Karniyol Ana Arı Resimleri

2

Kısa ve sık bir kıl örtüsüne sahiptirler. Gri arılar da denilen Karniyol arısının kitini çok koyu renktedir ve genellikle 2. ve 3. halkalar üzerinde kahverengi noktalar, bazen de kahverengi çizgiler vardır. En sakin ve uysal arı ırkıdır. Yavru üretme kabiliyetleri çok iyidir.Küçük aileler halinde kışladıklarından yiyecek tüketimleri azdır. Polen miktarı yeterli olduğu sürece yavru büyütme uzun süre devam eder.

Sonbaharda ailenin nüfusu süratle azalır. ince yapılı ve uzun dillidir. Kısa ve sık bir kıl örtüsüne sahiptirler. Gri arılar da denilen Karniyol arısının kitini çok koyu renktedir ve genellikle 2. ve 3. halkalar üzerinde kahverengi noktalar, bazen de kahverengi çizgiler vardır. En sakin ve uysal arı ırkıdır. Yavru üretme kabiliyetleri çok iyidir. Küçük aileler halinde kışladıklarından yiyecek tüketimleri azdır. Polen miktarı yeterli olduğu sürece yavru büyütme uzun süre devam eder. Sonbaharda ailenin nüfusu süratle azalır.

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hüseyin yalın
Hüseyin yalın
25 Mart 2019 22:02

Bundan 20 yıl öncesi ayrılığa dışarıdan oğu geldi. Ana halkaları arasında noktalar gördüm o zaman hangi ırk olduğunu çözemedim. Aşırı bal toplayan bu yüzden yavruyu unutup kendini bitiriyordu. Karniyol özelliğiyle uyuşuyormu. O senelerde kendi arılarımın erkeklerini başları kırmızı idi 10 sen e sonra özellik kayboldu. Böyle ayrı bir ırk varmı?