Satılık Arı

satılık arı

Satılık Arı yada Paket Arı Satışı
Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için yine siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paket arı siparişi vermek ve güncel ilanımızı görmek için buraya tıklayın…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız bu yıl için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması açısından Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Kovanlı ve kovansız olarak (plastik kutuda) getirilir.
3) Bu yıl için alacağınız arıların, ana arıların hepsi bir önceki yılın ana arısı olup, anaların hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve bir kısım belfast arı ırklarından bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını sipariş formunu doldururken görebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Aynı zamanda çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım ve telefonlara bakamadığımız zamanlarda WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
Plastik Kutulu Paket Arı: Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. Bu yıl alacağınız arıların, ana arıları bir önceki yılın anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır.

Silkme Arı (7-8 Çerçeveden Alınır): Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olmaktadır. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir.

Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik ve Ahşap Tabanlı: Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyorduk ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda tercihinize göre plastik tabanlı ve ahşap tabanlı olarakta getirebiliriz.

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: Birinci dağıtımlar Nisan ayında olmakta olup, ve ikinci dağıtımlar ise Mayıs ayı içinde olmaktadır. Birinci dağıtım olarak Türkiye’nin her iline dağıtım yapıldıktan sonra ikinci dağıtım olarak hangi illere yapılacağı Paket Arı Sipariş Formu kısmına tıklayarak görebilirsiniz. Aynı zamanda 30 adet üzeri tek adet siparişlerde her zaman teslimatımız bulunmaktadır. 

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız.


ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin 1/3 oranını ödemeniz yeterlidir. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 


PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1583 Yorumlar

 1. Selam ben bugün itibariyle 5,adet karniyol siparişi verdim ama bana nereden aradığım sorulmadı benim sipariş formunun altındaki notunun okunduğunu sanmıyorum, rica etsem bana geri dönüp cevap verirseniz çok iyi olucak teşekkür ederim kolaylıklar diliyorum.

 2. merhaba kolay gelsin
  bursa’dan iki adet paket arı siparişi verdim,yukarıdaki yazışmalardan anladığım kadarıyla yeriniz aydın
  iş icabı çok seyahat ettiğim için aydına da sık sık geliyorum,mart ayında dağıtım öncesi yerinize gelip arılarımı teslim almam mümkün olurmu acaba?ödemesini yapmıştım önceden.
  aynı zamanda o an karar verirsem birkaç çıta arı daha alabilirmiyim?

  • Ercan, selamlar. Gelmek isteriz ama arıları yüklediğimiz nokta ile oraya gelme mesafesi çok uzun olduğu için arıların fazla havasızlıktan dolayı boğulma riski oluyor. Kars-Erzurum-Erzincan taraflarına gelip alabilirsiniz.

 3. Sizden yaklasik 40 kovan kafkas paket almayi dusunuyorum you tube daki paket arilarilarla ilgili videodaki yogunluga inanarak(gercekte gelecek olani bilemiyorum) ayrica kovanlarida almak istiyoruz fakat kovanlar piyasa gore sanki bi iki tik assagida gibi you tube gordugum iki kovana bakarak eger baska kovanlarda varsa detayli bir kovan videosu you tube cekip atabilirseniz alici olarak bizlerinde kafasinda suphe kalmayacaktir. Buna binaen bu almayi planladigimiz 40 kovan ariyi bitlis ahlata ek maliyet cikarmadan getirebilme imkaniniz var mi kolay gelsin.

 4. Paket arilarla birlikte satisini yaptiginiz kovanlarla ilgili bilgi almak istiyorum, hangi agactan imal edilmis, dis cephesine beziryagi yada hergangibi bir imalat var mi en onemlisi getirmis oldugunuz plastik altlikli kovanlar firinlanmis agaclarmi. Bununla birlikte alacagimiz arilari kendimizin gelip gorup secme sansimiz varmi ve bu isleri yaptiginiz merkez il neresi. Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum kolay gelsin.

 5. sayın yetkili
  ben tuncelide ikamet ediyorum 10 adet 8 çıtalı almak istiyorum.
  sanırım tunceliye arı getirmiyorsunuz.
  çevre illerden teslim aldığımızda nakliye ücreti ile 1 arı yalaşık 700-800 tlye mal oluyor.
  tunceli ilinide dahil etme şansınız varmı acaba
  teşekürler.

 6. Merhaba PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Taban) ve 9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı FİYAT: 480 TL kategorisinden almayı planlıyoruz da acaba arı sayısı hakkında fikir verebilir misiniz? ortalama kaç arı geliyor?

  • olcay, İzmir iline genel olarak Nisan ilk haftası gibi teslim etmiş oluruz. Dolaşarak dağıtıyoruz ve belirli noktalara aynı zamanda yolumuzu denk gelirse adresinize de bırakırız. İzmir geneli dağıtımı yapılmaktadır sorun olmuyor teslimat konusu.

 7. Merhabalar plastik tabanli kovanlardan 3 adet sipariş verdim.
  Bu kovanlar polen tuzaklimi?
  Kovanların içinde şurupluk varmı?
  Yeni başlayacağım için soruyorum. Arıları teslim almadan bizim almanız gereken malzemeler nelerdir. Yada yapmamız gereken hazırlıklar nelerdir?

  Eğer cevaplayabilirseniz benim gibi bu işe yeni başlayacak olanlara çok faydalı olacaktır.

 8. Ben İzmir menderes’ te arıcılık yapmak istiyorum herkes karniol yapıyor ben farklı ırk kullanıcam kafkas f1 düşündüm daha randımanlı çalışır gibi 6 çıtalı 2 ruşet kovan sipariş verdiğim zaman ne kadar tutar banka havalesi ile ödeme nasıl olur şimdiden teşekkürler

 9. Sayın Yetkili;
  Yozgat’ta, 1100 metre yükseltide, korunga ağırlıklı florada hangi arı ırkını tavsiye edersiniz. Bizim yaklaşık 18 dekar korunga ekili tarlamız var. Bu tarla kaç kovan arıyı kaldırır. Saygılarımla.

 10. Selamün aleyküm. benim iki kovan yerli ırk arım var çok saldırgan bir de baharda bal alamıyorum şubattan hazirana kadar şerbet temmuz ağustos her yer kuruyor yavru azalıyor mecburen ikişer kilo kek veriyorum ekimde ikisinden toplamda 10-15 kilo çam balı alıyorum. iki paket arı almak istiyorum yer izmir selçuk rakım sıfıra yakın bana hangi ırkı tavsiye edesiniz. saygılar

 11. S aleykum. Affınıza sığınarak soruyorum. sizden ana arı ve paket arı almayı düşünüyorum. farklı cinslerden arılarınız var. bu ana arıların üretiminde safllığı konusunda tedbirleriniz nelerdir. video hazırlayabilir veya bilgi verebilirsiniz

 12. merhaba izmirden yazıyorum,
  arıcılık yapmak istiyoruz bu konuda araştırma yapıyoruz, sizinle de irtibata geçmeyi düşünüyoruz ancak öncelikle size siparişi nisa’n ayı için en geç ne zamana kadar verebiliriz bunu öğrenmek istiyorum?

  • tuncay yılmaz, genel olarak bir çok il ve ilçeye uğruyoruz. Şuanda net olarak şuraya geliyoruz diyemeyiz sipariş durumuna göre uğramaktayız. Sipariş olsada ve olmasa da sizi mağdur etmeyecek şekilde belirli yakın noktalara getirmekteyiz. Teslimat tarihleri yaklaştığı zaman daha iyi netleşmektedir.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here