Paket Arı Siparişi


Paket arı ve satılık arı olarak Türkiye geneli teslimat yapmaktayız. Yılın belirli aylarından arı satışı yaparak hizmet vermekteyiz. Sipariş süreci ve teslimatlar ile ilgili genel bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2024 Yılı Teslimatları Bitmiştir.

Sipariş alımları sona erdi.
Bütün müşterilerimize tek tek teşekkür ederiz.

Paket Arı Haberdar Formu
2024 yılı siparişleri bitmiştir.
2025 yılı için bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

  E-POSTA ADRESİNİZ (Mail yoksa boş geçin)

  TELEFON NUMARASI* (Cep telefon numarası)

  HANGİ İL* (Bulunduğunuz il)

  Dağıtımı Biten İller:

  01 Nisan 2024: ADANA-ANTALYA-MERSİN (Dağıtıldı.)
  02 Nisan 2024: İZMİR-MANİSA (Dağıtıldı.)
  04 Nisan 2024: BALIKESİR (Dağıtıldı.)
  05 Nisan 2024: BURSA (Dağıtıldı.)
  06 Nisan 2024: İSTANBUL/Anadolu (Dağıtıldı.)
  07 Nisan 2024: DENİZLİ-BURDUR-ISPARTA (Dağıtıldı.)
  08 Nisan 2024: ÇANAKKALE
  (Dağıtıldı.)
  09-11 Nisan 2024: Bayramdan dolayı dağıtım olmadı.
  12 Nisan 2024: MUĞLA
  (Dağıtıldı.)
  13 Nisan 2024: BARTIN-ZONGULDAK-DÜZCE-BİLECİK (Dağıtıldı.)
  14 Nisan 2024: YALOVA-KOCAELİ (Dağıtıldı.)
  15 Nisan 2024: SAKARYA-BOLU-KARABÜK (Dağıtıldı.)
  16 Nisan 2024: -AYDIN-KASTAMONU-ÇANKIRI (Dağıtıldı.)
  17 Nisan 2024: İSTANBUL/Avrupa-TEKİRDAĞ-EDİRNE-KIRKLARELİ (Dağıtıldı.)
  18 Nisan 2024: AFYON-UŞAK-ESKİŞEHİR-KÜTAHYA (Dağıtıldı.)
  19 Nisan 2024: ANKARA-1-ÇANKIRI-2 (Dağıtıldı.)
  21 Nisan 2024: ANKARA-2-KIRŞEHİR (Dağıtıldı.)
  21 Nisan 2024: KONYA-1-KARAMAN (Dağıtıldı.)
  22 Nisan 2024: AKSARAY-NEVŞEHİR (Dağıtıldı.)
  23 Nisan 2024: KAYSERİ-NİĞDE-KONYA-2 (Dağıtıldı.)
  24 Nisan 2024: AMASYA-KIRIKKALE (Dağıtıldı.)
  25 Nisan 2024: ÇORUM-SİNOP (Dağıtıldı.)
  25 Nisan 2024: SAMSUN-ORDU-GİRESUN-1 (Dağıtıldı.)
  26 Nisan 2024: GİRESUN-2-TRABZON (Dağıtıldı.)
  27 Nisan 2024: RİZE-1 (Dağıtıldı.)
  28 Nisan 2024: RİZE-2 (Dağıtıldı.)
  30 Nisan 2024: KAHRAMANMARAŞ-MALATYA-ELAZIĞ (Dağıtıldı.)
  3 Mayıs 2024: SİVAS-1-TOKAT-YOZGAT (Dağıtıldı.)
  4 Mayıs 2024: SİVAS-2-AĞRI-IĞDIR-ERZİNCAN-1 (Dağıtıldı.)
  6 Mayıs 2024: ERZURUM-KARS-ERZİNCAN-2 (Dağıtıldı.)
  6 Mayıs 2024: GÜMÜŞHANE-BAYBURT (Dağıtıldı.)
  6 Mayıs 2024: BİNGÖL (Dağıtıldı.)
  6 Mayıs 2024:TUNCELİ (Dağıtıldı.)

