Satılık Arı

satılık arı

Satılık Arı yada Paket Arı (2019 Yılı Paket Arı Satışı)
Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için 2019 yılı siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız 2019 yılı için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması için Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır.
3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol ve anadolu arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını aşağıya yazdık. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. 20 Adet ve üzeri olan siparişler Çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
PAKET ARI -1 (Plastik Kutu): Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. 2019 yılı için alacağınız arıların ana arıları 2018 yılının anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 330 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 370 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 410 TL

9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 450 TL


PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Taban): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyordur ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. 

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Taban): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Bu paketin tek özelliği tabanın plastik olmasıdır.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 400 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)

AYNI ZAMANDA;
1) 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim vardır. İrtibat numaramızdan görüşebilirsiniz.
2) İkinci kat olarak gelecek kovan çerçeveleri olmaz. Alt katta bizim arı koyacağımız çerçeveleri vardır. İkinci katın farkı: 50 TL’dir.
3) Dağıtımlar Mart sonu ve Nisan ayı içinde teslim edilir. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir.
4) Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: 2019 yılı Mart sonu ile başlar Nisan ayı içinde biter. 

ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin yarısını ödemeniz yeterlidir. Örneğin: 5 adet aldığınız bunun toplam tutarı ne ise onun yarısını göndermeniz yeterlidir. Geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

PAKET ARI GÖNDERİMLERİ; sipariş ve ödeme önceliğine göre olmaktadır. Ödemeyi geciktirmeyin. Ödeme yaparken sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir ve başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ödemeyi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın. Ödeme de siparişte verdiğiniz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 


PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1316 Yorumlar

 1. Merhaba, 1 hafta önce 2 adet arı siparişini verdim, ödemeyi yaptım, sms’le siparişimin oanaylandığı bildirildi. Ancak, şu andaki fiyatlarda değişiklik olmuş, fark ödeme gibi bir durum söz konusu mu? Teslimatta sorun çıkar mı? kolay gelsin..

  • Hasan Karadere, hayır sizin o zaman vermiş olduğunuz fiyat bilgileri geçerlidir. Şuanki fiyatları dikkate almayın yine siparişlerinize ekleme yapmak isterseniz eski fiyatlar üzerinden değerlendirilir.

 2. Merhaba hayırlı işler Ben Kastamonudan yazıyorum hem deneme amaçlı hemde arılarımı artırmak için farklı ırklarda arı siparişi vermek istiyorum. Teslimat nasıl oluyor ben ilçedeyim mesela birde ücretini nasıl ödüyoruz. Kolay gelsin

  • Murat Kaymakcıoğlu, teslimatlar belirli noktalardan ve bir kısım ilçelere de uğramaktayız. Sormuş olduğunuz soruların bütün cevabı yukarıda yazmaktadır. Fazla çeşit ırklardan alamıyoruz ama adet olarak yüksekse yine sipariş alabiliriz.

 3. MERABALAR,
  PAKET ARI ALMAK İSTİYORUM 10 ADET KAFKAS 5 ADET ANADOLU IRKI KÜTAHYA SİMAV İLÇESİNE TESLİMİNİZ VARMI.BAHSETTİĞİMİZ ARILAR BİZİM YÖREMİZE UYGUNMUDUR BİLGİ VERİRMİSİNİZ KOLAY GELSİN.

  • MEHMET DEMİRKAN, arılar yörenize uygundur ama direk olarak ilçe adresine bırakmıyoruz. Yol üzeri ise ve yakınsanız bırakırız. İlçenize de gelebiliriz yada yakın bir yerinize bırakırız.

 4. Balkonda beslemek için hangi arıyı tercih etmeliyim. Akıllı olan hangisi bu arı cislerinden sokakta oynayan çocuklara saldırmayan akıllı arı arıyorum. Tavsiyeniz hangisidir?

  • mehmet, arının akıllısı olmaz kendisine zarar geldiğini düşündüğü zaman sokar. Şehir merkezinde falan yaşıyorsanız tavsiye etmeyiz. Bahçeniz falan varsa karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz.

 5. Merhaba İstanbul Adalarda arıcılık yapmak istiyorum. Bulunduğum yerde rakım 100 metre. Kuzey rüzgarına açık, serin ve rüzgarlı bir yer.

