Saf Kafkas Ana Arı

Saf Kafkas Ana Arı

Saf Kafkas Ana Arı

Kafkas ana arı üretimi olarak iki çeşit ana arımız vardır. Bunlardan birincisi kendi bölgesinde üretimi yapılmayıp, yani izole bölgeden alınıp başka bir ilde veya bölgeden üretilen F1 ana arıdır. Diğer bir ifade ile melez kafkas ana arı olmaktadır. F1 kafkas ana arı ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız…

İkincisi ise bizim asıl konumuzu ilgilendiren saf kafkas ana arı üretimdir. Saf yani damızlık kafkas ana arı üretimi yapabilmek için devlet tarafından koruma altına yerlerde yapabilirsiniz. Ülkemizde bu şekilde üretimi yapılan iki yer vardır. Birincisi Artvin Macehal, ikinci yerde Ardahan ilinin Posof ilçesidir.

Bizlerde Ardahan ilinin Posof ilçesinden bu şekilde saf kafkas ana arı üretimi yapmaktayız. Şunuda unutmayınız ki, her zaman saf ana arı çok verimli olacak diye bir şey yoktur. Bazı bölgelerimizde melez f1 ana arılar saf damızlık ana arıdan daha fazla verim göstermektedir. Saf damızlık ana arı alan kişiler genel olarak ana arı üretimi yapan veya kendi ana arısını üretmek isteyenler için gereklidir. Bu şekilde talebiniz olması durumunda sizlere Posof’tan damızlık kafkas ana arısını gönderebiliriz. Sipariş vermek için, sipariş ver kısmından verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Arıcılıkta Başarı Ana Arı İle Başlar başlıklı makalemizde arıcılıkta başarı ana arı ve arıcılıkta başarı ana arı ile başlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. ali kemal kaldırım dedi ki:

  arıcılık üzerine bütün ana arı ırkları ve arıcılık malzemelerının kalıte şeklinde fıyatlandırılmış şekılade kataoloğunu aşaıdakı adrese gondermenizi rica edrım adres cevizli mah.istanbul cad.beyaz zambak sok.no 13/15 pegem akademi bakırköy ist

 2. Mesut polat dedi ki:

  Bu siteyi hazırladığınız ve bizleri bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederiz. Erzi can bölgesinde acabahangi ırk daha verimliliği sorayım efendim.saf kafası, yoksa Kafkas melezimi,yada anadolu ırkımi.Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Mesut polat, kafkas damızlık ile de çalışabilirsiniz melez kafkas ile de çalışmanızda bir sakıncası yoktur.

 3. İbrahim dedi ki:

  Katalog gönderirmisiniz
  Prof.Dr.Muammer Aksoy cad Bulvar apt.kat 5 NO:15

 4. Bilal dedi ki:

  Hic kafkas arim olmadi fakat iyi oldugunu arici arkdaslardan duydum.

 5. ömer faruk dedi ki:

  merhaba. saf kafkas ana arıyı posof’ta siz mi üretiyorsunuz yoksa bir üreticiniz mi var. anadolu damızlık üretimi nerede. işletmelerden gidip ana arıları görerek almak mümkün mü? birde 1 er adet siparişler verebilirmiyiz. tesekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   ömer faruk, saf kafkas üretimi Posof ilçesinden bizler yapıyoruz. Anadolu ırkının saf ırk olarak satışını yapmıyoruz. Erken ilkbaharda Akdeniz bölgesinde olup, daha sonra iç anadolu ve Doğu anadolu illerinde bulunuyoruz. Sipariş vermek için buraya bakınız… http://www.anaari.gen.tr/ana-ari-siparisi/

 6. MUSTAFA AKTAŞ dedi ki:

  7 ADET KOVAN ARI ALDIM BİRİ ANASIZ GELDİ TELAFİ EDİLİR İNŞALLAH. BEKLİYORUM

  1. Admin dedi ki:

   MUSTAFA AKTAŞ, bu perşembe günü ana arı gönderimini yapacağız. Paket arılarda bazen böyle sıkıntılar olabiliyor.

BİR YORUM YAZ