2018 Yılı Arı Satışı

2018 Yılı Arı Satışı

Geleneksel olarak her yıl dağıtımını yapmış olduğumuz arı satışını yine bu yılda yapacağız. 2018 yılı arı satışı için gerekli şartlar ve açıklamaları aşağıya yazacağız. Türkiye’nin bir çok noktasına kendi araçlarımız ile Mart ve Nisan aylarında teslim etmek üzere arı dağıtımımız vardır. Mevsim şartlarına bağlı olarak bazen gecikiyor ama yinede size gelen arı mevsimi yakalayabilecek bir arı olacaktır.

Burada Yazılan Fiyatlar Güncel Olmayabilir. Güncel fiyatlar için; SATILIK ARI tıklayınız.

Aşağıdaki açıklamaları okuduktan sonra veya okumadan önce genel yazımız olan SATILIK ARI isimli yazımızı okuyunuz. Orası güncel olarak her zaman düzenlenmektedir. Burada okuyacaklarınız belki güncel olmayabilir.

2018 yılı satışı yapılacak olan arı ırkları; Kafkas arı ırkı, Karniyol arı ırkı ve Belfast arı ırkı olacaktır. Paket arı sipariş formundan formu doldururken istediğiniz arı ırkını seçebilirsiniz. Aynı şekilde ana arıları da kendi ırklarından olacaktır.

Çerçeveli olarak arı satışı olacaktır; 6 çerçeveli, 7 çerçeveli, 8 çerçeveli ve 9 çerçeveli olarak paketlenmesi olacaktır. Çerçeveler eşit bir şekilde günlü yumurta, kapalı yumurta, ballı çerçevesi ve arılı çerçeve olarak dağılımı olacaktır. 6 çerçeveli arıdan tutun 9 çerçeveli arıya kadar aynı ayarda kendine göre bir düzeni olur.

Arıların paketi plastik kutularda ve ahşap kutularda olacaktır; 6 çerçeveli, 7 çerçeveli ve 8 çerçeveli arıları plastik kutularda teslimi olacaktır. 9 çerçeveli arılar ise ahşap kutularda verilecektir. Ahşap arı taşıma kutuları ve plastik kutuların resimlerini aşağıda paylaşacağız.

Ana arılar 2017 yılı sezonunu ana arılar olacaktır; 2017 yılı içinde verilen ve sezonun son ana arılar olacaktır. Ana arılar ekseri işaretli olacaktır ama bazen ana arıları boyamayı unutuyoruz yada ana arıların boyası kendiliğinden kalktığı için boyasız çıkabiliyor. Biz düzenli olarak arı satışı ve ana arı satışı yaptığımız için eski ana arı kesinlikle olmaz.

Teslimatlar il ve ilçe olarak yapılacaktır; dağıtımlar genel olarak il bazlı olacaktır ama bazı ilçelerde yol üzeri ise sipariş adeti çok yüksek ise o ilçelere de bırakıyoruz. Ama bazı illere sadece merkezden dağıtım yapıyoruz il ile ilçeler arası çok uzak olduğu için. Örneğin; Konya ili için sadece merkezden dağıtım yapılmaktadır. Adet olarak yüksek olan her ile arı teslimatımız vardır. Sitemizde görmüş olduğunuz fiyatlar tek fiyattır. Ayrı kargo ve paket ücreti alınmayacaktır.

PAKET ARI DAĞITIMI YAPILAN İLLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 6-7-8-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2018 Nisan ayında alacağınız ana arı 2017 yılının en son ayındaki ana arıdır. Bazı paket arılarımızın ana arıları 2017 yılı ana arısı da olabilmektedir. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 ve 2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 280 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak ortalama 5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 300 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeve olan arıda ortalama olarak 6-7 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1-2 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 330 TL

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 370 TL

PAKET ARI 2 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 3 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. Aşağıda çerçeve sayılarına göre yavru ve açık yavru durumları yukarıda belirtilen çerçeve oranlarına göredir. Yani kapalı yavru ve açık yavru durumu bir kovan olacak şekilde eşdeğerdir.

6 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 300 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 30 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

8 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 390 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

PAKET ARI SİPARİŞİ

Bir önceki yazımız olan Sakin Arı Irkı başlıklı makalemizde sakin ana arı, sakin arı ve sakin arı ırkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 70 YORUM
 1. hayru dedi ki:

  2.el arı kovanı 7 çerçeveli biri 330 yazıyo biri 360 yazıyo bir yanlışlıkmı var

  1. Admin dedi ki:

   hayru, evet orda 6 yazması gerekirken her ikisinde de 7 yazılmış. Yanlışlık şuanda düzetildi uyarınız için teşekkürler.

 2. Dincer dedi ki:

  Sadece ana arı satılıyor mu acaba

  1. Admin dedi ki:

   Dincer, ana arı aynı zamanda paket arı (arı satışı) işlemi yapılmaktadır.

 3. Dincer dedi ki:

  2018 yılı için ne zaman başlar satışlar

  1. Admin dedi ki:

   Dincer, şuanda 2018 yılı için arı satışı işlemlerimiz başlamıştır yukarıdaki ayrıntıları okuyarak sipariş verebilirsiniz.

 4. hasan dedi ki:

  manisa bölgesi için ben anadolu arı diyorum siz ne tavsiye edrsiniz

  1. Admin dedi ki:

   hasan, anadolu arısı da olur belfast arısı ile de çalışabilirsiniz.

 5. azer dedi ki:

  Azerbaycana ana ari gondermek mumkundurmu?

  1. Admin dedi ki:

   azer, malesef yurt dışına ana arı gönderimi yoktur.

 6. gökhan dedi ki:

  12.10.2017 ile 13.10.2017 tarihlerindeki fiyatlar değişmiş, ne çabuk 🙂

  1. Admin dedi ki:

   gökhan, hayır belirtmiş olduğunuz tarihlerde herhangi bir güncelleme olmadı.

 7. yusuf dedi ki:

  kafkas arısı 5 çerceve almak istıyoruz. mailden ulaşırmısınız.

  1. Admin dedi ki:

   yusuf, mailden satılık arı ile ilgili dönüş yapılmış olup, yine fiyat ve çerçeve sayıları için https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ buraya bakınız.

 8. Nuri. dedi ki:

  Merhabalar. Karsta bu arilar dayanirmi? Dayanirsa karsa gonderim varmi?

  1. Admin dedi ki:

   Nuri., eer kafkas arı ırkından alırsanız her şekilde dayanır ve memnun kalırsınız. Geçen yıl Kars iline arı dağıtımı yaptık.

 9. Deniz dedi ki:

  Mart sonu ve Nisan ilk haftası diye yazmissiniz teslimatlar da ve Mart ayı için hiçbir teslimat konusunda yorumlar inizi görmedim
  Ve diğer konuda 10 kovan ari aldığım da kredi kartı geçerli olur mu olursa en fazla kaç taksit yapılmaktadır ve zonguldak civarı na ari teslimatı yapılıyor mu

  1. Admin dedi ki:

   Deniz, geçen yıl Nisan ayı gibi başladık ama bir önceki yıl ise Mart 25 gibi dağıtımlara başlandı. Bazı yıllar hava şartları kötü gittiği için geç dağıtım yapmak zorundayız çünkü erken gitmesi arıların sıcak bölgeden direk soğuk bölgeye gidince üşütüyorlar ve yavru çürüklüğü oluyor. Erken tarihlerde de verdiğimiz yerler oldu ama millet olarak genelde olumsuz şeyleri yazıyoruz iyi şeyleri yazmaya üşeniyoruz. Kredi kartı ile almak istiyorsanız… https://www.aricilik.com.tr/dukkan/urun/6-cerceveli-paket-ari-plastik-kutulu/ üzerinden alım yapabilirsiniz.

 10. Deniz dedi ki:

  Verdiğiniz cvb için tsk ederim zonguldak bölgesine ulaşımı nsl olacak hocam arıların bunu yazmamissiniz

  1. Admin dedi ki:

   Deniz, Zonguldak iline ve ilçelerine arı dağıtımları kendi kamyon araçlarımızla getirip teslim ediyoruz. Daha fazla bilgi için ve sorularınız için mutlaka burayı okuyun… https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 11. Emre dedi ki:

  Selamun aleyküm ben Antakya’dan yazıyorum rakım 85 hangi arı ırkı uygun olur

  1. Admin dedi ki:

   Emre, belfast arı ırkı ile çalışabilirsiniz. Yada italyan ana arı da olabilir. Lakin bizde italyan ana arı vardır paket arı olarak satışımız yoktur.

 12. erdal dedi ki:

  Merhaba ben kafkas arısı almak istiyorum bu konuda düşüncenizi almak isterim münkünse

  1. Admin dedi ki:

   erdal, kışları şiddetli soğuk ve yüksek rakımlı bir yerde iseniz kafkas arısı ile çalışma yapabilirsiniz.

  2. Murat dedi ki:

   Erdal bey merhaba kafkas ırkı arı alacaksanız sadece artvin bölgesi ve ardahan posof ilçesinden satın aliniz diğer bölgeler kafkas arı ırkı değildir kirma melezdir.saygilar

   1. Admin dedi ki:

    Murat, doğru söylüyorsunuz zaten bizimde satmış olduğumuz melez arı ırklarıdır. Damızlık olarak kafkas ana arı satışımız vardır. Onunda satışı Haziran 25 gibi olur ve Posof ilçesinden çıkmaktadır.

 13. çetin akyürek dedi ki:

  2 paket Kafkas arısı almak istiyorum, rize ardeşen deyim. bu şekilde gönderiyormusunuz ve tahmini teslimat zamanını ögrenebilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   çetin akyürek, evet dediğiniz şekilde gönderim yapıyoruz. Ayrıntılar için buraya bakınız… https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 14. kemal dedi ki:

  bir paket kafkas siparişi verdim kayseri merkeze ne zaman teslimat yapılır ona göre planlamamı yapacağım saygılar

  1. Admin dedi ki:

   kemal, teslimatlar ortalama olarak Mart sonu gibi başlayıp, Nisan 15-20 si gibi devam edecektir. Hava şartlarına bağlı olarak bu tarihler değişebilir. Yine size biz 10 gün öncede 1 hafta kala ve çıkacağımız gün haber veriyoruz.

 15. fehmi pamuk dedi ki:

  ben istanbul arnavutköy terkos (durusu) mahallesine iki adet arı paket şiparişi verdiğimde teslimatı nasıl yapabilirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   fehmi pamuk, istanbul için paket arı dağıtım noktamız beykoz kavacık noktasıdır. Duruma göre bu nokta değişebilir ama şuanda burasıdır.

 16. ali dedi ki:

  kayseri pınarbaşı 1550 rakım hangi arı cinsi bizim buralarda iyi yetişir.tabiki birazda uysal olsun.

  1. Admin dedi ki:

   ali, bölge ve rakım itibari ile kafkas arı ırkı uygun olacaktır.

 17. muhammet dedi ki:

  Dagıtım mart sonu ve nisan ayında demişsiniz bu tarihlerde denemek için 1-2 paket sipariş versek, memnun kaldığımızda daha sonra tekrar paket ari alma imkanımız var mı, yoksa senede bir kere dağıtım mı yapıyorsunuz.

  1. Admin dedi ki:

   muhammet, iline göre değişiyor bazı illere bir defa uğrayıp aynı yıl daha uğramayız. Ama bazı illerde siparişler için bir kaç defa geliyoruz. Adet olarak yüksek olursa geliriz her şekilde.

 18. ali rıza dedi ki:

  zonguldak sevkiyat ne zaman debene amaçlı arı almak istiyorum 1 kovan geliyormu

  1. Admin dedi ki:

   ali rıza, Mart 20 ila Nisan 20 si arasında teslim ediyoruz. Evet gelir paket arı sipariş formunu doldurup gönderin.

 19. emre dedi ki:

  iyi günler hayırlı işler konya beyşehir üstünler mah. rakım yaklaşık 1165 hangi arı cinsleri uygun deneme amaçlı 1 kovan almayı düşünüyorum bölgeye teslimatınız var mı

  1. Admin dedi ki:

   emre, kafkas arı ırkı ile çalışma yapabilirsiniz evet oraya sevkiyatımız vardır.

 20. Barış çakmak dedi ki:

  Daha öncede yazmıştım ama cevabı hatırlamıyorum. Giresun ekotipi paket arı (o yoksa ana arı) satışınız var mı?
  Her ikisi de yoksa Kaflas paket siparişi vermek istiyorum ama bazı sorularım var.
  1. İstanbul’da yaşıyorum, arıları Giresun ilçesine alacağım (trabzon-ist yolu üzerinde) her istediğimde gidip gelme imkanım yok. Teslim tarihini (gün, saat bilgileri) kaç gün önceden haber veriyorsunuz?

  1. Admin dedi ki:

   Barış çakmak, Giresun ana arı ile ilgili şuanda arı ve ana arı satışımız yoktur. Kafkas arı ırkı vardır. Teslimatlar Nisan ayı içinde olacaktır ve bir hafta 10 gün önceden haber veriyoruz aynı zamandan yola çıkmadan 2-3 gün önceden de haber veriyoruz. Buraya bakın daha fazla ayrıntı için https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 21. Barış dedi ki:

  İzmir’e gönderimler ne zaman yapılacak acaba? 2 tane plastik kutu 7 çerçeveli sipariş verecektim.

  1. Admin dedi ki:

   Barış, Nisan ayının 10’una kadar o bölgeye paket arı sevkiyatı yapılmış olacaktır.

 22. ibrahim çıtlak dedi ki:

  ben 3 adet karniyol arı siparişi verdim 25 mart ödeme yapaçağım arılar elime nezaman geçer bilgi almak istiyorum tesekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim çıtlak, Nisan ayı paket arılar elinize ulaşmış olacaktır.

 23. Hasan Hüseyin demirtas dedi ki:

  Mersin teslimatları ne zaman ogrenebilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Hasan Hüseyin demirtas, inşallah 10 Nisana kadar gelmiş olacak.

 24. KADRİ AKIN dedi ki:

  ANTALYA TESLİMATLARINIZ NE ZAMAN YAPILACAK?

  1. Admin dedi ki:

   KADRİ AKIN, Nisan 15’ine kadar teslimatlar yapılacaktır.

 25. KADRİ AKIN dedi ki:

  İTALYAN ANA ARI ALMAK İSTİYORUM DAĞITIM VE SATIŞLARI NE ZAMAN YAPILIYOR?

  1. Admin dedi ki:

   KADRİ AKIN, Nisan 15 gibi italyan ana arı gönderimleri olacaktır.

 26. ibrahim çıtlak dedi ki:

  ibrahim çıtlak 9 çerçeve paket arı siparişim vardı kopora çıkardım aldınızmı çevap alamadım

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim çıtlak, konu ile ilgili olarak size SMS atılmıştır. Gerekli ödemeniz tarafımıza ulaşmıştır.

 27. ibrahim çıtlak dedi ki:

  ibrahim çıtlak arı dağıtımında üçretmi alıyorsunuz bize bizi bilgilendirmediniz

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim çıtlak, sorularınıza hep cevap veriyoruz siz sormuş olduğunuz soruları aynı yerden sormadığınız için karıştırıyorsunuz. Paket arılarda tek ücrettir. Sitede ne yazıyorsa o fiyatlardan başka bir ödeme alınmaz.

 28. Serhat dedi ki:

  Merhaba admin ben arıcılığa bir heves sonucu başlamak istiyorum ama siparişim gelince filan ne yapacağımı bilmiyorum beni biraz bilgilendirirmisin rica etsem

  1. Admin dedi ki:

   Serhat, sitemizi takip edin aynı zamanda arıcılık ile ilgili gerekli bilgiler için ARICILIK.COM.TR sitesine bakınız. https://www.aricilik.com.tr/

 29. Eyyup dedi ki:

  Merhaba Şanlıurfa’nin ilçesindeyim orayada ari getirir misiniz ?

  1. Admin dedi ki:

   Eyyup, şuanda getirme durumumuz görünüyor bir aksilik olursa yine size bilgi veririz.

 30. ibrahim çıtlak dedi ki:

  ibrahim çıtlak 1 paket arı daha takviye yapabilirmiyiz

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim çıtlak, toplam 4 adet olarak güncelleme yapılmıştır.

 31. İsmail HC Demirel dedi ki:

  İzmir Urla da lavanta bahcesinde yetiştirmek için basta hobi gibi arı yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Hangi ırkı ve ne tavsiye edersiniz ?
  Bilgi verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   İsmail HC Demirel, belfast ve anadolu arı ırkları ile çalışabilirsiniz.

 32. celal dedi ki:

  merhaba ben çorum da arı yetiş diriciliği yapmak isiyorum hangi arı ırkını tavsiye edersiniz

  1. Admin dedi ki:

   celal, kafkas ve belfast ana arı ırkları ile veya arı ırkları ile çalışma yapabilirsiniz.

 33. ali can ödemiş dedi ki:

  mersinden yazıyorum size 1 adet paket arı sipariş versem ne zaman gönderebilirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   ali can ödemiş, şuanda paket arı teslimatımız yoktur. Genel paket arı dağıtımımız Mart sonu ve Nisan ayı için teslim edilmektedir. Seneye olan siparişlere eklemek istiyorsanız buradaki forma bilgilerinizi bırakınız; https://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 34. ibrahim çıtlak dedi ki:

  karnıyol ana arı satışınız varmı yada kaçgün içinde gelir

  1. Admin dedi ki:

   ibrahim çıtlak, evet vardır buradan sipariş verebilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/ana-ari-siparisi/

BİR YORUM YAZ