  Otobüslerle Teslimat Biten İller:

  05-06 Nisan 2024: HATAY-KİLİS-ADIYAMAN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP (Gönderildi)
  06-08 Nisan 2024: BİTLİS-SİİRT-OSMANİYE-DİYARBAKIR-MARDİN-MUŞ (Gönderildi)
  08-10 Nisan 2024: BATMAN-VAN-HAKKARİ (Gönderildi)
  15-18 Nisan 2024: ŞIRNAK (Gönderildi)

  Haritayı tam boyutta görmek için haritanın üzerine tıklayınız. 

  Teslimat süreci ile ilgili bilmeniz gereken noktalar ve mutlaka okuyunuz: 

  Arıları teslim ettikten sonra her türle desteğimiz devam ediyor. Korkmayın ve panik yapmayın! Taahhüt ettiğimiz arıdan farklı bir arı geldiyse bunu telafi etmek zorundayız.

  Arılarda yaşanabilecek problemlerde panik yapıp, sağa sola yazmaya çalışmayın, mutlaka bize dönüş yapınız. Yaşadığınız sorunları resimli ve videolu olarak  WhatsApp’tan numaralarımız üzerinden yazılı olarak iletirseniz daha güzel olur. Yoğunluktan dolayı gün içinde dönemeyebiliriz ama mutlaka sorunlarınızı çözeriz. İletişim kısmında 4 tane telefon numaralarımız mevcuttur. Mutlaka birine ulaşırsınız ama ulaştığınız bir telefon numarası üzerinden iletişime devam ediniz. Bütün hatları arayıp durumuzu anlatırsanız her seferinde birine derdinizi anlatmanız gerebilir, bundan dolayı tek hat üzerinden devam etmeniz sağlık iletişim açısından daha doğru olacaktır.

  1) Arıları teslim aldıktan sonra 1 hafta gibi bir süre içinde gerekli kontrolleri yapıp, herhangi bir eksik gedik varsa iletişim kısmındaki numaralarımızdan veya direk WhatsApp’tan da yazınız. Mümkünse resim ve video halinde iletmenizi rica ediyoruz.

  2) Arıları teslim alırken, almanız gereken siparişten az veya çok alırsanız mutlaka bundan bilgimiz olması gerekiyor. Araçta sayılı olan adet arılarınızı aldıktan sonra yine liste yazılı olan adetten az veya çok almanız durumunda WhatsApp’tan yazarak şu kadar eksik yada şu kadar daha fazla arı aldım notunu bizlere iletiniz. Çünkü bizim verdiğimiz listeden yazılı olandan müşteri arı alıyor daha sonra arılarında problemler yaşanıyor. Bundan dolayı az veya çok almanız durumunda mutlaka bizlere bilgi veriniz ki, listelerde güncelleme yapılmaktadır. Yarın bir gün yaşanabilecek bir problemde bu kadar arı almış diye değerlendirme yapılmaktadır.

  3) Arıyı teslim aldıktan sonra arılarda yaşanabilecek her tür problemlerde şoför ile değil bizim üzerimizden irtibat kurunuz. Bizim üzerimizden dediğimiz iletişim kısmında bulanan numaralarımızdan ulaşınız lütfen. Çünkü dağıtımlarda şoför numaraları sizler ile paylaşmaktayız. Daha sonra müşteri kamyoncunun numarasını arıyor ve kargaşada şoför olur olmaz diyerek mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Şoförler o an arıların dağıtımı ile ilgilenmekte olup, daha sonra yaşanabilecek sıkıntılarda sizinle ilgilenemezler.

  4) Arıları teslim aldıktan sonra üzerinden uzun zaman geçtikten sonra arıda kusurlar bulup ve farklı farklı bahaneler üreterek bir şey talep edenlerin, taleplerini yerine getiremiyoruz. Örnek olarak, üzerinden 20 gün geçmiş ana arı yok diyor. Sezon bitmiş bal alamadım gibi bahanelerden bahsediyoruz. Arıcılık bir bütündür. Her alanda arıyı yönlendirerek ve çalıştırarak başarılı olabilirsiniz. Arının, sadece mevcuduyla yada ırkıyla ilerlemek başarı getirmeyebilir. Zamanında arıya bakılması, kata verilmesi, ana arı kestirmeden bala çalıştırmak gibi… bir çok neden sayılabilir.

  Paket arı siparişi için aşağıda yazılanları iyice okuyup, ona göre sipariş verebilirsiniz. Yine sorularınız olursa yorumlar kısmından sorunuz.

