Belfast Ana Arı Resimleri

Belfast Ana Arı Resimleri

Değerli arıcılar sizler için aşağıda bulunan belfast ana arısına ait resimler derledik. İlerleyen günlerde daha fazla resimler paylaşmaya çalışacağız. Liprit bir arıdır ırk sayılmaz.

Bilim Adamları (1954) eski İngiliz yerli arısı ile nispeten koyu renkli İtalyan arısını melezliyerek Buckfast arısını yetiştirmiştir. Bu iki ırk önce saflaştırılmış daha sonra bu saf arılar, bal üretimi ile diğer özelliklerini gelistirmek üzere çiftleştirilmiş ve tekrar geriye melezlenmiştir.

Kombinasyon melezlemesi olarakta adı geçen bu yöntem daha sonra Fransız arısı ve Yunan arısının iyi özellikleri de Buckfast arısında birleştirilmiştir. Bilim adamı Adam isimli kişi daha ileriki yıllarda buckfast ana arısını Anadolu arısının erkekleriyle melezlemiştir. Bunun sonucunda yüksek verimli bir arı elde etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Ana Arı Satışı başlıklı makalemizde ana arı, ana arı satışı ve ana arı satışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Suat EKİZ dedi ki:

  850 rakımlı Kütahya Gediz de hangi ana ırkını tavsiye edersiniz? Ayrıca baharda Gediz de iken ağustosta çam balına gidiyoruz.
  Selamlar. İyi çalışmalar.

  1. admin dedi ki:

   Karniyol ve kafkas ırkı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

 2. Yener dedi ki:

  Bayburt ta 2000 rakım da belfaks arısını tavsiye eder misiniz

  1. Admin dedi ki:

   Yener, olabilir belki ama kafkas arısı daha randumanlı olma ihtimali yüksek.

BİR YORUM YAZ