Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

2011 Yorumlar

 1. Meraba siparisimi verecem….ama once bulundugum bolge siirt kurtalan 700-800 metre rakim kafkas,anadolu,karniyol,italyan,belfast
  3 cesitle calisacam en uygunlarini secerseniz…
  * bide kovanli gonderilerinizde sifir kovanlar geliyor degilmi bi daha aktarma yapmamiza gerek yok insallah
  *ilk defa basliyorum cok sorum olacak insallah rahatsiz etmiyorumdur.

  • Her zaman sorularınızı sorabilirsiniz. Anadolu ve kafkas arı ırkları olur. Kovanlı olanlar sıfır kovanlıdır. Hayır aktarma yapmaya gerek yoktur. Daha sonra kat atma zamanında ise kat atma işlemini yaparak arıdan bal alacaksınız.

 2. Slm siparisimi verecem son olarak teyit icin bulundugum bolge siirt kurtalan rakim 750-800
  – kafkas-anadolu-belfast yada karniyol 3 cesit alacam en uygunlarini siz secin hocam
  – kovanli siparis verecem kovanlar sifir degilmi bi daha aktarma yapmaya gerek yok

 3. Slm oncelikle paylasimlariniz icin tesekkurler ..gecen yakaladigim arilari 5 kmbuzaga goturdum simdi bahceye aldim cok iyi calisiyorlar ana ariyi gordum yalniz hic yumurta yok bali baya tuketmisler bende kek ve serbet verdim ne dersiniz yumurta atarmi sicaklik 28-30 derece …..bide onemli bi konu peteklerinbustunde gezen birt kurt gordum dolasiyordu sadece bi tane ne yapmaliyim….

  • Tabi ki Türkiye’nin bütün il ve ilçe bazlı olarak teslim edilmektedir. Dağıtım zamanı yaklaştığı zaman çıkmadan önce sürekli SMS’ler ile bilgilendirme yapmaktayız. Yola çıkmadan önce yine bilgi veriyoruz ve yolda iken geliyoruz şuradayız buradayız diye.

 4. Merhaba 2019 yılında 2 kovanla başladım. 2020 için nisan ayı içerinde teslim ederseniz 4 kovanlık 8 çıtalı arı almak isterim . Ayrıca konya bölgesi için en uygun arı ırkı hangisidir. Bilgi verirseniz sipariş vericem . Teşekkür ederim

 5. 1.Slm ust tarafta odemenin yarisi pesin …..alt tarafta ise. Ucte 1 demissiniz ucte biri olarak yatirsak bir sikinti cikarmi….
  2.bide siirtin kurtalan ilcesine gonderibyapiyormusunuz…
  .3.daha once kafkas ve anadolu onerdiniz belfast ta gidermi

  • 1-Uyarı için teşekkürler ve gerekli düzeltme yapılmıştır.
   2-Evet teslimat yapıyoruz.
   3-Bulunduğunuz yer rakım olarak biraz yüksek o yüzden dolayı dedik evet belfast olabilir. 1500 rakım üstü değilse olur.

  • 15 çerçeveli olarak geçtiğimiz Mayıs ayında almıştık. Şuan yukarıda yazanlar yeni yıl içi olan siparişlerdir. Nisan ayında alacağınız 7-8-9 çerçeveli arı zaten Mayıs 15’inden sonra aynı seviyeye gelecektir. Nisan ayında alamayan ve Mayıs 15’inden sonra sipariş verenler içinde o satışımız. Gelecek Mayıs ayında duruma göre olursa yine burada yayınlarız ama şuanda o şekilde sipariş alamıyoruz.

 6. Merhaba daha once bahsetmistim kayadan aldigim arilari kovana aldim 1 kilometre otede bir bahceye koydum eski yerde cok az ari kaldi bunlari biraksam eski yere giderlermi ……yada kovanda bir kac gun tutabilirmiyim acmadan …..kovanda bol bal var ….acil simdiden tesekkurler.

 7. iyi günler ben erzurumda arıcılık yapmak istiyorum bu konuda acemiyim fakat yorumlarınıza baktım olumlu yorumlar gördüm. bu bölgedeki arıcılardan birkaçtane arı bir iki yıldır aldım fakat verim alamadım. eğer erzuruma satışınız var ise sizden arı sipaarişi vermek istiyorum. bilgi verirseniz memnun olurum.

 8. Ben Muğla/bodrum/ yalıkavakta yaşıyorum. Hiç tecrübem yok ama meraklı bir bayanım. Oldukça geniş bir bahçemiz var. Bir köşesine kovan koymak istiyorum. En uygun arı cinsi hangisidir. Bizim buraların rüzgarı meşhurdur arılar rüzgardan etkilenirmi. Bu taraflara arılı kovan getiriyormusunuz.

  • Rüzgar almayan ve güneye bakan bir yere koyabilirsiniz. Bir bayan olarakta ilgilenmeniz güzel hayırlısı olur. Youtube Arıcılık TV kanalınızı izleyebilirsiniz. Aynı zamanda sitemizi inceleyebilir ve yorumlar kısmını okursanız sizin için bir eğitim niteliğinde olacaktır.

 9. Slm ben tecrubesiz olarak dagda buldugum arilarin bir kisim balini aldim digerinide peteklere baglayip kovana aktardim bir kisim ari yuvada kaldi kovanida yuvanin yanina koydum her iki yerede geliyorlar… ama eski yerde hic bal birakmadim ben duman yapip digerinide aktaracam….anayi goremedim alim sirasinda olmus olabilir sizin leventteki videoyu izledim aynisini yapmaya calistim yardimci olursaniz sevinirim muhim bir konu tamamen sizi izleyip aricilik yapmaya calisiyorum….

  • Bir kaç gün sonra arıyı kontrol edin ana arı yoksa zaten meme gözleri yapmaya başlayacaktır. Muhtemelen aktarırken düşmüş veya ezilmiş olabilir ama siz dediğimiz gibi bir kaç gün sonra yeniden aktardığınız kovanı kontrol edin yoksa yoktur. Ana arı temin de edebilirsiniz sitemiz vasıtasıyla.

 10. Merhabalar,
  Yukarıdaki açıklamanızda paket arı 4 diye belirttiğiniz grupta 2 katlı kovan fiyatı ve arısı ile birlikte 750 tl doğru değil mi?
  Bu paketin dışında aldığımızda o yıl içerisinde mahsül alma durumumuz yok mu acaba? Bartında en verimli ve dayanıklı arı ırkı hangisidir?
  Son olarak ben İstanbul Bilgi Üniversitesinde çalışıyorum ve bu işi ilerleyen dönemlerde kurumsal bir şekilde markalaştırmak ve yürütmek gibi bir planım var. Bartın için İpard gibi arıcılığı destekleyen farklı devlet teşviği politikası hakkında bilginiz var mı acaba?

  Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar.

  • Burada yazılan fiyatlar sürekli güncellenmektedir. 750 TL olarak sormuş olduğunuz fiyat bir kaç gün sonra sipariş almaya başladığımız zaman o şekilde bir paketimiz olmayacaktır. Kafkas ve karniyol arı ırkı yöreniz içindi uygun olabilir. Desteklemeler var bunun için bulunduğunuz yerdeki il ve ilçe tarım müdürlüklerine uğrayınız.

 11. İlk defa arıcılık yapacağım. Sizden alacağım hazır kovanlı petekli arıya besin takviyesi gerekir mi? Yoksa Nisan veya Mayıs ta geleceği için arılar kendi besinlerini temin eder mi? Veya sizin gönderdiğiniz ballı petekler yeterli mi? Nisan mayıs ta arılar oğul verirken besin takviyesi yapmak gerekir diye öğrendim?

  • Tabi ki zamana göre ve mevsime göre değişir. Bizden teslim alacağınız arı Nisan ayın olacaktır ve o dönemde ana arının yoğun yavru atacağından ve o yavruları beslemek içeni takviye olarak gıdaya ihtiyacı olacaktır. Haziran ayına kadar bu durum devam eder, tabi bulunduğunuz yöreye göre değişebilir. Bu dönemden sonra doğadan arı kendi balını bulacaktır. Bizim koyduğumuz ballar yolda ve size geldikten 1 hafta gibi süre sonra bitebilir. Siz gün aşırı akşam üzeri 250 ml şurup/şerbet vermeniz yerinizde olacaktır. Oğul arıları içinde bu durum geçerlidir.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here