Ana Arı Değişimi Nasıl Yapılır?

10
ana arı değişimi nasıl yapılır

İlkbahar geliyor bir çok arıcımız artık ana arı satın alarak ana arı değişimi yapacaktır. İşte bu videoda zayıf ve kuvvetli arı kovanlarından ana arı değişimi nasıl yapılır onu hep birlikte izleyeceğiz.

Öncelik olarak, ruşet arı kovanında elde etmiş olduğumuz ana arıyı hazır etmek ve ana arıyı vereceğimiz kovandaki ana arıyı öldürmek o arı kovanına ana arı olmadığı hissini vermek bu şekilde vereceğimiz ana arıyı kabul etmesi daha kolay olacaktır. Hatta video da çok fazla çerçeveye sahip arı kovanına ana arı verilmektedir. Ana arı satın alacak müşterilerimiz bu videoyu muhakkak izlemelerini tavsiye ederiz.

ana-ari

10 Yorumlar

    • Volkan özgül, 50 adet ve üzeri olursa sıfır kovanlı olarak arı sipariş alıyoruz ama onun dışında normal plastik ve ahşap kutularda sevkiyat yapıyoruz.

  1. Hatay samandagda aricilik yapiyorum hava. Devamli sisli bir bolgedeyim kolonilerimde bal veriimi cok dusuk ne yapabiliz ilginiz icin cok tsk ederim

  2. birinci husus çok önemli bir iş yapılıyor ve tek başınasın ikici husus anası alınan bir kovanın yaptığı ana memesi beş günde kapanmaz lütfen doğru bilgi verin

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here