PAKET ARI SİPARİŞİ

2018 YILI İÇİN PAKET ARI SİPARİŞİ (Siparişler Alınmaktadır)

SİPARİŞ VERMEDEN ÖNCE PAKET ARI HAKKINDA BÜTÜN BİLGİLER OKUMAK İÇİN SATILIK ARI YAZIMIZI MUTLAKA OKUYUNUZ… OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

2018 yılı satışı yapılacak olan arı ırkları; Kafkas arı ırkı, Karniyol arı ırkı, Belfast arı ırkı ve Anadolu arı ırkı olacaktır. Paket arı sipariş formundan formu doldururken istediğiniz arı ırkını seçebilirsiniz. Aynı şekilde ana arıları da kendi ırklarından olacaktır. Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

Çerçeveli olarak arı satışı olacaktır; 6 çerçeveli, 7 çerçeveli, 8 çerçeveli ve 9 çerçeveli olarak paketlenmesi olacaktır. Çerçeveler eşit bir şekilde günlü yumurta, kapalı yumurta, ballı çerçevesi ve arılı çerçeve olarak dağılımı olacaktır. 6 çerçeveli arıdan tutun 9 çerçeveli arıya kadar aynı ayarda kendine göre bir düzeni olur.

Arıların paketi plastik kutularda ve ahşap kutularda olacaktır; 6 çerçeveli, 7 çerçeveli ve 8 çerçeveli arıları plastik kutularda teslimi olacaktır. 9 çerçeveli arılar ise ahşap kutularda verilecektir. Ahşap arı taşıma kutuları ve plastik kutuların resimlerini aşağıda paylaşacağız.

Ana arılar 2017 yılı sezonunu ana arılar olacaktır; 2017 yılı içinde verilen ve sezonun son ana arılar olacaktır. Ana arılar ekseri işaretli olacaktır ama bazen ana arıları boyamayı unutuyoruz yada ana arıların boyası kendiliğinden kalktığı için boyasız çıkabiliyor. Biz düzenli olarak arı satışı ve ana arı satışı yaptığımız için eski ana arı kesinlikle olmaz.

Teslimatlar il ve ilçe olarak yapılacaktır; dağıtımlar genel olarak il bazlı olacaktır ama bazı ilçelerde yol üzeri ise sipariş adeti çok yüksek ise o ilçelere de bırakıyoruz. Ama bazı illere sadece merkezden dağıtım yapıyoruz il ile ilçeler arası çok uzak olduğu için. Örneğin; Konya ili için sadece merkezden dağıtım yapılmaktadır ama yol üzeri ilçeler olursa yine oralara bırakmaktayız. Adet olarak yüksek olan her ile arı teslimatımız vardır. Sitemizde görmüş olduğunuz fiyatlar tek fiyattır. Ayrı kargo ve paket ücreti alınmayacaktır. 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim yapılacaktır.

TESLİMATLAR:  Türkiye geneli paket arı dağıtımı yapılmıştır. 40 adet üzeri şuanda siparişiniz varsa irtibat numarasından arayın daha düşük ise belirli sayı olduğunda size haber vermek yada daha sonraki paket arı dağıtımından haberinizin olmasını istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup gönderin.

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 6-7-8-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2018 Nisan ayında alacağınız ana arı 2017 yılının en son ayındaki ana arıdır. Bazı paket arılarımızın ana arıları 2017 yılı ana arısı da olabilmektedir. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 ve 2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 300 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 320 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeve olan arıda ortalama olarak 6-7 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 350 TL

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 400 TL

PAKET ARI 2 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 3 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. Aşağıda çerçeve sayılarına göre yavru ve açık yavru durumları yukarıda belirtilen çerçeve oranlarına göredir. Yani kapalı yavru ve açık yavru durumu bir kovan olacak şekilde eşdeğerdir.

6 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 320 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

8 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 380 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

TESLİMATLAR: Türkiye geneli 2018 yılı için birinci dağıtım Mart sonu ve Nisan ayı içinde ve ikinci dağıtım ise Mayıs ayının 15’inde bitmiştir. Yeni sipariş vermek isteyenler yada bir sonraki paket arı dağıtımında haberdar olmak isteyenler  formu doldurup göndersinler. Değerlendirip size dönüş yapıyoruz. Aynı zamanda 40 adet ve üzeri siparişiniz olursa iletişim kısmındaki numaradan bizi ararsanız her zaman arı sevkiyatımız vardır.

NOT: 40 Adet ve üzeri için arı paketlerinde her ile her zaman teslimatımız vardır. Daha düşük paketler için formu doldurup gönderin size dönüş yapılacaktır. Normalde tek adet siparişlerini de almaktayız ama genel dağıtımımız bittiği için yeterli sayı olmadığı hemen getiremiyoruz.

ÖDEME OLARAK AŞAĞIDAKİ SİPARİŞLERE GÖRE YAPABİLİRSİNİZ:
0-5 adete kadar olan siparişlerde 1 adetini
6-10 adete kadar olan siparişlerde 2 adetini
11-15 adete kadar olan siparişlerde 3 adetini
16-20 adete kadar olan siparişlerde 5 adetini
21-30 adet ve üzeri için 10 adetini ödemeniz yeterlidir.

PAKET ARI GÖNDERİMLERİ, SİPARİŞ VE ÖDEME ÖNCELİĞİNE GÖRE GÖNDERİLMEKTEDİR. ÖDEMEYİ GECİKTİRMEYİN LÜTFEN. ÖDEME YAPARKEN, SİPARİŞTE VERDİĞİNİZ TELEFON NUMARASINI AÇIKLAMA KISMINA YAZINIZ, BAŞKA BİR ŞEY YAZMANIZA GEREK YOKTUR.

PAKET ARILARDA, YOLDA ÖLME VEYA TELEF OLMASI DURUMUNDA YENİDEN PAKET ARI GÖNDERMEKTEYİZ. BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
PAKET ARI SİPARİŞİPAKET ARI SİPARİŞİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 596 YORUM
 1. Veysel Durdu dedi ki:

  Siparişimi gönderdim ve ödemeyi de en kısa sürede yapacağız kolay gelsin.

  1. Admin dedi ki:

   Veysel Durdu, paket arı siparişiniz ile ilgili olarak tarafınıza SMS bilgisi atılacaktır. iyi günler

   1. murat dedi ki:

    Tel nonuzu gönderirmisiniz

    1. Admin dedi ki:

     murat, iletişim kısmında telefon bilgilerimiz vardır.

   2. Zeki cakir dedi ki:

    Selam ben iki kovan ari almak istiyorum fiyat ve gönderin nasil oluyor yardımcı olursaniz sevinirim

    1. Admin dedi ki:

     Zeki cakir, paket arı siparişi hakkında gerekli bütün bilgiler yukarıda vardır okuyunuz lütfen.

  2. mrt dedi ki:

   Merhaba ben İzmir Urla’dan Kafkas arısı siparişi verdik. Ne zaman gelir?

   1. Admin dedi ki:

    mrt, bu ay sonu gibi başlayacağız ve Nisan ayı içinde 15-20 sine almış olacaksınız. İzmir bölgesi Nisan başı gibi alır.

    1. mrt dedi ki:

     teşekkürler

  3. Alparslan dedi ki:

   Selâmün aleykum
   Sayın admin, İstanbul Beykoz’dan kendim teslim alabilir miyim.
   Plastik kutudaki arılar kaç gün zarar görmeden bekletilebilir?
   Arıları sizden gelip alacağım tarihi ben belirleyebilir miyim? ( size en az bir hafta önceden haber vererek)
   Alicagim 2 adet kafkas koloniyi karakovana aktaracagim, buyuzden yavrulu petek istemiyorum onun yerine yogun nüfuslu koloniler ayarlayabilir misiniz?

   1. Admin dedi ki:

    Alparslan, arı teslimatlarımızın nasıl olacağı ve hangi şartlarda yapılabileceği burda yazmaktadır onun dışında farklı teslimatımız yoktur malesef. https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 2. Turker Ali Nidayi dedi ki:

  Siparis vermek istiyorum fakat su anda ulke disindayim Nisan ayinin sonunda orda (yalova) da olacagim . Ariciliga yeni baslamak istiyorum. Siparis vermek icin en dogru zaman ne tarihtir ve kovan la mi gelir?

  1. Admin dedi ki:

   Turker Ali Nidayi, siparişleri şimdiden almaya başlamış bulunuyoruz. Ayrıca gönderimler sipariş verenler ve vermiş olduğu siparişin ödemesini yapan müşterilerimize öncelik olarak gönderiyoruz. Erken sipariş vermek paket arının zamanında size ulaşmasını sağlar son anda verirseniz istenilen zamanda gelemeyebilir. Siparişiniz verin ve ödemesini uygun zamanda yapınız. Buraya gelince geldiğiniz tarihte adresinize göndeririz.

   1. Yavuz dedi ki:

    Selamun aleykum kolay gelsin ben arıcılığa ilk ke başlamak istiyorum da stroplast arı kovanlarında alıp başlamak istiyorum sizden de ana arı alıp Nevşehir de başlamak istiyorum da acaba arıcılık zor mu siz değerli abilerimdrn öğrenmek istedim

    1. Admin dedi ki:

     Yavuz, aleykum selam. Ana arı hakkında gerekli ve detaylı bilgiler sitemizde bulunur. Ama arıcılık üzerine daha fazla bilgi sahibi olmak için arıcılık sitelerini ve arıcılık forumlarını ziyaret ediniz. Bildiğiniz zaman en güzel ve zevkli iştir.

 3. murat aksoy dedi ki:

  siparişimi verdim haydi hayırlısı inşallah iyi çıkar

 4. isa karsli dedi ki:

  2 paket 7li kafkas afişi siparişi yaptim kargosuz direk almak istiyorum inşallah yardimci olacaginizi tahmin ediyorum ödemeyi şubat ayi içinde yapacagim sorun olmaz umarim

  1. Admin dedi ki:

   isa karsli, yüksek ihtimal ile size paket arılarınızı belli bir noktaya getireceğiz ve önceden size haber vererek oraya gelirsiniz. Ödemeyi dediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

 5. mustafa yılmaz dedi ki:

  iyi günler paket arı en alt limit nedir tek veya 3-4 tane gibi küçük miktarlar alabiliyor muyuz ödemesini hemen mi yoksa kapıda mı ödeme yapıyoruz , gönderimi neyle yapıyorsunuz bilgi verir iseniz sevinirim…

  1. Admin dedi ki:

   mustafa yılmaz, paket arı konusundaki sorularınıza cevap vermeden önce lütfen buradaki yazıyı okuyunuz: http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ çünkü yine aklınıza takılan sorularınız olabilir. Paket arılarda herhangi bir adet şartı yoktur istediğiniz adette sipariş geçebilirsiniz. Ödemeler önceden alınmaktadır. Anlaşmamız olduğu ilgili kargo şirketi ile göndereceğiz. Ayrıca öncelik olarak kendimizde müşterilerimize arıların dağıtımı yapacağız. Bizim dağıtım haritamız paket arı sayısı yüksek olan illere uğrayacağız ve sizin bulunduğunuz ilde sayı olarak yükse adet olursa kendimiz getireceğiz.

 6. Muhammed dedi ki:

  2adet arı almak istiyorum ödemeyi şubat 15 te yapsam ne zaman arılar elimde olur ELAZIĞ

  1. Admin dedi ki:

   Muhammed, paket arı siparişlerini şimdiden alıyoruz ve ödemelerde önceden alınmaktadır. Nisan 15 gibi elinizde olacaktır. Planlamamıza göre paket arılarda ilk partiler 15 Nisan gibi bitecek. Gönderimler sipariş ve ödeme önceliğine göre ayarlanmaktadır.

 7. selami dedi ki:

  sinop /türkeli ye kargo varmı ?hangi kargo ile gönderiyorsunuz?

  1. Admin dedi ki:

   selami, aras kargo ile çalışıyoruz ama genel olarak 50 ve üzeri paket olan illere gidiyoruz. Yani siz 10 adet verdiniz yine aynı ilde bir başkası 40 adet verdi kendimiz gitmeye çalışıyoruz.

   1. selami dedi ki:

    cevabın için teşekkürler.türkeli mobil bölge acaba kargo türkeli ye kadar getirir mi?teşekkürler.

    1. selami dedi ki:

     bir şey daha soracağım dikmen e kendimiz gelip alabilir miyiz?

     1. Admin dedi ki:

      selami, erken ilkbaharda Adana ilinden gönderim yapmaktayız. Dikmen de olmayacağız malesef.

    2. Admin dedi ki:

     selami, paket arılarda kovan başı 10 ila 12 TL tutmaktadır. 2-3 gün içinde kargolar yerlerine ulaşmaktadır.

     1. selami dedi ki:

      teşekküler

 8. halil şahin dedi ki:

  slm siparişi verdigimiz zaman kargo kime aittir

  1. Admin dedi ki:

   halil şahin, eğer 50 adetin altında ise ilgili kargo şirketi ile göndermekteyiz ve yaklaşık kovan başı 10 ila 12 TL tutmaktadır. Eğer il bazında 50 ve üzeri arı siparişi olursa biz kendimiz bırakıyoruz.

 9. alparslan sağın dedi ki:

  selamun aleyküm
  Balıkesir gönen de arıcılık yapmak istiyorum yükseklik 570 m ıhlamur kestane meşe kayın püren kekik yabani korunga çeşitli dikenler böğürtlen kır çiçekleri yoğunca var bölgede hangi ırk arıyı tavsiye edersiniz?

  1. Admin dedi ki:

   alparslan sağın, aleykum selam. Balıkesir ili genel olarak karniyol ırkı paket arı iş yapacaktır. Anlattığınız floraya göre de güzel çalışır.

 10. ahmet dedi ki:

  slm
  balıkesir havranda yaşamaktayım hangi ırk arıyla çalışmalıyım ki yüksek verim elde edebileyim?

  1. Admin dedi ki:

   ahmet, Balıkesir genel itibari ile karniyol arısı ile çalışmaktadır.

 11. saltuk bugra dedi ki:

  slm. erzurumda kalıcıarıcıyım sızden 7 cercevelik 4 kafkas 4 karnıyol [denemek için] almak istıyorum. bu bolgeye sız getırıyonuz mu arıyı..sıtede benım alım için şiklar yok….ayrıca benım arılar mayısın basında gönderme sansınız varmı özel olarak bölge soguk oldugu için istıyorum…saygılar

  1. Admin dedi ki:

   saltuk bugra, biz paket arı sayılarına göre il il dolaşıp bırakacağız tabi bu harita Nisan başında belli olacaktır. Zaten göndermeden önce yine sizleri arayacağız o yüzden dolayı aradığımız zaman siz dersiniz şu tarihte gönderin diye. Paket arı sipariş formunu da tarih eklemesini yapacağız. Ama arılar ne kadar erken sizde olursa o kadar iyi olacaktır.

 12. Mehmet Köse dedi ki:

  İtalyan paket arı almak istiyorum fakat siparis te italyan seçeneği yok

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Köse, malesef paket arı satışlarımızın içinde italyan arı satışı yoktur. Lakin, italyan ana arı satışımız vardır.

 13. Ramazan dedi ki:

  5 adet (7 çerçevelik) kafkas ırkı paket arı siparişimi yapmış bulunmaktayım. İnşaallah yakın bir zamanda ödememi de (ptt) yapacağım.

 14. Selman akcali dedi ki:

  Eskisehir ili için hem paket hem ana ari siparisleri verdim ancak sahsima ilk siparisleri min sms i geldi sonrakiler gelmedi. Telefonla arıyorum ulaşamıyorum. Kargo hakkında eskisehir için bilgi verirseniz sevinirim. Siparislerim ne zaman ve nasıl ulaşacaktır. Ödemeyi cevabınızdan hemen sonra yapmayı dusunuyorum. Hayırlı çalışmalar diliyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Selman akcali, gün içinde çok fazla yoğun olduğumuz için bazen bakamıyoruz ama muhakkak geri döneriz. Diğer ana arı siparişinizde kayıt altına alınmıştır. Gönderimler nisan ayın olacaktır.

 15. Niyazi dedi ki:

  doğu karadeniz bölgesinde kafkas ırkından başka en iyi uyumlu hangi ırk olabilir selamlar

  1. Admin dedi ki:

   Niyazi, kafkas ırkı haricinde çalışmayı düşünüyorsanız karniyol arısı ile çalışabilirsiniz.

 16. murat dedi ki:

  S.a arılar nerenin arisi sipariş ler nerden gelecek

  1. Admin dedi ki:

   murat, as. Paket arıların çıkış yeri ilk başta Adana ili olacaktır.

 17. Necati dedi ki:

  Merhaba sayın Admin,
  Sizden 7 çerçevelik Karniyol veya Kafkas ırkı paket arı almak istiyorum.
  1- Gelecek paketteki ana 2016 yılının ana arısı mı?
  2- Ana arı üzerinde üretildiği yıla ait işaret var mı?
  3-Mevcut kovanlarımla uyumlu olup olmadığını öğrenmek için arılı çıtalarınızın ölçülerini verebilir misiniz? (Malum ülkemizde o kadar değişken ölçüde kovanlarımız var ki)
  Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Necati, sorularınızın bir kısmının cevabı burada bulunuyor… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ ölçüler ile ilgili olarak 47*23,5 olmaktadır.

   1. Necati dedi ki:

    Merhaba göndereceğiniz paket arılarda bulunan ana arılar işaretli midir? eğer işaretli değilse işaretleyip gönderebiliyor musunuz?

    1. Admin dedi ki:

     Necati, evet paket arıların ana arıları genel olarak işaretlidir.

 18. Muharrem Demirci dedi ki:

  Selâmün aleyku. İyi calismalar. Ben cita ölçülerine soracaktım.

  1. Admin dedi ki:

   Muharrem Demirci, paket arı çerçeve ölçüleri 47*23,5 dir. Yani dünya geneli standart çerçeve ölçüleridir.

 19. İzzet Tamer dedi ki:

  Ben de Kırşehir’den yazıyorum 2 adet Kafkas paketi almak istiyorum. 1 adette arkadaşım alacak onun arılığı Kırıkkale/Keskin ‘de. Siparişi ne zaman geçmeliyiz. Bize en son ne zaman gelir?

  1. Admin dedi ki:

   İzzet Tamer, Nisan 15 gibi paket arılar elinizde olur. Hava şartlarında ani bir farklılık olmadığı müddetçe takvim bu şekilde olacaktır.

 20. irfan dedi ki:

  merhaba kargoda telef olan arıların yerine yenisini gönderiyoruz demişsiniz lakin kargo görevlisinin yanında arıya bakma şansımız yok görevli actırmıyor bile nasıl bakabiliriz görevlinin yanında

  1. Admin dedi ki:

   irfan, arılığınıza gidip baktıktan sonra arı telef olmuşsa resimleri çekip iletişim kısmındaki numaramızın watsapına atabilirsiniz.

 21. Taner topatan dedi ki:

  İletişim için tel numarası verebilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Taner topatan, iletişim bilgilerimizi burada bulunmaktadır buyurun… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 22. Ümit ekrem boz dedi ki:

  Paket arı sipariş teslimini nasıl yapıyorsunuz adana da ikamet ediyorum

  1. Admin dedi ki:

   Ümit ekrem boz, kargo ile yapıyoruz yada kendimiz bazı noktalara uğruyoruz. Ayrıntılar için bakınız… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 23. Ahmet HAK dedi ki:

  Sa 1 adet 7 çerçeve paket arı için para yatırdım ama isteme sayfasından isteme işlemini gerçekleştiremiyorum sıkıntımı var?

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet HAK, telefon görüşmesi sonucunda paket arı siparişiniz alınmıştır ve ödeme için teşekkürler.

   1. Ahmet HAK dedi ki:

    Üstadım karniyol ırkı 1 adet 7 çerçeve paket arı bunu teyit etmek istedim.

    1. Admin dedi ki:

     Ahmet HAK, merak etmeyin paket arınız karniyol ırkı olarak kayıt altına alımıştır.

 24. Ali Dikici dedi ki:

  Üretimi nerde yapıyorsunuz?Ayrıca bize nasıl güvence veriyorsunuz?

  1. Admin dedi ki:

   Ali Dikici, mevsime bağlı olarak ana arı üretimi ve paket arı için dolaşıyoruz. Adana, Adıyaman, Konya vb. illerde çalışmalar yapıyoruz. Güvence olarak yapmış olduğumuz çalışmalar ve geri dönüşümlerdir.

 25. Coşkun BİNER dedi ki:

  19 mart gibi paket 2 den karniyol olmak üzere 25 paket almak isterim. Olur derseniz Mersin’de yaşıyorum ve doblo aracımla kendim almak isterim. Yani al gülüm ver gülüm şeklinde. İyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   Coşkun BİNER, tabi ki gelip alabilirsiniz. Lakin, Nisan başı gibi dağıtımlara başlıyoruz o yüzden dolayı gelcekseniz Nisan başı gibi bizi arayın ve gelin.

 26. SELİM dedi ki:

  ŞU AN SİPARİŞ VERSEM EN ERKEN NE ZAMAN ALABİLİRİM ana arı işaretli mi

  1. Admin dedi ki:

   SELİM, ana arılar işaretli olup, Nisan ayında gönderilmektedir.

   1. SELİM KARAKUŞ dedi ki:

    SİPARİŞ VERDİM ÖDEMEMİ 15_16 SI GİBİ YAPACAGIM UMARIM SORUN OLMAZ .

    1. Admin dedi ki:

     SELİM KARAKUŞ, hayır olsun paket arınız ve ödeme tarihi bizim için uygundur.

     1. selim dedi ki:

      ödememi dün yaptım 2adet 7çerçeve kafkas arı için ziraat hesbına 520 gönderdim

     2. Admin dedi ki:

      selim, ödeme ile ilgili tarafınıza onay mesajı gelmiş olması gerekir.

 27. fatih dedi ki:

  siparis verdim kastamonu merkezden kargodan alinacaktir kismetse

  1. Admin dedi ki:

   fatih, inşallah paket arı ile ilgili tarafınıza SMS atılmıştır.

 28. ensar er dedi ki:

  Telefon numaranizi alabilirmiym

  1. Admin dedi ki:

   ensar er, iletişim bilgilerimiz burada bulunmaktadır… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 29. ALİ NAS dedi ki:

  merhaba;
  Burası Marmara denizinde Avşa Adası. burası her mevsim yemyeşil ve çiçekli havası Marmara iklimi rüzgarlara açık. Bize hangi arı türünü önerirsiniz?

  1. Admin dedi ki:

   ALİ NAS, merhabalar. Karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz. Sonra baktınız yeterli verim alamıyorsanız 1-2 sonra italyan ana arı ırkı ile değiştirebilirsiniz.

 30. Muharrem dedi ki:

  Arılar pakette kaç gün sağlıklı bir şekilde kalabilir aslında ben arıları İstanbul a istedim buradan açmadan kastamonuya götürmek istiyorum bu durum sağlıklı olur mu

  1. Admin dedi ki:

   Muharrem, o şekilde hiç uğraşmayın isterseniz eğer Kastamonu ilinde alacak birisi varsa biz direk paket arıları oraya gönderelim. Çünkü istanbul’a geldiği zaman uygun bir yere koyup bir gün çalışsınlar sonra ağzını gece kapatıp yolunuza devam edebilirsiniz bu şekilde de olur.

 31. AYHAN dedi ki:

  KOLAY GELSİN SİPARİŞİMİ VERDİM AYIN 15 İ GİBİ ÖDEMESİNİ YAPARIM İNŞAALLAH. ÖDEMEYİ YAPINCA İRTİBATA GEÇERİZ .BİRDE NİSANIN İLK HAFTASI GİBİ TESLİMAT YAPARSANIZ MEMNUN OLURUM

  1. Admin dedi ki:

   AYHAN, genel olarak paket arıların teslimatı 1. ve 2. haftası bitmiş olacak Nisan ayının. Bu tarihlerde birinci haftası da elinizde olabilir ikinci haftası da bu konu hakkında sizi ayrıca telefon ile bilgilendireceğiz.

 32. kenan dedi ki:

  Giresun icin siparis verdi odemeyi 10 gun icinde yapacagim elime ulasmasi nisan 15 gecmez umarim yoksa gec olabilir. Ayrica giresun icin karniyol uygunmu

  1. Admin dedi ki:

   kenan, hayır paket arıların dağıtımı Nisan ayının birinci ve ikinci haftası gibi yapılacak ve hepsi 15 inden önce bitirilecek şekilde planlaması yapıyoruz.

 33. cenk dedi ki:

  Herkes icin bereketli bir yil dilerim. Izmir’de sehrin icinde sanayi bolgesindeki terasimizda 1 kovan ari ile hobi olarak baslamak istiyoruz. Hangi ari turu ile baslamaliyiz? Ve neden? Tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   cenk, bulunduğunuz bölgeye göre arı cinsi farklılık gösterebilir. Çevrenizdeki arıcılardan destek alabilirsiniz.

 34. ibrahim dedi ki:

  Bir adet paket ari istiyorum sparis verdigim tarihte gelirse sevinirim odemeyi yapicam zamni mail veya telefonla tarafima bildirilirse sevinirim hayirli gunler

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim, paket arı siparişlerinin gönderimi Nisan ayının birinci ve ikinci haftası yapılacaktır. Siparişler ve ödemeler önceden alınıp bu Nisan ayının ilk iki haftası içerisinde bitirilecektir.

 35. Kenan KÖSE dedi ki:

  20 Adet 7 li çerçeve paket arı siparişi verdim parayı kısa sürede hesabınıza yatırıcam yanlız arkadımda düşünüyor sayı adetini 30 veya 40 yaparsak kendiniz getir teslim edermisiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Kenan KÖSE, normal olarak 50 paket ve üzeri olanları kendimiz bırakıyoruz ama 40 adet olarak sipariş geçecekseniz il ve ilçe olarak getiririz.

 36. Ali dinç dedi ki:

  17.03.2016 tarihi ile sipariş geçtim 18.03.2016 tarihinde ödemeyi yaptın gönderim tarihi içinde 21.03.2016 tarihini yazdım. aras kargo ile gönderirseniz diye adresin altına not yazdım. siz bu tarihtemi gönderirsiniz. yoksa nisanin 1 haftasımı gönderirsiniz .

  1. Admin dedi ki:

   Ali dinç, paket arı gönderimleri Nisan ayının birinci ve ikinci haftasından hepsinin teslimatı yapılacaktır.

 37. İsmet Yazgan Hocayazganoğlu dedi ki:

  Siparış formundaki teslim tarihini nisan, mayıs, haziran olarak değiştirerek yazıyorum, hata oluştu diye sipariş veremiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   İsmet Yazgan Hocayazganoğlu, ana arı ve paket arı sipariş formunda bulunan tarih kısmında düzenleme en kısa sürede yapılacaktır.

 38. yusuf hasan salmaz dedi ki:

  Merhaba. Bu gün ödeme yaptım ama tel numaramı açiklamaya yazmayi unuttum. Sorun olurmu.

  1. Admin dedi ki:

   yusuf hasan salmaz, önemli değil biz ona bakar kontrolü yapar size SMS bilgisi atarız. 24 saat içinde SMS bilgisi gelmezse mutlaka bizi arayın.

 39. burhan dursun dedi ki:

  nısan 5 inde sıparış versem 1 adet 7 lı paket arımı ankara hangı tarıhte alabılırım saygılar

  1. Admin dedi ki:

   burhan dursun, Nisan ayını kalmadan paket arı siparişini verin. Çünkü 1 Nisan’a kadar bütün siparişlerimizi alıp ona göre yol haritamızı belirleyeceğiz.

 40. Fatih Kale dedi ki:

  Selamın aleyküm 4 paket 7 li karniol arı siparişini verdim admin bey sabahleyinde ödemeyi yapacağız inşallah

  1. Admin dedi ki:

   Fatih Kale, aleykum selam. Paket arı siparişi için teşekkür ederiz. Ödeme sonrası onaylandığına dair SMS alacaksınız.

 41. Gürkan dedi ki:

  Bolu merkezde uyum sağlayacak arı hangisini önerirsiniz
  Ona göre arı siparişi vericem saygılar

  1. Admin dedi ki:

   Gürkan, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 42. Hamit dedi ki:

  Ben kafkas arısı almak istiyorum bana yerinizi ve numaranızı verebilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Hamit, bütün irtibat bilgilerimiz burada vardır. Buyurun… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 43. Mustafa Arıburnu dedi ki:

  Selam ben çankırı çerkeşten mustafa arıburnu paket ikiden elli adet karniyol arısı sipariş verdim odememi yaptım siz arı siparişimin onaylandıgina dair mesajda geldi arıları Kargoya mi vereceksiniz yoksa kendinizmi teslim edeceksiniz Tşk ederiim

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Arıburnu, sizin paket arı olarak sayı yüksek olduğu için kedimiz teslim etmeye çalışacağız. Size yine SMS ile bilgisi verilecek.

 44. Özcan dedi ki:

  İki tane yedi citali ari siparişi vermek istiyorum fakat ödemeyi teslim edildiğinde yapsam olurmu . Ari kafkas ari olacak olur diyorsaniz yapayim telefon numaram 05321009336 telde de irtibat sağlaya bilirmiyiz

  1. Admin dedi ki:

   Özcan, bir önceki yorumunuza gerekli cevap yazılmıştır. Ödemeler önceden alınmaktadır ve bütün bilgiler sitemiz bulunur.

 45. Özcan dedi ki:

  Alacağim sayisi 5de ola bilr. Ayrıca başka bir arkadaşda ari almayi düşünuyor .bir kacta o ala bilir.

  1. Admin dedi ki:

   Özcan, sitemiz aracılığı ile yönlendirebilirsiniz teşekkürler.

 46. yunus dedi ki:

  formu dolduruyorum ama tarih biçiminde hata veriyor yardımçı olursanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   yunus, formun altındaki ilgili videoyu izlemenizi öneririz.

 47. yunus dedi ki:

  Tarih biçimi geçersiz görünüyor hep bu uyarı geliyor şimdi sipariş versem ve ödemeyi bugün yapsam arılar nezaman elimde olur admin

  1. Admin dedi ki:

   yunus, paket arılar Nisan ayının 15-20 sine kadar bütün teslimatlar yapılacaktır.

 48. yunus dedi ki:

  hocam ben arılara yozgat ta bakaçagım rakım 1600 7 çerçeveli paket arı almak istiyorum elimde kafkas arım var başka hangi arıyı önere bilirsinizzzz açil cevap verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   yunus, karniyol arı ırkı ile de çalışma yapabilirsiniz.

 49. ismail dedi ki:

  ismail düzce kestane çogunlukta hangi ırk önerilir teşekkür

  1. Admin dedi ki:

   ismail, karniyol arı ile çalışabilirsiniz.

 50. Ahmet HAK dedi ki:

  GÖNDERİMLERE BAŞLANDIMI…?

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet HAK, paket arı gönderimleri ilk partileri ayın 8’inde teslim edilecektir.

   1. Ahmet HAK dedi ki:

    İnş bende 8 ine gönderilecek partiye girerim:)

 51. selçuk dedi ki:

  30-31 aralık gibi beşli paket arı ve altı tane ana arı siparişi verip ödemesini yaptım.ilk partiye girermiyim?Tahminen ne zaman gönderebilirsiniz.İyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   selçuk, girer ayrıca ayın 15’ine kadar teslim edilecektir paket arılar bekleyin lütfen.

 52. Kemal Başaran dedi ki:

  31.03.2016 tarihinde 6 adet karniyol 7 çıtalık paket arı ödemesi yapmıştım. Bu ayın 8’nde mi yoksa başka bir tarihte mi teslim alacağımı öğrenebilir miyim.? İyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   Kemal Başaran, paket arılar inşallah ayın 15’ine kadar gelecektir.