  Türkiye’nin her yerine kendi araçlarımız ile nakliye bize ait olmak üzere teslimatlarımız bulunmaktadır. Aşağıda yazılanları mutlaka okuyun ve okuduktan sonra kafanızda herhangi bir soru kalmayacaktır. Kalırsa yine aşağıdaki yorumlar kısmından herkes gibi sizlerde sorabilirsiniz.

  Sipariş vermeden önce biz kimiz ve bizleri tanımak için tıklayın… 
  Satış sonrası size nasıl destek sağlıyoruz öğrenmek için tıklayın… 
  Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini her yıl düzenli olarak teslim etmekteyiz. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Yine sorularınız olursa yorumlar kısmından da sorabilirsiniz.

  Satılık Paket Arı Hakkında Detaylar:
  1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmayacaktır.

  2) Daha önceki yıllar bildiğiniz üzere 6-7-8-9 çerçeveli olarak vermekteydik. Bu yıl için müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sadece 8 çerçeveli olarak teslim edilecektir. Buradaki amaç, az çerçeve sayısı olduğu zaman arıcının tam olarak işini görmemesi ve belli bir standardı oturmak için alınan bir karardır.
  8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri yoğun arı ile kaplı ve baskın arı vardır, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1-2 çerçevesi de ballı olabilmektedir.


  3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Ana arıların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyası kalmayabilir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez. Yıllık düzenli arı satışı yaptığımızdan eski analı koloni bulunmaz. Aynı zamanda ana arı üretimimiz olduğundan düzenli ana arı değişimi yapılmaktadır.

  4) Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (5 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmeniz garanti olacaktır. Yoğun arılı ve stresli kovanlarda ana arıyı bulmak zordur.

  5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve yerli arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir. Özel tercihlere bağlı olarak farklı ırklarda ayarlanabilmektedir. Belirtilen ırklar melez olup, internette resimlerini gördüğünüz arı ırkları ile birebir olmayabilir. Bundan dolayı arı ırkı konusunda garanti vermiyoruz.

  6) Vermiş olduğunuz sipariş için gerekli kaporayı aşağıda belirtilen oranda peşin olarak ve geri kalan kısmını arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz. Fiyat güncellenmesi durumunda eski fiyatlar geçersizdir. Fiyatlarda zaman zaman güncelleme yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda eğer fiyatlarda yükselme olduysa size yüksek fiyat yansıtılmaz almış olduğunuz fiyattan hesaplanır. Tabi bu durum kaporasını yatıranlar için geçerli olmaktadır.

  7) Siparişler, genel Plastik Kutulu olarak teslim edilecektir. Eğer kovanlı olarak almak istiyorsanız daha önceden kovanlarınızı Avrasya Arıcılık internet sitesi üzerinden alabilirsiniz. İlgili firmanın mağazasından veya ambar ile uygun olarak sizlere ulaştıracaktır. Oradan sipariş vererek arıları size teslim etmeden önce size kovanı ulaştıracaklardır.

  8) Çerçeve ölçüleri: 47,5*24 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz. Tarım bakanlığı ve dünya standartları ölçülerindedir.
  9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları resimleri yukarıdadır. Ayrı arı kovan alacak müşteriler için geçerlidir. Kovan satın almak için burayı tıklayınız.10) Teslimat ve Teslimat İlleri: Mart sonu ve Nisan başı dağıtımlara başlıyoruz. Sıcak illerden soğuk yerlere doğru hareket ediyoruz. Mart ayı sonu gibi teslimat yapılacak olan illeri ve teslimat tarihlerini il il açıklamaktayız. Sıcak ve sahil kenarı yerlerden başlayıp soğuk yerlere dağıtım yapıyoruz. Dağıtımlarla ilgili tarihleri buradan il il yazıyoruz. Dağıtım yerini, dağıtılacak yerleri ve teslim edilen yerleri Mart sonu geldiğinde görebilirsiniz. Havaların ısınmasına bağlı olarak dağıtım olacaktır.

