Satılık Arı

satılık arı

Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için yine siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paket arı siparişi vermek ve güncel ilanımızı görmek için buraya tıklayın…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız bu yıl için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması açısından Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Kovanlı ve kovansız olarak (plastik kutuda) getirilir.
3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve bir kısım belfast arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Aynı zamanda çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

Silkme Arı (7-8 Çerçeveden Alınır): Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir.

Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik ve Ahşap Tabanlı: Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyorduk ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda tercihinize göre plastik tabanlı ve ahşap tabanlı olarakta getirebiliriz.

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: Birinci dağıtımlar Nisan ayında olmakta olup, ve ikinci dağıtımlar ise Mayıs ayı içinde olmaktadır. Birinci dağıtım olarak Türkiye’nin her iline dağıtım yapıldıktan sonra ikinci dağıtım olarak hangi illere yapılacağı Paket Arı Sipariş Formu kısmına tıklayarak görebilirsiniz. Aynı zamanda 30 adet üzeri tek adet siparişlerde her zaman teslimatımız bulunmaktadır. 

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız.

ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin 1/3 oranını ödemeniz yeterlidir. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 


PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1616 Yorumlar

 1. Ben 6 kovan sipariş ettim 4 kovan geldi .
  Dağıtan arkadaş 2. Sefer daha geleceğim dedi falakat 2. Sefer yokmuş.
  Zonguldak ve bartın bölgesi arıcılık yapıp sipariş vermek isteyen arkadaşlar bir araya gelip 50 kovana ulaşa bilirsek gönderirler arıları sanirim

 2. 3 adet katlı kovan 1 adet ana arı siparişi verdim, kovanlarıda ana arıyıda aldım.
  Firmanın artıları:
  -whatsap üzerinden ve mesajla her türlü soruya cevap veriliyor, müşteriye verilen ilgi güzel
  -3 kovan 7 çıtalı olarak, her çıtası dolu dolu, genç ana arılı( yumurta düzeninden belli) teslim edildi.
  -polen tutuculu. ahşap kovan olarak aldım kovanlar temiz, yeni üretim, kaiteli.
  -içinde 10 çıtası olan katlarıda gayet güzel
  -Ana arı boyalı kekli korunaklı sağlam geldi.
  Eksileri:
  -mesajla söylenen zamanda değil bi kaç hafta önceden aniden gelebiliyo.
  -arılar karniyol cinsi ancak aşırı sert (yolculuk biteli 1 hafta oldu hala bahçedeki köpeği zıplatıyo :))

  firma 10 üzerinden 9 puanı hakketiyo arkadaşlar çekinmeden sipariş verin derim.
  firmayı tanımam etmem veriğim paraya aldığım hizmete bakarım burdan sorabilrisiniz tarafsızca cevaplarım.

 3. kardeş merhaba çekmeköyde İstanbul anadolu yakasında çam meşe ormanına yakın yerde arı besleyeceğim
  bolca ağaç var bu aralar faselyalar heryerde çiçeklenmiş
  verimli olması için ne çeşit arı siparişi vereyim

  • dursun durdu, kafkas arı ırkı olur ama bunların yanında arıcılık bilgi ve tecrübenizinde olması gerekiyor. Arı tek başına bir etken değil malesef. Çok iyi arıyı da öldürebilirsiniz çok zayıf bir arı ile büyük arılık oluşturabilirsiniz. Bu sizin tecrübenize ve araştırmanıza bağlı.

 4. Selamunaleyküm ben Kars’tan yazıyorum son sipariş verdiğim altı çerçeveli yirmi adet paket arıların on adetinin analarını karniyol olarak değiştirmek istiyorum fiyat farkı varmı varsa ne kadar eyer yoksa on tanesinin anası karniyol olursa sevinirim sizden ricam kafkas ve karniyol ayrı ayrı işaretlerseniz sevinirim teşekkür eder hayırlı çalışmalar dilerim

  • Bahar kütük, güncelliyoruz ama hava muhalefetinden dolayı malesef aksamalar oluyor. Bugün şu ile çıkacağız diyoruz aşır yağış ve yağmurdan dolayı 1-2 gün aksama olduğu için net günleri 3-4 gün önce yazabiliyoruz.

 5. Biz arıları teslim aldık,kısa mesaj geldi ve teslimden bir kaç saat önce telefonla bilgi verildi. Belirtilen yerden aldık. Bu hizmetleri bize sağladığınız için çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 6. Merhaba,
  İki sorum olacaktı
  1.bilecik iline teslimat ne zaman
  2.plastik kutudaki arıları hemen aktarma sak bir şey olur mu. Ben hafta sonu bakabiliyorum arılara o yüzden. Gece gündüz sıcaklık farkı 12 ila 15 derece arasında

  • İbrahim şen, teslimat tarihleri güncel olarak yukarıda paylaşılmaktadır. Hemen aktarmayın zaten ağzını açıp bir gün sonra aktarın. Arılar yoldan geldiği için biraz hırçın ve kızgın olurlar. 3-4 gün durabilir kutuda ama 1-2 güne normal kovanı geçirmeniz sağlıklı olur.

 7. merhaba ,
  İki sorum olacaktır.
  1- Bilecik iline ne zaman teslimat?
  2- Ben arılara hafta sonu baka biliriyorum.Örneğin sizden pazartesi günü(plastik kutuda ) teslim aldığım arıyı ben cumartesi aktarsam ,arılara birşey olur mu?.Gece gündüz sıcaklık farkı 12-15 olmakta.Gece bazı günler sıfırın altı bile olmakta.Sıkıntı olur mu?

 8. Merhaba,

  daha önce de yazmıştım ama cevap alamadim. Bodrum ve milas çevresi için sipariş vereceğim. Öncelikle bu bölge için yaz kış 4 mevsim hangi ırkı önerirsiniz. Sipariş formunu doldururken gerekli olacak çünkü
  İkincisi Bodrum a teslimat var mı. Ödemeyi yarın yapsam teslimat ne zaman gercekleşir.

  Son olarak maske koruk mum çerçeve gibi diğer arıcılık malzemeleri için tavsiye edebileceğiniz bir site var mı.

  İyi günler..

 9. Merhabalar kolay gelsin ben 5 veya 7 çıta arası bir arı satın almak istiyorum ilk defa arıcılığa başlıyacağım adana için hangi arı ırkını önerirsiniz ve tek kovan arı için teslimat sağlıyormusunuz adana merkez şimdiden teşekkürler

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here