Paket Arı Siparişi

Paket Arı Siparişi2019 Yılı Paket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…
ANA ARI GEN TR olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol, belfast ve anadolu arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların çerçeveleri olmaz. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ile Nisan ayı içinde yapılacaktır. Türkiye geneli dağıtım vardır. Dağıtımlar havanın ısınmasına bağlı olarak sıcak illerden soğuk illere doğru yapılmaktadır. Dağıtım zamanı geldikçe buraya hangi illere dağıtıldığı günlük olarak il il yazılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak Avrasya Arıcılık olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz.
6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Tabanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Arı kovanların resimleri aşağıda bulunmaktadır. Polen tuzaklı değildir. 
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap olmaktadır.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Tabanlı): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Arı kovanlarımıza ait resimler için aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz. Plastik tabanlılar polen tuzaklıdır.
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  400 TL (Taban plastik olmaktadır.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik olmaktadır.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik olmaktadır.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik olmaktadır.)

ÖDEME OLARAK: Ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir ve başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ödemeyi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

PAKET ARI SİPARİŞ FORMU (Doldurunuz)

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Adete göre yarısını kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediğiniz mesajınız)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001

ana-ari

637 Yorumlar

 1. 4adet arılı çerçeveli ve kafkas melezi ana arılı polen tuzaklı kovan fiyatınız ve nezaman teslim edebilirsiniz. Konya ereğliden yazıyorum

  • Ahmet yildiz, Mart sonu ile Nisan ayı içinde teslim ediyoruz. Böyle bir tarih vermemizdeki sebep; hava yağışlarına bağlı olarak hareket etmekteyiz. Fiyatlar ile ilgili yukarıda yazmaktadır.

 2. 1.PAKET ARILARIN İÇİNDE ANA ARI YENİ Mİ VERİLMİŞTIR.
  YOKSA GELİNCEMİ VERİLECEK.

  2. ANKARA BÖLGESİ YAKLAŞIK 1100 RAKIM BU BÖLGEDE YABANİ ARI YAĞMASI ÇOK YAŞANIYORMUŞ.
  BUNA GÖRE EN RANDIMANLI OLAN HANGİ SİNS OLMALIDIR

  • Ankara dan MURAT BALÇIK,
   1) Paket arı içinde ana arılar bir önceki yıldan verilmiş kışı geçirmiş ana arılar olacaktır. Hazır verilmiş olarak size gelecektir.
   2) Kafkas ve anadolu ırkları ile çalışabilirsiniz ve arıları güçlü tutmalısınız ki yabani arılar rahatsız etmesin.

 3. Selamlar…
  Kemer ANTALYA ( kemer merkez ) için teslim tarihiniz ne zaman olur.. ??
  Kemer’in yüksek kesimleri için 1000 mt. ve üstündeki rakım’da çalışabilmesi için hangi ırkı satın almam gerekir

  ( Benim bölgem aşırı kar yağışı alan bir yer değil Ancak…Yüksek RAKIM olduğu için İlkbahar ve sonbaharda ani yağmur ve soğuk geçişleri oluyor hatta yazları bile ani yağmur geçişleri olabiliyor )

  • Ramazan, evet Sivas iline de paket arı dağıtımımız vardır. Nisan ayının 20’sinden önce orda olmuş olabiliriz belki daha erkende olabiliriz ama kesin tarih vermek yanlış olur. Kafkas ve anadolu ırkları ile çalışabilirsiniz.

  • aydin, Nisan ayının 15’inden önce arıları almış olursunuz. Daha erkende teslim edebiliriz ama o tarihlerde bazen aşırı yağmur ve soğuklar engelliyor. Bizim de amacımız bir an önce arıları sahiplerine ulaştırmak. Ne kadar erken verirsek bizim için o kadar iyi. Tabi çok soğuklarda da arıları götürdüğümüz zaman arılarda sorun yaşanıyor bizim bulunduğumuz yer sıcak orası soğuk olunca arılarda dengesizlik oluyor. Hava şartlarına bağlı olarak dağıtıyoruz ve dediğimiz tarihlerde vermiş oluruz.

  • Olcay esin, Mart sonu itibari ile başlayıp Nisan ayı içinde devam eder. Muhtemelen orası için nisanın 15’inden önce teslim edilmiş olur. Sipariş için yukarıda bulunan paket arı sipariş formunu doldurup gönderiniz.

  • Ahmet keskin, bulunduğu il için havalar geç ısındığı için nisan 15-20 arası teslim almış olursunuz. Öncesi tarihlerinden daha sıcak bölgelere dağıtım yapmaktayız. Eğer oraya erken getirirsek mevsimin ne olacağı belli olmuyor ve 10 Nisan gibi kar yağıyor ve bütün arının dengesi şaşıyor. Çünkü bizim bulunduğumuz yerde hava sıcaklıkları oraya gelirken 20-25 derece civarlarında oluyor. Erken getirerek arıları bu şekilde şok geçirmek istemeyiz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here