Ana Arı Siparişi

Ana Arı Siparişi

2018 YILI İÇİN EKİM AYINDA DA ANA ARI GÖNDERİMLERİ DEVAM EDİYOR. ŞUANDA ELİMİZDE BULUNAN ARI IRKLARI AŞAĞIDADIR.

Göndermeden 1-2 gün önceden ana arıları şu tarihte kargoya veriyoruz diye bilgi vermekteyiz. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Bizden haber almadan herhangi bir işlem yapmayın. 2019 yılı için sipariş veriyorsanız sipariş formunda tarih olarak belirtmeyi unutmayın lütfen.

GÖNDERİMLER SİPARİŞ VE ÖDEME ÖNCELİĞİNE GÖRE YAPILACAĞI İÇİN, SİPARİŞ SONRASI ÖDEME YAPMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN..

Yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formundan siparişinizi verebilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, yığılca ana arı veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.

1 adet olarakta ana arı siparişleri kabul edilmektedir. Sipariş verip ve ödemeyi yaptıktan sonra gönderim için listemize dahil ederiz. Gönderimler 1 ila 2 gün içinde kargoya verilir. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir.

2018 – 2019 YILI 1 (Bir) ADET ANA ARI FİYATLARI:

Kafkas Ana Arı  F1 (1 adet fiyatı) : 40 TL (1 ila 2 gün içinde kargoya verilir)
Karniyol Ana Arı F1 (1 adet fiyatı) : 40 TL (1 ila 2 gün içinde kargoya verilir)
Anadolu Ana Arı F1 (1 adet fiyatı) : 40 TL (1 ila 2 gün içinde kargoya verilir)
Belfast-Buckfast Ana Arı F1 (1 adeti) : 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayında Gönderilir)
İtalyan Ana Arı  F1 (1 adet fiyatı) : 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayında Gönderilir)
Karpat Ana Arı  F1 (1 adet fiyatı) : 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayında Gönderilir)

DİKKAT..! Ana arılar ödeme önceliğine göre gönderildiği için ödeme yapmayı unutmayın lütfen. 2018 yılı için; göndereceğimiz ana arı ırkları kafkas, karniyol ve anadolu ırkları bulunmaktadır. Diğer arı ırkları 2019 yılı Nisan ayı başı gibi gönderilmektedir. 2019 yılı için kafkas, karniyol ve anadolu almak istiyorsanız formda tarih belirtmeniz yeterlidir.

KREDİ KARTI İLE ANA ARI SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYIN…

ANA ARI SİPARİŞ FORMU (Formu Doldun)

Adınız ve Soyadınız*

Telefon Numarası* (Cep telefon numarası önerilir)

Ana Arı Irkı Seçin* (Farklı ırklardan alacaksanız adres kısmında ırkı ile birlikte adetini yazın)

Ana Arı Adetini Yazınız* (Adet tutarından ödeme yapınız.)

Tarih (1 ila 2 gün içinde verilir. 2019 yılı için tarih seçiniz.)

Adresinizi Tam ve Eksiksiz Olarak Yazınız*

ANA ARI GÖNDERİMLERİ, SİPARİŞ VE ÖDEME ÖNCELİĞİNE GÖRE GÖNDERİLMEKTEDİR. ÖDEMEYİ GECİKTİRMEYİN LÜTFEN. ÖDEME YAPARKEN, SİPARİŞTE VERDİĞİNİZ TELEFON NUMARASINI AÇIKLAMA KISMINA YAZMAYI UNUTMAYIN, BAŞKA BİR ŞEY YAZMANIZA GEREK YOKTUR.

ANA ARILARIMIZ GARANTİLİ OLUP, YOLDA ÖLME VEYA YUMURTA ATMAMASI DURUMUNDA YENİDEN ANA ARI GÖNDERMEKTEYİZ.
Ödeme için banka bilgileriiletişim bilgileir
PAKET ARI SİPARİŞİ

1114 Yorumlar

  • Cihan bey ikinci defa gönderdiğiniz İtalyan arıyı aldım teşekkür ederim iki gece kafeste geçirdikten sonra kovanda bölme yaptığım arılarım kabul ettiler sormak istediğim İtalyan arı Hakkı’nda yaşlı arıcı abilerim yağmacı dikkat et demeleri doğrumudur bir tanede karniyol isticem parasını yatırıp size yazıcam İtalyan Hakkı’nda bilgi verirseniz sevinirim

   • Nihat tuncel, hayır o bir şey yok eğer ortalıkta bal bırakırsanız bütün arılar yağmacı olur. Bizim edindiğimiz tecrübelere göre kafkas arısı daha yağmacı olmaktadır. Ortalıkta bal bırakmayın ve bal sağımı yaparken erken saatlerde yapın hiç bir sıkıntı olmaz.

 1. sayın yonetıici once çalışmalarınızda başarılar dilerim.60 lr. olan anadolu arısı herhalde saf damılıkmı,F1 ler karniyol belfaks italyan lar kontrollü olarak kendı ırkları ile çitleştırilmişmidir.f1 lere ne kadar güvenebiliriz. aydinlatırsanız .belkı ana arı alabilirimi saygılari
  .

  • Cemli karagül, evet 60 TL olan damızlık ana arısıdır. Yalnız geçen seneki fiyatlarımızdır. Yakın zamanda fiyatlarda güncelleme olacaktır. F1 olarak karniyol arısı yine karniyol arılarla çiftleşmektedir. Diğer arılarda farklı arılık ve illerdedir. Bütün arılarının üretimi aynı yerde değildir. iyi günler

 2. ana arının yumurta atmamasına nasıl inanacaksınız yani geldi ve atmadı ya da verimli atmadı nasıl kanıtlayacam. ben tunceliye istiyorum nasıl yolluyorsunuz ve karniyol ana arı en yakın ne zaman çıkıyor.

  • Karşılıklı güvene dayalı olarak artık o sizin vicdanınıza kalmış bir şey yok bu yumurtalamadı derseniz biz mecbur müşteri memnuniyeti için göndermek zorundayız.

 3. 2015 ANA SATIŞLARINIZ NEZAMAN BAŞLIYOR VE FARKLI IRKLARDAN 5 ADET GÖNDERİYÖRMUSUNUZ BÖLGEDE DENEME YAPMAK İSTİYORUM SAYGILAR.

  • rüstem özen, F1 ana arı diye tabi edilen, saf ana arıdan elde edilen ana arılardar. Saf ana arı nedir peki derseniz; Belli bir yöreye ait olan arıdır. Mesala Ardaha posofta tamaman kafkas arısı hakimdir arı girişi yasaktır bu bölgeye bu bölgeden aldığınız ana arıyı ankarada yeniden ana arı yaparsanız bundan f1 ana arı elde etmiş olursunuz.

 4. Konyanın Seydişehir ilçesinde amatör arıcıyım.f1 ana arı almak istiyorum.buraya en uygun ırk hangisidir.Bu arada ana ızgarası kullanmak pek istemiyorum.O yüzden ballığa yumurtayı daha az atan ırk hangisidir.Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.Hayırlı ticaretler

  • Ali Kireç, Konya il olarak ve rakım bilginizi verirseniz daha sağlıklı bilgiler verebiliriz. İl olarak baktığımız zaman karniyol ve belfast tavsiye edebiliriz. Yüksek yerlerde iseniz kafkas arısı ile çalışabilirsiniz. Ballığa şu ana arı çıkmaz diye bir şey olmaz. Ama yumurta atmaması için bu durumda arıcının bilgi ve becerisi devriye gidiyor.

 5. kayseri sarız ilçesi 1600m rakım. kevan ağırlıklı beslenme 1 aylık yaz dag yoncası takviyeli ve 1600m rede yetişen her türlü çiçek ve bitki .sakin geniş bir ova .
  ayrıca ekim ayından mayıs ayına kadar hatay Dörtyol ilçesinde deniz seviyesinde kışlatma portakal bahçeleri arasında

  bu şartlarda in iyi arı cinsi ve ana arısı hangisidir nerede bula bilirim. teşekkürler.

  • Hasan bey, kafkas ırkını tavsiye ederim. Ayrıca karniyol ırkı ile de çalışmanızı da bir sakınca olmayacağını düşünüyoruz.

 6. kayseri sarız ilçesi kırkısrak köyü bin boğa dağları eteği 1600m rakım. kevan ağırlıklı beslenme 1 aylık yaz dag yoncası takviyeli ve 1600m rede yetişen her türlü çiçek ve bitki .sakin geniş bir ova .
  ayrıca ekim ayından mayıs ayına kadar hatay Dörtyol ilçesinde deniz seviyesinde kışlatma portakal bahçeleri arasında

  bu şartlarda in iyi arı cinsi ve ana arısı hangisidir nerede bula bilirim. teşekkürler.

  • Hasan bey, kafkas ırkını tavsiye ederim. Ayrıca karniyol ırkı ile de çalışmanızı da bir sakınca olmayacağını düşünüyoruz.

 7. Kolay gelsin gilgi viriseniz sevinirim ona göre izine cıkacayım ana arı datımına nezaman başyacaksınız

  simdiden teserkürler/calısmanızda basarılar dilerim

  • Rıza yıldırım, geç yazdığımızdan dolayı kusuru bakmayınız. Yoğun dönemde olduğumuz için yazamadık. F1 ana arılar Nisan: 10-15 gibi olacaktır. Ayrıntıları en üst kısımda yazmaktadır.

