Satılık Arı Siparişi

paket ari siparis formu 1
satılık arı ve paket arı

Her yıl düzenli olarak kovanlı ve plastik kutulu paket arı ve canlı arı satışı yapmaktayız. Kendi araçlarımız ile Türkiye geneli dağıtım ağı ile belirli tarihlerde ve günlerde yapılmakta olup, gerekli bütün detaylar için aşağıya doğru okuyunuz lütfen.

Dağıtımlar 3 Nisan itibari ile başlayacaktır…

Sıcak illerden, soğuk illere doğru hareket edilmektedir.

Paket Arı siparişleri devam ediyor…
8 Çerçeveli Paket Arı : Fiyat: 1600 TL

Sipariş verdiğiniz ile dağıtım yapılmadıysa halen siparişinizi verebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yere yapıldıysa ve dağıtım güzergahı dışındaysanız belli bir adet üzerindeki siparişleriniz kabul etmekteyiz. Aşağıya sürekli dağıtım güzergahlarını yazmaktayız o yol üzerindeyseniz her zaman siparişlerinizi verebilirsiniz.

Duyurular… 28.03.2023

1) Dağıtımlar ile ilgili planlamalar başlamıştır. Dağıtım yapılacak iller ve tarihlerini gün gün aşağıya yazıyoruz.
2) Araçlarımız yola çıkmadan 1 gün önce ve yola çıkarken SMS ile bilgilendirme mesajları atıyoruz. Yolda iken yaklaştıkça arıyoruz ve araç numaraları da sizlere atılmaktadır.
3) Siparişi olan müşteriler 1 gün önceden var olan siparişlerinde kaporasız olarak adet artırımı yapabilir. Yeni sipariş vermek isteyenler ise yine normal olarak kaporasını yatırarak siparişlerini oluşturup, araçlara yüklenmesini sağlayabilirler.
4) Dağıtımların olmasından ve mevsimsel yoğunluklardan dolayı telefonlara bakamadığımız zamanlar oluyor. Aramadan önce whatsap üzerinden yazmanız acil durumlarda ise mutlaka arayınız.
5) Arılarla ilgili sıkıntılar için (arı ölümü, çerçeve eksikliği veya ana arı kaybı gibi) araç şöförü ile değil iletişim kısmındaki numaralar üzerinden yada buraya tıklayarak direk WhatsApp’tan da yazınız. Bazı müşterilerimiz araç şoförleri ile irtibata geçerek arının sıkıntısını anlatıyor, doğal olarak yoğunluktan kaynaklı şoför arkadaşlarda bize konuyu aktarmayınca bilgimiz dışında mağduriyetler yaşanmaktadır. Mağduriyet yaşamamak için yukarıda bulunan whatsap hattımıza yazınız gün içinde mağduriyetiniz ile ilgili olarak mutlaka çözüm sağlanacaktır.

Dağıtımı Planlanan İller:

AYDIN-İZMİR-MANİSA: 03.04.2023

Dağıtım Yapılacak İller:

ADANA-ADIYAMAN-AFYON-AKSARAY-AMASYA-ANKARA-ANTALYA-BALIKESİR-BARTIN-BAYBURT-BİLECİK-BOLU-BURDUR-BURSA-ÇANAKKALE-ÇANKIRI-ÇORUM-DENİZLİ-DİYARBAKIR-DÜZCE-EDİRNE-ELAZIĞ-ERZİNCAN-ERZURUM-ESKİŞEHİR-GAZİANTEP-GİRESUN-GÜMÜŞHANE-HATAY-ISPARTA-İSTANBUL-KAHRAMANMARAŞ-KARABÜK-KARAMAN-KARS-KASTAMONU-KAYSERİ-KIRIKKALE-KIRKLARELİ-KIRŞEHİR-KİLİS-KOCAELİ-KONYA-KÜTAHYA-MALATYA-MERSİN-MUĞLA-MUŞ-NEVŞEHİR-NİĞDE-ORDU-OSMANİYE-RİZE-SAKARYA-SAMSUN-SİNOP-SİVAS-ŞANLIURFA-TEKİRDAĞ-TOKAT-TRABZON-UŞAK-YALOVA-YOZGAT-ZONGULDAK

Dağıtımı Biten İller:

Teslimat olunca yazılacaktır…

Paket arı siparişi için aşağıda yazılanları iyice okuyup, en altta bulunan sipariş formunu doldurup bizlere gönderebilirsiniz.