 6. AKDENİZ İKLİMİNE SAHİP MERSİN BÖLGESİNDE HANGİ ARI IRKI UYGUN OLUR?
  ALINAN ARILARI ARI SAHİPLERİNE NASIL GÖNDERİYORSUNUZ?

 7. Tekirdağ Çerkezköy’de Bakılacak Arı Türü Nedir ? 6 Çerçeveli Bir Kovan Siparişi Verebilrmiyim ? Maliyeti Nedir ?Ne zaman sipariş Vermem Gerek?Ödemeyi Ne Zaman ve Nereye Yapacağım?Teşekkkürler.

  • Altan KIZILKAYA, karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz. 2019 yılı satılık arı ilanımız bu hafta içinde yayınlanacaktır takip ediniz lütfen.

 8. Yer çankırı merkez rakım 750 hocam hangi arı türünü almalıyız berki 1200 rakımlı bir bölgedede kullana bilirim.ve ne zaman almalıyız

  • Abdullah, çankırı ile kafkas ve karniyol arı ırkları için uygundur. Ekim ayı itibari ile sitemizden sipariş verebilirsiniz. 2019 yılı paket arı dağıtımları sırasında genel olarak Mart-Nisan ayında teslim etmiş oluyoruz.

 9. 1910 rakım da Malatya Akçadağ ortaköy için paket arı almayı düşünüyorum hangi arı ırkını tavsiye edersiniz. kış ayları karlı ve soğuk geçmektedir.yaz ayları sıcaktır.

 10. Antalyada 100 metre ila 300 metre arasında kışlatacağım ardından sırasıyla Antalya Yayla(+1000 metre) ve Antalya yüksek yayla(1400-2000metre) hattında Gezginci olacağım.
  Hangi ırkı önerirsiniz?
  Ne zaman sipariş edebilirim?

 11. Arı siparişi vermek istiyorum. Arılar Kastamonu merkez de sabit olarak kalacaktır. Yani gezgin olmayacaktır. Kastamonu, Karadeniz iklimi ile Karasal iklim arasında kalmış bir iklime sahiptir. Hangi tür arı siparişi vermem gerekir.

  • Mehmet ŞİMŞEK, Türkiye geneli paket arı dağıtımımız bitti Nisan sonu gibi ama şuanda sipariş durumuna göre dağıtımlarımız devam ediyor. Yukarıda yazılan açıklamalardaki illerde bulunuyorsanız sipariş verin.

  • Mehmet ŞİMŞEK, malesef şuanda damızlık satışımız yoktur. Sattığımız arıların ırkları damızlıklardan elde edilen melez arılardır.

 12. buradan takip ettiğime göre tüm bölgelere dağıtım yapılmış gibi görünüyor fakat benim arılarım gelmedi bizi unuttunuz galiba bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar
  türkeli/SİNOP

 13. Edirnede arılarımı belirtilen tarihte aldım. Arılar güçlü açık ve kapalı yavru sayısı yüksek. Özenle bu işi yaptığınız için teşekkür ederim. Sanırım yoldan dolayı olacak arılar çok sinirliler ancak yarısını kovana geçirebildim 🙂

 14. ÇANAKKALE de arılarımı söylediğiniz tarihte teslim aldım çok sinirli olduklarından açıp kontrol edemedim ana arı ile ilgili bir sorun olursa telafi edeceğinize eminim teslim eden arkadaşa ve sizlere çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

 15. 7 tane 9 çıtalı paket arı almak istiyorum parayı yatırdıktan sonra ne zaman elimde olur yardımcı olursanız sevinirim (belfast ırkı yer erzincan )

  • veysel, şuanda sipariş geçebilirsiniz. Erzincan iline daha paket arı dağıtımlarımız olmadı yaklaşık olarak bir hafta içinde teslim edilmiş olacaktır.

 16. Merhabalar, arılarımız geldi ve kovanları bugün açtık.Birinde ana arıyı bulamadık,altı yedi tane ana memesi oluşmuş.Belkide görememiş olabiliriz. Koloniler çok güçlü ,teşekkürler. Kovanların 1-3 yıllıktan fazla olması hatta bazılarının teneke ile sağlamlaştırılmış olması , kovan ve çıta ölçülerinin standartlardan farklı olması can sıkıcı. Dağıtımı yapan arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkürler.

