Ana Arı (Ana Arı Yetiştiriciliği) Kursu

6
ana arı kursu

Ana arı üretimi profesyonel olarak öğrenmek için bulunduğunuz illerdeki Arıcılar Birliği bu işin sorumluluğunu yapmaktadır. Bulunduğunuz ildeki arıcılar birliğine giden herkes belli bir ücret karşılığında bu kursu alabilir. Arı kovanınız veya arınız yoksada bu kursu alabilirsiniz.

Örneğin; İstanbul ilindeki bu ana arı kursu almak isteyenler İstanbul Arıcılar Birliği telefonu olan  0216 517 1079 gün içinde her zaman arayıp kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Ana Arı (ana arı yetiştiriciliği) Kursu Kayıt: 0216 517 1079

Ana arı kursu hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Herkes kendi ana arısını üretmek ve yetiştirmek isteyebilir ve bizlerde bunu için insanlara yol göstermek istiyoruz. Genel olarak ana arı satışı yapıyoruz ama insanlarında kendi ana arılarını üretmesi için yol göstermek zorundayız. Çünkü bilgi paylaştıkça büyümektedir ve paylaşılan bilgi her zaman daha bilgi ile geri döner. Sizlerde bulunduğunuz yerdeki ana arı kursları hakkında aşağıdaki “Yorumlar” kısmına yazarak şurada kurs açılmıştır diyerek diğer arıcılarımızı bilgilendirmiş olursunuz.

Ana arı yetiştiriciliği kursuna gidecek olanlar için ana arının önemini bilmeleri gerekiyor. Çünkü arı arı arıcılıkta en önemli konulardan bir tanesidir. Çünkü arı kovanlarınızın verimliliği etkileyen ve önemli baş aktörü olan bireyleden biri olmaktadır. Amatör olsun veya profesyonel olarak arıcılıkta yüksekl gelir ve verim elde edebilmek için ana arınızı ona göre tercih etmelisiniz.

Arıcılıkta başarı, genç ana arı kullanımına bağlıdır. Bu tür arıcılık ve ana arı kurslarının amaçı; ayrı bir üretim dalı olan ana arı yetiştiriciliği alanının denetim altına alarak özel ve tüzel işletmelerce nitelikli ana arı üretimi yapılmasını sağlamak ve yardımcı olmaktır.

Son olarak bulunduğunuz il ve ilçelerdeki arıcılık ve ana arı kursları hakkında bilgilerinizi bizler ile aşağıdaki “Yorumlar” kısmına paylaşırsanız daha fazla insanın kendi ana arısını üretmesini sağlayabiliriz.

guest
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
selim sabancı
selim sabancı
11 Eylül 2019 01:38

ana ari yetiştirme sertifikası almak istiyoruz bize yardimci olabilirmisiniz

Mehmet şişlik
Mehmet şişlik
16 Kasım 2015 02:37

Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri 1. etap arı yetiştiriciliği kursuna vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi. Sancar, 45 gün sürecek kurslarda kursiyerlere bal arısı ırkları, koloni bireyleri ve düzeni, mevsim bakımı ve kışlatma, bal üretimi, arı ürünleri üretimi, ana arı yetiştiriciliği, ballı bitkiler ve gezginci arıcılık ile arı sağlığı konularında eğitim verileceğini söyledi.

murat erkoc
murat erkoc
01 Kasım 2015 08:03

Merhaba amasyadan yaziyoru buradaki halik egitim ana ari kurssu vermiyor.kursunuza katilmak istiyorum orada konaklama hakkinda bilgi verirseniz seviniri.