1) Sıcak ve sahil kenarı yerlerden başlayıp soğuk yerlere dağıtım yapıyoruz. Dağıtımlarla ilgili tarihleri buradan il il yazıyoruz. Dağıtım yerini, dağıtılacak yerleri ve teslim edilen yerleri aşağıda görebilirsiniz.
2023 yili paket ari dagitim listesi

2) Sipariş verip, bizden onay SMS gelmeyen müşterilerimiz varsa lütfen bize iletişim kısmındaki telefon numaralarımızın WhatsApp’tan yazmaları rica olunur. Ekleme ve artırma yapanlar için geçerli değildir. Ödeme sonrası hiç onay sms gelmeyenler için geçerlidir. Sipariş veren ile ödeme yapanların farklı olmasından kaynaklı olarak siparişleriniz onaylanmamış olabilir. Onay sms’i geldiyse dikkate almayın lütfen.

3) Yola çıkarken şoför numaralarınızı sizlerle paylaşmaktayız ve yaklaştıkları zaman arayacaklardır. Arılarla ilgili ve teslimatta veya sonrasında yaşanan sorunlar için şoförleri aramayınız bizlere ulaştırın lütfen. Daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılardan biri şoförü ben arıyla ilgili aramıştım diyor. Şoför sadece arının yerine tesliminde sorumludur. Arı ile ilgili sorun ve sıkıntılar için iletişim kısmındaki telefon numaralarımızdan ulaşınız.

4) Artan nakliye ve yakıt fiyatlarından dolayı belirli bir noktalara kadar gelmeniz gerekebilir. Sipariş güzergahına bağlı olarak teslimatlar yapılacaktır. Yola çıkınca yol güzergahı hakkında şoför bilgisini verecektir. Şoför numaraları yol çıkmadan önce sizlere SMS olarak atılmaktadır.

5) Ekleme ve artırma yapacak olan müşterilerimizin yeniden ödeme ve kaparo yatırmasına gerek olmayıp, güncel fiyat üzerinden listeden artırma yapılacaktır.

Değerli müşterilerimiz, kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır.

Sipariş vermeden önce biz kimiz ve bizleri tanımak için tıklayın… 
Satış sonrası size nasıl destek sağlıyoruz öğrenmek için tıklayın… 

Satılık Arı için bilinmesi gerekenler:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.

2) Alacağınız arılar 8 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Bu yıl sadece plastik kutu ile teslim edilecek olup, eğer kovanlı almak isterseniz Avrasya Arıcılık firması üzerinden temin edebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=8HwKc7cem2Y&feature=emb_title

3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez. Arıların içinde zamanlar deforme olarak ana arının boyası çıkmaktadır.

4) Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz lütfen.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve yerli arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir. Ona göre liste yapılmaktadır.

6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa yorumlar kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden de yazabilirsiniz.

Satılık Arı Fiyatları (Her şey dahil):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 8 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirdiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir önceki yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır.

Çerçeve Ölçüleri: Ölçü olarak 47,5*24 ve 48*24 cm boyutlarındadır. Bu ölçülerde plastik kutulara konulmaktadır. Çerçeveler bakanlığı belirlemiş olduğu ölçüler doğrultusunda olup, kovanlarınıza aktarırken herhangi sorun yaşanmayacaktır.