 53. Dilek dedi ki:

  2tane 7 çerçeveli Kafkas cinsi paket arı siparişi verdim dün.birazdan ptt den ödememi yapacam,Artvin Borçka_Artvin e ne zaman ve hangi kargo ile gelecek.hayırlı günler

  1. Admin dedi ki:

   Dilek, mail adresinizle siparişiniz var ama ödemeniz bize ulaşmamıştır. Konu ile ilgili olarak arayınız lütfen…

 54. Hümeyra dedi ki:

  1 adet 7 çerçeveli kafkas paket arı sipariş vermek istiyorum ama dağıtım başladığı için olmuyo Bayburt a gönderiminiz varmı orada aricilar mayıs ortası gibi geliyorlar iklimden dolayı eğer sipariş verebilirsek en geç ne zaman ödemesini yapmalıyız. Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Hümeyra, malesef bizim dağıtımlar başladığı için şuanda alamıyoruz bir sonraki siparişlerde bulunmak istiyorsanız yukarıdaki formu doldurun bilgileriniz bizde olsun haber veririz.

 55. Ali dedi ki:

  Kolay gelsin 7 çerçeve arı alsam bursanın bal akımına nasıl olur

  1. Admin dedi ki:

   Ali, sezona yetişirsiniz ve bal alımı yapabilirsiniz ama şuanda paket arı siparişi alamıyoruz.

 56. mete dedi ki:

  merhaba paket arı alacagım afyonda rakım 990m hangi arı uygundur ve yeni siparis ne zaman dagıtıma baslıyor yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   mete, ilkbahar arı paketi için siparişlerimiz bitmiştir. Sonbahar mevsiminde yeniden siparişleri alabiliriz. Yukarıda bulunan paket arı için bilgilerinizi bize form aracılığı ile gönderin.

 57. Selcuk dedi ki:

  Paket ari almak istiyorum ama sipariş bitmiş benin elimde 5 kovan arim var ama çok iki çita uç çita bunlari güçlendirmek için ne yapabilirim teşekkürler

 58. KENAN dedi ki:

  1 kovan 10 lu cerceve ari siparis verdi parasini hesabina havale ettim abi arimi bekliyorum kestane bali icin. Insallah havalar iyi olurda bal yaptirabiliriz.

  1. Admin dedi ki:

   KENAN, teşekkürler. İnşallah alırsınız.

 59. hamdi dedi ki:

  Rize de dağıtım noktanız nerdedır ögrene bilirmiyiz teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   hamdi, karadeniz sahil yolunda gitmekteyiz ve sahil yolunun uğradığı bütün noktalardan geçmekteyiz.

 60. rafet özçelik dedi ki:

  bir yıl içinde sadece nisan ayındamı yolluyorsunuz ?başka aylarda gönderiniz yokmu?

  1. Admin dedi ki:

   rafet özçelik, gönderim her zaman var ama il olarak değişiklik gösterebiliyor. Olduğu zaman sitemizden duyuru yapıyoruz ve bilgi de vermeye çalışıyoruz müşterilerimize. Genel olarak mutlaka Nisan ayında bir çok ile dağıtım yapmaktayız.

 61. SEDAT dedi ki:

  ONCELIKLE SELAMUN ALEYKUM SIMDI 10 LU BIR KOVAN SIPARIS VERSEM ELIME NE ZAMAN ULASIR VEDE SIMDI BURSAYA GETIREBILIRMISINIZ VE ODEMEYI HANGI HESABA YAPMAM GERKIYOR DAHA ONCE HIC ARI BAKMADIM KORNIYOL CINSI SANIRSAM 1 ADET KENDI KOVANINDAMI DURACAK YOKSA SIZ GONDERDIKTEN SONRA BASKA BIR KOVANA ALMAM GEREKIMI BILMEDIGIM ICIN BASINIZI AGRITIYORUM BENI MAZUR GORUN

  1. Admin dedi ki:

   SEDAT, aleykum selam. Her zaman paket arı gönderimi olmuyor malesef genel olarak Nisan-Mayıs-Haziran aylarında olmaktadır ama bu sipariş durumuna göre kendimiz belirli noktalara teslim etmekteyiz. Kovanınız yoksa kovan satın almanız gerekir varsa bizim arıları yine kendi kovanınıza aktarmanız gerekir. Buraya okumanızı tavsiye ederiz. http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 62. ercan yücel dedi ki:

  sepette satış var mı? ben karakovan yapıyorumda ne önerirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   ercan yücel, sepet olarak arı satışı yok ama ilerleyen günlerde planlıyoruz.

 63. omer serdar dedi ki:

  Bursa Gemlik de hangi ana arı kullanabilirim?

  1. Admin dedi ki:

   omer serdar, belfast ana arı ve karniyol ana arı ırkları ile çalışma yapabilirsiniz.

 64. Turgay dedi ki:

  Ben 6 adet kovan yapmak istiyorum 2 katlı nasıl bir yol izlemeliyim nasıl arı almaliyim

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, paket arı ilanı ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde yayınlayacağız ona göre alım yapabilirsiniz. Lütfen sitemizi takip ediniz.

 65. Turgay dedi ki:

  Ben Kafkas arısı almak istiyorum paket arı 5 adet fenni kovan 1 adet kara kovan yapicam nasıl bir paket arı almaliyim fiyati ne kadardir

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, paket arı için güncel ayrıntılar önümüzdeki günlerde yayınlayacağız bizi takip edin lütfen.

 66. Serdar dedi ki:

  Merhaba paket arı siparişleri nezaman alıyorsunuz ve baket arılar 7 cıta olarakmı geliyor tırakya bölgesi icin korniol arı uygunmu teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Serdar, evet 5 ve 7 çıta oluyor ilkbahar için ama şuanda önümüzdeki yıl için gerekli şartları belirlemedik önümüzdeki günlerde yayınlayacağız takip edin lütfen.

 67. İbrahim Doğan. dedi ki:

  Videoda çektiğiniz sanırım Kafkas yarıdaki çalışma olmalı Kafkas ustunde arı tanımam irtibat telefonunuzu Rica edim bol kazançlar
  Not ben 20 yıl geniş çaplı arıcılık yaptım kazançtan ziyade bir doğa hobisidir gençleştirme genç kaa iksiridir telefonun 05364542330 sizin telefonunuza ricaedeyim görūşelim

 68. Metin dedi ki:

  Sadece ilkbahar da mı kovan veriyor sunuz. Mesala eylül ayında sipariş veremez miyiz.

  1. Admin dedi ki:

   Metin, evet pake arı satışlarımız Mart ayı sonu gibi başlayıp Haziran ayına kadar devam etmektedir.

 69. mehmet ali kavuk dedi ki:

  bir acemi için hatay defnede beslenecek en iyi arı ırkı hangisidir

  1. Admin dedi ki:

   mehmet ali kavuk, karniyol arısı ile çalışma yapılabilir.

 70. mehmet ali kavuk dedi ki:

  1 paket karniyol arısı alabiliyormuyum arılar kartonla geliyor ise benim elimde 10 çıtalı güzel kovan var kullana biliyor muyum yani çıtalar standart mı ve nasıl ne kadar ödeme yapmam gerekiyor getirene elden verebilir yada ptt bana yakın orayada ödeme yaparım lütfen bilgi mehmetkavuk@msn.com

  1. Admin dedi ki:

   mehmet ali kavuk, şuanda paket arı gönderimimiz yok ama Kasım ayı gibi 2017 yılı için siparişler almaya başlayacağız. Lütfen sitemizi takip ediniz.

 71. muhammed dedi ki:

  2016 yılı eylül- ekim ayı paket satış arılarınız kaç tl dır
  balzamanında yavruyu kesekrmi

  1. Admin dedi ki:

   muhammed, belirtmiş olduğunuz tarihlerde paket arı sevkiyatımız olmayacaktır. Önümüzdeki yıl için önümüzdeki günlerde almaya başlayacağız siparişleri.

 72. Hakan dedi ki:

  İlk kez arıcılığa başlamayı düşünüyorum. Uşak Ulubey , rakım 1000 m, için hangi cins uygun olur ve başlangıç için ne kadar almam gerekir.

  Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Hakan, en az 5-6 arı kovanı almanızı öneririz çünkü çalışmalarınızı belirtmiş olduğumuz sayılarda takip etmek kolay olur. Kafkas veya karniyol ırklarının her ikisi de yöreniz için iş yapabilir.

 73. Turgay dedi ki:

  Ben karakovan yapicam nasil paket ari alabilirim citalarim 22 cm cember ama alirsam kare geliyor nasi alabilirim karakovan paket ariyi

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, normal kovan olarak almış olduğunuz arıyı, karakovana aktarma yapabilirsiniz. İnternette arı aktarma olarak ilgili videoları izleyebilirsiniz.

 74. Turgay dedi ki:

  Siparis versem ne zaman gelir ve ucreti nekadardir 10 cita

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, Ekim ayı içerisinde paket arı siparişleri kesinleşecektir.

 75. Turgay dedi ki:

  Hesaba parayi ne zaman yatirmam gerek erken gelmesi icin 10 cita 300 tl

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, şuanda herhangi bir şey yatırmayın en erken Mart sonu gelir. Paket arı ile ilgili ayrıntıları yakın zamanda yayınlayacağız.

 76. Turgay dedi ki:

  10 cita paket ari paket arida anasi oluyormu 1 adet varsa 5 adet ana arida almammi gerekiyor ben 6 adet kovan yapicam

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, paket arı almanız durumunda zaten içinde her kovanın ana arısı oluyor. Bir kaç güne kovanlı ve kovansız olarak paket arı satışı ilanlarını sitemizde yayınlamaya başlayacağız takip edin lütfen.

 77. Turgay dedi ki:

  Ben 6 adet cift katli kovan yapicam kac citali paket ari almam lagzim yardimci olursaniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, çift katlı olması alacağınız arı çerçeve sayısını değiştirmez. Diyelim ki 5 çerçeve arı aldınız onu hazır ahşap ve plastik kutular ile alacaksınız sonra normal kovanlarınıza aktarma işlemi yapacaksınız internette arı aktarma diye bakabilirsiniz.

 78. edib yücel dedi ki:

  2 adet 7 çıtalı kafkas arı siparişi verdim.
  Hesap numaranızı yazamadım. e- mail ile yollarmısınız?
  Ödemeyi ne zamana kadar ve nereye yapabiliriz?

  açıklamalarınızda 7 çıta arı için 4-5 çerçevesi ballı yavrulu, 1 çıta günlü deniyor. toplam 5-6 çıta ediyor.
  çerçevelerin 2 yüzü de tamamen arı ile dolumu?

  1. Admin dedi ki:

   edib yücel, şubat ayına kadar ödemeyi geçebilirsiniz ve sipariş formu ile birlikte hesap numaralarımız mali olarak aynı zamanda SMS olarak gelmektedir. Çerçevelerin üzeri aynı zamanda arı ile doludur.

 79. yakup çakır dedi ki:

  ben 3 paket kafkas ırkı arı alacam 9 çerçeveli giresun na ne zaman teslim olur ödemeyi en son ne zamana kadar yapabiliriz

  1. Admin dedi ki:

   yakup çakır, sorularınızın cevapları yukarıda bulunuyor. Yine de cevaplamak gerekirse, şubat ayına kadar ödemelerinizi geçiniz çünkü, ona göre kovan imalatı yapılacaktır. Mart sonu Nisan ayın içinde paket arı dağıtımları bitecektir bir aksilik olmaz ise.

 80. Yavuz dedi ki:

  K.Maraş Türkoğlu 2 adet alaçam ama kafama takılan hayvanlar nakliye sırasında buraya gelene kadar dur kalk işlerinde ne hale gelir dedi bazı alıcılar yani nasıl olur bu is

  1. Admin dedi ki:

   Yavuz, çok uzak bölgelere götürme konusunda bazen sıkıntılar olabiliyor. Çok fazla parça olursa bu durum geçerli. Ama toplu alım ve fazla sipariş olduğu zaman o ilde direk ile gidilebiliyor. K.maraş çok uzak değil ve getiririz. Herhangi kayıp ve telef durumunda arının resmini atarak telafi ediyoruz.

 81. Harun dedi ki:

  Hayırlı günler EDiRNE Bölgesi için hangi ırk önerirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   Harun, karniyol ve belfast ırkları ile çalışabilirsiniz.

 82. Yüksel dedi ki:

  Eskişehir için Belfast ırkı uygun mu?

  1. Admin dedi ki:

   Yüksel, belfast arısı iç anadolu için genel olarak işi yapabilir.

 83. bülent dedi ki:

  Merhaba bugün sipariş verdim siparişim alındımı acaba 2 paket te belfast verdim Kocaeli iklimine uyarmı acaba denemek istedim ücretini 15 gün içinde hesabınıza yatıracam

  1. Admin dedi ki:

   bülent, siparişin bize ulaştığına dair 24 saat içinde eposta ve SMS ile bilgi gelir. Ödemeyi dediğiniz gibi yapabilirsiniz.

 84. Kerim uslu dedi ki:

  Merhaba 10 adet 9cerçeveli arı siparişi vedim kaniyol beykozdan çeçeve ölçüleri en az 23 cm olucak ödemiyi 10gün içinde yapıcam çerçeve konusunda bilgi verirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Kerim uslu, çerçeve ölçülerinde bir problem olmaz uyumludur. Ölçü ve ayrıntılar yukarıda bulunuyor yine http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ buradan da tekrar okuyabilirsiniz.

   1. Kerim uslu dedi ki:

    Okudum çerçeve ölçülerini ondan yazdım 22cm ve23cm var demişsiniz bende 23cm olnı istiyorum yoksa kovan dibinde çok yükseklik olur diye belirtmek istedim dikkate alıssanız sevinirim

 85. Galip ERDOGAN dedi ki:

  İnşallah sizin arılar sağlıklıdır! Geçen yıl yaşadığım sıkıntıyı yaşamak istemiyorum. Arılarınız ilk 10-15 gün içerisinde söner/geçerse bu konuda bir garantiniz var mı?

  1. Admin dedi ki:

   Galip ERDOGAN, sanırım daha önce aldığınız bir yer ile ilgili sıkıntınız olduğu için bu şekilde düşünüyorsunuz. Almış olduğunuz paket arılarınız size sezonda hasad bile verecektir bunun her şekilde garantisini veriyoruz. Dediğiniz süreler içinde bir sıkıntı olursa koşulsuz paranız iade olacaktır.

 86. akif dedi ki:

  formu doldurduk inşallah en kısa zamnda ödemeyıde yapacaz paket arı için

 87. Enes dedi ki:

  Bir veya iki kovan Kafkas rusetkovan sipariş vermek istiyorum uç arkadaşım arkadaşlarım da alacak karar veremedik ve kovanlar alsak kovanlar langstroth kovan mi ve kargoda arılar ölmuyor mu ve bir adet paket satisiniz varmi

  1. Admin dedi ki:

   Enes, bir adet olarak paket arı siparişi geçebilirsiniz. Herhangi bir ölüm olmaz olursa onu biz telafi etmek zorundayız ve ediyoruz.

 88. SERHAT dedi ki:

  MERHABA
  İSTANBULDA OTURUYORUM.2 KOVAN ARI SİPARİŞİ VERMEK İSTİYORUM.
  SİPARİŞLERİ KARGOYLAMI GÖNDERİYORSUNUZ.?
  ÖDEMESİ NE ZAMANA KADAR YAPILMASI GEREKİYOR?

  1. Admin dedi ki:

   SERHAT, sipariş sonrası paket arı ödemeleri alıyoruz ve paket arı teslimatlarını biz kendimiz getirip veriyoruz tam olarak adrese değil belirli noktalara bırakıyoruz. Örneğin, istanbul için tepeüstü veya kavacık bölgesinde dağıtıyoruz.

 89. Nekadar Arı Okadar Bereket dedi ki:

  2016 SEZONU İÇİN ALDIĞIMIZ KARNİYOL ARILAR ÇOK GÜZEL İŞ YAPTILAR. 2017 SEZONU İÇİN 6 ADET 9 ÇERÇEVE SİPARİŞİ GEÇTİM. KARARSIZ KALAN ARICI ARKADAŞLARA VE YENİ BAŞLAYACAK OLAN ARKADAŞLARA SIKINTISIZ BİR ŞEKİLDE SİPARİŞ GEÇMELERİNİ TAVSİYE EDERİM. 2017 BOL BEREKETLİ BİR SEZON OLUR İNŞALLAH.

