Satılık Arı

Satılık Arı

Satılık Arı yada Paket Arı (2018 Yılı Paket Arı Satışı)

Geleneksel olarak her yıl dağıtımını yapmış olduğumuz arı satışını yine bu yılda yapacağız. 2018 yılı arı satışı için gerekli şartlar ve açıklamaları aşağıya yazacağız. Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile Mart ve Nisan aylarında teslim etmek üzere arı dağıtımımız vardır. 14.01.2018 tarihinde fiyatlar da güncelleme olmuştur. Daha önce sipariş veren müşterilerimiz yeni fiyatlar üzerinde değerlendirilecek olup, aradaki fark mahsup edilecektir.

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Bal Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıdaki okuyacaklarınız Mart ve Nisan ayında teslim edilecek olan paket arılardır.

Paket arı  ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarihler olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Paket arılar, ahşap ve plastik kutularda olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmakta olup, özelliklerini aşağıya yazacağız.

Satılık Arı olarak paket arı olarak bir kaç çeşit bulunmaktadır. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı, karniyol arı, belfast arı ırkı ve anadolu arı ırkı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bir önceki yılın ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır. Örneğin, 2018 yılında size teslim edilecek olan ana arı 2017 yılı ana arısıdır.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü geçen yılda aynı şekilde paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Geçen sene nakliye konusunda bazı sorunlar oldu bir kaç tane paket arı dağıtımını yapamadığımızdan paralarını iade ettik. Bu yıl paket arı ve dağıtımda inşallah hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım.

satılık arı kovan

PAKET ARI ÇEŞİTLERİ (Yazılı Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 6-7-8-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2018 Nisan ayında alacağınız ana arı 2017 yılının en son ayındaki ana arıdır. Bazı paket arılarımızın ana arıları 2017 yılı ana arısı da olabilmektedir. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 3-4 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 ve 2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 280 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 300 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıdan ortalama olarak 5-6 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 330 TL

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 6-7 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 370 TL

PAKET ARI 2 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 3 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. Aşağıda çerçeve sayılarına göre yavru ve açık yavru durumları yukarıda belirtilen çerçeve oranlarına göredir. Yani kapalı yavru ve açık yavru durumu bir kovan olacak şekilde eşdeğerdir.

6 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 300 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

8 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 390 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

DİKKAT: 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim vardır. Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca paket arılarda 3 adet altındaki siparişlerde ödeme peşin alınmaktadır. Belirtilen deme planına göre ödeme yapabilirsiniz. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

NOT: Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

PAKET ARI DAĞITIMI YAPILAN İLLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

TESLİMATLAR: 2018 yılı Mart sonu ve Nisan ayı içinde yapılacaktır.

ÖDEME PLANI: 3 adet altında verilen siparişlerin ödemesi peşin alınmaktadır. 3 adet üzeri vermiş olduğunuz paket arılar için yarı ödemesini önceden peşin alınmakta olup, geri kalanı teslimatta alınacaktır. Yine belli bir kapora karşılığında geri kalan ödemeleri kredi kartı ile kapıda teslim alınmaktadır. %6 kredi kartı farkı alınmaktadır.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri telefon ile DEĞİL paket arı sipariş formu aracılığı ile alıyoruz. 

PAKET ARI SİPARİŞİ


Bir önceki yazımız olan Karniyol Arısının Özellikleri başlıklı makalemizde karniyol arısının özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1170 YORUM
 1. Faris dedi ki:

  Selam bana kovan siz 30 ari petehi lazım nasıl bulabilirim fiyati nekadar

  1. Admin dedi ki:

   Faris, selam. Kovanlı ve kovansız farketmiyor bizim yukarıda belirtilen arı paketleri dahilinde göndermekteyiz.

 2. Admin dedi ki:

  murat aksoy, malesef canlı hayvan satışlarıda kapıda ödeme olmuyor ve ödeme önceden alınıyor. Güven konusunda herhangi bir kuşkunuz olmasın. Vermiş olduğunuz adres ile ilgili olarak rakım 600 civarlarındadır. Karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Yine bölgenizde arıcılar varsa onlarında fikrini alınız.

  1. Cihan dedi ki:

   Merhaba 1600 rakım Adıyaman Çelikhan dağları sert karasal iklim e hangi ırk gider

   1. Admin dedi ki:

    Cihan, rakım olarak ve bölge açısından kafkas arısı ile çalışma yapabilirsiniz.

 3. mustafa dedi ki:

  merhaba rakım 1250 konya ılgın karnıyol paket arı alsam onerırmısınız uyum saglarmı ayrıca olmeden gelırmı

  1. Admin dedi ki:

   mustafa, karniyol paket arı için bulunduğunuz yer uygun olmayabilir kafkas paket arılarından alırsanız daha iyi randıman alabilirsiniz.

   1. tolga kara dedi ki:

    karniyol arı soğuk’ dayanıklıdır diyosunuz sonrada o rakımda olmaz diyosunuz bu nasıl çelişki

    1. Admin dedi ki:

     tolga kara, evet dayanıklıdır ama bir kafkas arısına göre değildir. Siz rakım ile birlikte yazdıysanız ona göre bir şey diyebiliriz. Aşırı karasal iklim sahipse ve rakım olarak 1200 ve üzeri ise sıkıntı olabilir ama bu demek değildir ki kesinlik karniyol arı iş yapmaz yapabilir. Bizim yazdıklarım kesin olmayan tecrübelere dayalı görüşlerdir.

     1. Temel karaduman dedi ki:

      Bilgi için irtibat numaranız varmı.

     2. Admin dedi ki:

      Temel karaduman, https://www.anaari.gen.tr/sms/ irtibat bilgilerimiz buradadır.

     3. mahgmut dedi ki:

      hocam iyi günler adıyaman gölbaşına arı gönderiyormusunuz anadolu ve kafkas 3 er tane olurmu

     4. Admin dedi ki:

      mahgmut, evet gönderimimiz vardır sipariş geçebilirsiniz.

  2. Mehmet akif dedi ki:

   Kadinhanindayim 0506 551 44 77

  3. Ali dedi ki:

   Kafkas arı konya için idael ari bence kafkas alın derim

 4. ERSIN dedi ki:

  MERHABA ADIM ERSİN BEN YOZGAT ILI SORGUNDA ARICILIK YAPMAKTAYIM RAKIM YAKLAŞIK 1100 IRKIM KAFKAS BELFAKS AMA NEDENSE SERT VE VERIMSONU YAGMA IRKIMI SORGUN GENELDE KEKIK GEVEN KORUNGA VE FIG AGIRLIKLI IRK TAVSIYENIZ NE OLMALI YAZBAZEN ASIRI SICAK KIS SERT GECMEKTE ANA IRKIMI KOMPİLE DEGISTIRMEK VEYUKSEK VERIMLI SIR GUZEL YAPAN KISA DAYANAN ARI IRKI OLMALI ILGINIZE TESEKKUR EDER BASARILAR

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, karniyol ve kafkas ırkları ile de çalışabilirsiniz. Yeni ana arılar fazla melez olmayan arılar dediğiniz şekilde yüksek verim alabilirsiniz ama aşırı meleze giden arılar orjinalliğini kaybetttiği için verim düşük olacaktır.

 5. Uğur Kırlangıç dedi ki:

  Paket arı ilgili haberinizi bekliyordum yayınlamanız iyi oldu ne kısa sürede siparişimi göndereceğim.

 6. yusuf uzun dedi ki:

  Erzurum tortum ilcesi1650 takım hangi cins uygun yusf uzun

  1. Admin dedi ki:

   yusuf uzun, bulunduğunuz yer için, kafkas ırkı olan paketlerimizden alarak çalışabilirsiniz.

   1. metin mert dedi ki:

    Bende arılar var satmak istiyorum Bilginize 50 arı var

    1. Admin dedi ki:

     metin mert, şuanda arı almıyoruz biz kendi arılarımızı satmaktayız. Teşekkürler

    2. Haydar dedi ki:

     Kaç tl ve neredesin

     1. Admin dedi ki:

      Haydar, mevsime göre arıların yerleri il olarak değişmektedir. Adres bilgilerimize iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

 7. Admin dedi ki:

  murat aksoy, bulunduğunuz yer için karniyol paket arısı alarak çalışabilirsiniz. Şimdi siparişleri almaya başladık ve ödemeleri Mart ayına kadar alıyoruz. Sipariş ve ödeme önceliğine göre siparişler gönderilecektir. Sipariş verdiğiniz sayfanın altında banka hesap bilgilerimiz vardır oradan yapabilirsiniz.

 8. Admin dedi ki:

  murat aksoy, içiniz rahat olsun paket arılarımızdan memnun kalırsınız. Söylemiş olduğumuz gibi karniyol ırkını seçerek buradan sipariş formunu doldurup gönderin lütfen…http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 9. Admin dedi ki:

  murat aksoy, iletişim bilgilerimiz burada bulunmaktadır… http://www.anaari.gen.tr/iletisim

 10. selçuk dedi ki:

  Merhabalar karniyol ırkı paket arı siparişi verdim.ödeme erken yapıldığında gönderim sırası da erken mi olucaktır?Manisa Köprübaşında arıcılık yapıyorum yöre olarak karniyol ırkı uygunmudur?Teşekkürler kolay gelsin..

  1. Admin dedi ki:

   selçuk, doğrudur paket arı siparişlerini verenler öncelik olarak ve bunlardan ödemesi yapanlar ise daha önce olarak gönderilecek şekilde listesini yapmaktayız.

 11. Ferhat SATIR dedi ki:

  hangi tarihte gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz ve nerden göndereceksiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Ferhat SATIR, Nisan ayının ilk haftası gibi paket arıların dağıtımı başlayacaktır. Yüklü miktarda sipariş verenlerin kendimiz götüreceğiz az olanları ise kargo şirketi ile Adana ilinden çıkışı yapılacaktır.

 12. Zafer alatekin dedi ki:

  Balikesir burhaniyede yasiyorum aricilik kursuna yeni basladim alacagim arilari baharda trakyaya yazin da mugla yoresine goturmeyi dusunuyorum hangi irki kullanmam mantikli olur

  1. Admin dedi ki:

   Zafer alatekin, her iki bölge içinde uyumlu çalışabileceğiniz arı ırkı karniyol arısıdır.

 13. Yunuszeren dedi ki:

  Düzce gölyaka Zekeriya köyü için hangi ırkı önerirsiniz acaba

  1. Admin dedi ki:

   Yunuszeren, alabiliyorsanız yığılca paket arısı almaya çalışınız ama alamıyorsanızda karniyol paket arı siparişini bizden verebilirsiniz ve verimde alırsınız.

 14. Yunuszeren dedi ki:

  Birde hediye ana arı konusunda bilgi vermenizi rica ediyorum

  1. Admin dedi ki:

   Yunuszeren, sitemizde ana arı konusunda yeterince bilgi bulunmaktadır, inceleyiniz lütfen.

 15. selim dedi ki:

  karadeniz sahil rakım 495 kestane için hangi ırk daha yatkın

  1. Admin dedi ki:

   selim, rakım olarak düşük bir bölge sayılır ve karniyol arı ile çalışabilirsiniz.

   1. selim dedi ki:

    teşekkürler en kısa zamanda sipariş verecegim

 16. selçuk dedi ki:

  cihan bey hesabınıza karniyol paket arı için 240 tl gönderdim.karniyol manisada uygun olduğunda ve memnun kaldığımda birlikte çalışmaya devam edebiliriz inşallah.inşallah umduğumu bulabilirim inşallh sakin ve verimli bi arıdır.kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   selçuk, karniyol paket arı ödemesi için teşekkür ederiz. Siparişinizin onaylandığına dair tarafınaz SMS bilgisi atılmıştır. İnşallah memnun kalırsınız ve kalacağınıza inanıyoruz.

 17. Mustafa Gedikoğlu dedi ki:

  Marmara bolgesi icin hangi irk arı tavsiye edrsiniz..?

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Gedikoğlu, Marmara bölgesi çok genel bir durum olmuş ama karniyol ırkı ile çalışmak isabetli olur diye düşünmekteyiz.

 18. halil aydın dedi ki:

  halıl aydın kocaelı karamursel bulunduğum bolge kstane veıhlamur hangı ırk tavsıye edersınız adresıh hseyın hoca mh ipeksokak aydın apartman ereylı karamürsel kocaelı selamlar

  1. Admin dedi ki:

   halil aydın, karniyol arı paket arıdan satın alabilirsiniz.

 19. Turker Ali Nidayi dedi ki:

  Yalova da ariciliga baslamak istiyorum hangi cinsi tavsiye edersiniz. Mayis ayinin ilk haftasi almayi dusunuyorum, ne zaman siparis vermem lazimdir.? Tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   Turker Ali Nidayi, siparişinizi şimdiden verebilirsiniz. Yalova ili için karniyol ırkını tavsiye ederiz ama yüksek rakımlı bir yer ise aşırı soğuklar olursa kafkas ırk arıyıda tercih edebilirsiniz.

   1. Turker Ali Nidayi dedi ki:

    Yerimiz tepe uzerindedir herhalde dediginiz gibi kafkas olmasi lazim, $imdi siparis verirsem odeme ne zaman yapilmali ve kovanla mi aliniyor? anlatirmisini. Tesekkurler.

    1. Admin dedi ki:

     Turker Ali Nidayi, http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari.html bu yazıyı iyice okuyun bütün sorularınızın cevapları aslında burada var. Siparişinizi verdikten sonra ödemenizi yaparsanız siparişiniz onaylanacaktır. En geç Mart ayına kadar ödemeleri alacağız şimdi sipariş veren müşterilerimiz için. Gönderimler sipariş veren ve ödeme yapanlar önceliğine göre olacaktır.

 20. kemal şafak dedi ki:

  sakarya bölgesi için hangi ırk arı tercih edersiniz tşkler

  1. Admin dedi ki:

   kemal şafak, sakarya için aşağı bölgelerde iseniz karniyol arı ırkı ile çalışmak doğru olur.

 21. kemal şafak dedi ki:

  sakarya bölgesi için kafkasmı karniyolmu tercih edersiniz kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   kemal şafak, hangi ırk ile çalışmanız gerektiği bir önceki yorumunuzda gerekli cevap yazılmıştır.

 22. Mehmet Ulusoy dedi ki:

  Selamünaleyküm
  Giresun göreke rakım 250 karniyola merakım çok kaçtane ana arı aldım bir türlü bal sezonuna çıkaramadım, karniyol cinsi arılarda kendi arasında farklı cinsleri var sanırım gri alanı daha iyimi yoksa fark etmiyormu teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Ulusoy, aleyküm selam. Karniyol ırklar genel olarak siyaha çalan renktir. Bulunduğunuz rakım gereği karniyol arı ile çalışmalısınız.

 23. FERHAT TEKİN dedi ki:

  Merhabalar,
  Sipariş vermek için önce ödemenin yapılması gerekiyor mu yoksa siparişi önce vermemizde bir sakınca varmıdır, ödeme için Nisan ayına kadar süresi varmıdır? Bilgi verebilirseni zsevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   FERHAT TEKİN, merhabalar. Siparişinizi her zaman verebilirsiniz. Tabi ki erken vermeniz sipariş önceliğine göre iyi olacaktır. Ödemeleri en geç Mart ayına kadar alıyoruz. Bunun öncesinden paket arı siparişi verip ve ödeme yapan müşterilerimizin gönderimleri öncelik olarak gönderilecektir.

 24. BURAK KÜÇÜKAYDINER dedi ki:

  KOLAY GELSİN BEN BALIKESİR BÖLGESİNDEN YAZIYORUM BİZİM İLE GÖRE SİZCE HANGİ ARI CİNSİ OLUR

  1. Admin dedi ki:

   BURAK KÜÇÜKAYDINER, bölge olarak karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz.

 25. Ahmet dedi ki:

  Merhaba, Uşak ili (rakım 650-700m), hangi ırkı tavsiye edersiniz? Bir de ilk paket arı alımında kullanma klavuzu/yönerge koyuyor musunuz? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet, merhaba. Rakım olarak karniyol paket arı ile çalışmanız doğru olacaktır. O şekilde bir klavuz koymuyoruz ama telefon ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine sitemiz aracılığı ile bütün sorulara cevap veriyoruz.

 26. abdullah kara dedi ki:

  50 kovan Kafkas arısı alsam manisa Turgutlu teslimi kaç lira olur

  1. Admin dedi ki:

   abdullah kara, hangi paket arıdan almak istiyorsunuz? 50 kovan ve üzeri için lütfen iletişim kısmındaki telefon numarasından arayınız bizi.

 27. İsa karslı dedi ki:

  Merhaba

  ben köyde yaşıyorum kargo köye kadar getiriyor mu? yoksa kargo şubesinden mi teslim alıyoruz? Ayrıca kargo aşamasında arıda poblem oluşuyormu? Havasızlık susuzluk? Kargoda telef olma durumu var mıdır?

  1. Admin dedi ki:

   İsa karslı, kargo şirketi ana arıyı sizin adresinizin bulunduğu yerdeki en yakın kargo şubesine getirmektedir. Kargodaki bütün kayıplar tarafımıza aittir. Yapmanız gereken kargo şirketi çalışanı yanında bizi arayıp durum hakkında bilgi vermeniz yeterlidir. Aynı zamanda satılık arı dağıtımlarında kendimizde dolaşmakta olup, bulunduğunuz yere yüklü miktarda alım varsa uğrarız kendi kamyonumuzla yoksa kargo ile göndeririz.

   1. İsa karslı dedi ki:

    Sipariş düşünüyorum fakat bu kargo meselesi düşündürüyor beni. Kargo şubesinde kovanı açıp bakmak çok mantıklı olmaz ancak arıları ruşetten normal kovana aktarırken zayi tespiti yapılabilir. Ayrıca sizin gönderm yaptığınız ruset kovan etrafı demirli üzerinde tutma kulpu olan mıdır? Yoksa kontraplaktan yapılan mıdır?

    1. Admin dedi ki:

     İsa karslı, kovan ağaçtan olmaktadır. Kovanın nasıl olacağına dair yukarıda bulunan videoyu mutlaka izleyin. Kargodaki kayıplar olarak yolda patlama veya başka türlü şekilde ziyan olanları olduğu zaman kargo için geçerlidir. Tabi kovanı açtınız içinde arı falan yok ise resimleri atarsanız watsap ile 0543 35 050 91 nolu telefon attığınız zaman yine mağduriyetinizi gideriyoruz.

     1. isa karsli dedi ki:

      Benim Köy Ankara konya yolu üzerinde sipariş versem kendimizin birakma durumu olabilir mi? Çünkü yaorum cevaplarindan okuduğum kadarıyla bazi yerlere kendiniz dagitim yapabiliyor musunuz hem de köy ana yol üstünde

     2. Admin dedi ki:

      isa karsli, kesin bir sözünü vermemekle birlikte yüzde doksan size bırakabiliriz. Evet dediğiniz gibi anayol olduğu için yapmış olduğumuz yol güzergahına göre bırakacağız. Siz siparişini geçin dağıtım günü yaklaşınca size SMS bilgisi atarak yine bilgilendireceğiz.

 28. RECEP dedi ki:

  Çankırıda ikamet ediyorum. Rakım 750 . İki paket arı alacağım . hangisini tavsiye edersininiz. birde gelen arıların çıta ölçüsü ne, 22 veya 24lük gibi elimizdeki mevcut kovanlarla sıkıntı yaşamayalım. saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   RECEP, karniyol paket arı alabilirsiniz ölçüler standarttır. Eğer soğuk ve sert bir iklim varsa kafkas paket arıyı da tercih ediniz.

 29. ömer dedi ki:

  merhaba nevşehir ürgüp ten yazıyorum 100 adet ve üstü 7 çıtalı paket arı alsak bunu ziraat bankası hayvancılık kredısıyle boyle bır proje hazırlıyormusunuz.ömer

  1. Admin dedi ki:

   ömer, devlet canlı arı desteği yoktur ama diğer arıdan başka her türlü desteği yapmaktadır. Proje kapsamından çalışmak istiyorsanız yardımcı olabiliriz bizi telefon numaralarından arayınız.

 30. Hasan dedi ki:

  Merhabalar ben 20 yada 25 Kafkas ırkı paket ari.almayi düşünüyorum ama sorum suki paket arılar geldiği de kargo unun yanında bunu açıp oo trol etmek olmayacak is kovana aktarırken düşününce gelen Arıların yarısı olmuş pekii ozaman nolacak ayrıca kovan Çitalar standart mi buda çok önemli kastamonu iline getirecek ama ilçede PTT kargodan başka yok ancak yakın illerden alabilirim teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Hasan, merhabalar. Tabi ki kargoda açıp bakma şansınız yok. Kargoda arı kovanının patlaması gibi durumlar olursa bu durumda kargo çalışanı yanında hemen haber verirsiniz. Arıları aldınız aktaracaksınız baktınız ki kovanda bütün arılar ölmüş o zamanda resimleri çekip bize 0543 350 50 91 nolu telefon numarasından watsapp ile gönderebilirsiniz. Size en yakın aras kargo şubesinden alabilirsiniz. Bu yıl muhtemelen paket arıları biz kendimizde getireceğiz.

 31. mustafa atabey dedi ki:

  Merhaba rizede orman gulu bizde komar bali denir uretimi yapiyorum yanliz uretim mayista baslar sadece 20 gun surer bu surecte arilarin en az 15 cerceve full olmasi lazim sizin gonderdiginiz 7 cerceve ari acaba mayis ayina kac cerceveye cikar verim alabilirmiyiz simdiden tesekkur ederim

  1. Admin dedi ki:

   mustafa atabey, merhaba. Paket arıların ilk parti dağıtımı Nisan 15 gibi bitmiş olacaktır. Bu tarihte elinizde 7 çerçeveli arı olması dediğiniz tarihte o düzeye ulaşacaktır. Çünkü zaten diğer peteklerde yavrulu olacağı için hızlı bir gelişim gösterip, sezona yetişirsiniz.

 32. murat aksoy dedi ki:

  Bir paketin anayın aldım inşallh yarın ikinci paketin de yarın ödemesini yararız bu arada cihan bey paketleme esnasında sizde bulunuyormusunuz ayrıca bir ana sıparışı versem olurmu?

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, bulunuyoruz ama her zaman denk gelmeyebiliyor. Eğer ana arı isteğiniz olursa bunu daha sonra ana arı gönderimlerde gönderebiliriz.

 33. ahmet dalgalı dedi ki:

  sattıığınız arıların kovanlarını özel mi yaptırıyorsunuz .iki kovan kafkas almak isterm ama, fiyatını anladım, göndereceğiniz arı miktarı düşündürücü. Kovan ölçüsünü belirtirseniz iyi olur.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet dalgalı, evet özel yapıyoruz 5 çerçeve ve 7 çerçeve sığacak ölçülerde yapılmaktadır. Kovan ölçüsü standart çerçeve ölçülerindedir. Göndermiş olduğumuz kovandaki çerçeve ordan satın alacağınız boş kovana tam uyacaktır.

 34. Engin dedi ki:

  Cankiri ya bağlı ankaraya 90 km bi koye koyacam kovanlari rakım 1050 ne tavsiye edersiniz 3 kovan alacam

  1. Admin dedi ki:

   Engin, Çankırı ile genel olarak kafkas ana arı ile çalışmaktadır o yüzden dolayı sizinde kafkas paket arıdan almanız gerekir.

 35. erdal başaran dedi ki:

  Paket arıları anlaşmamız olduğu ilgili kargo şirketi ile bulunduğunuz yerdeki kargo şubelerine göndermeteyiz. Sizlerde giderek bu kargo şubelerinden paket arılarınızı alabilirsiniz. demişsiniz.ptt kargo varmı.ben şile ağvadanım.ağvada sadece ptt var.şile 44 km.adrese teslim olmuyormu

  1. Admin dedi ki:

   erdal başaran, PTT kargo canlı hayvan gönderimi kabul etmiyor. Diğer kargolar ile çalışmaktayız ama istanbul için belki kendimizde size bırakabiliriz.