  • Ahmet ozen, bulunduğunuz yere uygun ırklar olarak bunlar ile çalışabilirsiniz. Karniyol ana arı, Belfast ana arı ve italyan ana arı ile çalışabilirsiniz. Tabi en uygunu karniyol ırkı ana arı olacaktır.

  • melih, çam balı arısı diye bir arı yok ama genel olarak karniyol ve muğla arısı ile çalışan arıcılar bulunuyor. O bölgede arıcılık yapanlar ile görüşürseniz daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

 8. 5 adet Belfast ana ari almak istiyorum. Kütahya Gediz e kaç günde ulaşır? selamlar.

 9. Güçlü bir koloninin ana arısı nasıl değiştirilir.mart ayında ana yenileyen kolonin yumurta atmayan ana arısı nasıl değiştirilir.Bilgi verirseniz sevinirm.Teşekkür ederim

  • 2-3 gün önceden ana arıyı öldürüp kovan içine atınız daha sonra yeni verceğiniz ana arıyı kafes ile birlikte çerçeve arasına koyunuz ve arılar o ana arıyı kafesten çıkarıp kabullenecektir.

 10. 850 rakimli Kütahya Gediz için Belfast uygunmudur? Şu anki arılarımız Muğla arısı. Arilar baharda Gedizde, eylülde çam balına gidiyor.
  Teşekkür ederim.

  • Belfast ırkı için bulunduğunz yer yüksek gibi ama kışı daha alçak bölgelerde yapacaksanız sorun olmayabilir. Tavsiyemiz karniyol ve kafkas ana arı ile çalışmanızdır.

 11. Ankara Polatlıdan yazıyorum rakım 892 kafkas arı uygunmudur? 5 adet ten az gönderiyormusunuz? ana arı haricinde çıta arı satışınız varmı?

 12. Merhabalar sakin bir cins ari ariyorum belfast karniyol denedim kafkas bunlara nazaran daha sakindi. Anadolu arisini okudum sitenizden birde Yigilca girdi kanima 🙂 Malatya ovada yaklasik 900 rakimda bakicam ne tavsiye edersiniz sakin olsun istiyorum biraz 🙂

 13. Slm kolay gelsin hocam ben yozgata 5 adet sipariş vermek istiyorum fakat hangi irk olduğu konusunda bilgim yok yozgat icin en uygun irk hangisi olur birde bu ana ariyi bölmede kullanacağım nasıl yapmama lazim en az kaç günde elimde olur ve kargo olarak ne ile gonderiyorsunuz yani firma adi nedir .

  • mahmut, bizez 3-4 gün önceden sipariş verdikten sonra arınızı bölme işlemini yaparsınız. 3 gün sonra ana arıyı kargoya veririz ve ana arı size 2 gün içinde elinizde olur o şekilde yaparsınız. Aras kargo ile gönderiyoruz.

   • peki hocam bu yozgat şçin en iyi ana arı ırkı nedir yani hangisinden sipariş vermeliyim birde bugun siparış veririsem hemen karolatırmısınız burası ilçe malum aras kargo buraya haftada bir geliyor oda çarşamba günleri ama bugun kargolatırız derseniz hemen sipariş verecem çünki çarşamaba elimde olur yoksa sıkıntı

    • Mahmut, siparişleri Pazartesi ve çarşamba günleri veriyoruz o şekilde kargo geliyorsa, haftaya pazartesi vermeniz gerekiyor. Bugün malasef veremeyiz.

  • Kafkas veya karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Sipariş verdikten sonra ödeme yapınca 2-3 gün içinde kargolama işlemini yapmaktayız. Sitemizin gerekli sayfalarından bilgiler mevcuttur bakınız.

 14. gonderdiginiz ana arılardan birtanesi olu cıktı yeni farkettim yesil kisıda duruyor sandım ilk baktıgımda ikinci baktıgımda hala ordaydı kaldirip kutuyu yere hafifce vurdum anaarı cansızdı ne yapmam gerekiyor acaba isterseniz fotorafta gondere bilirim

 15. selamlar gümüşhane nin rakım 1450 civarında bize uygun olan ,verim alabillecegimiz arı cinsi hangisidir.bende anaları sarı renk olanlar var ve çok verimsizler.bal alacagım bir arı ırkı ile çalışmak istiyorum.5 adet damızlık ana alarak arı ırkımı degiştirmek istiyorum

 16. giresun da arıcılık yapıyorum f1 kafkasla calışıyorum.. kestane balını aldıktan sonra bölme yapıp karniyol f1 ile calışmak istiyorum.en az kac adet gönderebilirsiniz fiatı ve kargo nasıl gelir…

 17. SELAM.Ben 5 adet karniyol ana ari sifaris vermek istiyorum.Mayis ayinin 20-22 araligi Adanaya ulastira bilirmisiniz?Kac gun onceden sifaris vermeliyim?Fiyat?Odeme nasil yapilir?Onceden tesekkurler .

 18. Karniyol ana arilarin kalitesi nasil qarantilimi iyimi? 10 adet sifaris ucun en az kac gun onceden sifaris vermeliyim.Adanaya catdirmanizi istersem mayisin 20 22 araligi icin .Tesekkur ederim.

 19. Ben Azerbaycandan yaziyorum.Burada kafkas arisi benim kolonilerim.Karniyol denemek istiyorum.Sizce karniyol kafkas uzerinde ne gibi ustunluk saglar?

  • Sahin, her iki ırkın özellikleri ilgili sayfalarda mevcut çalışma ortamını ve yerini bulursa her iki arı ırkıda çok güzel verim sağlaycaktır.

 20. ben yeni başlayacağım arı işine,ancak ege bölgesi için önerdiğiniz arıları nasıl edineceğim.yeriniz neresi .nasıl yardımcı olursunuz.şimdiden içten teşekkürler.

 21. Selam.Bana 10 adet karnoyol ana ari lazim.15 adetden az sifaris olmuyormu Adana bolgesine ? Ana arilar ucakla baska bir yere gondersem sorun olurmu ? Tesekkurler.

 22. Fazla soru sordugum icin uzur dilerim.Bir soru daha soracam, sizden alacagim ana arilari yurt disina ucakla gondere bilmem icin hehangi bir izin gerekiyormu? Hava alaninda bir sorun cikmazki insaallah?

 23. Merhabalar, benim çok hırçın arılarım var, 1300 rakımlı yerimizde sabit arıcılık yapıyoruz. ırk hangisini önerirsiniz? analar döllü müdür? teşekkürler.

 24. Yalova için en uygun ana arı tavsiyeniz nedir ?

  5 adet ana arı alacak olsam 2 adet kafkas 3 adet karniyol diye tercih yapabiliyormuyuz ?

  En az oğul veren ana arı tavsiyeniz hangisidir. ?

  yardımcı olursanız sevinirim

  • serhat, en az oğul veren diye bir ana arı şudur demek doğru olmaz. Arıcı arıyı bilgi ve tecrübesi ile yönledirerek oğul vermesini engelleyebilir. 5 adet olarak toplamda farklı ırklardan olmak üzere ana arı gönderimi yapıyoruz.

 25. Haziran ayında istenilen miktarda ana arı alınabilecegi yazıyor.2 adet kafkas anaarı almak istiyorum.kilisde oturuyorum kacgünde elimde olur.ödemeyi postaneye nasıl yapacagız.

 26. Merhaba.

  Bir kaç ay sonrasına sipariş alıyor musunuz ? Örneğin; sipariş verdik ve ödemesini yaptık diyelim, ama ben Temmuz sonu, Ağustos ortaları ya da Eylül gibi istiyorum desem nasıl olur ? Satışa hazır olan anayı bu şekilde stokda bekletme imkanınız var mı ? Yoksa istenilen tarihe göre mi yetiştiriyorsunuz ? Geç yetiştirilen ana arılarda yetersiz döllenme sorunu olmaz mı ?

  • yusuf türkoğlu, belfast ana arı damızlıkları yurtdışı kaynaklıdır o yüzden satışı yapılmıyor. Biz sadece f1 üretimi için elimizde vardır.

  • hayrullah, erken ilkbaharda adana ye geçiyoruz ve daha sonra adıyaman devam ediyor. Çiçek florasını ve mevsimi takip ederek Türkiye’nin her yerinde konaklamaktayız.

  • fayyaz, tabiki sipariş kısmından formu doldurup gönderin ve ardından ödemeyi yaptıktan sonra haber verin. Ayrıca yurtdışına gönderim yapmıyoruz. Öneri olarak sınır iline gelip oraya gönderebiliriz.

 27. Kilisde amatör arıcılık yapmaktayım. Bu güneydogu ilimizde enuygun hangi ırk ana ile çalışmalıyım.anaları degiştirmeyi düşünüyorum.rakım 600.

  • davudzade cevid afqan, damızlık ana arı izole bölgesi olarak devletin belirlemiş olduğu yerdir. Ülkemizde kafkas ana arı bu şekilde üretilmektedir. Melez ana arı ise farklı bir bölgede çiftleşen ana arılardır.

 28. Merhaba ,

  Romatizma rahatsızlığı için 50 adet bal yapan arıya (çalışan arı / ana arı değil)ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

  Teşekkürler.