 90. zeynel tokdemir dedi ki:

  merhaba ben 5 cerceve arı alıp bu arıyı kendı yaptıgım sandık tıpı yuvarlak karakovana kasnaklara aktarmak ıstıyorum nasıl bır yol ızlemem lazım yardımcı olurmusunuz

  1. Admin dedi ki:

   zeynel tokdemir, satın almış olduğunuz pake arıyı silkeleme yönteme ile yapabilirsiniz. Arı aktarma ile ilgili internette bulunan videoları izleyebilirsiniz

 91. ilyas genççifci dedi ki:

  arılı kovana fatura veriyormusunuz … ziraat bankasından arıcılık kredisi kullanarak sizden kovanlı arı almak istesek bankanın önden istediği proforma fatura verebiliyormusunuz ve fiyatlarda değişiklik oluyormu saygılar

  1. Admin dedi ki:

   ilyas genççifci, evet arı için fatura kesiyoruz. Proforma fatura için muhasebe ile görüşüp size bilgi veririz.

 92. ruhi dedi ki:

  admin selamlar Karniyol ırkı 5 çerçeveli 4 paket arı siparişi geçmiştim İnşallah doğrudur. bir kontrol edermisin.tam emin olamadım.

  1. Admin dedi ki:

   ruhi, doğrudur belirttiğiniz şekilde paket arı siparişiniz ulaşmış. Lakin, mail adresiniz için buna yorum yaparken kullandığınız gmail sipariş verirken kullanmış olduğunuz mail adresi ise mynet olarak geçilmiş.

 93. ruhi dedi ki:

  Lütfen gmail adresini kullanınız.ben rasgele yazmışımdır mynet’i

  1. Admin dedi ki:

   ruhi, tamamdır kayıtlarımızdaki mail adresi düzeltilmiştir.

 94. ruhi dedi ki:

  guldenkahya79@gmail.com admin son mail adresimiz budur.mailleri bu adrese gönderirmisin?

  1. Admin dedi ki:

   ruhi, dediğiniz şekilde mail adresi düzeltildi ve bir daha ki gönderimlerde o mail ile irtibata geçilecektir.

 95. nusrat dedi ki:

  artvin yusufeli için 3 adet 9 çerçeveli kafkas sipariş verdim yusufel ine arıları kargo ile mi gönderiyorsunuz yoksa bize yakın bir noktaya kendiniz mi geireceksiniz

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, öncelik olarak biz kendi araçlarımız ile getiriyoruz ve belirli bir noktaya gelip siz ordan alıp gidiyorsunuz. Bu noktaları belirleyip size bilgi veriyoruz.

 96. nusrat dedi ki:

  cihan bey TR-9700-0100-0224-2668-3178-5001 nolu hesap numaranıza 9 çerçeveli 3 adet arı ücretini havale yaptım. iyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, ödeme için teşekkür ederiz. Yine siz aynı zamanda onayladığına dair SMS bilgisi gelecektir.

 97. mustafa dedi ki:

  merhaba ben izmirde yaşıyorum.30 koloni karniol-belfast karışık veya tek cins olarak arı almak istiyorum.fakat çıta olarak almak istiyorum kovan istemiyorum.bu şekilde izmirde arı satışınız olurmu acaba.
  saygılar hayırlı işler.

  1. Admin dedi ki:

   mustafa, bizim iki türlü satışımız kovanlı ve kovansız olarak. Açıklamaları okursanız PAKET ARI -1 paketinde kovansız ama taşıma kutuları ile götürüyoruz. Bu taşıma kutusu dediğimiz basit ruşet kovanlardan oluşmaktadır.

 98. Turgay dedi ki:

  cihan albayrak ptt hesabiniza 330 tl yatirdim

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, paket arı ödemesi için teşekkür ederiz. Size yine bilgilendirme mesajı atılacaktır aynı zamanda arılarınızı getirirken yine bilgi verilecektir.

 99. İsmail Çakmak dedi ki:

  Nisandaki gonderimleriniz icin 1 adet 5 çerceveli paket ari istiyorum. Odemeyi birkac gune yapacagim. Ancak ben Denizlinin Baklan ilcesinde ikamet etmekteyim. Arıyı nerden alabilirim. Arabam falan olmadigi icin uzak yerlerden alma sansim yok.

  1. Admin dedi ki:

   İsmail Çakmak, sizin bulunduğunuz yere yakın yerden çıkış yapıyoruz ve mümkün olduğunca en yakın noktaya bırakırız.

 100. Turgay dedi ki:

  ben birsey sorucam ama ben 6 adet kovan yapicam 1paket ari siparis verdim bunun icin 5 adet ana ari almam lagzimmi acaba pakwt arida kac adet ana var yada bilgi verirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Turgay, her paket arı da bir adet ana arı olur. Paket arı alınca ayrıca ana arı almanıza gerek yoktur.

 101. Enes dedi ki:

  Balıkesir Bandırma da arıcılıkta yapmak istiyorum karniyol ile Kafkas arasında kararsız kaldım sizce hangisi ırkı sipariş gecmeliyim kafkasi düşünüyorum ama kararsizim

  1. Admin dedi ki:

   Enes, kafkas arı ırkı da verim olur ama o bölge genel olarak karniyol arı ırkını tercih ediyor. Kafkas ırkı da verim olur.

   1. Enes dedi ki:

    Hangi ırk soğuğa vareo ve hastalıklara daha dayanıklı bal tüketimi çok olan ırk hangisidir ve siparişi simdi gecsem odemeyi nasıl yapıyoruz yarısı peşin yarısı teslim alırken ca oluyor mu

    1. Admin dedi ki:

     Enes, soğuğa dayanıklı kafkas arısıdır. Paket arı sipariş formunu doldurduktan sonra ödemenizi yapıyorsunuz ve Nisan ayında arılarınız teslim olacaktır.

 102. Orhan dedi ki:

  Kastamonu’ ya kafkas arımı karniyol mü uygundur? Oğul verme dönemi zamanım yok bekleyemem, bu nedenle hangi ırka kolay bakılabilir?

  1. Admin dedi ki:

   Orhan, o bölgeler için kafkas arı ırkı daha uygun olur. Doğru ana arı takibi ve zamanında çerçeve ilavesi ile oğula engel olabilirsiniz. Güçlü arılar her zaman oğul vermeye meyilli olmak zorundadır.

 103. Orhan dedi ki:

  Kastamonu’ ya kafkas arımı karniyol mü uygundur?

  1. Admin dedi ki:

   Orhan, sorunuzun cevabını bir önceki yoruma gerekli cevap yazılmıştır.

 104. asim dedi ki:

  slm. ben sizin tek katli ve cift katli kovanlariniz hakkinda tam net bir sey anlamadim… aradki fark nedir? vede siz bana hangisini vede baslangic icin kac cerceveli olani tavsiye edersiniz?..ben usak ilindenim… hangi ari irki bizim icin en uygundur? tesekkurler..

  1. Admin dedi ki:

   asim, kafkas ve karniyol arı ırkı için her ikisi size uygun olur. Normal bir arıcının yanına veya arı kovanı yapan birisine gidip kendiniz görün veya internette tek katlı kovan ve çift katlı kovan diye aratırsanız görebilirsiniz. Evin birinci katı ve ikinci katı gibi düşünebilirsiniz.

 105. RAMAZAN dedi ki:

  RAMAZAN
  MERHABA
  BENİM ARILAR KARNİOL AMA BURSA ULUDAĞ ETEKLERDE
  YANİ RAKIM 1000 MT ,VERİM ALAMIYORUM
  2 AD KAFKAS PAKET SIPARİŞ ETTİM
  ACABA VERİMİ NASIL OLUR,

  1. Admin dedi ki:

   RAMAZAN, 800-1000 metreye kadar sıkıntı olmaz ama kafkas arı ırkını da denemekte fayda var.

 106. Akhenaton dedi ki:

  Merhaba. Acaba malatya için hangi arı ırkı daha uygun olur.

  1. Admin dedi ki:

   Akhenaton, kafkas ve belfast arı ırkları uygun olabilir.

 107. İsmail Çakmak dedi ki:

  iyi günler, 1adet 5 çerçeveli paket arı için 240tl ziraat hesabınıza bugün gönderdim. Kontrol edip bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   İsmail Çakmak, kontrol işlemi yapılıp tarafınıza SMS bilgisi atılacaktır.

 108. ruhi dedi ki:

  cihan bey SMS bilginiz tarafıma ulaşmıştır. Alçakgönüllülüğünüze ve ilginize teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   ruhi, rica ederiz, biz teşekkür ederiz.

 109. Arif dedi ki:

  Selamlar merhaba ben istanbul hadimkoy bölgesinde Arıcılıga heveslendim 2 yıl. Kadar önce arı. Aldim ve arı sayımi hep çıta takviyesi yaparak oğula gitmedim sonbaharda bölme yaparak denedim 2 yıldır boldugum arılar kişi çıkaramadan öldü ler toplamda 5 çıta ve anayi kabul etseler dahi
  Bundan sebep yeni sezonda sağ kalan 2 adımla çıkacağım ve 2 adet 5 çıkalı atı sparis ı geçeceğim ben karniyol irki arı ile çalışmaktayım evlere yakın olduğum için sakın arı olmalı sanki anılarım karniyol ve bir sıkıntım yok çoğalma amaçlı alacağım arıları doğru bir irk mıdır ve aynı zamanda sparis verince Nisa ayında nasıl nereden teslim. Alırım. 2 adet 5 çerçeveli rüşet Almayi düşünüyorum teşekkür ederim dönüşe müteakip sparis geçeceğim saygılarımla….

  1. Admin dedi ki:

   Arif, istanbul için genel olarak kafkas ve karniyol her iki ırkta uygundur. Eğer karniyol arı ırktan memnunsanız devam ediniz. Arılarınızı almak Kavacık mevkiine gelip alabilirsiniz.

 110. Erol atakul dedi ki:

  Çankırı dan 7 çerçeveli 7adet paket arı almak istiyorum teslimat ne zaman ve nereye oluyor

  1. Admin dedi ki:

   Erol atakul, Çankırı merkez ve ilçelerine teslim ediyoruz ve teslimat Nisan ayı içinde olacaktır.

 111. Erol atakul dedi ki:

  Anadolu ırkı arının varmı

  1. Admin dedi ki:

   Erol atakul, paket arı olarak anadolu arı ırkı yoktur ama ana arı anadolu olarak satışımız vardır.

 112. ali dedi ki:

  5 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı siparişi vermek istiyorum
  sipariş vermiş olsam sipariş teslimatları ne zaman yapılmaktadır

  Bayrampaşa /İstanbul

  1. Admin dedi ki:

   ali, Nisan ayı içinde teslimat yapılacak olup, teslimata yakın zamanda 1 hafta önce gibi şu gün gelip teslim edeceğiz diye bilgi veriyoruz.

 113. şeref dedi ki:

  sadece bir kovan arı almak istiyordum. Aydınlı Tuzla/İSTANBUL adresi için kamyonla en yakın nereye bırakabiliyor sunuz? veya tek kovanı kargoya mı veriyorsunuz?

  1. Admin dedi ki:

   şeref, yol üzerinden de arı kovanınızı alabilirsiniz yada tepeütü veya kavacık mevkiinden de alabilirsiniz.

 114. Çetin dedi ki:

  Paket Arı siparişi vermek istiyorum. Burdur ve Antalyaya nasıl gönderiyorsunuz.

  1. Admin dedi ki:

   Çetin, paket arıları kendi aracımız ile il merkezlerine ve ilçelere geliyoruz.

   1. Çetin dedi ki:

    Burdura paket arı getirebilirmisiniz sipariş vermek istiyorum.

    1. Admin dedi ki:

     Çetin, evet Burdur iline paket arı getiriyoruz. Paket arı teslimat yapacağımız iller burada bulunmaktadır bakın lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 115. ilyas çakır dedi ki:

  40 adet arı siparişi verdim 4 5 gün içinde de yarı parasını gönderecegim ben size sormak istedigim .. bu arıların analarını taşıma kovanına siz verip arı kabul etmiş şekildemi gelecek, yoksa küçük ana arı kutusunda ayrımı veya 2016 nın arı kovanını 9 ar çıtaya ayarlayıp mı göndereceksiniz ……Selamlar…

  1. Admin dedi ki:

   ilyas çakır, evet paket arıların hepsinde ana arı olup, kabul etmiş olarak gelecek zaten arılar toplama değil hepsi kendi başına arı kovanından aktarılmadır. Arılarımızın içinde 5 çerçeveli arılarda var 9 çerçeveli olan iyi arılarda var size 9 çerçeveli olan arı kovanlarımızdan ayarlayacağız.

 116. baria akturk dedi ki:

  geçen sene aldığım arılardan çok memnun kaldım. bu sene 4 adet alacağım ama izmir karaburun inecik köyüne getirebilirseniz. bizim aracımız yok maalesef.

  1. Admin dedi ki:

   baria akturk, paket arıları herkesin kapısına kadar bırakmak isteriz lakin, araçta diğer müşterilerimizin arıları da olduğu için bir an önce vakit kaybeten sahiplerine ulaştırmak. O yüzden dolayı yol üzeri ve belirli noktalara uğruyoruz. Eğer yolumuz üzeri ise ve bizi çok yoldan koymayacaksa bırakırız yada geçen yıl ki gibi aynı şekilde normal bir otomobil ile alıp götürebilirsiniz çünkü 4 arı çok kolay bir şekilde aracınıza sığar hatta 10-15 tane bile sığar.

 117. Bekir tunç dedi ki:

  Slm 1 konvan alsak oluyor mu

  1. Admin dedi ki:

   Bekir tunç, 1 adet olarakta paket arı siparişi verebilirsiniz.

 118. orhan dedi ki:

  selamün aleyküm 2016 yazışmalarınızı inceledim sipariş yazılarını ve sizin cevaplarınızı okudum bende arı siparişi vermek istiyorum ama alıcılardan hiç birinden sipariş verdim falanca gün siparişi aldım gibi teşekkür yazıları göremedim bu konuda güven acıklaması yapabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   orhan, yapılan yorumlar olacaktır ama nerde olduklarını size söylemem. Müşteri yorumları kısmına bakabilirsiniz yada diğer yazılarımız altında bununla ilgili yorumlar olacaktır. Aynı zamanda bizler genelde olumsuz bir durum olduğu zaman yazıyoruz genelde güzel ve olumlu yorumları yazmakta geç kalıyoruz.

 119. orhan dedi ki:

  özür diliyorum müsteri yorumları sayfanız dikkadimden kaçtı.. sayfayı inceledim.güven konusunda terettütüm kalmadı. saygılarımla

  1. Admin dedi ki:

   orhan, rica ederiz. İyi günler.

 120. MURAT dedi ki:

  Hayırlı işler 50 paket 7 veya 9 çerçeveli kovansız kafkas arısı almak istiyorum Kars ‘a gönderir misiniz?Gönderecek olsanız son fiyatınız ne olur lütfen e-posta adresime cevap yazar mısınız?

  1. Admin dedi ki:

   MURAT, fiyat konusunda bir şey yapamayız. Paket arı fiyatlarımız nakliye dahil olarak olduğu için uygundur. Kars iline normal olarak getirmiyoruz en yakın Erzurum ilinden alabilirsiniz ama sayı olarak 50 adet olursa getirebiliriz.

   1. MURAT dedi ki:

    cevap için teşekkür ederim dağıtım yapılan iller haritasını da sonradan gördüm kusura bakmayın

 121. savaş dedi ki:

  arı teslimatınız ankara için hangi aydadır

  1. Admin dedi ki:

   savaş, Mart ayı sonu gibi başlayıp Nisan ayı içinde Türkiye’nin bütün illerinde paket arı dağıtımları bitecektir.

   1. savaş dedi ki:

    teşekkür ederim.peki siparişleri en geç nezaman vermemiz gerekir

    1. Admin dedi ki:

     savaş, malum bu arıcılık her zaman istediğimiz tarihte ulaştırmak zor ama Mart sonu ve Nisan ayı içeresinde paket arılarınızı almış olacaksınız.

 122. Mehmet dedi ki:

  Dahavonce form doldurmustum 4 adet olarak. 5 adet oldu. Tekrar formmu doldurayim.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, paket arılar kargoya çıkmadan bu tür değişiklikleri yapabilirsiniz ama adet olarak yüksek olursa daha erken söyleyebilirsiniz.

 123. Ercan dedi ki:

  Denemek 7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket kaskas arı siparişi verdim(280TL).
  İnşallah istediğim gibi çıkar. Çorumda kullanacağım, İyi verim alırsam sonra 10 adet daha alacağım.

  1. Admin dedi ki:

   Ercan, paket arı siparişi için teşekkür ederiz. Merak etmeyin kesinlikle memnun kalacaksınız.

 124. Osman Ünal dedi ki:

  Merhaba admin ben Bilecik ten yazıyorum 2 adet 7 çerçeveli paket ari almak istiyorum ne yapmalıyım kargo ücreti olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Osman Ünal, paket arılarda kargo ücreti yok. Lütfen yukarıdaki yazılara veya şuradaki satılık arı yazsını mutlaka okuyunuz. http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 125. Osman Ünal dedi ki:

  Siparişi verdim 2 adet paket ari ödemeyi yapıcam inşallah bir hafta içerisinde.ne zaman elime ulaşır acaba teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Osman Ünal, Nisan ayı içinde paket arıları teslim alacaksınız ve araçlarımız ile kendimiz teslim ediyoruz.

 126. Hasan dedi ki:

  Adres değişikliği yapabilir miyiz sipariş vermiştim

  1. Admin dedi ki:

   Hasan, iletişim kısmında bulunan iletişim formunu doldurarak durumu belirtir şekilde yazabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 127. timur dedi ki:

  en az kaç kovan arı alabiliyoz

  1. Admin dedi ki:

   timur, paket arılarda sınırlama yoktur 1 adet olarak alabilirsiniz 1000 adet olarakta.

 128. senol akdemir dedi ki:

  kargo ucretı ne tutuyor acaba karabuk

  1. Admin dedi ki:

   senol akdemir, paket arı siparişlerinde kargo ücreti yoktur ana arı gönderimlerinde kargo ücreti vardır.

 129. ödeme şekli dedi ki:

  Senin PayPal’ınız var mı?

  1. Admin dedi ki:

   ödeme şekli, şuanda Türkiye’de paypal kullanılamıyor malesef. Kullanıldığı dönemlerde ödeme almıştık paypal üzerinden.

 130. Timur 52 dedi ki:

  Selamünaleyküm 2 kovan arı almak istiyorum siparişi versem ödemeyi Mart 2 de yapsam Nisan ayının ilk haftas göndere bilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Timur 52, as. Nisan ayı içinde paket arılar teslim edilecektir tam gün vermiyoruz. Nisan 1 ila 30 arasında teslim alabilirsiniz.

 131. Timur 52 dedi ki:

  Siparişi şimdi versem ödemeyi Mart 2 yapacam olurmu.birde ordu sahil bölgesinde karniyol arı uygunmudur

  1. Admin dedi ki:

   Timur 52, belirtmiş olduğunuz tarihte ödeyebilirsiniz fazla geciktirmeyiniz.

 132. Muhammet dedi ki:

  Daha önceden form doldurmuştum (aralık ayında) ödeme yapmayı unuttum. Yeniden form doldurmam gerekiyor mu? Ödemeyi pazartesi günü yapacağım.

  1. Admin dedi ki:

   Muhammet, siparişiniz listemizde 9 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu olarak bulunuyor yeniden vermenize gerek yoktur. Ödeme için şimdiden teşekkürler.

   1. Muhammet dedi ki:

    Ödemeyi yaptım biraz önce. Bu sene bol bereketli bir sezon olur inşallah. Size de kolay gelsin.

    1. Admin dedi ki:

     Muhammet, muhtemelen yarın gibi hesaba geçer konu ile ilgili olarak size dönüş yaparız. Teşekkürler

 133. Timur 52 dedi ki:

  Siparişi verdim ordu sahil bölgesinde için karniyol arı uygunmudur rakım düşük kışın en çok soğukta -2 ve 0 derece oluyor 2 aylık bir kış oluyor

  1. Admin dedi ki:

   Timur 52, sıcaklık olarak bulunduğunuz yer karniyol arı ırkı için uygundur.

 134. muharrem yıldız dedi ki:

  bana 100 adet kovansız arı nisan 1 ınde almak istıyorum yarısı kafkas yarısı karniyol izmit te teslim alacağım enaz 7-8 çerçefe olacak kovanlarımız var arılarım öldüğü içinbana uygun poşet arı kaç tl olur,

  1. Admin dedi ki:

   muharrem yıldız, getiririz istediğiniz arıları ve kaliteli bir şekilde. Fiyatlarımız standarttır ama adet olarak yüksek olduğu için toplamda yine yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıntılar için iletişim kısmındaki telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

 135. Cihadi dedi ki:

  Konya ili için hangi ırkı tavsiye ediyorsunuz? Rakım 1100-1250.. Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Cihadi, kafkas arı ırkı ile çalışma yapılabilir.

 136. Kerim uslu dedi ki:

  Selam ben istanbul dan kerim uslu size kasım 26 da 10 adet 9 çerçeve paket arı karniyol siparişi geç miştim ama siparişte bir değişiklik oldu 6 adet 9 çerçeve almak istiyorum güncellemenizi istiyorum ve ödemenizi yapıcam bana ulaşa bilirmisiz selamlar

  1. Admin dedi ki:

   Kerim uslu, gerekli paket arı güncellemesi yapılmıştır. Lakin, sizin o zaman sipariş verdiğiniz ile şuan ki paket arı fiyatlarında değişiklik olmuştur dikkat ediniz lütfen.

   1. Kerim uslu dedi ki:

    Selam anladım bu konuyu telefonda görüşsek siparişi garantilesek bende ödeme yapsam olmazmı sizinde benimde kafam rahat olsa saygılar

    1. Admin dedi ki:

     Kerim uslu, gün içinde bizi arayabilirsiniz. İyi günler

 137. Ali peker dedi ki:

  Kolay gelsin hatay merkeze paket ari gonderimi yapiyormusunuz 2 yada 2 kovan

  1. Admin dedi ki:

   Ali peker, Adana iline getiriyoruz ama Paket arı için Hatay biraz uzak kalıyor.

 138. Oğuz ön dedi ki:

  Adresiniz nerede biz sakaryadayız no varmı

  1. Admin dedi ki:

   Oğuz ön, iletişim kısmında bütün bilgilerimiz bulunmaktadır bakınız lütfen.

 139. Ramazan Özliman dedi ki:

  Selamun Aleykum
  Kolay gelsin oncelikle, siparis verdim az once odemeyide 10 15 gun icinde yapacagim. paket 1 den 2 adet karniyol birde karniyol ana ari 2 adet gonderme imkaniniz olurmu acaba

  1. Admin dedi ki:

   Ramazan Özliman, belirttiğiniz şekilde işleminiz yapılmış olup, telefon ile de bilgi verilmiştir.

 140. Ugur dedi ki:

  Kargo ile gönderim varmı

  1. Admin dedi ki:

   Ugur, hayır kendi araçlarımız ile paket arı dağıtımı yapıyoruz.

 141. Halil Ülger dedi ki:

  Slm aleykum hocam ben Kayseri Tomarza toklar köyünde küçük çaplı bahcemde taşımacılı değil sabit arıcılık yapıyoruz bizim arı ırkını sizden almak istediğim arılarla değiştirmek istiyorum bizim arılar ogula çok giden ve acayip derecede saldırganlar biraz araştırma sonucunda daha sakin ırkları n olduğu nu öğrendim siz bana hangi arı paketini almamı önerirsiniz.Tesekkurler.

  1. Admin dedi ki:

   Halil Ülger, as. Bölge olarak kafkas paket arı alabilirsiniz.

 142. Mustafa Yeniterzi dedi ki:

  Selamunaleyküm.2 kovan paket arı alacağım ama Konya merkez adrese teslimmi birde ödemeyi kredi kartı veya kapıda ödeme gibi bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Yeniterzi, Konya merkeze teslimatımız bulunmakta olup, kredi kartı ile ödeme almıyoruz. Eft ve havale olarak geçebilirsiniz.

 143. barış dedi ki:

  rize nin sahilde bulunan ilçelerine teslimatınız bulunuyormu, eğer varsa yaklaşık teslim tarihi nedir

  1. Admin dedi ki:

   barış, evet Rize ili ve ilçelerine teslimatımız vardır. Mart sonu itibari ile başlayıp Nisan ayı içinde teslimatlar devam edecektir.

 144. Tolga dedi ki:

  1 paket arı almak istiyorum,Bodrum Turgutreisteyim.Nasıl teslim edebilirsiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Tolga, yukarıda bulunan paket arı sipariş formunu doldurarak temin edebilirsiniz.

   1. Tolga dedi ki:

    Ben teslimat yöntemini öğrenmek istemiştim.

    1. Admin dedi ki:

     Tolga, kendi araçlarımız ile teslim ediyoruz. Sorularınız bütün cevapları yukarıda bulunuyor. Aynı zamanda buraya da bakabilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 145. Aytekin dedi ki:

  Arı kovanı getitrsem işine konurmu bu arılar nerede adres varmıparayı yerinde teslim edip arıyı alsam

  1. Admin dedi ki:

   Aytekin, erken ilkbahar için arılarımız şuanda Aydın ilinde bulunmaktadır. Gelip yerinden de teslim alabilirsiniz ama yine sipariş formunu doldurmanız gerekmektedir. Lütfen paket arı sipariş formunu doldurmayı unutmayın.

 146. NEVZAT dedi ki:

  SATIN ALDIĞIMIZ ARILARIN ADEDİ KADAR ADIMIZA DÜZENLENMİŞ BİR VERİYORMUSUNUZ

  1. Admin dedi ki:

   NEVZAT, gerekli evrak ve dökümanlar verilmektedir.

 147. Bekir tunç dedi ki:

  Konya tarafina teslimatiniz var mi olacak mi acaba

  1. Admin dedi ki:

   Bekir tunç, evet konya ili ve ilçelerine paket arı teslimatımız vardır.

 148. Berke dedi ki:

  Ben termo kovanda aricilik yapicam yer erzurum pazaryolu. Burada kekik cam kavak sogut ceviz korunga gibi bitkiler vardir ve hangi ari irki iydir kislar -20 yada -25 yazin ise 30-40 arasi

  1. Admin dedi ki:

   Berke, kafkas arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz.

   1. Berke dedi ki:

    Peki anadolu ari irki olmazmi

    1. Admin dedi ki:

     Berke, anadolu arı ırkı bir çok bölgede çalışır, biz paket arı ırkları arasında önerdiğimiz odur.

 149. Muhammet Avcı dedi ki:

  Kahramanmaraş andırın ilçesine teslimatıniz var mı

  1. Admin dedi ki:

   Muhammet Avcı, belirtmiş olduğunuz noktaya paket arı teslimatımız vardır.

 150. osman dedi ki:

  cerceve ölçülere nedir. aktardığımda benim kovanlara uyarmı

  1. Admin dedi ki:

   osman, çerçeve ölçüleri burada bulunmaktadır lütfen okuyunuz. http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 151. nusrat dedi ki:

  merhaba, ben 3 adat 9 çıtalı kafkas sipariş vermiştim. 2 adat daha eklemek istiyorum mümkün mi eğer mümkünse tekrar sipariş formu doldurmam gerekir mi. İyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, size 2 tane daha ekleyerek daha önce vermiş olduğunuz siparişlere ve ödemesini de teslimatta yaparsınız iyi günler.

   1. nusrat dedi ki:

    anladığım kadar benim daha form doldurmama gerek yok. yani siparişim 5 adet olarak tanımlandı herhalde.

    1. Admin dedi ki:

     nusrat, evet doğrudur kontrol işlemi yapıldığında 5 adet görülmektedir. 3 adeti ödenmiş ve 2 adeti teslimatta yapılacaktır.

 152. Adnan Akturan dedi ki:

  Selamlar,

  Benim önemli bir sorum olacak. 5 çerçeveli paketten aldığımızda nisan başında teslim ettiğinizi varsayarsak, bu kovanın populasyonu haziran başında kaç çerçeveye ulaşabiliyor? Şimdiden teşekkürler….

  1. Admin dedi ki:

   Adnan Akturan, mevsim şartları elverdiği sürece 10 çerçeveye rahat bir şekilde ulaşır.

 153. İlyas dedi ki:

  Selamün aleykum ben iki adet arı almak istiyorum Kastamonu Cide ilçesi Soğuksu bölgesindeyim siz nereye kadar getiriyorsunuz bu bölgeden başka sipariş verecek olanlar var ama insanlar guvenemiyor on yargılı cevap verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   İlyas, Kastamonu ilinin merkez ilçesine kesinlikle gelmekteyiz. İlçelerine gelme durumumuz sipariş sayısına göre değişecektir. Biz zaten o güveni oluşturmak için ödemenin hepsini almıyoruz belli bir kapora tarzında ödemeler almaktayız.

   1. İlyas dedi ki:

    Bu gün 10 kovan daha alacak biri var ama Şenpazar yada Cide ye gelebilirsiniz sayı artacaktır

    1. Admin dedi ki:

     İlyas, sayı 50 olursa Cide’ye gelme durumumuz vardır. Sayıyı yüksek tutarsanız sorun olmayacaktır.

 154. Serdar dedi ki:

  İtalyan paket arı satışınız var mı
  Ayrıca izmirdeyim en uygun İtalyan arısı dediler doğru mu

  1. Admin dedi ki:

   Serdar, italyan paket arı satışımız yoktur. Lakin, italyan ana arı satışımız vardır. Satışını yaptığımız arı ırkları ve ana arı ırkları için sitemizi inceleyin.

 155. mustafa yalnız dedi ki:

  merhaba ben şunu öğrenmek istiyorum arılarınız nerede yetişiyor gezgin arıcılık yapıyormusunuz aydın arısı muğla arısı bizim trabzon yöreinde olmuyor her nekadar kafkas ırkı denilmiş olsa dahi bal bile yapmıyorlar ben sipariş vermek istiyorum ama bu işte üç kağıtçılar çok kafkasdiyip aydın arısı muğla arısı gönderiyorlar hem arı bal yapmıyor hemde kışı çıkaramıyor bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

  1. Admin dedi ki:

   mustafa yalnız, muğla arısı denilen arı sarı bir ırka yakın olmaktadır. Kafkas arısı ise daha siyah ve kahverengi tarzındadır. Eğer size sarıya yakın bir arı geliyorsa Muğla arısı olduğunu düşünerek itiraz edebilirsiniz ve bunu telefi ederiz. Bizim arılar denildiği gibi kafkas, karniyol ve belfast ırklardan oluşmaktadır. Her şeyden önce güvendir. Daha önce alan müşterilerimizden de çok fazla olumlu dönüş almış bulunmaktayız. https://www.anaari.gen.tr/musteri-yorumlari/

 156. Osman dedi ki:

  Merhaba. 70 adet arı almak istiyorum. Çkale Yenice’ ye servisiniz var mı? Mart ayı içinde ulaşır mı?

  1. Admin dedi ki:

   Osman, evet Çanakkale merkez ve ilçelerine paket arı teslimatımız vardır sipariş verebilirsiniz gönül rahatlığıyla.

 157. Cihat dedi ki:

  Slm.Giresun Doğankentte otuyorum.Beş çerçeveli iki kovan siparişi vericem.Doğankente servisiniz varmı? Birde sipariş almaya devam ediyormusunuz?

  1. Admin dedi ki:

   Cihat, evet paket arı siparişleri almaya devam ediyoruz. Belirttiğiniz adreslerden geçiyoruz.

 158. aydın dedi ki:

  Konya ya teslimat nisanın başında olurmu birde konya merkezde hangi ırk ile çalışabiliriz

  1. Admin dedi ki:

   aydın, Nisan ayı 10-15 gibi olacaktır ama bu tarihler hava durumlarına göre değişebilir. Kafkas arı ırkı uygun olabilir.

 159. Uğur Güngör dedi ki:

  Gümüşhane Şiran ilçesinden geçme ihtimaliniz varmı,5-6 adet paket arı siparişi vermeyi düşünüyorum.Rakım 1600m civarında hangi tür uygun ve verimli olur.mart 15 de ôdeme yapsam ne zaman gelir.tşk.

  1. Admin dedi ki:

   Uğur Güngör, evet Gümüşhane iline teslimatımız vardır. Paket arı ödemesini dediğiniz tarihte yapabilirsiniz. Kafkas arı ırkı uygun olabilir.

 160. Muhammet Avcı dedi ki:

  2 adet paket arı siparişi verdim ama artırmak istiyorum iptal mi etmeliyim yoksa üstüne ek mi yapmalıyım

  1. Admin dedi ki:

   Muhammet Avcı, iletişim formundan durumu anlatarak yazabilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 161. Nihat dedi ki:

  Kayseriye 12 kovan almak istiyorum.Dağıtım ne zaman olabilir.Nisan ayı başı almak istiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Nihat, net tarih veremiyoruz ve Nisan ayı içinde mutlaka dağıtım yapacağız. Bu tarih ortalama Nisan 15 gibi olabilir.

 162. Murat dedi ki:

  Az önce üç adet paket arı siparişi verdim.parasının yarısını yatıracağım değilmi.

  1. Admin dedi ki:

   Murat, evet 5 adet altı paket arılarda peşindir ödemesi.

 163. Burhan dedi ki:

  Ilcelere direk dagitim yapiyormusunuz yoksa illerdenmi aliyoruz

  1. Admin dedi ki:

   Burhan, paket arı dağıtım yapılan iller burada bulunmaktadır. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 164. Fatih Ayvaz dedi ki:

  Selamlar, Kırklareli için karniyol cinsi arı seçtim bildiğm birşey yok, bir öneriniz varmı

  1. Admin dedi ki:

   Fatih Ayvaz, karniyol ve belfast arı ırkları ile çalışmalar yapılabilir.

 165. göktuğ dedi ki:

  hayırlı satışlar adıyaman gölbaşına arı gönderiyormusunuz 3 kafkas 3 anadolu 5 li paket

  1. Admin dedi ki:

   göktuğ, gönderiyoruz sipariş verebilirsiniz.

 166. Ahmet ÖZBAĞ dedi ki:

  Niğde iliine paket gönderebiliyor musunuz.
  Selamlar.

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet ÖZBAĞ, evet paket arı gönderimimiz vardır.

 167. Mehmet camuz dedi ki:

  İlk teslimatlar ne zaman başlayacak acaba tam tarih belli oldumu

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet camuz, Nisan ayının ortaları gibi muhtemelen 15-20 si ama hava şartlarına bağlı olarak erken ve ileri bir tarih ertelenme durumu olursa müşterilerimize bilgi veriyoruz.

 168. Ramazan hakkari dedi ki:

  Hakkariye paket gonderiyormusunuz

  1. Admin dedi ki:

   Ramazan hakkari, malesef uzaklık açısından şuanda o bölgeye paket arı sevkiyatımız yoktur.

   1. Ramazan hakkari dedi ki:

    Ya o zaman ben arilarimi Van’dan alırsam bir sorun olmaz sizin için.

    1. Admin dedi ki:

     Ramazan hakkari, paket arı dağıtım noktalarımız burada bulunmaktadır size uyan il varsa gelip alabilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 169. Kehribar dedi ki:

  Merhabalar, Ahmet Aslan adına 6 Adet sıpariş vermiştim ücretinin yarısını bugün itibariyle yatırdım adres Giresun /Doğankent. Sonrası için ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz

  1. Admin dedi ki:

   Kehribar, paket arı için ödemeniz teşekkür ederiz. Konu hakkında SMS bilgisi atılmıştır.

 170. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar sipariş formunu doldurdum ama ödemeyi kapıda yapmak istiyorum !

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, paket arılarda 5 adet altı ise peşin olarak, 5 adet ve üzeri ise yarısı peşin yarısı teslimatta yapılacak.

 171. Ramazan dedi ki:

  Merhaba Antalya ya gönderebiliyonuzmu ve şimdi sipariş versem Nisa’n 15 alırmıyım

  1. Admin dedi ki:

   Ramazan, teslimatlar Nisan 15-20 gibi olacaktır ama bu tahmini tarihtir hava şartlarına bağlı olarak ileri ve geri olabilir.

 172. İbrahim dedi ki:

  Bayburt a geliyormusunuz sipariş geçtim ama inş buraya dağıtımınız vardır

  1. Admin dedi ki:

   İbrahim, muhtemelen olacaktır siz yine siparişinizi geçebilirsiniz.

 173. ali dedi ki:

  dökme arı satışı var mı

  1. Admin dedi ki:

   ali, malesef dökme arı satışı yoktur. Arı satışı olarak yukarıdaki paket çeşitlerimiz bulunmaktadır.

 174. Levent aydın dedi ki:

  Merhaba abi ben Nevşehir Kozaklı ilcesindeyim sizden 8citali arı ayricada cinsi kafkasmi olması gerek nasıl göndereceğiniz arıları bana bilgi verirmisiniz hayırlı kazançlar.

  1. Admin dedi ki:

   Levent aydın, paket arı sipariş formundan hangi ırkı seçtiyseniz onu seçerek gönderiyoruz.

 175. bilal dedi ki:

  merhaba Kayseri nin Sarız ilçesine teslimat yapıyormusunuz (5-10 adet paket arı almayı düşünüyorum)

  1. Admin dedi ki:

   bilal, Kayseri ilen genel olarak teslimatlarımız vardır. Belirli noktalardan ve yol güzergahına yakınsa getirebiliriz sorun olmaz.

 176. Mustafa dedi ki:

  S.a admin ben 15 tane paket arı almayı düşünüyorum 7 cerceveli ancak paket arıda yığılca arısı göremedim ben yığılca karniyol ve Belfast almayı düşünüyorum fiyattada bir indirimini ölümü acaba saygılar

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, as. yığılca arısının paket olarak satışı yoktur sadece ana arı olarak satışı vardır. Malesef fiyatlarımız şuanda sabittir erken dönemdeki müşterilerimiz için belli indirimler olmuştur şuanda yoktur.

 177. Mustafa dedi ki:

  Ayrıca GUMUSHANE ye teslimatiniz varmi

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, evet Gümüşhane ile paket arı teslimatları vardır. Dağıtım illerini buradan görebilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 178. Mehmet camuz dedi ki:

  Merhabalar sitede farkli fıyatlar var hangisi uygulanacak yada düzenleme yapacakmısınız

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet camuz, bu sayfadaki fiyatlar ve sipariş formundaki fiyatlar son güncellemesi yapılan fiyatlardır.

 179. Zafer dedi ki:

  Merhaba corumdan ari siparis vermek istiyorum hangi ırk daha uyumlu olur bilgilendirebilirmisiniz tsk.

  1. Admin dedi ki:

   Zafer, kafkas veya belfast arı ırkı alabilirsiniz.

 180. BEKTAŞ BOLAT dedi ki:

  SİPARİŞ VERECEKTİM AMA ÇİFT KATLI SIFIR AHŞAP KOVANLI SEÇENEKLERİ KALDIRILDIMI

  1. Admin dedi ki:

   BEKTAŞ BOLAT, evet çift katlı ahşap kovanlı olan paket arı seçeneğini yakın zamanda kaldırdık. Tekrar siparişe koyduğumuz zaman sitemizde görebilirsiniz.

 181. Hüseyin dedi ki:

  İyi günler ben kırklareli bölgesinde arıcılık yapmak istiyorum bu bölge için hangi arı yı önerirsiniz ve şimdi sipariş verirsem paket arı kovanlı kaç gün sonra bende olabilir

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin, yukarıda bulunan paket arı seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Kafkas ve karniyol ırklarını alabilirsiniz.

 182. Mesut dedi ki:

  Şu anda 2 adet sipariş vereceğim ama nisan ayı içerisinde bana ulaşır mı
  Karabük Eskipazar

  1. Admin dedi ki:

   Mesut, evet Nisan ayı içinde Paket arılarınızı alabilirsiniz bununla ilgili olarak sizlere SMS bilgisi atıyoruz takip ediniz.

 183. Halit dedi ki:

  İzmire arı gönderiyor musunuz ve ha gi cins arı yı önerirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   Halit, belfast arı ırkı alabilirsiniz ve evet İzmir iline gönderiyoruz.

 184. İbrahim Ünal dedi ki:

  Selamünaleyküm Allah doğruluktan ayırmasın sevgili kardeşim. Arıcılığa hobi olarak başlamak istiyorum. İlk önce eğitimini almak gerekiyor dedik ve İsmek arıcılık kursuna başladım. Arı konusuna az miktarda aşinayım. Boş kovanım var. Çatalcada bahçemiz var.
  1 kovan arı ile uygulamalı pratik yapma düşüncem var. Öneriniz nedir. Arı sokmasından korkmam alerjik durum yok bir çok kez sokmasına rağmen sorun yaşamadım. Saf ırk düşüncesindeyim.Hangi ırkı tavsiye edersiniz. İyi çalışmalar ve bereketli kazançlar dilerim.

  1. Admin dedi ki:

   İbrahim Ünal, as. Karniyol arı ırkı alabilirsiniz ama arıcılı yapan birisi ile hareket etmenizi öneririz.

 185. menderes dedi ki:

  selam sayin yetkili denemek icin1 adet kafkas arisi tokatin resadiye ilcesine siparis verebilirmiyim erzincan yolu uzeri ,resadiye girisinden teslim alabilirim veya sizin belirleyeceginiz nokta en yakin neresi olur.cevabiniza gore siparis edip odemeyi hemen havale edecegim.istanbul,sariyer,tarabyadan menderes 05337662634

  1. Admin dedi ki:

   menderes, belirtmiş olduğunuz yerden teslim edebiliriz ve yoldaki duruma göre haberleşerek bilgi veririz.

   1. menderes dedi ki:

    sayin yetkili tesekur eder siparis bilgi fisini dolduruyorum eger bir eksiklik veya bir hatam varsa duzeltip bana donun lutfen.siparisimi bugun gecersem hangi ayin haftasi bana arim ulasir

    1. Admin dedi ki:

     menderes, Nisan ayının 15 ve 20 si gibi paket arıların dağıtımlarına başlayacağız konu hakkında sizlere bilgilendirme mesajları atılacaktır.

   2. menderes dedi ki:

    sayin yetkili tesekur eder siparis bilgi fisini dolduruyorum eger bir eksiklik veya bir hatam varsa duzeltip bana donun lutfen.siparisimi bugun gecersem hangi ayin haftasi bana arim ulasir.birde siparis takibini asil yapabilirim

    1. Admin dedi ki:

     menderes, size paket arı ile ilgili mesaj gelecektir takip ediniz.

 186. turgay dedi ki:

  cihan bey paket ari dahitimi ne zaman olacak trakya bolgesi hava sicakliklari 20 derece uzeri gidiyor buralarda bahar geldi ne zaman gelirler arilar

  1. Admin dedi ki:

   turgay, Nisan ortaları gibi dağıtmaya başlıyoruz. Merak etmeyin aynı yine arılarınız bizde gelişmekte olup, daha iyi şekilde gelecektir.

 187. Yüksel dedi ki:

  İyi günler izmir ilinde hangi arı ırkı çalışır bilgi verebilir misiniz

  1. Admin dedi ki:

   Yüksel, belfast arı ırkı ile çalışmalar yapabilirsiniz.

 188. hacı yusuf dedi ki:

  Merhaba ben 2 adet paket arı siparis i verdim Malatya ya nisan in kaç ina gelir

  1. Admin dedi ki:

   hacı yusuf, evet Nisan ayı içinde paket arıları ulaştırmaya çalışacağız.

 189. hasan dedi ki:

  merhaba ankara şereflikoçhisar güzergahından geçiyor musunuz?
  ankara ile aksaray yolu üzerinde..
  3 kafkas sipariş verecektim ona göre..

  1. Admin dedi ki:

   hasan, evet o tarafa arı sevkiyatımız vardır sipariş verebilirsiniz.

   1. Hasan dedi ki:

    Tam olarak hangi gün geliyorsunuz hocam? Ben Yeni başlayacağım 3 arı almayı düşünüyorum..

    1. Admin dedi ki:

     Hasan, bu ayın 15 ve 20 si dağıtıyoruz net tarihleri ve yola çıkmadan önce size bilgi veriyoruz.

 190. ziya ünal dedi ki:

  İyi günler 7 paket 9 çerçeveli kafkas ırkı arı almak istiyoruz. Kars dolaylarına getiriyormusunuz acaba ? Ve şuan sipariş versek ne zaman teslim edilir ?

  1. Admin dedi ki:

   ziya ünal, Erzurum iline kadar paket arı dağıtımımız vardır ona göre sipariş verebilirsiniz.

 191. Bora dedi ki:

  Bilecik’e teslimat yapacakmısınız?

  1. Admin dedi ki:

   Bora, evet Bilecik iline paket arı dağıtımımız vardır.

 192. Ercan dedi ki:

  Merhaba siparis verdigimiz ari varroa ve diger zararlilari muhteva etmez degil mi

  1. Admin dedi ki:

   Ercan, arılarımızı periyodik kontrolleri yapılmakta olup, çok fazla arı ile çalıştığımız için arıları hastalıksız ve sağlıklı olmak zorundadır.

 193. engin zengin dedi ki:

  Merhaba lar
  4 adet AHŞAP kovanım var bunların içinde citalarida mevcut
  Sadece ana arı alsam yeterli olurmu

  1. Admin dedi ki:

   engin zengin, paket arı olarak yukarıda bulunan usullerde satışımız vardır, onun dışında farklı satışımız yoktur.

 194. kalip çim dedi ki:

  bir adet beş çıtalı kafkas paket arı istiyorum tel 05355454460 telefonum her zaman açıktır

  1. Admin dedi ki:

   kalip çim, tabi ki yukarıda bulunan paket arı sipariş formunu doldurup gönderin lütfen.

 195. kalip çim dedi ki:

  ben rakımı yüksek olan erciyes bölgesinde yaşıyorum onuniç kafkas istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   kalip çim, bulunduğunuz yöre için kafkas arı ırkı uygundur yukarıdaki sipariş formu yardımı ile siparişiniz oluşturun lütfen.

 196. Mehmet camuz dedi ki:

  Arılarımız ne zaman geliyor mesajlarınızı bekliyoruz:)))

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet camuz, inşallah bu ay sonuna kadar arılarınızı almış olacaksınız.

 197. Recep Güler dedi ki:

  Erzurum’a Mayısın İlk Haftasımı Teslimat Yapacaksınız???

  1. Admin dedi ki:

   Recep Güler, Nisan sonu ve Mayıs başı gibi Erzurum ili ve çevre illere paket arı teslimatlarımız yapılmış olacaktır.

 198. Mesut ünlüsoy dedi ki:

  8 çıtalı 5 kovan alacağım bugün alsam nevşehire geliyormu ve ne zaman elimde olur

  1. Admin dedi ki:

   Mesut ünlüsoy, evet Nevşehir iline paket arı teslimatları vardır. Dağıtım yapılacak illere buradan ulaşabilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

   1. mesut ünlüsoy dedi ki:

    peki ne zaman elimde olur

    1. Admin dedi ki:

     mesut ünlüsoy, yukarıda teslim tarihleri bulunmaktadır okuyun lütfen.

 199. mehmet inçika dedi ki:

  admin benim verdiğim tüm arılarımın KARNİYOL cinsi olmasının unutulmamasını rica ederim iyi çalışmalar sabırsızlıkla bekliyoruz

  1. Admin dedi ki:

   mehmet inçika, merak etmeyin sizin arılar karniyol ırkı olarak listemize yazılmıştır. iyi günler

 200. Sadık Emekdar dedi ki:

  Çerçeve olarak arı alımı yapmak istiyorum kovan ile alıp sonrasında kovan iadesi mümkün mü. Kendi kovanıma koyacağım. Karsta yaşıyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Sadık Emekdar, zaten biz hem kovan ile hende kovansız veriyoruz. Nasıl paket usulleri olduğuna dair ayrıntılar yukarıda bulunmaktadır.

 201. Bayram dedi ki:

  12.ayda 1adet 9 çitalı kafkas siparişi vermiştim.ücretinide yatırdım.Yine aynı dönemde sayıyı 2 ye çıkardım.2. Paket arının ücreti teslimatta verirsin denildi.Umarım 2.sparişim unutulmaz.Ayrıca haftalık bilgilendirme mesajı gelmiyor.

  1. Admin dedi ki:

   Bayram, merak etmeyin paket arınız ile ilgili gerekli bilgiler alınmıştır herhangi bir yanlışlık olmaz. Lakin, siz yine konunun teyidi için telefon ile görüşün lütfen. Yoğunluktan dolayı mesaj atamadık kısa süre içinde atacağız.

 202. Handegok dedi ki:

  Merhaba paket arı satışının içinde ana arı da mevcut mudur? Paket arının ücretini size hemen geçsem ne zaman teslim alabiliriz?
  Tekirdağ Hayraboluna istiyoruz, Karniyol arısı.
  Teşekkür ederim.
  Hayırlı işler dilerim.

  1. Admin dedi ki:

   Handegok, Nisan sonu ve mayıs başı gibi paket arılarınızı alabilirsiniz. Yukarıda bulunan sipariş formunu doldurabilirsiniz.

 203. Mustafa dedi ki:

  S.a kardeş paket arı siparişi vermek istiyorum GUMUSHANE ilindeyim simdi sipariş vermek ne zaman elimize ulasir

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, Nisan ayı içinde bir teslimatımız var yetişirse Nisan ayı yetişmez ise Mayıs ayı başı gibi teslim edilecektir.

 204. Mustafa dedi ki:

  Ayrıca iki çeşit fiyat var hangisi doğru onu anlayamadım mesela 5 çıta fiyatı nedir

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, sipariş formunu doldururken görmüş olduklarınız güncel paket arı fiyatlarıdır.

 205. Mustafa dedi ki:

  S.a ben 15 adet 5 citalı paket arı olarak sipariş formunu doldurdum adresi GUMUSHANE merkez olarak girdim ancak bir sorum alacakti arıları köye goturecegim merkezden 30 km uzaklıkta köye getirme şansınız varmı olursa sevinirim saygılar

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, bizim aracımızda fazla arı yüklü olduğu için vakit kaybetmeden en son noktaya götürmek zorundayız. Doblo ve kango vb araç olursa istediğiniz şekilde götürebilirsiniz.

 206. Mustafa dedi ki:

  Teşekkürler bir sorum daha olacak 2 veya 3 gün içerisinde parayı yaptıracağım ama paranın yarısını şimdi yarısını mal tesliminden oduyoruz demi mayısın ilk haftası teslimat olursa benim için daha iyi olur saygılar

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, evet yarı ödeme önce, yarısı ise teslimatta alınmaktadır.

 207. nusrat dedi ki:

  Merhaba benim öğrenmek istediğim iki konu var;
  1-Artvin e paket arılarınızı Karadeniz sahil yolu üzerinden mi yoksam Erzurum tarafından getiriyorsunuz.
  2- paket arıların teslimi bizzat kendimiz gelemesek bir yakınımıza teslim edilir mi?İyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, karadeniz sahil yolundan geliyoruz ve bir başkası da sizin adınıza alabilir imza karşılığında.

 208. Mustafa dedi ki:

  İyi günler.Benim toplam da 13 adet paket arı siparişim var.Merakımı mazur görün ilk defa paket arı alıyorum.Arıları akşam mı teslim ediyorsunuz?Teslimatta sanırım arılara bakma sansımız yok.Herhangi bir sıkıntı olursa telafi ediyor musunuz?Saygılarımla.

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, arılarda herhangi bir zayiyat veya beğenmediğiniz iade yada telafi durumu olmaktadır. Bulunduğumuz noktadan akşam çıkıyoruz o şekilde dağıtmaya devam ediyoruz.

 209. Uğur Güngör dedi ki:

  Paket arı 1 den 5 çerçeve siparişim var.Kovan ölçüsü ne olmalı,çerçeveli geliyorsa ölçüsü nedir.

  1. Admin dedi ki:

   Uğur Güngör, çerceve ölçüleri yukarıda yazmaktadır.

 210. Ömer Kuzey dedi ki:

  Erzurum Tortum ilçesi 1600 metre rakımlıdır.Karniyol bu bölgede iş yapar mı? İki gün içerisinde sipariş verirsek arı ne zaman teslim edilir?Erzurum merkezden teslim alabilir mıyız?

  1. Admin dedi ki:

   Ömer Kuzey, Mayıs ayı içinde teslim alabilirsiniz.

 211. Necati dedi ki:

  5 çerçeveli Paket Arı-1 sipariş etmiş ve ödemesini de yapmıştım.
  Farkını göndersem bunu 8 çerçeveli Paket Arı-2 ile değiştirebilir misiniz?
  Rize-Pazar ilçesindeyim.

  1. Admin dedi ki:

   Necati, malesef şuanda arılarımızı ayarlamış bulunmaktayız.

 212. Baki Selçuker dedi ki:

  Kafkas arı alıp ücretini ödemiştim.yakında arılarım gelecek boş kovanım var içinde ana arısıda bullunan 5 çıta kafkas arı ilave etmek istiyorum ücreti ne kadar ödemeyi teslimatta yapsam olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Baki Selçuker, paketler ile ana arılar aynı anda gelmiyor. Paket arıları biz kendimizi taşıyoruz, ana arıları ise kargo şirketi getiriyor.

 213. nusrat dedi ki:

  Artvin ilinde dağıtımınız ne zaman olacak? İyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, bu ay sonu veya Mayıs ayının ilk haftası gibi olacak.

 214. ramazan gölcük dedi ki:

  Ben ramazan dün paket arı siparişlerim geldi bursadan
  kovana aktarırken arının bir paketi sarımtrak renkti diğeri standart arı rengindeydi
  ben kafkas istemistemiştim ama kovanlardan farklı tonlarda arı çıktı sebebi nedir.ayrıca ana arılarda işaret göremedim. kolay gelsin.

  1. Admin dedi ki:

   ramazan gölcük, ana arıların hepsinde işaret olmuyor ve olanlarında bir kısmı silinebiliyor, karışarak size belfast ırkı arı gelmiş olabilir.

 215. Mehmet Özçelik dedi ki:

  Karabük teyim. 7 adet paket arı siparişim var. Ne zaman teslim edeceksiniz.Sms de nisan ayı içi demişsiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Özçelik, evet Nisan sonu kadar teslimatlar devam ediyor bi kısım yer Mayısın ilk haftasına sarktı ama arılar yine Nisan sonu itibari ile olan arıdan çok çok daha iyi olacaktır.

 216. Orhan dedi ki:

  İyi günler sitenizden 7 çerçeve Kafkas paket arı siparişi verdim. benim öğrenmek istediğim 7 çerçeveyi 1 kovana koyacağım bunların anası içinde varmıdır? Ayrı sipariş mi vermem gerekli

  1. Admin dedi ki:

   Orhan, her paket arı için içinde ana arısı bulunmaktadır. Eğer olmadığı durumunda yine ana arı telafisi yapmaya çalışıyoruz.

 217. Uğur Güngör dedi ki:

  Nisan 19 dan sonra dağıtım yapılacak ve Nisan ayı çıkmadan teslim almış olacaktık.Nisan ayı çıktı ortada sipariş yok.Gümüşhane/Şiran ilçesine, kars ilinden dağıtım başladıysa bir hafta geçti ne zaman gelecek.

  1. Admin dedi ki:

   Uğur Güngör, evet biraz geçikme oldu diğer müşterilere dağıttığımız için yolda oyalanma oluyor o yüzden dolayı bu hafta için mutlaka arılarınız almış olacaksınız.

 218. ismail hakkı kutlu dedi ki:

  sipariş verdim arılar ne zaman gönderilecek nasıl teslim alacağım

  1. Admin dedi ki:

   ismail hakkı kutlu, dağıtım yapılıp biten iller içinde değilseniz getirilir ama dağıtım yapılıp bittiyse gönderim yapamayız yeniden arayıp sorun.

 219. Murat dedi ki:

  Sayın ana arı yerkilisi denizliden 3 adet 7 çıtalı sıfır kovan siparişi vermiştim 30 nisana kadar teslim edilecek dediniz ama şu ana kadar gelen birşey yok.bilgi verirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Murat, paket arılarınız 1-2 gün içinde teslim edilecektir.

 220. Yavuz Küçüktepe dedi ki:

  Cihan bey, acaba Kayseri için teslimatı gerçekleştirdiniz de biz mi kaçırdık? Bu ara yoğunluk biraz fazla telefonu pek takip edemedim. 5 adet 7 çerçeveli paket arı siparişi vermiştim. En geç Nisan ayının 30’un da teslim tarihi belirtmiştiniz. Teşekkürler. ..

  1. Admin dedi ki:

   Yavuz Küçüktepe, kayseri tarafına salı veya çarşamba günü teslim edeceğiz.

   1. Yavuz Küçüktepe dedi ki:

    Kolay gelsin, teşekkür ederim.

 221. yasin dedi ki:

  merhaba giresuna teslimat ne zaman acaba mesaj gelmedi kacirdikmi acaba

  1. Admin dedi ki:

   yasin, cuma akşamı Giresun için yola çıkacağız.

 222. Fatih dedi ki:

  Selamun aleykum iki gun once araba çıktı mesajı geldi. Kastamonunun ilçelerine ne zaman ulaşır

  1. Admin dedi ki:

   Fatih, ertesi güne Kastamonu iline gelecektir.

 223. İsmail saygı dedi ki:

  Günaydın 15 nişan için ana arı sipariş etmiştim bugün 3 mayıs kanola bitmek üzere trakyada bu günlerde gönderme imkanı yoksa bir işe yaramıyacak cevaplarsanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   İsmail saygı, ana arılar önümüzdeki hafta çarşambaya kadar gelecektir.

 224. Osman şahin dedi ki:

  5adet 7 çıtalık kafkas arısı aldım, 3 tanesinde ana arı yoktu ne yapmam gerekir.

  1. Admin dedi ki:

   Osman şahin, en kısa süre içerisinde ölen ana arılar yerine ana arı gönderimini yapıyoruz. Pazartesiye kadar ana arılar gelmiş olur.

 225. Ayhan dedi ki:

  Merhaba Kütahya’ya teslimat ne Zaman bu hafta içi kesin gelecek diye mesaj geldi ama henüz bir bilgi verilmedi.

  1. Admin dedi ki:

   Ayhan, normal olarak biz Kütühya iline arı dağıtımını yaptık ama alamayan müşterilerimiz var yaklaşık olarak 1 hafta için yeniden dağıtmaya geleceğiz.

 226. turgay dedi ki:

  trakya bolgesine ne zaman geleceksiniz benim arilar ilk partide gelmedi

  1. Admin dedi ki:

   turgay, bir hafta 10 gün içinde yeniden gelmeye çalışacağız. İlk partiden neden alamadınız acaba?

 227. ismail dedi ki:

  Ocakta sipariş ettiğim arım, Denizli için Nisan dağıtımında bana ulaşması gerekiyordu lakin mayısın ilk haftası oldu. Atılan mesajlarda bu akşam veya diğer akşam gelecek dendi. Fakat gelmedi. Nedenini rica edebilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   ismail, normal olarak 2 gün önce dağıtmak için gelecektir lakin sizde il olarak bize yakınsınız sağnak yağışlardan dolayı getiremedik muhtemelen yarın getireceğiz.

 228. Kemal dedi ki:

  5 er çıtalık 1 Kafkas 1 karniyol kovan arı almıştım kontrol ettim karniyol un anası ölü bilgilerinize

  1. Admin dedi ki:

   Kemal, pazartesi günü size 1 adet ana arı gönderimi yapılacaktır. Yoldaki nakliye sırasında bu şekilde ana arı kayıpları olabiliyor.

 229. Nizamettin Çakırtaş dedi ki:

  Paket arıların teslimatı dan sonra ana arı kaybı olduğunu tespit ettik. Durumu bildirdik. Gecikmeli de olsa 15 ana arı gönderildi. Kovanlara verdik. Teşekkürler Cihan bey. Güven tazelediniz.

  1. Admin dedi ki:

   Nizamettin Çakırtaş, hayrını görün inşallah.

 230. İsmet Uçar dedi ki:

  Merhabalar genc ciftci projesi icin 40 adet 7-8 citali belfast irki ari alsak alabilir miyiz acaba tesekkurler. Yer AMASYA

  1. Admin dedi ki:

   İsmet Uçar, tabi ki genç çiftçi proje kapsamında çalışmamız vardır buraya bakınız. https://www.anaari.gen.tr/genc-ciftci-hibe-projesi/

   1. İsmet Uçar dedi ki:

    Sizinle iletisime gecebileceğimiz bir telefon numarasi verebilir misiniz?

    1. Admin dedi ki:

     İsmet Uçar, telefon numaralarımız burada bulunmaktadır. https://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 231. Kubilay dedi ki:

  Bana ri gerek kovan siz alacağım ortalama 5000 TL veya 7500 TL fakat ödemesinin bir kısmını yapacağım kalanını sezon sonu yapmak istiyorum bu şekilde Ari satacak olanlar bana mesaj atsın

  1. Admin dedi ki:

   Kubilay, belirtmiş olduğunuz şartlara göre yukarıdan paket arı siparişi verebilirsiniz.

 232. samet dedi ki:

  Sayın Admin paket arıları kendiniz mi üretiyosunuz. Bu yıl sizden aldığım paket arı çok iyi çıktı. Sene ye de almayı düşünüyorum.

  1. Admin dedi ki:

   samet, evet paket arılar kendi üretimimiz olup, bu yılda gönderim ve teslimatlar yapacağız.

 233. Faruk DEMİR dedi ki:

  Üstad Gümüşhane Merkez’de 5 Arı ile arıcılığa başladım arılarım kafkas melezi biraz hırçın, Köyde evime yakın bir yerde bakıyorum çocuklar rahatsız oluyor sakin bir arı ırkı istiyorum tavsiyeniz hangi ırk olur Köyüm 1700 rakımda. Fikirlerinize göre sipariş vermek istiyorum 5 – 6 paket.

  1. Admin dedi ki:

   Faruk DEMİR, belirtmiş olduğunuz rakım gereği en uygun olanı kafkas arı ırkı ile çalışmaktır.

 234. Metin şeker dedi ki:

  Merhaba benim 3 kovan arım var, 3 ününde ana arılarını sizden aldım değiştirdim, yanlız arılarımın her 15 arının 2-3 tanesinin ayak boyun ve sırt kısımlarında beyaz renkte birşeyler var, bunlar hastalıkmı yoksa normalmi, gürüntüleri watsaptan size defalarca attım dönüş olmadı, sanırım yoğunluktan. Birde MART NİSAN GİBİ 4 adet 9 çerçeve arı alacağım bunun parasını şimdimi yoksa alırkenmi yatıracağım, birda kargoda ölen arı olursa tekrarmı gönderiyorsunuz, yoksa yeniden paramı yatıracağız, teşekürler

  1. Admin dedi ki:

   Metin şeker, arılar ile belirtmiş olduğunuz durum herhangi bir hastalık belirtisi olabilir yada arılar soğuğa maruz kaldıysa üşüdüyse de olabilir. Paket arı için yukarıdaki açıklamaları okuyarak sipariş verebilirsiniz.

 235. Ahmet Ç. dedi ki:

  Selamun Aleykum, Zonguldak ilinde bulunuyorum merkeze bağlı köyünden , arıcılığa yeni bağlayacağım eğitiminide aldım, sürekli araştırıyorum ve okuyorum. Tabi işin pratiği daha farklı oluyor. Ama ciddi olarak bu işi yapmak istiyorum. Bizim göbü köyünde kestane balı çıkarılmaktadır. Onun için 50 adet kovan ile başlamak istiyorum çift katlı sıfır kovan 9 çerçeveli olarak sonradan değiştirme derdi olmaması için bu şekilde fiyatınız var mı?

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet Ç., aleykum selam. 50 adet olarak sıfır kovanlı almak istiyorsanız yapabileceğimiz fiyatı veririz. Konu hakkında bizleri arayın yardımcı oluruz.

 236. necmi gani dedi ki:

  merhaba alırsak sizden gelen paketleri kullana biliyor muyuz yoksa başka bir kovana almamız gerekiyormu
  saygılar

  1. Admin dedi ki:

   necmi gani, eğer plastik kutulu olarak alıyorsanız onları başka bir kovana aktarmanız gerekir. İkinci el kovan ile alıyorsanız gerek yoktur ama ona da bal zamanı yine üstlük yanı ballık alıp koymanız gerekecektir.

 237. ismail dedi ki:

  iyi günler paket arı siparişi vermiştim adetini değiştirmek istiyorum yeniden sipariş formu mu doldurmalıyım

  1. Admin dedi ki:

   ismail, yeniden de doldurabilirsiniz veya telefon ile durumu anlatabilirsiniz. Yeniden paket arı sipariş formu doldururken adres kısmına daha önceki sipariş formunu iptal edin diye yazmanız yeterlidir.

 238. Murat Süme dedi ki:

  S.a ücreti yatırdığımız zaman lütfen yanlış anlamayın nasıl güvenebiliriz teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Murat Süme, as. Sitemizi iyice araştırın ve okuyun. Önceki yıllarda yapılan alışverişler hiç kimseyi mağdur etmedik. Daha önceki yıllar yapmış olduğumuz ticaret size güven verecektir.

 239. MEHMET TAÇ dedi ki:

  Admin ben
  3 kovan ( 6 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 300 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.) almak istiyorum fakat Ana Arı Kovanda mevcut mu? Yoksa ayrıca Ana Arı almak mı gerekiyor. Bunu öğrenmek istiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   MEHMET TAÇ, bütün arı kovanlarından ana arı oluyor. Paket arı siparişi verdiğiniz zaman içinde ana arısı da bulunur. Başka bir sipariş vermenize gerek yoktur.

 240. MEHMET TAÇ dedi ki:

  ADMİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 241. Şefik GÜNAYDIN dedi ki:

  Ben 4 adet kafkas arı siparişi verdim ama parasını yatırmadım. Giresun’da yaşıyorum.Buradaki arıcılık yapan arkadaşlar aklımı karıştırdılar. Ak denizden gelen arıların Giresun’a uyum sağlayamayacağını, çok çoğaldıklarını ama bal yapmadıklarını söylüyorlar bu yüzden tereddütteyim. Acaba dedikleri doğru olabilir mi? Daha önce Giresun’a arı gönderdiniz mi?

  1. Admin dedi ki:

   Şefik GÜNAYDIN, bölgenize uygun olan ırkı seçmelisiniz. Mecbur olarak akdeniz ve ege tarafında bulunmak zorundayız erken ilkbahar için. Bölgeniz için kafkas arısı ile çalışmalar yapılabilir.

 242. hasan dundar dedi ki:

  Selamün aleyküm Samsun’da oturuyorum gecen sene başladım arıcılığa ve iyi bir tecrübe edindim bazı konularda karniyol ile çalışıyorum bal verimi yüksek fakat yağmada yüksek kışlama zayıf Kafkas düşünüyorum sizinde görüsunuzü almak isterim ve Karadeniz bölge dağıtımının iz ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   hasan dundar, aleykum selam. Samsun olarak kafkas arısı olur ama karniyol arısı da iş yapabilir.

 243. Yavuz Darendelioğlu dedi ki:

  Vereceğiniz arılarda Varroa durumu hakkında bilgi verirmisiniz? Varroa bakımından tamamen temiz arılar göndereceğinizi varsayıyorum, ki olması gereken bu. Diğer taraftan en son ne zaman ve hangi varroa ilacı uygulanmış olacağını da bilmek isterim ki; sonrasında benim uygulayacağım varroa ilacının etkili olabileceği etkin maddeyi doğru şekilde planlayabileyim.

  1. Admin dedi ki:

   Yavuz Darendelioğlu, sayı olarak yükse arı ile çalıştığımız için arıları temiz ve hastalıklardan arınmış olması bizim diğer arılarımız için önemli bir faktördür. O yüzden dolayı arıların genel ilaçlaması ve bakımı düzenli yapılmaktadır. Sizin herhangi bir hastalığa yönelik bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

 244. nurullah kaya dedi ki:

  selamın aleyküm admin kardeş kocaeli iline verilen siparisler ne zaman teslim edilir bir planlamanız varmı

  1. Admin dedi ki:

   nurullah kaya, Mart sonu ile Nisan 15 arasında paket arılar teslim edilecektir. Hava şartlarına bağlı olarak bu süre değişebilir.

 245. Adnan ÇELİK dedi ki:

  3 Adet Kafkas cinsi 9 çerçeve 48+23 çerçeve boyutlu arı siparişimi verdim ve 500 tl kapora gönderdim..

  1. Admin dedi ki:

   Adnan ÇELİK, paket arı siparişiniz için teşekkürler. Akşam üzeri kontrol edilip size SMS ile bilgi verilecektir.

 246. Ahmet hasan dedi ki:

  Selamlar.. Rizeye ilk teslimat ne zaman yapabilirsiniz . Ona göre sipariş vereceğim teşekkürler…

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet hasan, Rize iline teslimatlar Nisan 1 ila 20’si arasında olacaktır. Yola çıkmadan 10 gün önceden haber veriyoruz.

 247. İSMAİL dedi ki:

  KONYA iline paket arı teslimatları ne zaman yapılacak.

  1. Admin dedi ki:

   İSMAİL, Mart sonu ile Nisan 20’si arasında teslim edilecektir.

 248. Onur dedi ki:

  Eskişehir e paket arı teslimi ne zaman ve teslimat nereden yapılıyor

  1. Admin dedi ki:

   Onur, Mart sonu gibi başlayacak olup ve Nisan ayında devam edecektir tam gün vermiyoruz Mart sonu gibi günler belli olarak ortalama bir tarih SMS ile müşterilerimize bilgi veriyoruz.

 249. Adnan dedi ki:

  Sakarya heybe rakım 750 m hangi arı dan siariş vermeliyim. Saygılar..

  1. Admin dedi ki:

   Adnan, karniyol arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz.

 250. tolga dedi ki:

  Gümüşhaneye sipariş vermek dağıtım ne zaman olur

  1. Admin dedi ki:

   tolga, Nisan ayı içinde teslim almış olursunuz. Nisa ayı başı itibari ile sonuna kadar teslim etmiş oluyoruz.

 251. İlkay kaygısız dedi ki:

  Bu ay paket arı siparişi vermiş olsam nezaman elimizde olur zonguldaktan yazıyorum Ve gelen arının ırkını nasıl anlayabiliriz

  1. Admin dedi ki:

   İlkay kaygısız, Nisan ayı içinde teslim alacaksınız ve ortalama 15 Nisan gibi teslim etmeyi planlıyoruz. Sitemizde ana arı ırkları bölümüne bakarak arılar hakkında ve renk olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 252. Adnan dedi ki:

  Kolay gelsin. Önümüzdeki hafta yani 20-25 mart arası kaporayı yatırsam Adapazarı geyve’ ye teslim ne zaman yapılır. Birde Adapazarı merkezdemi yoksa ilçelerdede teslim yapılıyormu?

  1. Admin dedi ki:

   Adnan, nisan ayı içinde teslimatları yapacağız ve net gün vermiyoruz. Nisan ayını ortalama 20 sine kadar dağıtımlar bitmiş olacak.

 253. tolga dedi ki:

  cihan bey formu doldurduk kaporayı yatırdık; formun size ulaştığını nasıl anlayacağız

  1. Admin dedi ki:

   tolga, sizi hem mail hemde telefonuza SMS gün içinde gelir.

 254. hasan54 dedi ki:

  selamlar. ben hasan ali algın.2 ayrı sipariş verdim 3 kovan karniyol 2 kovan kafkas..6 çıta 2.el kovanlı.toplam 5 kovan inşallah kafanız karışmaz.saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   hasan54, yok gayet net olmuş hepsi ikinci el kovanda 3 karniyol, 2 kafkas olarak kayıt altına alınmıştır. Teşekkürler

 255. Hasan öz dedi ki:

  İyi çalışmalar ben 15 adet 9 çerçeve belfast paket arı almak istiyorum erzincana teslimatınız hangi tarihte oluyor birde İlçelere teslimatınız varmı İliç veya Kemah

  1. Admin dedi ki:

   Hasan öz, evet Erzincan iline paket arı teslimatımız vardır. Teslimatını yaparız sorun olmaz.

   1. Hasan öz dedi ki:

    İlçeler ve tarih sorusuna cevap vermemişsiniz

    1. Admin dedi ki:

     Hasan öz, Erzincan için 15-25 Nisan aralığında teslim etmiş oluruz. İlçeyi merkez çok uzak değilse bırakırız yada yol üzeri ise bırakırız her şekilde merkezden teslimatımız vardır. Yol güzergahını kamyon şoförü ile daha iyi belirliyoruz.

 256. Erhan dedi ki:

  Selamlar, Çanakkale Ayvacık ilçesine ne zaman teslim yapabilirsiniz? Teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Erhan, evet çanakkale il ve ilçelerine paket arı dağıtımını yapmaktayız.

   1. Erhan dedi ki:

    Merhaba, çanakkale Ayvacık ilçesine ne zaman dağıtım yapacaksınız?

    1. Admin dedi ki:

     Erhan, Nisan ayının 10 ila 20 si arasında teslim edilmiş olacaktır.

 257. KADRİ AKIN dedi ki:

  Merhaba ANTALYA ve ilçelerine arı sparişleri ne zaman dağıtım yapılacak.

  1. Admin dedi ki:

   KADRİ AKIN, Nisan 15’e kadar teslim edilmiş olacaktır.

 258. AHMET dedi ki:

  SAYIN ADMİN SİVAS İLİ DİVRİĞİ İLÇESİNE SİPARİŞ TALEBİ VARMIDIR SİPARİŞ YAPSAK SIKINTI OLURMU

  1. Admin dedi ki:

   AHMET, siz verin sıkıntı olmaz nakliye konusunda yardımcı oluruz.

 259. Şefik GÜNAYDIN dedi ki:

  Ben daha önce iki adet arı siparişi vermiş parasını da yatırmıştım. Şimdi iki adet daha istiyorum. Önceki ile beraber gönderseniz bende parasını teslim alınca ödesem olur mu? Yoksa yeni bir sipariş formu mu doldurmam gerekiyor?

  1. Admin dedi ki:

   Şefik GÜNAYDIN, tamamdır paket arı siparişinizi eski çerçeve sayıları oranında 2 adet olarak artırılmıştır. Gerekli ödemeyi teslimatta yapabilirsiniz.

 260. Mustafa dedi ki:

  Mrb Paket arılar afyona ne zaman teslimat yapılacak

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, Nisan ayının 10-15 arasında en geç gelmiş olacaktır.

 261. Mustafa dedi ki:

  Tamam teşekkürler iyi çalışmalar

 262. Alp Boydak dedi ki:

  Arılarınız nerede bulunuyor, dağıtımı bu noktadan mı. yapıyorsunuz? Adana’ya dağıtım yapılmış. Belki başka yerlere buralardan geçerek dağıtım yaparsınız diye soruyorum. Böylece geçerken alabilirim.

  1. Admin dedi ki:

   Alp Boydak, size göndermeye çalışacağız hafta için yine size bilgi veririz.

 263. Alp Boydak dedi ki:

  Teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun çok büyük bir hizmet veriyorsunuz. Güveneceğimiz, bu işi bilen kişilerden arı almak ve bu hizmeti ayağımızda bulmak çok büyük bir şans. Bunun bilincindeyim. Videoları izledim, metinleri okudum ancak şimdi yazacağım sorulara cevap bulamadım. Sizden arıyı alan ve ilk defa arıcılık yapacak kişiler için şu bilgilere ihtiyaç var; Arıyı teslim alınca kovanın yer seçimi nasıl olmalı? Uçuş kapağını açıp kaç gün hiç müdahale etmeden beklenebilir? Arı gelmeden acil lazım olacak malzemeler nelerdir? Örneğin Kovanda şurupluk var mı? Varsa içinde şurup var mı? Varsa kaç gün yetecek kadar var? Ana arı olmama ihtimali yoktur ama taşınma sırasında ana arı ölümü yaşandı mı? Böyle bir ihtimal var mı? Kovanda kabartılmış ya da kabartılmamış boş çerçeve var mı? Aklıma ilk gelenler bunlar sizce gerekli olan başka bilgiler de varsa paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Alp Boydak, sorularınız çok güzel bununla ilgili sizin için kısa zaman içinde video paylaşım yine bu yorumunuz için linkini atarız. Ama videoyu youtube kanalı olan https://www.youtube.com/user/AricilikTR burayı takip ediniz.

 264. Mustafa Şen dedi ki:

  Merhabalar,
  Admin Sipariş formunu gönderdim ve ödemeyi yaptım 1/3 ini EFT yaptım..Fakat sadece emir girebildim..Malum Hafta sonu..! Pazartesi hesabınızda olacak..Eğer Yapı Kredi Bankası IBAN varsa,Emir girilen EFT yi iptal eder,hemen anlık havale geçerim.. Beni KARNİYOL suz bırakmayın lütfen.. 🙂 Bursa dağıtımı başladımı?Bursa Nilüfer ilçesine ne zaman teslim olur.? Teşekkürler Admin kardeş..Kolay gelsin
  M.Şen- Telf 0 54X XXX 6686

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Şen, 2 gün önce oraya genel dağıtımı bitirdik. Ama yine yolumuz üzeri sayılır eğer bırakma durumuz olursa bırakırız. Bırakamazsak farklı bir çözüm yolu sunacağız.

 265. usta dedi ki:

  gümüşhane nin kürtün ilçesine dağıtımınız var mı

  1. Admin dedi ki:

   usta, evet dağıtımımız vardır sipariş formunu doldurup gönderebilirsiniz.

 266. emre dedi ki:

  konya beyşehire tekrar gelecek misiniz

  1. Admin dedi ki:

   emre, yeni paket arı siparişi vermeyi düşünüyorsanız sipariş formunu doldurup gönderin duruma göre size bilgi vereceğiz. Biliyorsunuz oraya genel dağıtımımız bitti.

 267. mutlu ASIK dedi ki:

  Daha önce sipariş veren müşterilerimizin arıları bu ayın 23′ ine kadar hepsi teslim olacaktır diye yazmışsınız fakat ÇANAKKALE ili listede yok

  1. Admin dedi ki:

   mutlu ASIK, Çanakkale ilini de ekledik. Netlik olmadığı için yazmak istemedik.

 268. Hüseyin avni. dedi ki:

  Arıları bu gün aldım teşekkûr ederim durumları igi gözüküyor bunlara yarin otibarı ile şurup vermelimiyim yoksa gerekmezmi saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin avni, evet şurup verin. 2-3 günde bir şurupluğu doldurup bırakın bu dönemde takviye besleme gereklidir.

 269. Hüseyin avni. dedi ki:

  Hocam yeni ari aldim bu arilar bana cok saldiriyor bir yanlislikmi yapıyorum anlamadim gitti karminpl arisi yardimci olursaniz sevinirim
  Arilarimi dun aldim ondan olabilirmi.

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin avni., bu konuda daha önce açıklama yaptık arılar yoldan geldiği için bir hafta öyle olur ellemeyin biraz arılar normal düzenine girsin. Burayı okuyun lütfen. https://www.anaari.gen.tr/ari-alacaklarin-dikkatine/

 270. Orhan dedi ki:

  S.a Trabzon Kafkas arısı siparişi versek ne zaman geçer elimize

  1. Admin dedi ki:

   Orhan, önümüzdeki hafta o illere arı dağıtımı olacaktır sipariş geçebilirsiniz.

 271. Serhat dedi ki:

  Admin bursa için sipariş versem kısa zamanda gelirmi

  1. Admin dedi ki:

   Serhat, paket arı dağıtımı bu tarih itibari ile bitmiştir önümüzdeki yıl yeniden getirebiliriz yada adet olarak 40 ve üzeri ise yine getiririz.

BİR YORUM YAZ