 36. murat aksoy dedi ki:

  Iki adet 7 çerveli sıparışi vermiştim tarafıma semes bir çrçeve sems geldi ikinci semse gelmedi?

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, ikinci paket arı siparişinizde onaylanmıştır. SMS yeniden atılacaktır.

 37. murat aksoy dedi ki:

  Tşkürler

 38. baris akturk dedi ki:

  Merhaba; Paket arılarda Çıta ölçüleri nedir acaba? Sizin arılarla arılara başlamak istiyorum. İnşallah soru saçma olmamıştır.

  1. Admin dedi ki:

   baris akturk, kovan ve çerçeve ölçülerimiz standarttır. Satın almış olduğunuz arı kovanı olduğu gibi girecektir çerçeveler. Arı kovanını arıcılık malzemeleri satan bir yerden veya sürekli arı kovanı yapan bir marangozdan almayı unutmayın. İlk defa arı kovanı yapan ve standartlara dikkat etmeden yapılan arı kovanı size sıkıntı çıkaracaktır.

 39. ALİ ALBAŞ dedi ki:

  BEN ARICILIĞA YENİ BAŞLAYACAĞIM BOLUNUN İLÇELERİNDE YÜKSEK RAKIMLARDA ARICILIK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HANGİ ARI IRKINI TERCİH ETMEMİ TAVSİYE EDERSİNİZ. KARGO NASIL OLUYOR. GÜN IŞIĞINDA KAPALI KALMASI NASIL MÜMKÜN OLUYOR KOVANLARIN TAM ANLAYAMADIM. AYRICA PAKET FİYATLARI TEK KAT RUŞET KOVANLI FİYATLARIMIDIR.

  1. Admin dedi ki:

   ALİ ALBAŞ, http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ bu yazıyı yani yukarıda yazılanları lütfen baştan aşağıya iyice okuyunuz ve sorularınızın cevabı orada vardır.

 40. ALİ ALBAŞ dedi ki:

  bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

 41. Mürteza Eroğlu dedi ki:

  Adapazarı’nda kışlatıyorum,yazın Sivas(Zara) veya Trakya’ya gidiyorum.Paket arı için hangi ırkı tecih etmeliyim?

  1. Admin dedi ki:

   Mürteza Eroğlu, Trakya iline falan gidiyorsanız ve kış için ılıman yerde kışlattığınız için karniyol arı ırkını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 42. mehmet dedi ki:

  kırklareli babaeski için hangi tür arı öneririsiniz? teşekkürler kolaylıklar

  1. Admin dedi ki:

   mehmet, Babaeski yüksek rakımlı bir yerde iseniz kafkas ırkı ile yoksa daha aşağılarda bir yerde iseniz karniyol arı ile çalışın.

 43. ERTAN dedi ki:

  İzmir Torbalıda yaşıyorum arıcılık kursuna yeni başladım. hangi ırkı kullanmam mantıklı olur.

  1. Admin dedi ki:

   ERTAN, İzmir için karniyol arı ırkı ile çalışmak doğru olacaktır.

 44. ali dedi ki:

  ankara dan paket sipariş etmek istiyorum.inşallah memnun kalır ve sitenize yorum yazarım.

  1. Admin dedi ki:

   ali, tabi ki paket arı sipariş formununu doldurup gönderebilirsiniz.

 45. Mehmet Can Hindistan dedi ki:

  Çerçeve ölçüleri hakkında bilgi verirmisiniz? Geldiklerinde kovan değiştirmek gerekecek.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Can Hindistan, kovan ve çerçeve ölçüleri standarttır o yüzden dolayı ölçü konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

 46. Serdar2747 dedi ki:

  Selamun aleykum nisan başı arıları teslim diyorsunuz kafkas arısı nişan başı 3 çerçeveyi geçmez bu konuda bilgi verebilir misiniz

  1. Admin dedi ki:

   Serdar2747, aleykum selam; arılarımız Adana ilinde oluyor ve diğer kafkas arılardan birleştirme yönteme ile yapmaktayız. Adana ili o dönemde sıcak olduğu için hızlı gelişim göstermektedir.

 47. Serdar2747 dedi ki:

  Bartında köyde yaşıyorum rakım 400 yerli ırk diye birşey kalmadı hangi ırkla çalışacağıma karar veremiyorum .hem ana hemde arı alicam inşallah .yardımcı olurmusunuz

  1. Admin dedi ki:

   Serdar2747, rakım olarak düşük bir yerdesiniz karniyol arı ile çalışabilirsiniz. Eğer paket arı alacaksanız zaten paket arıların kendi ana arısı bulunmaktadır. Tabi ayrı ana arı siparişi de verebilirsiniz.

 48. raşit dedi ki:

  İyi günler
  Sipariş verdimiz paket arının anası saf kafkas mı olacak melezmi bi fiyat farkı olacakmı saf istersek
  Kafkas analar pasofmu
  Birde karpat arısı konuşmuştuk bu yıldan için gelebileceni söylemiştiniz bi sonuca ulaştınızmı
  İyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   raşit, kusura bakmayın iki gündür yorumlara yoğunluktan dolayı bakamadık. Geciken cevap için kusura bakmayın. Kafkas f1 olarak paket arı satışı yapmaktayız. Ana arı olarak saf kafkas ana arı satışımız vardır o gönderimleri Haziran ayı gibi olacaktır. Malesef karpat arısı ile ilgili şuanda bir çalışmaya başlayamadık ama araştırma aşamasındayız. iyi günler

 49. raşit dedi ki:

  Halen bi cevap alamadım
  Paket arı almayı düşünüyorum ama
  Damızlık kafkas almak istiyorum mayısta teslim olsada fark etmez nezaman verebilirsiniz
  Paket satışlarda saf kafkas veriyormusunuz

  1. Admin dedi ki:

   raşit, kusura bakmayın gecikmeden dolayı. Gerekli cevaplar bir önceki yorumunuzda cevaplanmıştır.

 50. raşit dedi ki:

  Haziranda saf kafkası paket satış olarak alma imkanımız olurmu
  Saf olsada melez olsada önemli degil aslında ama kayseride saf nasıl bi verim verecek onun için istiyorum camilininkini biliyoruz ama pasof nasıl olacak bizim bulundumuz yer itibariyle bölme arıdan randuman olmuyo
  Ben aslında karniyol meraklısıyım ama safını bulamıyoruz sizden aldım karniyol melezi yaza çıkarsa bakacaz ama o simsiyah uzun vücutlu saf karniyol hastasıyım malesef bulamıyorum
  Karniyolun safını gönderme imkanınız varmı

  1. Admin dedi ki:

   raşit, saf kafkas arı satışı şuanda yoktur. Saf kafkas ana arı satışı bulunmaktadır. Karniyolun safı yaklaşık olarak 500 TL civarındadır eğer almak istiyorsanız iletişim numarasından bizim ile irtibata geçiniz. Posof ana arı damızlığı saf kafkas ana arısıdır. Aynı üretim yeride macehal dir. Biz Posof’ta üretim yapmaktayız.

   1. Harun dedi ki:

    Satışlarınız bittimi acaba

    1. Admin dedi ki:

     Harun, şuanda satışlarımız bitmiştir eğer 40 adet üzeri ise getiririz ama daha aşağı adetlerde ise Kasım ayı gibi yeniden sipariş almaya başlayacağı ve Nisan ayında teslim etmiş oluruz.

 51. Murat aksoy dedi ki:

  Merhaba daha önce iki paket siparişi var şimdi tek bir ana sipariş etsem paketlerle gönderbilir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Murat aksoy, merhabalar. Ana arıların gönderimi ayrı olacaktır malesef paket arılar ile birlikte gönderemeyiz.

 52. Sami Uysal dedi ki:

  Hayırlı günler. İletişim için bi numara alabilir miyiz ?

  1. Admin dedi ki:

   Sami Uysal, iletişim bilgilerimiz burada bulunmaktadır… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 53. Ramazan dedi ki:

  Sayın admin arkadaşım ; Merak ettiğim bir kaç şey var. Sizlerde kaç kovan arı var ki herkes istediği kadar sipariş verebiliyor. Ayrıca kabul edelim siparişi verdik ödememizi yaptık arılarımızın gönderilip gönderilmeyeceğinden nasıl emin olacağız. Hatta arılar gönderilmezse bizim yapmış olduğumuz ödememizin geri alına bilme imkanı nedir? endişelerimi arkadaşların anlayabileceğini düşünüyorum

  1. Admin dedi ki:

   Ramazan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız ama biz yıllardır ana arı satışı zaten yapmaktayız ve adres bilgilerimiz ve site geçmişimize bakarak size bu konu hakkında güven verecektir. Mecbur olarak ödemeleri önceden almaktayız çünkü kargo canlı hayvan satışlarında kapıda ödeme almamaktadır. Tabi ki yine siz bir başka site için mutlaka şüphe duyun ve bakın sitelerine, adreslerine arayıp konuşun. Ayrıca eğer ana arı veya paket arıda gelmeme gibi bir durum olursa iade kesinlikle olur çünkü bir kaç ana arı veya paket arı için işimizi riske atmak istemeyiz bu işten ekmek yiyoruz.

 54. osman barut dedi ki:

  merhaba,
  kuşadasındayım hangi arı türü almalıyım.
  bir pakette kraliçe arı kaç tanedir.
  saygılar

  1. Admin dedi ki:

   osman barut, yukarıda bulunan yazıyı yenide okumanızı tavsiye ederiz yani burada bulunan yazı ayrıntıları okuyunuz iyice lütfen… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 55. ercan dedi ki:

  sayin admin siparisler en geç hangi tarihte elimize gecer

  1. Admin dedi ki:

   ercan, paket arılar için ilk parti Nisan 15 gibi bitirmeyi planlıyoruz.

 56. Ahmet dedi ki:

  Kredi kartından çekim varmı

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet, hayır paket arı satışında kredi kartı geçerli değildir.

 57. Halim dedi ki:

  Selamın aleyküm hocam Kafkas arılarda kemer kısmında kırmızılık varmıdır yani sır şeridinde kırmızı şerit yoksa 2 ad paket arı siparişi açıcam

  1. Admin dedi ki:

   Halim, aleykum selam. Kırmızılık gibi herhangi bir şey yoktur.

 58. Atıf kök dedi ki:

  ben kastamonu taşköprü ilçesinden yazıyorum geçen yıl 15 kovan arım vardı sonbaharda üç kkovana düştü birisi kara kovan bahara sağ çıkacakmı bimiyorum onun için bir paket yedi çıtalı kafkas arısı almak istiyorum saygılar

  1. Admin dedi ki:

   Atıf kök, tabi ki paket arı almak istiyorsanız burada bulunan formu doldurarak gönderin lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 59. Metin dedi ki:

  kışın Adana dan (23 rakımdan ) yaz aylarında 1500 rakımlı yaylaya ,alacağım arıları götüreceğim hangi ırk arıyı almam gerekiyor? Haziran a kadar adana da kalacaklar.selamlar…

  1. Admin dedi ki:

   Metin, yaz aylarından 1500 rakımlı yere çıkmanız arı ırkında herhangi bir değişilik yapmanıza gerek yoktur. Karniyol ırkı paket arı alabilirsiniz. Eğer kışlatma yaylarda olsa idi kafkas ırkı almanızı tavsiye edecektik.

 60. ibrahim dedi ki:

  Gaziabtepte ikamet ediyorym yabliz bir paket ari istesem temin edebilirmisiniz. Birde para idedikten nekadar sobra ari elimize gecer

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim, sorunuzun cevabı yukarıdaki yazının içeriğinde bulunmaktadır. Lütfen satılık arı yazısını yeniden okuyunuz.

 61. yunus kuzu dedi ki:

  Hayirli aksamlar hocam ben sakin ari irklari ile calismak istoyorum bana tavsiye ediceginiz irk birde ankaranin gudul ilcesinde arilarim yardimci olursaniz simdiden tesekkur ederim

  1. Admin dedi ki:

   yunus kuzu, genel olarak damızlık arılar sakindir ve bunlardan elde edilen f1 ana arılar da sakin olmaktadır. Ama belli bir zaman sonra ana arılar iyice melezleşirse arılar sert olur. Bizlerden temin edeceğiniz f1 ana arılar genel itibari sakin olacaktır. Ama ırklar arasından sakinliği ile bilinen karniyol arısıdır.

   1. yunus kuzu dedi ki:

    Hocam yada soyle yapabiliyomuyuz bes adet buckfast bes adet kafkas istesek temin edebiliyomuyuz ayni zamanda

    1. Admin dedi ki:

     yunus kuzu, karniyol ve kafkas ırkı olarak paket arı siparişi verebilirsiniz ama belfast paket arı satışımız şuan yoktur.

 62. yunus kuzu dedi ki:

  Hocam buck fast ve ya kafkas dusunuyorum buckfast oncaligim ancak bala yatkinligida guzel gorunuyo sizdeki buckfatlarin sakinligi nasil hocamm

  1. Admin dedi ki:

   yunus kuzu, paket arı olarak sadece kafkas ve karniyol ırkı vardır. Belfast arı olarak satışımız yoktur. Ama belfast ana arı satışımız mevcuttur.

 63. murat dedi ki:

  Selamin elevkum isparta icin hangi irk bura yada ugruyomusunuz bende almak istiyorumda

  1. Admin dedi ki:

   murat, aleykum selam. Isparta ili bulunduğu yere göre değişilik gösteriyor ama karniyol ırkı müsaittir.

 64. UĞUR dedi ki:

  MERHABA
  BATI KARADENİZ KARABÜK İLİNDE ARI YETİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
  HANGİ IRK ARI SİPARİŞİ VERMEM GEREKİYOR.
  SAYGILAR

  1. Admin dedi ki:

   UĞUR, sahil kenarında iseniz karniyol arısı ile yok daha yükseklerde arıcılık yapıyorsanız kafkas arısı ile çalışabilirsiniz.

 65. Kürşat dedi ki:

  merhaba ben 10 adet 7 çerçeveli arı almak istiyorum. şimdi sipariş versem en erken ve en geç ne zaman alabilirim? zaman çok önemli. yozgatta bu işi yapıyorum. erken almamız çok önemli.

  1. Admin dedi ki:

   Kürşat, en erken paket arı tarihleri olarak teslimatları Nisan 15 gibi yapılmış olacaktır. Nisan ayı ve Mayıs ayı paket arı alımları devam edecektir.

 66. Zulfikar Cankurt dedi ki:

  İyi çalışmalar ogulla ugraşmıycam ırk sizce hangisidir KARNİYOL mü yoksa kafkasmı ? Aydınlatırsanız sevinirim. Yer ç kale biga rakım 27 m .?

  1. Admin dedi ki:

   Zulfikar Cankurt, oğul her arı vermektedir ama damızlık ve f1 olan ana arılar daha az oğula gider yinede arıcının kovanı kontrol etmesi gerekir. Kovanı kendi haline bırakıp ne yaparsa yapsın derseniz arı içgüdüsel olarak oğul verir. Ama bulunduğunuz yer için en uygunu karniyol ırkı arıdır.

 67. UĞUR YILMAZ dedi ki:

  MERHABA

  SIFIRDAN YENİ ARI YETİŞTİRECEĞİM BİR KOVAN İÇİN KAÇ PAKET ARI SİPARİŞİ VERMEM GEREKİYOR.
  HER PAKETTE ANA ARI MEVCUT DEĞİL Mİ?

  1. Admin dedi ki:

   UĞUR YILMAZ, evet her paket arı kovanında ana arıları bulunmaktadır.

 68. cihan torun dedi ki:

  7 çerçeveli 1paket arı almak istiyorum karniol size nasıl ulaşabilir ve sipariş verebilirim

  1. Admin dedi ki:

   cihan torun, paket arı sipariş formunu doldurmak için burayı tıklayın lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

   1. mustafa dedi ki:

    Malatya/darende 50 veya 60 kovan paket arı alsam gönderiyormusunuz. Sayı çok olunca fiyat esnekliği varmı

    1. Admin dedi ki:

     mustafa, kovan sayısı belirttiğiniz şekilde olursa tek seferlik olarak size getirebiliriz. Parça parça olunca uzak noktalar ulaşma konusunda sıkıntı oluyor ama direk bir yer olursa getiriyoruz. Malesef fiyatlarımız belirtildiği şekildedir.

 69. cuneyt dedi ki:

  ben rızeden cuneyt suanda ıst dayım 2015 macahel arılarınla calısıyorum ve saf karnıol arısı almak ıstıyorum adresınızden arı alabılırmıyız arabamla gelıp secıp alabılırmıyım cunku ben arının anasını arısını kovandakı durumunu gormeden ıcım rahat etmıyo yavrucuruklune karsı kontrol edıp tamtakır bakıp almak ıstyorum nasıl yardımcı olabılırsınız *

  1. Admin dedi ki:

   cuneyt, tabi ki gelip alabilirsiniz ilkbaharda arılarımız Adana ilinde olacaktır.

 70. ali yiğit yıldız dedi ki:

  Dün 6 adet daha sipariş verdim ödeme dekontunu 72538274 nolu telefona sms gönderdim geri dönüş henüz alamadım. teşekkürler,

  1. Admin dedi ki:

   ali yiğit yıldız, paket arı için sonradan 4+6=10 adet olarak siparişleriniz onaylanmıştır.

 71. Alpay dedi ki:

  Merhabalar ben Yozgat Sorgundan yazıyorum..Sizden isteğim bana akilli, verimli ve bu çevreye
  uyumlu ana arı tavsiye etmeniz..Yeni başladım tam anlamiyorum benim arılar çok hirçinlar,en ufak bi harekette hemen sokuyorlar rahat çalışamıyorum bu yüzden…Teşekkürler…

  1. Admin dedi ki:

   Alpay, karniyol ana arı alabilirsiniz eğer arınız yoksa karniyol paket arı siparişi verebilirsiniz.

   1. Alpay dedi ki:

    Peki sipariş için hangi tarih uygundur,ona göre sipariş verem…

    1. Alpay dedi ki:

     Karniyol arının oğul verimi nasıl fazla çoğaltmak istemiyorum..Duruma göre 6 ana Arı,1 paket arı sipariş verebilirim…

     1. Admin dedi ki:

      Alpay, karniyol arı sakin olması ile bilinir ama gelişimi de güzeldir. Fazla meleze kaçan arılar oğul verimi fazla olur ve düzenli olarak ana arı değişimi yaparsanız oğula gitmeyecektir tabi ki arıcı olarak kovan için yapılması gerekenlerin yapılması gerekir.

    2. Admin dedi ki:

     Alpay, paket arı ve ana arı siparişlerini şimdiden alıyoruz. Gönderimler Nisan ayı başında başlayacaktır. Gönderim önceliği sipariş veren ve ödeme yapanlar olarak olacaktır.

 72. Alpay dedi ki:

  Rakım çok yüksek değil 1100-1200 civarı…Kış soğuk,yaz sıcak hangi arı ile çalışayım ona gore ana arı siparişi verecem…

  1. Admin dedi ki:

   Alpay, arı ve ana arı hakkındaki sorunuzun cevabı bir önceki yorumunuzda verilmiştir.

 73. HÜSEYİN FIRAT MAVİGÖK dedi ki:

  Merhaba, ben Şanlıurfa’ya bağlı bir ilçede bulunuyorum. Bölgem Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman üçgeninde bulunan bölgedir. Bu bölgede hangi tür arı yetiştirebilirim. arı yetiştiriciliği için en az kaç tane arı almam gerekir. Hangi kargoyla çalıştığınızı bilmiyorum ama bana yakın Birecik ilçesinde Aras ve Yurtiçi kargo bulunmaktadır. Beni bilgilenririseniz sevinirim. Kolay gelsin, sağlıkla kalın.

  1. Admin dedi ki:

   HÜSEYİN FIRAT MAVİGÖK, kargo olarak aras kargo ile çalışmaktayız. Sipariş verirken adres kısmına size en yakın olan kargo şube adını yazabilirsiniz. Sizin bölge için karniyol paket arı uygundur.

 74. murat aksoy dedi ki:

  Merhaba cihan abi benim bir arı oğulum var yanlız sanki yumurta
  alması zayıf ince bişey onun için bir adet sıpariş etsem olurmu olur de saygılar

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, tabi ana arı sipariş kısmından siparişinizi geçiniz.

 75. murat aksoy dedi ki:

  Abi yanlış olmasam siparişimi vermiştim iki gün önce kontrol etseniz

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, tamam teşekkürler daha herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. iyi günler

 76. Mustafa dedi ki:

  Kayseri için hangi ırkı önerirsinn.. Kafkas f1 ile çalışıyoruz ama düzen tutturamiyoruz.. Kışları -30 u goruyoz.. Karniyol dayanabilir mi.. Bide saf karniyol ana fiyatı nedir..tsekurler simdiden

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, kayseri için en uygun olanı kafkas F1 ve damızlık kafkas ana arı ile çalışınız. Karniyol arısı çok verimli olmayabilir.

 77. Sefer dedi ki:

  Hataya Kafkas ırkı arı istiyom sipariş versem ne zaman gelir

  1. Admin dedi ki:

   Sefer, Nisan ayının ilk haftası gibi paket arı dağıtımları olacaktır.

   1. Sefer dedi ki:

    Daha erken alamıyozmu

    1. Admin dedi ki:

     Sefer, malesef paket arıların gönderim Nisan ayı itibar ile başlayacaktır ama ödeme ve siparişleri önceden almaktayız.

 78. Mustafa dedi ki:

  Saf kafkas ve saf karniyol fiyatii nedir.

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, satılık arı olarak saf kafkas ve saf karniyol arı satışımız yoktur. F1 olarak satışını yapmaktayız. Ama saf kafkas ve saf karniyol ana arı satışımız bulunmaktadır.

 79. Erdoğan dedi ki:

  Balıkesir için karniyol almayı düşünüyorum. Geçen yıl aldığım anaları malesef tuturamadık. Bu yıl kovan almayı düşünüyorum. Kovan ölçüleri nasıl acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Erdoğan, çerçeveleri ölçüleri standarttır.

 80. metin dedi ki:

  slm bu arıları nerden temin edebiliriz ve nasıl alabiliriz

  1. Admin dedi ki:

   metin, bu yazının içeriğinde hepsi yazıyor lütfen baştan aşağıya okuyunuz. http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 81. ali osman dedi ki:

  merhabalar;belki yorumlarda vardır lakin okuyamadım.ana arı fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.

  1. Admin dedi ki:

   ali osman, burada ana arı fiyatları bulunmaktadır buyurun… http://www.anaari.gen.tr/2016-ana-ari-fiyatlari/

 82. ali osman dedi ki:

  merhabalar;belki yorumlarda vardır lakin okuyamadım.ana arı fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.ayrıca erzurum uzundere 1300 rakım.hangi ırkı önerirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   ali osman, kafkas arısı ile çalışabilirsiniz diğer sorunuz için bir önceki yorumunuza cevap olarak yazılmıştır.

 83. serdar dedi ki:

  selamün aleyküm arkadaşlarla arı alıcaz toplamda 100 adet çivarı fiyatta indirim oluyormu bartına teslim yapabilirmisiniz .ırk garantisi varmı bizleri cok kandırdılar kafkas dediler adanadan cok yumurlayan arı verdiler yiyecek yetiştiremedik .

  1. Admin dedi ki:

   serdar, aleykum selam. 50 adet üzeri alımlarda indirim yapabiliriz hangi ırk diyorsak o ırktan göndermekteyiz içiniz rahat olsun. Ayrıntılar için iletişim kısmındaki numaraları arayabilirsiniz.

 84. Kayserili dedi ki:

  Saf kafkas ananın fiyatı nedir sayfada bulamadım.. Yollarken sertifikasi ile mi yolluyorsunuz..

  1. Admin dedi ki:

   Kayserili, sertifikanın fotokopisini gönderebiliriz isterseniz buraya bakınız… http://www.anaari.gen.tr/damizlik-ana-ari/

 85. Mustafa dedi ki:

  Saf karniyol ananın fiyatı nedir sayfada bulamadım.. Suni tohumlama mi analar.. Yoksa karantina bölgede mi ciftlestiriyorsunuz..teslim tarihimiz ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, damızlık olarak üretimi yapmış olduğumuz sadece kafkas ana arı vardır. Karniyol damızlık ana arı lar yurtdışı menşeilidir.

