Satılık Arı Siparişi

satılık arı ve paket arı

Her yıl düzenli olarak kovanlı ve plastik kutulu paket arı satışı yapmaktayız. Kendi araçlarımız ile Türkiye geneli arı teslimatı yapıyoruz. Belirli tarihlerde ve günlerde yapılmakta olup, bununla ilgili olarak bu sayfamızdan duyuru yapılmaktadır. Detaylar için aşağıya doğru okuyunuz lütfen.

2022 yılı satılık arı siparişlerini almaya başladık.

Arı Fiyatları Güncellemesi: Ocak ayı itibari ile fiyatlarda değişiklik olmuştur. Ocak ayından önce sipariş verip, kaporasını gönderenler adet artırımı yapmaları durumunda yine eski fiyatlar geçerlidir. Lakin, siparişi geçmiş ama ödeme yapılmayan siparişler ise yeni fiyatlarımız geçerli olacaktır.

Değerli müşterilerimiz, kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.

2) Alacağınız arılar 8 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Bu yıl sadece plastik kutu ile teslim edilecek olup, eğer kovanlı almak isterseniz Avrasya Arıcılık firması üzerinden temin edebilirsiniz.

3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez. Arıların içinde zamanlar deforme olarak ana arının boyası çıkmaktadır.

4) Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz lütfen.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, anadolu ve yerli arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir. Ona göre liste yapılmaktadır.

6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa yorumlar kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden de yazabilirsiniz.

2022 SATILIK ARI FİYATLARI (Her şey dahil):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 8 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirdiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir önceki yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır.

Çerçeve Ölçüleri: Ölçü olarak 47,5*24 cm boyutlarındadır. Bu ölçülerde plastik kutulara konulmaktadır. Çerçeveler bakanlığı belirlemiş olduğu ölçüler doğrultusunda olup, kovanlarınıza aktarırken herhangi sorun yaşanmayacaktır.

8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin de üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır. Eski müşterilerimiz ve bizleri takip edenler bilir, daha önceki yıllarda daha az çerçeveli siparişlerde alıyorduk ama müşterilerimizden geri almış olduğumuz bildirimler sonucunda az çerçeveli arıların fazla randımanlı olmadığı bundan dolayı mevsimsel sıkıntılar yaşadıkları için bizlerde daha az çerçeveli almamaya karar verdik.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 850 TL

Plastik Tabanlı/Polen Tuzaklı Arı Kovanı: Bu yıl almış olduğumuz karar gereği ve daha aktif dağıtabilmek için arıyı kovanın içine aktarıp getirmeyeceğiz. Kovanlı olarak alacak olanlar, Avrasya Arıcılık firması üzerinden buraya tıklayarak kovan boş kovan siparişlerini daha öncesinde alması gerekmektedir. Farklı bir firmadan da kovan alabilirsiniz. Biz bildiğimiz için ambar konusunda vs. konularda daha uygun olacağını düşündüğümüz için oradan temin edebilirsiniz. Kovanın teknik özellikleri ve kalitesi hakkında ilgili firma üzerinden bilgi alabilirsiniz. Arı kovanı güncel fiyatı için Avrasya Arıcılık firması ile irtibata geçmeniz gerekir.
ana ari gen ari kovani

Bu şekilde biz arıları size teslim etmeden önce arılıklarınızda kovanları hazır bulundurmanız gerekir. Biz arıları plastik kutular ile verdiğimiz gibi normal kovanlarına aktarmanız gerekiyor. Teslim edeceğimiz paket arıların içindeki çerçevelere uyumlu kovanlardır.

Silkeme Paket Arı: Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir. Müşterilerdeki geri dönüşümden dolayı 2022 yılı içinde siparişi alınmayacaktır.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: Hava şartlarına bağlı olarak Mart sonu gibi ve Nisan ayı içinde yapılacak olup, soğuk illerimize ise Nisan sonu ve Mayıs başına bulabilmektedir. Genel dağıtımlar Nisan ayında olmaktadır. Güncel bilgiler içinde Paket Arı Siparişi buraya da bakabilirsiniz.

Satılık Arı – Paket Arı Sipariş Formu

  ADI ve SOYADINIZ

  CEP NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

  İL Adı (iliniz)

  İLÇE Adı (Merkez ise "merkez" yazın)

  PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket Arı Çeşidini Seçin)

  PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

  PAKET ARI ADETİ (Adeti yazınız)

  NOTLAR (Eklemek istediklerinizi mutlaka yazın)


  Ödeme Olarak: Almış olduğunuz paket arı adeti oranında ödeme yapılması gerekmektedir. 1 arı için 200 TL ödemeniz gerekmektedir yani her arı için 200 TL gibi bir kapora alıyoruz. Geri kalanı teslimatta alınmaktadır. Ödeme yaparken açıklama kısmına siparişteki telefon numaranızı yazmanız durumunda sipariş veren ile ödemeyi yapanın aynı kişiye ait olduğunu bilmekteyiz. Buradaki gaye sipariş verenin telefon numarası ile uyuşturmaktadır. Bazen müşterimiz sipariş geçiyor ama siparişteki telefon ile ödemenin açıklama kısmındaki numara farklı olunca müşterimizin siparişini onaylayamıyoruz. Ödeme sonrasında 24 saat içinde onaylandı diye SMS gelecektir eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki telefon numaralarımızdan ulaşmanız yeterlidir.


  Yoğunluktan dolayı yorumlara müsait oldukça cevap vermeye çalışıyoruz. Acil durumlarda Whatsaptan yazarsanız gün içinde mutlaka döneriz. Yoğunluktan anlık dönüş yapamıyoruz.

  guest
  1.8K Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments