Ana Arı Siparişi

Ana Arı SiparişiAna arı siparişi alınmaktadır. Sipariş Formu aşağıdadır.

Ana arıları göndermeden bir kaç gün önceden ana arıları şu tarihte kargoya veriyoruz diye bilgi vermekteyiz. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Bizden SMS ile haber almadan herhangi bir işlem yapmayın. Ana arı siparişi verirken sipariş formunda belirtilen ana arının size gönderileceği tarihi yazınız. Orada belirtilen tarihler ortalama 2-3 değişiklik göstererek size gönderilir. Kargoya vermeden 2 gün önceden SMS ile bilgi veriyoruz. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir.

Yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formunu doldurabilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arı, belfast ana arı, kafkas ana arı, anadolu ana arı veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanın. Çevrenizde bu şekilde tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazmanız durumunda önerilerde bulunmaktayız.

En az 3 adet olarak ana arı siparişleri kabul edilmektedir. Sipariş formunu doldurup gönderdikten sonra ödemeyi yapmayı unutmayın ki ana arı gönderim listesine dahi edelim. Ödemesi yapılıp onaylananlar listemize dahil etmekteyiz. 

Gönderimler: Nisan ayı başı gibi başlıyor ama sipariş yoğunluğuna göre şuanda Nisan 15’ine kadar doluyuz. Sipariş formunu doldururken 15 Nisan sonrası bir tarih seçiniz.

2019 YILI İÇİN 1 (Bir) ADET ANA ARI FİYATI:
Kafkas Ana Arı: 45 TL    (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Karniyol Ana Arı: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Anadolu Ana Arı: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
Belfast-Buckfast: 45 TL (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)
İtalyan Ana Arı: 45 TL  (Nisan 15’inden sonraki belirttiğiniz bir tarihte gelir)

Dikkat: Analar ödeme önceliğine göre gönderildiği için ödeme yapmayı unutmayınız. Ödeme açıklama kısmına telefon numaranızı yazınız.

KREDİ KARTI İLE ANA ARI SİPARİŞİ İÇİN TIKLAYIN…

ANA ARI SİPARİŞ FORMU

ADINIZ ve SOYADINIZ

TELEFON NUMARASI (Cep numarası önerilir)

ANA ARI IRKI (Farklı ırklardan alacaksanız, adres kısmında belirtiniz)

ANA ARI ADETİ (Adete göre ödemenizi yapınız)

TARİH (Ana arının gelmesini istediğiniz tarih)

ADRES BİLGİLERİNİZ (Eklemek istedikleriniz varsa yazınız)

BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ve yazdırın.

Açıklama: Ana arı gönderimleri, sipariş ve ödeme önceliğine göre olduğu için ödeme yapmayı unutmayın lütfen. Ödeme yaparken, sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numarasını açıklama kısmına yazmanız yeterli olup, başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ana arılar garantili olup, yolda ölme/telef olma veya yumurta atmama gibi durumlarda yeni ana arı gönderimi yapmaktayız. 
PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1240 Yorumlar

 1. Mustafa Altun: Kayseri’den yazıyorum . Bulunduğum yer merkeze 30 km 1250 rakım arı siparişi vermek itiyorum.Hangi ırk arı almalıyım? Kayseri Merkeze telim ediyor musunuz? Daha önce bu bölgeden arı aldım verimli olmadı. Denemek için sizden sipariş vermek istiyorum. Cevabınızı bekliyorum . Selamlar.

 2. 3 adet Yığılca siparişi verdim ilkbahar için yanlız ben PTT ile geleceğini düşündüm merkez PTT şubesi diye yazdım diğer kargo firmaları çoğu sıkıntılı ve vurdum duymazlar işini yapan istisna mümkünmüdür PTT ile gelmesi artı havale gönderiminde neden açıklama kısmına ana arı değilde telefon numarasını yazmamızı istiyorsunuz ..

  • Salih, PTT kargo canlı hayvan taşımıyor malesef. Ama biz kargo kayıplarını karşılıyoruz her şekilde. Ayrıca açıklamaya numara dememizi sebebi ise telefon numaranız üzerinden sipariş kayıtları oluşturuluyor. Siz oraya ana arı yazdığınız zaman sizin hangi kim olduğunu bulmak imkansız ve size ana arı gelmeyince ben sipariş vermiştim şu şekilde dediğin zaman tekrar kayıtlara bakıp o isimde o tarihlerde ödeme yapan olmuş diye tek tek kontrol edilmesi lazım. Numara olduğu zaman TC kimlik numarası gibi direk kaydınız yapılıyor herhangi bir karışıklığa neden olmuyor.

 3. sizden birayında ana arı aldım menege karğoda kayıp oldu dediler bir kovan arımı söndürdüm 4 aralıkta ana arı menege karğoya geldi dediler ama benim işime yaramadığı için geri iyade ettim lütfen karğ şirketiyle ilgili prodüsürü başlatırmısınız

  • sulta akbaba, Sultan hanım, siz bizim uzun süre müşterimizsiniz. Problemi hatırlıyoruz ve dediğiniz gibi ana arı size gelirken bi şekilde kaybettiler. Gerekli işlemler yapılacaktır ilgili kargo hakkında. İşinizi göremediğiniz için, o ana arı için ödemiş olduğunuz ödemenizin iadesini yapalım yada gelecek sene ana arı gönderimi yapalım. Konu hakkında iletişim kısmından bize yazabilirsiniz.

  • Kemal yanardağ, bizde bulunan karpat ana arılar melez olarak üretilmektedir. Damızlık olarak satışı yok. Kafkas ana arının evrakları ile birlikte alabilirsiniz. Yani damızlık analardan elde edilen ve farklı ırktaki erkekler ile çiftleşen ana arılara melez denilmektedir.

 4. selamlar trakya bölgesi kırklareli ilindeyim rakım 200m, meşe, kayın, dışbudak ve çeşitli çiçeklerin bulduğu bir bitki örtüsü mevcut.
  Soru1: hangi tür ana arı uygun?
  Soru2: Ana arı kapıda teslimmi yoksa belirli bölgeyemi bırakılcak?
  Soru3:8 Çıtalı bir ikici el kovanda sipariş vermek istiyorum göndereceğiniz kovan arı bakımına uygun mu yeni kovan almak gerekirmi?

 5. Sayın admin,
  Bu yıl içerisinde sizden belfast cinsi ana arılar alıp arılarımı böldüm.Verim durumlarını gelecek yıl Göreceğiz.Ancak şöyle bir durum var gelen ana arılar Farklı cinsler de gibi duruyor.Bazıları çok açık renkli İtalyan arası gibi bazıları ise kafkas arılarına benzer bu farklılığın nedeni nedir acaba.
  Gönderimde karışıklık olma durumu var mı?
  Ayrıca ağustos ayında yine bölme yapmak istiyorum ağustosta ana arı bulunur mu?Adet fazla olursa fiyatta yardımcı olur musunuz?
  Telefonla ulaşırsanız sevinirim.
  İlginiz için teşekkürler.

  • Kubilay esen,
   Şu şekilde bazen aynı ırk içinde renk tonlarında farklılık olabiliyor ama yine ırkının özelliklerini gelişim sürecinde görebilirsiniz. Nadir de olsa karışıklıklar olabiliyor. Evet adet yüksek olursa yardımcı oluruz. Gün içinde size arayacağız. İyi günler

 6. Kafkas arısını Bulgaristandan akrabalarım istediği için alacağım. Sizin tarafınızdan 18.haziranda kargoya verilirse en geç 20. haziranda bende olur ve ben bunu 21 haziran saat 18:00-19:00 saatleri arasında bulgaristana ulaştırmış olurum. Bu sürede arı zarar görür mü?

 7. merhaba ben sepet kovanlarda yani doğal kendi kendine üretimle arıcılığı yapmayı düşünüyorum..arıcılık hakkında sadece video izleyerek bilgi sahibi oldum..ilk olarak ne yapmak lazım..sepet kovanı yapıyor musunuz? kovanı biz temin etsek ilk olarak ne yapmamız lazım ana arı oğul arı falan??

  • ömer uysal, sipariş bilgileriniz görünüyor ama ödemeniz görünmediği için çıkarılmamıştır. Ödeme yaptığınıza dair dekontu bize telefon ile veya mail ile atabilirsiniz. Bazen banka da sorunlar olabiliyor. Ödemesi görünen bütün siparişler 1 gün sonra hemen çıkar.

 8. Kolay gelsin 3 adet karniyol anaarı sipariş ettim biraz önce.Parasını eft yaptım fakat pazartesi elinize geçer büyük ihtimal,saatti hesap edemedim.pazartesi kargoya verilir mi analar?elime nezaman geçer ona göre bölme ayarlamak istiyorum.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here