 86. kadir dedi ki:

  merhaba
  İstanbul şilede arıcılık yapmak istiyoruz, sahil ve rakım düşük ne önerirsiniz ? 5 adet paket satışınızdan almayı düşünüyorum. bölgede genelde anladığım Kafkas türleri var. yinede İtalyan arısı daha uygun olmaz mı?

  1. Admin dedi ki:

   kadir, bölgeniz için kafkas arısı ve karniyol arısı uygun olacaktır. İtalyan arısı daha sıcak akdeniz iklimi olan yer için verim olur.

   1. kadir Akçay dedi ki:

    merhaba
    yorumunuza teşekkür ederim .siz olsanız tercihiniz hangisi olurdu. Yerleşim merkezine yakın olacağı için sakin olması tercihim sitenizden anladığım kadarıyla karniyol daha uygun fakat Türkiye’de Kafkas ağırlıklı tercih kafa karıştırıyor. ne yapalım karniyol uygun mudur?

    1. Admin dedi ki:

     kadir Akçay, sakinlik olarak karniyol daha uyumludur. Yerleşim yerine yakın olması çok etkilemez insanlardan 100 metre uzak olsun yeterli.

 87. Erdoğan dedi ki:

  ÖDEME İÇİN SÜRE VERİYOMUSUNUZ? 22 ŞUBATTA VERİLEN SİPARİŞ NE ZAMAN GELİR? BEN BALIKESİRDEYİM,YOL UZUN,ARILAR ZARAR GÖRÜR MÜ? ALT SINIR VAR MI? 2 KOVAN ALMAK İSTİYORUM. TŞKLR….

  1. Admin dedi ki:

   Erdoğan, satılık arı için siparişleri ve ödemeleri almaktayız ve gönderimler Nisan ayında olacaktır. Paket arı teslimatları 15 Nisan gibi bitirmeyi planlıyoruz.

 88. ismet öztürk dedi ki:

  Merhaba,
  Eskişehir, 830 kotlu Sündiken dağları güneyinde Kızılcaören köyünde ,bahçemde ceviz,kiraz şeftali,kızılcık,dut,elma armut ve üzüm gibi meyve ağaçlarının olduğu yerde 4-5 kovanlı arıcılık yapma planım var.kışları sert ve rüzgarlı (-15 bazen) yazın güneşli (+35) .
  En uygun arı öneriniz ve tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler,

  1. Admin dedi ki:

   ismet öztürk, karniyol arısı ile çalışabilirsiniz ve çok yüksek yer sayılmaz.

 89. Cem Vurgun dedi ki:

  Pazartesi 2 kovan paket arı siparişi geçeceğim fakat cinsini nerede belirtmem gerekiyor.

  1. Admin dedi ki:

   Cem Vurgun, paket arı siparişi verirken ve formunu doldururken seçebiliyorsunuz… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 90. Şaban KUTUCU dedi ki:

  Kastamonu da 970 m rakımda arıcılık yapmak istiyorum. 7 çerçeveliden 5 adet almak istiyorum. Hangi ırk uygun olur. Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Şaban KUTUCU, kafkas arısı alabilirsiniz.

 91. Serkan dedi ki:

  Merhabalar ben 1 arı almak istiyorum yardımcı olurmusun teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, paket arı sipariş formunu doldurup gönderebilirsiniz.

 92. Akknc dedi ki:

  Merhaba admin bana 200 tane bumbos arısı lazım cicekleme icin acık hava da sera degil yani varmı sizde

  1. Admin dedi ki:

   Akknc, şuanda bombus arısı yok ama önümüzdeki günlerde planlamayı düşünüyoruz.

 93. Mehmet Şafak dedi ki:

  İyi günler, bende sipariş vermek istiyorum, sipariş formunda arı nın size gelmesini istediğiniz tarih yazıyordu, nisan ayı başları gibi seçmek gönderilecek arıda kapalı yavru veya günlük yumurta sayısını düşürür mü, yoksa ileri tarih daha mı doğrudur aceba, şimdiden tşk. ederim

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet Şafak, sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz. Yani ileri tarihe olması tabi ki arıların gelişimi konusunda daha iyi olabilir.

 94. ufuk yıldız dedi ki:

  İyi günler kocaeli de yaşıyorum arılığım 50-100 arası takımda kestane ıhlamur balı yapıyorum elimde Kafkas kırması arılarım var. Karniyol sipariş versem uygun olur mu kış şartları çok soğuk ve uzun geçmiyor. 7 Çıtalı arı istiyorum fakat 2 adet Kraliçe almayı düşünüyorum aynı pakette gelir mi

  1. Admin dedi ki:

   ufuk yıldız, tabi bulunduğunuz yer için karniyol arısı uygundur. Malesef ana arılar farklı zamanlarda gelir ve en az 3 adet ana arı siparişi kabul etmek zorundayız. Haziran da 3 adet ana arı şartı yoktur.

 95. ismail KARATAY dedi ki:

  slm aleykum sayın admın sizin bilgileriniz bizim için onemli samsun da halı hazırda arı işi ile ugrasmaktayım arılarımızı agrı eleşkrte bal için götürüyoruz dönüsümüz samsun yani kışlatma yerimiz arılarımı coaltmak düşünmekteyi size de e mail atmıstım şimdi sizden ricam hangi ırkın bal vrimi yuksek mevcut coğalımı yuksek ve de kıslatma suresinde mevcut ne kadar kalır ve tuketimi ne kadardır bu dediklerim dorultusunda hangi ırkla calışmam gerekir.şimdiden tesekkur eder basarılar dilerim

  1. Admin dedi ki:

   ismail KARATAY, as. Samsun ili yaz ve kış için kafkas ve karniyol için uygundur. Her arı ırkının bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir ve her arı ırkı kendi içinde en iyisidir. Eğer arı cinsi bulunduğu yerde uygunsa o arı bizim için en iyisidir. Kötü diye bira arı ırkı yoktur.

 96. Orhan dedi ki:

  Paket ari bana geldiginde kendi kovanima ne zaman ve nasil nakil yapmaliyim.

  1. Admin dedi ki:

   Orhan, tabi ki fazla zaman kaybetmeden aktarmaya çalışın şurada bulunan paket arı videosunu izleyin… http://www.anaari.gen.tr/paket-aricilik/

 97. Ertan dedi ki:

  Sipariş formunda değişiklik nasıl yapabilirim. miktarı azaltmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Ertan, http://www.anaari.gen.tr/iletisim/ buradaki formu doldurup gönderin ve açıklaması ile birlikte yazınız.

 98. ibrahim bayram dedi ki:

  7li paket arılardan almak istiyorum.Bursa /inegöl için karniyol önerirmisiniz ve paket arıların anası oluyor değilmi.

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim bayram, evet paket arıların ana arıları vardır. Bursa ili için karniyol ırkı uygundur. Düşünürseniz sipariş formunu doldurarak sipariş verin lütfen.

 99. Adnan AKKAYA dedi ki:

  Ben 19-2 de 5091 nolu telefonunuzdan 5 adet 7 li karniyol paket arı siparişinde bulundum,parasını hesabınıza yatırdıktan sonra karniyol arı demeyi unuttum,bana gelen mesajda da isediğiniz paket arı siparişiniz onaylanmıştır diyor,cinsi belirtilmiyor,kontrol ederseniz memnun olurum.

  1. Admin dedi ki:

   Adnan AKKAYA, sipariş verirken zaten karniyol ırkı dediğiniz için o ırk yapılmıştır. Telefonda da dediğiniz şekilde notunuz alınmıştır. Herhangi bir problem yoktur.

 100. Adnan AKKAYA dedi ki:

  Admin,teşekkür ederim,bugün 3 adet daha ilave ettirdim,Nisan 10- 15 gibi birinci partide inşallah elimizde olur.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  1. Admin dedi ki:

   Adnan AKKAYA, teşekkür ederiz. Paket arı siparişiniz ve ödemeleriniz tarafımıza ulaşmıştır. iyi günler.

 101. YASİN dedi ki:

  selamun aleykum ben yenı arıcılığa başıyacagım. kütahyada en az 1200 rakımda bahcem var orda bakacagım ne arısı onerirsiniz.teşekkurler admın abi

  1. Admin dedi ki:

   YASİN, kafkas ırkı arıdan yana tercihizi yapmanızı tavsiye ederiz.

 102. edib yücel dedi ki:

  ankara polatlı-temelli arasında 5 kovanla başlamak istiyorum. kafkas mı yoksa anadolu ırkı mı uygun olur

  1. Admin dedi ki:

   edib yücel, kafkas arı ırkı ile başlamanız doğru olacaktır.

 103. mustafa dedi ki:

  iyi günler paket arı-2 yani 7 çerçeveli olan arılardan 3 adet almayı düşünüyorum bu sayfada videoda izledim 7 çerçeveli paket arı hazırlanışı aynı orada olduğu gibi mi gönderiyorsunuz hatta 3 adet gönderim yapıyor musun 3 kovan almayı düşünüyorum diyelim aldık kargoda öldüler veya kargoda açıp bakma imkanımız olmaz evde aktarırken 7 çerçeve arının 5 çerçevesi ölmüş bu durumlarda ne yapıyorsunuz bilgi verirsenin sevinirim…

  1. Admin dedi ki:

   mustafa, izlemiş olduğunuz videodaki gibi paket arılarımız gönderilir ve hatta daha iyisi de olacaklar olan paket arılar denk gelebilir. Arılığınıza götürüp açar bakarsınız eğer toplu ölüm olmuşsa yani kovan içinde arıların hepsi gitmişse resimleri iletişim kısmındaki numaraların waptsapp atıp gönderebilirsiniz. Muhakkak kovan içinde bir kaç tane belki bir avuç arı ölüsü olabilir bunlar normaldir.

 104. Ilyas Cansiz dedi ki:

  Sakaryada rakim 900 hangi ari cinsi idealdir

  1. Admin dedi ki:

   Ilyas Cansiz, karniyol arı ve karniyol ana arı ile çalışma yapabilirsiniz.

 105. mustafa yılmaz dedi ki:

  merhaba dün 3 tane siparişi verdim ödememi yaptık siparişim onaylandı bu gün bir tane daha eklemek istiyorum siparişime aceba mümkün mü ?

  1. Admin dedi ki:

   mustafa yılmaz, tabi ki ekleyebilirsiniz. Paket arı hakkında tarafınıza mesaj gelmiştir gelmediyse lütfen arayınız.

 106. yasin dedi ki:

  iyi günler giresunda yasıyorum bu işe yeni baslayacagım arı almak istiyorum ama ırk konusunda ve hangi paketi almamaı önerirsiniz birde yeni basladıgım işcin yardımcı olurmusunuz?

  1. Admin dedi ki:

   yasin, kafkas arı ırkı ile başlayabilirsiniz. Biz genel hatları ile yardımcı oluruz ama soru için yardımcı olamayız kusura bakmayın. Bunun için çevrenizdeki arıcılardan ve ilgili arıcılık forumlarından destek alabilirsiniz.

 107. Mustafa Akkoyun dedi ki:

  Siparişimizi verdik. İlk defa bu yolla arı alıyorum. İnşallah hayırlı olur. Büyük bir heyecanla bekliyorum. Sizlerede hayırlı işler diliyorum kolay gelsin.

 108. Hasan çınar dedi ki:

  kovanım hiç yok ilk defa arı alıyorum kovanlı şekilde mi satıyosnuz kovanlı sekılde ücretiniz nekadar?

  1. Admin dedi ki:

   Hasan çınar, bulunduğunuz yerdeki marangozdan kovan yaptırmanız gerekiyor yada arıcılık malzemeleri satan bir yerden arı kovanı temin edin. Biz kovanı ile birlikte gönderiyoruz ama bizim kovan sadece nakliye amaçlı yapılan ve ruşet kovan dediğimiz arı kovanıdır. Yukarıdaki görsellere bakarak bunu görebilirsiniz.

   1. Hasan çınar dedi ki:

    Üstad kovanla birlikte gönderseniz ücrete ilave olur mu ?

    1. Admin dedi ki:

     Hasan çınar, kovan ile birlikte gönderim yapmıyoruz. Eğer 50 üzeri paket arı alımı olursa boş kovan katı ile birlikte 110 ila 120 TL arasında tutmaktadır. Yani paket arı ücretine bu eklemeniz gerekiyor.

 109. Sahsuvar dedi ki:

  7 citali 2 adet paket siparisi versem kafkas ari cinsinden hemen gonderirmisiniz pakette arı ve kovan dahil değilmi. ben ilk defa defa başlayacağım bilgi verirseniz iyi olur rakım 900 metre

  1. Admin dedi ki:

   Sahsuvar, lüften sorunuzun cevabı yukarıda yazmış olduğumuz satılık arı yazısı için bulunmaktadır.

 110. i.doğan dedi ki:

  Merhaba. Daha önce yazdım ama cevap vermediniz. Ardahan ve Artvin gen mrk olduğu için dışardan arı girişi yasak. Buralara gönderebiliyor musunuz?

  1. Admin dedi ki:

   i.doğan, biz genel olarak bütün sorulara ve yorumlara cevap yazıyoruz. Muhtemelen siz başka bir sayfa altında yorum yaptınız ve o orada kalmış olabilir. Eğer devlet tarafından koruma alanı bölgesindeyseniz dışarıdan kesinlikle arı almayın. Hem oradaki arı popülasyonunu etkiler hemde ülke arıcılığına ciddi zarar vermiş olursunuz. Ama Artvin ve Ardahan ilinin her bölgesi koruma alanı değil. Eğer koruma alanı bölgesinde değilseniz alabilirsiniz. Biz her yere paket arı gönderiyoruz.

 111. i.doğan dedi ki:

  Ardahan Merkezdeyim. Burda memurum. Zaten biraz arı var elimde. Merkez koruma bölgesine dahil mi net bilmiyorum. Koruma bölgesi olmayı fırsata çevirme eğiliminden dolayı fiyatlar fahiş. Bu yüzden sizden sipariş verme durumu ortaya çıktı. Eğer burası veya Artvinde bir tedarikçiniz olsa fena olmazdı.

  1. Admin dedi ki:

   i.doğan, il olarak oralardan siparişlerimiz bulunmaktadır. Paket arı siparişi vermeniz durumundan ya bizim vasıtamız ile yada kargo şirketi ile arıları göndermekteyiz.

 112. selçuk dedi ki:

  selamün aleyküm aralık ayında 5 çıtalı paket arı siparişi verip ödemesini yapmıştım.şimdi bir tane daha 5 çıtalı paket arı sipariş vermek istiyorum ikisi birlikte mi gönderilir yoksa bu daha sonra mı gönderilir?bunuda ilk siparişle yani ikisini birlikte gönderebilirmisiniz?iyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   selçuk, paket arılarınız birlikte gönderilir. Ödemeyi yaptıktan sonra iletişim kısmındaki formu doldurup gönderin yada mesaj atın yeterlidir.

 113. Sabahattin musa dedi ki:

  Kastamonu daday degirmenözü köyü için hangi arı kullanmalıyız. Niyetim bir karniyol bir kafkas alıp denemek ne dersiniz

  1. Admin dedi ki:

   Sabahattin musa, Kastamonu ili genel olarak kafkas arısı ile çalışmaktadır ama karniyol arı da çalışır.

 114. mehmet dedi ki:

  bartın amasradayım bu zamana kadar ırk olarak çalışmadım ne tür bir önerirsiniz ve gönderim ne zaman ve nasıl oluyor

  1. Admin dedi ki:

   mehmet, satılık arı olarak almış olduğunuz arılar Nisan ayının ilk haftası ile birlikte gönderilmektedir. Karniyol arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır.

 115. Ömer İzmirli dedi ki:

  Selamlar . Çatalca İstanbul için hangi ırkı önerirsiniz. Birde arıyı 7 değil de 10 çıta olarak alabilirmiyiz. Olursa fiyat ne olur?

  1. Admin dedi ki:

   Ömer İzmirli, selamlar. Bizim paket arılar standart olarak satışı yapılmaktadır. Ya 5 çerçeve yada 7 çerçeve olandan alabilirsiniz. Karniyol arı ırkını tercih edebilirsiniz.

 116. murat dedi ki:

  S.a nisan gibi sipariş versem yada sipariş verdikten sonra ücreti yatirmakmi onemli olan ücreti yatirdiktan sonrami kargo süreci başlıyor…

  1. Admin dedi ki:

   murat, gönderim önceliği sipariş verip ve ödemeyi yapanları listemize yazıyoruz o şekilde kargolama yapılmaktadır. Satılık arı siparişi verdiyseniz en kısa sürede ödemesini göndermeniz gerekmektedir.

 117. serdar dedi ki:

  ben boyabat’ta oturuyorum.arıcılığa yeni başlıyacağım.Dikmene ne zaman dönüyorsunuz.Dikmene gelip 2 paket arı ve kovan alabilirmiyiz. teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   serdar, Dikmen’de güz mevsime yakın zamanda geliriz. Şimdi biz arıların erken gelişimi için akdeniz tarafındayız ama buradan size kargo ile gönderim yapabiliriz.

 118. Ercan dedi ki:

  Merhaba…
  1-Anlaşmalı olduğunuz Kargo firması hangisidir.
  2-Diyelimki; Taşıma esnasında arılarda ciddi oran ölüm oldu (%30-40) Bunun tespitini nasıl yapıyorsunuz. Tespitini yaptıktan sonra nasıl telafi ediyorsunuz.
  3-Kırşehir ile Aksaray arasındayım. Hangi ırk uygundur… Teşekkürler…

  1. Admin dedi ki:

   Ercan, merhabalar.
   1-Aras kargo ile çalışıyoruz.
   2-Ortalama arı kovanı içinde ölümler olacaktır onlar normaldir. Ciddi olarak bir sorun varsa iletişim kısmındaki telefon numaramızın Watsapp özelliği ile resimlerin çekip atabilirsiniz.
   3-Yüksek rakımlı yerdeyseniz kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz eğer daha ılıman iklime sahipse bölgeniz karniyol arısı ile tercihinizi yapınız.

   1. Ercan dedi ki:

    Lütfen yanlış anlamayın Sizi herhangi bir şeyle İtham etmiyorum.
    Hem sizleri tanımıyor-um/uz. Hemde ortada zor bir durum var. Neticede bu bir alış-veriş.
    Evet bir miktar ölüm olacaktır ama bunda azlık-çokluk ölçüsünü neye göre belirleyeceğiz.
    Diyelimki kovanı açtım, 7 çıtadan 3-4 tanesinin üzeri arı ile kaplı değil. Bunu resimledim ve Size attım. Sonra ne olacak….????

    1. Admin dedi ki:

     Ercan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız. Vermiş olduğunuz örnekteki paket arı o şekilde olmaz biz onun tedbirini alıyoruz ve en sağlıklı şekilde havalandırmasını yaparak gönderiyoruz. Farz edelim öyle oldu yeni paket arı göndeririz o da olmadı iade işlemi yapılır. Adresimiz ve iletişim bilgilerimiz mevcut yanlış bir şey olmaz ve içiniz rahat olsun.

 119. ALİ NAS dedi ki:

  merhaba. Marmara denizinde Avşa adasında oturuyoruz. burası yeşil ve dağ çiçekleri dolu. buraya hangi arıyı önerirsiniz. biz de yeni başlıyacağız…

  1. Admin dedi ki:

   ALİ NAS, yer olarak karniyol arısı ile başlayabilirsiniz.

 120. yalçın erkan dedi ki:

  başarılı çalışmalarınızın ve bizlere bilmediğiniz konularda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

 121. muratt dedi ki:

  selamunaleyküm. bir tane 7 çıtalı paket arı iki tane de kafkas ana almayı düşünüyorum.
  yorumların bir çoğunu boş soru sormayayım diye okudum bir çok kez çıta ebatı sorulmuş ama her cevabınızda standart demişsiniz. geçen sene memleketten bir paket arı aldım adamın çıtalarının eni 24 cm miş aktardığım kovanda 23.5cm lik olunca sıkıntı çıktı. aldıgım kovanlar sıfır degildi. ya çıtada sıkıntı vardı yada eski kovanlarda.tabi bizde acemiyiz.

  bu yüzden çıta ölçülerini tam yazarmısınız. standart ölçüler nedir. biz acemi tayfası da öğrenmiş olur.
  bir diger sorum arılar elimize ulaştıktan sonra hemen iki parçaya bölünebilirmi. bunu ana arı sipariş zamanı için soruyorum. bölme için beklemek gerekecekse ana arılar telef olmasın.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  son soru ana arıları işaretliyormusunuz.
  teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   muratt, çıta ölçülerimiz 47*23 ölçülerindedir. Ana arılarımız genel itibari ile hepsi işaretlidir ama bazen işaret olmayanlarda denk gelebiliyor. Bölme işlemi yapabilirsiniz tabi ki yada 9-10 çerçeve olunca da yapabilirsiniz.

 122. edip dedi ki:

  ben hatay antakyadan bu yıl İtalyan arısıyla çalışacam1kovanlnasıkolaylık sağlaya bilirsinişz

  1. Admin dedi ki:

   edip, italyan ana arı satışımız bulunuyor ama paket arı olarak italyan arı yoktur.

 123. edip dedi ki:

  ordayalnışlık olmuş 10 kovan olacak

  1. Admin dedi ki:

   edip, paket arı ödemesi yaparsanız arayıp durumu telefon ile bildiriniz.

 124. cevdet dedi ki:

  Selamun aleykum. Sivas icin hangi ari turunu onerisiniz

  1. Admin dedi ki:

   cevdet, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 125. mustafa dedi ki:

  paket arı videosunu seyrettim de bana göre yanlış olan şeyler gördüm 1 çıtalar ana kovandaki diziliş şekline göre konulmuyor 2 yola gidecek arının taşıma esnasında çıtaların hareket etmesiyle yada sallanmasıyla oluşabilecek ana arının sıkışma itimaline göre ana arının kafeslenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum benimde siparişim var umarım benim arının anası kafeslenir tşk ederim

  1. Admin dedi ki:

   mustafa, merak etmeyin kovan içine konulan çerçeveleri arılar yeniden düzenleyecektir. Ana arı ölümlerin gibi durumlar olursa telafi ediyoruz.

 126. MUSTAFA İŞLEYEN dedi ki:

  Mustafa
  ORDU/FATSA
  PAKET 2 YANİ 7 ÇITALI PAKET ARIDAN 5 ADET ALMAK İSTİYORUM. FAKAT KESTANE BALI YAPTIRACAĞIM İÇİN ZAMAN OLARAK GEÇ OLUR ENDİŞESİNDEYİM. KARNIYOL ANALI PAKET 2 ALSAM NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ. DURUMA GÖRE SİPARİŞ VEREREK ÖDEMENİZİ YAPMAK İSTİYORUM. CEVABINIZI BEKLİYORUM.

  1. Admin dedi ki:

   MUSTAFA İŞLEYEN, mevsim olarak geç kalmazsınız siparişleri şimdiden alıyoruz ve gönderimler Nisan ayının ilk ve ikinci haftasında yapılacak olup, bitecektir.

 127. battal yalçın dedi ki:

  selam, sivas divriğideyim 10 kovan arı almak istiyorum.hangi cins arı divriğiye kaça mal olur ne zaman gelir ayrıntılı yazarsanız sevinirim iyi günler.

  1. Admin dedi ki:

   battal yalçın, sorularınız cevapları diğer yorumlarda mevcuttur. Kafkas arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır ve Nisan ayının birinci ve ikinci haftasında dağıtımları yapacağız.

 128. seyitgökçe dedi ki:

  7cıta karniyoları 4adet karniyolana arı 4adet belfastanaarı sipariş verdim hepsi beraber gönderim başka zamanlarda gönderim yaparsınıs

  1. Admin dedi ki:

   seyitgökçe, paket arılar ayrı olarak ana arılar farklı zamanlar gelir.

