çok memnun kaldık. 8 çerçevelik paket arılara da sipariş vermek istiyorduk ama tekrar aynı sorunu yaşamak istemediğimiz için riske girmek istemiyoruz. Sezona az bir zaman var ve elimizdeki anasız kovanların döllenmiş ana arıya ihtiyacı var. Çalışma prensibinizi tam olarak bilemiyoruz. Acaba anasız kovanlarımızın zararını minimuma indirebilme adına ana arı gönderimi yapıyor musunuz?

  1. Admin diyor ki:

   Cevat Dizman, önümüzdeki hafta içi ana arı gönderimi yapalım size yine bize durum ile ilgili önümüzdeki hafta haber veriniz.

 244. Niyazi diyor ki:

  26 Nisanda yazmış olduğum mesajda bekleyin diye cevap geldi yapmış olduğum kontrolde (Kafkas ) ana memesi takmış olduğu ve arısının azaldığı gözlenmiştir.
  Bilgilerinize sunul selamlar

  1. Admin diyor ki:

   Niyazi, 10 mayıs haftasında ana arılarınız gönderilecektir.

 245. sinan diyor ki:

  slm ben boluda rakım 750 arıcılığa başlamak istiyorum hangi ırkı önerirsiniz birde şimdi sipariş versem geç mi kaldım arılar buraya nasıl gelecek ölmeden gelir mi

  1. Admin diyor ki:

   sinan, kafkas ve karniyol ana arılar ile çalışabilirsiniz. Bu tarihi itibari ile paket arı satışımız yoktur ama önümüzdeki günlerde olacaktır. Bilginiz olsun istiyorsanız yukarıda bulunan forma bilgilerinizi girip gönderin lütfen.

 246. Mustafa kirlak diyor ki:

  Ben mustafa kirlak yaklasik 40ari almak istiyorum devlet desteyi almam icin fatura kesmeniz lazim böyle bsey mumkunmu

  1. Admin diyor ki:

   Mustafa kirlak, evet arı satışı karşılığında fatura kesiyoruz. Siz işlemlerinizi halledip bizim ile irtibata geçiniz.

 247. mehtap diyor ki:

  merhaba ben korniyal kafkas arısı almak istiyorum 4 kovan ama 10 çerçeveli olabilirmi aceba ve fiyatı nekadar birde yozgatta yaşıyorum uygunmudur bu arı cinsi

  1. Admin diyor ki:

   mehtap, göndeririz ama şuanda paket arı satışı belirli süre için bitmiştir. Paket arı satışlarımızı dönem dönem olmaktadır. Eğer haberdar olmak istiyorsanız http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi burada bulunan formu doldurup bize gönderin lütfen.

 248. Özcan diyor ki:

  Adresinize gelip arı almak istiyorum adres veya tel verirmisiniz . Ben sarikamista ikamet etmekteyim telefon numaram 05321009336arama veya caldirmaniz da ben arar im 4—- 5kovan almayi düşünuyorum sayisi arta bilirde . Selamlar

  1. Admin diyor ki:

   Özcan, sitemizin iletişim kısmında bilgilerimiz vardır bakınız lütfen.

 249. murat aksoy diyor ki:

  Merhaba cihan abi rica etsem ana arımı ayın 20 sinde gönderbilir misin kafkas olacaktı

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, tamamdır murat bey göndeririz. Yine 19/05/2016 tarihinde bize hatırlatırsanız memnun oluruz.

 250. bunyamin akbulut diyor ki:

  merhaba
  Öncelikle yolay gelsin ve başarılarınızın devamını dilerim.site uygulamanız cok güzel
  Ben adana’da yasıyorum fakat arıcılıgı kayseride yapmak istiyorum.buna uygun arı ırkı?Kışın adana da yazın kayseride yapmak istiyorum buna uygun hangi arı ırkı.birde arıcılık kursunu 21.05.2016 tarihinde belge alacagım uygulama konusunda bilgim yok sade dersle olmuyor yapabilirmiyim.

  1. Admin diyor ki:

   bunyamin akbulut, çevrenizde arıcılık yapan kişiler ile irtibata geçiniz ve onlara yardımcı olarak öğrenebilirsiniz. Aynı zaman internette bulunan arıcılık forumlarını takip edin.

 251. şahin koca diyor ki:

  1 adet paket arı alabiliyormuyuz su anda

  1. Admin diyor ki:

   şahin koca, belli dönemlerde paket arı satışımız vardır. O tarihleri sitemize bakarak zaman zaman takip ediniz.

 252. taha alparslan diyor ki:

  ağrıdan arıyorum kafkas ırkı paket 2 arıdan 4 paket istiyorum gündermeniz mümkün müdür. mümkün ise kaç günde gelir.selamlar

  1. Admin diyor ki:

   taha alparslan, paket arı satışlarımız belli bir dönemlerde olmaktadır o dönemleri sitemizden takip edinin yayınlanır.

 253. Şener eniş diyor ki:

  Ben istanbulda tasıtorum burdan sıkıldum artvin şavşat akdamla köyüne gidip (kendi koyüm) orda arıcılık tapmak istıyorum arıcılıktan anlamam ama kendime güveniyorum yapabilirım yaşim 45 bana nasıl yardımcı olursunuz oneeıniz nedır? Şimdiden teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   Şener eniş, arı temini konusunda yardımcı oluruz. Sitemizde satılık arı ilanı olduğu zaman takip ediniz.

 254. Özdemir Öztürk diyor ki:

  Uşak Eşme ilçesinde arıcilik yapmak istiyorum ancak konuya çok yabanciyim. 20 dönümlük bir arazide ceviz ağaçları altında yapmak istiyorum. Çevrede 50 -60 agaclik kiraz bahçesi var. Diğer arazilerde ise arpa buğday,ve ağırlıklı olarak Tütün dikimi var. Bu şartlarda arıcilik yapilirmi yapılırsa rakim 800 m olup hangi arı cinsini önerirsiniz.

  1. Admin diyor ki:

   Özdemir Öztürk, kafkas ve karniyol arı ırklarının her ikisi ile de çalışma yapabilirsiniz. Ama arıları ceviz ağaçlarının altına koymanıza gerek yok daha açık bir yere koyabilirsiniz.

 255. yiğit yıldız diyor ki:

  24 nisanda yazmış olduğum yazımda 2 adet ana arının telafi edileceğini yazmıştınız,hatorlatmak istedim. saygılar.

  1. Admin diyor ki:

   yiğit yıldız, önümüzdeki 2-3 gün içinde iki adet ana arı kargoya verilecektir.

   1. yiğit yıldız diyor ki:

    İşnii bu kadar düzgün yapan ve takip eden bir firma olduğunuz için kutlarım. Hayırlı Cumalar.

 256. Recep diyor ki:

  Mrb hayırlı satışlar diliyorum ben iki paket karniyol ari irkindan istiyorum nasıl sParis verebilirim birde duzcede yaşıyorum bu paketleri kargoyla gönderince kaç günde geliyor ve arılarda bir kayıp oluyormu çünkü 2 yada 3 günden aşağı gelmez diye düşünüyorum bir kayıp yada ıstemedimiz bir durum olursa kiminle muhatap olucaz vede bunların iadesi olucakmi tskr ederim simdiden

  1. Admin diyor ki:

   Recep, gönderimleri biz kendimiz yapıyoruz ve belli dönemlerde sipariş alıp kendimiz teslim ediyoruz. Ama şuanda bulunduğunuz ile dağıtım olduğu için yeterli sayı olduğu zaman yeniden dağıtım olacaktır. Herhangi kayıp ve telef durumunda telafi işlemi yapılmaktadır.

   1. Recep diyor ki:

    Peki tahminen ne zaman başlar yeni satışlarınız bizim olduğumuz yere

    1. Admin diyor ki:

     Recep, tam olarak tarih veremiyoruz ama sitemize haftada 1 kere olsun girip kontrol ederek güncel satılık arı ilanlarımızı görebilirsiniz.

 257. Ferhat diyor ki:

  Şanlıurfa ceylanpınar ilçesindeyim. Hobi amaçlı başlamak istiyorum, tüm bilgiyi internet aracılığıyla öğrenmeye çalışıyorum inşallah telef etmem. Yazın hava çok sıcak (40-50derece) Rakım 400 civarı sanırım burda çeşitli ağaçların yanında yılda iki ürün mahsül alınmakta, mısır arpa buğday çeşitleri. Hangi ırkı almam uygun olur. Arıcılığa başlama için Forum dışında yardımcı oluyor musunuz

  1. Admin diyor ki:

   Ferhat, her iki ırkta işinizi görebilir yani kafkas ve karniyol ırklar de çalışabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız fazla müsait olamadığımız için sitemiz üzerinden soru sormanız durumunda uygun olduğumuz zamanlarda cevap vermeye çalışırız.

 258. Mehmet diyor ki:

  Kolay gelsin ben bir şey soracaktım ben arı böldüm 4 çıtalı ana arı verdim anayı kabul ettiler bir hafta sonra baktım iki ana arı içinde var ama aralarında bir çıta var çıtanın altı yere değiyor ondan olurmu neden ol bilir acaba kolay gelsin

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, çıtanın yere değmesinin iki ana arı ile hiçbir ilgilisi yoktur. Muhtemelen o kovanda iki ana arı çıkmıştır birini yok ediniz.

 259. Mehmet diyor ki:

  çok teşekkür ederim ilginiz için birini hemen yok ediyorum iyi günler kolay gelsin

 260. murat aksoy diyor ki:

  Merhaba cihan abi göndermiş olduğunuz ana arıyı aldım aceba hangi ırk bu herşey için teşkör ettim saygılar

  1. Admin diyor ki:

   murat aksoy, bizim tarafımıza kafkas ana arı olarak belirttiğiniz için size de kafkas ana arı gönderilmiştir hayrını görün.

 261. Arif Kara diyor ki:

  Merhabalar ben balıkesir/gönen ilçesinde bu işi yapmayı planlıyorum. 600 metre rakımlı bir tepede havadar önü açık bir yerim var. Çevremde tarım arazileri ve orman çok sıklıkta aynı zamanda 1 km uzağımda baraj var. Kışın biraz fazla soğuk olan bir bölge yazında aşırı sıcak olmuyor. Sizce böyle bir ortamda ne tür arı bakıcılığı yapmalıyım ?

  1. Admin diyor ki:

   Arif Kara, bölgeniz için kafkas ve karniyol arı ırkları uygun olacaktır ve karniyol ırkı daha ağır basabilir.

 262. Aytekin diyor ki:

  Meraba yozgat yerköy bir kovan bırakabilirmisiniz

  1. Admin diyor ki:

   Aytekin, bir çok ile bırakmaya çalışıyoruz ama bu dağıtımda Yozgat iline malesef bırakamayız. İnşallah bir sonraki dağıtımda size haber vermemizi istiyorsanız buradan bize telefon bilginizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/sms

 263. Ayhan diyor ki:

  Slam ben ordu akkustayim rakımı 1000 civarı bana hangi arisi tavsiye edersiniz 2 paket ari akmak istiyorum

  1. Admin diyor ki:

   Ayhan, kafkas arı ırkı ile çalışma yapılabilir.

 264. Ahmet diyor ki:

  Kayseri uzunyaylada arıcılık yapmak istiyorum rakım 1870 hangi arı cinsini tavsiye edersiniz

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet, kafkas arı ırkı ile çalışma yapmanız doğru olacaktır.

 265. Ahmet diyor ki:

  Merhabalar. Mardin rakım 1100 dağ platosu. kış çok aşırı değilse bile yine de sert sayılabilir. Bahar mevsimi çok sürmemekte. Yazları ise kavurucu değilse bile sıcak sayılabilir. Arıcılık yapılabilirmi? Hangi ırkı tavsiye edersiniz

  1. Admin diyor ki:

   Ahmet, bölgeniz için en uygun ırk kafkas arı ırkı olmaktadır.

 266. Osman AÇIKGÖZ diyor ki:

  280 TL Çok para hocam. üstelik kargoyuda biz ödüyoruz.

  1. Admin diyor ki:

   Osman AÇIKGÖZ, paket arı teslimatlarında kargo ödemesi yoktur. Ayrıca bu 280 TL olan güncel fiyat için şunu söyleyebiliriz; 8 çerçeve genişliğinde olan plastik ruşet kovan da hediye edilmektedir.

 267. Kurtuluş Buruk diyor ki:

  Ben Trabzon a 1 kovan karniyol istemiştim (kovanlı). Alım planlaması için yaklaşık olarak Trabzon a gelme zamanını bilmeye ihtiyacım var. 1-4 Haziran beyan edildi ancak yanılmıyorsam daha geç olacak. Yaklaşık olarak aracınızın Trabzon da olacağı tarihi yazarmısınız? Şimdiden teşekkürler

  1. Admin diyor ki:

   Kurtuluş Buruk, 5 Haziran ve 6 Haziran 2016 tarihlerinde arılarınızı alacaksanız. Tabi ki hava şartları falan bir farklılık olmaz ise planlama bu şekilde yine sizi hafta sonu SMS ile bilgilendireceğiz.

   1. Kurtuluş Buruk diyor ki:

    Teşekkürler

 268. Haydar diyor ki:

  7 haziran sabahi 1 kovan ödemesi yapsam samsun siparişi ne zaman teslim edilir

  1. Admin diyor ki:

   Haydar, öğlene kadar yaparsanız 8 Haziran 2016 günü belirli bir noktadan alabilirsiniz.

   1. Haydar diyor ki:

    10 çerçeve arinin kovan aktarımı nasıl olacak

    1. Admin diyor ki:

     Haydar, aktarım yapmıyoruz bu aparat bir kovan ve depozitosu 15 TL olmaktadır. 15 TL karşılığında bu sizde kalmaktadır.

 269. Seymur diyor ki:

  Salam. Men Azerbaycandan sifaris vermek isteyirem. 3 dene Karniyol Ana Arı F1 sifaris etmek isteyirem. Men temmuz ayınin ortasında Trabzona geleceyem. Men gelmemisden önce sifaris etsem Trabzona geldikden sonra arilari goture bilerem? Sizin Trabzonda ofisiniz varmi?

  1. Admin diyor ki:

   Seymur, bizler dönem dönem arı satışı yapmaktayız. Sipariş durumuna göre belirli noktalara bırakıyoruz. Noktalar olarak il ve ilçeler olabilmektedir. Belirtmiş olduğunuz tarihte olursa eğer size haber vermeye çalışırız yada haftalık olarak bu internet sitemizi takip ediniz.

 270. ibrahim diyor ki:

  hatay kırıkhan ilçesi için 3-4 çıtalı karniyol gönderebilirmisiniz fiyatı nedir acaba

  1. Admin diyor ki:

   ibrahim, bu yazımızda fiyatları sürekli olarak güncellenmektedir. Şuanda Hatay tarafına dağıtım yoktur ama olduğu zaman haberim olsun diyorsanız buradaki forma bilgilerinizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 271. Muhammet diyor ki:

  Mrb ben kahramanmarastan sipariş vermek istiyorum ama normalde 5 karniol 5 kafkas almak istiyorum önden 1 er adet alacağım kahramanmaraş andırın a tedlimatiniz var mi 8 citali olacak

  1. Admin diyor ki:

   Muhammet, şuanda o şekilde teslimatımız yoktur. Belirli dönemlerde sipariş durumununa göre dağıtım yapmaktayız. Bu genelde nisan ve mayıs aylarında olmaktadır ama olduğunu zaman haberim olsun istiyorsanız buraya bilgilerinizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

   1. Muhammet diyor ki:

    Teşekkürler admin

 272. Mehmet diyor ki:

  Ben karniyol ana arı sipariş verdim geldi .teşekkür ederim. Ve suan 3 citali ariyi boldum verdim .inşallah kabul eder. Bir de denemek amaçlı arinızla da çalışmak istiyorum. Yer mardin rakımı 900 .paket olarak 7 citali damızlık anası olan arılar almak istiyorum. Yardımcı olsanız sevinirim .

  1. Admin diyor ki:

   Mehmet, paket arı satışlarımız her zaman olmuyor malesef belirli dönemlerde kendimiz araçlar ile belirli noktalara bırakıyoruz. Olduğu zaman haberim olsun istiyorsanız buradaki forma bilgilerinizi doldurup gönderin size de güncel satılık arı haberlerini verelim… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 273. mümin diyor ki:

  Konya Taşkent te oturuyorum sipariş versem oraya kadar ariyi getirme imkânınız varmi birde şu anda Kafkas arı satışıniz varmı takım 1400 Kafkas uygun sanirim

  1. Admin diyor ki:

   mümin, sipariş durumuna göre getiriyoruz. Şuanda güncel satılık arı dağıtımımız yok olduğu zaman size haber verelim. Buraya bilgilerinizi bırakın lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 274. coşkun diyor ki:

  merhabalar ben Giresun dan sipariş vermek istesem ödemesini yapdıkdan sonra kac günde gelır onu ogrenebılırmıyım ? Kafkas arısı düşünüyorum araştırdığıma gore kıs arıları olduğu ıcın ve giresunun karadenızın kısıda uzun surdugu ıcın dayanıklı gözüküyorlar ..Giresun Tirebolu bolgesıne kac günde teslımat geliyor?

  1. Admin diyor ki:

   coşkun, bölgeniz için tabiki kafkas ırkı arı iş yapacaktır. Lakin, biz her zaman arı sevkiyatı yapmıyoruz. Genel olarak sevkiyatlarımız Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Ama 40-50 kovan olduğu zaman her zaman getirmekteyiz.