  • can kefeli, değerlendirme yorumunuz için teşekkürler. Kovanların sağlamlığı birbirini tutmuyor tabi ki. Ana arı konusunda yine yardımcı olmaya çalışırız. Hayırlı olsun

 17. 15 Nisan itibari ile 2 adet karniyol arımı teslim aldım. Gerek sipariş gerekse sipariş sonrası olan değişiklikler konusunda çok ilgili arkadaşlar. Zamanında bilgilendirmelerde bulundular. Aramak ya da mesaj atmak istemedim. Gerek görmedim, gerek de bırakmadılar. Arıları aldığımda haliyle uzun yol gelmiş, dolaşmış durumdaydılar. Havanında oldukça sıcak olması sebebiyle oldukça sinirli görünüyorlardı. Kovanları teslim alıp yerlerine yerleştirdiğimde akşam olmuştu önlerini açıp kaçtım ki arkamda kıyamet kopuyordu. Memur olduğum için oradan ayrılıp döndüm. Doğrusu çerçevelerin durumu hakkında fikrim yok. Ama gerek sipariş ve sonrasında gerekse teslim esnasında muhatap olunan arkadaşların ilgisinden dolayı içim rahat. Uzun ve sıcak yolculuk ve yukarıdaki bir arkadaşın yorumunda olduğu gibi ana kaybı yaşanmış olabilir. Ancak ana kaybı olsa da anladığım kadarıyla telafisi sağlanıyor. Arı dışında satışı yapılan diğer malzemeler konusunda da ayrıca teşekkür ederim. Çok ilgilenildi ve sorunsuz hızlı teslimat sağlandı. Şimdiden önümüzdeki yıl için arı ve tohum siparişi düşünüyorum.
  NOt: Yaşadığım tek olumsuzluk kredi kartı ödemesinin yapılamamasıydı.

 18. Daha önce sipariş veren müşterilerimizin arıları bu ayın 23′ ine kadar hepsi teslim olacaktır diye yazmışsınız fakat ÇANAKKALE ili listede yok

 19. Arılarımız geldi teşekkür ederim ama arılar 5 çerçeveyi zor sarıyor 1 adeti istediğimiz gibi 6 çerçeve digerleri 4 ve 5 çerçeve admin ve arı adeti 300 tl olduğu için 300 tlden ödeme yaptık dağıtım yapan arkadaş ise 280tl den not almış yine de 300 tl den ödeme yaptık admin ilginiz için teşekkürler

 20. 6 AD KARNİOL ARILARIMI TESLİM ALDIM. SİPARİŞ OLSUN,DEĞİŞİKLİKLERİN TAKİBİ OLSUN, TESLİM EDEN ARKADAŞIMIZDA TESLİMDE OLMASI İŞİN OPERASYON KISMINDA BAŞARILIDIR. TEBERİK EDERİM. ARILAR DA BİR ANA KAYBI DIŞINDA ZAYİATDA OLMAMIŞ. ÇITALARDAKİ YAVRU DURUMLARIDA VAAD EDİLDİĞİ ŞEKLDE ÇIKTI ÇOK MEMNUN KALDIM. HAYIRLI İŞLER DİLERİM. BİR ANA EKSİĞİ OLMUŞ SANIRIM ÇITA YÜKLENİRKEN DÜŞMÜŞ ÇÜNKÜ BU GÜN KONTROL ETTİM YÜKSÜKLE 3 GÜNLÜKTÜ. SAYGILAR.

  • ali yiğit, hayrını görün. Ana arı ve arının durumun takip edin herhangi sorun olursa ana telafisi konusunda iletişim formunu kullanarak bize yazınız lütfen.

 21. Balıkesir den 3 adet 9 çıta Karniyol siparişi verdim. Geçen hafta arı kovanları teslim edildi. Ben özelikle ve özellikle sakin bir ırk olması ile bilinen Karniyol siparişi verdim. Maalesef arının yanına yaklaşılmıyor. Çok hırçın ve saldırgan ne yapacağımızı şaşırdım. Başka bir ırkmı verildi nasıl bir yanlışlık olabilir veya ne yapılabilir bilgilerinize

  • Kadir KORKUT, arılar yoldan geldiği için ve uzun süre kapalı kaldığından aynı zamanda yol boyunca yiyeceği kalmadığı için bir hafta 10 gün öyle olur. Zaman zaman besleme yapın arılar normal düzenini alacaktır. Sürekli karıştırmayın daha çok azar.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here