Satılık Arı

satılık arı

Satılık Arı yada Paket Arı (2019 Yılı Paket Arı Satışı)

Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için 2019 yılı siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız 2019 yılı için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız.

Bizi tanımak için ve güven oluşturması için Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:

1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır.
3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını aşağıya yazdık. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. 20 Adet ve üzeri olan siparişler Çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım.

satılık arı kovan

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):

PAKET ARI -1 (Plastik Kutu): Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. 2019 yılı için alacağınız arıların ana arıları 2018 yılının anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 330 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 370 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 410 TL

9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 450 TL

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Taban): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyordur ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. 

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Taban): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Bu paketin tek özelliği tabanın plastik olmasıdır.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 400 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)

AYNI ZAMANDA;

1) 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim vardır. İrtibat numaramızdan görüşebilirsiniz.
2) 20 adet ve üzeri alımlarda yeni kovanlardan alacaklar için ikinci katı da getirmek üzere teslim edebiliriz. İkinci kat olarak gelecek kovan çerçeveleri olmaz. Alt katta bizim arı koyacağımız çerçeveleri vardır. İkinci katın farkı: 50 TL’dir.
3) Dağıtımlar Mart sonu ve Nisan ayı içinde teslim edilir. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir.
4) Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: 2019 yılı Mart sonu ile başlar Nisan ayı içinde biter. 

ÖDEME OLARAK AŞAĞIDAKİ SİPARİŞLERE GÖRE YAPABİLİRSİNİZ:
1-3 adete kadar olan siparişlerde 1 adetini
4-10 adete kadar olan siparişlerde 3 adetini
11-15 adete kadar olan siparişlerde 4 adetini
16-20 adete kadar olan siparişlerde 5 adetini
21-30 adet ve üzeri için 10 adetini ödemeniz yeterlidir.

PAKET ARI GÖNDERİMLERİ; sipariş ve ödeme önceliğine göre olmaktadır. Ödemeyi geciktirmeyin. Ödeme yaparken sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir ve başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ödemeyi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın. Ödeme de siparişte verdiğiniz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 

PAKET ARI SİPARİŞ FORMU İÇİN TIKLAYIN…Bir önceki yazımız olan Karniyol Arısının Özellikleri başlıklı makalemizde karniyol arısının özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1280 Yorumlar

 1. murat aksoy, malesef canlı hayvan satışlarıda kapıda ödeme olmuyor ve ödeme önceden alınıyor. Güven konusunda herhangi bir kuşkunuz olmasın. Vermiş olduğunuz adres ile ilgili olarak rakım 600 civarlarındadır. Karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Yine bölgenizde arıcılar varsa onlarında fikrini alınız.

 2. MERHABA ADIM ERSİN BEN YOZGAT ILI SORGUNDA ARICILIK YAPMAKTAYIM RAKIM YAKLAŞIK 1100 IRKIM KAFKAS BELFAKS AMA NEDENSE SERT VE VERIMSONU YAGMA IRKIMI SORGUN GENELDE KEKIK GEVEN KORUNGA VE FIG AGIRLIKLI IRK TAVSIYENIZ NE OLMALI YAZBAZEN ASIRI SICAK KIS SERT GECMEKTE ANA IRKIMI KOMPİLE DEGISTIRMEK VEYUKSEK VERIMLI SIR GUZEL YAPAN KISA DAYANAN ARI IRKI OLMALI ILGINIZE TESEKKUR EDER BASARILAR

  • murat aksoy, karniyol ve kafkas ırkları ile de çalışabilirsiniz. Yeni ana arılar fazla melez olmayan arılar dediğiniz şekilde yüksek verim alabilirsiniz ama aşırı meleze giden arılar orjinalliğini kaybetttiği için verim düşük olacaktır.

 3. murat aksoy, bulunduğunuz yer için karniyol paket arısı alarak çalışabilirsiniz. Şimdi siparişleri almaya başladık ve ödemeleri Mart ayına kadar alıyoruz. Sipariş ve ödeme önceliğine göre siparişler gönderilecektir. Sipariş verdiğiniz sayfanın altında banka hesap bilgilerimiz vardır oradan yapabilirsiniz.

 4. Merhabalar karniyol ırkı paket arı siparişi verdim.ödeme erken yapıldığında gönderim sırası da erken mi olucaktır?Manisa Köprübaşında arıcılık yapıyorum yöre olarak karniyol ırkı uygunmudur?Teşekkürler kolay gelsin..

  • selçuk, doğrudur paket arı siparişlerini verenler öncelik olarak ve bunlardan ödemesi yapanlar ise daha önce olarak gönderilecek şekilde listesini yapmaktayız.

  • Ferhat SATIR, Nisan ayının ilk haftası gibi paket arıların dağıtımı başlayacaktır. Yüklü miktarda sipariş verenlerin kendimiz götüreceğiz az olanları ise kargo şirketi ile Adana ilinden çıkışı yapılacaktır.

 5. Balikesir burhaniyede yasiyorum aricilik kursuna yeni basladim alacagim arilari baharda trakyaya yazin da mugla yoresine goturmeyi dusunuyorum hangi irki kullanmam mantikli olur

  • Yunuszeren, alabiliyorsanız yığılca paket arısı almaya çalışınız ama alamıyorsanızda karniyol paket arı siparişini bizden verebilirsiniz ve verimde alırsınız.

 6. cihan bey hesabınıza karniyol paket arı için 240 tl gönderdim.karniyol manisada uygun olduğunda ve memnun kaldığımda birlikte çalışmaya devam edebiliriz inşallah.inşallah umduğumu bulabilirim inşallh sakin ve verimli bi arıdır.kolay gelsin

  • selçuk, karniyol paket arı ödemesi için teşekkür ederiz. Siparişinizin onaylandığına dair tarafınaz SMS bilgisi atılmıştır. İnşallah memnun kalırsınız ve kalacağınıza inanıyoruz.

 7. halıl aydın kocaelı karamursel bulunduğum bolge kstane veıhlamur hangı ırk tavsıye edersınız adresıh hseyın hoca mh ipeksokak aydın apartman ereylı karamürsel kocaelı selamlar

 8. Yalova da ariciliga baslamak istiyorum hangi cinsi tavsiye edersiniz. Mayis ayinin ilk haftasi almayi dusunuyorum, ne zaman siparis vermem lazimdir.? Tesekkurler

  • Turker Ali Nidayi, siparişinizi şimdiden verebilirsiniz. Yalova ili için karniyol ırkını tavsiye ederiz ama yüksek rakımlı bir yer ise aşırı soğuklar olursa kafkas ırk arıyıda tercih edebilirsiniz.

   • Yerimiz tepe uzerindedir herhalde dediginiz gibi kafkas olmasi lazim, $imdi siparis verirsem odeme ne zaman yapilmali ve kovanla mi aliniyor? anlatirmisini. Tesekkurler.

    • Turker Ali Nidayi, http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari.html bu yazıyı iyice okuyun bütün sorularınızın cevapları aslında burada var. Siparişinizi verdikten sonra ödemenizi yaparsanız siparişiniz onaylanacaktır. En geç Mart ayına kadar ödemeleri alacağız şimdi sipariş veren müşterilerimiz için. Gönderimler sipariş veren ve ödeme yapanlar önceliğine göre olacaktır.

 9. Selamünaleyküm
  Giresun göreke rakım 250 karniyola merakım çok kaçtane ana arı aldım bir türlü bal sezonuna çıkaramadım, karniyol cinsi arılarda kendi arasında farklı cinsleri var sanırım gri alanı daha iyimi yoksa fark etmiyormu teşekkürler

  • Mehmet Ulusoy, aleyküm selam. Karniyol ırklar genel olarak siyaha çalan renktir. Bulunduğunuz rakım gereği karniyol arı ile çalışmalısınız.

 10. Merhabalar,
  Sipariş vermek için önce ödemenin yapılması gerekiyor mu yoksa siparişi önce vermemizde bir sakınca varmıdır, ödeme için Nisan ayına kadar süresi varmıdır? Bilgi verebilirseni zsevinirim.

  • FERHAT TEKİN, merhabalar. Siparişinizi her zaman verebilirsiniz. Tabi ki erken vermeniz sipariş önceliğine göre iyi olacaktır. Ödemeleri en geç Mart ayına kadar alıyoruz. Bunun öncesinden paket arı siparişi verip ve ödeme yapan müşterilerimizin gönderimleri öncelik olarak gönderilecektir.

 11. Merhaba, Uşak ili (rakım 650-700m), hangi ırkı tavsiye edersiniz? Bir de ilk paket arı alımında kullanma klavuzu/yönerge koyuyor musunuz? Teşekkürler.

  • Ahmet, merhaba. Rakım olarak karniyol paket arı ile çalışmanız doğru olacaktır. O şekilde bir klavuz koymuyoruz ama telefon ile yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine sitemiz aracılığı ile bütün sorulara cevap veriyoruz.

  • abdullah kara, hangi paket arıdan almak istiyorsunuz? 50 kovan ve üzeri için lütfen iletişim kısmındaki telefon numarasından arayınız bizi.

 12. Merhaba

  ben köyde yaşıyorum kargo köye kadar getiriyor mu? yoksa kargo şubesinden mi teslim alıyoruz? Ayrıca kargo aşamasında arıda poblem oluşuyormu? Havasızlık susuzluk? Kargoda telef olma durumu var mıdır?

  • İsa karslı, kargo şirketi ana arıyı sizin adresinizin bulunduğu yerdeki en yakın kargo şubesine getirmektedir. Kargodaki bütün kayıplar tarafımıza aittir. Yapmanız gereken kargo şirketi çalışanı yanında bizi arayıp durum hakkında bilgi vermeniz yeterlidir. Aynı zamanda satılık arı dağıtımlarında kendimizde dolaşmakta olup, bulunduğunuz yere yüklü miktarda alım varsa uğrarız kendi kamyonumuzla yoksa kargo ile göndeririz.

   • Sipariş düşünüyorum fakat bu kargo meselesi düşündürüyor beni. Kargo şubesinde kovanı açıp bakmak çok mantıklı olmaz ancak arıları ruşetten normal kovana aktarırken zayi tespiti yapılabilir. Ayrıca sizin gönderm yaptığınız ruset kovan etrafı demirli üzerinde tutma kulpu olan mıdır? Yoksa kontraplaktan yapılan mıdır?

    • İsa karslı, kovan ağaçtan olmaktadır. Kovanın nasıl olacağına dair yukarıda bulunan videoyu mutlaka izleyin. Kargodaki kayıplar olarak yolda patlama veya başka türlü şekilde ziyan olanları olduğu zaman kargo için geçerlidir. Tabi kovanı açtınız içinde arı falan yok ise resimleri atarsanız watsap ile 0543 35 050 91 nolu telefon attığınız zaman yine mağduriyetinizi gideriyoruz.

     • Benim Köy Ankara konya yolu üzerinde sipariş versem kendimizin birakma durumu olabilir mi? Çünkü yaorum cevaplarindan okuduğum kadarıyla bazi yerlere kendiniz dagitim yapabiliyor musunuz hem de köy ana yol üstünde

     • isa karsli, kesin bir sözünü vermemekle birlikte yüzde doksan size bırakabiliriz. Evet dediğiniz gibi anayol olduğu için yapmış olduğumuz yol güzergahına göre bırakacağız. Siz siparişini geçin dağıtım günü yaklaşınca size SMS bilgisi atarak yine bilgilendireceğiz.

 13. Çankırıda ikamet ediyorum. Rakım 750 . İki paket arı alacağım . hangisini tavsiye edersininiz. birde gelen arıların çıta ölçüsü ne, 22 veya 24lük gibi elimizdeki mevcut kovanlarla sıkıntı yaşamayalım. saygılar.

  • RECEP, karniyol paket arı alabilirsiniz ölçüler standarttır. Eğer soğuk ve sert bir iklim varsa kafkas paket arıyı da tercih ediniz.

 14. merhaba nevşehir ürgüp ten yazıyorum 100 adet ve üstü 7 çıtalı paket arı alsak bunu ziraat bankası hayvancılık kredısıyle boyle bır proje hazırlıyormusunuz.ömer

  • ömer, devlet canlı arı desteği yoktur ama diğer arıdan başka her türlü desteği yapmaktadır. Proje kapsamından çalışmak istiyorsanız yardımcı olabiliriz bizi telefon numaralarından arayınız.

 15. Merhabalar ben 20 yada 25 Kafkas ırkı paket ari.almayi düşünüyorum ama sorum suki paket arılar geldiği de kargo unun yanında bunu açıp oo trol etmek olmayacak is kovana aktarırken düşününce gelen Arıların yarısı olmuş pekii ozaman nolacak ayrıca kovan Çitalar standart mi buda çok önemli kastamonu iline getirecek ama ilçede PTT kargodan başka yok ancak yakın illerden alabilirim teşekkür ederim

  • Hasan, merhabalar. Tabi ki kargoda açıp bakma şansınız yok. Kargoda arı kovanının patlaması gibi durumlar olursa bu durumda kargo çalışanı yanında hemen haber verirsiniz. Arıları aldınız aktaracaksınız baktınız ki kovanda bütün arılar ölmüş o zamanda resimleri çekip bize 0543 350 50 91 nolu telefon numarasından watsapp ile gönderebilirsiniz. Size en yakın aras kargo şubesinden alabilirsiniz. Bu yıl muhtemelen paket arıları biz kendimizde getireceğiz.

 16. Merhaba rizede orman gulu bizde komar bali denir uretimi yapiyorum yanliz uretim mayista baslar sadece 20 gun surer bu surecte arilarin en az 15 cerceve full olmasi lazim sizin gonderdiginiz 7 cerceve ari acaba mayis ayina kac cerceveye cikar verim alabilirmiyiz simdiden tesekkur ederim

  • mustafa atabey, merhaba. Paket arıların ilk parti dağıtımı Nisan 15 gibi bitmiş olacaktır. Bu tarihte elinizde 7 çerçeveli arı olması dediğiniz tarihte o düzeye ulaşacaktır. Çünkü zaten diğer peteklerde yavrulu olacağı için hızlı bir gelişim gösterip, sezona yetişirsiniz.

 17. Bir paketin anayın aldım inşallh yarın ikinci paketin de yarın ödemesini yararız bu arada cihan bey paketleme esnasında sizde bulunuyormusunuz ayrıca bir ana sıparışı versem olurmu?

  • murat aksoy, bulunuyoruz ama her zaman denk gelmeyebiliyor. Eğer ana arı isteğiniz olursa bunu daha sonra ana arı gönderimlerde gönderebiliriz.

 18. sattıığınız arıların kovanlarını özel mi yaptırıyorsunuz .iki kovan kafkas almak isterm ama, fiyatını anladım, göndereceğiniz arı miktarı düşündürücü. Kovan ölçüsünü belirtirseniz iyi olur.

  • ahmet dalgalı, evet özel yapıyoruz 5 çerçeve ve 7 çerçeve sığacak ölçülerde yapılmaktadır. Kovan ölçüsü standart çerçeve ölçülerindedir. Göndermiş olduğumuz kovandaki çerçeve ordan satın alacağınız boş kovana tam uyacaktır.

 19. Paket arıları anlaşmamız olduğu ilgili kargo şirketi ile bulunduğunuz yerdeki kargo şubelerine göndermeteyiz. Sizlerde giderek bu kargo şubelerinden paket arılarınızı alabilirsiniz. demişsiniz.ptt kargo varmı.ben şile ağvadanım.ağvada sadece ptt var.şile 44 km.adrese teslim olmuyormu

  • erdal başaran, PTT kargo canlı hayvan gönderimi kabul etmiyor. Diğer kargolar ile çalışmaktayız ama istanbul için belki kendimizde size bırakabiliriz.

 20. Merhaba; Paket arılarda Çıta ölçüleri nedir acaba? Sizin arılarla arılara başlamak istiyorum. İnşallah soru saçma olmamıştır.

  • baris akturk, kovan ve çerçeve ölçülerimiz standarttır. Satın almış olduğunuz arı kovanı olduğu gibi girecektir çerçeveler. Arı kovanını arıcılık malzemeleri satan bir yerden veya sürekli arı kovanı yapan bir marangozdan almayı unutmayın. İlk defa arı kovanı yapan ve standartlara dikkat etmeden yapılan arı kovanı size sıkıntı çıkaracaktır.

 21. BEN ARICILIĞA YENİ BAŞLAYACAĞIM BOLUNUN İLÇELERİNDE YÜKSEK RAKIMLARDA ARICILIK YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HANGİ ARI IRKINI TERCİH ETMEMİ TAVSİYE EDERSİNİZ. KARGO NASIL OLUYOR. GÜN IŞIĞINDA KAPALI KALMASI NASIL MÜMKÜN OLUYOR KOVANLARIN TAM ANLAYAMADIM. AYRICA PAKET FİYATLARI TEK KAT RUŞET KOVANLI FİYATLARIMIDIR.

  • Mürteza Eroğlu, Trakya iline falan gidiyorsanız ve kış için ılıman yerde kışlattığınız için karniyol arı ırkını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

  • mehmet, Babaeski yüksek rakımlı bir yerde iseniz kafkas ırkı ile yoksa daha aşağılarda bir yerde iseniz karniyol arı ile çalışın.

  • Mehmet Can Hindistan, kovan ve çerçeve ölçüleri standarttır o yüzden dolayı ölçü konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

 22. Selamun aleykum nisan başı arıları teslim diyorsunuz kafkas arısı nişan başı 3 çerçeveyi geçmez bu konuda bilgi verebilir misiniz

  • Serdar2747, aleykum selam; arılarımız Adana ilinde oluyor ve diğer kafkas arılardan birleştirme yönteme ile yapmaktayız. Adana ili o dönemde sıcak olduğu için hızlı gelişim göstermektedir.

 23. Bartında köyde yaşıyorum rakım 400 yerli ırk diye birşey kalmadı hangi ırkla çalışacağıma karar veremiyorum .hem ana hemde arı alicam inşallah .yardımcı olurmusunuz

  • Serdar2747, rakım olarak düşük bir yerdesiniz karniyol arı ile çalışabilirsiniz. Eğer paket arı alacaksanız zaten paket arıların kendi ana arısı bulunmaktadır. Tabi ayrı ana arı siparişi de verebilirsiniz.

 24. İyi günler
  Sipariş verdimiz paket arının anası saf kafkas mı olacak melezmi bi fiyat farkı olacakmı saf istersek
  Kafkas analar pasofmu
  Birde karpat arısı konuşmuştuk bu yıldan için gelebileceni söylemiştiniz bi sonuca ulaştınızmı
  İyi çalışmalar

  • raşit, kusura bakmayın iki gündür yorumlara yoğunluktan dolayı bakamadık. Geciken cevap için kusura bakmayın. Kafkas f1 olarak paket arı satışı yapmaktayız. Ana arı olarak saf kafkas ana arı satışımız vardır o gönderimleri Haziran ayı gibi olacaktır. Malesef karpat arısı ile ilgili şuanda bir çalışmaya başlayamadık ama araştırma aşamasındayız. iyi günler

 25. Halen bi cevap alamadım
  Paket arı almayı düşünüyorum ama
  Damızlık kafkas almak istiyorum mayısta teslim olsada fark etmez nezaman verebilirsiniz
  Paket satışlarda saf kafkas veriyormusunuz

 26. Haziranda saf kafkası paket satış olarak alma imkanımız olurmu
  Saf olsada melez olsada önemli degil aslında ama kayseride saf nasıl bi verim verecek onun için istiyorum camilininkini biliyoruz ama pasof nasıl olacak bizim bulundumuz yer itibariyle bölme arıdan randuman olmuyo
  Ben aslında karniyol meraklısıyım ama safını bulamıyoruz sizden aldım karniyol melezi yaza çıkarsa bakacaz ama o simsiyah uzun vücutlu saf karniyol hastasıyım malesef bulamıyorum
  Karniyolun safını gönderme imkanınız varmı

  • raşit, saf kafkas arı satışı şuanda yoktur. Saf kafkas ana arı satışı bulunmaktadır. Karniyolun safı yaklaşık olarak 500 TL civarındadır eğer almak istiyorsanız iletişim numarasından bizim ile irtibata geçiniz. Posof ana arı damızlığı saf kafkas ana arısıdır. Aynı üretim yeride macehal dir. Biz Posof’ta üretim yapmaktayız.

 27. Sayın admin arkadaşım ; Merak ettiğim bir kaç şey var. Sizlerde kaç kovan arı var ki herkes istediği kadar sipariş verebiliyor. Ayrıca kabul edelim siparişi verdik ödememizi yaptık arılarımızın gönderilip gönderilmeyeceğinden nasıl emin olacağız. Hatta arılar gönderilmezse bizim yapmış olduğumuz ödememizin geri alına bilme imkanı nedir? endişelerimi arkadaşların anlayabileceğini düşünüyorum

  • Ramazan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız ama biz yıllardır ana arı satışı zaten yapmaktayız ve adres bilgilerimiz ve site geçmişimize bakarak size bu konu hakkında güven verecektir. Mecbur olarak ödemeleri önceden almaktayız çünkü kargo canlı hayvan satışlarında kapıda ödeme almamaktadır. Tabi ki yine siz bir başka site için mutlaka şüphe duyun ve bakın sitelerine, adreslerine arayıp konuşun. Ayrıca eğer ana arı veya paket arıda gelmeme gibi bir durum olursa iade kesinlikle olur çünkü bir kaç ana arı veya paket arı için işimizi riske atmak istemeyiz bu işten ekmek yiyoruz.

 28. Selamın aleyküm hocam Kafkas arılarda kemer kısmında kırmızılık varmıdır yani sır şeridinde kırmızı şerit yoksa 2 ad paket arı siparişi açıcam

 29. ben kastamonu taşköprü ilçesinden yazıyorum geçen yıl 15 kovan arım vardı sonbaharda üç kkovana düştü birisi kara kovan bahara sağ çıkacakmı bimiyorum onun için bir paket yedi çıtalı kafkas arısı almak istiyorum saygılar

 30. kışın Adana dan (23 rakımdan ) yaz aylarında 1500 rakımlı yaylaya ,alacağım arıları götüreceğim hangi ırk arıyı almam gerekiyor? Haziran a kadar adana da kalacaklar.selamlar…

  • Metin, yaz aylarından 1500 rakımlı yere çıkmanız arı ırkında herhangi bir değişilik yapmanıza gerek yoktur. Karniyol ırkı paket arı alabilirsiniz. Eğer kışlatma yaylarda olsa idi kafkas ırkı almanızı tavsiye edecektik.

 31. Hayirli aksamlar hocam ben sakin ari irklari ile calismak istoyorum bana tavsiye ediceginiz irk birde ankaranin gudul ilcesinde arilarim yardimci olursaniz simdiden tesekkur ederim

  • yunus kuzu, genel olarak damızlık arılar sakindir ve bunlardan elde edilen f1 ana arılar da sakin olmaktadır. Ama belli bir zaman sonra ana arılar iyice melezleşirse arılar sert olur. Bizlerden temin edeceğiniz f1 ana arılar genel itibari sakin olacaktır. Ama ırklar arasından sakinliği ile bilinen karniyol arısıdır.

 32. Hocam buck fast ve ya kafkas dusunuyorum buckfast oncaligim ancak bala yatkinligida guzel gorunuyo sizdeki buckfatlarin sakinligi nasil hocamm

  • yunus kuzu, paket arı olarak sadece kafkas ve karniyol ırkı vardır. Belfast arı olarak satışımız yoktur. Ama belfast ana arı satışımız mevcuttur.

 33. merhaba ben 10 adet 7 çerçeveli arı almak istiyorum. şimdi sipariş versem en erken ve en geç ne zaman alabilirim? zaman çok önemli. yozgatta bu işi yapıyorum. erken almamız çok önemli.

  • Kürşat, en erken paket arı tarihleri olarak teslimatları Nisan 15 gibi yapılmış olacaktır. Nisan ayı ve Mayıs ayı paket arı alımları devam edecektir.

 34. İyi çalışmalar ogulla ugraşmıycam ırk sizce hangisidir KARNİYOL mü yoksa kafkasmı ? Aydınlatırsanız sevinirim. Yer ç kale biga rakım 27 m .?

