Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Genel dağıtımlarımız bitmiştir ama talep durumuna bağlı olarak her zaman arı teslimatımız vardır. 40 adet üzeri siparişleriniz her zaman teslim edilir. Düşük adetlerde ve seneye paket arıdan haberdar olmak için aşağıda bulunan iletişim formundan bilgilerinizi bize gönderin lütfen. Yine şartlarımız hakkında genel bilgi sahibi olmak için aşağısını okuyunuz. Ekim ayı gibi yazımızda güncelleme yapılacaktır.

2019 yılı genel arı dağıtımları bitmiştir. Herkese teşekkürler. 2020 paket arı siparişleri 15 Ekim gibi alınmaya başlanacaktır. Tekrar bekleriz. Aşağıdaki yazılanlar 2019 yılı için yazılmıştır ve 2020 yılı için gerekli güncelleme yapılacaktır.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Nisan ayı dağıtımlarımız bitmiş olup, Mayıs ayı dağıtımları yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 340 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 380 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 420 TL
9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı:  FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Silkme Usulü Paket Arı): 2019 yılı için güncel fiyatı: 320 TL dir. Zaman zaman bu fiyat değişir. Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 320 TL (Plastik kutuda gelir)

PAKET ARI -3 (Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri var.

6 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 400 TL 
7 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL
8 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL 
9 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 

PAKET ARI -4 (Ahşap Tabanlı İkinci Katı İle Birlikte): Bu paketimiz 15 çerçeveli arılı bir kolonidir. Bunun ortalama 12-13 çerçevesi kapalı/açık yavrudan oluşur. Bal sezonuna hazır arı almak isteyenler için hazırladık. Özellikle kestaneye bölgesinde yüksek verim almak isteyenler bu paketi alması durumunda direk sezona girerek vakit kaybetmeden balını almış olur. Yeni kovanlı olup ve katı da var. Katında aynı zamanda 5 çerçeve arılı bir şekilde bulunmaktadır. Yani toplam 15 çerçeveli güçlü bir arı alıyorsunuz.

15 Çerçeveli Ahşap Tabanlı İki Katlı Kovanlı : FİYAT: 750 TL

Teslimat Tarihleri: Nisan ayı teslimatlarımız bitmiştir. 2020 yılı için siparişleri tarihleri Kasım ayı gibi buraya yazılacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız yeterlidir. Açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ve onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız. 40 adet üzeri olması durumunda her zaman teslimatımız bulunmaktadır.

Paket Arı (Satılık Arı) Haberdar Formu (siparişleri almaya başlayınca bilgi veriyoruz)

E-POSTA ADRESİNİZ (Mail adresiniz yoksa boş geçin)

TELEFON NUMARASI* (Cep telefon numarası)

HANGİ İL* (Bulunduğunuz il)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun.
ana arı siparişi

ana-ari

1818 Yorumlar

 1. Merhabalar. Kütahya bölgesindeyim. Arıcılık ile ilgili araştırma yaparken sitenize rastladım ve 1 yıla yakındır takip ediyorum. Birçok videonuzu izledim. Emeğiniz için teşekkürler. Sizden sipariş vererek arıcılığa başlamayı düşünüyordum ama sipariş dönemini kaçırınca bölgemizden 2 ayrı yerden 1 er kovan alarak 2 kovanla bu işe başladım. Kovanın biri çok sert, kapağını açar açmaz çıtaların üzerine çıkıyorlar ve saldırıyorlar. O kovanla çalışmakta zorlanıyorum. Başlamadan soğutacak beni. Aldığım kişi ırkının kafkas olduğunu söylemişti.
  Yeni sipariş döneminde sizden kafkas ırkı siparişinde bulunacağım. Bu saldırgan arının da anasını sizden almayı düşündüğüm kafkas ana ile değiştirmeyi planlıyorum. Sizin kafkas ırklı arılarınız benimkiler gibi saldırgan mıdır. Siparişi ona göne vereyim. Şimdiden teşekkürler.

  • Tabi ana arı değişimi de yapabilirsiniz.Arılar zamanla melezleşerek orjinalliğini kaybettikten sonra sertleşebilir. Ana arı değişimi de yapabilir aynı zamanda bizden normal çerçeveli arı da satın alabilirsiniz. Gerekli açıklamalar yukarıda bulunmaktadır.

  • Tamamen maskesiz çalışabileceğiniz kadar bir arı yok bizde malesef. Biraz sakin olur ama yine o da fırsatını bulunca sokar. Bazı arı ırkları daha sert olur bazıları daha sakin. Sakinliği olarak bilinen karniyol dur ama duruma ve arıya müdahale tekniklerine göre bu sert ve sakinlik oranı yine değişir.

 2. Merhaba,

  Bursa / Gemlik te ikamet etmekteyim, arılığı denize 500 m yükseklikteki köyümüzde kuracağım.
  Yeni başlangıç olarak 8 çıtalı 6 kovan ile başlamayı planlıyorum.Öncelikle hangi arı ırkı ile çalışmam daha uygun olacaktır.
  bilgi rica.

 3. Üretim yerinizi öğrenebilirmiyim,ayrıca kafkas arılarınızın,saf kafkasmı fbir melezimi olduğunuda merak ediyorum,paket arı satışlarınızın hangi ay içinde gönderileceğini siparişimizi verirken yaklaşık olarak kestirebilirmiyiz

  • İdeal olarak 4-5 kovan ile başlamak daha iyidir. Çünkü, kovanlar arasında kıyaslama yapma veya ölüm olması durumunda diğer arıları ile devam etmeniz açısından 5 kovan ideal olur. 2 kovan alırsınız birini yaşamaz, sonra kovanlar arasında bir kıyaslama yapıp tecrübe kazanmanız zaman alır.

  • Kafkas arısı bölgeniz için uygun olur ve en az 6 çerçeveli olarak alabilirsiniz. Çoğaltma işlemlerini çok farklı yolları var bununla ilgili olarak sitemizi biraz dolaşmanızı ve youtube’den özellikle Arıcılık TV kanalını takip etmenizi öneririz.

 4. Selamlar. Önümüzdeki sezon arıcılığa başlayacağım . Çanakkale Gelibolu da . Kovanları koyacağım yer yoğun çam ormanı ve çiçekli bölge . Sizden aktif halde kovan almak istiyorum. Hangi cins arı önerirsiniz ? Gelibolu’ya teslimatınız var mı ?

 5. merhabalar,
  sanırım benim gibi çok kişi arıcılık yapma merakı içinde.bu iş için anaari.gen’in çözümde yardımcı olabilecek nadir yetiştiricilerden biri.2 gün önce ön form doldurdum geçerli midir? Sakarya Geyve’de bir tarla aldım bahçeye çevirip meyve ve sebze ekmek istiyorum.(ticari olarak değil)2 kovan ile başlamak istiyorum.hangi arı cinsi olur? ve genel olarak bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz.Teşekkürler

 6. Kolay gelsin Cihan bey iyi bayramlar. Sizden aldığım 3 adet belfast ana arıyı bölme yaptığım kovanlara bıraktım. 48 saat sonra kek olan tarafı açtım. 3günde öyle bekledi. Bende tamamen açtım anaları kovana bıraktım, maalesef hepsini kestiler. Teknik olarak nerede yanlış yaptım bilemedim. Fikir almak isterim.

  • Hayır tamamen açmayacaksanız işçi arıların açmasını bekleyip o süre zarfında ise ana arının kokusuna alışarak anayı kabul edeceklerdi. O yüzden dolayı içine kek koyup, o kek yeme seresi içinde anayı kabul ederler. 3-4 güne kadar keki yemesi uzayabilir.

 7. Selam cihan bey ben sizden bir adet kafkas ari aldim bunu gecende böldüm ve bolunmus kovana lavrali çerçeve verdim boleli 4 gun oldu ve bu arilar lavrali degilde balli veya sadece kabartilmis cerceveye yüzük oruyorlar bu normal birseymi birde ordukleri 4 ve 5 adet ortalama abi ayni erkek yuzugune benzer tam anlamadim ne yapmaya calistiklarini ama yalanci ana ari yok ondan eminim bu konu hakkinda bana bilgi verirseniz cok sevinirim

  • Evet değişecektir ama şuanda sipariş almıyoruz Ekim ayı sonu gibi almaya başlayacağız. Evet Kars iline teslimatımız vardır. Şuanda ödeme almadığımız için siparişte almıyoruz. Ekim ayı sonu gibi almaya başlayacağız.

 8. merhabalar son aylarda arıcılıga yogun ılgı besledıgımden baya zamandır youtube ve sosyal kanallardan yapmıs oldugum arastırmalarda hep ana ari gen tr nın vidyoları ile bilgi sahıbı oldum oncelıkle sosyal aglardada gostermıs oldugunuz gayretten ötürü sizi tebrik etmek isterim…

  bu acıdan sızlerden ogrendımı kucuk bır kovanla icraata dokmek istiyorum akdeniz bolgesinde italyan arı bu konuda dogru bır secım olurmu? yada sızın onerınınz nedir YER: İSKENDERUN /HATAY
  GONDERMIS OLDUGUNUZ ARI PAKETİNİN İCERİĞİNDE ANA ARI VE İŞCİ ARILAR OLARAK MI GONDERIYORSUNUZ?

  SAYGILAR

 9. Merhaba arkadaşlar bazi sitelerde olumsuz yorumlar gördüm, dolayısıyla kendi yasadigim tecrubeyi aktarmak istiyorum.
  Nisan ayinda ankara da 1 kovan Anadolu arisi aldim 8 cerceveli. Amacim destek konisi kurup bu kovanla diger arilarimi takviye etmekti, ancak ari o kadar hizli gelistiki 8 cerceveli almis oldugum aridan 6 bolme yaptim. Yaptigim bolmelerden 2 bolme daha yaptim. Diger zayif gördüğüm arilarima cita destegi verdim. Ayni zamanda su an yaklasim 15 kg bali vardir herhalde 3 katli oldu. Bolge itibari ile asiri yagmur nedeniyle cogu kimse de bal iyi olmadi zaten. Ancak amacima cok fazla ulastim. Ana ari gen tr ye teşekkür ediyorum.
  Bölge ankara Gölbaşı
  0553 902 48 40

  • Mehmet bey, şeffaf olarak bütün yorumları yayınlıyor. Hakaret ve iftara olmadığı müddecet. Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Millet olarak genelde olumsuz şeyleri yazmayı seviyoruz ama olumlu ve güzel dönüşümleri sizler gibi bize özelden çok kişi yazmaktadır. Memnun kalmanıza sevindik.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here