 129. tolga dedi ki:

  kastamonu sahil bölgesine arı almayı dusunuyorum hangi ırk daha saglıklı olur bide kargo subesı yok oturdugum yerde ptt korgo gelıyo sadece arı bana nasıl ulasacak

  1. Admin dedi ki:

   tolga, sahil için karniyol arı ırkı uygundur lakin, kafkas arı ırkı da işi yapacaktır. Size en yakın il ve ilçenin kargo şubesine gidip almak zorundasınız. Ptt ile arı gönderimi malesef yapmıyoruz.

   1. tolga dedi ki:

    hangi kargodan gonderıyorsunuz ona göre adres yazacagım bıde kac gun icinde gelir

    1. Admin dedi ki:

     tolga, paket arı gönderimlerini aras kargo firması ile yapmaktayız.

 130. ümit dedi ki:

  merhaba. kışın 900 mt de kışlatıp yazın 1800 lere çıkarıyorum. belfast mı anadolu mu? hangisi uygundur sizce.

  1. Admin dedi ki:

   ümit, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz tabi ana arı tercihi konusunda ise belfast ana arı da olabilir.

 131. mustafa karadağ dedi ki:

  Gelip ari alabilirmiyiz acik adres

  1. Admin dedi ki:

   mustafa karadağ, tabi ki gelip satılık arı satın alabilirsiniz. Şuanda Adana çevresindeyiz.

 132. Osman Koç dedi ki:

  Arılar ne zaman yola cıkıyor.

  1. Admin dedi ki:

   Osman Koç, paket arı gönderimleri, Nisan ayının ilk haftasından başlayacak olup, 15 inden önce bitecektir.

 133. Osman Koç dedi ki:

  Denemek için 1adet spariş vetmiştim, bir yanlışlık olmamıştır inşallah.

  1. Admin dedi ki:

   Osman Koç, merak etmeyin olmaz. Paket arı sipariş formunu o şekilde doldurup gönderdiyseniz kayıtlarımıza geçmiştir.

 134. Hasan dedi ki:

  Denizlide hangi arı ırkı alabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Hasan, karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 135. Osman Koç dedi ki:

  İlgiiniz için teşekkür ederim.

 136. davut dedi ki:

  efendim ben ödeme konusunda biraz çekin genim yine kazıklanmaktan korkuyorum nasıl bir garanti tahhüt ediyorsunuz saygıla

  1. Admin dedi ki:

   davut, tabi ki kuşkulanmakta haklısınız lakin, biz yıllardır ana arı üretimi yapıyoruz o yüzden en ufak kimseyi aldatmadığımız için bilenler biliyor. Ayrıca mecbur paket arı ve ana arılarda ödemeyi önceden almak zorundayız. Müşteri Yorumları kısmına bakabilirsiniz.

 137. rızeli dedi ki:

  satış yerınız neresi

  1. Admin dedi ki:

   rızeli, asıl merkez Sinop’tur. Ana arı ve paket arı için Adana ve Adıyaman bölgesinde bulunmaktayız.

 138. İRFAN dedi ki:

  ANKARA 1200 RAKIM 7 CITALI HANGİ ARI UYGUN OLUR VE EN ERKEN NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ

  1. Admin dedi ki:

   İRFAN, paket arı dağıtımlarının ilk gönderimleri Nisan ayının ilk 15 gün içinde olacaktır. Kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz.

 139. Mehmet dedi ki:

  Malatya için hangi arı uygun olur sabit arıcılık için

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, o yöre için her iki ırkta uygun olabilir. Yani karniyol arı ırkı ile kafkas arı ırkı bir arada iş yapabilir. Tek olarakta çalışabilirsiniz.

 140. Timur dedi ki:

  Ordu merkez yaz kış merkezde kalacak hangi ırkı öneriyosunuz

  1. Admin dedi ki:

   Timur, Ordu ilimiz genel olarak kafkas arı ırkı ile çalışma yapmaktadır.

 141. Tuncer Taşkın dedi ki:

  Merhaba,

  Antalya için 1 adet 7 çıtalı karniyol paket arı siparişim vardı sonrasında 2 adet daha sipariş verdim gönderim yapılacağı zaman 2. sipariş verdiğim adrese tümünün gönderilmesi konusunda yardımınızı rica ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Tuncer Taşkın, iki adet paket arılar beraber gelecektir. Teşekürler

 142. serdar dedi ki:

  ”ilgili kargo çalışanın yanında bizleri arayıp şu kadar paket arı yolda açılmış veya telef olmuş demeniz yeterlidir.”Arılığımız şehir merkezine 8-10 km Kargo çalışanın yanında paketi nasıl açıp kontrol edeceğiz.Selamlar

  1. Admin dedi ki:

   serdar, haklısınız o yüzden paket arıyı arılığınıza götürüp kontrol edin ve olumsuz bir durum olursa resimlerini çekip Watsapp ile bizlere gönderin.

 143. Bekir dedi ki:

  Sivas için hangi arı ırkını önerir siniz

  1. Admin dedi ki:

   Bekir, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 144. selim dedi ki:

  siparişler gönderilmeden bilgi veriliyormu kargoya verildi gibi

  1. Admin dedi ki:

   selim, çalışma sistemimiz o şekilde zaten. Gönderilmeden 2-3 önceden paket arılar şu gün kargoya veriliyor diye haber verilir ve verildiği günde mesaj atılacaktır.

   1. selim dedi ki:

    teşekkürler bol arılı bol ballı günler .selam ve dua ile

 145. osman dedi ki:

  merhabalar paket arı siparişleriniz devam ediyormu hala giresun rakım 1400 hangi arı ırkı daha verimli çalışır bu bölgede birde bugün sipariş geçsek ne kadar sürer arının bana ulaşması bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin…

  1. Admin dedi ki:

   osman, kafkas arısı ile çalışma yapabilirsiniz. Paket arılar Nisan ayının ilk 15 gün içinde yapılacaktır.

 146. mehmet dedi ki:

  Izmir aliağa için hangi ariyi öneriyorsunuz? Ve ben isin ticaretinde değilim hobi olarak ,bos vakitlerimde ugrasim ve kendi yiyecegim balim olsun istiyorum o yüzden hastaliklara karşı dayanikli ve uysal bi ari cesidi onerebilirmisiniz.

  1. Admin dedi ki:

   mehmet, karniyol arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz.

 147. ümit yazdıç dedi ki:

  istanbul Sarıyer kilyos ta oturuyorum (bozulan Belgrat ormanları çevresi )
  habgi arı cinsı kullanmaliyım

  1. Admin dedi ki:

   ümit yazdıç, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 148. Mehmet dedi ki:

  Nisan ayında paket arı sipariş leri devam ediyor mu diyecek tim pardon

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, Nisan ayının 15’ine kadar paket arıların sipariş alımı devam ediyor.

 149. Omer dedi ki:

  Slm.ben rize karamis cicegi komar ve kestane cicegi hangi ariyi tavsiye edersiniz ve ariyi nasil alicaz

  1. Admin dedi ki:

   Omer, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz. Yukarıdaki yazıyı okuyunuz ve sipariş vermek için buraya gidiniz… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 150. Hüseyin Anık dedi ki:

  İzmir için sadece hobi amaçlı olarak hangi ırkı önerir siniz.

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin Anık, kafkas arı ırkı için sıcak bir bölge karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 151. Hüseyin Anık dedi ki:

  Bitki olarak Çam ve pınar mevcuttur

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin Anık, bir önceki yorumunuza cevap verilmiştir.

 152. faruk dedi ki:

  bulundugum yüre yazları cok sıcak kışları ise ayaz olmadıgı surece cok sert deyıldır bölgeme uyumlu arı ırkı hangısı ögrene bilirmiyim şimdiden cok teşekürler

  1. Admin dedi ki:

   faruk, rakım olarak yüksek bölgede değilseniz karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Eğer rakım olarak yüksek ise kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 153. Tuncer Taşkın dedi ki:

  Merhaba,

  Paket arı gönderimleriniz haftaya başlıyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Tuncer Taşkın, başlayacak ve 15 Nisan’a kadar paket arı gönderimlerini bitirmeyi planlıyoruz.

 154. salim sönmeyen dedi ki:

  acil ana arıya ihtiyacım var iki üç gün de olurmu

  1. Admin dedi ki:

   salim sönmeyen, şuanda ana arı gönderimi yapamıyoruz.

 155. arzu keskin dedi ki:

  şimdi sipariş versek ne zaman gönderiyorsunuz

  1. Admin dedi ki:

   arzu keskin, 15 Nisan’a kadar bütün paket arıları teslim etmeyip planlıyoruz.

 156. Selim UÇAR dedi ki:

  Adana’dan merhabalar,
  arıcılıkla ilgili sadece teorik bilgiye bilgiye sahip birisiyim ve yaz tatili de olsa, Adana dışına pek çıkamayan bir insanım. Ancak arıcılığı öğrenmek ve ileriye dönük geliştirmek istiyorum. Gönderilerin Adana’dan yapılacağını yazmışsınız. Paket arıları sizden satın almam kaydıyla, Adana’da beni yönlendireceğiniz, bana yardımcı olabilecek kişi veya kişiler var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

  1. Admin dedi ki:

   Selim UÇAR, direk sizinle ilgilenecek birisi yoktur ama size tavsiyemiz çevrenizi biraz araştırın mutlaka bir arıcı ile karşılaşırsınız onlar ile irtibat kurmaya çalışın lütfen.

 157. baran dedi ki:

  ana arı siparişi verdim bide pakek arı almk istiyorum ama görsellere baktığımda paket yavrular sanki yarı yarıya boş gibi admin bu konuda aynınlatırmısın kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   baran, hiç bir paket arı birbirini asla tutmaz birinde 5 yavru varken birinde 3.5 yavru olabilmektedir. Çünkü arı sürekli gelişim içinde olduğu için farklılık gösterebilmektedir.

 158. cem karaer dedi ki:

  5 adet kafkas 7 cıtalı paket arı siparişi verdim ücretini zb yatırdım kirazlarım çiçek açmak üzere gönderimler en erken ne zaman olabilir bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   cem karaer, paket arılar inşallah nisan 15-20 sine kadar gelecektir.

 159. serkan dedi ki:

  Merhabalar henüz arıcılığa hobi olarak başladım 1 kovanım var.
  Yerim istanbul da ormanlık bir alanın ortasında bir vadide yapmayı planlıyorum çevrede çam ağacı ağırlıklı orman ve bolca çiçekli bitki bulunmakta tavsiyeniz hangi cins arı olur.

  Ona göre geç olmadan sipariş vermek istiyorum.

  Saygılar

  1. Admin dedi ki:

   serkan, istanbul geneli kafkas ve karniyol ırkı ile çalışmaktadır her iki ırk ile başarılı olunur.

 160. Abdullah dedi ki:

  Merhaba Ankara haymana ilçesi için 2 adet karniyol ırkı 7 çıtalı arı düşünüyorum. Fakat bu bölgede sadece ptt kargo var.teslimat nasıl olabilir.ve arilar hangi ilden gönderilecektir.

  1. Admin dedi ki:

   Abdullah, arılar akdeniz bölgesinden gönderilecektir ve Ankara bazı noktalarına biz bırakacağız ama bir kısmını kargo ile göndereceğiz.

 161. şaban YAĞMUR dedi ki:

  çıta boyu ve eni ne kadar.kovanımız var ona olurmu İstediğimiz zaman gönderbiliyormusunuz

  1. Admin dedi ki:

   şaban YAĞMUR, çerçeve ölçüleri standart olup, 47*23 olmaktadır.

 162. yunus dedi ki:

  slm ustat bu gün ödeme yapsam arılar elime ne zaman geçer bilğilendirirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   yunus, paket arıların en son teslimi 15-20 si gibi bitecektir. 2 gün sonrada gelebilir ama bunun tarihi veremiyoruz.

 163. Mehmet dedi ki:

  Malatya bölgesine ne zaman gönderim oluyor ben Arıya bakıp tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum geç olmadan gelirmi?

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, sizin paket arı siparişiniz var mı eğer varsa bizi telefon numaralarımızdan arayınız.

 164. Mustafa ÇAKMAK dedi ki:

  Iyi günler adiyaman celikhan da kafkas arilarimiz var karniyol verimi nasil olur kışları sert geçen bi bolge ölüm olayi nasildir ve bahar gelişimi hakkinda bilgi verirmisiniz

  Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa ÇAKMAK, karniyol ve kafkas ırkları ile çalışabilirsiniz her iki ırkta iş yapacaktır.

   1. Mustafa ÇAKMAK dedi ki:

    Kafkas bahara zayif çıkıyor karniyol nasil olur kışı nasıl atlatır

 165. Cevat Dizman dedi ki:

  Rize Pazar a hangi kargoyla ve kaç günde gönderebiliyorsunuz. Ana arılarınız boyalı mıdır? Daha önceki satışlardan karniyol arısından memnunluk derecesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Cevat Dizman, ana arılar genel olarak işaretli ama işaretli olmayanlarda denk gelebilir. Lakin, hepsi 2015 yılının son ana arılarıdır. Bazı il ve bölgelere kendimiz götürüyoruz Rize ili de bunlardan biridir. Kargo ile 1,5 veya 2 günde ulaşıyor.

 166. Gürkan dedi ki:

  Selamun aleykum italyan arısı satışlarniz mevcutmu bide izmir yöresi icin hangi arı ırkını önerıyorsunuz bide arılarımiz çok hırçın bunun için ne yapmalıyız

  1. Admin dedi ki:

   Gürkan, aleykum selam. Satılık arı satışımız devam ediyor. Karniyol arı ırkını tercih edebilirsiniz.

 167. Ersin dedi ki:

  Merhaba, paket arı dağıtımına başladınız mı. Kastamonu ya ne zaman ulaşır…

  1. Admin dedi ki:

   Ersin, bu hafta sonu başlıyoruz ve hepsi 15’ine bitecektir.

 168. ahmet ayverdi dedi ki:

  merhaba istanbul şile-bıçkıdere
  bölgesine hangi ırk arı iyi olur bilgi verirmisiniz
  şu an kafkas arılarım var
  karniyol yapmak istiyorum
  uygunmudur

  iyi günler

  1. Admin dedi ki:

   ahmet ayverdi, tabi ki yapabilirsiniz ama kafkas arısı ile de devam edebilirsiniz.

 169. metehan dedi ki:

  paket arı gelirgelmez ana arıyı değiştirmek istiyorum sizce 5 çerçevelimi yoksa 7 çerçevelimi uygun olur

  1. Admin dedi ki:

   metehan, 5 çerçeve altı ideal olanıdır.

 170. Dilek dedi ki:

  2tane 7 çerçeveli Kafkas ana arılı sipariş verdim dün.ne zaman ve nasıl elime ulaşır.artvin Borçka ya

  1. Admin dedi ki:

   Dilek, farklı illere dağıtım yaptığımız için tam olarak şu gün teslim ederiz diyemiyoruz ama 15-20 sine kadar teslim olacak arılarınız.

 171. recep dedi ki:

  şimdi arı siparişi versem en erken ne zaman kargoya verırsınız

  1. Admin dedi ki:

   recep, şuanda mayıs ayına kadar doluyuz. Mayıs ayının ilk haftası gibi gelir inşallah…

 172. murat aksoy dedi ki:

  İnşallah biter sabır taşı olduk

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, sabrınız için teşekkür ederiz. Lakin, elimizden geldiğince hızlı olmaya çalışıyoruz.

 173. yunus beyaz dedi ki:

  abanaya geleceğiniz tarihi verme şansınız olur mu. ben istanbuldayım sizin geldiğiniz tarihte orada olmak istiyorum. ayrıca mail yoluyla telefonumu versem geldiğinizde arar mısınız. 10 kovan almak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   yunus beyaz, peki biz mail adresinizi görüyoruz onunla ve telefon ile irtibat kuracağız…

 174. Mehmet dedi ki:

  Şuan yaptığınız plan yokmu hangi bölgeleri gönderiyorsunuz Malatya nezaman gönderirsiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, inşallah bu hafta içi gönderilmiş olacaktır.

 175. Erdoğan dedi ki:

  İlk sipariş verenlerdenim. Balıkesir’e ne zaman gönderiyorsunuz ?Arılar gönderildi mi ? Biz nasıl takip edebiliriz ?

  1. Admin dedi ki:

   Erdoğan, en geç bu ayın 15 ve 20’sine kadar size ulaşacaktır.

 176. ibrahim bük dedi ki:

  antep için durum nedir?bu hafta içi gelir mi?

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim bük, gelecektir.

 177. ismail yılmaz dedi ki:

  kayseri için gönderim nezaman olur mesaj atarak 15 nisanda elinize gecer demiştiniz.sabırsızlanıyoruz çünkü elmalar çiçek açtı arılar çalışıyor biz merakla bekliyoruz…

  1. Admin dedi ki:

   ismail yılmaz, ulaştırmaya çalışacağız şuan dağıtımdayız.

 178. murat dedi ki:

  merhaba ben bir paket 7 çıtalı kafkas siparişi vermiştim.onu karniyol ile değiştirmeniz mümkün ise karniyol gönderirseniz iyi olur.whatsappdan yazdım oradan görülmeyince buradan yazdım.

  1. Admin dedi ki:

   murat, şuanda paket arılar dağıtılmaya başlandığı için ve artık paketler belirlendi değişim yapamıyoruz.

 179. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  öncelikle merhaba 4 adet paket arı almıştım sizden mesaj olarak ayın 15 ne kadar elinizde olur yazmışsınız sorum şu kargoya verildikleri zaman kargoya verildi diye bir mesaj daha gönderecek misiniz yoksa çok büyük sıkıntı olur benim için kargo bana biraz uzak ne zaman geleceğini bilsem çok iyi olurdu..

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Yılmaz, kargoya verildiği zaman size mesaj gelecektir. Aynı zamanda bize size mesaj atacağız 2-3 gün önceden.

 180. murat aksoy dedi ki:

  Merhaba cihan bey ismim sayfanın başında ama paket lerim sonunda nasıl oluyorbu anlamadım

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, murat bey bu hafta için hafta sonuna kalmadan paket arılarınızı göndereceğiz.

 181. GÜRKAN dedi ki:

  ağustos ayında ana arı siparişi versek yaklaşık kaç günde elimizde olur.

  1. Admin dedi ki:

   GÜRKAN, ağustos ayı için ana arı da problem olmaz ve 2-3 gün içinde kargoya verilir.

 182. selçuk dedi ki:

  Manisa’ya sıra hala gelmedimi? Aralık ayında paket arı ve anaarı siparişi verip ödemesini yaptım erken gönderilsin diye,gönderim ödeme önceliğine göre oluyosa neden hala siparişlerim bana ulaşmadı.Nisan ilk haftası geçti şimdiye kadar gönderilmesi gerekmezmiydi.

  1. Admin dedi ki:

   selçuk, bir iki hafta havalar soğuk gittiğinden dolayı geçikmeler oldu ama paket arılar bu ayın 15’ine kadar ulaşaçak. Ana arılar dan ondan sonra gelecektir.

 183. Mehmet dedi ki:

  Kargoyu pazar gününe gelmemesine dikkat ediyorsunuz demi çünki pazar günü gelirse alma imkanımız olmaz

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, kargoya vermeden önce bilgi veriyoruz ve hafta sonunu gelmez.

 184. murat aksoy dedi ki:

  Hadi hayırlısı inşallah gelir dört gözle bekliyorum

 185. Ahmet HAK dedi ki:

  Abi bizimkiler ne zaman gelecek heyecanla bekliyoruz ama hala haber yok…:(

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet HAK, en hızlı şekilde ulaştırmak için tüm gayretlerimizle uğraşıyoruz biraz sabrınızı rica ediyoruz.

 186. recep çınar dedi ki:

  selamun aleykum. kovan olarak satın alırsak kargo ile gonderiyorsunuz oyle mı???
  ana arı zaten kargo ıle gelıyor da kovan olarak duymamıstım. doğru mudur???

  1. Admin dedi ki:

   recep çınar, doğrudur paket arı gönderimi yapıyoruz ama şuanda dağıtım olduğu için paket arı alımını durdurduk.

 187. faruk akın dedi ki:

  sekız adet paket arı sıparışım var ıstanbul ayın 18 de kıbrısa 1 haftalık seyatım var 15 kadar arıları teslım alabılirmiyiz

  1. Admin dedi ki:

   faruk akın, 15 ila 20 si arası gelecektir yine bizi 15 gibi arayınız.

 188. Selman akcali dedi ki:

  Eskisehir 4 paket siparisi verdim ücret ödendi. Hemde epey oldu. bu hafta sonuna kadar gönderilecek mi , bilgi verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Selman akcali, gönderiyoruz peyper pey muhtemelen gelecektir.

 189. mete dedi ki:

  yeni siüarişlerde dagıtım ne zaman baslayacak

  1. Admin dedi ki:

   mete, sonbahar gibi yeniden paket arı gönderimleri yapabiliriz.

 190. GÜRKAN dedi ki:

  2 adet paket arı siparişi verdim istanbul 15 ine kadarteslim olacak diye mesaj geldi kargoya verildi mesajı gelmedi bugün yarın gelirmi

  1. Admin dedi ki:

   GÜRKAN, 2-3 gün hava muhalefetinden dolayı istanbul önümüz haftaya kaldı yine size bilgi verilecek.

 191. mete dedi ki:

  daha erken olma sansı yokmu

  1. Admin dedi ki:

   mete, havalar sıcak olduğu için paket arılar yolda sıkıntı oluyor malesef kusura bakmayın.

 192. mete dedi ki:

  parasını yatırsamhen bu dagıtımda olma sansı hiç yok mu

  1. Admin dedi ki:

   mete, malesef yoktur ödeme yapmayınız.

 193. türkmen dedi ki:

  Şubat 15 inde sipariş 7 çıtalık paket arı siparışi vermiş parasını yatırmıştım. 2 nisanda mesaj geldi mesajda nisan 15 şine kadar gelir demiştiniz hale ses yok.

  1. Admin dedi ki:

   türkmen, bir kaç yağmur yağışı olduğundan dolayı gecikmeler yaşandı bu bütün paketleri etkiledi ama önümüz hafta kesin gelir inşallah.

 194. Rafet aydin dedi ki:

  Zonguldak icin belli oldu mu.15 i diye umitlenmistik

  1. Admin dedi ki:

   Rafet aydin, önümüzdeki hafta içine kaldı paket arılar.

 195. Cevat Dizman dedi ki:

  Rize ye siparişleri ne zaman dağıtmayı düşünüyorsunuz

  1. Admin dedi ki:

   Cevat Dizman, önümüzdeki hafta için dağıtılacak.

   1. Cevat Dizman dedi ki:

    Önümüzdeki hafta içi Rize için hava tahminlriÇarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi yoğun yağmur gösteriyor. Pazartesi ve Salı günü ise havalar çok güzel gösteriyor. Bilgilerinize. Rize’den selamlar.

    1. Admin dedi ki:

     Cevat Dizman, bilgilendirme için teşekkür ederiz planlarımızda değerlendireceğiz.

     1. Cevat Dizman dedi ki:

      Ayın 15’i ile 20’si arası geleceğiz dediniz gelmeden 1-2 gün önce haber veririz dediniz. Ayın 18’i oldu. Merak içindeyiz. Sizi de sıkmamak için sürekli aramıyoruz ama en azından sizi takip edebileceğimiz bir bilgilendirme Sizin içinde iyi olur Bizim içinde diye düşünüyorum.

     2. Admin dedi ki:

      Cevat Dizman, biliyoruz biraz geçikti ama inşallah cumartesi günü Rize’de olacağız.

     3. Cevat Dizman dedi ki:

      Rize’ye yolculuk tarihiniz netleşti mi? 7 adet olan siparişimizi merakla bekleyiruk da?

     4. Admin dedi ki:

      Cevat Dizman, inşallah cuma gününe size ulaştırmaya çalışacağız biraz sizlerde sabır rica ediyoruz.

 196. AYHAN dedi ki:

  Sayın Admin 7 Çıtalık karniol arı sipariş etmiştim. ücretini ödedim ayın 15 inde elinizde demiştiniz ama ne zaman göndereceksiniz. yozgat için belli oldumu acaba.

  1. Admin dedi ki:

   AYHAN, evet malesef bu hafta için yetişmedi ve önümüz haftaya gönderceğiz paket arılarınızı.

 197. Senol dedi ki:

  Cihan bey elinizde bir sıralama varsa yayınlarmısınız en azından bize arıların ne Zaman geleceğini biliriz. Yada bize hamgi gün kargolanacacı bilgisini verirmisiniz zira gün belli olmadığı için hastane işimi erteliyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Senol, bu önümüz hafta için inşallah ulaşacaktır yarın ve yarından sonra size bilgi vereceğiz.

 198. Ahmet HAK dedi ki:

  hocam ben 19 nisan salı akşam şehir dışına çıkacağım en geç salıya gelmesi mümkün mü? 2 paket 7 çerçeve karniyol siparişi geçmiştik ama hala ses yok:(

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet HAK, paket arılarınız teslim edilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun…

 199. Selcuk dedi ki:

  Bizde 2 paket ari sipariş versek rizeye giderken fatsa dan aliriz olmaz mi

  1. Admin dedi ki:

   Selcuk, bir sonraki paket arı sipariş alımında değerlendirebiliriz şuanda elimizde olanların teslimatı ile meşguluz.

 200. mustafa dedi ki:

  göndermiş olduğunuz paket arıyı aldım tşkler

 201. Serdar Kastamonu dedi ki:

  Paket arı satın alacağım langstroth kovanlara göre mi ayarlı oluyor sizin çıtalar sorun yaşamamak adına soruyorum

  1. Admin dedi ki:

   Serdar Kastamonu, doğrudur langstroth kovana göredir.

 202. kenan dedi ki:

  Paket ari siparisleriniz haziran ayindada devam ediyormu?mesala 200 cerceve o ay siris versek kac gune hazirlanip gelir. Odemeyi 1-2 ay sonraya birakma durumu oldugunda satis olabiliyormu?

  1. Admin dedi ki:

   kenan, olabilir o şekilde yüklü paketler olursa getiririz.

 203. selçuk dedi ki:

  Ana arılarımı bugün aldım teşekkürler.paket arı siparişim de vardı o ne zaman gönderilir

 204. Ufuk dedi ki:

  Merhaba tunceli iline 2 adet 7 cerceve paket arı siparisi vermistim 15 nisan denildi ama elime ulasmadi ayrica aynı bolgeden bir arkadasımın siparisi kargoya verildi diye mesaj geldi ben siparislerimi bu arkadastan once verdim daha benim siparis kargoya dahi verilmemis

  1. Admin dedi ki:

   Ufuk, 19.04.2016 tarihi itibari ile paket arılarınız teslim edilmiştir.

 205. barış aktürk dedi ki:

  Merhaba; Arılar İzmir’e Kargo ile mi gönderilecek yoksa sizin araçlarınız ile mi?

  1. Admin dedi ki:

   barış aktürk, İzmir için şuanda her ikisi de olabilir bu hafta için kesinleşecek.

 206. Ersin dedi ki:

  Cihan bey benim 4 paket 7 lik karniyol siparişim vardı, nisanın ilk haftası demiştiniz ama nisanın son haftasına geldik, bu dönemde 2 haftalık gecikme bizim en az 1 çerçeve yavrumuza mal oldu ve hala ulaşmadı elimize, kestaneye yetişemeyeceğiz bu gidişle, kastamonu ne zaman başlıyor dağıtıma.

  1. Admin dedi ki:

   Ersin, çarşamba günü için Kastamonu ili planlarımız arasındadır inşallah bir sorun olmadan o gün dağıtımlar yapılacak ve size yine bilgi verilecektir.

 207. ali yiğit yıldız dedi ki:

  aralık ayında sipariş vermiştim mesaj henüz gelmedi

  1. Admin dedi ki:

   ali yiğit yıldız, hafta sonuna kadar siparişleriniz gelecektir.

 208. arıcı dedi ki:

  arılar nasıl bir pakette geliyor karton , plastik , ahşap ?

  1. Admin dedi ki:

   arıcı, farklılık göstermektedir hem ahşap, hemde plastik aparatlar ile gelmektedir.

 209. fatih dedi ki:

  Kastamonuya arilarimiz hala gelmedi 7 citalik ari siparisi vermistim bu hafta inşALLAH gelir

  1. Admin dedi ki:

   fatih, çarşamba gibi inşallah kastamonu ilindeki paket arıların dağıtımı yapılacaktır.

 210. türkmen dedi ki:

  Kayseri dağıtımınız ne zaman.saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   türkmen, bir kısım paket arılar bugün çıktı kayseri için kalanlar yarın çıkacaktır.

 211. nuri cem karaer dedi ki:

  5 adet kafkas siparişi verdim ücreti zb yatırdım ıspartaya ne zaman ulaşır kiraz çiçek açtı elmayı bari kaçırmayalım ne zaman kargolanır.

  1. Admin dedi ki:

   nuri cem karaer, gönderimler devam etmektedir hafta sonuna kadar gelecektir.

 212. ferah dedi ki:

  Paket arılar Rize’ye ne zaman ulaşacak. 15’i demiştiniz 20’sine uzattınız. Daha da uzayacak mı? Dağıtım programınızda belirlenmiş bir gününüz yok mu?

  1. Admin dedi ki:

   ferah, cumartesi günü Rize de dağıtımlar olacaktır.

   1. ramazan dedi ki:

    ARAKLI/TRABZON sparişlerini sabırsızlıkla bekliyor. Hepinize kolay gelsin

 213. Hümeyra dedi ki:

  Bir sonraki sipariş ve dağıtımlar ne zaman olacak?

  1. Admin dedi ki:

   Hümeyra, sitemizde bunun ilanını yaparız takip ediniz.

 214. yiğit yıldız dedi ki:

  Kocaeliden 10 adet siparişim var. zaman verebiliyormusunuz

  1. Admin dedi ki:

   yiğit yıldız, hafta sonuna gelecektir biraz sabırlı olmanızı rica edeceğiz. Geçikmeden dolayı kusura bakmayın.

 215. KENAN dedi ki:

  Giresundan verilen paket siparislerimiz ne zaman gelecek ogrenmemiz mumkunmu..

  1. Admin dedi ki:

   KENAN, hafta sonuna inşallah alacaksınız.

 216. ramazan dedi ki:

  sayın admin; Dağıtım olacaktır derken siparişleri kendiniz mi getireceksiniz. ayrıca bilgilendirmeyi birgün öncesinden yapabilrseniz bizler için çok iyi olur. ARAKLI/TRABZON

  1. Admin dedi ki:

   ramazan, cumartesi günü inşallah orada olacağız ona göre kendinizi ayarlayabilirsiniz yine size SMS ile bilgi vereceğiz.

 217. Ersin dedi ki:

  Cihan Bey paket arılarımızı bugün teslim aldık. Teşekkürler…

 218. Murat dedi ki:

  Hocam bizim 4 paket karniyol arı nezaman gelecek daha beliyecekmiyim ayın 20 side geçti

  1. Admin dedi ki:

   Murat, yarın size ulaştırmaya çalışacağız.

   1. Murat dedi ki:

    Yarın mutlu haberi sizden bekliyorum tekrar çalışmalarınızda başarılar dilerim hocam

 219. ERDOĞAN dedi ki:

  İlk sipariş verenlerdenim.2 hafta önce en kısa sürede gelecek diye mesajınız geldi ama arılar hala gelmedi.Burada bahar bitti bitecek.Gönderim sırasını neye göre ayarlıyorsunuz?Sabırsızlanıyoruz.Lütfen acil olsun. Bigadiç/BALIKESİR. (Çanakkale Biga ile karıştırılmasın)

  1. Admin dedi ki:

   ERDOĞAN, inşallah cumartesi günü veya pazar mutlaka paket arınızı alacaksınız.

 220. fatih dedi ki:

  15 nisanda 4 paket karniyolu teslim aldım çalışmaları çok güzel teşekkür ederim kolay gelsin

 221. murat dedi ki:

  paket arı ulaştı.teşekkür ederim.yorumlarda sorusunu gördüğüm birkaç noktaya temas etmek isterim.birincisi paket arı alacak olan ama ölür mü kalırmı diye soran arkadaşlar korkunuz olmasın ben paketi açtığımda bir tek ölü arı vardı oda sıkışmadan dolayı ölmüş.tabi haliyle hepsi ayını olacak diye bi kural yok zira bu bir canlı.bu konuda çekinceniz olmasın.
  bir digeri ise küçük bir serzeniş.şöyleki kovanda ballı çıta göremedim.bu na ek olarak bana gelen 7 çıtalı pakette 3 çıta 3ü de 3te1.5 oranında kapalı yavru oranına sahipti.videoda görüldüğü gibi full kapalı değildi.neyse oda toparlar kendini inşaallah zamanla.son olarak 23 tl kargo parası ödendi.önemli değil ama sitedeki rakamın iki katı tuttuyor kargo.tekrardan teşekkür ederim sorunsuz güvenli iş yaptığınızdan.

  1. Admin dedi ki:

   murat, teşekkür ederiz mevsim yoğunluğundan dolayı bazen aksaklıklar olabiliyor. Herkes inşallah sizin gibi anlayışlı ve duyarlı olması temennisiyle…

 222. Hüseyin ÜNAL dedi ki:

  Merhaba , 2 adet 5 çerçeve karniyol ruşet sipariş etmiştim.Geçen hafta pazartesi günü göndereceğiz dediniz , göndermediniz. Şu ana kadar sağlıklı hiçbir bilgi alamadım. Antalya merkezde mevsim bitti. Daha ne kadar bekleyeceğiz.Telefonlardan ulaşılamıyor, mesaj gönderilemiyor… Lütfen bilgi verir misiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Hüseyin ÜNAL, bugün ilgili otobüs firmasına verildi ve size de telefon ile bilgi verilmiştir.

 223. arıcı dedi ki:

  Bartın a gönderdiğiniz beş peket arıdan birinin anası oldukça yaşlı kanatları falan parçalanmış durumdaydı bunula ilgili yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   arıcı, yaşlı değildir ana arılar ama herhangi bir sorun olursa Mayıs 15 inden sonra ana arı gönderimi yapmaya çalışalım size. Kanatlarının öyle görünmesi yaşlı olacağı anlamına gelmez. Siz ana arının faaliyetlerini izleyin.

 224. Ömer TUNCAN dedi ki:

  Kütahya seyitömer kasabası 1200 rakım hangi cins uygun olur.

  1. Admin dedi ki:

   Ömer TUNCAN, kafkas ve karniyol arı ırklarının her ikisi ile de çalışabilirsiniz.

 225. Yusuf Usta dedi ki:

  MERSİN/TARSUS İÇİN KARNİYOL ARI IRKI UYGUN OLURMU BİR DE BU SENENİN FİYATI NEDİR.

  1. Admin dedi ki:

   Yusuf Usta, karniyol arı ırkı uygun olacaktır ama şuanda paket arı satışını durdurmuş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde yeniden paket arı satışı yapılacaktır.

 226. ERDOĞAN dedi ki:

  Sabaha karşı saat 04:00 de arıları teslim aldım. Biraz önce de kovanlara yerleştirdim. Tanıtımı nasıl yapıldıysa aynen geldi. Zaiyat yok derecede az bir arı ölüsü vardı. TEŞEKKÜRLER…… BALIKESİR.
  (Bu arada,ücret yok diye mesaj gönderdiniz ama 15.00 TLücret alındı…..)

  1. Admin dedi ki:

   ERDOĞAN, o paket ücreti idi kargo değildi, hepsi içinde sadece 15 TL alındı. Biz teşekkür ederiz.

 227. murat aksoy dedi ki:

  Benim ana arıyı şimdi gündermeyin olurmu

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, tamamdır, siz haber verdikten sonra göndeririz.

 228. yiğit yıldız dedi ki:

  ellernize kollarınıza sağlık, 7 çerçeve ,10 adet arı aldım, hatta bir adedi 8 çerçeve çıktı, analar genç, yavrulu çerçeve sayısı uygun, yumurtlama full, ancak bir ana kaybı olmuş,bir anada ölmüş memeye başlamış, bu iki ananın gönderilmesini rica ederim. bir kovanda bir çerçeve arı ölmüştü sanırım allta kalan kovanlar hava sıkıntısı yaşıyor. yada kamyonda teslimlerden sonra paketlerden bazıları yan konmuştu, yolda çerçeveler bir miktar illaki oynuyordur. buda arı ları öldürüyordur. teslim eden arkadaşda ayrıca teşekkür ederim çok efendi bir arkadaştı.
  tekrar teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   yiğit yıldız, değerli yorumunuz için teşekkürler. Ana arılar ile ilgili telafiyi yapmaya çalışacağız ama biraz bekleyin lütfen şuanda paket arı dağıtımları devam ettiğinden yetiştirmemiz çok zor. iyi günler.

 229. türkmen dedi ki:

  Arıları teslim aldım. Elinize emeğinize sağĺik. Yanız en azından 1 er çıta ölmüş. Selamlar.

  1. Admin dedi ki:

   türkmen, uzak mesafelerde ve hava sıcaklığına bağlı olarak paket arılarda o tür sıkıntılar oluyor malesef.

 230. Enver dedi ki:

  Hizmetten cok memnun kaldım allah aldığınız paranın bereketini versin. 2 adet 7 çerçeve arı aldım paketlerin birinin anası ölmüş yüksük yamış başka da kayıp yok. Emeğinize elinize sağlık

  1. Admin dedi ki:

   Enver, çok teşekkür ederiz inşallah bir başka alışverişte görüşmek dileğiyle…

 231. ufuk koloğlu dedi ki:

  öncelikle iyi çalışmalar 2 paket 7 çıtalı karniyol arılarım 2 hafta gecikmeli olsa da 23 nisan günü geldiler bunun için teşekkürler. Fakat arıları bir gün beklettikten sonra yani bugün kovana aktarırken çok stresli ve sinirli olduklarını gördüm tek tek çıtaları incelediğimde iki paketinde içinde ana olmadığını gördüm bal ve günlük yumurtada mevcut değildi kapalı yumurta polen vardı hakkınızı yememek gerek. Kocaeli de 1 ay sonra sezon başlayacağı için acil ana ya ihtiyacım var kısa sürede telafi ederseniz çok makbule geçer şimdiden ilgi alakanız için teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   ufuk koloğlu, yorum için teşekkürler. Mayıs 5 gibi ana arını telafisini yapmaya çalışalım inşallah.

 232. Yeni arıcı dedi ki:

  Bende ardahanda oturuyorum burada sanırım kafkas arı yetiştiriliyor posofta üretim yaptığınızı yazmışsınız sizden satın alsam kendiniz teslim eder misiniz 0dan başlayacağım tam donanımlı petek fiyatı nedir

  1. Admin dedi ki:

   Yeni arıcı, Ardahan Posof’ta paket arı satışı yoktur sadece damızlık kafkas ana arı satışı yapılmaktadır.

 233. Murat dedi ki:

  Hocam çok tşk ederim göndermiş olduğunuz paket arıları aldım sapa sağlam ne ölen var nede kayıp birtek sorun koloni biraz içindeki çıtalara nazaran zayıf buda tahminim paketleme esnasında tarlacı Arıların kovanda olmamasından kaynaklanıyor olsun önemli değil zamanla telafi eder tekrar tşk ederim hayırlı çalışmalar başarılar diliyorum

 234. ramazan dedi ki:

  Emeğinize sağlık. Biraz gecikmeli de olsa 5 adet paket arımı almış bulunmaktayım. Arılarım da ölen fazla olamamış fakat bir paketimin içerisinde 7 çerçeve olmasına rağmen 5 çerçeveyi dolduracak kadar arı var diğerleri ise gayet güzel.

 235. KENAN ÖZMEN dedi ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM ….CİHAN BEY SANA ÇOK SAYDIM SÖYLENDİM AMA KUSURA BAKMA HAKKINI HELAL ET ARILARIMI DÜN AKŞAM ALDIM.BU GÜN SABAH ERKENDEN KOVANLARA YERLEŞTİRDİM…GRAM YİYECEK BAL YOKTU.ACİLEN ŞURUP VERDİM. BİRİNDE 4 CERCEVE DİĞERİNDE İSE 5 CERCEVE KAPALI YAVRU VAR..YANLIZ ANA KONTROLU YAPAMADIM..ŞU AN HAVA YAĞDI..SONRAKİ GÜNLERDE ANA KONTRULÜ YAPIP OLUMLU YADA OLUMSUZ BİR DURUM OLUSA SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.. HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER…HA UNUTUYORDUM HANGİSİ KARNİYOL HANGİSİ KAFKAS AYIRT EDEMEDİM..İP UCU VEREBİLİRMİSİNİZ..

  1. Admin dedi ki:

   KENAN ÖZMEN, sağlık olsun.Bizim için memniyet herşeyden önce gelir tabi ki. Ama her müşterimize gönderemedik bazılarına iade etmek zorunda kaldık inşallah seneye aynı durumlar olmayacaktır. Diğer sorunuz için irtibat numaralarımızdan arayarak bilgi alınız.

 236. Mehmet dedi ki:

  Paketi şimdi aldım karanlık ta atarsam kovana olurmu bilgi verseniz şimdi

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, karanlıkta olmaz yarın sabah erkenden aktarabilirsiniz.

 237. Niyazi dedi ki:

  Selamlar
  Bir adet Karniyol arı bir adet Kafkas arı almış bulunmaktayım ançak Kafkas arının ana arısı bulunmadığı ve 5 çerçeveyi olduğu yapmamız gereken önerirseniz memnun kalırım

  1. Admin dedi ki:

   Niyazi, bir kaç gün bekleyin ana arı olmadığına teyit edince duruma göre tekrar değerlendirelim.

 238. Tuncer Taşkın dedi ki:

  Merhaba,

  3 paket arı tarafıma ulaştı öncelikle teşekkür ederim, ancak 1 tanesinin ana arası yaşlı kanatları hasarlı ve sanki italyan cinsi gibi sarı bir ana arı, bu ana arı değişimi konsunda yardımınızı rica ederim.

  Tuncer Taşkın

  1. Admin dedi ki:

   Tuncer Taşkın, o şekilde olması merak etmeyin ana arı yaşlı olmaz yine sorun olursa yardımcı oluruz.

 239. Mehmet dedi ki:

  Paketi kovana aktardım arı yol gelmesine rağmen çok sakindi ana arısını da gördüm gerisi saten gelir artık arılar hemen polen çekmeye başladılar maşallah elinize emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum bide ana arı boyası yoktu geçen senenin anasımı acaba? Kolay gelsin tekrar dan teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, ana arılar geçen yılın ana arılarıdır ama bazılarında boyaları kalmış oluyor herhangi bir sorun olmaz merak etmeyin.

 240. sedat dedi ki:

  admın ben bır adet almak ıstıyorum ama daha once hıc bakmadım sımdı sııparıs versem gecmı olur vede sızın yolladıgınız kovanlardamı bakmam gerekıyor veya degıstırmem gereklımı kusura bakmayın ama bılgısızım

  1. Admin dedi ki:

   sedat, şuanda paket arı gönderimi malesef yok ilerleyer günlerde olduğu zaman yine sitemizden açıklaması yapılacaktır.

 241. KENAN dedi ki:

  Giresun arilari aldim havanin kotu zamanina geldi surubunu verdim arilar iyi gozukuyor ana arilarini bakamadim henuz. Emeginize saglik. Bu aldigimiz arilar karniyol f1 mi yoksa f2 mi tesekkur ederim her sey icin.

  1. Admin dedi ki:

   KENAN, inşallah hayrını görürsünüz, f1 ana arılarıdır.

 242. Hasan ALTIPARMAK dedi ki:

  Çorum da bir paket arımı gecen hafta aldım arılarda bir tane bile ölen yoktu teşekkür ederim.Ancak 7 çıta diye aldım ama 5 çıtayı ancak doldurur şeklinde biraz zayıf geldi . Ballı petek hiç yoktu 1çıta kapalı yavru vardı onunda yavru düzeni dağınıktı düzelir diye bekledim şerbet beslemesi yaptım 1 hafta oldu neredeyse hala günlük yumurta atmadı anayı da göremiyorum yardımcı olur musunuz? Sözünüzde durup insanların güvenini boşa çılarmadığınız dolandırıldın diyenleri morarttığınız için aldığını para hela olsun selamlar.Hasan ALTIPARMAK

  1. Admin dedi ki:

   Hasan ALTIPARMAK, bir hafta 10 gün takip ediniz hala bir ana arı yumurta atmadığınız görürseniz size ana arı gönderimi yapabiliriz. Biz teşekkür ederiz sağolun.

 243. fikri dedi ki:

  hocam bugün itibari ile 7 çerçevelik bir Kafkas arı siparişi versem kaç güne elime ulaşır

  1. Admin dedi ki:

   fikri, şuanda 7 çerçeve arı satışımız yoktur. Güncel satışımı olan http://www.anaari.gen.tr/8-cerceve-satilik-ari/ buraya bakın lütfen.

 244. Cevat Dizman dedi ki:

  Tam 1 hafta önce Rizenin pazar ilçesine getirdiğiniz 7 adet 7çerçevelik paket arılarımızı aldık. Malesef 3 adet arımız ana arı kaybına uğradı. 4 adet paket arıdan çok memnun kaldık. 8 çerçevelik paket arılara da sipariş vermek istiyorduk ama tekrar aynı sorunu yaşamak istemediğimiz için riske girmek istemiyoruz. Sezona az bir zaman var ve elimizdeki anasız kovanların döllenmiş ana arıya ihtiyacı var. Çalışma prensibinizi tam olarak bilemiyoruz. Acaba anasız kovanlarımızın zararını minimuma indirebilme adına ana arı gönderimi yapıyor musunuz?

  1. Admin dedi ki:

   Cevat Dizman, önümüzdeki hafta içi ana arı gönderimi yapalım size yine bize durum ile ilgili önümüzdeki hafta haber veriniz.

 245. Niyazi dedi ki:

  26 Nisanda yazmış olduğum mesajda bekleyin diye cevap geldi yapmış olduğum kontrolde (Kafkas ) ana memesi takmış olduğu ve arısının azaldığı gözlenmiştir.
  Bilgilerinize sunul selamlar

  1. Admin dedi ki:

   Niyazi, 10 mayıs haftasında ana arılarınız gönderilecektir.

 246. sinan dedi ki:

  slm ben boluda rakım 750 arıcılığa başlamak istiyorum hangi ırkı önerirsiniz birde şimdi sipariş versem geç mi kaldım arılar buraya nasıl gelecek ölmeden gelir mi

  1. Admin dedi ki:

   sinan, kafkas ve karniyol ana arılar ile çalışabilirsiniz. Bu tarihi itibari ile paket arı satışımız yoktur ama önümüzdeki günlerde olacaktır. Bilginiz olsun istiyorsanız yukarıda bulunan forma bilgilerinizi girip gönderin lütfen.

 247. Mustafa kirlak dedi ki:

  Ben mustafa kirlak yaklasik 40ari almak istiyorum devlet desteyi almam icin fatura kesmeniz lazim böyle bsey mumkunmu

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa kirlak, evet arı satışı karşılığında fatura kesiyoruz. Siz işlemlerinizi halledip bizim ile irtibata geçiniz.

 248. mehtap dedi ki:

  merhaba ben korniyal kafkas arısı almak istiyorum 4 kovan ama 10 çerçeveli olabilirmi aceba ve fiyatı nekadar birde yozgatta yaşıyorum uygunmudur bu arı cinsi

  1. Admin dedi ki:

   mehtap, göndeririz ama şuanda paket arı satışı belirli süre için bitmiştir. Paket arı satışlarımızı dönem dönem olmaktadır. Eğer haberdar olmak istiyorsanız http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi burada bulunan formu doldurup bize gönderin lütfen.

 249. Özcan dedi ki:

  Adresinize gelip arı almak istiyorum adres veya tel verirmisiniz . Ben sarikamista ikamet etmekteyim telefon numaram 05321009336arama veya caldirmaniz da ben arar im 4—- 5kovan almayi düşünuyorum sayisi arta bilirde . Selamlar

  1. Admin dedi ki:

   Özcan, sitemizin iletişim kısmında bilgilerimiz vardır bakınız lütfen.

 250. murat aksoy dedi ki:

  Merhaba cihan abi rica etsem ana arımı ayın 20 sinde gönderbilir misin kafkas olacaktı

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, tamamdır murat bey göndeririz. Yine 19/05/2016 tarihinde bize hatırlatırsanız memnun oluruz.

 251. bunyamin akbulut dedi ki:

  merhaba
  Öncelikle yolay gelsin ve başarılarınızın devamını dilerim.site uygulamanız cok güzel
  Ben adana’da yasıyorum fakat arıcılıgı kayseride yapmak istiyorum.buna uygun arı ırkı?Kışın adana da yazın kayseride yapmak istiyorum buna uygun hangi arı ırkı.birde arıcılık kursunu 21.05.2016 tarihinde belge alacagım uygulama konusunda bilgim yok sade dersle olmuyor yapabilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   bunyamin akbulut, çevrenizde arıcılık yapan kişiler ile irtibata geçiniz ve onlara yardımcı olarak öğrenebilirsiniz. Aynı zaman internette bulunan arıcılık forumlarını takip edin.

 252. şahin koca dedi ki:

  1 adet paket arı alabiliyormuyuz su anda

  1. Admin dedi ki:

   şahin koca, belli dönemlerde paket arı satışımız vardır. O tarihleri sitemize bakarak zaman zaman takip ediniz.

 253. taha alparslan dedi ki:

  ağrıdan arıyorum kafkas ırkı paket 2 arıdan 4 paket istiyorum gündermeniz mümkün müdür. mümkün ise kaç günde gelir.selamlar

  1. Admin dedi ki:

   taha alparslan, paket arı satışlarımız belli bir dönemlerde olmaktadır o dönemleri sitemizden takip edinin yayınlanır.

 254. Şener eniş dedi ki:

  Ben istanbulda tasıtorum burdan sıkıldum artvin şavşat akdamla köyüne gidip (kendi koyüm) orda arıcılık tapmak istıyorum arıcılıktan anlamam ama kendime güveniyorum yapabilirım yaşim 45 bana nasıl yardımcı olursunuz oneeıniz nedır? Şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Şener eniş, arı temini konusunda yardımcı oluruz. Sitemizde satılık arı ilanı olduğu zaman takip ediniz.

 255. Özdemir Öztürk dedi ki:

  Uşak Eşme ilçesinde arıcilik yapmak istiyorum ancak konuya çok yabanciyim. 20 dönümlük bir arazide ceviz ağaçları altında yapmak istiyorum. Çevrede 50 -60 agaclik kiraz bahçesi var. Diğer arazilerde ise arpa buğday,ve ağırlıklı olarak Tütün dikimi var. Bu şartlarda arıcilik yapilirmi yapılırsa rakim 800 m olup hangi arı cinsini önerirsiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Özdemir Öztürk, kafkas ve karniyol arı ırklarının her ikisi ile de çalışma yapabilirsiniz. Ama arıları ceviz ağaçlarının altına koymanıza gerek yok daha açık bir yere koyabilirsiniz.

 256. yiğit yıldız dedi ki:

  24 nisanda yazmış olduğum yazımda 2 adet ana arının telafi edileceğini yazmıştınız,hatorlatmak istedim. saygılar.

  1. Admin dedi ki:

   yiğit yıldız, önümüzdeki 2-3 gün içinde iki adet ana arı kargoya verilecektir.

   1. yiğit yıldız dedi ki:

    İşnii bu kadar düzgün yapan ve takip eden bir firma olduğunuz için kutlarım. Hayırlı Cumalar.

 257. Recep dedi ki:

  Mrb hayırlı satışlar diliyorum ben iki paket karniyol ari irkindan istiyorum nasıl sParis verebilirim birde duzcede yaşıyorum bu paketleri kargoyla gönderince kaç günde geliyor ve arılarda bir kayıp oluyormu çünkü 2 yada 3 günden aşağı gelmez diye düşünüyorum bir kayıp yada ıstemedimiz bir durum olursa kiminle muhatap olucaz vede bunların iadesi olucakmi tskr ederim simdiden

  1. Admin dedi ki:

   Recep, gönderimleri biz kendimiz yapıyoruz ve belli dönemlerde sipariş alıp kendimiz teslim ediyoruz. Ama şuanda bulunduğunuz ile dağıtım olduğu için yeterli sayı olduğu zaman yeniden dağıtım olacaktır. Herhangi kayıp ve telef durumunda telafi işlemi yapılmaktadır.

   1. Recep dedi ki:

    Peki tahminen ne zaman başlar yeni satışlarınız bizim olduğumuz yere

    1. Admin dedi ki:

     Recep, tam olarak tarih veremiyoruz ama sitemize haftada 1 kere olsun girip kontrol ederek güncel satılık arı ilanlarımızı görebilirsiniz.

 258. Ferhat dedi ki:

  Şanlıurfa ceylanpınar ilçesindeyim. Hobi amaçlı başlamak istiyorum, tüm bilgiyi internet aracılığıyla öğrenmeye çalışıyorum inşallah telef etmem. Yazın hava çok sıcak (40-50derece) Rakım 400 civarı sanırım burda çeşitli ağaçların yanında yılda iki ürün mahsül alınmakta, mısır arpa buğday çeşitleri. Hangi ırkı almam uygun olur. Arıcılığa başlama için Forum dışında yardımcı oluyor musunuz

  1. Admin dedi ki:

   Ferhat, her iki ırkta işinizi görebilir yani kafkas ve karniyol ırklar de çalışabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız fazla müsait olamadığımız için sitemiz üzerinden soru sormanız durumunda uygun olduğumuz zamanlarda cevap vermeye çalışırız.

 259. Mehmet dedi ki:

  Kolay gelsin ben bir şey soracaktım ben arı böldüm 4 çıtalı ana arı verdim anayı kabul ettiler bir hafta sonra baktım iki ana arı içinde var ama aralarında bir çıta var çıtanın altı yere değiyor ondan olurmu neden ol bilir acaba kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, çıtanın yere değmesinin iki ana arı ile hiçbir ilgilisi yoktur. Muhtemelen o kovanda iki ana arı çıkmıştır birini yok ediniz.

 260. Mehmet dedi ki:

  çok teşekkür ederim ilginiz için birini hemen yok ediyorum iyi günler kolay gelsin

 261. murat aksoy dedi ki:

  Merhaba cihan abi göndermiş olduğunuz ana arıyı aldım aceba hangi ırk bu herşey için teşkör ettim saygılar

  1. Admin dedi ki:

   murat aksoy, bizim tarafımıza kafkas ana arı olarak belirttiğiniz için size de kafkas ana arı gönderilmiştir hayrını görün.

 262. Arif Kara dedi ki:

  Merhabalar ben balıkesir/gönen ilçesinde bu işi yapmayı planlıyorum. 600 metre rakımlı bir tepede havadar önü açık bir yerim var. Çevremde tarım arazileri ve orman çok sıklıkta aynı zamanda 1 km uzağımda baraj var. Kışın biraz fazla soğuk olan bir bölge yazında aşırı sıcak olmuyor. Sizce böyle bir ortamda ne tür arı bakıcılığı yapmalıyım ?

  1. Admin dedi ki:

   Arif Kara, bölgeniz için kafkas ve karniyol arı ırkları uygun olacaktır ve karniyol ırkı daha ağır basabilir.

 263. Aytekin dedi ki:

  Meraba yozgat yerköy bir kovan bırakabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Aytekin, bir çok ile bırakmaya çalışıyoruz ama bu dağıtımda Yozgat iline malesef bırakamayız. İnşallah bir sonraki dağıtımda size haber vermemizi istiyorsanız buradan bize telefon bilginizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/sms

 264. Ayhan dedi ki:

  Slam ben ordu akkustayim rakımı 1000 civarı bana hangi arisi tavsiye edersiniz 2 paket ari akmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Ayhan, kafkas arı ırkı ile çalışma yapılabilir.

 265. Ahmet dedi ki:

  Kayseri uzunyaylada arıcılık yapmak istiyorum rakım 1870 hangi arı cinsini tavsiye edersiniz

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet, kafkas arı ırkı ile çalışma yapmanız doğru olacaktır.

 266. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar. Mardin rakım 1100 dağ platosu. kış çok aşırı değilse bile yine de sert sayılabilir. Bahar mevsimi çok sürmemekte. Yazları ise kavurucu değilse bile sıcak sayılabilir. Arıcılık yapılabilirmi? Hangi ırkı tavsiye edersiniz

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet, bölgeniz için en uygun ırk kafkas arı ırkı olmaktadır.

 267. Osman AÇIKGÖZ dedi ki:

  280 TL Çok para hocam. üstelik kargoyuda biz ödüyoruz.

  1. Admin dedi ki:

   Osman AÇIKGÖZ, paket arı teslimatlarında kargo ödemesi yoktur. Ayrıca bu 280 TL olan güncel fiyat için şunu söyleyebiliriz; 8 çerçeve genişliğinde olan plastik ruşet kovan da hediye edilmektedir.

 268. Kurtuluş Buruk dedi ki:

  Ben Trabzon a 1 kovan karniyol istemiştim (kovanlı). Alım planlaması için yaklaşık olarak Trabzon a gelme zamanını bilmeye ihtiyacım var. 1-4 Haziran beyan edildi ancak yanılmıyorsam daha geç olacak. Yaklaşık olarak aracınızın Trabzon da olacağı tarihi yazarmısınız? Şimdiden teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Kurtuluş Buruk, 5 Haziran ve 6 Haziran 2016 tarihlerinde arılarınızı alacaksanız. Tabi ki hava şartları falan bir farklılık olmaz ise planlama bu şekilde yine sizi hafta sonu SMS ile bilgilendireceğiz.

   1. Kurtuluş Buruk dedi ki:

    Teşekkürler

 269. Haydar dedi ki:

  7 haziran sabahi 1 kovan ödemesi yapsam samsun siparişi ne zaman teslim edilir

  1. Admin dedi ki:

   Haydar, öğlene kadar yaparsanız 8 Haziran 2016 günü belirli bir noktadan alabilirsiniz.

   1. Haydar dedi ki:

    10 çerçeve arinin kovan aktarımı nasıl olacak

    1. Admin dedi ki:

     Haydar, aktarım yapmıyoruz bu aparat bir kovan ve depozitosu 15 TL olmaktadır. 15 TL karşılığında bu sizde kalmaktadır.

 270. Seymur dedi ki:

  Salam. Men Azerbaycandan sifaris vermek isteyirem. 3 dene Karniyol Ana Arı F1 sifaris etmek isteyirem. Men temmuz ayınin ortasında Trabzona geleceyem. Men gelmemisden önce sifaris etsem Trabzona geldikden sonra arilari goture bilerem? Sizin Trabzonda ofisiniz varmi?

  1. Admin dedi ki:

   Seymur, bizler dönem dönem arı satışı yapmaktayız. Sipariş durumuna göre belirli noktalara bırakıyoruz. Noktalar olarak il ve ilçeler olabilmektedir. Belirtmiş olduğunuz tarihte olursa eğer size haber vermeye çalışırız yada haftalık olarak bu internet sitemizi takip ediniz.

 271. ibrahim dedi ki:

  hatay kırıkhan ilçesi için 3-4 çıtalı karniyol gönderebilirmisiniz fiyatı nedir acaba

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim, bu yazımızda fiyatları sürekli olarak güncellenmektedir. Şuanda Hatay tarafına dağıtım yoktur ama olduğu zaman haberim olsun diyorsanız buradaki forma bilgilerinizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 272. Muhammet dedi ki:

  Mrb ben kahramanmarastan sipariş vermek istiyorum ama normalde 5 karniol 5 kafkas almak istiyorum önden 1 er adet alacağım kahramanmaraş andırın a tedlimatiniz var mi 8 citali olacak

  1. Admin dedi ki:

   Muhammet, şuanda o şekilde teslimatımız yoktur. Belirli dönemlerde sipariş durumununa göre dağıtım yapmaktayız. Bu genelde nisan ve mayıs aylarında olmaktadır ama olduğunu zaman haberim olsun istiyorsanız buraya bilgilerinizi bırakabilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

   1. Muhammet dedi ki:

    Teşekkürler admin

 273. Mehmet dedi ki:

  Ben karniyol ana arı sipariş verdim geldi .teşekkür ederim. Ve suan 3 citali ariyi boldum verdim .inşallah kabul eder. Bir de denemek amaçlı arinızla da çalışmak istiyorum. Yer mardin rakımı 900 .paket olarak 7 citali damızlık anası olan arılar almak istiyorum. Yardımcı olsanız sevinirim .

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, paket arı satışlarımız her zaman olmuyor malesef belirli dönemlerde kendimiz araçlar ile belirli noktalara bırakıyoruz. Olduğu zaman haberim olsun istiyorsanız buradaki forma bilgilerinizi doldurup gönderin size de güncel satılık arı haberlerini verelim… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 274. mümin dedi ki:

  Konya Taşkent te oturuyorum sipariş versem oraya kadar ariyi getirme imkânınız varmi birde şu anda Kafkas arı satışıniz varmı takım 1400 Kafkas uygun sanirim

  1. Admin dedi ki:

   mümin, sipariş durumuna göre getiriyoruz. Şuanda güncel satılık arı dağıtımımız yok olduğu zaman size haber verelim. Buraya bilgilerinizi bırakın lütfen… http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 275. coşkun dedi ki:

  merhabalar ben Giresun dan sipariş vermek istesem ödemesini yapdıkdan sonra kac günde gelır onu ogrenebılırmıyım ? Kafkas arısı düşünüyorum araştırdığıma gore kıs arıları olduğu ıcın ve giresunun karadenızın kısıda uzun surdugu ıcın dayanıklı gözüküyorlar ..Giresun Tirebolu bolgesıne kac günde teslımat geliyor?

  1. Admin dedi ki:

   coşkun, bölgeniz için tabiki kafkas ırkı arı iş yapacaktır. Lakin, biz her zaman arı sevkiyatı yapmıyoruz. Genel olarak sevkiyatlarımız Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Ama 40-50 kovan olduğu zaman her zaman getirmekteyiz.

 276. Ali Kıratlı dedi ki:

  Merhaba

  konyada bu işe yeni başlamak istiyorum. Rakım 1350 metre hangi tür arı tavsiye edersiniz. 2 kovanla başlamak iyi bir başlangıç olur mu? Hemen başlasam sorun yaşar mıyım. Paket-2 düşünmekteyim. Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Ali Kıratlı, her zaman arı temin ederek başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yer için kafkas arı ile çalışabilirsiniz. Şuada bizim arı sevkiyatımız yoktur olduğu zaman size haber veririz. Paket arı haberdar formunu doldurup bize gönderin lütfen. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi

 277. muammer meral dedi ki:

  yaklaşık 80 arı alacağız fatura kesebilirmisiniz mail cevap bekliyorum

  1. Admin dedi ki:

   muammer meral, evet satılık arı için fatura kesebiliyoruz ve ihtiyacınızı karşılarız.

 278. nihat tuncel dedi ki:

  italyan ana ırkından 5 li ruşet kovan yapıyormusunuz ne keadar mal olur sertifikalımıdır cevabınızı bekliyorum teşekkürle

  1. Admin dedi ki:

   nihat tuncel, ana arı üretimimiz sertifikalıdır. Ama italyana ana arıyı paket olarak satışı yoktur. Sadece paket arı satışı yaptığımız kafkas ve karniyol ırkı arılardır.

 279. Ali İnankoç dedi ki:

  Kafkas Arı alacağız 40 kovan, Devlet Hibe kapsamında olduğu için FATURAlı Olacak ayrıca ödemesi konusunda Devlet ödemeli olduğu için İşlemler tamamlandıktan sonra ödemeleri yapılacak. Yardımcı olabilirmisiniz… bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Ali İnankoç, tabi ki hibe kapsamında arı temini sağlıyoruz. Ayrıntılı olarak tarafımıza iletişim kısmında bulunan formu doldurup gönderin. Neler lazım ayrıntılı olarak yazınız.

 280. Ali İnankoç dedi ki:

  PAKET ARI 1: Bu paket arımız 5-7-8 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda olup, ortalama 4-5-6 çerçevesi yavrulu, 2-3 çerçevesi günlü yumurtalı ve son bir çerçevesi ise bal ve polenli arılı olmaktadır….. Paket-1 kaç çerçeve tam olarak anlayamadım 5 mi 7 mi 8 mi… yoksa kaç çerçeve olmasına biz mi karar veriyoruz… bilgilendirirseniz sevinirim..

  1. Admin dedi ki:

   Ali İnankoç, genel olarak yukarıda yazıldığı şekilde olmaktadır ama dönem ve mevsime göre farklılık gösteriyor. Genel olarak 5 çerçeve 7-8 çerçeveler halinde paketleme yapmaktayız.

   1. Ali İnankoç dedi ki:

    bi daha ki paket arı satışlarınız ne zaman tahmini tarih verebilirmisiniz… en az 7 çerçeveli almak durumundayız devlet hibe kapsamında…

    1. Admin dedi ki:

     Ali İnankoç, 40 adet üzeri paket arı olursa her şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

 281. yusuf özer dedi ki:

  şuan paket arı alma imkanımız yokmu eğer varsa karniyol cinsi 300 tl lik paketten almak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   yusuf özer, şuanda satılık arı için dağıtımımız yoktur. Eğer olursa size haber veririz. Genel olarak biz Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dağıtım yapmaktayız. Yüklü alımlarda her zaman götürmeye çalışıyoruz.

 282. ercan dedi ki:

  genc ciftci ari hibesi kapsaminda 40 adet ari almak istiyorum. malum suremiz kisaldi. yardimci olursaniniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   ercan, tabi ki yardımcı oluruz. Pazartesi günü bizi arayabilirsiniz paket arı konusunda yardımcı olalım.

 283. alp dedi ki:

  Sakarya da en verimli ırk hangisi olur rakim 90 civari.bide bu yil en son bölme isini en son ne zaman ve kac citayla yapabilirim.kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   alp, belfast ve karniyol ana arıları ile çalışabilirsiniz. Eylül ayına kadar arı bölme işlemini yapabilirsiniz.

 284. Hakan dağlı dedi ki:

  Ben İzmir’den Hakan. 7 veya 10 çerçeveli 2 adet paket almak istiyorum. Ücretini havale yaptığım takdirde kaç gün içinde alabilirim? Ayrıca kovan getirmeme gerek varmı? Paket kovanlardamı teslimat yapıyorsunuz yoksa benim getireceğim normal kovanlara aktarmamı yapıyorsunuz? Bana en kısa sürede dönüş yaparsanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   Hakan dağlı, paket arıları biz kendimiz belirli noktalardan teslim ediyoruz. Lakin, yakın zamanda arı dağıtımı yapmayacağız en azından adet olarak dağıtımız şimdilik yok. Adet olarak dağıtımlarımız Mart ayı gibi başlayacaktır. Sizi de önerimiz artık mevsim geçtiği için arı almanız bir anlam ifade etmiyor önümüz kış ve almış olduğunuz arılar ilkbahara çıkmayabilir. Hazır bir şekilde ilkbaharda arı almak kış riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

 285. Hakan dağlı dedi ki:

  Açık yüreklilikle izahat verdiğiniz için teşekkür ederim. Sezon başı görüşmek dileğiyle. Yanlız sitenizin takipcisi olarak bizi sürekli olarak bilgilerle donatırsanız size olan memnuniyetimiz artarak devam edecektir. Bolkazançlar.

 286. umut dedi ki:

  Merhabalar ben umut yigilca arilarini arastirmalarinida tajip ettim ilgimi cekti ben zonguldak caycuma eymur koyunde yasiyorum acaba oraya uygunmudur yada ne onerirsiniz? Mart ayi gibi dagitim basliyor dediniz siparisi simdiden vermem gerekirmi?

  1. Admin dedi ki:

   umut, satılık arı olarak yani paket arı satışlarında sadece kafkas ve karniyol paket arı satışımız olacaktır. Ayrıntılar Ekim ayın gibi netleşecek.

   1. umut dedi ki:

    Yigilca turu almamiz mumkun olmayacakmi peki nasil bulabilirim?

    1. Admin dedi ki:

     umut, şuanda yığılca arısı ile ilgili paket arı satışımız yoktur malesef.

 287. kadir yılmaz dedi ki:

  ben amasya taşovada arıcılık yapmaktayım çok hırçın arılarım var bu nedenle ana arılarımı değiştirmek istiyorum fakat şu günlerin uygun olup olmadığı hakkında bilgim yok acaba en uygun zaman sizce ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   kadir yılmaz, artık bal sağımı dönemi bittiğinden dolayı arı bölmeleri yaparak ana arı temin ederek bölgeniz için uygun olan ırkları veriniz. Bölgeniz için kafkas, karniyol ve belfast ana arılar ile çalışabilirsiniz. Burası satılık arı kısmıdır. Ana arılar hakkında bilgi için buraya bakınız. http://www.anaari.gen.tr/ana-ari-siparisi/

 288. Gulcan dedi ki:

  Bende tek bir kovan istiyorum kovan dahil 5 veya 6 çerçeve olabilir kaç liraya gelir

  1. Admin dedi ki:

   Gulcan, satılık arı ile ilgili güncel ayrıntılar netleşmedi. 2016 yılı arı satış sezonu geçtiği için yeni yıl yani 2017 yılı için arı satışı ile ilgili ayrıntılar Ekim ayı gibi olacaktır sitemizi takip ediniz lütfen.

 289. cumali dedi ki:

  abi ben mersin tarsusta oturuyorum orda ne ırkı beslemem lazım

  1. Admin dedi ki:

   cumali, arı satışı yapıyoruz ona göre sipariş almaya başladığımız zaman sipariş verebilirsiniz.

 290. Hakan dedi ki:

  Slm alekum abi sizden 7 çita ve 1 paket dokme ari saparis vermek istiyorum 2017 fiyat da bir değişikli olacak mi…….. Ve toplam ücreti ne oluyor bilgisini bağlaşma sans var mi

  1. Admin dedi ki:

   Hakan, satılık arı ile ilgili Ekim ve Kasım ayı gibi şartlar netleşecek o tarihlerde sitemize bakınız lütfen.

 291. Birol dedi ki:

  Ben arıcılığa merak sardım.şimdilik bir kovan almak istiyorum.bulunduğum bölge haramidere

  1. Admin dedi ki:

   Birol, istanbul için genel olarak kafkas ve karniyol ırkı arılar iş yapmaktadır.

   1. Birol dedi ki:

    teşekkürler.

 292. Mustafa dedi ki:

  Hocam kolay gelsin sipariş tarihi yaklaşıyor bende samsunda oturuyorum kafkas arısı düşünüyorum uygunmudur ?ona göre 5 adet siparis edicem

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, tabi ki samsun geneli kafkas arısı için uygundur.

   1. Mustafa dedi ki:

    Peki çok teşekkür ederim yakın zamanda şipariş için görüşmek üzere hocam kolay gelsin

 293. Yunus Karakullukcu dedi ki:

  Ben 100 civarında arı sipariş vermek istiyorum ama proje kapsamında arıcılık yapmak istiyorum.aciklamis olduğunuz rakamlar da neler yapılabilir.

  1. Admin dedi ki:

   Yunus Karakullukcu, satılık arı fiyatlarında 50 ve üzeri alımlarda yardımcı oluyoruz. Ayrıntılar için… http://www.anaari.gen.tr/iletisim/

 294. hobi arıcı dedi ki:

  Merhaba ben bursa kestel burhaniye köyünde bahçeme hobi amaçlı 1veya 2 paket arı almak istiyorum rakı 530 , 550 civarı ama bölgem kuzey rüzgarlarına çok açık hangi ırkı önerirsiniz iyi çalışmalar dilerim

  1. Admin dedi ki:

   hobi arıcı, karniyol ve belfast arı ırklarından olan paket arılarını alabilirsiniz.