  • Zulfikar Cankurt, oğul her arı vermektedir ama damızlık ve f1 olan ana arılar daha az oğula gider yinede arıcının kovanı kontrol etmesi gerekir. Kovanı kendi haline bırakıp ne yaparsa yapsın derseniz arı içgüdüsel olarak oğul verir. Ama bulunduğunuz yer için en uygunu karniyol ırkı arıdır.

 35. MERHABA

  SIFIRDAN YENİ ARI YETİŞTİRECEĞİM BİR KOVAN İÇİN KAÇ PAKET ARI SİPARİŞİ VERMEM GEREKİYOR.
  HER PAKETTE ANA ARI MEVCUT DEĞİL Mİ?

 36. ben rızeden cuneyt suanda ıst dayım 2015 macahel arılarınla calısıyorum ve saf karnıol arısı almak ıstıyorum adresınızden arı alabılırmıyız arabamla gelıp secıp alabılırmıyım cunku ben arının anasını arısını kovandakı durumunu gormeden ıcım rahat etmıyo yavrucuruklune karsı kontrol edıp tamtakır bakıp almak ıstyorum nasıl yardımcı olabılırsınız *

 37. Dün 6 adet daha sipariş verdim ödeme dekontunu 72538274 nolu telefona sms gönderdim geri dönüş henüz alamadım. teşekkürler,

 38. Merhabalar ben Yozgat Sorgundan yazıyorum..Sizden isteğim bana akilli, verimli ve bu çevreye
  uyumlu ana arı tavsiye etmeniz..Yeni başladım tam anlamiyorum benim arılar çok hirçinlar,en ufak bi harekette hemen sokuyorlar rahat çalışamıyorum bu yüzden…Teşekkürler…

     • Alpay, karniyol arı sakin olması ile bilinir ama gelişimi de güzeldir. Fazla meleze kaçan arılar oğul verimi fazla olur ve düzenli olarak ana arı değişimi yaparsanız oğula gitmeyecektir tabi ki arıcı olarak kovan için yapılması gerekenlerin yapılması gerekir.

    • Alpay, paket arı ve ana arı siparişlerini şimdiden alıyoruz. Gönderimler Nisan ayı başında başlayacaktır. Gönderim önceliği sipariş veren ve ödeme yapanlar olarak olacaktır.

 39. Merhaba, ben Şanlıurfa’ya bağlı bir ilçede bulunuyorum. Bölgem Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman üçgeninde bulunan bölgedir. Bu bölgede hangi tür arı yetiştirebilirim. arı yetiştiriciliği için en az kaç tane arı almam gerekir. Hangi kargoyla çalıştığınızı bilmiyorum ama bana yakın Birecik ilçesinde Aras ve Yurtiçi kargo bulunmaktadır. Beni bilgilenririseniz sevinirim. Kolay gelsin, sağlıkla kalın.

  • HÜSEYİN FIRAT MAVİGÖK, kargo olarak aras kargo ile çalışmaktayız. Sipariş verirken adres kısmına size en yakın olan kargo şube adını yazabilirsiniz. Sizin bölge için karniyol paket arı uygundur.

 40. Merhaba cihan abi benim bir arı oğulum var yanlız sanki yumurta
  alması zayıf ince bişey onun için bir adet sıpariş etsem olurmu olur de saygılar

 41. Kayseri için hangi ırkı önerirsinn.. Kafkas f1 ile çalışıyoruz ama düzen tutturamiyoruz.. Kışları -30 u goruyoz.. Karniyol dayanabilir mi.. Bide saf karniyol ana fiyatı nedir..tsekurler simdiden

  • Mustafa, satılık arı olarak saf kafkas ve saf karniyol arı satışımız yoktur. F1 olarak satışını yapmaktayız. Ama saf kafkas ve saf karniyol ana arı satışımız bulunmaktadır.

 42. Balıkesir için karniyol almayı düşünüyorum. Geçen yıl aldığım anaları malesef tuturamadık. Bu yıl kovan almayı düşünüyorum. Kovan ölçüleri nasıl acaba?

 43. merhabalar;belki yorumlarda vardır lakin okuyamadım.ana arı fiyatlarını öğrenebilirmiyiz.ayrıca erzurum uzundere 1300 rakım.hangi ırkı önerirsiniz

 44. selamün aleyküm arkadaşlarla arı alıcaz toplamda 100 adet çivarı fiyatta indirim oluyormu bartına teslim yapabilirmisiniz .ırk garantisi varmı bizleri cok kandırdılar kafkas dediler adanadan cok yumurlayan arı verdiler yiyecek yetiştiremedik .

  • serdar, aleykum selam. 50 adet üzeri alımlarda indirim yapabiliriz hangi ırk diyorsak o ırktan göndermekteyiz içiniz rahat olsun. Ayrıntılar için iletişim kısmındaki numaraları arayabilirsiniz.

 45. Saf karniyol ananın fiyatı nedir sayfada bulamadım.. Suni tohumlama mi analar.. Yoksa karantina bölgede mi ciftlestiriyorsunuz..teslim tarihimiz ne zaman

 46. merhaba
  İstanbul şilede arıcılık yapmak istiyoruz, sahil ve rakım düşük ne önerirsiniz ? 5 adet paket satışınızdan almayı düşünüyorum. bölgede genelde anladığım Kafkas türleri var. yinede İtalyan arısı daha uygun olmaz mı?

   • merhaba
    yorumunuza teşekkür ederim .siz olsanız tercihiniz hangisi olurdu. Yerleşim merkezine yakın olacağı için sakin olması tercihim sitenizden anladığım kadarıyla karniyol daha uygun fakat Türkiye’de Kafkas ağırlıklı tercih kafa karıştırıyor. ne yapalım karniyol uygun mudur?

 47. ÖDEME İÇİN SÜRE VERİYOMUSUNUZ? 22 ŞUBATTA VERİLEN SİPARİŞ NE ZAMAN GELİR? BEN BALIKESİRDEYİM,YOL UZUN,ARILAR ZARAR GÖRÜR MÜ? ALT SINIR VAR MI? 2 KOVAN ALMAK İSTİYORUM. TŞKLR….

  • Erdoğan, satılık arı için siparişleri ve ödemeleri almaktayız ve gönderimler Nisan ayında olacaktır. Paket arı teslimatları 15 Nisan gibi bitirmeyi planlıyoruz.

 48. Merhaba,
  Eskişehir, 830 kotlu Sündiken dağları güneyinde Kızılcaören köyünde ,bahçemde ceviz,kiraz şeftali,kızılcık,dut,elma armut ve üzüm gibi meyve ağaçlarının olduğu yerde 4-5 kovanlı arıcılık yapma planım var.kışları sert ve rüzgarlı (-15 bazen) yazın güneşli (+35) .
  En uygun arı öneriniz ve tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler,

 49. İyi günler, bende sipariş vermek istiyorum, sipariş formunda arı nın size gelmesini istediğiniz tarih yazıyordu, nisan ayı başları gibi seçmek gönderilecek arıda kapalı yavru veya günlük yumurta sayısını düşürür mü, yoksa ileri tarih daha mı doğrudur aceba, şimdiden tşk. ederim

 50. İyi günler kocaeli de yaşıyorum arılığım 50-100 arası takımda kestane ıhlamur balı yapıyorum elimde Kafkas kırması arılarım var. Karniyol sipariş versem uygun olur mu kış şartları çok soğuk ve uzun geçmiyor. 7 Çıtalı arı istiyorum fakat 2 adet Kraliçe almayı düşünüyorum aynı pakette gelir mi

  • ufuk yıldız, tabi bulunduğunuz yer için karniyol arısı uygundur. Malesef ana arılar farklı zamanlarda gelir ve en az 3 adet ana arı siparişi kabul etmek zorundayız. Haziran da 3 adet ana arı şartı yoktur.

 51. slm aleykum sayın admın sizin bilgileriniz bizim için onemli samsun da halı hazırda arı işi ile ugrasmaktayım arılarımızı agrı eleşkrte bal için götürüyoruz dönüsümüz samsun yani kışlatma yerimiz arılarımı coaltmak düşünmekteyi size de e mail atmıstım şimdi sizden ricam hangi ırkın bal vrimi yuksek mevcut coğalımı yuksek ve de kıslatma suresinde mevcut ne kadar kalır ve tuketimi ne kadardır bu dediklerim dorultusunda hangi ırkla calışmam gerekir.şimdiden tesekkur eder basarılar dilerim

  • ismail KARATAY, as. Samsun ili yaz ve kış için kafkas ve karniyol için uygundur. Her arı ırkının bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir ve her arı ırkı kendi içinde en iyisidir. Eğer arı cinsi bulunduğu yerde uygunsa o arı bizim için en iyisidir. Kötü diye bira arı ırkı yoktur.

  • ibrahim bayram, evet paket arıların ana arıları vardır. Bursa ili için karniyol ırkı uygundur. Düşünürseniz sipariş formunu doldurarak sipariş verin lütfen.

 52. Ben 19-2 de 5091 nolu telefonunuzdan 5 adet 7 li karniyol paket arı siparişinde bulundum,parasını hesabınıza yatırdıktan sonra karniyol arı demeyi unuttum,bana gelen mesajda da isediğiniz paket arı siparişiniz onaylanmıştır diyor,cinsi belirtilmiyor,kontrol ederseniz memnun olurum.

  • Adnan AKKAYA, sipariş verirken zaten karniyol ırkı dediğiniz için o ırk yapılmıştır. Telefonda da dediğiniz şekilde notunuz alınmıştır. Herhangi bir problem yoktur.

 53. Admin,teşekkür ederim,bugün 3 adet daha ilave ettirdim,Nisan 10- 15 gibi birinci partide inşallah elimizde olur.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 54. selamun aleykum ben yenı arıcılığa başıyacagım. kütahyada en az 1200 rakımda bahcem var orda bakacagım ne arısı onerirsiniz.teşekkurler admın abi

 55. iyi günler paket arı-2 yani 7 çerçeveli olan arılardan 3 adet almayı düşünüyorum bu sayfada videoda izledim 7 çerçeveli paket arı hazırlanışı aynı orada olduğu gibi mi gönderiyorsunuz hatta 3 adet gönderim yapıyor musun 3 kovan almayı düşünüyorum diyelim aldık kargoda öldüler veya kargoda açıp bakma imkanımız olmaz evde aktarırken 7 çerçeve arının 5 çerçevesi ölmüş bu durumlarda ne yapıyorsunuz bilgi verirsenin sevinirim…

  • mustafa, izlemiş olduğunuz videodaki gibi paket arılarımız gönderilir ve hatta daha iyisi de olacaklar olan paket arılar denk gelebilir. Arılığınıza götürüp açar bakarsınız eğer toplu ölüm olmuşsa yani kovan içinde arıların hepsi gitmişse resimleri iletişim kısmındaki numaraların waptsapp atıp gönderebilirsiniz. Muhakkak kovan içinde bir kaç tane belki bir avuç arı ölüsü olabilir bunlar normaldir.

 56. merhaba dün 3 tane siparişi verdim ödememi yaptık siparişim onaylandı bu gün bir tane daha eklemek istiyorum siparişime aceba mümkün mü ?

 57. iyi günler giresunda yasıyorum bu işe yeni baslayacagım arı almak istiyorum ama ırk konusunda ve hangi paketi almamaı önerirsiniz birde yeni basladıgım işcin yardımcı olurmusunuz?

  • yasin, kafkas arı ırkı ile başlayabilirsiniz. Biz genel hatları ile yardımcı oluruz ama soru için yardımcı olamayız kusura bakmayın. Bunun için çevrenizdeki arıcılardan ve ilgili arıcılık forumlarından destek alabilirsiniz.

 58. Siparişimizi verdik. İlk defa bu yolla arı alıyorum. İnşallah hayırlı olur. Büyük bir heyecanla bekliyorum. Sizlerede hayırlı işler diliyorum kolay gelsin.

  • Hasan çınar, bulunduğunuz yerdeki marangozdan kovan yaptırmanız gerekiyor yada arıcılık malzemeleri satan bir yerden arı kovanı temin edin. Biz kovanı ile birlikte gönderiyoruz ama bizim kovan sadece nakliye amaçlı yapılan ve ruşet kovan dediğimiz arı kovanıdır. Yukarıdaki görsellere bakarak bunu görebilirsiniz.

    • Hasan çınar, kovan ile birlikte gönderim yapmıyoruz. Eğer 50 üzeri paket arı alımı olursa boş kovan katı ile birlikte 110 ila 120 TL arasında tutmaktadır. Yani paket arı ücretine bu eklemeniz gerekiyor.

 59. 7 citali 2 adet paket siparisi versem kafkas ari cinsinden hemen gonderirmisiniz pakette arı ve kovan dahil değilmi. ben ilk defa defa başlayacağım bilgi verirseniz iyi olur rakım 900 metre

 60. Merhaba. Daha önce yazdım ama cevap vermediniz. Ardahan ve Artvin gen mrk olduğu için dışardan arı girişi yasak. Buralara gönderebiliyor musunuz?

  • i.doğan, biz genel olarak bütün sorulara ve yorumlara cevap yazıyoruz. Muhtemelen siz başka bir sayfa altında yorum yaptınız ve o orada kalmış olabilir. Eğer devlet tarafından koruma alanı bölgesindeyseniz dışarıdan kesinlikle arı almayın. Hem oradaki arı popülasyonunu etkiler hemde ülke arıcılığına ciddi zarar vermiş olursunuz. Ama Artvin ve Ardahan ilinin her bölgesi koruma alanı değil. Eğer koruma alanı bölgesinde değilseniz alabilirsiniz. Biz her yere paket arı gönderiyoruz.

 61. Ardahan Merkezdeyim. Burda memurum. Zaten biraz arı var elimde. Merkez koruma bölgesine dahil mi net bilmiyorum. Koruma bölgesi olmayı fırsata çevirme eğiliminden dolayı fiyatlar fahiş. Bu yüzden sizden sipariş verme durumu ortaya çıktı. Eğer burası veya Artvinde bir tedarikçiniz olsa fena olmazdı.

  • i.doğan, il olarak oralardan siparişlerimiz bulunmaktadır. Paket arı siparişi vermeniz durumundan ya bizim vasıtamız ile yada kargo şirketi ile arıları göndermekteyiz.

 62. selamün aleyküm aralık ayında 5 çıtalı paket arı siparişi verip ödemesini yapmıştım.şimdi bir tane daha 5 çıtalı paket arı sipariş vermek istiyorum ikisi birlikte mi gönderilir yoksa bu daha sonra mı gönderilir?bunuda ilk siparişle yani ikisini birlikte gönderebilirmisiniz?iyi çalışmalar

  • selçuk, paket arılarınız birlikte gönderilir. Ödemeyi yaptıktan sonra iletişim kısmındaki formu doldurup gönderin yada mesaj atın yeterlidir.

  • mehmet, satılık arı olarak almış olduğunuz arılar Nisan ayının ilk haftası ile birlikte gönderilmektedir. Karniyol arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır.

 63. Selamlar . Çatalca İstanbul için hangi ırkı önerirsiniz. Birde arıyı 7 değil de 10 çıta olarak alabilirmiyiz. Olursa fiyat ne olur?

  • Ömer İzmirli, selamlar. Bizim paket arılar standart olarak satışı yapılmaktadır. Ya 5 çerçeve yada 7 çerçeve olandan alabilirsiniz. Karniyol arı ırkını tercih edebilirsiniz.

 64. S.a nisan gibi sipariş versem yada sipariş verdikten sonra ücreti yatirmakmi onemli olan ücreti yatirdiktan sonrami kargo süreci başlıyor…

  • murat, gönderim önceliği sipariş verip ve ödemeyi yapanları listemize yazıyoruz o şekilde kargolama yapılmaktadır. Satılık arı siparişi verdiyseniz en kısa sürede ödemesini göndermeniz gerekmektedir.

 65. ben boyabat’ta oturuyorum.arıcılığa yeni başlıyacağım.Dikmene ne zaman dönüyorsunuz.Dikmene gelip 2 paket arı ve kovan alabilirmiyiz. teşekkürler.

  • serdar, Dikmen’de güz mevsime yakın zamanda geliriz. Şimdi biz arıların erken gelişimi için akdeniz tarafındayız ama buradan size kargo ile gönderim yapabiliriz.

 66. Merhaba…
  1-Anlaşmalı olduğunuz Kargo firması hangisidir.
  2-Diyelimki; Taşıma esnasında arılarda ciddi oran ölüm oldu (%30-40) Bunun tespitini nasıl yapıyorsunuz. Tespitini yaptıktan sonra nasıl telafi ediyorsunuz.
  3-Kırşehir ile Aksaray arasındayım. Hangi ırk uygundur… Teşekkürler…

  • Ercan, merhabalar.
   1-Aras kargo ile çalışıyoruz.
   2-Ortalama arı kovanı içinde ölümler olacaktır onlar normaldir. Ciddi olarak bir sorun varsa iletişim kısmındaki telefon numaramızın Watsapp özelliği ile resimlerin çekip atabilirsiniz.
   3-Yüksek rakımlı yerdeyseniz kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz eğer daha ılıman iklime sahipse bölgeniz karniyol arısı ile tercihinizi yapınız.

   • Lütfen yanlış anlamayın Sizi herhangi bir şeyle İtham etmiyorum.
    Hem sizleri tanımıyor-um/uz. Hemde ortada zor bir durum var. Neticede bu bir alış-veriş.
    Evet bir miktar ölüm olacaktır ama bunda azlık-çokluk ölçüsünü neye göre belirleyeceğiz.
    Diyelimki kovanı açtım, 7 çıtadan 3-4 tanesinin üzeri arı ile kaplı değil. Bunu resimledim ve Size attım. Sonra ne olacak….????

    • Ercan, tabi ki kuşkularınız da haklısınız. Vermiş olduğunuz örnekteki paket arı o şekilde olmaz biz onun tedbirini alıyoruz ve en sağlıklı şekilde havalandırmasını yaparak gönderiyoruz. Farz edelim öyle oldu yeni paket arı göndeririz o da olmadı iade işlemi yapılır. Adresimiz ve iletişim bilgilerimiz mevcut yanlış bir şey olmaz ve içiniz rahat olsun.

 67. merhaba. Marmara denizinde Avşa adasında oturuyoruz. burası yeşil ve dağ çiçekleri dolu. buraya hangi arıyı önerirsiniz. biz de yeni başlıyacağız…

 68. selamunaleyküm. bir tane 7 çıtalı paket arı iki tane de kafkas ana almayı düşünüyorum.
  yorumların bir çoğunu boş soru sormayayım diye okudum bir çok kez çıta ebatı sorulmuş ama her cevabınızda standart demişsiniz. geçen sene memleketten bir paket arı aldım adamın çıtalarının eni 24 cm miş aktardığım kovanda 23.5cm lik olunca sıkıntı çıktı. aldıgım kovanlar sıfır degildi. ya çıtada sıkıntı vardı yada eski kovanlarda.tabi bizde acemiyiz.

  bu yüzden çıta ölçülerini tam yazarmısınız. standart ölçüler nedir. biz acemi tayfası da öğrenmiş olur.
  bir diger sorum arılar elimize ulaştıktan sonra hemen iki parçaya bölünebilirmi. bunu ana arı sipariş zamanı için soruyorum. bölme için beklemek gerekecekse ana arılar telef olmasın.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
  son soru ana arıları işaretliyormusunuz.
  teşekkürler

  • muratt, çıta ölçülerimiz 47*23 ölçülerindedir. Ana arılarımız genel itibari ile hepsi işaretlidir ama bazen işaret olmayanlarda denk gelebiliyor. Bölme işlemi yapabilirsiniz tabi ki yada 9-10 çerçeve olunca da yapabilirsiniz.

 69. paket arı videosunu seyrettim de bana göre yanlış olan şeyler gördüm 1 çıtalar ana kovandaki diziliş şekline göre konulmuyor 2 yola gidecek arının taşıma esnasında çıtaların hareket etmesiyle yada sallanmasıyla oluşabilecek ana arının sıkışma itimaline göre ana arının kafeslenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum benimde siparişim var umarım benim arının anası kafeslenir tşk ederim

  • mustafa, merak etmeyin kovan içine konulan çerçeveleri arılar yeniden düzenleyecektir. Ana arı ölümlerin gibi durumlar olursa telafi ediyoruz.

 70. Mustafa
  ORDU/FATSA
  PAKET 2 YANİ 7 ÇITALI PAKET ARIDAN 5 ADET ALMAK İSTİYORUM. FAKAT KESTANE BALI YAPTIRACAĞIM İÇİN ZAMAN OLARAK GEÇ OLUR ENDİŞESİNDEYİM. KARNIYOL ANALI PAKET 2 ALSAM NE ZAMAN GÖNDEREBİLİRSİNİZ. DURUMA GÖRE SİPARİŞ VEREREK ÖDEMENİZİ YAPMAK İSTİYORUM. CEVABINIZI BEKLİYORUM.

  • MUSTAFA İŞLEYEN, mevsim olarak geç kalmazsınız siparişleri şimdiden alıyoruz ve gönderimler Nisan ayının ilk ve ikinci haftasında yapılacak olup, bitecektir.

 71. selam, sivas divriğideyim 10 kovan arı almak istiyorum.hangi cins arı divriğiye kaça mal olur ne zaman gelir ayrıntılı yazarsanız sevinirim iyi günler.

  • battal yalçın, sorularınız cevapları diğer yorumlarda mevcuttur. Kafkas arı ırkı ile çalışmanız uygun olacaktır ve Nisan ayının birinci ve ikinci haftasında dağıtımları yapacağız.

 72. 7cıta karniyoları 4adet karniyolana arı 4adet belfastanaarı sipariş verdim hepsi beraber gönderim başka zamanlarda gönderim yaparsınıs

 73. kastamonu sahil bölgesine arı almayı dusunuyorum hangi ırk daha saglıklı olur bide kargo subesı yok oturdugum yerde ptt korgo gelıyo sadece arı bana nasıl ulasacak

  • davut, tabi ki kuşkulanmakta haklısınız lakin, biz yıllardır ana arı üretimi yapıyoruz o yüzden en ufak kimseyi aldatmadığımız için bilenler biliyor. Ayrıca mecbur paket arı ve ana arılarda ödemeyi önceden almak zorundayız. Müşteri Yorumları kısmına bakabilirsiniz.

  • İRFAN, paket arı dağıtımlarının ilk gönderimleri Nisan ayının ilk 15 gün içinde olacaktır. Kafkas ırkı ile çalışabilirsiniz.

  • Mehmet, o yöre için her iki ırkta uygun olabilir. Yani karniyol arı ırkı ile kafkas arı ırkı bir arada iş yapabilir. Tek olarakta çalışabilirsiniz.

 74. Merhaba,

  Antalya için 1 adet 7 çıtalı karniyol paket arı siparişim vardı sonrasında 2 adet daha sipariş verdim gönderim yapılacağı zaman 2. sipariş verdiğim adrese tümünün gönderilmesi konusunda yardımınızı rica ederim.

 75. ”ilgili kargo çalışanın yanında bizleri arayıp şu kadar paket arı yolda açılmış veya telef olmuş demeniz yeterlidir.”Arılığımız şehir merkezine 8-10 km Kargo çalışanın yanında paketi nasıl açıp kontrol edeceğiz.Selamlar

  • serdar, haklısınız o yüzden paket arıyı arılığınıza götürüp kontrol edin ve olumsuz bir durum olursa resimlerini çekip Watsapp ile bizlere gönderin.

 76. merhabalar paket arı siparişleriniz devam ediyormu hala giresun rakım 1400 hangi arı ırkı daha verimli çalışır bu bölgede birde bugün sipariş geçsek ne kadar sürer arının bana ulaşması bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin…

 77. Izmir aliağa için hangi ariyi öneriyorsunuz? Ve ben isin ticaretinde değilim hobi olarak ,bos vakitlerimde ugrasim ve kendi yiyecegim balim olsun istiyorum o yüzden hastaliklara karşı dayanikli ve uysal bi ari cesidi onerebilirmisiniz.

