Satılık Arı

satılık arı

Satılık Arı yada Paket Arı (2019 Yılı Paket Arı Satışı)
Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz paket arı diğer adı canlı arı satışı için 2019 yılı siparişleri almaya başlamış bulunmaktayız. Gerekli bütün açıklamaları ve şartları yazdık. Aynı ilgili videoları izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile uzun yıllardır ana arı üretimi yapmaktayız. Bunun yanında yılların belirli dönemlerinde bu genel olarak erken ilkbaharda olur ve paket arı satışımız bulunmaktadır. Aşağıdaki okuyacaklarınız 2019 yılı için teslim edilecek olan paket arılardır. Yazının en altında arıların hangi tarihlerde teslim edileceği yazılmıştır. Dağıtımları Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile dağıtmaktayız. Bizi tanımak için ve güven oluşturması için Hakkımızda kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır.
3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol ve anadolu arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını aşağıya yazdık. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. 20 Adet ve üzeri olan siparişler Çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü uzun yıllar paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Arıları teslim aldığınızda herhangi bir sorun olmasında yeniden arı gönderimi veya para iadesi yapılmaktadır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım.

satılık arı kovan
PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz):
PAKET ARI -1 (Plastik Kutu): Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. 2019 yılı için alacağınız arıların ana arıları 2018 yılının anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 330 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 370 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 410 TL

9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli arıda yaklaşık olarak ortalama 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavru olup, 1 çerçevesi arılı olmaktadır. Yine gerekli bal olup, çerçeveleri üzerinde baskın arı vardır. FİYAT: 450 TL

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Taban): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyordur ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır. Örnek arı kovanlarımız aşağıdaki gibidir. Açık mavi renkli olarak gönderilecektir. 

Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Taban): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Bu paketin tek özelliği tabanın plastik olmasıdır.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 400 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)

PAKET ARI -4 (Silkme Arı): Ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olup, ana arıyı kafes ile birlikte içine sabitliyoruz. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir. Mart sonu gibi gerekli video da bu yazımızın içeriğinde bulanacaktır. Arıları aşağıdaki resimlerdeki gibi de olabilir plastik kutu da gelebilir.

NOT: Silmek paket arı siparişleri için 10 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız.

7-8 Çerçeveden Silkme Arı: FİYAT:  290 TL (Ahşap veya plastik kutuda gelir)

AYNI ZAMANDA;
1) 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim vardır. İrtibat numaramızdan görüşebilirsiniz.
2) İkinci kat olarak gelecek kovan çerçeveleri olmaz. Alt katta bizim arı koyacağımız çerçeveleri vardır. İkinci katın farkı: 50 TL’dir.
3) Dağıtımlar Mart sonu ve Nisan ayı içinde teslim edilir. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir.
4) Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: 2019 yılı Mart sonu ile başlar Nisan ayı içinde biter. 

ÖDEME OLARAK: Almış olduğunuz paket arı adetinin yarısını ödemeniz yeterlidir. Örneğin: 5 adet aldığınız bunun toplam tutarı ne ise onun yarısını göndermeniz yeterlidir. Geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Maddi olarak durumu iyi olmayanlar içinde kaparo konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

PAKET ARI GÖNDERİMLERİ; sipariş ve ödeme önceliğine göre olmaktadır. Ödemeyi geciktirmeyin. Ödeme yaparken sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir ve başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ödemeyi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın. Ödeme de siparişte verdiğiniz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir.
PAKET ARI SİPARİŞİKafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile arı siparişinizi  PAKET ARI SİPARİŞ FORMU aracılığı ile verebilirsiniz. 


PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1354 Yorumlar

 1. Merhaba 20 adet almayi dusunuyor.Diyarbakir Çermik e ne zaman teslimat yapilir.sicak iklim oldugundan soruyorum.Gecen yil ne zaman teslimat yapildi.

 2. Gerçekten işininizi severek yapiyorsunuz.Ben çok kuşkucu biri olarak beni bile ikna ettiniz.Samsun ladik rakım 900 hangi ırkı önerirsiniz.tşk ler Başariniz daim olsun slmlar

 3. Merhaba cihan bey ben nihat arıcılık .mardin Midyat bölgemiz için hangi ırk almalıyım 10 adet yeni ahşap kovan pılastik taban polen tuzakli kaça mal olur bilgilendirirseniz teşekkür ederim

  • Fatih, aleykum selam. Kafkas ve karniyol arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Meyve ağaçlarını ilaçlamıyorlarsa herhangi bir sorun olmaz.

 4. Selam ben bugün itibariyle 5,adet karniyol siparişi verdim ama bana nereden aradığım sorulmadı benim sipariş formunun altındaki notunun okunduğunu sanmıyorum, rica etsem bana geri dönüp cevap verirseniz çok iyi olucak teşekkür ederim kolaylıklar diliyorum.

  • Turan, konu hakkında mail ile dönüş yapılmıştır. Tam olarak adresiniz yazılmadığı için teslimat konusunda net tarih yazamadık. İl olarak yazarsanız daha iyi yada bizi irtibat numaralarımızdan arayabilirsiniz.

 5. merhaba kolay gelsin
  bursa’dan iki adet paket arı siparişi verdim,yukarıdaki yazışmalardan anladığım kadarıyla yeriniz aydın
  iş icabı çok seyahat ettiğim için aydına da sık sık geliyorum,mart ayında dağıtım öncesi yerinize gelip arılarımı teslim almam mümkün olurmu acaba?ödemesini yapmıştım önceden.
  aynı zamanda o an karar verirsem birkaç çıta arı daha alabilirmiyim?

  • sezgin, teşekkürler. Tabi dediğiniz şekilde belirttiğiniz tarihlerde gelebilir arılarınızı konakladığımız yerden alabilirsiniz. Gelmeden 1 gün önce haber vermeniz yeterlidir.

 6. Merhaba
  Plastik taban kovanlarınızın fotosu var mı?
  Ölçüleri nedir acaba? Bende 47.7x 24 ölçülerinde çıtalar var. Uyumlu mu?
  Yukarıdaki resimlerde gözüken kovanların tabanı plastik değil!

 7. Merhaba… İstanbul Göktürk te 5 Kovan ile Başlamayı düşünüyorum. İstanbul da Değişik arı cins leri ile Arıcılık yapanları görünce Kafam karıştı. Sizin önerinizi Merak ediyorum. Teşekkür ederim

  • Ercan, selamlar. Gelmek isteriz ama arıları yüklediğimiz nokta ile oraya gelme mesafesi çok uzun olduğu için arıların fazla havasızlıktan dolayı boğulma riski oluyor. Kars-Erzurum-Erzincan taraflarına gelip alabilirsiniz.

 8. Sizden yaklasik 40 kovan kafkas paket almayi dusunuyorum you tube daki paket arilarilarla ilgili videodaki yogunluga inanarak(gercekte gelecek olani bilemiyorum) ayrica kovanlarida almak istiyoruz fakat kovanlar piyasa gore sanki bi iki tik assagida gibi you tube gordugum iki kovana bakarak eger baska kovanlarda varsa detayli bir kovan videosu you tube cekip atabilirseniz alici olarak bizlerinde kafasinda suphe kalmayacaktir. Buna binaen bu almayi planladigimiz 40 kovan ariyi bitlis ahlata ek maliyet cikarmadan getirebilme imkaniniz var mi kolay gelsin.

  • Akif, haklısınız. Arılarımız izlemiş olduğunuz videolardaki gibi olacaktır. Eğer nufüsu az veya herhangi bir sıkıntı olursa iletişim kısmındaki telefon numaralarımızın whatsApp’a resim ve videolarını atarak aradaki eksikliği ve mağduriyeti gideririz. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/ burada kovan resimleri vardır. Nakliye ücreti almıyoruz. Burada görmüş olduğunuz fiyatlar tektir.

 9. Paket arilarla birlikte satisini yaptiginiz kovanlarla ilgili bilgi almak istiyorum, hangi agactan imal edilmis, dis cephesine beziryagi yada hergangibi bir imalat var mi en onemlisi getirmis oldugunuz plastik altlikli kovanlar firinlanmis agaclarmi. Bununla birlikte alacagimiz arilari kendimizin gelip gorup secme sansimiz varmi ve bu isleri yaptiginiz merkez il neresi. Vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum kolay gelsin.

  • Akif, köknar ve çam karışık. Boyasız ve sade olmaktadır. Fırınlanmış ağaçtır. Aydın tarafındayız gelip bakabilirsiniz. Gelmeden bir gün önce arayın yeterlidir.

 10. 5 adet sipariş vermeyi düşünüyorum.Her ırktan alabilir miyiz.karniyol,belfast ve anadolu ırkı( yada sizin öneriniz nedir). Ve teslimatı ne zaman yapıyorsunuz.Gümüşhane ye.

  • Yasin, malesef tek ırktan sipariş alabiliyoruz. Çeşit çeşit o şekilde getiremiyoruz. En az bir ırktan 5 adet olmalı. Gümüşhaneye Nisan ayının başları gibi teslim alırsınız.

 11. sayın yetkili
  ben tuncelide ikamet ediyorum 10 adet 8 çıtalı almak istiyorum.
  sanırım tunceliye arı getirmiyorsunuz.
  çevre illerden teslim aldığımızda nakliye ücreti ile 1 arı yalaşık 700-800 tlye mal oluyor.
  tunceli ilinide dahil etme şansınız varmı acaba
  teşekürler.

 12. Merhaba PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Taban) ve 9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı FİYAT: 480 TL kategorisinden almayı planlıyoruz da acaba arı sayısı hakkında fikir verebilir misiniz? ortalama kaç arı geliyor?

  • olcay, İzmir iline genel olarak Nisan ilk haftası gibi teslim etmiş oluruz. Dolaşarak dağıtıyoruz ve belirli noktalara aynı zamanda yolumuzu denk gelirse adresinize de bırakırız. İzmir geneli dağıtımı yapılmaktadır sorun olmuyor teslimat konusu.

 13. Merhabalar plastik tabanli kovanlardan 3 adet sipariş verdim.
  Bu kovanlar polen tuzaklimi?
  Kovanların içinde şurupluk varmı?
  Yeni başlayacağım için soruyorum. Arıları teslim almadan bizim almanız gereken malzemeler nelerdir. Yada yapmamız gereken hazırlıklar nelerdir?

  Eğer cevaplayabilirseniz benim gibi bu işe yeni başlayacak olanlara çok faydalı olacaktır.

 14. Merhaba. Mardin 1100 mt rakım çevreye göre yayla denen bir mevkiideyiz. Başlangıç olarak 1.Hangi ırk tavsiye edersiniz 2. Mardine getirir misniz ya da en yakın nereye getirirsiniz. Teşekkürler İyi günler.

  • Celal sezgi, kovansız olarak plastik kutularda geliyor. Kovanlı olanlar ise kovanlı olarak yukarıda yazmaktadır. Sitemizde görmüş oldukların tek fiyattır.

 15. Merhabalar
  Ordu ili fatsa ilcesinden ulasiyorum yeni basliyacagim icin su an 2 yada 3 kovanla baslamak istiyorum bu bolgeye en uygun ari hangisidir arilari nasil temin edebiliriz ve ne zaman tesekkur ederm

 16. Ben İzmir menderes’ te arıcılık yapmak istiyorum herkes karniol yapıyor ben farklı ırk kullanıcam kafkas f1 düşündüm daha randımanlı çalışır gibi 6 çıtalı 2 ruşet kovan sipariş verdiğim zaman ne kadar tutar banka havalesi ile ödeme nasıl olur şimdiden teşekkürler

 17. Sayın Yetkili;
  Yozgat’ta, 1100 metre yükseltide, korunga ağırlıklı florada hangi arı ırkını tavsiye edersiniz. Bizim yaklaşık 18 dekar korunga ekili tarlamız var. Bu tarla kaç kovan arıyı kaldırır. Saygılarımla.

  • M. Volkan KIRIŞ, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz. Takviye amaçlı ekeceğiniz ürünler kovan başı bir dönüm olarak hesaplayabilirsiniz.

 18. Selamün aleyküm. benim iki kovan yerli ırk arım var çok saldırgan bir de baharda bal alamıyorum şubattan hazirana kadar şerbet temmuz ağustos her yer kuruyor yavru azalıyor mecburen ikişer kilo kek veriyorum ekimde ikisinden toplamda 10-15 kilo çam balı alıyorum. iki paket arı almak istiyorum yer izmir selçuk rakım sıfıra yakın bana hangi ırkı tavsiye edesiniz. saygılar

 19. S aleykum. Affınıza sığınarak soruyorum. sizden ana arı ve paket arı almayı düşünüyorum. farklı cinslerden arılarınız var. bu ana arıların üretiminde safllığı konusunda tedbirleriniz nelerdir. video hazırlayabilir veya bilgi verebilirsiniz

 20. merhaba izmirden yazıyorum,
  arıcılık yapmak istiyoruz bu konuda araştırma yapıyoruz, sizinle de irtibata geçmeyi düşünüyoruz ancak öncelikle size siparişi nisa’n ayı için en geç ne zamana kadar verebiliriz bunu öğrenmek istiyorum?

  • ibrahim bacara, İzmin bölgesi için en geç Nisan ayının 15’ini geçmez diye düşünüyoruz. Geçen tarih olarak daha erkende teslim edilmiştir. İrtibat numaralarımızdan bizi her zaman arayabilirsiniz.

 21. kırklareli’ne paket arı ve ana arıyı getiriyormusunuz. Yakın bir il yada ilçeye getiriyorsanız neresi olduğunu yazarmsıınız?

  • tuncay yılmaz, genel olarak bir çok il ve ilçeye uğruyoruz. Şuanda net olarak şuraya geliyoruz diyemeyiz sipariş durumuna göre uğramaktayız. Sipariş olsada ve olmasa da sizi mağdur etmeyecek şekilde belirli yakın noktalara getirmekteyiz. Teslimat tarihleri yaklaştığı zaman daha iyi netleşmektedir.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here