Kafkas Ana Arı Resimleri

Kafkas Ana Arı Resimleri

Ardahan ilinin Posof ilçesinde dünyada yetiştirilen ve ekonomik değere haiz olan 4 önemli arı ırkından birisi olan Kafkas ırkı arı yetiştirilmekte olup, Ardahan ilinde Kafkas ırkı arının ülkemizdeki gen merkezi durumundadır.

Posof ilçesinin arı kovanı durumu;

İlçe genelinde toplam olarak 6000 adet arılı koloni bulunmakta olup, bu sayı yıllara göre farklılık göstermektedir bunların yarısı eski tip kovanlardadır. Yaklaşık olarak 100-150 arıcı ailesi tarafından sürdürülmektedir.

Kafkas arısının gen merkezi olmasından dolayı ilçemize dışarıdan arı girişi yasaktır. Kafkas arısının gen merkezi olmasından dolayı ilçemize dışarıdan arı girişi yasaktır. Zaman zaman Ardahan ana arı üretim görevlileri tarafından ana arılar kontrol edilmektedie bozuk ana olduğu taktirde değişim yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Karniyol Ana Arı Resimleri başlıklı makalemizde karniyol ana arı ve karniyol ana arı resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rıfat torun dedi ki:

    Giresun Çamoluk kutluca köyü rakım 1200 metre denemek için 7 paket arı alsam hangi ırkı tavsiye edersiniz nerede teslim edebilirsiniz Rıfat torun teşekkürler ve nezaman teslim edersiniz

    1. Admin dedi ki:

      Rıfat torun, yöreniz için en uygun arı ırkı kafkas ırkı olmaktadır. Belirli dönemlerde karadenizin bir çok iline dağıtım yapıyoruz. Buraya bilgilerinizi yazıp gönderin ve dağıtım yaparken size haber verelim. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

BİR YORUM YAZ