  11) Teslimat Esnasında: Almış olduğunuz arılarla ilgili sıkıntılar için (arı ölümü, çerçeve eksikliği veya ana arı kaybı gibi) araç şöförü ile değil iletişim kısmındaki numaralar üzerinden yada buraya tıklayarak direk WhatsApp’tan da yazınız. Bazı müşterilerimiz araç şoförleri ile irtibata geçerek arının sıkıntısını anlatıyor, doğal olarak yoğunluktan kaynaklı şoför arkadaşlarda bize konuyu aktarmayınca bilgimiz dışında mağduriyetler yaşanmaktadır. Mağduriyet yaşamamak için yukarıda bulunan whatsap hattımıza yazınız gün içinde mağduriyetiniz ile ilgili olarak mutlaka dönüş sağlanır, durum değerlendirmesi yapıldıktan sonra çözüm sağlanacaktır.

  12) Teslimat Sonrası Süreç: Arıları aldıktan sonra ortalama 10-15 güne kadar ana arı kaybı ve arıdaki sıkıntılar ile ilgili sorumlulukları kabul ediyoruz. 15 günden sonraki olabilecek ana arı kayıpları veya arıda farklı bir sıkıntının olması durumunda firmamıza ait değildir. Çünkü arılar canlı bir unsur olduğu için, 3 gün önceki durumu ile 3 gün sonraki durumu aynı olmayabilir. Arılarla ilgilenmemek veya mevsim şartları arıların var olandan çok iyi bir durumuna da götürebilir yada daha kötü bir duruma da götürebilir. Bunun olmasının sebebi siz arıcının bilgi ve tecrübesi ayrıca hava şatlarının durumuna göre o yıl ki hasadınızı etkileyebilir. Sezon sonu ben arıdan bal alamadım gibi veya ben arıyı kata çıkaramadım gibi mazeretler firmamıza ait değildir. Mevsimsel olarak arıların çerçeve kabartmaması gibi çünkü yağışların fazla olduğu dönemlerde arılar çerçeveleri kabartmaz var olan yavrularında kanatlarını yiyerek birbirini sakatlamaktadır. Bu tür konuları dikkat etmeniz gerekir. Bizim taahhüt ettiğimiz resimlerde ve videolarda göründüğü gibi arı vermek ve olabilecek aksilikleri 10-15 gün içinde halletmektir. Daha sonrası olanlar size aittir. Tecrübe sahibi değilseniz, çevrenizdeki arıcılardan destek alarak ilerleyiniz. Bütün illere teslimat vardır. Ardahan ve Artvin hariçtir.

  Ayrıca; İstanbul Ümraniye’deki mağazamıza gelebilir ve ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak Avrasya Arıcılık – Ana Arı Gen olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

  Sorularınız varsa, bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa Yorumlar kısmında her zaman sorabilirsiniz.

  Paket arı fiyatları ve her şey dahildir.

  8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. 8 çerçeve alacağınız arı 5-6 çerçevesinde kapalı ve açık yavrulu olup, son çerçeveler ise yine baskın arılı bir şekilde bulunmaktadır. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz.

  Paket Arı Haberdar Formu

  Sipariş formunu doldurduktan sonra siparişinizin bize ulaştığına dair, hem e-posta adresinize hemde telefon numaranıza bilgilendirme SMS’i gelecektir. İkisinden birinden 24 saat içinde bilgilendirme geldiyse siparişiniz bize ulaşmış demektir. Kaporanızı yatırabilirsiniz.

   E-POSTA ADRESİNİZ (Mail yoksa boş geçin)

   TELEFON NUMARASI* (Cep telefon numarası)

   HANGİ İL* (Bulunduğunuz il)

   Kapora olarak; her sipariş adeti için 500 TL kapora alınmaktadır. Geri kalan ödemeyi arı teslimatında alınacaktır.

   Kredi Kartı İle Satın Alınız…

   PTT ve Banka Hesap Bilgileri: 
   Cihan ALBAYRAK/Öykü ALBAYRAK
   PTT IBAN:
   TR250080700438206307797001
   Ziraat IBAN:
   TR970001000224266831785001

   Ödeme yaparken, sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada size ait numaranızın yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği varsa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan sonra en geç 48 saat içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına paket arı siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir. 48 saat içinde mesaj gelmezse yazınız.

   Ek olarak aşağıdaki notları okuyunuz…

   1) Sipariş verip, bizden onay SMS gelmeyen müşterilerimiz varsa lütfen bize iletişim kısmındaki telefon numaralarımızın WhatsApp’tan yazmaları rica olunur. Ekleme ve artırma yapanlar için geçerli değildir. Ödeme sonrası 2 gün içinde hiç onay sms gelmeyenler için geçerlidir. Sipariş veren kişi ile ödeme yapan kişilerin isimleri farklı olmasından kaynaklı olarak siparişleriniz onaylanmamış olabilir. Onay sms’i geldiyse dikkate almayın lütfen.

   2) Dağıtımlar için yola çıkarken şoför numaralarınızı sizlerle paylaşmaktayız ve yaklaştıkları zaman arayacaklardır. Arılarla ilgili ve teslimatta veya sonrasında yaşanan sorunlar için şoförleri aramayınız bizlere ulaştırın lütfen. Daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılardan gördük ki, müşteri ben şoförü arıyla ilgili aramıştım ve yardımcı olacaktı diyor ama bunu biz günler sonra öğrenmiş oluyoruz. Şoför sadece arının yerine tesliminde sorumludur. Arı ile ilgili sorundan dolayı size yardımcı olamaz sadece geçiştirmek için cevaplar verebilir. Arı ile ilgili sorun ve sıkıntılar için iletişim kısmındaki telefon numaralarımızdan ulaşınız.

   3) Artan nakliye ve yakıt fiyatlarından dolayı belirli bir noktalara kadar gelmeniz gerekiyor. Sipariş güzergahına bağlı olarak teslimatlar yapılacaktır. Yola çıkınca yol güzergahı hakkında şoför bilgisini veriliyor. Şoför numaraları yol çıkmadan önce sizlere SMS olarak atılmaktadır.

   4) Ekleme ve artırma yapacak olan müşterilerimizin yeniden ödeme ve kaparo yatırması gerekmekte olup, güncel fiyat üzerinden listeden artırma yapılacaktır.

   Diğer sorularınız için WhatsApp  hattımızdan da bizlere yazabilirsiniz.

   ana arı siparişiSon olarak, aşağıda çok fazla yorum olduğu için, bizden paket arı ve ana arı alan müşterilerimizin bazı yorumlarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Aynı yorumlar yine bu sayfanın aşağılarına indikçe de okuyabilirsiniz. Kolaylık olsun diye ayrı bir sayfa olarak açılmıştır. Yorumlara gün içinde cevap vermeye çalışıyoruz. Acil durumlarda Whatsaptan yazarsanız gün içinde mutlaka döneriz.

   Yorum yapılırken bilgiler kısmına telefon numarası yazılmayan ziyaretçilerin yorumları engele yani spama takılmaktadır. Telefon numaralarını girelim lütfen.

   guest

   10.9K Yorum
   Inline Feedbacks
   View all comments
   Necmi

   Selamlar. Bu sezon sizden 3 arı aldım, kovanın birinde ana yaşlı geldi. Aradım yeni ana yolluyoruz dediniz ve 3 gün sonra 2024 ana gönderdiniz. Hassasiyetiniz ve işinizin arkasında olduğunuz için teşekkür ediyorum. Telefonda Osman beyle görüşmüştüm, kibar ve sorumlu yaklaşımları için kendisine özellikle teşekkür ediyorum.
   Arının biri istediğim ırk değil, garantisi yok biliyor ve önemsemiyorum. Çünkü Arı nüfusu, yavru durumu, teslimat çok çok iyi. Tanıtım ile icraat aynı, fark yok.Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

   Şehir
   Sivas
   Ömer

   Sa. ben 23 nisanda kendime bir arı böldüm de anasını kendisi yapsın diye ana arı satın almadım. böldükten 6-7 gün sonra kapalı memeleri bozdum ama 20 gün sonra baktı9ğımda anayı tekrar göremedik bazı haftalar arıya tekrar günlük yavru verdik ki kendine meme örsün diye. memeleri gördük ama anaları göremedik. sonra ana arı asatın aldık yeşil boyalı anayı koyduktan sonraki hafta anayı kontrol etmeye geldiğimizde yeşil boyalı anayı göremedik yani kovan 2 aya yakın bir süredir anasız duruyor artık napmak lazım acaba kovanı birleştirmek mi lazım yoksa yine tekrar ana arı mı almak lazım

   Şehir
   Anakara
   1 543 544 545