Saf Kafkas Ana Arı

9
Saf Kafkas Ana Arı

Kafkas ana arı üretimi olarak iki çeşit ana arımız vardır. Bunlardan birincisi kendi bölgesinde üretimi yapılmayıp, yani izole bölgeden alınıp başka bir ilde veya bölgeden üretilen F1 ana arıdır. Diğer bir ifade ile melez kafkas ana arı olmaktadır.

İkincisi ise bizim asıl konumuzu ilgilendiren saf kafkas ana arı üretimdir. Saf yani damızlık kafkas ana arı üretimi yapabilmek için devlet tarafından koruma altına yerlerde yapabilirsiniz. Ülkemizde bu şekilde üretimi yapılan iki yer vardır. Birincisi Artvin Macehal, ikinci yerde Ardahan ilinin Posof ilçesidir.

Bizlerde Ardahan ilinin Posof ilçesinden bu şekilde saf kafkas ana arı üretimi yapmaktayız. Şunuda unutmayınız ki, her zaman saf ana arı çok verimli olacak diye bir şey yoktur. Bazı bölgelerimizde melez f1 ana arılar saf damızlık ana arıdan daha fazla verim göstermektedir. Saf damızlık ana arı alan kişiler genel olarak ana arı üretimi yapan veya kendi ana arısını üretmek isteyenler için gereklidir. Bu şekilde talebiniz olması durumunda sizlere Posof’tan damızlık kafkas ana arısını gönderebiliriz. Sipariş vermek için, sipariş ver kısmından verebilirsiniz.

guest
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MUSTAFA AKTAŞ
MUSTAFA AKTAŞ
16 Mayıs 2017 20:51

7 ADET KOVAN ARI ALDIM BİRİ ANASIZ GELDİ TELAFİ EDİLİR İNŞALLAH. BEKLİYORUM

ömer faruk
ömer faruk
22 Kasım 2016 10:43

merhaba. saf kafkas ana arıyı posof’ta siz mi üretiyorsunuz yoksa bir üreticiniz mi var. anadolu damızlık üretimi nerede. işletmelerden gidip ana arıları görerek almak mümkün mü? birde 1 er adet siparişler verebilirmiyiz. tesekkürler.

Bilal
Bilal
07 Haziran 2016 15:11

Hic kafkas arim olmadi fakat iyi oldugunu arici arkdaslardan duydum.

İbrahim
İbrahim
30 Nisan 2016 14:28

Katalog gönderirmisiniz
Prof.Dr.Muammer Aksoy cad Bulvar apt.kat 5 NO:15

Mesut polat
Mesut polat
21 Mart 2016 14:15

Bu siteyi hazırladığınız ve bizleri bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz. Erzi can bölgesinde acabahangi ırk daha verimliliği sorayım efendim.saf kafası, yoksa Kafkas melezimi,yada anadolu ırkımi.Teşekkürler.

ali kemal kaldırım
ali kemal kaldırım
13 Ocak 2016 15:37

arıcılık üzerine bütün ana arı ırkları ve arıcılık malzemelerının kalıte şeklinde fıyatlandırılmış şekılade kataoloğunu aşaıdakı adrese gondermenizi rica edrım adres cevizli mah.istanbul cad.beyaz zambak sok.no 13/15 pegem akademi bakırköy ist