 78. bulundugum yüre yazları cok sıcak kışları ise ayaz olmadıgı surece cok sert deyıldır bölgeme uyumlu arı ırkı hangısı ögrene bilirmiyim şimdiden cok teşekürler

  • faruk, rakım olarak yüksek bölgede değilseniz karniyol ırkı ile çalışabilirsiniz. Eğer rakım olarak yüksek ise kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 79. Adana’dan merhabalar,
  arıcılıkla ilgili sadece teorik bilgiye bilgiye sahip birisiyim ve yaz tatili de olsa, Adana dışına pek çıkamayan bir insanım. Ancak arıcılığı öğrenmek ve ileriye dönük geliştirmek istiyorum. Gönderilerin Adana’dan yapılacağını yazmışsınız. Paket arıları sizden satın almam kaydıyla, Adana’da beni yönlendireceğiniz, bana yardımcı olabilecek kişi veya kişiler var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

  • Selim UÇAR, direk sizinle ilgilenecek birisi yoktur ama size tavsiyemiz çevrenizi biraz araştırın mutlaka bir arıcı ile karşılaşırsınız onlar ile irtibat kurmaya çalışın lütfen.

 80. ana arı siparişi verdim bide pakek arı almk istiyorum ama görsellere baktığımda paket yavrular sanki yarı yarıya boş gibi admin bu konuda aynınlatırmısın kolay gelsin

  • baran, hiç bir paket arı birbirini asla tutmaz birinde 5 yavru varken birinde 3.5 yavru olabilmektedir. Çünkü arı sürekli gelişim içinde olduğu için farklılık gösterebilmektedir.

 81. 5 adet kafkas 7 cıtalı paket arı siparişi verdim ücretini zb yatırdım kirazlarım çiçek açmak üzere gönderimler en erken ne zaman olabilir bilgilendirirmisiniz teşekkür ederim

 82. Merhabalar henüz arıcılığa hobi olarak başladım 1 kovanım var.
  Yerim istanbul da ormanlık bir alanın ortasında bir vadide yapmayı planlıyorum çevrede çam ağacı ağırlıklı orman ve bolca çiçekli bitki bulunmakta tavsiyeniz hangi cins arı olur.

  Ona göre geç olmadan sipariş vermek istiyorum.

  Saygılar

 83. Merhaba Ankara haymana ilçesi için 2 adet karniyol ırkı 7 çıtalı arı düşünüyorum. Fakat bu bölgede sadece ptt kargo var.teslimat nasıl olabilir.ve arilar hangi ilden gönderilecektir.

  • Abdullah, arılar akdeniz bölgesinden gönderilecektir ve Ankara bazı noktalarına biz bırakacağız ama bir kısmını kargo ile göndereceğiz.

 84. Iyi günler adiyaman celikhan da kafkas arilarimiz var karniyol verimi nasil olur kışları sert geçen bi bolge ölüm olayi nasildir ve bahar gelişimi hakkinda bilgi verirmisiniz

  Teşekkürler

 85. Rize Pazar a hangi kargoyla ve kaç günde gönderebiliyorsunuz. Ana arılarınız boyalı mıdır? Daha önceki satışlardan karniyol arısından memnunluk derecesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Teşekkürler

  • Cevat Dizman, ana arılar genel olarak işaretli ama işaretli olmayanlarda denk gelebilir. Lakin, hepsi 2015 yılının son ana arılarıdır. Bazı il ve bölgelere kendimiz götürüyoruz Rize ili de bunlardan biridir. Kargo ile 1,5 veya 2 günde ulaşıyor.

 86. Selamun aleykum italyan arısı satışlarniz mevcutmu bide izmir yöresi icin hangi arı ırkını önerıyorsunuz bide arılarımiz çok hırçın bunun için ne yapmalıyız

 87. merhaba istanbul şile-bıçkıdere
  bölgesine hangi ırk arı iyi olur bilgi verirmisiniz
  şu an kafkas arılarım var
  karniyol yapmak istiyorum
  uygunmudur

  iyi günler

  • Dilek, farklı illere dağıtım yaptığımız için tam olarak şu gün teslim ederiz diyemiyoruz ama 15-20 sine kadar teslim olacak arılarınız.

 88. abanaya geleceğiniz tarihi verme şansınız olur mu. ben istanbuldayım sizin geldiğiniz tarihte orada olmak istiyorum. ayrıca mail yoluyla telefonumu versem geldiğinizde arar mısınız. 10 kovan almak istiyorum

 89. kayseri için gönderim nezaman olur mesaj atarak 15 nisanda elinize gecer demiştiniz.sabırsızlanıyoruz çünkü elmalar çiçek açtı arılar çalışıyor biz merakla bekliyoruz…

 90. merhaba ben bir paket 7 çıtalı kafkas siparişi vermiştim.onu karniyol ile değiştirmeniz mümkün ise karniyol gönderirseniz iyi olur.whatsappdan yazdım oradan görülmeyince buradan yazdım.

 91. öncelikle merhaba 4 adet paket arı almıştım sizden mesaj olarak ayın 15 ne kadar elinizde olur yazmışsınız sorum şu kargoya verildikleri zaman kargoya verildi diye bir mesaj daha gönderecek misiniz yoksa çok büyük sıkıntı olur benim için kargo bana biraz uzak ne zaman geleceğini bilsem çok iyi olurdu..

 92. Manisa’ya sıra hala gelmedimi? Aralık ayında paket arı ve anaarı siparişi verip ödemesini yaptım erken gönderilsin diye,gönderim ödeme önceliğine göre oluyosa neden hala siparişlerim bana ulaşmadı.Nisan ilk haftası geçti şimdiye kadar gönderilmesi gerekmezmiydi.

  • selçuk, bir iki hafta havalar soğuk gittiğinden dolayı geçikmeler oldu ama paket arılar bu ayın 15’ine kadar ulaşaçak. Ana arılar dan ondan sonra gelecektir.

 93. selamun aleykum. kovan olarak satın alırsak kargo ile gonderiyorsunuz oyle mı???
  ana arı zaten kargo ıle gelıyor da kovan olarak duymamıstım. doğru mudur???

 94. sekız adet paket arı sıparışım var ıstanbul ayın 18 de kıbrısa 1 haftalık seyatım var 15 kadar arıları teslım alabılirmiyiz

 95. Şubat 15 inde sipariş 7 çıtalık paket arı siparışi vermiş parasını yatırmıştım. 2 nisanda mesaj geldi mesajda nisan 15 şine kadar gelir demiştiniz hale ses yok.

  • türkmen, bir kaç yağmur yağışı olduğundan dolayı gecikmeler yaşandı bu bütün paketleri etkiledi ama önümüz hafta kesin gelir inşallah.

   • Önümüzdeki hafta içi Rize için hava tahminlriÇarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi yoğun yağmur gösteriyor. Pazartesi ve Salı günü ise havalar çok güzel gösteriyor. Bilgilerinize. Rize’den selamlar.

     • Ayın 15’i ile 20’si arası geleceğiz dediniz gelmeden 1-2 gün önce haber veririz dediniz. Ayın 18’i oldu. Merak içindeyiz. Sizi de sıkmamak için sürekli aramıyoruz ama en azından sizi takip edebileceğimiz bir bilgilendirme Sizin içinde iyi olur Bizim içinde diye düşünüyorum.

     • Cevat Dizman, biliyoruz biraz geçikti ama inşallah cumartesi günü Rize’de olacağız.

     • Rize’ye yolculuk tarihiniz netleşti mi? 7 adet olan siparişimizi merakla bekleyiruk da?

     • Cevat Dizman, inşallah cuma gününe size ulaştırmaya çalışacağız biraz sizlerde sabır rica ediyoruz.

 96. Sayın Admin 7 Çıtalık karniol arı sipariş etmiştim. ücretini ödedim ayın 15 inde elinizde demiştiniz ama ne zaman göndereceksiniz. yozgat için belli oldumu acaba.

 97. Cihan bey elinizde bir sıralama varsa yayınlarmısınız en azından bize arıların ne Zaman geleceğini biliriz. Yada bize hamgi gün kargolanacacı bilgisini verirmisiniz zira gün belli olmadığı için hastane işimi erteliyorum.

 98. hocam ben 19 nisan salı akşam şehir dışına çıkacağım en geç salıya gelmesi mümkün mü? 2 paket 7 çerçeve karniyol siparişi geçmiştik ama hala ses yok:(

 99. Paket ari siparisleriniz haziran ayindada devam ediyormu?mesala 200 cerceve o ay siris versek kac gune hazirlanip gelir. Odemeyi 1-2 ay sonraya birakma durumu oldugunda satis olabiliyormu?

 100. Merhaba tunceli iline 2 adet 7 cerceve paket arı siparisi vermistim 15 nisan denildi ama elime ulasmadi ayrica aynı bolgeden bir arkadasımın siparisi kargoya verildi diye mesaj geldi ben siparislerimi bu arkadastan once verdim daha benim siparis kargoya dahi verilmemis

 101. Cihan bey benim 4 paket 7 lik karniyol siparişim vardı, nisanın ilk haftası demiştiniz ama nisanın son haftasına geldik, bu dönemde 2 haftalık gecikme bizim en az 1 çerçeve yavrumuza mal oldu ve hala ulaşmadı elimize, kestaneye yetişemeyeceğiz bu gidişle, kastamonu ne zaman başlıyor dağıtıma.

  • Ersin, çarşamba günü için Kastamonu ili planlarımız arasındadır inşallah bir sorun olmadan o gün dağıtımlar yapılacak ve size yine bilgi verilecektir.

 102. 5 adet kafkas siparişi verdim ücreti zb yatırdım ıspartaya ne zaman ulaşır kiraz çiçek açtı elmayı bari kaçırmayalım ne zaman kargolanır.

 103. Paket arılar Rize’ye ne zaman ulaşacak. 15’i demiştiniz 20’sine uzattınız. Daha da uzayacak mı? Dağıtım programınızda belirlenmiş bir gününüz yok mu?

 104. sayın admin; Dağıtım olacaktır derken siparişleri kendiniz mi getireceksiniz. ayrıca bilgilendirmeyi birgün öncesinden yapabilrseniz bizler için çok iyi olur. ARAKLI/TRABZON

 105. İlk sipariş verenlerdenim.2 hafta önce en kısa sürede gelecek diye mesajınız geldi ama arılar hala gelmedi.Burada bahar bitti bitecek.Gönderim sırasını neye göre ayarlıyorsunuz?Sabırsızlanıyoruz.Lütfen acil olsun. Bigadiç/BALIKESİR. (Çanakkale Biga ile karıştırılmasın)

 106. paket arı ulaştı.teşekkür ederim.yorumlarda sorusunu gördüğüm birkaç noktaya temas etmek isterim.birincisi paket arı alacak olan ama ölür mü kalırmı diye soran arkadaşlar korkunuz olmasın ben paketi açtığımda bir tek ölü arı vardı oda sıkışmadan dolayı ölmüş.tabi haliyle hepsi ayını olacak diye bi kural yok zira bu bir canlı.bu konuda çekinceniz olmasın.
  bir digeri ise küçük bir serzeniş.şöyleki kovanda ballı çıta göremedim.bu na ek olarak bana gelen 7 çıtalı pakette 3 çıta 3ü de 3te1.5 oranında kapalı yavru oranına sahipti.videoda görüldüğü gibi full kapalı değildi.neyse oda toparlar kendini inşaallah zamanla.son olarak 23 tl kargo parası ödendi.önemli değil ama sitedeki rakamın iki katı tuttuyor kargo.tekrardan teşekkür ederim sorunsuz güvenli iş yaptığınızdan.

  • murat, teşekkür ederiz mevsim yoğunluğundan dolayı bazen aksaklıklar olabiliyor. Herkes inşallah sizin gibi anlayışlı ve duyarlı olması temennisiyle…

 107. Merhaba , 2 adet 5 çerçeve karniyol ruşet sipariş etmiştim.Geçen hafta pazartesi günü göndereceğiz dediniz , göndermediniz. Şu ana kadar sağlıklı hiçbir bilgi alamadım. Antalya merkezde mevsim bitti. Daha ne kadar bekleyeceğiz.Telefonlardan ulaşılamıyor, mesaj gönderilemiyor… Lütfen bilgi verir misiniz.