 29. saf karniyol ana satışınız varmı
  ayrıca ben deneme amaçlı bir adet karniyol ana almayı düşünüyorum şu anda sezon bal zamanı oldu için ana arı almak sadece kışlamasının nasıl oldunu anlamamıza yardımcı olur birde ana arılarınızın kalitesini memuniyet durumunda yeni sezon tam anlamıyla bi ırk degişimi yapabiliriz karniyol ırkının f1 i satılıyo sanırım benim tek düşüncem karniyol un f1 inin kafkasla olması umarım bilgi alabilirim
  Sipariş geçersem ödeme kapıda olabilirmi
  İlgilenirseniz memmun olurum iyi çalışmalar

  • raşit, saf karniyol ana arı satışımız yoktur. Sadece f1 melez olarak ürettiğimiz karniyol ana arı satışını yapmaktayız. Ana arılarımız yumurtlama garantilidir ve alan müşterilerimizde olumlu dönüşlerini almaktayız. Kapıda ödeme imkanı yoktur ve ödeme önce alınıp ana arı kargoya verilmektedir.

 30. iyi günler muğlada yerli arıcılık yapıyorum eylülde çama gidiyor arı eylüle kadar bal yapmıyor damızlık kafkas alıp melezlemeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz yada karnıyol f1 çamda çalışırmı kolay gelsin

 31. Bir adet karniyol ana siparişi verecem bi yol gösterirmisiniz haziran nın onbeşinden sonra tek siparişte alabilecemizi yazmışınız siteye önce parasınımı ödicez ptt demi ödeme yapacam
  Mutlaka ana arılarınız kalitelidir ama yeni yıl için bu seneden sadece deneme amaçlı bir adet alacam
  İlgilenirseniz memmun olurum

  • raşit, tabiki istediğiniz tarihte geçiniz siparişinizi ve ardından ödemenizi yapıp arayın bizi. Ödemeleri sitemizde bulunan PTT hesabına yapabilirsiniz.

  • Mustafa, siparişinizi ve ödemenizi öğlenden önce geçerseniz o gün çıkarırız. Fakat öğle sonrası sipariş verip ödemesini geçerseniz bir sonraki gün kargoya verilir.

 32. Verdim sipariş bugün elime geçti admin
  Karniyol sipariş geçmiştim yalnız sitedeki karniyol ana arılar daha siyah görünümlü benim elime geçen öyle degil
  Bizim merakımız renk degil önemide yok rengin ama karniyol çeşit çeşitmi onu örenmek istiyorum
  Bazıları sim siyah bazıları dün bana gelen gibi
  F1 oluşu renginin degişik olaca anlamına gelmedinide biliyorum daha öncede yazdım gibi memmun kalırsak seneye bütün arkadaşlar karniyol getittirmek için bekliyo sitede özellikkle f1in rengini görümüşünü yayınlarsanız daha iyi olur biz seneye safını almayı düşünüyoruz çünki elimizdeki kafkaslarla kırma yapmayı düşünüyoruz ilgilenirseniz sizin açınızdanda biz üreticiler açısındanda daha açıklayıcı ve şeffaf olur iyi çalışmalar

  • raşit, tabiki her yazdığımızda şeffat olmak zorundayız. Her ana arının renk hattı bazen birbirini tutmayabiliyor. Tabi biz damızlık olarak edinmiş olduğumuz karniyol ana arının bulunduğu koloniden transfer yöntemi ile elde edilen ana arıların gönderimi yapmaktayız. Bazen dediğiniz gibi farklılık olabilmektedir. Fakat burada önemli olan ana arının kolonideki gelişimi ile göstermiş olduğu uyumdur. Yani önemli olan zamanla karniyol ırkı ile ilgili gelişimidir. Ayrıca yanındaki işçi arılar falan farklı renkte ise onlara takılmayın. Çünkü işçi arılar karışık olabiliyor.

  • zafer kılıç, tabiki bir adet sipariş geçebilirsiniz. Normal olarak 3 adet alıyoruz ama siparişinizi geçerseniz göndeririz. Malesef şuanda sadece PTT üzerinden ödeme almaktayız.

  • Ahmet, kafes içerisinde bulunan arıların normal ortamı uygun olursa 10 güne kadar yaşabilir. Artı Tokat iline gelmesi ortamala 1,5 ila 2 gün arası sürmektedir. Ayrıca yoldaki ve kargodaki ölüm ve kayıflar tarafımızdan müşteri memniyeti için karşılanmaktadır. Kargoda bilgi vermeniz gerekmektedir.

  • kazım, kargodaki kayıp ve ölümler tarafımıza aittir. 2-3 yıl geçtikten sonra hırçınlaşabilir ama bu kesin hırçınlaşır anlamına gelmez.

 33. Ben rize çayelinde yaşıyorum.Çayeli yaylaları ve erzurum ovalarında peşisıra arıcılık yapmaktayım.Karnıyol ırkını denemek istiyorum.Ne önerirsiniz.Deneme amaclı 2 adet sipariş vermek istiyorum.Çayelinden ismi aklınıza kalan müşteriniz varmı.Kargo ne zamanda elime gecer.Teşekkür ederim.

  • Halil Bilgil, Rize iline gönderdiğimiz siparişlerimizi oldu ama müşteri bilgisi veremeyiz. Bulunduğunuz yer çok yüksek yer değilse tabi ki karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Bulunduğunuz yere kargo 1,5 gün ile 2 gün arasında elinizde olur.

  • ahmet, evet ana arılarımızı sakindir. Ana arıların kargodaki ölüm ve kayıpları tarafımıza aittir. Bu şekilde kafeste 10 gün yaşabilir. Ama ana arının yaşayacağı süreyi soruyorsanız 4 yıl yaşar fakat verimli olduğu süre 2-3 yıldır ardından değiştirmek lazım.

  • Mustafa, hayırlı kandiller, elinize ana arılar ne zaman ulaştı. Normalde hemen atması gerekiyor ama bazen geç atabilir bu sürede 4 ila 5 gün sürebilir. Artı ana arıyı kabul ettilerse ana arının döllü olduğunu gösterir. Biraz bekleyin.

 34. SAYIN ADMİN: ŞU AN 4 ADET Fİ KAFKAS SİPARİŞİ VERDİM.1- PARASINI HEMEN ÖDEMELİMİYİM2-DAHA ÖNCE 1 ADET SİPARİŞİ VERDİM VE ÜCRETİNİ ÖDEDİM HİÇ BİR HABER YOK NETİCE3 KAÇ GÜN İÇERİSİNDE ARILAR ELİMİDE OLUR CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

  • İSA ZANDOLU, siparişinizin tarafımıza ulaşmıştır. Ödeme yapıp bilgi vermeniz gerekiyor. Ayrıca daha önce siparişini verip ödemesini yaptığınız ana arı size gelmedi mi? Ortalama Sakarya’ya 1,5 ila 2 gün içinde ulaşır.

 35. İzmir bornovada arıcılık yapıyom. karniyol ana söylendiği gibi çok sakin ve bal verimi yüksek mi?,maskesiz arı çabilcekmiyiz. Dediğiniz gibi olursa 30 kovan arının tüm cinslerini değiştireceğim . Benim arılar çok kızgın.

  Önümüzdeki pazartesi sipariş versem banka hesabınıza eft yapsam bana hangi gün gelir.

  • KAZIM, tabiki karniyol ana arı genel olarak sakin bir arıdır. Önümüzdeki pazartesiden önce ödemenizi geçerseniz, pazartesi verdiğimiz ana arı uzaklığa göre 1 ila 2 günde teslim alırsınız.

 36. Oncelikle bayramınız Kutlarım. Bal hasadindan sonra temmuz sonunda 2 veya 4 adet karnı yol ile belası siparis verecem elinizde kalmamak durumu herhangi bir sıkıntı olurmu iyi bayramlar iyi çalışmalar ermenek ten selamkar

  • ismail, sizlerinde bayramını kutlarız. Herhangi bir sıkıntı olmaz. Dilediğiniz şekilde ve zamanda karniyol ana arı siparişini geçebilirsiniz.

  • Vakkas33, eğer siparişi geçtiyseniz ve ödemeyi yaptıysanız bize telefon ile bilgi veriniz. 1-2 gün içinde ana arılar tarafınıza ulaşacaktır.

  • Vakkas33, güven konusunda hiçbir kuşkunuz olmasın. Ödemeyi gördükten sonra ana arılar gönderilecektir. Ödeme içi teşekkürler. Yine bize telefon ile lütfen ulaşınız.

  • NECATİ KÖROĞLU, evet saf kafkas ana arılar sertifikalı olup, devlet tarafından izole bölge olan Ardahan ilinin Posof ilçesinden gönderimi yapılmaktadır. Bakanlık sitesinde de izinli saf kafkas ana arı üretici listesinde de bulunmaktadır.

 37. cevap için tesekkur ederim eh artık parayı yatıralım yalnız kaç gun ıcerısınde elıme gecer ona gore işlem olucak arılıkta
  pesınen tesekur ederım çalısmalarınızda basarılar dıllerım

  • TAHİR DURMAZ, ana arı siparişi verildikten sonra ödemeye bakılır ödeme yapıldı ise bir gün sonra veya o gün öğlenden önce ise o gün kargoya verilmektedir.

   • Hasan, ana arı üretimi ve satışına Nisan ayının ilk haftası gibi başlar ve sonbahar ayınına kadar devam eder. Sonbahar ayı dediğimiz Ekim ayına kadar sürer tabi hava şartlarına bağlı olarak.

  • Hasan, ana arı üretimi ve satışına Nisan ayının ilk haftası gibi başlar ve sonbahar ayınına kadar devam eder. Sonbahar ayı dediğimiz Ekim ayına kadar sürer tabi hava şartlarına bağlı olarak.

 38. Merhaba ,
  Romatizma rahatsızlığı için 50 -100 arası bal yapan anadolu işçi arısına ihtiyacım var. Ağustos 15 gibi yardımcı oluruz demiştiniz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz !
  Teşekkürler.

 39. Karniyol siparisi verecem bu pazartesi. burasi mobil alan olduğu için şimdiden veremedim hafta başını bekliyom 1 adet karniyol gönderebilirsiniz umarım iyi calismalar

  • ismail, tabi ki bir adet olarakta karniyol ana arı gönderim yapmaktayız. Mobil olarak gelen kargonun gününü takip ediniz ve ona göre çıkışını yapalım.

   • Ne olduğu belirsiz arılar hobi olarak yaptığım işten soğuttu beni. Uysal bir ırk olsun istiyorum. Karniol kalibresinde önereceğiz Irk varsa denenebilir. Hobi olduğundan ırksal bilgim var ama tecrübem yok. Pazartesi bir tane deneme amaçlı sipariş geçeceğim. İş bankası varmı hesap olarak. İş bankası varsa hemen havale edebilirim. İnşaallah tutarda kurtarır beni.

    • Murat, uysallık açısından karniyol ana arı ırkını tavsiye ederiz. Ama bulunduğunuz bölge ile ilgili daha fazla bilgi verirseniz daha sağlıklı yardımcı oluruz.

     • Bulunduğum bölge Kayseri’nin Develi ilçesinde telefonla yaptığım ölçüme göre 1600 m rakıma sahip bir yer. Yaz mevsimlerinde gece en düşük sıcaklık şu sıralarda 10 derece civarı. Ancak nektar Döneminde normal sıcaklığa sahip.

     • Murat, kayseri bölgesi genel olarak kafkas ana arı ile çalışmaktadır. Parasal durumunuza göre damızlık kafkasta alabilirsiniz yada f1 kafkas yani melez kafkas da alabilirsiniz. Her ikisi ile de güzel verim alınabilir.

 40. İyi günler 2 ay takip etmediğim arı kolonim sönmek üzere anasıda yok, sanırım 50-100 kadar arı kalmış, Şanlıurfaya Birecik te nasıl yardımcı olursunuz?Sadece ana alsak çalışırlar mı?Yoksa paket arı alıp kononiyemi koymalıyız?

 41. Manisa Akhisar da ARICILIK yapıyorum. Uysal ve bal yapması için ana arı alacağım. Ne Tür ana arı tavsiye edersiniz. Şu an da gönderiminiz var mı acaba?

  • Mustafa, evet şuanda ve ekim ayına kadar ana arı gönderimleri devam edecektir. Belfast ve karniyol ırkı ana arı ile çalışabirsiniz. Karniyol genel olarak sakindir.

  • Mustafa, evet şuanda ve ekim ayına kadar ana arı gönderimleri devam edecektir. Belfast ve karniyol ırkı ana arı ile çalışabirsiniz. Karniyol genel olarak sakindir.

 42. slm, antalya-kumluca da oturuyorum. aile arıcılığı yapıyorum, emekliyim. Mevcut arılarım çok hırçın, karniol ya da kafkas ırkı bu bölgeye hangisi uygun adaptasyon gösterir? teşekkürler…

  • ali, ana arılar 1-2 haftalık hali hazırdaki çiftleşmiş ana arılardır. Gelen ana arıyı direk kovan vermeniz durumunda kısa sürede yumurta atmaya başlayacaktır.

  • ismail, kargo şirketleri ana arı canlı bir hayvan olduğu için canlı hayvanlarda kapıda ödeme kabul edilmiyor. Bizlerde ödemeyi önceden alıp gönderiyoruz.

  • Gencer, şuanda italyan ana arı satışı bitmiştir. Çiftleşme sorunundan dolayı italyan ana arı gönderimi yok. Çifleşmeler olursa yine göndeririz ve size bilgi veririz. Mevsimden dolayı çifleşme durumu olmuyor.

  • fearless, kayseri bölge ve çevresine kafkas ırkını tavsiye etmekteyiz daha ılıman yerler için anadolu ve karniyol ırkı ile çalışılabilir.

  • fearless, şu şekilde aradaki fark diye bir şey yok aslında saf ırkda özelliklerini daha fazla göstermektedir. Bu demek değildir saf daha iyidir. F1 olarak üretimi yapılan melezler safların iyi verim vermediği yerde daha iyi sonuçlar vermiştir. Saf ırklar 1500 ve üzeri yerlerde iyi sonuçlar verebilir. F1 ırklar ise 600 rakımlı yerden tutun 1500 kadar yerlerde daha iyi sonuçlar verecektir.

  • tansel, evet elimizde şuanda karniyol ırkı ana arılar bulunmaktadır. Sipariş verdikten sonra ödemeyi yapıp bilgi veriniz. Bir adet olarakta sipariş almaktayız.

  • fearless, melezde kullanabilirsiniz, saf olan kafkasda kullabilirsiniz. Rakım için yazılan rakamlar ortalamadır. Kafkas melezi 30 TL dir ve melez üretim yerlerimiz sürekli değişir Adana, Adıyaman, Konya vb. dolaşırız. Saf kafkas ise 75 TL olup Ardahan/Posof ilçesinde üretimi yapılmaktadır.

  • ibrahim bilir, belfast ana arı sıcak bölgelere yakın yerlerde çalışmaktadır. Anaç kovanlardan üretimi yapılan ve ortaya çıkan f1 ırklar sakinlik özelliği taşır.

 43. Merhaba,
  Ben osmaniye de yaşıyorum. Bazi akrabalarımin bahcesinde arilar varr. fakat kovan etrafina bile yaklaştırmayan, boyut olarak çok kucuk bir cins ari var. Bende amator olarak aricilik yapmak istiyorum. En azindan kendi yiyecegimiz balı cikartmak istiyorum. Rakım 150 civari. Yorumları okuduğum kadarı ile karniyol f1 yada İtalyan f1 onereceksiniz. Karniyol f1 ana arisi ile analarini degiştirsem Saldırganlığınlari ne zaman kaybolur. Aralik yada ocak ayinda akrabamdan üç kovan arı alsam ana arı ne zaman gönderebilirsiniz. İki üç sene sonra kovandaki arılar ana ariyami döner yoksa saldırgan hale mi gelir yeniden. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • harun80, ana arı değişimi ilkbahar ve genel olarak sonbahar döneminde yapılmaktadır. Tabi yaz döneminde de değişimi yapılabilir. Ana arı değişimi yaptıktan sonra yaklaşık olarak 1-2 ay içinde kovan içindeki bütün arılar değişir ana arının yumurta atması sonuçunda. Biz Ekim ayı itibari ile ana arı satışını durdurduk. 2016 Nisan ayında yeniden satışlarımız başlayacaktır.

  • Mehmet, evet siparişinizi listemize ekledik. Listenin kesinleşmesi için Mart ayına kadar yatırmanız bizim için daha iyi olacaktır. Gönderimleri ödeme sırasına göre ayarlayacağız.

 44. BİLECİK BOZÜYÜK İLÇESİNDEYİM BURAYA UYGUN HANGİ DAMIZLIK ANA ARIYI ALMALAYIM. KAFKAS VEYA ANADOLU DAMİZLIK UYGUN OLURMU.OKUDUĞUM KADARI İLE 2016 YILI İÇİN NİSAN AYI İTİBARİYLE ANA SATIŞLARINIZ BAŞLIYOR. TEŞEKKÜRLER

  • ERGİN, evet siparişleri şimdi almaya başladık ama gönderimler Nisan ayının ilk ve ikinci haftası gibi olacaktır. Damızlık olarak o mevsimde yetişmez f1 olarak gönderim yapabiliriz. Çünkü damızlık ana arı üretimleri Haziran ayını bulacaktır. Anadolu ve kafkas melezleri ile iş yapabilirsiniz.

 45. SELÂM aleykum arıların anasını değişmek istiyorum soğuk a dayanıklı uysal ve çok bal verimi yapan bir arı ırkı arıyorum ben Nevşehir deyim rakım1200 metre sizden ricam tek bir ırk söylerseniz memnun olurum! Benim 45 kadar arı var ama bahara ne kalır Allah bilir.

  • Yüksel aslanhan, aleykum selam anadolu arısı ile çalışabilirsiniz aynı zamanda yüksek rakımlı yerdesiniz kafkas arısı ile çalışmanız uygun olacaktır. Kolay gelsin.

 46. Merhabalar İzmir in Dikili ilçesindeyim buraya uygun hanği ana arıyı almalıyım,birde iki çeşit ana arı almak istersem formu nasıl dolduracağım ? Kolay gelsin…

  • Yaşar Öndeğirmen, hangi ırktan almak istiyorsanız formu doldurun. İki çeşit almak istiyorsanız iki defa formu doldurup gönderiniz yada adres kısmına ana arı adetlerini yazabilirsiniz.

     • Meraba kolay gelsin ben kahraman maraş tan yazıyorum ben iki adet saf Kafkas ana arı siparişi vermek istiyom

     • Mahmut, saf kafkas ana arılarımızın çıkış tarihi Haziran 15-20 tarihlerini bulmaktadır. Çünkü damızlık kafkas üretimi olan yerde ancak o tarihlerde çifleşme dönemleri başlayabilmektedir.

  • serhat emre, aleykum selam. Bulunduğunuz yöre rakım olarak yüksek bir yer olduğu için kışında orada kalıyorsanız Kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz. Duruma göre Anadolu ana arı ile de çalışma yapılabilir.

  • Abdullah kılıç, sipariş formunuz bize ulaşmıştır. Ödemenizi 2016 Mart ayına kadar yapabilirsiniz. Yine ana arı siparişiniz ile ilgili olarak tarafınıza SMS bilgisi atılmıştır.

  • ORHAN ÇİFTYİLDIZ, internett arı satışı yapan siteler bulunuyor. Ayrıca googler aramaya paket arı, paket arıcılık ve arı satışı gibi aratırsanız bulabilirsiniz.

  • Cemal, tabiki 5 adet olarak yığılca arısı olabilirsiniz. Normalde fiyatlar 30 TL ama erken sipariş veren ve ödemesini yapan müşterilerimize 2 TL indirim yapılmaktadır.

  • ersin çamdibi, anadolu ana arısı çifleşmiş olarak gönderilir aynı zamanda bütün ana arılar çifleşmiş olarak gönderilmektedir. Asla çiftleşmeyen ana arı gönderimi yapılamaz.

 47. 3 adet karniyol ana arı siparişi verdim sakin olarak bildiğim için.sitenizde yığılca arının da sakin olduğunu okudum bu iki arıyı sakinlik ve bal verimi açısından karşılaştırırsak hangisini tercih etmeliyim ilginize teşekkürler manisa /köprübaşı

  • Mustafa Sahinoglu, Kayseri ilinde genel olarak kafkas ana arı ile çalışıyorlar ama düşük ve ılıman bölgedeyseniz karniyol ana arı satın alabilirsiniz. İmkanınız iyiyse saf kafkas ana arıyı deneyin bir kaç tane alarak.

  • Tevfik Gökyay Buğer, tabi ki o şekilde verebilirsiniz ama italyan ana arı ile karniyol ana arı aynı zamanda gelmez. Karniyol ana arılar daha erken çıkar iken italyan ana arılar ise Mayıs başı gibi çıkmaktadır.

 48. Kayserideyim burasi soguk -20 yi goruyor.. Kafkas dayaniyo bu soğuğa..ama cok asiri ogul veriyo.. Bu sepeble bal da olmuyo.. Korniyolun ogul verimi bal verimi nasil.. Soğuğa dayanabilir mi. simdiden tesekurler…

  • Mustafa Sahinoglu, ana arıları zamanında değişim yapıyor musunuz? Çok melez olan ana arılar oğula fazla kaçar. F1 olarak satın aldığınız kafkaslarda aynı sorun ile karşılaşmayabilirsiniz.

  • Emre Özbabalık, eğer bulunduğunuz yer rakım olarak yüksek yer ise kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz. Aşağılarda iseniz Anadolu ve belfast ırkları ile de çalışılabilir.

   • bende sizin gibi düşünmüştüm teşekkürler. e ben sipariş versem kargo ile afyona gönderebilirmisiniz sağlıklı bir şekilde?

    • Emre Özbabalık, tabi ki ana arıları bulunduğunuz yerdeki kargo şubesine göndermekteyiz. Zaman kaybı ve ana arı telef olmaması için siz gidip şubeden alıyorsunuz. Yukarıda bulunan ana arı siparişi formunu doldurup gönderebilirsiniz.

 49. Merhabalar
  Ben kendi yiyecegim balı yetiştirmek amaçlı 5 kovan falan yapmak istiyorum, bu anaç arıların her biri 1 kovan yaparmı, biraz bilgilendirirmisiniz

 50. Buna ziua.
  Sant din Romania si vreau sa cumpar 5 matci buckfast si 5 italiana in luna iunie 2016. Va rog sa-mi spuneti pretul in euro,si daca puteti sa trimiteti.

  Cu stima va salut
  Tabacu

  • ghe tabacu gti tab, Yurtdışına ana arı gönderimi yapmıyoruz. Fakat, Türkiye sınırına kadar gelirseniz oradan alabiilirsiniz. Sınır kapısının yakın bir yerdeki adrese gönderebiliriz.

  • Osman AÇIKGÖZ, aleyküm selam. Malesef kapıda ödeme olmuyor. Çünkü canlı hayvan satışlarında kargo şirketleri kapıda ödeme yapmıyor.

 51. PTT Kargoyla yollayın hem siz kazanın hem alanlar güvenli bir alışveriş yapmanın huzurunu yaşasınlar, hemde devletimiz kalkınsın. Siz nasıl kazanacaksınız. Kapıda ödeme olacağı için insanlar hiç düşünmeden, şüphede kalmadan sipariş verecekler. Üstelik PTT kargo özel kargolardan daha ucuz ve en ücra köylere bile teslim ediyorlar. Özel kargolar köylere servis yapmıyorlar, alıcıyı arayıp falanca şubemize gelip alın diyorlar. Alanlarda güvenilir bir alış veriş yapmanın rahatlığını yaşarlar. Yinede siz bilirsiniz.

  • Osman AÇIKGÖZ, güven konusunda aklınızda en ufak bir şüpheniz olmasın. Hiçbir kargo şirketi canlı hayvan satışında kapıda ödeme kabul etmiyor. PTT kargo sağlıklı bir şekilde yerine ulaştırılması konusunda sorunlar yaşanmaktadır. O yüzden dolayı farklı kargo ile çalışmaktayız. Tabi devletimiz kazansın fakat aynı hizmeti alabilmek lazım. Arıcılık malzemeleri konusunda PTT kargo ile çalışmaktayız.

 52. allah kolaylık versin ızmır selcuk ılcesin deyiz rakım 10 nerdeyse deniz seviyesi yıgılca dusunuyorum siz ne tavsiye edersiniz ve kovanla birlikte mi geliyor arılar tesekkurler

  • Vedat, erken ilkbahar için tek ana arı siparişi alamıyoruz malesef ama Haziran ayı itibari ile 1 adet olarakta siparişleri almaktayız.

  • Beytullah, şu şekilde bulunduğu yerde diğer ırklardan mevcuttur ama diğer arılıklar arasında mesafe bulunmaktadır. Zaten bizim karniyol olarak satışı yapılan f1 ana arıdır. Ülkemizde üretimi yapılan damızlık karniyol ana arı yoktur. Damızlık olarak karniyol satışımız vardır ama fiyatı ise 500 TL civarındadır. Almanya dan gelmektedir. Damızlık olarak üretimi yapmıyoruz f1 olarak üretimi yapılmaktadır.

 53. SELAM SİZE BİR ŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM.DENEMEK AMAÇLLI OLARAK KAFKAS 2 ADET.YIGILCA 2 ADET .KARNİYOL 2 ADET OLARAK TOPLAM 6 ADET ARI SİPARİŞ VEREBILLIYORMUYUZ?

  • ZAFER, paket arı satışı olarak kafkas ve karniyol ırkı bulunmaktadır. Ama ana arılar olarak bütün ırklarda mevcuttur. Dediğiniz şekilde ana arı siparişi verebilirsiniz.

 54. MERHABALAR,
  ANA ARI SİPARİŞİ AÇMAK İSTİYORUM FAKAT FORMDA ‘ SİZE ANA ARI HANGİ TARİHTE GÖNDERİLSİN ‘ KISMINDAN DOLAYI SİPARİŞİM ( BELİTMİŞ OLDUĞUM TARİH 19/04/2016) ONAYLANMIYOR. BOŞ BIRAKIYORUM YİNE ONAYLAMIYOR, YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. DAHA ÖNCE PAKET ARI SİPARİŞİ OLUŞTURDUM BİR SORUN YAŞAMAMIŞTIM.
  KOLAY GELSİN.

 55. Benim sormak istediğim hangi ırkla çiftleştiği onu da zaten cewaplamışınz teşekkür ederim. mesafe warsa zaten etrafta erkek arı olduğu sürece büyük ihtimalle çoğu yine karmiyolle çiftleşir.

  • Beytullah, tabi ki haklısınız büyük ihtimalle erkek arıları ile çiftleşir ama biz bunun garantisi vererek yanıltmak istemiyoruz. F1 olma özelliği zaten farklı ırkların erkekleri ile çiftleşebilmesidir.

 56. S.a ankara k.hamam dan yazıyorum yeni başladım 2 arim var iki tane daha almak istiyorum 10 citali paket kovanlar varmı yoksa en fazla 7 citali paketlermi var köyün rakimi 1440 larda hangi ırkı onerirsiniz

  • murat süme, evet sadece 5 ve 7 çerçeveli paket arı satışlarımız vardır. Bunlardan da karniyol ve kafkas ırkı olanlar var. Bulunduğunuz yer için kafkas ırkı paket arı uygundur.

   • Şu an mevcut olan arının birtanesini bolmek istiyorum hangi ayda bolebilirim birde boldugum ariyi baska bir bolgeye goturmek istiyorum içerisinde ana olan eski kovanı götürmeyi düşünüyorum yeni olanada hazır ana vereceğim bu konuyla ilgili bilgi verirmisiniz

     • S.a hocam arı bölme yle ilgili soru sormuştum bi arı bolecegim fakat arının ırkını bilmiyorum boldukten sonra hazır kafkas ana vermek istiyorum her ana her ariya uyarmi birde boldukten hemen sonra anayi vermelimiyim ona göre sipariş verecem 30 tl olan analar çiftleşmis anami çünkü listede damızlık ana seçeneğde var o yüzden sordum teşekkür ler…

     • murat süme, gönderilen bütün ana arılar çiftleşmiş olarak gönderilmektedir. Bölme yaptıktan sonra 2-3 gün içinde verebilirsiniz.

  • ahmet ozen, evet karniyol damızlık ana arı bulunmaktadır. Fiyatı: 500 TL dir. Kendimizin de bunlardan üretmekteyiz damızlıklar Almanya ülkesinden getirmekteyiz.

 57. Abi benim bir arı oğulum var yanlız yumurtayı seyrek atıyor anaya baktım sanki çok ince cılız bişey onun için bir ana sıpariş verdim günderir seniz çooo sevinirim şimdiden tşşşkür

  • CEYAR, tarihi boş geçip ana arı sipariş formunu doldurabilirsiniz. Tarihi daha sonra bize telefon ilede söyleyebilirsiniz ama sipariş formu üzerine hazırlanmış olan bu videoyu izleyiniz lütfen…

 58. sayın admin sanırım anlatımda hata yapıyoruz.ben saf kafkas ana istiyorum .bu saf kafkası (saf kasfkas arı olarak satışımız yoktur) cevabınıza saf kafkas arı demek istemedik: diğer paketler gibi arılı olarak istiyorum.amaç biz anayı kabul ettirebilirmiyiz sıkıntısını istemiyoruz.sanırım açıklamamız anlaşılır.

 59. admin belfast ana siparişi vericem 7 adet analar 2015 yılının son ayının analarımı bide sana zahmet ben 2015 yılının son ayınından ana almak istiyorum yardımcı olursan sevinirim kolay gelsin

  • baran, belfast ana arı için, sipariş formunu doldurup gönderebilirsiniz. Size gelecek ana arılar 2016 yılının ana arı olacaktır. 2015 ana arılarımız paket arılar ile birlikte gitmektedir. Damızlık olarak elimizde bulunan ana arılardan ise üretim yapmaktayız.

 60. Sayın admin :isteğim halan daha yalnis anlaşılıyor. Ben ana arı olarak saf kafkas istiyorum. Lakin buna ek olarak da arılı olsun .F1 ler için hazırlanan paketin anası saf kafkas olsun demek istiyorum.Baska nasıl anlatabiliriz ki

 61. S,a ben Bayburt ta 2 paket sipariş verdim kafkas, arılar geldiğinde peteğe aktardığımızda boş kalan yere çerçeve atacakmıyız hemen ve kredi kartıyla ödeme olsaydı çok güzel olurdu ,paketler ksrgoda devrildi yan yattı sıkıntı olmayacakmı zarar görmezmi arı, tşk

  • Gökhan, paket arı ve ana arılarda kargodaki kayıplar tarafımıza aittir. Hemen çerçeve atmanıza gerek yok ama havala sıcaksa diğer kovana aktarmayı yapın. Malesef kredi kartı ile satış yoktur.

 62. coklu allmlarda fıyat aralıgı degısıyormu pekı ben 20 25 cıvarı dusunuyorum bırde nısan ayında satısa cıkan ana arılar nerde uretılıyor

  • huseyın arı, Marta kadar sipariş verip ödeme yapanlar için 2 TL indirim söz konusudur. Ama 50 alta ana arılarda indirim yoktur. Mart ayına kadar ödeme yapanlar için ana arı başına 2 TL indirim vardır.

  • hüseyin arıtürk, işletmemiz tarafından asla çiftleşmeyen ana arı paketlenmez ve yumurta attığını gördüğümüz ana arılar paketlenir.

  • Perviz, aleykum selam. Siz bir adres verirsiniz veya Iğdır’daki aras kargo şubesine göndeririz, sizde oraya gidip ana arıları alabilirsiniz.

 63. mrehaba mail den sizden fiyat ile ilgili bilgi alıştım peki karniyol arı için sipariş versem benm tam olarak ne zaman elime ulaşabilir.

 64. MERHABA ANA ARI ALACAĞIM AMA F1 NE DEMEK BİLMİYORUM? NORMAL SAF KAFKAS ANA ARI LAZIM SİPARİŞTE F1 YAZISINI GÖRÜNCE SORUYUM DEDİM. BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

  • Ahmet, karadeniz için ve bulunduğunuz rakım gereği kafkas ırkı uygundur. Tabi ki karniyol arı ırkı ile çalışan müşterilerimizde bulunmaktadır.

 65. Merhaba
  1 karniyol 1 Belfast 1 İtalyan siparişi vermiştim karniyol ve Belfast nisan başı İtalyan ise nisan sonu gönderilmeye başlayacak yazıyor. Bu durumda hepsi nisan sonumu elime ulaşacak
  İyi çalışmalar
  Abdullah KILIÇ

 66. damızlık karniyol ana arı satışının olduğunu mesajlar bölümünde belirtmişsiniz lakin ANA ARI FİYAT LİSTESİNDE ” yok olursa çok daha isabetli ve inandırıcı olur
  iYİ GÜNLER VE İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

 67. Merhaba daha önce yazdığım soruya cevap alamadım tekrar yazıyorum ve soruyorum.20 adet kafkas f1 siparişi geşmiştim nisanın ilk haftası teslim diye ama BANDIRMAYA uyumlu olan hangisidir karniyol mu ona göre havale yapacam

  • erol köse, genel olarak bütün sorulara cevap veriyoruz muhtemelen siz yorum yapmış olduğunuz sayfaya yeniden gitmediniz. Karniyol ana arı daha uygun olacaktır. Lakin, ana arı gönderimleri ilk haftası gibi başlıyor ama sipariş ve ödeme önceliğine göre farklılık gösterebilir.

 68. Sadece ana arı ile kovan ve koloni oluşturulabilir mi?

  Yani, elimdeki boş kovana sadece ana arı alsam, sıfırdan kendi kolonisini kurar mı, yoksa arılı paket mi almak zorundayım?

 69. 20 adet Ana Arı , 8 nisan da teslim olacak şekilde siparişim vardı. 1 nisanda ücretini yatıracağım bu siparişimi 3 veya 4 nisana çekme imkanımız var mı? Kafkas F1 istemişdim bu siparişimi karniol F1 olarak değiştirmem için tekrar form doldurmam gerekir mi?

  • erol köse, kafkas ana arı ırkı değiştirilerek karniyol ana arı ırkı olarak düzeltilmiştir. Gönderim sipariş ve ödeme önceliğine göre olduğu için malesef dediğiniz tarihlerde gönderemeyiz ama hava şartları iyi gider çiftleşmede sorun olmaz ise mümkün mertebe erken göndermeye çalışırız.

 70. Selam şu an 5 adet italyan anaya ihtiyacım var hemen şipariş versem en kısa zamanda gönderme imkanınız varmı yani ne zaman gönderebilirsiniz saygılarımla

 71. -10 adet Yığılca Ana Arı için yapmış olduğumuz 300 liralık ödemeyi
  aldığınızı teyit eder misiniz?
  -Ana arılarımızı bu yılın rengi ile görmek istiyoruz.
  -Ana arılarımızı en kısa zamanda sabırsızlıkla bekliyoruz.
  -Tahmini bir tarih verirseniz kendimizi ayarlama açısından memnun oluruz.
  Teşekkürler…

 72. Merabalar 21 nisan da 4 adet Kafkas ana siparişi vermiştim ücreti PTT hesabı seçmiştim .ziraat bankası iban numaranıza eft gecsem olurmu.ücreti şimdi yatırsam ana arılar ne zaman elimde olur.Kilis e gönderim yapacaksınız

 73. iyi günler, şubat ayı sonlarında 3 adet kafkas F1 ana arı siparişi verdim, en yakın zamanda gönderim ne zaman olabilir, kovanlarımı ayarlayıp ona göre anasız bırakcağım.

 74. ben sivas zara bölgesi arıcısıyım sizden daha önce 10 karnıyol 5 tane de Kafkas ana arı siparişi verdim parayı da yatırdım ben 5 Kafkas daha sipariş vermek istiyorum. bu siparişimde diğerleriyle birlikte gelebilir mi biraz erken şekilde.Onay verirseniz parayı yatırıcam. bir de tekrar sipariş formu doldurmam gerekir mi.

 75. 3 adet karniyol ana arı siparişi vermiştim.siparişiniz alınmıştır denilldi.Yanlız ödeme yapmadım.
  çünkü telefonuma herhangi bir mesaj gelmedi.
  onunla ilgili bir teyit almak istiyorum.
  ne yapmalıyım.

 76. 20 adet 8 nisanda teslim olacak şekilde siparişim vardı. Ancak ilgili yetkiliyle telefonda görüştüğümde verdiğin tarih de göndermemiz mümkün değil demişti bende ücreti yatırmadım. Benim acil ana arıya ihtiyacım var 11 nisan da ücretini yatırırsam bana hangi tarih de gönderme imkanınız var.

 77. Martta 3 adet 7 li paket arı (kafkas) siparişim ve 25 nisan gibi Eskişehirde teslim onayınızla paketleri bekliyorum.
  Ben bu arı paketlerini aldığımda (sağlıklı bir şekilde) neler yapmam gerekiyor, bunları lütfen belirtirmisiniz.Kısa özetler verirseniz minnettar olurum.
  İyi günler,teşekkürler

  • ismet nural öztürk, arı gelişimine göre petek ilave ediniz alt katı doldurunca ikinci katı atın genel olarak bu şekilde devam ediniz yine yardımcı olmaya çalışırız.

 78. Sipariş verirken yanlışlık yaptım karniol ana arı yerine kafkas yazilmis iletişim için numarayi aradım numara yanlış çıktı bu kişi her yıl beni ararlar benim arı ile isim olmaz dedi ne ol ucak simdi

 79. Selamınaleyküm;
  Yollamış olduğunuz anadolu ana arıyı bugün itibariyle sağ salim teslim aldım elinize emeğinize sağlık ama keşke ana arıları bu senenin rengi olan beyaza boyasaydınız daha güzel olmazmıydı?

 80. S.a ben manisadan yazıyorum.Arıcılığa yeni başladım.Rakım 175 metre. ana arı olarak hangi ırkı seçmeliyim.Ben Belfast düşünüyorum.Buradaki diğer arıcılar karniyoldan şaşma diyorlar.Ne yapmalıyım?

  • HAKTAN, a.s yani bölge olarak her ikisi uygun ama belfast ile de çalışma isabetli. Karniyol arı ırkı alçak bölgeler için uygun olduğu gibi yüksek rakım için de iyidir.

 81. Ben saf ama gerçek saf İtalya’n ,karniyol,yağlıca,befast,Anadol,Kafkas,ve Karpat ana arılar istiyorum belgeli fiyat neyse önemli değil temin edilebilirmi teşekkür ederim

 82. Arıcılığa 2014 yılında 5 kovanla başladım .Kendi çabalarımla şu an 15 kovan yapabildim.Memur biri olarak nasip olursa kovan sayısını çoğaltıp ek gelir elde etmek istiyorum. Emeğiniz yağlı olsun . tüm arıcı arkadaşlara başarılar dilerm

 83. iyi akşamlar 8 nisan da 3 adet karniyol ana arı siparişi vermiştim. Ve ödemesini de yapmıştım. Ana arılar ne zaman elimde olur. arılar bu cuma yada cumartesi günü bana ulaşma şansı varmı.öğretmen olduğum için arılarımın yanına hafta sonun gidebiliyorum. Tez zamanda bilgilendirilirsem sevinirim.

 84. Ben ari alcam fakat kendim gelip almak istiyorum adres veya cep numarasi vere bilirmisiniz veya benim numaram arayip ,caldirip göörüşme şansiniz varmin numaram 05321009336

 85. Dört adet Kafkas sipariş etmiştim ancak 150 TL ödeme yaptım bir adetde belfast ana gönderirseniz Belfast anayı ayrı işaretlerseniz anlayacağım şekilde.teşekkürler

 86. Merhaba

  Şehir arıcılığı yapmak istiyorum.
  IZMIR de narlıdere bölgesinde oturuyorum ve yanı başımızda ormanlık bir dağ alanı bulunuyor ( 3-4 km )
  Yüksek bir binada ( 8 kat lı ) son katındayım.

  Yabancı ülkelerde şahit olduğum şehir içi arıcılığı yapmak istiyorum ve balkonda bir kovanla bu işi yapabilirmiyim ?

  Tavsiyeniz ne olur ?

 87. Önceki yorumuma cevap alamadım.yine yazayım bölme kovana verdiğim Belfast anayı iki gün sonra kek kısmını açmak için kovanı açtığımda ananın kafes içinde ölü olduğunu gördüm işçi arılar canlıydı.nicin böyle oldu acaba.Kafkas analar sağlıklı ve yumurtlamaya başladılar.belfast ananın ölmesi benden kaynaklanan bişeymi yoksa anaarı hasarlımıdı.yenisini gönderebilirmisiniz.

  • MEHMET, diğer işçi arılar tarafından da ana arı öldürülmüş olabilir. Lakin, biz ana arıların kargodan sağlam teslim alana kadar sorumlu olmaktayız. Kargoya kadar olan ölümler tarafımıza aittir.

 88. 1 adet ana arıya ihtiyacım var. not düşülmüş 3 adetten aşağı gönderilemeyeceğine dair ama 3adet alsam 2sini ne yapacağım. haziranı beklesem de geç kalacak. 1 adet alamaz mıyım?teşekkürler

 89. merhaba 2 adet karniyol 1 adet belfast ana arı sipariş vermek istiyorum aynı kargo ile gönderebilirmisiniz hangi kargo firması ile gönderiyorsunuz kargo ücreti nekadar
  Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkürler

 90. Bizim arılarımız Kırklareli demirköyde.arıların oğul atma işlemi çok oluyor.ve arılar çok kısa mesafe uçuyorlar ne kadar meyve varsa ona konuyorlar nerdeyse çiçeklere hiç gitmiyorlar memnun Değilim.karadeniz sahil yönüne yakın olduğu için iklimi Karadeniz iklimine benzer yerleri var gibi.benim dedemin saf Kafkas Arıları vardı Bursa ipek böcekçiliği ve. Arıcılık bölümünden de vs gelip ana ARI alıyorlardı.kendisi öldükten sonra muhafaza edemedik.giresun göreledeydi .simdi Trakya da yerim var burada saf kafkas Irkı kullanmak istiyorum ama önce bi yorum merak ediyorum.iyi günler
  Bu arada şimdi istesem en yakın teslimat ne zaman

 91. Cihan bey almış olduğum karniyol ırkı ana arılarımdan biri kafesteyken öldü.resmi de mevcut.yerine ana arı gönderebilir misiniz?saygılar

 92. Dün kayseri yeşilhisar anadolu lisesine 2 adet damızlık kafkas siparişi verdim, önce parayı ödedim 140 tl daha sonra sipariş gönderdim, sizden bana gelen mail de, 30 tl ödemeniz gerekiyor yazıyor sanırım bi yanlışlık oldu çünkü benim gönderdiğim formda 70tl yazıyor. neyse bemim damızlık kafkas nezaman gelecek diye mail attım karşılık vermediniz, sizden ricam bana gün verirseniz memnun olurum, ben öğretmenim nezaman geleceğini bilmem ve ona göre izin almam gerekiyor.

  • İsrafil OKUTAN, o şekilde mail gelmesi size yanlışlık olmuş, damızlık ana arılar şuanda 70 TL olmaktadır. Siz doğru olarak yapmışsınız. Önümüzdeki hafta salı günü ana arıları vereceğiz. Bazen yoğunluktan dolayı geç cevap verebiliyoruz.

 93. selam sizden almış olduğum paket arının anası çıkmamış ve size aldığım paket arının anasının olmadığını söyledim ve nihayetinde bir ana arı gönderdiniz ancak gönderdiğiniz ananın kabulu sonrası yumurtlamaya başladı hergün günlük yumurta var 20 gün oldu vereli daha yavru kapatmadı acaba sorun nedir 20 gündür yumurtlayan ananın kapalı yavrusu olamadı konuyla ilgili bilgilendiriniz tşk ederim

  • mustafa dönmez, çok ilginç bir durum böyle bir şeyin olmaması gerekir. Şurup verin günlük az az olarak birde öyle takibi yapınız. İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyoruz. Yumurta atan ana arı belli bir zaman sonra işçi arılar tarafından yumurta gözlerini kapatır. Takibi yapınız kapatacaktır.

  • Mehmet şah, arıcılık ile ilgili daha fazla bilgi ve tecrübe için bir arıcı ile beraber çalışın. internet ortamında ise arıcılık forumlarını ziyaret ediniz.

 94. Cihan bey akşam 2 tane yığılca f1 aldım yalnız adres yazmayı unuttum tekrar 2 sipariş verdim tüm bilgileri yazdım ödemelerini yaptım yazma nedenin sipariş 4 adet değil 2 adet yanlış anlaşılmasın diye iyi günler

  • Ferhat ekinci, yerimiz mevsime göre ve ana arı çeşidine göre farklılık göstermektedir. Akdeniz, İç anadolu ve Doğu anadolu bölgesindeki illerde bulunuyoruz…

 95. S.a. Ben Rize’de arıcılık yapmaktayım. Yiğılca ırkından faydalana bilirmiyiz? Burada uyum sağlama sorunu olur mu? Teşekkür ederim.

  • İhsan, evet belfast ana arı elimizde var. Sipariş formundan da görebilirsiniz. Çiftleşmeyen ana arı gönderilmez asla. Ortalama 2 günde elinizde olur ve kargodaki kayıplar tarafımıza aittir.

 96. s.a 20 kovan arım var ama hepsi kılıç ve çok hırçınlar çalışmadan pek zevk almıyorum. onun için şimdilik iki kovanı karniyola çevirmek istiyorum bu mevsim uygunmu konya/ beyşehir rakım 1200 şimdiden teşekkürler

 97. iyi geceler bugün itibariyle 2 adet damızlık kafkas siparişi verdim, ücreti havale yatım, kargo süreciyle ilgili bilgilendirirseniz sevinirim

 98. Ben 09.07.2016 tarihinde ödeme yaptım 1 adet İtalyan arı sipariş ettim 15.07.2016 tarihinden sonra ne Zaman kargo edilir kargoya verilince bilgi veriliyormu teşekkürler

 99. Merhaba,

  Bahar ayında sizden 3 adet paket arı almıştım, öncelikle çook teşekkür ederim arılarım gayet sakin ve geçen hafta itibari ile bir kovanıma kat attım. Arılar çok sakin. Sizin önerinizi dikkate alarak 2 adet ana arı sipariş etmek istiyorum, arıcılığa sizin paket arılarınız ile başladım, arılarım Antalya Yeniköyde bulunmakta, rakım 342. Açıkçası birazda deneme yapmak isterim. Belfast, İtalyan ya da Karniyol hangisinden önerirsiniz, şimdiden tekrar teşekkürler. Şimdi sipariş vermem durumunda ne zaman gönderim yapabilirsiniz, bu hafta izinde olduğum için bu konu benim için önemli.

  Tuncer Taşkın

 100. Damızlık kafkaslarımı bu defa kabul ettirdim, Cihanbey ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim, 2 hafta önce aldıklarım maalesef ölmüşlerdi, yalnız ‘kaçan balık büyük olur’ hesabı 2hafta önce aldıklarım hem ana arı hemde yanındaki işçi arılar sanki daha iri ve daha esmer gibiydi

 101. Kolay gelsin carsamba gunu manito Ana Solaris ettim.ucretini hesabiniza yatirdim ama bana gonderildigine dair email gelmedi .hangi largo ile gonderiyorsunuz bi bilgí alamadim sizden.

  • Mutlu, ana arı takibi ile ilgili olarak tarafınıza mail ve SMS gönderdik lütfen bakınız. Daha öncede gönderdik sanırım gözünüzden kaçtı.

 102. KOLAY GELSİN ZİRAAT BANKASINA ÖDEMENİZİ YAPTIM 1 ADET KAFKAS ANA ARI İSTİYORUM HAYIRLI GECELER ORJİNAL KAFKAS VE CANLI GELMESİ TEMENNİSİ İLE HAYILRI İŞLER.

 103. Sayın yetkili gelen mesaja istinaden aras kargoyu aradım fakat adıma kargo olmadığını bildirdiler. Acaba kargo verildimi verilmedimi. Eğer verildiyse kargo takip no varmıdır iyi günler

  • Αλεξανδρος, yurt dışına gönderim yapmıyoruz ama Türkiye içinde sınıra yakın bir adres verirseniz. Gümrük kapısına gelip o adres alıp gidebilirsiniz.

  • nihat demirkıran, anadolu arısı bir çok bölgemiz için uygun olmaktadır ve çalışabilirsiniz. Sakin ırk olarak karniyol arı ırkı bilinmektedir.

 104. iyi günler, bal hasadı yaptıktan sonra 4-5 adet kafkas F1 ana arı sipariş vermek istiyorum hangi tarihe kadar elinizde ana bulunacak ve bize gönderilecek olan ana arılar çiftleşmiş olarak mı yollanacak, tşk ederim.

 105. Sizden aldığım Damızlık kafkaların yumurtalarından ana arı çıkardım, 5 tane kovana verdim hatta arkadaşlardan isteyenlerede verdim, analar çıkalı 20gün oldu ama yumurtlamadı, çiftleşmemiş olabilirmi bilmiyorum ama kovanda çok sayıda erkek arı var, sizden aldığım ana arılardan ana arı üretemiyormuyuz acaba

  • İsrafil OKUTAN, evet bizden almış olduğunuz damızlık kafkas ana arı ile melez ana arı üretimi yapabilirsiniz. Bizlerde o şekilde üretim yapmaktayız bazen çiftleşme ile sıkıntı olabiliyor. Biraz beklemeniz gerekebilir.

  • Fikri ALTIPARMAK, sorunuza şu kadar bal verir diyemeyiz. Her ana arının bulunduğu bölgeye göre ve mevsime göre farklılık gösterir. Her ana arının birbirinden farklı ve üstün özellikleri var.

  • Aytekin, en az oğula meyilli şu arı demek yanlış olur, arının takibi yapar ve yıllık olarak ana değişimini yaparsanız kontrollü oğul verebilir veya oğulda almazsınız.

 106. Srlamunaleykum kolay gelsin 4,adet ana ari sparisim vardi bolme islemi yapcamda ne zaman yola cikar bide f1 arilariniz hangi ari turuyle ciflesiyo stede bulamadim da

 107. Selamun aleykum gecen hafta 4 adet ari sparis verdim soylediniz gun elime ulasti 4 dude sorunsuz kabul edeldi ve hemen yumurtlamaya baslati gosterdiniz ilgi icin tsk ama korgo ucteti biraz fazla bence bu konuda biraz daha elverisli olabilir 25 tl kargo ucreti verdim ama gercekten hersey cok guzel tsk

  • Erdal, memnun kalmanıza sevindik. O tarihlerde anlaşmamız olan kargoya verememiştik o yüzden dolayı bir defaya mahsus size gönderilen tarihte farklı kargoya vermek zorunda kaldık ana arıları. Sonraki gönderimle yine anlaşma çerçevesinden gönderilmiştir.

 108. merhaba,
  bende arıcılığa 50 kovan arı satın alarak başlamak istiyorum.. bunun yaklaşık yatırım maliyeti nedir acaba? hangi bölgeler bu iş için uygundur?
  örneğin zeytin arazilerinin bulunduğu bölge uygunmudrur? ayvalık vs. budada zeytin tarlam var…
  selamlar

  ayvalık
  kartepe
  kastamonu

 109. selam. ben sipariş verdim amma bir kafkas bir karniyol isterim. aynı anda her ikisi sipariş verememmi. Ve online ödeme için yardım isterim nasıl yapayım.

 110. Bi de benim siparişim Bursaya ordan Azerbaycana (yol süresi 2 gün) gelmeli. analar bu sürüde sağ olarak bana ulaşa bilirmi. eger olursa lütfen Bursada teslimatda arkadaşlara sağlam teslimat için gerekli bilgileri verermisiniz.

  • Abdulla, Bursa iline sağlam bir şekilde ana arılar ulaşır. Oradan siz alıp istediğiniz yere götürebilirsiniz. Götürürken güneş ile temas etmeden ve gölge bir yerde taşıyın. Arada birde peçete ile su verebilirsiniz.

 111. selam sizi sorularımla çok yoruyorum. lütfen aff edin. söylediyim gibi Bursaya siparişi cuma, Şamba ya da pazar olmaqla teslim ede bilirmisiniz.Sylediyiniz gibi Perşembe ya çarşamba teslim ederseniz ana arılar bazartesine gibi beklemek zorunda, çünki onları bana teslim edecek arkadaş Azerbaycana her hafta pazartesi Bursadan yolculuk yapar. Lütfen bana yardım edin…

 112. Merhaba ben ana arı ali cam yalnız bana yardımcı olurmusunuz ben ana arının çıkan yavru arisinin popo kısmının tamamen kırmızı olanindan arıyorum (iki çizgi kırmızı olmuycak poposunun tamamı kırmızı ) ariya baktığımda ful popo rengi kırmızı ol ucak varmı elinizde sipariş vericegimde

   • Sayin admin bey. Suanda sizde yoksa tanidiginiz baska bi aricida varmi. Damizlikta olabilir yardimci olmsniz mumkunse lutfen yardim edin bu italyan ari cinsiyle kafayi bozdum almaliyimda

    • cemil, ana arı sezonu artık bittiği için yardımcı olamayacağız. Sipariş formu kısmından sipariş vererek 2017 yılı için gönderim yapabiliriz.

 113. Ben sipariş verdim ödemesini de yaptım da 2 adet ana arı 1 Kafkas 1 karniyol olabilirmi ben sipariş te yazmadım da ikisinide denemek istiyorum

 114. 10 adet yığılca ana arı için sipariş formunu doldurdum, arıcılığa teni başlayacağım yığılca ağrısını birçok yerde görfüm ve inceledim , sizce benim gibi acemi arıcı için uygun mudur, tayin durumum kesinleşmefiği için tam olarak nerde olacağım belli değil. Karadeniz ceyda balıkesir bölgesi için utgun mudur. Teşekkür ederim.

 115. 10 adet yığılca ana arı için sipariş formunu doldurdum, arıcılığa teni başlayacağım yığılca ağrısını birçok yerde gördüm ve inceledim , sizce benim gibi acemi arıcı için uygun mudur, tayin durumum kesinleşmediği için tam olarak nerde olacağım belli değil. Karadeniz veya balıkesir bölgesi için uygun mudur. Teşekkür ederim.

 116. Adıyaman ve Malatya arsında yaklaşık 1600 rakımlık yaylalık alan burada keven kekik ve endemik bitki türleri var burada ne tür arı almalıyım.

 117. 5 adet Kafkas f1 siparişi verdim. ana arıların kargoya verilmesi tarihi konusunda 10 mayıs yazdım. Fakat arıcının Adana’dan gelmesi tarihi tam net olmadığı için 10-15 mayıs gibi ben sizi arayıp haber versem ona göre gönderseniz olur mu? Ödemeyi de ocak ta yapacağım. Herhangi bir sıkıntı olmaz. umarım. göstereceğiniz ilgiye teşekkür ederim. ilgili birime kayıt ederseniz memnun olurum. ben en az 5 diye yazdım mayıs aşağı olabiliyormuş sonra değiştirebilir miyim?