8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin de üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır. Eski müşterilerimiz ve bizleri takip edenler bilir, daha önceki yıllarda daha az çerçeveli siparişlerde alıyorduk ama müşterilerimizden geri almış olduğumuz bildirimler sonucunda az çerçeveli arıların fazla randımanlı olmadığı bundan dolayı mevsimsel sıkıntılar yaşadıkları için bizlerde daha az çerçeveli almamaya karar verdik.

Plastik Tabanlı/Polen Tuzaklı Arı Kovanı: Bu yıl almış olduğumuz karar gereği ve daha aktif dağıtabilmek için arıyı kovanın içine aktarıp getirmeyeceğiz. Kovanlı olarak alacak olanlar, Avrasya Arıcılık firması üzerinden irtibata geçebilirsiniz. İlgili firma üzerinden ambar konusunda vs. konularda daha uygun olacağını düşündüğümüz için oradan temin edebilirsiniz. Kovanın teknik özellikleri ve kalitesi hakkında da detayla bilgi alınız.
ana ari gen ari kovani

Bu şekilde biz arıları size teslim etmeden önce arılıklarınızda kovanları hazır bulundurmanız gerekir. Biz arıları plastik kutular ile verdiğimiz gibi normal kovanlarına aktarmanız gerekiyor. Teslim edeceğimiz paket arıların içindeki çerçevelere uyumlu kovanlardır.

Silkeme Paket Arı: Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir. Müşterilerdeki geri dönüşümden dolayı 2022 yılı içinde siparişi alınmayacaktır.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

Teslimatlar: Hava şartlarına bağlı olarak başlayacak olup, sıcak illerden soğuk illerimize doğru hareket edilecektir. Güncel bilgiler içinde Paket Arı Siparişi buraya da bakabilirsiniz.

Paket Arı Sipariş Formu

Sipariş formunu doldurduktan sonra siparişinizin bize ulaştığına dair, hem e-posta adresinize hemde telefon numaranıza bilgilendirme mesajı gelecektir. İkisinden birinden bilgilendirme geldiyse siparişiniz bize ulaşmış demektir.

  ADI ve SOYADI

  CEP NUMARASI (Doğru giriniz)

  İL ADI (iliniz)

  İLÇE (Merkez ise "merkez" yazın)

  PAKET ARI ÇEŞİTİ (Tek Çeşittir)

  Arı Fiyatı: 1600 TL

  PAKET ARI IRKI (Arı Cinsi)

  PAKET ARI ADETİ (Adeti yazınız)

  NOTLAR (Eklemek istedikleriniz)

  Kapora olarak; her sipariş adeti için 400 TL’dir. 1 adet sipariş geçtiniz 400 TL yatırmanız yeterlidir. Adet başı 400 TL’dir. Geri kalan ödemeyi arı teslimatında alınacaktır. Kredi kartı ile satın almak için tıklayın.

  PTT ve Banka Hesap Bilgileri: 

  Cihan ALBAYRAK/Öykü ALBAYRAK
  PTT IBAN:
  TR250080700438206307797001
  Ziraat IBAN:
  TR970001000224266831785001

  Ödeme yaparken açıklama kısmına siparişteki telefon numaranızı yazmanız durumunda sipariş veren ile ödemeyi yapanın aynı kişiye ait olduğunu bilmekteyiz. Buradaki gaye sipariş verenin telefon numarası ile uyuşturmaktadır. Bazen müşterimiz sipariş geçiyor ama siparişteki telefon ile ödemenin açıklama kısmındaki numara farklı olunca müşterimizin siparişini onaylayamıyoruz. Ödeme sonrasında 24 saat içinde onaylandı diye SMS gelecektir eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki telefon numaralarımızdan ulaşmanız yeterlidir.

  Farklı sorularınız için WhatsApp  hattımızdan yazabilirsiniz.


  Yoğunluktan dolayı yorumlara müsait oldukça cevap vermeye çalışıyoruz. Acil durumlarda Whatsaptan yazarsanız gün içinde mutlaka döneriz. Yoğunluktan anlık dönüş yapamıyoruz.

  guest

  1.9K Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments