Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Fiyatlarda zaman zaman güncelleme yapılmaktadır. Eğer aldığınızdan zaman daha düşük bir fiyat güncellemesi yapıldı ise iade işlemi yapılır, eğer fiyatlarda yükselme olduysa size yüksek fiyat yansıtılmaz düşük olan fiyattan hesaplanır.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 360 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 400 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 440 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 430 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 470 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 510 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 550 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı olarak satışını yaptığımız paket arı ise, normal 7 ve 8 çerçeveden silkelenmiş halde bulunan arı olmaktadır. Aldığınız bu arı normal kabarmış çerçeveli olarak verdiğiniz kovanda ortalama 5-6 çerçeveyi kaplamaktadır. Tamamen doğal organik çalışmak isteyen ve kütük kovanda çalışmak isteyen müşterilerimiz için uygun bir paket olmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek ve yaptığımız videoları izlemek için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

2133 Yorumlar

  • Eğer önceki senelerde bizden aldıysanız bu yıl alacaksanız, bir önceki seneki olanları geri iade alırız ona göre hesabını yaparız. Aynı zamanda bu yıl alıp yine bizim oraya ikinci bir dağıtım olma durumu varsa ona göre bilgi veririz. Lakin aynı anda plastikleri alma şansımız yoktur ve onları size hibe ediyoruz. Çünkü arıların akşam ve sabaha kadar onlarda kalıp biraz dinlendikten sonra normal kovanlara aktarılması gerekmektedir.

 1. Selamın aleyküm ustam kolay gelsin biz 100 kovan la bu işe başlamak istiyoruz Aydınin köyünde yaşıyoruz yapmış olduğumuz başlama paketi bize ne kazandırır ve ne kadar sürede geriye dönüş sağlar bilgilendirirseniz çok memnun oluruz

  • 100 kovan ile başlayıp ve doğru tekniklerle ilerlerseniz ve sezonunda iyi geçtiğini hesaplarsak bölgenizdeki bal fiyatları karşılayıp sonuçları görebilirsiniz. Her 100 kovanın 80-90 adetini kata çıkarıp kattaki 10 çerçeve bal olacaktır ve ortalama her çerçeve 3 kg gelse bu şekilde kaba bir hesap çıkarabilir. Yaptıklarımız iyi bir sezon için rokeltesi düşük hesaplamalardır. İyi bir sezonda daha iyi sonuçlarda elde edebilirsiniz. Her şeyden önemlisi arıcılığı bilmeniz ve doğru yönlendirmeniz gerekir.

 2. ben daha önce 4 adet sipariş verdim 2 adet daha şipariş vermek istiyorum. birde bazı arkadaşlarda şipariş vermek istiyorlar. sipariş alma tarihiniz nezaman bitiyor bunu öğrenmek istiyorum. iyi günler kolay gelsin.
  (Yer Erzurum)

 3. ben samsun salıparı köyünde arıcılık yapmayı düşünüyorum arıcılık tecübem yok ama halk egitim merkezinde kurs aldım setifikamı da aldım köyümüz 900 rakamdır hangi arı arı ırkı olur . 30 kovanla başlamayı düşünüyorum tavsiyen nedir

  • Kafkas arısı ile çalışabilirsiniz. Eğer işi biliyorsanız ve size de teknik konunda yardımcı olacak kişi varsa tabi yapabilirsiniz. Aynı zamanda 30 kovan yeni başlayan için fazla zaman alan bir uğraş, zamanınızda varsa gayet güzel yaparsınız.

 4. Bende bu işe başlamak istiyorum karabükteyim hangi arı cinsi uygun olur fiyatlarınıZda indirim yok mu hiç ben komple kat kovan vs takım istiyprum . sizi takip etmeye başladım ve iyi yorumlar görüyorum. Denemeye değer diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

  • Biz teşekkür ederiz. Kafkas arısı ile çalışabilirsiniz. Yukarıdaki formda gerekli bütün bilgiler bulunmaktadır. Malesef 50 adete kadar fiyatlarımız sabittir çünkü nakliye dahil fiyatlarımızdır ve tek fiyattır.

  • 1- bölgeniz itibari ile kafkas ırkına uygun olur.
   2- Zonguldak ilinde bir çok noktaya kadar gelmekteyiz. Net yer veremiyoruz sipariş durumuna göre yol tayini yapılmaktadır.
   3- Zonguldak için Nisan ayının ilk haftası gibi olur ve hava şartlarına bağlı olarak 3-5 gün ileri ve geri oynayabilir.

 5. Merhaba iyi günler osmaniyede yaşıyorum yazları çok sıcak kışları ise-3lere iniyor. Hangi ırk uygun olur. Yetiştireceğim yer narenciye bahçesi zeytin ve mısır vs ekili yer olacak. Ve bakımı hakkında biraz bilgi alabilirmiyim ? Satışı için ise kaçli paketten başlamak gereklidir. Iyi günler

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here