 275. Ali Kıratlı diyor ki:

  Merhaba

  konyada bu işe yeni başlamak istiyorum. Rakım 1350 metre hangi tür arı tavsiye edersiniz. 2 kovanla başlamak iyi bir başlangıç olur mu? Hemen başlasam sorun yaşar mıyım. Paket-2 düşünmekteyim. Teşekkürler.

  1. Admin diyor ki:

   Ali Kıratlı, her zaman arı temin ederek başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yer için kafkas arı ile çalışabilirsiniz. Şuada bizim arı sevkiyatımız yoktur olduğu zaman size haber veririz. Paket arı haberdar formunu doldurup bize gönderin lütfen. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 276. muammer meral diyor ki:

  yaklaşık 80 arı alacağız fatura kesebilirmisiniz mail cevap bekliyorum

  1. Admin diyor ki:

   muammer meral, evet satılık arı için fatura kesebiliyoruz ve ihtiyacınızı karşılarız.

 277. nihat tuncel diyor ki:

  italyan ana ırkından 5 li ruşet kovan yapıyormusunuz ne keadar mal olur sertifikalımıdır cevabınızı bekliyorum teşekkürle

  1. Admin diyor ki:

   nihat tuncel, ana arı üretimimiz sertifikalıdır. Ama italyana ana arıyı paket olarak satışı yoktur. Sadece paket arı satışı yaptığımız kafkas ve karniyol ırkı arılardır.

 278. Ali İnankoç diyor ki:

  Kafkas Arı alacağız 40 kovan, Devlet Hibe kapsamında olduğu için FATURAlı Olacak ayrıca ödemesi konusunda Devlet ödemeli olduğu için İşlemler tamamlandıktan sonra ödemeleri yapılacak. Yardımcı olabilirmisiniz… bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Admin diyor ki:

   Ali İnankoç, tabi ki hibe kapsamında arı temini sağlıyoruz. Ayrıntılı olarak tarafımıza iletişim kısmında bulunan formu doldurup gönderin. Neler lazım ayrıntılı olarak yazınız.

 279. Ali İnankoç diyor ki:

  PAKET ARI 1: Bu paket arımız 5-7-8 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda olup, ortalama 4-5-6 çerçevesi yavrulu, 2-3 çerçevesi günlü yumurtalı ve son bir çerçevesi ise bal ve polenli arılı olmaktadır….. Paket-1 kaç çerçeve tam olarak anlayamadım 5 mi 7 mi 8 mi… yoksa kaç çerçeve olmasına biz mi karar veriyoruz… bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. Admin diyor ki:

   Ali İnankoç, genel olarak yukarıda yazıldığı şekilde olmaktadır ama dönem ve mevsime göre farklılık gösteriyor. Genel olarak 5 çerçeve 7-8 çerçeveler halinde paketleme yapmaktayız.

   1. Ali İnankoç diyor ki:

    bi daha ki paket arı satışlarınız ne zaman tahmini tarih verebilirmisiniz… en az 7 çerçeveli almak durumundayız devlet hibe kapsamında…

    1. Admin diyor ki:

     Ali İnankoç, 40 adet üzeri paket arı olursa her şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

 280. yusuf özer diyor ki:

  şuan paket arı alma imkanımız yokmu eğer varsa karniyol cinsi 300 tl lik paketten almak istiyorum

  1. Admin diyor ki:

   yusuf özer, şuanda satılık arı için dağıtımımız yoktur. Eğer olursa size haber veririz. Genel olarak biz Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dağıtım yapmaktayız. Yüklü alımlarda her zaman götürmeye çalışıyoruz.

 281. ercan diyor ki:

  genc ciftci ari hibesi kapsaminda 40 adet ari almak istiyorum. malum suremiz kisaldi. yardimci olursaniniz sevinirim

  1. Admin diyor ki:

   ercan, tabi ki yardımcı oluruz. Pazartesi günü bizi arayabilirsiniz paket arı konusunda yardımcı olalım.

 282. alp diyor ki:

  Sakarya da en verimli ırk hangisi olur rakim 90 civari.bide bu yil en son bölme isini en son ne zaman ve kac citayla yapabilirim.kolay gelsin

  1. Admin diyor ki:

   alp, belfast ve karniyol ana arıları ile çalışabilirsiniz. Eylül ayına kadar arı bölme işlemini yapabilirsiniz.

 283. Hakan dağlı diyor ki:

  Ben İzmir’den Hakan. 7 veya 10 çerçeveli 2 adet paket almak istiyorum. Ücretini havale yaptığım takdirde kaç gün içinde alabilirim? Ayrıca kovan getirmeme gerek varmı? Paket kovanlardamı teslimat yapıyorsunuz yoksa benim getireceğim normal kovanlara aktarmamı yapıyorsunuz? Bana en kısa sürede dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Admin diyor ki:

   Hakan dağlı, paket arıları biz kendimiz belirli noktalardan teslim ediyoruz. Lakin, yakın zamanda arı dağıtımı yapmayacağız en azından adet olarak dağıtımız şimdilik yok. Adet olarak dağıtımlarımız Mart ayı gibi başlayacaktır. Sizi de önerimiz artık mevsim geçtiği için arı almanız bir anlam ifade etmiyor önümüz kış ve almış olduğunuz arılar ilkbahara çıkmayabilir. Hazır bir şekilde ilkbaharda arı almak kış riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

 284. Hakan dağlı diyor ki:

  Açık yüreklilikle izahat verdiğiniz için teşekkür ederim. Sezon başı görüşmek dileğiyle. Yanlız sitenizin takipcisi olarak bizi sürekli olarak bilgilerle donatırsanız size olan memnuniyetimiz artarak devam edecektir. Bolkazançlar.

 285. umut diyor ki:

  Merhabalar ben umut yigilca arilarini arastirmalarinida tajip ettim ilgimi cekti ben zonguldak caycuma eymur koyunde yasiyorum acaba oraya uygunmudur yada ne onerirsiniz? Mart ayi gibi dagitim basliyor dediniz siparisi simdiden vermem gerekirmi?

  1. Admin diyor ki:

   umut, satılık arı olarak yani paket arı satışlarında sadece kafkas ve karniyol paket arı satışımız olacaktır. Ayrıntılar Ekim ayın gibi netleşecek.

   1. umut diyor ki:

    Yigilca turu almamiz mumkun olmayacakmi peki nasil bulabilirim?

    1. Admin diyor ki:

     umut, şuanda yığılca arısı ile ilgili paket arı satışımız yoktur malesef.

 286. kadir yılmaz diyor ki:

  ben amasya taşovada arıcılık yapmaktayım çok hırçın arılarım var bu nedenle ana arılarımı değiştirmek istiyorum fakat şu günlerin uygun olup olmadığı hakkında bilgim yok acaba en uygun zaman sizce ne zaman

  1. Admin diyor ki:

   kadir yılmaz, artık bal sağımı dönemi bittiğinden dolayı arı bölmeleri yaparak ana arı temin ederek bölgeniz için uygun olan ırkları veriniz. Bölgeniz için kafkas, karniyol ve belfast ana arılar ile çalışabilirsiniz. Burası satılık arı kısmıdır. Ana arılar hakkında bilgi için buraya bakınız. http://www.anaari.gen.tr/ana-ari-siparisi/

 287. Gulcan diyor ki:

  Bende tek bir kovan istiyorum kovan dahil 5 veya 6 çerçeve olabilir kaç liraya gelir

  1. Admin diyor ki:

   Gulcan, satılık arı ile ilgili güncel ayrıntılar netleşmedi. 2016 yılı arı satış sezonu geçtiği için yeni yıl yani 2017 yılı için arı satışı ile ilgili ayrıntılar Ekim ayı gibi olacaktır sitemizi takip ediniz lütfen.

 288. cumali diyor ki:

  abi ben mersin tarsusta oturuyorum orda ne ırkı beslemem lazım

  1. Admin diyor ki:

   cumali, arı satışı yapıyoruz ona göre sipariş almaya başladığımız zaman sipariş verebilirsiniz.

 289. Hakan diyor ki:

  Slm alekum abi sizden 7 çita ve 1 paket dokme ari saparis vermek istiyorum 2017 fiyat da bir değişikli olacak mi…….. Ve toplam ücreti ne oluyor bilgisini bağlaşma sans var mi

  1. Admin diyor ki:

   Hakan, satılık arı ile ilgili Ekim ve Kasım ayı gibi şartlar netleşecek o tarihlerde sitemize bakınız lütfen.

 290. Birol diyor ki:

  Ben arıcılığa merak sardım.şimdilik bir kovan almak istiyorum.bulunduğum bölge haramidere

  1. Admin diyor ki:

   Birol, istanbul için genel olarak kafkas ve karniyol ırkı arılar iş yapmaktadır.

   1. Birol diyor ki:

    teşekkürler.

Yorum Yaz