 295. Mustafa dedi ki:

  Ben ilk kez ari alacağım kmaras türkoğlu rakım 500 600 civarı ve ne zaman ari getirilebilir buraya 2 kovan düşünüyorum

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, belfast ve karniyol arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Nisan ayı içerisinde bırakacağız.

 296. yasin dedi ki:

  7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı

  iyi günler siparıs versem giresuna paket arı yı nasıl yollıyacaksınız yoksa arabanız gecıyormu giresundan karniyol dusunuyorum 7 cerceve arı kendini toplayıp bal akısına baslayabilirmi ? simdiden tesekkürler

  1. Admin dedi ki:

   yasin, kendi aracımızla Giresun merkez ve ilçelerine bırakabiliyoruz. Erken ilkbaharda 7 çerçeve paket arı sizi bal sezonunda kata çıkacaktır.

 297. Mustafa dedi ki:

  Ben ilk kez ari alac as gim 2 kovan düşünüyorum k.maraş türkoğlu rakım 600 civarı buraya ari getirilir mi

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa, bir çok bölgeye getireceğiz bir aksilik olmaz ise o yöreye de paket arı sevkiyatımız olacaktır.

 298. canturan dedi ki:

  Kovanlar polenli mi? İzmir Torbali’ya getiriyor musunuz?

  1. Admin dedi ki:

   canturan, evet izmir ili ve ilçelerine dağıtımımız olup, plastik tabanlılar polenli olmaktadır.

 299. yasin dedi ki:

  Ben yeni baslayacagim giresunda 7 cerceve mi yoksa 9 cerceve onerirsiniz karniyol cinsi 1 kovanlik 9 cerceve ari alsam

  1. Admin dedi ki:

   yasin, 7 çerçevelik arı 9 çerçevelik bir arıya göre arı sayısı az olur ama her iki arı kovanı da size mevsimde bal verir.

 300. taha alparslan dedi ki:

  Ağrı dan arıyorum. paket arı sipariş vermek istiyorum. talebimize nasıl cevap verirsiniz. Ağrıya gönderme şansınız var mı? öyle bir olanak sağlarsanız 15-20 paket kafkas ırkı siparişi vermek istiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   taha alparslan, muhtemelen direk ağrıya getiremeyiz ama kesin bir şey diyemiyoruz. Mutlaka Erzurum’a geliyoruz ve Erzurum iline gelip arılarınızı alıp gidebilirsiniz.

   1. taha alparslan dedi ki:

    ığdır a yolunuz düşüyorsa ığdır bize daha yakın ayrıca 2017 sezonu için hangi ayda parti dağıtımı yapıyorsunuz hangi tarihler arasında talepte bulunalım.

    1. Admin dedi ki:

     taha alparslan, Iğdır’a yolumuzun düşmesi çok zor olabilir ama Erzurum iline bırakacağız. Mart sonu ve Nisan ayı içinde paket arı dağıtımları bitecektir.

 301. Aytac dedi ki:

  Banda bir petek lazım 5 çıralı kafkas olsun

 302. kursat dedi ki:

  Bu taşıma işine kafam takıldı k.maras a arı gelene kadar zarar görmez mi bazı alıcılar kamyon dur kalk yapa yapa hayvanı mahkeme diyot

  1. Admin dedi ki:

   kursat, paket arılara herhangi bir şey olmuyor eğer olursa da tamamen sorumluluk bize ait sorumluluğu kabul ediyoruz.

 303. suat açıkgöz dedi ki:

  1-İkinci el arı kovanının katları var mı? varsa fiyatları ne kadar? Kovanların içinde çıtaları tam mı (boş çıta) ? yani toplam 10 tane mi? Hazırlıkları buna göre yapacağım.
  2-Altı plastik olan kovanlar polen tuzaklı ve havalandırmalı mı, yoksa sadece plastik mi?
  3-Çaycuma / Zonguldak’ tan 6-8 adet kovanlı (katları ile) yığılca ve Kafkas arısı sipariş edeceğim. Aracınızla teslimde sıkıntı olur mu?
  4-Eylül 2016 ayında Yığılca ana arısı sipariş etmişti, ancak hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle gönderemediniz. Ücretini ödemiştim. Yukarıdaki alımlar için mahsup edebilecek misiniz? hayırlı işler.

  1. Admin dedi ki:

   suat açıkgöz, Sorularınıza gelelim;
   1) ikinci el kovan tek katlı olup arılı çerçeve sayısı kadar olacaktır. 5 çerçeve istediyseniz 5 çerçeve olacak.
   2) Plastik tabanlı olan kovanlar polen tuzaklı olarak gönderiyoruz.
   3) Teslimatta herhangi bir sıkıntı olmaz geçen yıl dağıtım yaptık oralara.
   4) Kayıtlarımıza bakarız o şekilde bir ödemeniz olduysa ona göre düşümü yaparız herhangi bir sorun olmaz. İnternet sitemize sizin adınızla yanı şeklide yorumu yapacağız ve cevaplarını vereceğiz bu şekilde yapmamızın sebebi aynı soruları bir çok kişi sorduğu için herkes soruları görsün.

 304. süleyman dedi ki:

  Merhaba Admin. Bende bu yıl başlamak istiyorum, satış yapabilmek için kac kovan ile başlamam gerekiyor. Ikincisi de Van’da hangi ırk ari is yapar. Teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   süleyman, şuanda direk Van iline paket arı gönderimimiz yoktur. Arıları aldığımız yerden oraya gelmesi uzun mesafe olduğu için getirene kadar çok arı telef olmaktadır. 4-5 kovan ile başlayabilirsiniz.

   1. süleyman dedi ki:

    Teşekkür ederim . Peki ırk olarak hangi ari daha yararlı olur

    1. Admin dedi ki:

     süleyman, kafkas arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz.

 305. Mennan dedi ki:

  Merhaba ben Kocaeli gölcük ilçesinde 5 kovan gibi arı ile başlamak istiyorum hangi cins alabilirim veya paket

  1. Admin dedi ki:

   Mennan, karniyol ve kafkas ırkı paket arılardan alabilirsiniz.

 306. Kemal dedi ki:

  Yozgat’ a paket arı satışınız varmı.

  1. Admin dedi ki:

   Kemal, evet Yozgat iline paket arı satışımız vardır ve sipariş geçebilirsiniz.

 307. İlteber dedi ki:

  Selam bana italyan arısı lazım fakat merak ettiğim bu iş hakkında bilgim az ve hiç tecrübem olmadı.Kovanı içinde arı olarak mı gönderiyorsunuz?Yoksa kendimiz mi alacağız?Hatay reyhanlı için arı siparişi vermek istiyorum.Bizim burada tarım çok yapılır mevsim şartları çok müsait olduğunu düşünüyorum.Fakat tarım zarar verir mi hayvanlara?

  1. Admin dedi ki:

   İlteber, bölgeniz için italyan arı olabilir sıcak bölgede olduğunuz için bizim paket arı olarak italyan arı yok ama ana arı satışımız vardır. Daha sonra arı ırklarını italyan ana arı ile değiştirebilirsiniz yada belfast arı ırkından alabilirsiniz.

 308. İlteber dedi ki:

  İtalyan paket arısı yoksa kafkas arılarına bir italyan ana arı birlikte koyup gönderseniz uyum sağlayabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   İlteber, farklı ırklardaki arılara farklı ırklardan ana arıları verebilirsiniz herhangi bir sorun olmaz. Fakat biz bu şekilde yapamayız daha sonra ana arı temin ederek ırkları değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 309. Sercan dedi ki:

  Merhabalar ben arıcılığa yeni başlıcam kırklarelinde pınarhisara bağlı bir köyde rakımı 325 hangi arı cinsi ile başlamam lazım

  1. Admin dedi ki:

   Sercan, genel olarak kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz ama karniyol arı ırkı da deneme yapılabilir.

 310. İlteber dedi ki:

  Madem İtalyan arınız yok o halde ben saf kan karniyol paket arı istiyorum.Paket içinde ana arı gelecek mi?Bu arıların oğul verme sorunlarının ıslah edildiğini duymuştum bu doğru mudur? Belfast istemiyorum.Karniyol gibi uysal elini kovana soksan bile sokmayan yerli arıların olduğunu duydum.Sizde bunlardan bulunur mu?

  1. Admin dedi ki:

   İlteber, bütün paket arıların içinde kendi ırkından olan yeni ana arılar olacaktır. Karniyol arı ırkı uysaldır ama hiç sokmak bir şey yapmaz diye bir şey o arı da sokacaktır diğer arı ırklarına göre biraz daha sakindir. Paket arılar karniyol arı ırkının melezi olacaktır saf ırk olarak göndermiyoruz. Saf ırk ana arılardan biz ana arı üretimi yapmaktayız.

 311. Kemal dedi ki:

  Paket Arı 1′ den 5 çıtalı 2 adet 1 karniyo 1 kafkas siparişi verdim çıta ölçüleri nasıldır yazmıyor elimizdeki kovan ölçülerine uymassa sıkıntı bilgilendirirseniz sevinirim kolay kelsin.
  Paket Arı 2′ de ölçüler var

  1. Admin dedi ki:

   Kemal, bütün paket arılardan ölçüler aynıdır orda gözden kaçmış. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Karadeniz genel olarak 48 ve 23 olarak kullanır diğer iç kesimler ise 47,5 ve 22 cm kullanmaktadır ama bu ölçüleri uyum konusunda sorun olmayacaktır.

 312. Kemal dedi ki:

  Teşekkürler kolay gelsin

 313. ekrem dedi ki:

  Merba Burrsa ya paket arı satışınız varmı
  Bursa Kestel Burhaniye köyü rakım 550 kendi bahçemde hobi amaçı arı bakmak istiyorum
  Hangi ırk arı önerirsiniz, birde malum markanın termo kovanları hakkında olumlu veya olumsuz bir öneride bulunurmusunuz zira maliyetli bir kovan o bedele göre arıya bir ekstra getirisi varmı
  Vereceğiniz önerilere şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  1. Admin dedi ki:

   ekrem, evet Bursa ve Türkiye’nin bir çok iline paket arı teslimatımız vardır. Karniyol ve kafkas arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz kovanı kullanmadık herhangi bir yorum yapamayız. Yukarıda belirtiği şekilde arı kovanlarımız ahşap ve tabanı plastiktir.

 314. ekrem dedi ki:

  Öncelikle bukadar hızlı cecabınıza ve ilginize teşekkür ederim 2 adet karniyol paket arı sipariş etsem 16 gönderilerinizi inceledim sanırı bir aksilik olmazsa ruşetlerimi 17 nisanında alabilirim

  1. Admin dedi ki:

   ekrem, gönderimler Mart sonu gibi başlayacaktır net bir tarih vermiyoruz. 17 Nisanda alabilirsiniz de alamayabilirsiniz çünkü bu arıcılık doğal şartlara bağlı olarak bir çok neden çıkabiliyor. Daha erken de alabilirsiniz göndermeden önce ve yola çıkıldığı zaman paket arı hakkında size bilgi verilecektir.

 315. ahmet aydın dedi ki:

  çift katlı arılı yeni kovanla paket arı aldığımızda kovan 90tl mi 100 tl ye mi geliyor. Kovanın fiyatı birde kovanlarınızın dıştan dışa uzun kenarı, kısa kenarı ve yüksekliği kaç cm dir.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, kovan satışlarımız paket arılar ile dahil fiyatları o şekildedir ve ayrı fiyat veremiyoruz. Kovan ölçüleri olarak burada belirtilen şekildedir; http://www.aricilik.com.tr/ari-kovani-ve-olculeri/

 316. Hasan şaş dedi ki:

  Slm ben ticari olarak aricilik yapmak istiyorum hiç tecrübem yok amacim dogal organik bal üretip satmak henüz araştirma aşamasindayim K.MARAŞ / PAZARCIK bölgesinde yapmayi düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir ? Birde kaç kovanla başlamaliyim teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Hasan şaş, hiç arıcılık işinden anlamıyorsanız 4-5 adet arı kovanı ile başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yöre için kafkas ve karniyol ırkları ile çalışma yapılabilir.

 317. MURAT dedi ki:

  2017 nisan ayında kars ‘ta 50 adet veya 100 adet plastik tabanlı 7 çerçeve kafkas arılı çift katlı sıfır kovan almayı düşünüyorum ama alacağım kovanların durumu nedir nasıldır detaylı resim veya video yükleyebilir misiniz? bir de posof’tan dağıtım yapıyor musunuz ?oradan kendim gidip alabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   MURAT, malesef posof ilçesinden damızlık ana arı satışı yapmaktayız arı satışımız ordan yoktur. Resimleri aşağıya paylaşıyorum bakınız.
   yeni-ari-kovani-1

   yeni-ari-kovani-2

   yeni-ari-kovani-4

   1. MURAT dedi ki:

    ilginiz için teşekkür ederim

 318. ahmet aydın dedi ki:

  5 çerçeve plastik kutu fiyat 230, yeni tek katlı fiyatı 280, yeni çift katlı fiyatı 320 dir. Burada kovan 90 tl oluyor.
  7 çerçeve plastik kutu fiyatı 270, yeni tek katlı kovan fiyatı 330 tl, yeni çift katlı kovan fiyatı ise 370 tl dir. burada kovan 100 tl oluyor. Bunun sebebi ne? 5 çerçeveli arı satışını artırmak için mi? daha önce sorduğum kovan ölçüleri ile ilgili soruma verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Ben polen tuzaksız kovanlı almayı düşünüyorum. Yeni kovanlarınızda bu şekilde polen tuzaksız var mı?

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, evet belirttiğiniz şekilde satışları o şekilde artırmaya yönelik ve bizim için daha kolay olduğu içindir. Zaten plastik tabansız arı kovanları polen tuzaksız şekilde imal edilmiştir.

 319. ekrem dedi ki:

  )) ben nisan 17 derken 17 nisanı değil 2017 yılın nisan ayının herhangi bir gününü kastetmiştim

  1. Admin dedi ki:

   ekrem, tamamdır herhangi bir sorun olmaz:)

 320. ahmet aydın dedi ki:

  Benim elimdeki kovanların çıtaları 47.5-25 cm dir. onlara uyacak şekilde olsun. Bana verdiğiniz http://www.aricilik.com.tr/ari-kovani-ve- adresindeki kovan ölçüsü uygundur.
  sipariş sayısını artıracak olursam tekrar form mu dolduracağım. Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, nasıl isterseniz o şekilde yapabilirsiniz bir bakıp düzeltiriz yada iletişim formu kısmından yazarsanız da düzeltme işlemi yapılır.

 321. ahmet aydın dedi ki:

  Paket arı siparişi verdim. Parasını aralık-ocak gibi yatıracağım bir mahsuru var mı? Belki kovan sayısını da artıracağım.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, paket arı için belirtmiş olduğunuz aylarda parasını yatırabilirsiniz herhangi bir sorun yoktur. Artırmak istediğiniz adet kadar ödeme yapabilirsiniz sonradan güncelleme yaparız.

 322. ahmet aydın dedi ki:

  6-7 Mart 2016 tarihli yoruma verdiğiniz cevap aynen şöyle “Kovan ile birlikte gönderim yapmıyoruz. Eğer 50 ve üzeri paket arı olursa boş kovan katı ile birlikte 110-120 Tl arasında
  tutmaktadır. Yani paket üzerine bunu eklememiz gerekiyor.” Bu cevap o tarihe göredir değil mi? Ben yeni kovanlı ve katlı isterken amacım kovan aktarımı yapmayım. Zira başka arıcıların çıtaları bizim kovanlara uymayabiliyor.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, o yorum geçen yıl ki paket arı sistemine aittir. Bu sene ki güncel olanlar yukarıda yazılı olanlardır. Kovansız ve kovanlı olarak yukarıda yazılı olanları bakınız ve çerçeve ölçülerinde herhangi bir sorun olmayacağının garantisi verebiliriz.

 323. Ali dedi ki:

  5 çerçeveli kovansiz ari istiyorum hangi siparişten vermeliyim acaba yardımcı olursanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Ali, PAKET ARI-1 paketinden 5 çerçeveli ahşap ve plastik kutulu arıdan satın alabilirsiniz.

 324. nusrat dedi ki:

  paket arılar ana lımı anasız mı?

  1. Admin dedi ki:

   nusrat, her paket arının kendi ırkından olan en son yeni ana arısı olmaktadır. Ana arı olmadan arı satışı yapılmaz ve arılarda yaşamaz.

 325. ahmet aydın dedi ki:

  Daha önceden üç adet 7 çıtalı katlı yeni kovanlı arı şiparişi vermiştim. İki adet ayrıyeten üstlük(ballık) istesem kaç liradır. Gönderiyor musunuz? Öncekiler 40 tl idi.
  Bunlarda öyle olmalıdır. Umarım ayrı olarak her hangi bir ücret yoktur.
  Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, ayrı olarak kovan getiremiyoruz arı ile birlikte ne ise o şekilde getirebiliyoruz. Tek katlı istediyseniz tek katlı arılı kovan veya çift katlı istediyseniz çift katlı olarak gelmektedir. Tek katlı ve çift katlı kovan ile birlikte arı fiyatları yukarıda bulunmaktadır.

 326. Serkan dedi ki:

  Selamünaleyküm
  İsmim Serkan aksut uzun zamandır sitenizi takip ediyorum ve paylaşımlarınızı beğeniyorum. Ben yaklaşık 5 -6 yıldır arıcılık la uğraşıyorum son 2 senedir yurt dışında çalışmadan dolayı aracılığa ara vermek zorunda kaldım ama Mart sonu gibi kesin dönüş yapicam ve tekrar arıcılık la ugrasicam ama busefer profesyonel olmasını istiyorum. Dolayısıyla ilk etapta 30 kovanla başlamak istiyorum yanliz size sorum, ben İzmit kartepe de kestane balı ile başlayacağım için ırk konusunda karar veremedim 3 ırk olarak ( Kafkas, karniol ve belfast) hangisini ağırlıklı olarak almalıyım.

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, a.s. İzmit ve o çevreler genel olarak karniyol arı ırkı ile çalışma yapıyor ve kestane de işi yapacağını düşünüyoruz.

 327. Serkan dedi ki:

  Şu yorum kısmını sayfanın başına alabilirseniz güzel olur ve sonra kendi sorumu aradığımda bulamıyorum yorum arama motoru olursa iyi olur

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, en son yapılan yorumlar her zaman yazının en sonunda olur en sondan takip edebilirsiniz. Satılık Arı yazısı altında olduğunu da unutmayın.

 328. alper dedi ki:

  Selamın aleyküm şimdi ben ankaradayım sipariş versem mi vermesem mi terettütte kaldım belirli yerlere geliyoruz diyorsunuz ben şimdi 5 kovan arı siparişi versem adrese teslim getirecekseniz sipirişi verecem boşuna sipariş vermiyim

  1. Admin dedi ki:

   alper, paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Adres adres teslimat olmuyor ve geçen yıl Ankara daki müşterilemiz Pursaklar ilçesinden arılarını alıp gittiler yoğunluk o bölgede daha fazla idi.

 329. alper dedi ki:

  9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var) 20 çıta ful dolu arımı oluyo tam anlıyamadım yoksa 10 çıta ful arı kat atıp 11 çıtasımı dolu oluyo

  1. Admin dedi ki:

   alper, 9 çıta arılı olup, 7-8 çerçeve yavrulu ve ballı olur son 1-2 çerçeve günlü ve yine arılıdır. Zaten bir kovan 10 çıtadan oluşur biz 9 çerçeve koyuyoruz çünkü o mevsimde 10 çerçeveyi bulmak her arı da zor oluyor. Açıklamaları en baştan okumanızı tavsiye ederiz.

 330. Serkan dedi ki:

  Siparişimi az önce yaptım yalnız çift katlı kovanlarda ballığın çerçeveleri varmı yazıda göremedim birde ilk ödemeyi Şubat 10 na yazdım çünkü çalıştığım firma maaşları 25 i ile 10 u arasında yapıyor kesin olsun istedim sıkıntı olmaz inşallah.

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, evet ballık olarak vermiş olduğumuz katlarda çerçeveleri bulunuyor. Durumunuzda dolayı ödeme bizim için uygundur herhangi bir sıkıntı olmaz bekleriz.

 331. lokman demir dedi ki:

  ankara sincan da ikamet ediyorum 2 yıldır uğraşıyorum 10 tane arım vardı 9 tanesi şimdiden öldü 10 tane arı istesm uygun olanından en iyisinden fiyat sorun deyil birde anaları varmı arıların ne önerirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   lokman demir, her paket arının ana arısı olmaktadır eğer ana arı bir kovanda yoksa o kovan yaşayamaz.

   1. lokman demir dedi ki:

    selamınaleyküm ben satış yaptığınız yere gelip 10 adet arı almak istiyorum mümkünmü ana arısız arı yaşamaz tabi ben merak ettiğim verdiyiniz arının anasını bizmi verecez teşekkürler

    1. Admin dedi ki:

     lokman demir, her paket arının ana arı oluyor. Yukarıdaki satılık arı ilan yazımızı tam anlamıyla okumuyorsunuz lütfen yeniden okuyun merak ettiğiniz soruların bütün cevapları orada bulunuyor.

 332. Enes dedi ki:

  Balıkesir bandırma bölgesi ne hangi arı ırkı uygundur teslimatı nereye yapa bilirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   Enes, kafkas ve karniyol arı ırkı olur. İl ve ilçelere kadar teslimat yapabiliyoruz. Ayrıntılar yukarıda yazıyor.

 333. Serkan dedi ki:

  Alacağım arılar 3 ayrı ırk ama hepsini yanyana koymayı planlıyorum hepside 9 çıta olduğu için yagmacılık olmaz düşüncesindeyim ama emin değilim bunun bildiğiniz örnekleri varmı? kovanların üzerine ırklarıni yazıyorsunuz degilmi ve mümkünse kovanların ölçülerini ve resimlerini yollayabilirmisiniz teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, yağmacılık gibi herhangi bir sıkıntı olmaz. Kovan resimlerini ve ölçülerini daha önce paylaştık lütfen yukarı bakınız.

 334. Serkan dedi ki:

  Birde kocaeli de arıları nereye getiriyorsunuz ben kartepe oturuyorum

  1. Admin dedi ki:

   Serkan, Kocaeli Merkeze ve yol üzeri bir çok noktaya paket arı bırakıyoruz eğer bulunduğunuz yer için yüksek adet olursa bırakırız öyle olmasa bile yolumuz üzeri ise yine bırakırız mağdur etmeyiz.

 335. sadık yıldırım dedi ki:

  Antalya Gazipaşa ilçesinde oturmaktayım denize sıfır acaba burada hangi arı ırkını tercih etmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   sadık yıldırım, belfast ve karniyol arı ırkı ile çalışma yapılabilir.

 336. Musa Gezen dedi ki:

  Selam bende arıcılık yapmak istiyorum.Karaman rakım1200 civarı hangi çeşit arı ve ne kadarla başlayabilirim.

  1. Admin dedi ki:

   Musa Gezen, 4 veya 5 adet arı kovanı ile başlayıp kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

   1. Musa Gezen dedi ki:

    Teşekkürler.Bir sorum daha olacak benim elma bahçem var arıları oraya koymamda sakınca varmı?

    1. Admin dedi ki:

     Musa Gezen, herhangi bir sorun olmaz koyabilirsiniz tabi ki.

 337. ahmet oğuzay dedi ki:

  merhaba 100 adet kovan ve arı almak istiyorum koyacağım bölge konya hatunsaray 1150 rakım hangi ırk olmalı ve diğer sorum kovanlarınızın tabanları apimaye olanı var mı teşkkürler

  1. Admin dedi ki:

   ahmet oğuzay, kafkas arı ırkı alabilirsiniz. Malesef kovan tabanı standart polenli plastik taban var.

