Satılık Arı

satılık arı

Satılık Arı yada Paket Arı Satışı
Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için yine siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paket arı siparişi vermek ve güncel ilanımızı görmek için buraya tıklayın…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız bu yıl için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması açısından Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Kovanlı ve kovansız olarak (plastik kutuda) getirilir.
3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve bir kısım belfast arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Aynı zamanda çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

Silkme Arı (7-8 Çerçeveden Alınır): Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir.

Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik ve Ahşap Tabanlı: Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyorduk ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda tercihinize göre plastik tabanlı ve ahşap tabanlı olarakta getirebiliriz.

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: Birinci dağıtımlar Nisan ayında olmakta olup, ve ikinci dağıtımlar ise Mayıs ayı içinde olmaktadır. Birinci dağıtım olarak Türkiye’nin her iline dağıtım yapıldıktan sonra ikinci dağıtım olarak hangi illere yapılacağı Paket Arı Sipariş Formu kısmına tıklayarak görebilirsiniz. Aynı zamanda 30 adet üzeri tek adet siparişlerde her zaman teslimatımız bulunmaktadır. 

ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin 1/3 oranını ödemeniz yeterlidir. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 


PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1573 Yorumlar

 1. Merhaba, 1 hafta önce 2 adet arı siparişini verdim, ödemeyi yaptım, sms’le siparişimin oanaylandığı bildirildi. Ancak, şu andaki fiyatlarda değişiklik olmuş, fark ödeme gibi bir durum söz konusu mu? Teslimatta sorun çıkar mı? kolay gelsin..

 2. Merhaba hayırlı işler Ben Kastamonudan yazıyorum hem deneme amaçlı hemde arılarımı artırmak için farklı ırklarda arı siparişi vermek istiyorum. Teslimat nasıl oluyor ben ilçedeyim mesela birde ücretini nasıl ödüyoruz. Kolay gelsin

  • Murat Kaymakcıoğlu, teslimatlar belirli noktalardan ve bir kısım ilçelere de uğramaktayız. Sormuş olduğunuz soruların bütün cevabı yukarıda yazmaktadır. Fazla çeşit ırklardan alamıyoruz ama adet olarak yüksekse yine sipariş alabiliriz.

  • Abdullah, çankırı ile kafkas ve karniyol arı ırkları için uygundur. Ekim ayı itibari ile sitemizden sipariş verebilirsiniz. 2019 yılı paket arı dağıtımları sırasında genel olarak Mart-Nisan ayında teslim etmiş oluyoruz.

 3. Arı siparişi vermek istiyorum. Arılar Kastamonu merkez de sabit olarak kalacaktır. Yani gezgin olmayacaktır. Kastamonu, Karadeniz iklimi ile Karasal iklim arasında kalmış bir iklime sahiptir. Hangi tür arı siparişi vermem gerekir.

 4. Edirnede arılarımı belirtilen tarihte aldım. Arılar güçlü açık ve kapalı yavru sayısı yüksek. Özenle bu işi yaptığınız için teşekkür ederim. Sanırım yoldan dolayı olacak arılar çok sinirliler ancak yarısını kovana geçirebildim 🙂

 5. ÇANAKKALE de arılarımı söylediğiniz tarihte teslim aldım çok sinirli olduklarından açıp kontrol edemedim ana arı ile ilgili bir sorun olursa telafi edeceğinize eminim teslim eden arkadaşa ve sizlere çok teşekkür ederim emeğinize sağlık

 6. Merhabalar, arılarımız geldi ve kovanları bugün açtık.Birinde ana arıyı bulamadık,altı yedi tane ana memesi oluşmuş.Belkide görememiş olabiliriz. Koloniler çok güçlü ,teşekkürler. Kovanların 1-3 yıllıktan fazla olması hatta bazılarının teneke ile sağlamlaştırılmış olması , kovan ve çıta ölçülerinin standartlardan farklı olması can sıkıcı. Dağıtımı yapan arkadaşlara ilgilerinden dolayı teşekkürler.

 7. 15 Nisan itibari ile 2 adet karniyol arımı teslim aldım. Gerek sipariş gerekse sipariş sonrası olan değişiklikler konusunda çok ilgili arkadaşlar. Zamanında bilgilendirmelerde bulundular. Aramak ya da mesaj atmak istemedim. Gerek görmedim, gerek de bırakmadılar. Arıları aldığımda haliyle uzun yol gelmiş, dolaşmış durumdaydılar. Havanında oldukça sıcak olması sebebiyle oldukça sinirli görünüyorlardı. Kovanları teslim alıp yerlerine yerleştirdiğimde akşam olmuştu önlerini açıp kaçtım ki arkamda kıyamet kopuyordu. Memur olduğum için oradan ayrılıp döndüm. Doğrusu çerçevelerin durumu hakkında fikrim yok. Ama gerek sipariş ve sonrasında gerekse teslim esnasında muhatap olunan arkadaşların ilgisinden dolayı içim rahat. Uzun ve sıcak yolculuk ve yukarıdaki bir arkadaşın yorumunda olduğu gibi ana kaybı yaşanmış olabilir. Ancak ana kaybı olsa da anladığım kadarıyla telafisi sağlanıyor. Arı dışında satışı yapılan diğer malzemeler konusunda da ayrıca teşekkür ederim. Çok ilgilenildi ve sorunsuz hızlı teslimat sağlandı. Şimdiden önümüzdeki yıl için arı ve tohum siparişi düşünüyorum.
  NOt: Yaşadığım tek olumsuzluk kredi kartı ödemesinin yapılamamasıydı.

 8. Arılarımız geldi teşekkür ederim ama arılar 5 çerçeveyi zor sarıyor 1 adeti istediğimiz gibi 6 çerçeve digerleri 4 ve 5 çerçeve admin ve arı adeti 300 tl olduğu için 300 tlden ödeme yaptık dağıtım yapan arkadaş ise 280tl den not almış yine de 300 tl den ödeme yaptık admin ilginiz için teşekkürler

 9. 6 AD KARNİOL ARILARIMI TESLİM ALDIM. SİPARİŞ OLSUN,DEĞİŞİKLİKLERİN TAKİBİ OLSUN, TESLİM EDEN ARKADAŞIMIZDA TESLİMDE OLMASI İŞİN OPERASYON KISMINDA BAŞARILIDIR. TEBERİK EDERİM. ARILAR DA BİR ANA KAYBI DIŞINDA ZAYİATDA OLMAMIŞ. ÇITALARDAKİ YAVRU DURUMLARIDA VAAD EDİLDİĞİ ŞEKLDE ÇIKTI ÇOK MEMNUN KALDIM. HAYIRLI İŞLER DİLERİM. BİR ANA EKSİĞİ OLMUŞ SANIRIM ÇITA YÜKLENİRKEN DÜŞMÜŞ ÇÜNKÜ BU GÜN KONTROL ETTİM YÜKSÜKLE 3 GÜNLÜKTÜ. SAYGILAR.

 10. Balıkesir den 3 adet 9 çıta Karniyol siparişi verdim. Geçen hafta arı kovanları teslim edildi. Ben özelikle ve özellikle sakin bir ırk olması ile bilinen Karniyol siparişi verdim. Maalesef arının yanına yaklaşılmıyor. Çok hırçın ve saldırgan ne yapacağımızı şaşırdım. Başka bir ırkmı verildi nasıl bir yanlışlık olabilir veya ne yapılabilir bilgilerinize

  • Kadir KORKUT, arılar yoldan geldiği için ve uzun süre kapalı kaldığından aynı zamanda yol boyunca yiyeceği kalmadığı için bir hafta 10 gün öyle olur. Zaman zaman besleme yapın arılar normal düzenini alacaktır. Sürekli karıştırmayın daha çok azar.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here