Satılık Arı

satılık arı

Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz 2020 yılında da paket arı diğer adı canlı arı satışı için yine siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı zamanda ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sipariş alımları devam ediyor…

NOT: Daha önce sipariş veren müşterilerimiz siparişlerini artırmak isterlerse yeniden form doldurmalarına gerek yoktur. WhatsApp hattımızdan buraya tıklayarak siparişinde artırmak istediği adetini yazması yeterlidir. İlk defa sipariş verecek olan müşterilerimiz ise aşağıdaki sipariş formunu doldurmalarını rica ederiz. Sipariş formunu doldurmaya beceremez iseniz iletişim kısmındaki telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Duyuru: Sipariş veren müşterilerimize dağıtım ile ilgili olarak ay sonu SMS ile ve sitemizden genel bilgilendirme yapılacaktır. Sayfanın alt kısmında illerin dağıtım tarihleri yayınlanacaktır. Virüs ile ilgili herhangi bir olumsuzluk olmayıp, dağıtımlarımız planladığımız şekilde olacak. Farklı bir durum olması halinde tekrar bilgilendireceğiz. 22/03/2020

Bu sayfamızda satılık arı adına her türlü bilgiyi okuyabilirsiniz ama paket arı siparişi vermek ve güncel ilanımızı görmek için buraya tıklayın…

Biz kimiz? Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız bu yıl için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması açısından Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz. Ülkemizde yapılmakta olan bütün arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Bizleri oralarda da ziyarete gelip tanıyabilirsiniz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Kovanlı ve kovansız olarak (plastik kutuda) getirilir.
3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve bir kısım belfast arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Aynı zamanda çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 360 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 400 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 440 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 480 TL

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

Tek Katlı Yeni Kovanı İle Plastik Tabanlı: Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyorduk ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda tercihinize göre plastik tabanlı ve ahşap tabanlı olarakta getirebiliriz.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : 480 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : 520 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : 560 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : 600 TL

Silkme Arı (7-8 Çerçeveden Alınır): Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir.

7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: Birinci dağıtımlar Nisan ayında olmakta olup, ve ikinci dağıtımlar ise Mayıs ayı içinde olmaktadır. Birinci dağıtım olarak Türkiye’nin her iline dağıtım yapıldıktan sonra ikinci dağıtım olarak hangi illere yapılacağı Paket Arı Sipariş Formu kısmına tıklayarak görebilirsiniz. Aynı zamanda 30 adet üzeri tek adet siparişlerde her zaman teslimatımız bulunmaktadır. 

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız.

ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin 1/3 oranını ödemeniz yeterlidir. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1642
Kimler Neler Demiş?

avatar
Yusuf Çetin
Yusuf Çetin

Merhaba arkadaşımla birlikte sizden arı ve kovan almak istiyoruz. Ben kısmetse bu işe yeni başlayacağım, acemiyim. Nisan ayının sonlarında teslim etmeniz için işlemlere ne zaman başlamamız gerekir? Yukarıyı okudum ama gözümden kaçtı herhalde. İkametimiz Niğde/bor

Osman
Osman

Merhaba iki kovan arı almak istiyorum Belfast arısı Yozgat’a uyum sağlar mı

resul
resul

arı almak istiyorum ama bütçem kısıtlı 1-2 çerçeveli oğul gibi arınız varmı kendi balımı çıkarmak istiyorum sıfırdan başlayacağım bide ayrıca sakarya bölgesine italyan arısı olurmu hangi ırkı önerirsiniz

ALİ BAYRAM
ALİ BAYRAM

Zonguldak için hangi ırkı önerirsiniz?

Meftun
Meftun

Merhaba Sinop Merkez Tahmini atı teslimatı ne zaman olabilir

Meftun
Meftun

Merhaba. Sinop Merkez arı teslimatı yapıyor musunuz? Hangi ırkı

mustafa
mustafa

antalya için hangi irk arıyı önerirsiniz

ülkü
ülkü

izmir için uygun ırk nedir

Ahmet
Ahmet

Merhabalar,
Hayırlı ve bereketli sezonlar dilerim.
Konya Altınekin bölgesi için hangi arı ırkını tavsiye edersiniz?
Konya teslimatınız tahmini hangi tarihtedir?

Barış
Barış

Merhaba. Tokat Niksar bölgesine arı teslimatı yapıyor musunuz? Hangi ırkı önerirsiniz. Rakım 1000 merte kuzey yamaçta köyümüz.

