F1 Karniyol Ana Arı

7
f1 karniyol ana arı

Karniyol ana arı ile ilgili daha önce yazımızı yazmıştık. Burada yazacağımız yazı yine aşağı yukarı aynı olacaktır tek farkı ise f1 ana arı nedir onu açıklamış olacağız. F1 ana arının açıklarken f1 karniyol ana arı nasıl oluyor onu görmüş olacağız. Sitemizde yazmış olduğumuz bütün yazılar tarafımızdan özenle yazılmaktadır.

Bir ana arı koruma bölgesinde üretimi yapılıyorsa o ana arı damızlık ana arı olmaktadır. Eğer üretim yeri devlet ve özel şahıslar tarafından koruma altında değilse orada üretilen ana arı ise f1(melez) ana arı olmaktadır.  Ülkemizde damızlık karniyol ana arı üretimi alanı yok en azından şimdiye kadar devlet tarafından bu bölgede karniyol ana arı üretimi sahasıdır diye hiç kimseye yer gösterilmedi. Peki karniyol ana arı üretimi nasıl yapılıyor? Yurt dışından getirilen damızlık karniyol ana arılar ile üretim yapılmaktadır. Yurt dışı olarak getirilen ülke genel olarak Almanya olmaktadır. Bu ülkede karniyol ana arının bölge bölge üretim yerleri bulunmaktadır. Ülkemizdeki ana arıcılar da buradan getirilen karniyol ana arılar ile üretim yapmaktadır.

AnaAri.Gen.TR olarak f1 karniyol ana arı üretimi yapmaktayız. Üretimi yapılan ana arının ana arısı belli olup, çiftleşme bölgesinden karniyol arıdan başka erkek arılar olduğu için farklı bir ırk ile çiftleştiği için ana arı melez olmuş oluyor. Sipariş verecek olan müşterilerimiz bu ayrıntıyı bilmeleri gerekmektedir.

Son olarak, size damızlık karniyol ana arı olarak satışını yaptığını söyleyen olursa ana arıya ait kimlik kartını lütfen isteyin. Çünkü damızlık ana arıların hepsine ait kimlik kartı bulunmaktadır yurt dışından geldiği için. Ülkemizde de sadece damızlık kafkas ana arı üretimi sahası bulunmaktadır.

KARNİYOL ANA ARI SİPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAYIN…

guest
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
murat
murat
14 Ağustos 2020 09:25

Geçen senede ana arı almıştım bu senede aldım hepsi sorunsuz kaliteli analar işini düzgün yapan nadir firmalardan

Ramazan
Ramazan
01 Ocak 2020 21:16

Denizli bolgesinde hangi aricik yapabilirim

Volkan ulutaş
Volkan ulutaş
18 Temmuz 2017 21:25

Yeni ana arıları göndereceginize sevindim mesajınızı aldım inşallah memnun olurum deneme amaçlı alıyorum şimdilik 15 kovanım var artvinde 270 kovanla kafkas arısıyla çalısıyordum amasyada bu ırktan randıman alamadım karniyolu tavsiye etmeleri uzere ilgimi çekti arılıgımı ve alt yapısını hazırlıyorum amasyada seneye 200_250 gıbi kovanla çalışacam inşalla ticari doslugumuz baki kalır iyi çalışmalar.

Volkan ulutaş
Volkan ulutaş
12 Temmuz 2017 23:09

2 adet karniyol ana arım bugun geldi kovana verdim ama ben karniyolu siyah gordum resimlerde bunlarda sarılık var biraz doğalmi teşekkürler iyi çalışmalar

murat bozkurt
murat bozkurt
09 Ocak 2017 09:21

karniyol ana arının videolarını izledim baharda almayı düşünüyorum