 108. Bartın a gönderdiğiniz beş peket arıdan birinin anası oldukça yaşlı kanatları falan parçalanmış durumdaydı bunula ilgili yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

  • arıcı, yaşlı değildir ana arılar ama herhangi bir sorun olursa Mayıs 15 inden sonra ana arı gönderimi yapmaya çalışalım size. Kanatlarının öyle görünmesi yaşlı olacağı anlamına gelmez. Siz ana arının faaliyetlerini izleyin.

  • Yusuf Usta, karniyol arı ırkı uygun olacaktır ama şuanda paket arı satışını durdurmuş bulunmaktayız. Önümüzdeki günlerde yeniden paket arı satışı yapılacaktır.

 109. Sabaha karşı saat 04:00 de arıları teslim aldım. Biraz önce de kovanlara yerleştirdim. Tanıtımı nasıl yapıldıysa aynen geldi. Zaiyat yok derecede az bir arı ölüsü vardı. TEŞEKKÜRLER…… BALIKESİR.
  (Bu arada,ücret yok diye mesaj gönderdiniz ama 15.00 TLücret alındı…..)

 110. ellernize kollarınıza sağlık, 7 çerçeve ,10 adet arı aldım, hatta bir adedi 8 çerçeve çıktı, analar genç, yavrulu çerçeve sayısı uygun, yumurtlama full, ancak bir ana kaybı olmuş,bir anada ölmüş memeye başlamış, bu iki ananın gönderilmesini rica ederim. bir kovanda bir çerçeve arı ölmüştü sanırım allta kalan kovanlar hava sıkıntısı yaşıyor. yada kamyonda teslimlerden sonra paketlerden bazıları yan konmuştu, yolda çerçeveler bir miktar illaki oynuyordur. buda arı ları öldürüyordur. teslim eden arkadaşda ayrıca teşekkür ederim çok efendi bir arkadaştı.
  tekrar teşekkürler.

  • yiğit yıldız, değerli yorumunuz için teşekkürler. Ana arılar ile ilgili telafiyi yapmaya çalışacağız ama biraz bekleyin lütfen şuanda paket arı dağıtımları devam ettiğinden yetiştirmemiz çok zor. iyi günler.

 111. Hizmetten cok memnun kaldım allah aldığınız paranın bereketini versin. 2 adet 7 çerçeve arı aldım paketlerin birinin anası ölmüş yüksük yamış başka da kayıp yok. Emeğinize elinize sağlık

 112. öncelikle iyi çalışmalar 2 paket 7 çıtalı karniyol arılarım 2 hafta gecikmeli olsa da 23 nisan günü geldiler bunun için teşekkürler. Fakat arıları bir gün beklettikten sonra yani bugün kovana aktarırken çok stresli ve sinirli olduklarını gördüm tek tek çıtaları incelediğimde iki paketinde içinde ana olmadığını gördüm bal ve günlük yumurtada mevcut değildi kapalı yumurta polen vardı hakkınızı yememek gerek. Kocaeli de 1 ay sonra sezon başlayacağı için acil ana ya ihtiyacım var kısa sürede telafi ederseniz çok makbule geçer şimdiden ilgi alakanız için teşekkür ederim

 113. Bende ardahanda oturuyorum burada sanırım kafkas arı yetiştiriliyor posofta üretim yaptığınızı yazmışsınız sizden satın alsam kendiniz teslim eder misiniz 0dan başlayacağım tam donanımlı petek fiyatı nedir

 114. Hocam çok tşk ederim göndermiş olduğunuz paket arıları aldım sapa sağlam ne ölen var nede kayıp birtek sorun koloni biraz içindeki çıtalara nazaran zayıf buda tahminim paketleme esnasında tarlacı Arıların kovanda olmamasından kaynaklanıyor olsun önemli değil zamanla telafi eder tekrar tşk ederim hayırlı çalışmalar başarılar diliyorum

 115. Emeğinize sağlık. Biraz gecikmeli de olsa 5 adet paket arımı almış bulunmaktayım. Arılarım da ölen fazla olamamış fakat bir paketimin içerisinde 7 çerçeve olmasına rağmen 5 çerçeveyi dolduracak kadar arı var diğerleri ise gayet güzel.

 116. SELAMÜN ALEYKÜM ….CİHAN BEY SANA ÇOK SAYDIM SÖYLENDİM AMA KUSURA BAKMA HAKKINI HELAL ET ARILARIMI DÜN AKŞAM ALDIM.BU GÜN SABAH ERKENDEN KOVANLARA YERLEŞTİRDİM…GRAM YİYECEK BAL YOKTU.ACİLEN ŞURUP VERDİM. BİRİNDE 4 CERCEVE DİĞERİNDE İSE 5 CERCEVE KAPALI YAVRU VAR..YANLIZ ANA KONTROLU YAPAMADIM..ŞU AN HAVA YAĞDI..SONRAKİ GÜNLERDE ANA KONTRULÜ YAPIP OLUMLU YADA OLUMSUZ BİR DURUM OLUSA SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.. HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER…HA UNUTUYORDUM HANGİSİ KARNİYOL HANGİSİ KAFKAS AYIRT EDEMEDİM..İP UCU VEREBİLİRMİSİNİZ..

  • KENAN ÖZMEN, sağlık olsun.Bizim için memniyet herşeyden önce gelir tabi ki. Ama her müşterimize gönderemedik bazılarına iade etmek zorunda kaldık inşallah seneye aynı durumlar olmayacaktır. Diğer sorunuz için irtibat numaralarımızdan arayarak bilgi alınız.

 117. Selamlar
  Bir adet Karniyol arı bir adet Kafkas arı almış bulunmaktayım ançak Kafkas arının ana arısı bulunmadığı ve 5 çerçeveyi olduğu yapmamız gereken önerirseniz memnun kalırım

 118. Merhaba,

  3 paket arı tarafıma ulaştı öncelikle teşekkür ederim, ancak 1 tanesinin ana arası yaşlı kanatları hasarlı ve sanki italyan cinsi gibi sarı bir ana arı, bu ana arı değişimi konsunda yardımınızı rica ederim.

  Tuncer Taşkın

 119. Paketi kovana aktardım arı yol gelmesine rağmen çok sakindi ana arısını da gördüm gerisi saten gelir artık arılar hemen polen çekmeye başladılar maşallah elinize emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum bide ana arı boyası yoktu geçen senenin anasımı acaba? Kolay gelsin tekrar dan teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

 120. admın ben bır adet almak ıstıyorum ama daha once hıc bakmadım sımdı sııparıs versem gecmı olur vede sızın yolladıgınız kovanlardamı bakmam gerekıyor veya degıstırmem gereklımı kusura bakmayın ama bılgısızım

 121. Giresun arilari aldim havanin kotu zamanina geldi surubunu verdim arilar iyi gozukuyor ana arilarini bakamadim henuz. Emeginize saglik. Bu aldigimiz arilar karniyol f1 mi yoksa f2 mi tesekkur ederim her sey icin.

 122. Çorum da bir paket arımı gecen hafta aldım arılarda bir tane bile ölen yoktu teşekkür ederim.Ancak 7 çıta diye aldım ama 5 çıtayı ancak doldurur şeklinde biraz zayıf geldi . Ballı petek hiç yoktu 1çıta kapalı yavru vardı onunda yavru düzeni dağınıktı düzelir diye bekledim şerbet beslemesi yaptım 1 hafta oldu neredeyse hala günlük yumurta atmadı anayı da göremiyorum yardımcı olur musunuz? Sözünüzde durup insanların güvenini boşa çılarmadığınız dolandırıldın diyenleri morarttığınız için aldığını para hela olsun selamlar.Hasan ALTIPARMAK

  • Hasan ALTIPARMAK, bir hafta 10 gün takip ediniz hala bir ana arı yumurta atmadığınız görürseniz size ana arı gönderimi yapabiliriz. Biz teşekkür ederiz sağolun.

 123. Tam 1 hafta önce Rizenin pazar ilçesine getirdiğiniz 7 adet 7çerçevelik paket arılarımızı aldık. Malesef 3 adet arımız ana arı kaybına uğradı. 4 adet paket arıdan çok memnun kaldık. 8 çerçevelik paket arılara da sipariş vermek istiyorduk ama tekrar aynı sorunu yaşamak istemediğimiz için riske girmek istemiyoruz. Sezona az bir zaman var ve elimizdeki anasız kovanların döllenmiş ana arıya ihtiyacı var. Çalışma prensibinizi tam olarak bilemiyoruz. Acaba anasız kovanlarımızın zararını minimuma indirebilme adına ana arı gönderimi yapıyor musunuz?

 124. 26 Nisanda yazmış olduğum mesajda bekleyin diye cevap geldi yapmış olduğum kontrolde (Kafkas ) ana memesi takmış olduğu ve arısının azaldığı gözlenmiştir.
  Bilgilerinize sunul selamlar

 125. slm ben boluda rakım 750 arıcılığa başlamak istiyorum hangi ırkı önerirsiniz birde şimdi sipariş versem geç mi kaldım arılar buraya nasıl gelecek ölmeden gelir mi

  • sinan, kafkas ve karniyol ana arılar ile çalışabilirsiniz. Bu tarihi itibari ile paket arı satışımız yoktur ama önümüzdeki günlerde olacaktır. Bilginiz olsun istiyorsanız yukarıda bulunan forma bilgilerinizi girip gönderin lütfen.

 126. merhaba ben korniyal kafkas arısı almak istiyorum 4 kovan ama 10 çerçeveli olabilirmi aceba ve fiyatı nekadar birde yozgatta yaşıyorum uygunmudur bu arı cinsi

 127. Adresinize gelip arı almak istiyorum adres veya tel verirmisiniz . Ben sarikamista ikamet etmekteyim telefon numaram 05321009336arama veya caldirmaniz da ben arar im 4—- 5kovan almayi düşünuyorum sayisi arta bilirde . Selamlar

 128. merhaba
  Öncelikle yolay gelsin ve başarılarınızın devamını dilerim.site uygulamanız cok güzel
  Ben adana’da yasıyorum fakat arıcılıgı kayseride yapmak istiyorum.buna uygun arı ırkı?Kışın adana da yazın kayseride yapmak istiyorum buna uygun hangi arı ırkı.birde arıcılık kursunu 21.05.2016 tarihinde belge alacagım uygulama konusunda bilgim yok sade dersle olmuyor yapabilirmiyim.

  • bunyamin akbulut, çevrenizde arıcılık yapan kişiler ile irtibata geçiniz ve onlara yardımcı olarak öğrenebilirsiniz. Aynı zaman internette bulunan arıcılık forumlarını takip edin.

 129. Ben istanbulda tasıtorum burdan sıkıldum artvin şavşat akdamla köyüne gidip (kendi koyüm) orda arıcılık tapmak istıyorum arıcılıktan anlamam ama kendime güveniyorum yapabilirım yaşim 45 bana nasıl yardımcı olursunuz oneeıniz nedır? Şimdiden teşekkürler.

 130. Uşak Eşme ilçesinde arıcilik yapmak istiyorum ancak konuya çok yabanciyim. 20 dönümlük bir arazide ceviz ağaçları altında yapmak istiyorum. Çevrede 50 -60 agaclik kiraz bahçesi var. Diğer arazilerde ise arpa buğday,ve ağırlıklı olarak Tütün dikimi var. Bu şartlarda arıcilik yapilirmi yapılırsa rakim 800 m olup hangi arı cinsini önerirsiniz.

  • Özdemir Öztürk, kafkas ve karniyol arı ırklarının her ikisi ile de çalışma yapabilirsiniz. Ama arıları ceviz ağaçlarının altına koymanıza gerek yok daha açık bir yere koyabilirsiniz.

 131. Mrb hayırlı satışlar diliyorum ben iki paket karniyol ari irkindan istiyorum nasıl sParis verebilirim birde duzcede yaşıyorum bu paketleri kargoyla gönderince kaç günde geliyor ve arılarda bir kayıp oluyormu çünkü 2 yada 3 günden aşağı gelmez diye düşünüyorum bir kayıp yada ıstemedimiz bir durum olursa kiminle muhatap olucaz vede bunların iadesi olucakmi tskr ederim simdiden

  • Recep, gönderimleri biz kendimiz yapıyoruz ve belli dönemlerde sipariş alıp kendimiz teslim ediyoruz. Ama şuanda bulunduğunuz ile dağıtım olduğu için yeterli sayı olduğu zaman yeniden dağıtım olacaktır. Herhangi kayıp ve telef durumunda telafi işlemi yapılmaktadır.

 132. Şanlıurfa ceylanpınar ilçesindeyim. Hobi amaçlı başlamak istiyorum, tüm bilgiyi internet aracılığıyla öğrenmeye çalışıyorum inşallah telef etmem. Yazın hava çok sıcak (40-50derece) Rakım 400 civarı sanırım burda çeşitli ağaçların yanında yılda iki ürün mahsül alınmakta, mısır arpa buğday çeşitleri. Hangi ırkı almam uygun olur. Arıcılığa başlama için Forum dışında yardımcı oluyor musunuz

  • Ferhat, her iki ırkta işinizi görebilir yani kafkas ve karniyol ırklar de çalışabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız fazla müsait olamadığımız için sitemiz üzerinden soru sormanız durumunda uygun olduğumuz zamanlarda cevap vermeye çalışırız.

 133. Kolay gelsin ben bir şey soracaktım ben arı böldüm 4 çıtalı ana arı verdim anayı kabul ettiler bir hafta sonra baktım iki ana arı içinde var ama aralarında bir çıta var çıtanın altı yere değiyor ondan olurmu neden ol bilir acaba kolay gelsin

 134. Merhabalar ben balıkesir/gönen ilçesinde bu işi yapmayı planlıyorum. 600 metre rakımlı bir tepede havadar önü açık bir yerim var. Çevremde tarım arazileri ve orman çok sıklıkta aynı zamanda 1 km uzağımda baraj var. Kışın biraz fazla soğuk olan bir bölge yazında aşırı sıcak olmuyor. Sizce böyle bir ortamda ne tür arı bakıcılığı yapmalıyım ?

 135. Merhabalar. Mardin rakım 1100 dağ platosu. kış çok aşırı değilse bile yine de sert sayılabilir. Bahar mevsimi çok sürmemekte. Yazları ise kavurucu değilse bile sıcak sayılabilir. Arıcılık yapılabilirmi? Hangi ırkı tavsiye edersiniz

  • Osman AÇIKGÖZ, paket arı teslimatlarında kargo ödemesi yoktur. Ayrıca bu 280 TL olan güncel fiyat için şunu söyleyebiliriz; 8 çerçeve genişliğinde olan plastik ruşet kovan da hediye edilmektedir.

 136. Ben Trabzon a 1 kovan karniyol istemiştim (kovanlı). Alım planlaması için yaklaşık olarak Trabzon a gelme zamanını bilmeye ihtiyacım var. 1-4 Haziran beyan edildi ancak yanılmıyorsam daha geç olacak. Yaklaşık olarak aracınızın Trabzon da olacağı tarihi yazarmısınız? Şimdiden teşekkürler

 137. Salam. Men Azerbaycandan sifaris vermek isteyirem. 3 dene Karniyol Ana Arı F1 sifaris etmek isteyirem. Men temmuz ayınin ortasında Trabzona geleceyem. Men gelmemisden önce sifaris etsem Trabzona geldikden sonra arilari goture bilerem? Sizin Trabzonda ofisiniz varmi?

  • Seymur, bizler dönem dönem arı satışı yapmaktayız. Sipariş durumuna göre belirli noktalara bırakıyoruz. Noktalar olarak il ve ilçeler olabilmektedir. Belirtmiş olduğunuz tarihte olursa eğer size haber vermeye çalışırız yada haftalık olarak bu internet sitemizi takip ediniz.

 138. Mrb ben kahramanmarastan sipariş vermek istiyorum ama normalde 5 karniol 5 kafkas almak istiyorum önden 1 er adet alacağım kahramanmaraş andırın a tedlimatiniz var mi 8 citali olacak

 139. Ben karniyol ana arı sipariş verdim geldi .teşekkür ederim. Ve suan 3 citali ariyi boldum verdim .inşallah kabul eder. Bir de denemek amaçlı arinızla da çalışmak istiyorum. Yer mardin rakımı 900 .paket olarak 7 citali damızlık anası olan arılar almak istiyorum. Yardımcı olsanız sevinirim .

 140. Konya Taşkent te oturuyorum sipariş versem oraya kadar ariyi getirme imkânınız varmi birde şu anda Kafkas arı satışıniz varmı takım 1400 Kafkas uygun sanirim

 141. merhabalar ben Giresun dan sipariş vermek istesem ödemesini yapdıkdan sonra kac günde gelır onu ogrenebılırmıyım ? Kafkas arısı düşünüyorum araştırdığıma gore kıs arıları olduğu ıcın ve giresunun karadenızın kısıda uzun surdugu ıcın dayanıklı gözüküyorlar ..Giresun Tirebolu bolgesıne kac günde teslımat geliyor?

  • coşkun, bölgeniz için tabiki kafkas ırkı arı iş yapacaktır. Lakin, biz her zaman arı sevkiyatı yapmıyoruz. Genel olarak sevkiyatlarımız Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Ama 40-50 kovan olduğu zaman her zaman getirmekteyiz.

 142. Merhaba

  konyada bu işe yeni başlamak istiyorum. Rakım 1350 metre hangi tür arı tavsiye edersiniz. 2 kovanla başlamak iyi bir başlangıç olur mu? Hemen başlasam sorun yaşar mıyım. Paket-2 düşünmekteyim. Teşekkürler.

  • nihat tuncel, ana arı üretimimiz sertifikalıdır. Ama italyana ana arıyı paket olarak satışı yoktur. Sadece paket arı satışı yaptığımız kafkas ve karniyol ırkı arılardır.

 143. Kafkas Arı alacağız 40 kovan, Devlet Hibe kapsamında olduğu için FATURAlı Olacak ayrıca ödemesi konusunda Devlet ödemeli olduğu için İşlemler tamamlandıktan sonra ödemeleri yapılacak. Yardımcı olabilirmisiniz… bilgilendirirseniz sevinirim

  • Ali İnankoç, tabi ki hibe kapsamında arı temini sağlıyoruz. Ayrıntılı olarak tarafımıza iletişim kısmında bulunan formu doldurup gönderin. Neler lazım ayrıntılı olarak yazınız.

 144. PAKET ARI 1: Bu paket arımız 5-7-8 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda olup, ortalama 4-5-6 çerçevesi yavrulu, 2-3 çerçevesi günlü yumurtalı ve son bir çerçevesi ise bal ve polenli arılı olmaktadır….. Paket-1 kaç çerçeve tam olarak anlayamadım 5 mi 7 mi 8 mi… yoksa kaç çerçeve olmasına biz mi karar veriyoruz… bilgilendirirseniz sevinirim..

  • Ali İnankoç, genel olarak yukarıda yazıldığı şekilde olmaktadır ama dönem ve mevsime göre farklılık gösteriyor. Genel olarak 5 çerçeve 7-8 çerçeveler halinde paketleme yapmaktayız.

  • yusuf özer, şuanda satılık arı için dağıtımımız yoktur. Eğer olursa size haber veririz. Genel olarak biz Mart, Nisan ve Mayıs aylarında dağıtım yapmaktayız. Yüklü alımlarda her zaman götürmeye çalışıyoruz.

 145. Ben İzmir’den Hakan. 7 veya 10 çerçeveli 2 adet paket almak istiyorum. Ücretini havale yaptığım takdirde kaç gün içinde alabilirim? Ayrıca kovan getirmeme gerek varmı? Paket kovanlardamı teslimat yapıyorsunuz yoksa benim getireceğim normal kovanlara aktarmamı yapıyorsunuz? Bana en kısa sürede dönüş yaparsanız sevinirim.

  • Hakan dağlı, paket arıları biz kendimiz belirli noktalardan teslim ediyoruz. Lakin, yakın zamanda arı dağıtımı yapmayacağız en azından adet olarak dağıtımız şimdilik yok. Adet olarak dağıtımlarımız Mart ayı gibi başlayacaktır. Sizi de önerimiz artık mevsim geçtiği için arı almanız bir anlam ifade etmiyor önümüz kış ve almış olduğunuz arılar ilkbahara çıkmayabilir. Hazır bir şekilde ilkbaharda arı almak kış riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

 146. Açık yüreklilikle izahat verdiğiniz için teşekkür ederim. Sezon başı görüşmek dileğiyle. Yanlız sitenizin takipcisi olarak bizi sürekli olarak bilgilerle donatırsanız size olan memnuniyetimiz artarak devam edecektir. Bolkazançlar.

 147. Merhabalar ben umut yigilca arilarini arastirmalarinida tajip ettim ilgimi cekti ben zonguldak caycuma eymur koyunde yasiyorum acaba oraya uygunmudur yada ne onerirsiniz? Mart ayi gibi dagitim basliyor dediniz siparisi simdiden vermem gerekirmi?

 148. ben amasya taşovada arıcılık yapmaktayım çok hırçın arılarım var bu nedenle ana arılarımı değiştirmek istiyorum fakat şu günlerin uygun olup olmadığı hakkında bilgim yok acaba en uygun zaman sizce ne zaman

  • kadir yılmaz, artık bal sağımı dönemi bittiğinden dolayı arı bölmeleri yaparak ana arı temin ederek bölgeniz için uygun olan ırkları veriniz. Bölgeniz için kafkas, karniyol ve belfast ana arılar ile çalışabilirsiniz. Burası satılık arı kısmıdır. Ana arılar hakkında bilgi için buraya bakınız. http://www.anaari.gen.tr/ana-ari-siparisi/

  • Gulcan, satılık arı ile ilgili güncel ayrıntılar netleşmedi. 2016 yılı arı satış sezonu geçtiği için yeni yıl yani 2017 yılı için arı satışı ile ilgili ayrıntılar Ekim ayı gibi olacaktır sitemizi takip ediniz lütfen.

 149. Slm alekum abi sizden 7 çita ve 1 paket dokme ari saparis vermek istiyorum 2017 fiyat da bir değişikli olacak mi…….. Ve toplam ücreti ne oluyor bilgisini bağlaşma sans var mi

 150. Hocam kolay gelsin sipariş tarihi yaklaşıyor bende samsunda oturuyorum kafkas arısı düşünüyorum uygunmudur ?ona göre 5 adet siparis edicem

 151. Ben 100 civarında arı sipariş vermek istiyorum ama proje kapsamında arıcılık yapmak istiyorum.aciklamis olduğunuz rakamlar da neler yapılabilir.

 152. Merhaba ben bursa kestel burhaniye köyünde bahçeme hobi amaçlı 1veya 2 paket arı almak istiyorum rakı 530 , 550 civarı ama bölgem kuzey rüzgarlarına çok açık hangi ırkı önerirsiniz iyi çalışmalar dilerim

 153. 7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı

  iyi günler siparıs versem giresuna paket arı yı nasıl yollıyacaksınız yoksa arabanız gecıyormu giresundan karniyol dusunuyorum 7 cerceve arı kendini toplayıp bal akısına baslayabilirmi ? simdiden tesekkürler

  • yasin, kendi aracımızla Giresun merkez ve ilçelerine bırakabiliyoruz. Erken ilkbaharda 7 çerçeve paket arı sizi bal sezonunda kata çıkacaktır.

 154. Ağrı dan arıyorum. paket arı sipariş vermek istiyorum. talebimize nasıl cevap verirsiniz. Ağrıya gönderme şansınız var mı? öyle bir olanak sağlarsanız 15-20 paket kafkas ırkı siparişi vermek istiyorum.

  • taha alparslan, muhtemelen direk ağrıya getiremeyiz ama kesin bir şey diyemiyoruz. Mutlaka Erzurum’a geliyoruz ve Erzurum iline gelip arılarınızı alıp gidebilirsiniz.

   • ığdır a yolunuz düşüyorsa ığdır bize daha yakın ayrıca 2017 sezonu için hangi ayda parti dağıtımı yapıyorsunuz hangi tarihler arasında talepte bulunalım.

    • taha alparslan, Iğdır’a yolumuzun düşmesi çok zor olabilir ama Erzurum iline bırakacağız. Mart sonu ve Nisan ayı içinde paket arı dağıtımları bitecektir.

 155. 1-İkinci el arı kovanının katları var mı? varsa fiyatları ne kadar? Kovanların içinde çıtaları tam mı (boş çıta) ? yani toplam 10 tane mi? Hazırlıkları buna göre yapacağım.
  2-Altı plastik olan kovanlar polen tuzaklı ve havalandırmalı mı, yoksa sadece plastik mi?
  3-Çaycuma / Zonguldak’ tan 6-8 adet kovanlı (katları ile) yığılca ve Kafkas arısı sipariş edeceğim. Aracınızla teslimde sıkıntı olur mu?
  4-Eylül 2016 ayında Yığılca ana arısı sipariş etmişti, ancak hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle gönderemediniz. Ücretini ödemiştim. Yukarıdaki alımlar için mahsup edebilecek misiniz? hayırlı işler.

  • suat açıkgöz, Sorularınıza gelelim;
   1) ikinci el kovan tek katlı olup arılı çerçeve sayısı kadar olacaktır. 5 çerçeve istediyseniz 5 çerçeve olacak.
   2) Plastik tabanlı olan kovanlar polen tuzaklı olarak gönderiyoruz.
   3) Teslimatta herhangi bir sıkıntı olmaz geçen yıl dağıtım yaptık oralara.
   4) Kayıtlarımıza bakarız o şekilde bir ödemeniz olduysa ona göre düşümü yaparız herhangi bir sorun olmaz. İnternet sitemize sizin adınızla yanı şeklide yorumu yapacağız ve cevaplarını vereceğiz bu şekilde yapmamızın sebebi aynı soruları bir çok kişi sorduğu için herkes soruları görsün.

 156. Merhaba Admin. Bende bu yıl başlamak istiyorum, satış yapabilmek için kac kovan ile başlamam gerekiyor. Ikincisi de Van’da hangi ırk ari is yapar. Teşekkür ederim

 157. Selam bana italyan arısı lazım fakat merak ettiğim bu iş hakkında bilgim az ve hiç tecrübem olmadı.Kovanı içinde arı olarak mı gönderiyorsunuz?Yoksa kendimiz mi alacağız?Hatay reyhanlı için arı siparişi vermek istiyorum.Bizim burada tarım çok yapılır mevsim şartları çok müsait olduğunu düşünüyorum.Fakat tarım zarar verir mi hayvanlara?

  • İlteber, bölgeniz için italyan arı olabilir sıcak bölgede olduğunuz için bizim paket arı olarak italyan arı yok ama ana arı satışımız vardır. Daha sonra arı ırklarını italyan ana arı ile değiştirebilirsiniz yada belfast arı ırkından alabilirsiniz.

  • İlteber, farklı ırklardaki arılara farklı ırklardan ana arıları verebilirsiniz herhangi bir sorun olmaz. Fakat biz bu şekilde yapamayız daha sonra ana arı temin ederek ırkları değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 158. Madem İtalyan arınız yok o halde ben saf kan karniyol paket arı istiyorum.Paket içinde ana arı gelecek mi?Bu arıların oğul verme sorunlarının ıslah edildiğini duymuştum bu doğru mudur? Belfast istemiyorum.Karniyol gibi uysal elini kovana soksan bile sokmayan yerli arıların olduğunu duydum.Sizde bunlardan bulunur mu?

  • İlteber, bütün paket arıların içinde kendi ırkından olan yeni ana arılar olacaktır. Karniyol arı ırkı uysaldır ama hiç sokmak bir şey yapmaz diye bir şey o arı da sokacaktır diğer arı ırklarına göre biraz daha sakindir. Paket arılar karniyol arı ırkının melezi olacaktır saf ırk olarak göndermiyoruz. Saf ırk ana arılardan biz ana arı üretimi yapmaktayız.

 159. Paket Arı 1′ den 5 çıtalı 2 adet 1 karniyo 1 kafkas siparişi verdim çıta ölçüleri nasıldır yazmıyor elimizdeki kovan ölçülerine uymassa sıkıntı bilgilendirirseniz sevinirim kolay kelsin.
  Paket Arı 2′ de ölçüler var

  • Kemal, bütün paket arılardan ölçüler aynıdır orda gözden kaçmış. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Karadeniz genel olarak 48 ve 23 olarak kullanır diğer iç kesimler ise 47,5 ve 22 cm kullanmaktadır ama bu ölçüleri uyum konusunda sorun olmayacaktır.

 160. Merba Burrsa ya paket arı satışınız varmı
  Bursa Kestel Burhaniye köyü rakım 550 kendi bahçemde hobi amaçı arı bakmak istiyorum
  Hangi ırk arı önerirsiniz, birde malum markanın termo kovanları hakkında olumlu veya olumsuz bir öneride bulunurmusunuz zira maliyetli bir kovan o bedele göre arıya bir ekstra getirisi varmı
  Vereceğiniz önerilere şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  • ekrem, evet Bursa ve Türkiye’nin bir çok iline paket arı teslimatımız vardır. Karniyol ve kafkas arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz kovanı kullanmadık herhangi bir yorum yapamayız. Yukarıda belirtiği şekilde arı kovanlarımız ahşap ve tabanı plastiktir.

 161. Öncelikle bukadar hızlı cecabınıza ve ilginize teşekkür ederim 2 adet karniyol paket arı sipariş etsem 16 gönderilerinizi inceledim sanırı bir aksilik olmazsa ruşetlerimi 17 nisanında alabilirim

  • ekrem, gönderimler Mart sonu gibi başlayacaktır net bir tarih vermiyoruz. 17 Nisanda alabilirsiniz de alamayabilirsiniz çünkü bu arıcılık doğal şartlara bağlı olarak bir çok neden çıkabiliyor. Daha erken de alabilirsiniz göndermeden önce ve yola çıkıldığı zaman paket arı hakkında size bilgi verilecektir.

 162. çift katlı arılı yeni kovanla paket arı aldığımızda kovan 90tl mi 100 tl ye mi geliyor. Kovanın fiyatı birde kovanlarınızın dıştan dışa uzun kenarı, kısa kenarı ve yüksekliği kaç cm dir.

 163. Slm ben ticari olarak aricilik yapmak istiyorum hiç tecrübem yok amacim dogal organik bal üretip satmak henüz araştirma aşamasindayim K.MARAŞ / PAZARCIK bölgesinde yapmayi düşünüyorum tavsiyeleriniz nelerdir ? Birde kaç kovanla başlamaliyim teşekkürler

  • Hasan şaş, hiç arıcılık işinden anlamıyorsanız 4-5 adet arı kovanı ile başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yöre için kafkas ve karniyol ırkları ile çalışma yapılabilir.

 164. 2017 nisan ayında kars ‘ta 50 adet veya 100 adet plastik tabanlı 7 çerçeve kafkas arılı çift katlı sıfır kovan almayı düşünüyorum ama alacağım kovanların durumu nedir nasıldır detaylı resim veya video yükleyebilir misiniz? bir de posof’tan dağıtım yapıyor musunuz ?oradan kendim gidip alabilir miyim?

 165. 5 çerçeve plastik kutu fiyat 230, yeni tek katlı fiyatı 280, yeni çift katlı fiyatı 320 dir. Burada kovan 90 tl oluyor.
  7 çerçeve plastik kutu fiyatı 270, yeni tek katlı kovan fiyatı 330 tl, yeni çift katlı kovan fiyatı ise 370 tl dir. burada kovan 100 tl oluyor. Bunun sebebi ne? 5 çerçeveli arı satışını artırmak için mi? daha önce sorduğum kovan ölçüleri ile ilgili soruma verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Ben polen tuzaksız kovanlı almayı düşünüyorum. Yeni kovanlarınızda bu şekilde polen tuzaksız var mı?

  • ahmet aydın, evet belirttiğiniz şekilde satışları o şekilde artırmaya yönelik ve bizim için daha kolay olduğu içindir. Zaten plastik tabansız arı kovanları polen tuzaksız şekilde imal edilmiştir.

  • ahmet aydın, nasıl isterseniz o şekilde yapabilirsiniz bir bakıp düzeltiriz yada iletişim formu kısmından yazarsanız da düzeltme işlemi yapılır.

  • ahmet aydın, paket arı için belirtmiş olduğunuz aylarda parasını yatırabilirsiniz herhangi bir sorun yoktur. Artırmak istediğiniz adet kadar ödeme yapabilirsiniz sonradan güncelleme yaparız.

 166. 6-7 Mart 2016 tarihli yoruma verdiğiniz cevap aynen şöyle “Kovan ile birlikte gönderim yapmıyoruz. Eğer 50 ve üzeri paket arı olursa boş kovan katı ile birlikte 110-120 Tl arasında
  tutmaktadır. Yani paket üzerine bunu eklememiz gerekiyor.” Bu cevap o tarihe göredir değil mi? Ben yeni kovanlı ve katlı isterken amacım kovan aktarımı yapmayım. Zira başka arıcıların çıtaları bizim kovanlara uymayabiliyor.

  • ahmet aydın, o yorum geçen yıl ki paket arı sistemine aittir. Bu sene ki güncel olanlar yukarıda yazılı olanlardır. Kovansız ve kovanlı olarak yukarıda yazılı olanları bakınız ve çerçeve ölçülerinde herhangi bir sorun olmayacağının garantisi verebiliriz.

  • nusrat, her paket arının kendi ırkından olan en son yeni ana arısı olmaktadır. Ana arı olmadan arı satışı yapılmaz ve arılarda yaşamaz.

 167. Daha önceden üç adet 7 çıtalı katlı yeni kovanlı arı şiparişi vermiştim. İki adet ayrıyeten üstlük(ballık) istesem kaç liradır. Gönderiyor musunuz? Öncekiler 40 tl idi.
  Bunlarda öyle olmalıdır. Umarım ayrı olarak her hangi bir ücret yoktur.
  Teşekkür ederim.

  • ahmet aydın, ayrı olarak kovan getiremiyoruz arı ile birlikte ne ise o şekilde getirebiliyoruz. Tek katlı istediyseniz tek katlı arılı kovan veya çift katlı istediyseniz çift katlı olarak gelmektedir. Tek katlı ve çift katlı kovan ile birlikte arı fiyatları yukarıda bulunmaktadır.

 168. Selamünaleyküm
  İsmim Serkan aksut uzun zamandır sitenizi takip ediyorum ve paylaşımlarınızı beğeniyorum. Ben yaklaşık 5 -6 yıldır arıcılık la uğraşıyorum son 2 senedir yurt dışında çalışmadan dolayı aracılığa ara vermek zorunda kaldım ama Mart sonu gibi kesin dönüş yapicam ve tekrar arıcılık la ugrasicam ama busefer profesyonel olmasını istiyorum. Dolayısıyla ilk etapta 30 kovanla başlamak istiyorum yanliz size sorum, ben İzmit kartepe de kestane balı ile başlayacağım için ırk konusunda karar veremedim 3 ırk olarak ( Kafkas, karniol ve belfast) hangisini ağırlıklı olarak almalıyım.

 169. Şu yorum kısmını sayfanın başına alabilirseniz güzel olur ve sonra kendi sorumu aradığımda bulamıyorum yorum arama motoru olursa iyi olur

  • Serkan, en son yapılan yorumlar her zaman yazının en sonunda olur en sondan takip edebilirsiniz. Satılık Arı yazısı altında olduğunu da unutmayın.

 170. Selamın aleyküm şimdi ben ankaradayım sipariş versem mi vermesem mi terettütte kaldım belirli yerlere geliyoruz diyorsunuz ben şimdi 5 kovan arı siparişi versem adrese teslim getirecekseniz sipirişi verecem boşuna sipariş vermiyim

  • alper, paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Adres adres teslimat olmuyor ve geçen yıl Ankara daki müşterilemiz Pursaklar ilçesinden arılarını alıp gittiler yoğunluk o bölgede daha fazla idi.

 171. 9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var) 20 çıta ful dolu arımı oluyo tam anlıyamadım yoksa 10 çıta ful arı kat atıp 11 çıtasımı dolu oluyo

  • alper, 9 çıta arılı olup, 7-8 çerçeve yavrulu ve ballı olur son 1-2 çerçeve günlü ve yine arılıdır. Zaten bir kovan 10 çıtadan oluşur biz 9 çerçeve koyuyoruz çünkü o mevsimde 10 çerçeveyi bulmak her arı da zor oluyor. Açıklamaları en baştan okumanızı tavsiye ederiz.