Ana Arı Siparişi

Ana Arı SiparişiAna arı siparişi alınmaktadır. Sipariş Formu aşağıdadır.

Ana arıları göndermeden bir kaç gün önceden ana arıları şu tarihte kargoya veriyoruz diye bilgi vermekteyiz. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Bizden SMS ile haber almadan herhangi bir işlem yapmayın. Ana arı siparişi verirken sipariş formunda belirtilen ana arının size gönderileceği tarihi yazınız. Orada belirtilen tarihler ortalama 2-3 değişiklik göstererek size gönderilir. Kargoya vermeden 2 gün önceden SMS ile bilgi veriyoruz. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir.

Yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formunu doldurabilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, anadolu ana arı veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanın. Çevrenizde bu şekilde tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazmanız durumunda önerilerde bulunmaktayız.

En az 3 adet olarak ana arı siparişleri kabul edilmektedir. Sipariş formunu doldurup gönderdikten sonra ödemeyi yapmayı unutmayın ki ana arı gönderim listesine dahi edelim. Ödemesi yapılıp onaylananlar listemize dahil etmekteyiz. 

Gönderimler: Nisan ayı başı gibi başlıyor ama sipariş yoğunluğuna göre şuanda Nisan 15’ine kadar doluyuz. Sipariş formunu doldururken 15 Nisan sonrası bir tarih seçiniz.

2019 YILI İÇİN 1 (Bir) ADET ANA ARI FİYATI:
Kafkas Ana Arı: 45 TL    (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Karniyol Ana Arı: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Anadolu Ana Arı: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Belfast-Buckfast: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
İtalyan Ana Arı: 45 TL  (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)

Dikkat: Analar ödeme önceliğine göre gönderildiği için ödeme yapmayı unutmayınız. Ödeme açıklama kısmına telefon numaranızı yazınız.

KREDİ KARTI İLE ANA ARI SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYIN…

ANA ARI SİPARİŞ FORMU

ADINIZ ve SOYADINIZ

TELEFON NUMARASI (Cep numarası önerilir)

ANA ARI IRKI (Farklı ırklardan alacaksanız, adres kısmında belirtiniz)

ANA ARI ADETİ (Adete göre ödemenizi yapınız)

TARİH (Ana arının gelmesini istediğiniz tarih)

ADRES BİLGİLERİNİZ (Eklemek istedikleriniz varsa yazınız)

BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ve yazdırın.

Açıklama: Ana arı gönderimleri, sipariş ve ödeme önceliğine göre olduğu için ödeme yapmayı unutmayın lütfen. Ödeme yaparken, sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numarasını açıklama kısmına yazmanız yeterli olup, başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ana arılar garantili olup, yolda ölme/telef olma veya yumurta atmama gibi durumlarda yeni ana arı gönderimi yapmaktayız. 
PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1242 Yorumlar

  1. Iyi çalışmalar diliyorum! Yaşadığım bölgede küçük iklim değişiklikleri meydana geldi. Önceleri nisan ve mayıs ayları ılık ve yağışlı geçmekteydi ve haziran temmuz ayları sıcak ve kurak oluyordu, son 3 yıl nisan mayıs ayları hatta haziran ayının sonuna kadar yağışlı ve soğuk geçmekte. Bu iklim koşullarına göre hangi arı ırkı ile çalışmalıyım? Kolonimi ıslah etmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

    • Soner, şuana kadar ana arı siparişi verenlerin Nisan 15’ine kadar göndermeyi planlıyoruz. Bugünkü tarihten sonra sipariş verenlerin ise Nisan 15 inden sonra gelir. Yukarıda sipariş formunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

    • Talip keçeci, çiftleşme dönemi erkek arı fazlalığına göre veya erkek arı mevcuduna göre değişir. Haziran ayı da olsa erkek arı yoksa çiftleşme olmaz. Erkek arı varsa her zaman verimli ana arı çiftleşmesi olabilir.

  2. Selam.
    Ben trakya bölgesi için kafkas f1 ana arısı siparişi geçtim trakya bölgesi için kafkas f1 cinsinin uyum saglamasında bir problem yaşarmıyım vereceğiniz öneriler doğrultusunda trakya bölgesi için uygun ana arıyla değiştirme imkanım olabilirmi.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here