 338. TAMER UYAR dedi ki:

  selamünaleyküm, hayırlı işler, aydın kusadası deniz seviyesi ve maximum 100mt rakım ve maki bitki ortusu yeryer çamlık alan ortasında çalışmak istıyorum tavsi edeceginiz ırk nedir, iyi çalişmalar.

  1. Admin dedi ki:

   TAMER UYAR, as. belfast arı ırkı olabilir.

   1. TAMER UYAR dedi ki:

    tesekkurler , uygun zamanda siparişte tekrar görüşmek üzere işallah, iyi çalışmalar…

 339. Recep dedi ki:

  Üretim yerinden teslim alabiliyor muyuz ?

  1. Admin dedi ki:

   Recep, tabi gelip alabilirsiniz irtibat ve iletişim bilgileri sitemizde bulunuyor.

   1. Recep dedi ki:

    Üretim yeriniz neresi ?

    Sakarya’da, ya da Düzce /Cumayeri tarafında bırakabileceğiniz yer var mı ?

    1. Admin dedi ki:

     Recep, evet Sakarya ilinde paket arı sipariş veren müşterilerimiz var bırakacağız. Aydın ilinden çıkıyoruz.

 340. ekrem dedi ki:

  ben ankara sincan ikamet iki kovan almayı düşüdüm teslimatlarınıs neresidir il veya ilçe bilgiverirmisin teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   ekrem, geçen yıl paket arı için yoğunluk Pursaklar bölgesinde idi ve oradan dağıtım yaptık. Bu yıl yine oralara yakın bir yerlerden yaparız.

 341. murat dedi ki:

  bende eskışehirden sipariş verdim ne zaman nerde teslim edilecek kovanlar nasıl gelıyor arılar zarar gorurmu

  1. Admin dedi ki:

   murat, mart sonu ve nisan ayı içinde teslimatlar yapılacak. Herhangi bir zarar görmez ve zararları telefi etmek zorundayız.

 342. murat dedi ki:

  teslimat eskisehire varmı

  1. Admin dedi ki:

   murat, vardır.

 343. murat dedi ki:

  cok sagolun tesekur ederim

 344. ferdi dedi ki:

  erzurumada getiriyormusunuz bu paket arilari ba;langic olarak bir kac tane alsak

  1. Admin dedi ki:

   ferdi, evet teslimat yapacağımız illerin arasında Erzurum ili de bulunuyor.

 345. zekeriya dedi ki:

  kırıkkaleye dagıtımınız varmı

  1. Admin dedi ki:

   zekeriya, evet Kırıkkale ilen arı satışı için dağıtımımız vardır.

 346. zekeriya dedi ki:

  kıredi kartıyla alsak taksit yada tek cekim olurmu

  1. Admin dedi ki:

   zekeriya, malesef kredi kartı canlı hayvanlarda geçerli olmuyor kusura bakmayın.

 347. zekeriya dedi ki:

  4 adet kovan sipariş verdim bu arıları bölerek coğaltmak istiyorum her kovandan arıları ile birlikte birer cıta alsam onlarıda baska bos bir kovana koysam anasız olarak daha sonrada arıların geri gelemeyecegi bir yere götürsem arılar bir birini kırarmı yada kırmaması için ne yapmam lazım daha sonrada ana versem olurmu bana yardımcı olursanız sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   zekeriya, bölme yapıp başka yere götürürseniz arıları birbirini kırmaz çünkü aynı kovanlardan bölme yapıyorsunuz. Ama 4 arıdan karışık alırsanız kırar. Yine eğer bu 4 arıdan alacaksanız birisinde arılı, birisinden yavrulu vb. alırsanız da olur. Bu tür konular için daha kapsamlı öğrenmek için arıcılık forumlarını ziyaret ediniz lütfen.

 348. lokman demir dedi ki:

  10 adet arı istiyorum kovanlarımı getirip 9 çıtalı arılarla dönmek istiyorum kendi arabamla gelip arılarla dönmem mümkünmü teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   lokman demir, tabi ki arıları kendiniz de alabilirsiniz ama biz her yere götürüp teslim ediyoruz. Konu için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

 349. MURAT GÖMENGİL dedi ki:

  merhabalar,

  7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 380 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var) 30ad.almak istiyorumfiyat konusunda yardımcı olurmusunuz ?

  iyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   MURAT GÖMENGİL, aslında paket arı fiyatlarımızı nakliye dahil olduğu için uygundur. Normal olarak 50 adet altında herhangi bir şey yapamıyoruz. Tabi siparişinizi geçerseniz toplamda indirim yapmaya çalışırız.

 350. MURAT GÖMENGİL dedi ki:

  merhabalar,

  Plastik Tabanlığı Apimaye ürünü olma olasılığı varmıdır ?

  iyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   MURAT GÖMENGİL, malesef standart polen tuzaklı plastik tabanlık ile çalışıyoruz. Belirtmiş olduğunuz marka ile çalışmıyoruz.

 351. Ahmet Tanguc dedi ki:

  Sayın admin, benim sorum arı satışı konusunun dışındadır.
  Ben arıcılık işine başlamayı düşünüyorum.Büyük ihtimal ilerleyen zamanlarda sizden alış verişim olacaktır.
  Hem zahmeti olmadığı için hem de masrafı fazla olmadığı için propolis ve polen üretimi bana daha cazip geliyor, baldan kazanmayı ikinci plana koyuyorum.Araştırdığım kadarıyla İşallah güzel sonuçlar alacağıma da inanıyorum.
  Üretilen Propolis ve Polenleri siz alıyor musunuz?veya bu ticareti yapabileceğimiz güvenilir firmalar var mı?

  1. Admin dedi ki:

   Ahmet Tanguc, şuanda biz propolis ve polen almıyoruz ama alan yerler var. İnternette yazdığınız zaman alan kişileri bulabilirsiniz. Propolis çok bulunan bir ürün değil zaten.

 352. Hikmet dedi ki:

  Bahçemde hobi olarak birkovan veya bir sandık beslemek istiyorum yardımcı olurmusumuz nekadar fiyat tutar Kırşehir den yazıyorum

  1. Admin dedi ki:

   Hikmet, paket arı fiyatlarımız yukarıda bulunuyor oradaki seçeneklere bakarak karar verebilirsiniz. Kırşehir bizim dağıtım illeri aramızda bulunuyor zaten sipariş verebilirsiniz.

 353. ziya dedi ki:

  merhaba ben 2 kovan 9 çıtalı arı almak istiyorum izmir narlı dere deyim mandalin portakal agaçları bol miktarda var denize yakın yani sahil evleri burda nasıl arı tedarik edebilirim olursa sonra bi kaçtane daha almayı düşünüyorum

  1. Admin dedi ki:

   ziya, biz İzmir iline paket arı bırakıyoruz ilgili sipariş kısmından formu doldurup gönderebilirsiniz.

 354. ziya dedi ki:

  merhaba ben sizin yerinizi ögrenebilirmiyim izmirdeyse gelip bilgi almak istiyorum gerekirse arıyı kendim alıp getirecegim

  1. Admin dedi ki:

   ziya, erken ilkbahar gelişimi için arılarımız Aydın ilinde olmaktadır.

 355. Selahattin Karakoç dedi ki:

  Ben Kayseride arıcılık yapıyorum dört adet arı siparişi yapacağım ama Kayseri merkeze kadar getiriyormusunuz,Nisan ayının beşi ile onu arası teslim alabilirmiyiz.

  1. Admin dedi ki:

   Selahattin Karakoç, evet Kayseri ili olarak dağıtımımız var siparişlerimiz bulunmaktadır.

 356. Selahattin Karakoç dedi ki:

  Kayseri merkeze kadar getiriyormusunuz,Nisan ayının beşi ile onu arası teslim alabilirmiyiz.

  1. Admin dedi ki:

   Selahattin Karakoç, bir önceki yorumunuza gerekli cevap yazılmıştır.

 357. Ali dedi ki:

  Merhaba,

  Ariciliga yeni merak sardim ve bir kovan ari alip kendimi gelistirmek ileriye dogru dahada fazla arip ilerletmek istoyorum
  İstanbulda yasiyorum bana hangi ari cinsini tavsiye edersiniz
  Birde cevap yazarsaniz mail adresimede yazabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Ali, kafkas ve karniyol arı ırk ile çalışıyor istanbul geneli.

 358. Abdulkadir dedi ki:

  Ben K. Maraş ta arıcılık yapmak istiyorum.çağlayancerit ilçesinde 1100-1200m rakım da yapacam.hangi arı ırkı cinsini önerirsiniz. En az 5 kovanla başlamak istiyorum maliyeti ne olur tam sistem kurulumu maaliyeti

  1. Admin dedi ki:

   Abdulkadir, bulunduğunuz yer için kafkas arı ırkı ile çalışılabilir. Maliyet konusunda gelince yukarıda bulunan fiyatlar üzerinden hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

 359. yüksel dedi ki:

  İyi günler dilerim.İzmir de oturmaktayım.arıcılık yapmak istiyorum bilgim yok araştırıyorum izmir de yetiştirebileceğim arı cinsi nedir.bilgi verebilirseniz memnun olurum. teşekküler.

  1. Admin dedi ki:

   yüksel, belfast ve karniyol arı ırkları olabilir.

 360. Mehmet dedi ki:

  4 adet 9 çerçerve kutuda karniol siparis verdim. karabük teyim. Kargo ile mi yoksa siz mi gelecek siniz.?

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, arıları kendi aracımız ile getirmekteyiz.

 361. mustafa alsancak dedi ki:

  iyi günler ben 1 kovan 5 cıtalı tek katlı karniyol arı siparişi vermiştim onu 2 kovan şeklide 5 çitalı tek katlı olarak değiştirmek istiyorum ve son odeme tarihi ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   mustafa alsancak, paket arı değişikliklerini Şubat 15 e kadar yapabilirsiniz. Ödemeyi de o tarihe kadar yapınız.

 362. Hacı Duran KURTGÖZ dedi ki:

  nezaman paket arı gönderme işi başlıyor

  1. Admin dedi ki:

   Hacı Duran KURTGÖZ, şimdi paket arı siparişlerini alıyoruz ve Mart sonu ile Nisan ayı içinde arılar sahiplerine teslim edilecektir.

 363. muratyky dedi ki:

  iki kovan 5 çıtalı belfast arı siparişi verirsek ödemenin yarısını mı yatıracağız? diğer yarısı teslimde mi ? tam anlamadım…………….

  1. Admin dedi ki:

   muratyky, 5 adet ve altındaki paket arı siparişlerinde ödemeler peşin alınmaktadır.

 364. FNeva dedi ki:

  Çanakkale Bayramiç için hangi arı ırkını önerirsiniz ve siparişi nereden vereceğiz.

  1. Admin dedi ki:

   FNeva, karniyol arı ırkı ile çalışma yapılabilir. Siparişinizi bu sayfada bulunan paket arı sipariş formunu doldurup gönderebilirsiniz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 365. serdar dedi ki:

  izmir’e getirebiliyormusunız bide hangi arı türü önerirsiniz
  ayrıca en geç ne zaman sipariş vermemiz gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   serdar, evet izmir iline arı teslimatımız vardır. Belfast ve karniyol arı ırkları ile çalışma yapabilirsiniz.

 366. Kadir dedi ki:

  Sıfır kovanlarda polen tuzaklı olup olmadığını öğrenmek istiyorum sitede polen tuzaklı mı değil mi yazmıyor

  1. Admin dedi ki:

   Kadir, polen tuzaklı olan plastik tabanlı olanlar oluyor. Normal olan kovanlar ise ahşap tabanlı olup, polen tuzaklı değildir.

 367. abdullah özdemir dedi ki:

  ben altı paket Kafkas alacam paranın hepsini mi yoksa en yarısını mı yatırmam gerekiyor.teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   abdullah özdemir, 5 adet altı ise tamamı eğer 5 adet üzeri ise yarısı parasını yatırmanız gerekiyor.

 368. murat dedi ki:

  arıları teslim ettiginiz kovanlar yukarıdakı resimdekı kovanlarmı yoksa farklımı

  1. Admin dedi ki:

   murat, yorumlar kısmında bulunan arı kovanlarımız var onlar ile vermekteyiz.

 369. Yüksel aslanhan dedi ki:

  Ben paket ari için sipariş verdim fakat ödeme yapmadım .benim sormak istediğim Nevsehir e goderiyormusunuz. Iyi çalışmalar dilerim

  1. Admin dedi ki:

   Yüksel aslanhan, 20 şubat tarihine kadar paket arı ödemenizi yapabilirsiniz ve Nevşehir iline teslimatımız vardır.

 370. Yüksel dedi ki:

  Tşk ederim

 371. ziya dedi ki:

  Selam aleyküm ben Urfa dan Ziya kaplan 7 yıldır arıcılık yapıyorum arı cinsi Kafkas kırması bu sezon Anadolu arisiyla devam etmek istiyorum.sizden ricam Siz ne önerirsiniz?urfada yazlar çok sıcak ve kurak geçiyor deneme için 5 adet Anadolu siparişi verdim iyi çalışmalar

  1. Admin dedi ki:

   ziya, anadolu ana arı ırkı bir çok bölgeye uyum sağlayabilir. Bulunduğunuz yer çok sıcak ise kafkas ana arı sıkıntı yaşayabilir.

 372. Emre dedi ki:

  Merhaba. Ben Emre, hobi olarak bir kovan ari almak
  İstiyorum. Bolu da hangi cins ari besleyebilirim?
  En az kaç kovan ari satışı yapıyorsunuz?
  Mesela 5 çerçeve, kovanlı bir ari siparişi versem
  İçerisinde ana arısı da bulunuyor mu?
  En son nezamana kadar sipariş verebilirim?
  Kusura bakmayın sorularim biraz çok oldu ama uzun
  Suredir kafami kurcalayan sorular. Cevaplarsaniz
  Çok memnun olurum…

  1. Admin dedi ki:

   Emre, sormuş olduğunuz bütün soruların cevabı yukarıda bulunuyor lütfen okuyunuz. Nisan ayına kadar siparişleri alıyoruz şuanda.

 373. samet dedi ki:

  Ben paket arı için sipariş vermek istiyorum ama kargoda bu arıların büyük hasar göreceğini düşünüyorum. bu sebeple kafamda soru var.
  Arılarınız şuanda adana da. Ben rize den sipariş verecem.
  Çok uzun mesafe. Bu kovan kaç günde gelecek. yolda indirip bindirecekler. BU kovan yolda çok hasar görür diye endişeliyim.

  1. Admin dedi ki:

   samet, öncelikle yokdaki bütün kayıplar bize aittir. Şuanda arılarımız erken ilkbahar için Aydın ilinde bulunmaktadır. Arıları kargo ile değil biz kendi araçlarımız ile getiriyoruz. Yukarıda bulunan yazıyı tam okuyun sorduğunuz bütün soruların cevabı yukarıda bulunmaktadır.

 374. ahmet aydın dedi ki:

  önceden sipariş ettiğim 3 adet çift katlı yeni kovanlı 7 çıtalı kafkas paket arı ücretini yatırdım. bir eksiklik varsa arı tesliminde hallederim. teşekkür eder, hayırlı işler dilerim.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, ödeme için teşekkürler. Bizlerde vermiş olduğunuz sipariş ile yapmış ödeme farklı olduğu için paket arı çeşidini 7 çerçeve olarak yapmıştık.

 375. Mecit uzun dedi ki:

  Selamın aleyküm
  Amasya merkez
  abi ben hobi olarak arıcılık yapmak istiyorum çok hevesim var hani gibi acıyı tavsiye ederseniz 10 kovan kadar düşünüyorum kaç çıta daha iyi olur

  1. Admin dedi ki:

   Mecit uzun, almış olduğunuz arı çıtasına göre arının iyi veya daha iyi diyebiliriz. 5 çerçeve arıya göre 7 çerçeve arı daha erken bal mevsimine girer ama 5 çerçeve arıda mevsim şartları iyi olursa onlarda gayet güzel yetişir.

 376. ahmet aydın dedi ki:

  Merhaba,
  Verdiğim sipariş ile yapmış olduğum şiparişin farklı olduğunu yazıyorsunuz. Benim verdiğim sipariş ve ödeme yeni kovanlı çift katlı 7 çerçeveli 3 kovan kafkas arıdır.
  Size şunu sorayım. Benim şu andaki arı kovanlarım kar altında kaldı. Onlara ulaşımım zor
  üzerlerini açmasam olur mu? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   ahmet aydın, aynı şekilde dediğiniz gibidir sipariş bilgileriniz yeniden kontrol edilmiştir.

   1. Hakan dedi ki:

    Merhaba artvine siparis aliyormusunuz 5 adet 9 citalik karniyol irki almayi planliyorum

    1. Admin dedi ki:

     Hakan, Türkiye’nin bir çok iline satılık arı sevkiyatımız vardır. Burada bulunan haritadaki bütün illere götürüyoruz. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 377. Bayram Dönmez dedi ki:

  İyi çalışmalar. Bartın’da yaşamaktayım. Arıcılıkta yeniyim. Bu bölgeye hangi ırkın uygun olduğunu bilmiyorum. Aklımda kafkas ve karniyol var. Her ikisini de alsam kovanların bir arada durması sorun yaratır mı. Arada mesafe olmalı mı. Son olarak arılarınızın üretim yeri neresidir. Üretim çiftliğiniz Sinoptaysa ziyaret etmek isterim. Kargoya gerek yok kovanları kendim de alabilirim.

  1. Admin dedi ki:

   Bayram Dönmez, karniyol ve kafkas ırkları ile çalışabilirsiniz. Arıların bir arada olması herhangi bir sorun olmayacaktır. Aslen Sinop’tayız ama erken ilkbahar için Aydın ilinde oluyoruz. Biz zaten Bartın iline kendi araçımız ile arıları getiriyoruz herhangi kargo ücreti yoktur.

 378. recep dedi ki:

  iyii günler ben karniyol arı cinsini demek için 1 kovan almak istiyorum satışınız tek kovan olarak oluyorsa spariş sartlarınızı öğrenmek istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   recep, yukarıdaki açıklamalarda bütün şartlar yazıyor ve 1 adet olarakda paket arı siparişi verebilirsiniz.

 379. mustafa alsancak dedi ki:

  cihan bey 2 kovan karniyol cift kat plastik taban lı sipariş vermiştim az öncede 700 tl hesabınıza yatırdım iyi günler.

  1. Admin dedi ki:

   mustafa alsancak, ödemeniz için teşekkür ederiz ayrıca tarafınıza bilgi verilmiştir.

 380. murat dedi ki:

  merhabalar…denizli buldan 700 rakımda hangi türü önerirsiniz?

  1. Admin dedi ki:

   murat, karniyol ve belfast ile çalışabilirsiniz.

 381. AHMET ŞENER YILDIZ dedi ki:

  İyi günler.Ben başlangıç için 2 arılı kovan almak istiyorum. Kovanları koyacağım yer Mersin in erdemli ilçesinin elvanlı köyü.Konumu denizden 100-150 metre yükseklğinde ve bitki açısından çok zengin bir yer.Genelde turunçgil bahçeleri var.Burası uygunmudur ve hangi paket arıyı almalıyım.Bir de paket arıları kargoyla gönderiyormusunuz yoksa kendiniz mi bırakıyorsunuz.
  teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   AHMET ŞENER YILDIZ, arıları biz kendimiz getiriyoruz. Bulundunuz yer arı için uygundur. Karniyol ve belfast arı ırkları ile çalışabilirsiniz.

 382. uğur yalçın dedi ki:

  selam karabük merkeze teslimatınız varmı

  1. Admin dedi ki:

   uğur yalçın, evet Karabük iline paket arı teslimatımız vardır.

 383. ABDULLAH ÖZDEMİR dedi ki:

  7 çıtalı paket arıda kaş çıtası kapalı yavrulu

  1. Admin dedi ki:

   ABDULLAH ÖZDEMİR, yukarıda bulunan yazımızda nasıl olduğu yazmaktadır ayrıca 7 çerçeveli paket arıda; ortalama 5 çerçeve kapalı ve son 2 çerçeve günlü olmakta olup yine etrafı arılıdır.

 384. Can dedi ki:

  Merhaba, Bayramic kaz daglarina dogru bir bolgede aricilik dusunuyorum ne tur ari onerirsiniz? arilarin teslim tarileri nasil oluyor, ne kadar onceden haber veriyorsunuz? tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   Can, kafkas ve belfast arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Nisan ayı içinde teslim edilecektir. Bir hafta önceden ve çıktığımız gün haber veriyoruz.

 385. SOYDAN dedi ki:

  Selamlar bursa inegol de ikamet etmekteyim iki paket 9 ar citali kafkas arisi siparis etsem acaba teslimatiniz nerede olur acaba bu inegol guzergahindan araciniz geciyormu? Geciyor ise siparis vermek isterim aracin eger inegolden geciyorsa saati onemli degil gece yarisida sabaha karsida teslim alabilirim cevabinizi bekliyorum ona gore eiparis vermeyi dusunuyorum tesekkurler kolay gelsin

  1. Admin dedi ki:

   SOYDAN, Bursa ve İnegöl taraflarına paket arı dağıtımımız vardır. Zaten size yaklaşmadan ve yola çıktığımız gün haber veriyoruz. Sabah veya akşam şu saatlerde orda oluruz diye. O tarafta siparişimiz var getiririz.

   1. SOYDAN TURK dedi ki:

    TESEKKURLER siparisimi verecegim kolay gelsin

 386. Can dedi ki:

  Admin, Nisan basi siparis versem cok gec olur mu? kafkas 12 adet tek kat 9 cerceveli yeni kovan siparisi verecegim tesekkurler. (soru icin kusura bakmayin, yurt disindayim ve nisan basi gibi donuyorum)

  1. Admin dedi ki:

   Can, dönüş süresi itibari biz dağıtım yapmaya başlamış oluyoruz ve satılık arı siparişlerini önceden almak zorundayız. Siz yine sipariş formunu doldurup gönderin Nisan içi dağıtacağız. En geç Mart 15 ine kadar geçin ki biz sizin alacağınızı bilelim.

   1. Can dedi ki:

    Siparis gectim (10 Mart), adres bolumune detaylari yazdim. Canakkale’ye ne zaman arilari getirmeyi planliyorsunuz? Tesekkurler.
    Can Arsiray

    1. Admin dedi ki:

     Can, o tarafa paket arı sevkiyatımız Nisan ortaları gibi olacaktır inşallah.

 387. Erdoğan Karanfil dedi ki:

  ,

  20 Ocak’ta hesabınıza sipariş verdiğim paket arı ücretini yatırmıştım. Fakat onay mesajı gelmedi. Bi sorun yoktur umarım.

  1. Admin dedi ki:

   Erdoğan Karanfil, 7 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı olarak Karniyol Arı Irkı 3 adet siparişlerimizde ödemesi yapılmış olarak görülmektedir. Telefon numarasını iletişim kısmından yeniden gönderin belki yanlış olarak numaranızı girmiş olabilirsiniz.

 388. SOYDAN TURK dedi ki:

  ZIRAAT BANKASI HESAP NOSU AKTIF MI ACABA

  1. Admin dedi ki:

   SOYDAN TURK, PTT ve Ziraat Bankası hesabımız aktiftir. Buradan da bakabilirsiniz… https://www.anaari.gen.tr/hesap-numaralari/

 389. Mehmet köse dedi ki:

  Selam admin Ben yazdim silindi ilk olarak 5 cerciveli 240 tl yazdıgınız 1adet mugla iline uygun arı almak istiyorum devamında 10 veya 15 adet almayı düşünüyorum kaniyol veya belfaks biraz soğuk biraz sıcak oluyor marmarisde yaşıyorum nereye para yatırcaz hesap no ve nerden alırız kaç günde elimizde olur telim 05422948008 bilgi verirsenizmisiniz..

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet köse, lütfen bütün bilgiler yukarıda var okuyunuz. Yada iletişim kısımdaki telefon numaralarından bizleri arayın.

 390. osman dedi ki: