Ana Arı Siparişi

Ana Arı Siparişi2018 ana arısı bitmiştir. 2019 yılı için ana arı siparişi verebilirsiniz.

Nisan ayında göndermeden bir kaç gün önceden ana arıları şu tarihte kargoya veriyoruz diye bilgi vermekteyiz. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Bizden haber almadan herhangi bir işlem yapmayın. Ana arı siparişi verirken sipariş formunda belirtilen ana arının size gönderileceği tarihi yazınız.

GÖNDERİMLER SİPARİŞ VE ÖDEME ÖNCELİĞİNE GÖRE YAPILACAĞI İÇİN, SİPARİŞ SONRASI ÖDEME YAPMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN..

Yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formundan siparişinizi verebilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, yığılca ana arı veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.

En az 3 adet olarak ana arı siparişleri kabul edilmektedir. Sipariş verip ve ödemeyi yaptıktan sonra gönderim için listemize dahil ederiz. Gönderimler Nisan ayı başı gibi kargoya verilir yada belirttiğiniz tarihlerde kargoya verilir. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir.

2019 YILI İÇİN 1 (Bir) ADET ANA ARI FİYATLARI:
Kafkas Ana Arı: 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayının İlk Haftası Gönderilir)
Karniyol Ana Arı: 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayının İlk Haftası Gönderilir)
Anadolu Ana Arı: 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayının İlk Haftası Gönderilir)
Belfast-Buckfast: 45 TL (2019 Yılı Nisanın İlk Haftası Gönderilir)
İtalyan Ana Arı: 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayının İlk Haftası Gönderilir)
Karpat Ana Arı: 45 TL (2019 Yılı Nisan Ayının İlk Haftası Gönderilir)

Dikkat: Analar ödeme önceliğine göre gönderildiği için ödeme yapmayı unutmayın lütfen. 

KREDİ KARTI İLE ANA ARI SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYIN…

ANA ARI SİPARİŞ FORMU (Formu Doldurun)

ADINIZ ve SOYADINIZ

TELEFON NUMARASI (Cep numarası önerilir)

ANA ARI IRKI (Farklı ırklardan alacaksanız, adres kısmında belirtiniz)

ANA ARI ADETİ (Adet tutarından ödeme yapınız)

TARİH (Ana arının gelmesini istediğiniz tarih)

ADRES BİLGİLERİNİZ (Eklemek istedikleriniz varsa yazınız)

BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001

NOT: Ana arı gönderimleri, sipariş ve ödeme önceliğine göre olduğu için ödeme yapmayı unutmayın lütfen. Ödeme yaparken, sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numarasını açıklama kısmına yazmanız yeterli olup, başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ana arılar garantili olup, yolda ölme/telef olma veya yumurta atmama gibi durumlarda yeni ana arı gönderimi yapmaktayız. 
PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1134 Yorumlar

 1. geçen sene de alışveriş yaptım memnun kaldım 5 adet ana arı siparişi verdim istanbul sarıyerdeyim kavacıktan da alabilirimiyim yoksa kargoyu beklemem gerekecekmi saygılarımla

  • ömer, şuanda damızlık olarak değil f1 yani melez arı satışımız vardır. Kafkas ana arı damızlıkları Temmuz ayı gibi çıkmaktadır.

 2. Admın 1adet kafkas 1 adet Yığılca lazım bana damızlık hesaba ne kadar yatırmam lazım artı ne zaman elime ulaşır belgeli ve faturalı olacak erken cevap verirseniz memnun olurum

 3. düzce Akçakoca bölgesinde yüksek orman arazisinde hangi arıyı almalıyım. kestane çiçeği çok oluyor. kestane balı olmasını istiyorum inşallah

 4. Geçen yıl aldığım analardan ve sizlerle yaptığım görüşmelerden memnun kaldım. İnşallah bu yılda yola beraber devam edeceğiz.

 5. Slm ben arıları yazın Muş’ta kışın Elazığ’da kışlıyorum bana hangi ana arıyı önerirsiniz yanlız sizden ricam 80 kovanım vardı kulaktan dolma sözler yüzünden hepsini kaybettim bu sene aklım başıma geldi 3. 4. sandığım kaldı sizden ricam bana yardımcı olun toparlıyayım kendimi 4 bölmeli sandık bile yaptım özel ne kadar çabuk dönerseniz bana okadar memnun olurum tşkl.

 6. Kayseri de 1500 rakımda sabit arıcılık yapmaktayım.bal akımı tam gün dönümünde başlıyor. Kir çiçekleri nisan sonu gibi başlıyor. Hangi ırk tavsiye edersiniz

  • Mahmud, istanbul ilinde yapılacak olan arıcılık fuarındayız bekleriz. AVRASYA BAL ve ARICILIK stantda olacağız. 9-10-11 şubat 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

  • Rıdvan, bir önceki yıllar damızlık yığılca ana arı vardır. Ama şuanda yoktur. Melez olarakta bir kısım üretimimiz olur ve olduğu zaman sitemizdeki sipariş formundan açıklama yapıyoruz.

 7. Merhabalar,
  Eskişehir iklimine uygunluk bakımından arıları sıralamanızı rica ediyorum.
  Örneğin en uygun olan 1 sırada en uygunsuz olan son sırada şeklinde.
  Siparişimi ona göre oluşturmak isterim.
  Şimdiden teşekkürler.

  • Ercan, Eskişehir rakım olarak yüksek yer sayılır. Yüksekliğe bakılarak kafkas ana arı alabilirsiniz. Yada alternatif olarakta belfast ana arı tercih edilebilir.

 8. herkese berketli olsun yığılca ile ilgili sitenizde yazıları okudum tam aydınlatıcı deyil ben yeni arıcıyım diyer ırklara göre 3 kat fazla deniyo bunu arının özelliğine göre aydınlatın bizde yünlenelim sonra saf ırk mı koruma altındamı aldığım ana araıda ben ana arı üretirsem verim nasıl olacak yolu bozuk olduğunda kise arı götürmüyo falan diye yazılmış neden koruma altına alınmamış yardımcı olursanız sevinirim k maraş elbistan ayhan kara

  • ayhan kara, hiçbir arı ırkı yeni ırkı değildir. Önemli olan arı ırkı bulunduğu veya gideceği bölgedeki hava şartları ve iklimdir. Örneği yığılca arısı Düzce de iken çok verimli olurken, ülkemizin doğu ilinde verim alamayabilirsiniz. O yüzden dolayı belirli bir süreyi o bölgede arıyı gözlemlemek lazım. Yığılca arısını bir çok bölgeye göndermekteyiz.

 9. merhaba, İzmir menemen ilçesinde bahçemde 2 kovan arı var. ve çok hırçınlar. bu arı türünü değiştirmek istiyorum. Bizim bölge için uygun sakin arı (sokmayan arı) türü olarak öneriniz nedir. 2 kovan için ana satışınız varmı? teşekkür ederim.

  • tufan gökpınar, sokmayan arı türü olmaz ama sakinlik olarak karniyol arısı eğer arı alacaksanız yada ana arı alacaksanız karniyol ana arısını tavsiye edebiliriz.

   • benim şu an 3 kovan ege arısı var. bunları tavsiye ettiğiniz karniyol araısı ile değiştireceğim. gelecek ana arılarla eski arılarla uyum sağlama sıkıntısı olur mu?. ırklarda bozulma olur mu? (çifleşerek)

    • tufan gökpınar, ana arılar başka farklı bir arı ırkına verilebilir ve hangi ana arı verildiyse arılarda belli bir zaman sonra ana arının ırkına dönecektir.

 10. tunceli hozatta polis memuruyum burası arı işi için uygun arı işi yapmak istiyorum ilk defa bu işi yapacağım hangi ırk arı almam gerekir ve 6 çerçeve olan sipariş paketinden 20 tane almak istiyorum alsam nasıl ulaşım sağlarız

 11. merhabalar iyi çalışmalar dilerim mersin anamur toros dağları eteğinde arıcılık yapmak istiyorum buralar için önerebileceğiniz arı türü hangisidir acaba yardımcı olup bilgi verirseniz memnun olurum şimdididen teşekkürler…

 12. Selamlar, 1 adet Karniyol ana arı siparişi verdim ve ücretini Ziraat bankası hesabına yatırdım. Lakin , atm’den yatırdığım için, açıklama bölümü ekranı da çıkmadı, telefon numaramı yazamadım, yetmezmiş gibi, ATM makbuz da vermedi.
  Adres Özer Tavukçuluk camiikebir Mahallesi İnönü Bulvarı no 1 Düvenönü Meydanı Melikgazi Kayseri
  Telefon 0542 246 8485

   • Selamlar.
    Ana arı bugün geldi. Hızlı ve alakalı çalışmanız için teşekkürler.
    Lakin kargo işini biraz daha sağlıklı hale getirmeli.
    Ana arı sabah saatlerinde yaklaşık 40 uzaktaki şubeye geldi, nedenini sordum, yanlışlık oldu dediler. Şehir içinde 6 saat araç içinde 70 km yol yaptıktan sonra bana ulaştı. Ücret, 19 TL. Kargo yetkilileri, uyarmama rağmen, kutuyu açıp kontrol etmemi beklemeden bırakıp gitti.
    Herşeye rağmen, bu mevsimde bu işi hakkıyla yaptığınız için sonsuz teşekkürler.
    İyi çalışmalar

    • Selamlar
     13 Eylül’de anayı verdim, 15 Eylül’de kendileri çıkardılar.. 20 Eylül, yani bu sabah itibarıyla hala yumurta göremedim. Bu durum normal mi?

     • Onur Özer, eğer bulunduğunuz yerde havalar soğuk giderse ana arılar geç yumurta atarlar veya belli zaman atmayabilirler.

 13. ziraat bankası hesabınıza 2 adet karniyol f1 ana arı siparişim vardı parayı yatırdım ama elinizde varmıdır ne zaman gönderilir acaba

  • nail şen, mevsimsel olarak yığılca ana arısı bitmiştir. Hepsini belfast olarak gönderim yapabiliriz bilginiz olsun. Yarın veririz. iyi günler

 14. hocam selam yarın postaneden hesabınıza parayı yatıracagım sadece sizden rıcam arıların uzerlerıne hangı ırk oldugunu yazarsanız sevinirim saece ben once sipariş formu doldurmustum ve gönderdim paryı yatırdıktan sonra tekrar doldurup göndermeme gerek varmı saygılar

 15. slm hocam sipariş vermek isteyorum carşamba günü parasını postaneye yatırıncamı bura siteye yazacagım yoksam daha onceden yaza bilirmiyim istedigim anaları bir yardımcı olursanız sevinirim sagyılar bayramınız kutlu olsun

 16. Selamlar. Kayseri Sarımsaklı sulama barajı bölgesinde arıcılık yapıyorum. Rakım 1100m. Kışları -20°C’leri görürüz, yazları da 40°C. Flora zengin. Bugün 3 eylül itibariyle, cılız da olsa, nektar ve polen geliyor. Saf damızlık Anadolu arım var, F1’leri damızlık’tan üretiyorum. Arılığıma farklı bir kan taşıyan yeni bir hat ve/veya soy almak istiyorum. Ne önerirsiniz? Bu hafta içinde kargoya verilir mi?

 17. tamam hocam bayram sonu verelim sizce bu dort ırktan hangisini isteyem biliyorsunuz kışın manavgatayım yazın yayladayım 2 yıglıca 2 belfesk istesem olurmu

 18. merhaba hocam ben 1 tane yıglıca m 1 tane italyan 1 tane belfesk 1 tane anadolu ben şu an arıyı bozmadı onun icin bolecek arım yok siparişi şimdi versem odeme yapsam eylul 15 gibi anaları sizden istesem böyle oluyormu hocam yoksam eylul 15 demi siparişi yapsam ana arı olurmu o tahrihte sizde

  • nail şen, o kadar çeşiti aynı yerden çıkaramıyoruz. En fazla iki çeşit ana arı ırkı ile sipariş verebilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz tarih için kesin bir şey diyemeyiz ama yüksek ihtimal olacaktır.

 19. Iyigunler Admin. Ben 3 adet karniyol ana ari sifarisi vermek istiyorum. Hangi tarihe kadar sifaris aliyorsunuz? turkiyenin herbir yerine kargolaya biliyormusunuz? yurtdisi satisiniz var mi?

  • Serhat, arı cinleri bulunduğunuz yöreye göre değişir. Genel olarak sıcak bölgelerde iseniz sıcağa dayanan ırklar seçmelisiniz. Soğuk ve yüksek rakımlarda iseniz kafkas arı ırkını seçebilirsiniz.

 20. say gılar hocam cevap verdiginiz icin teşekür ederim ben her ırktan birer adet alayım hangi arı ırkı iyi gelirse ben onunla calışayım sizce uygun olurmu hocam 2 adet yıglıca 2 adet belfes 2 adet italyan 2 adet anadolu siz ce uyarmı hocam sadece deneme amaclı hangisi iyi olursa onunla calışayım hocam sadece arıyı daha bazmadım bayram sonu bozacagım ve puren zamanında hangisi iyi oldugunu anlarım baharda hepsini iyi gelen anaya ceviririm hocam sizce mantıklımı saygılar iyi calışmalar hocam

 21. slm hayırlı işler hocam ben nail şen burada sanırım yanlış oldu onceki yazımda ben yaz ayları 1800 rakamdayım kış ayları manavgatayım denize nerdeyse sıfır noktadayım cok anayla calıştım ama inanın verim alamadım ben hangi anayla calışayım hocam saygılar

  • nail şen, yazın nerde olduğunuzun o kadar çok önemi olmaz ama kışın ve arıları gelişimi yapacağınız yer önemli. Eğer aşağılarda iseniz italyan ve belfast ile çalışma yapılabilir.

 22. Sayın yetkili.18/08/2017 tarihinde sizden 3 adet Kafkas cinsi ana arı siparişi verdim.Tutarı olan 90 tl yi Cihan ALBAYRAK adına Ziraat Bankası İBAN hesabına 21/08/2017 tarihinde Halkbank dan eft ile havale ettim.Bilgilerinize. Tlf: 05422648508

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here