Enes cinar
Enes cinar

Selamkn aleyküm Kırklareli Bulgaristan sınırında istranca dağlarında meşe balı için ariciliga basliyacaim hangi ırkı önerirsiniz çift katlı sandıklarda 20 adet 9 citali arı almayı düşünüyorum fiyat nekadar

Hasan
Hasan

Hatay hangi ırk iyi zeytın bahcesinde bakacam bide son şipariş ne zaman bitiyor

İsmail küçük
İsmail küçük

Tekirdağ hangi ırk arı önerirsiniz bir kovan almak istiyorum yeni başlayacam
Teșekkürler

İsmet Mert
İsmet Mert

Merhaba ben 2-3 kovaan ile başlamak istiyorum kovanların polen tuzaklı olup olmadığını öğrenmek istiyorum iyi çalışmalar

Cemal
Cemal

Merhaba ben 5 kovanli arı almak istiyorum parasını peşin verme şansım varmı kartım yoktur. İlk siparişte para talep ediuormusunuz para kovan geldiginde verebilir miyim.yada havale ile odeyebilirmiyim.

ramazan
ramazan

italyan arı varmı yada hangi ari ırkımdan daha çok bal verimi alabilirim bende bi kovan alıp çoğaltmak istiyorum tokat erbaa bölgesinde

sarıveliler
sarıveliler

Selamınaleyküm. Karaman ili Sarıveliler ilçesi için hangi ırk uygun olur. Torosların eteğinde akdeniz iklimi ve karasal iklim birlikte yaşanıyor. Çam ve sedir ağacı ağırlıklı ormanlarımız var. Şimdiden teşekkürler.

Hasan Karahüseyin
Hasan Karahüseyin

Merhabalar Çankırı Şabanözü Ankara’ya 100 km mesafe hangi ırk tavsiye edersiniz bir kovanla başlasam olurmu

Ulvi
Ulvi

Erzincan Refahiye de hangi ırk ariyla başlangıç yapabilirim Bilgi verirseniz sevinirim

Sami Dursun
Sami Dursun

Kayseri nin pınarbaşı ilçesinde hangi arı ırkı ile çalışmamız uygun olur? 2020 yılı için 5 kovan arı siparişi vermek istiyorum.Ne zaman sipariş edeyim?

Rahime
Rahime

Merhabalar ben ari almak istiyorum yer Antalya cinsi ne olması lazım sıfırdan başlayacağım bilgi verirseniz sevinirim

Hüseyin Yıldırım
Hüseyin Yıldırım

Merhaba İzmir Kemalpaşa arıcılık yapmak istiyorum hangi ırkla yapabilirim

Recep
Recep

2 adet kovanlı arı almayı düşünüyorum, Yozgat’a gönderim yapıyor musunuz, hnngi cins önerirsiniz

Nurullah Kara
Nurullah Kara

Kolay gelsin Batman ili için hangi arı ırkı ile çalışmam gerekir.

MEHMET
MEHMET

MERHABA İZOLE BÖLGELERE ARI SATABİLİYORMUSUNUZ

mustafa
mustafa

Kolay gelsin, Samsun’un Havza ilçesine teslimat yapıyor musunuz? Bu bölgede hangi ırk ile çalışmalıyım. Hobi amaçlı 1-2 kovan almayı düşünüyorum 2020 için

UĞUR TOPÇİÇEK
UĞUR TOPÇİÇEK

Merhaba,
Denizli bölgesi için hangi arı ırkını önerirsiniz?

Hakan COR
Hakan COR

Merhaba,
Keşan’da (Edirne) hangi tür arı tavsiye edersiniz.
Teşekkürler.

osman demirci
osman demirci

merhaba ben kktc de yaşıyorum. kıbrısta hangi cins arı yapabilirim

hasan kulaksız
hasan kulaksız

mahmut yüksek karteşimle aynı kateri baylştık sanırım 3 arı altım 8 oltu kovan yetiştiremetim anaları değiştirtim
ama ilkiden ilkilenmekden cok memnunum tüm emeği gecen arkataşlara cok teşekkür ederim sağ olsunlar bende cok küvenirlilik kazandırtılar hic derettüt edmeden alış yabarım iyki varlar

Mahmut yüksek
Mahmut yüksek

Merhaba sizden paket arı aldım yalnız arılar hep ogul attı 5 arı aldım 25 arı oldu ne bal var ne bırsey kovan yetıstıremedım Kafkas arısı almıstım bu arıların ozellıklerınde ogula meyıllı degıldır dıyor sız yanlıs arı vermıs olmayın

Ahmet mert
Ahmet mert

Slm kolay gelsin duzce ilinde aricilik yapiyorum.yigilca irkindan istedigim randumani alamadim.biraz hircin ciktilar.ortalama balzamani 200 ila 800 rakimlari arasi bal verimi yuksek birazda kendine baktiracak irk neyi oneriyorsunuz.
Birde hasattan sonra temmuz ortasi gibi ana ari mevcutmudur

Serkan
Serkan

Merhabalar biz bal uretimine yeni baslayacagiz bu donemde alsak sıkıntı olurmu 3 kovanla baslayacagiz

HASAN BAŞARAN
HASAN BAŞARAN

SİLKME ARI SİPARİŞİ VERMEK İSTİYORUM KOVANIM VAR,KAFKAS ARISI OLUR MU ?KIRIKKALE İLİNDE İKAMET EDİYORUM…

Ergün Koç
Ergün Koç

Genç çiftçi desteğinden 40 adet arı aldık,kışa girmeden hepsi öldü,birtane kaldı,bütün ekipman ve kovanlarımız duruyor,arı almak istiyorum bu ayda satişiniz varmı yardımcı olursanız memnun olurum