Bal Sezonuna Hazır Katlı Satılık Arı (15 Çerçeveli)

6
Bal Sezonuna Hazır Katlı Satılık Arı (15 Çerçeveli)

15 çerçeveli paket arı olarak satın alacağınız arı bal sezonundan bir gün önceden alsanız sezonu kaçırmaz hatta bulunduğunuz yerdeki bütün arıcılardan önce hızlı bir şekilde bal alırsınız. Bir hafta 10 gün içinde teslimatlar yapılacaktır.

Bulunduğunuz yer mevsim olarak çok geç değilse arılarınızı geliştirip bal sezonuna hazırlayabilirsiniz ama bal sezonu yaklaşmış bir an önce nektar akımından faydalanmak istiyorsanız güçlü arılar alarak bunu yapabilirsiniz. Güçlü arıdan kastımızı katlı olarak arı almaktır yani katı ile birlikte alacağını kovan, bal sezonu hazır arı demek oluyor.

Bal sezonuna hazır halinde arı satışımız aşağıdaki illere yapılacaktır. Talep gelmesi durumunda diğer illere de yapılacaktır. Bu şekilde arı alarak sezondan hiçbir şey kaybetmeyip tam tersi bulunduğunuz yerdeki arıcıların arı koloni nüfusunu bile geçebiliyorsunuz.

Teslimatlar: Mayıs ayının 10 ila 15’i arasında teslim edilecektir.

Dağıtım yapılacak iller (talep gelmesi durumunda başka illerde olabilir): 

ÇORUM-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE
MANİSA-BALIKESİR-BURSA-YALOVA-İSTANBUL
15 çerçeveli paket arıPAKET ARI – 4 (Plastik Tabanlı İkinci Katı İle Birlikte): Bu paketimiz 15 çerçeveli arılı bir kolonidir. Bunun ortalama 12-13 çerçevesi kapalı/açık yavrudan oluşur. Bal sezonuna hazır arı almak isteyenler için hazırladık. Özellikle kestaneye bölgesinde yüksek verim almak isteyenler bu paketi alması durumunda direk sezona girerek vakit kaybetmeden balını almış olur. Yeni kovanlı olup ve katı da var. Katında aynı zamanda 5 çerçeve arılı bir şekilde bulunmaktadır. Yani toplam 15 çerçeveli güçlü bir arı alıyorsunuz.

15 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı İki Katlı Kovanlı : FİYAT: 800 TL

PAKET ARI -5 (Ahşap Tabanlı İkinci Katı İle Birlikte): Yukarıda Paket Arı-4‘de saymış olduğumuz bütün özellikler bunda da bulunmaktadır. 15 çerçeve arısı olan ve bunun ortalama 12-13 çerçevesinde kapalı ve açık yavru vardır. Bu ahşap tabanlı ve katı ile birlikte getireceğimiz kovanlar ortalama 1 yıllık kullanılmış kovandır. Yeni kovandan hiçbir farkı yoktur. Plastik tabana göre fiyatını uygun yazdık.

15 Çerçeveli Ahşap Tabanlı İki Katlı Kovanlı : FİYAT: 750 TL

Yukarıda katlı olarak vermiş olduğumuz arıların yanında aynı zamanda standart olarak plastik kutu ile satışlarımız ve tek katlı olarak kovanlı satışlarımız devam etmektedir. Onun için Paket Arı Sipariş Formu doldurduğunuz sayfayı inceleyebilirsiniz. Bal sezonun hazır satılık arı almak isteyenler paket arı sipariş formu aracılığı ile verebilirler.

NOT: Diğer satılık paket arılarımızı ve kovan resimlerini de görmek için burayı tıklayın…
PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

6 Yorumlar

  1. Sizden daha önce 9 ve 8 çerçeve iki arı aldım. Zayıfta olsalar kendilerini topladılar. Biri çok çalışkan diğeri ise değil. Birinde geldiğinden beri tek meme yok, diğeri sürekli meme eğilimindeydi. Nitekim son 7-8 gündür petek kabartma ve yumurtlama durunca gördüm ki ana arı yok. Kestiler yada öldü bilmiyorum. Kovan iki kat, 10 çıta kadarı kapalı açık yavrulu kalanlar ise kabartılmış ve kabartilmakta oluo yarim kalanlardan oluşmakta. Şimdi bu kovana ana arı nasıl verebilirim teknik destek istiyorum. Vereceğiniz destek ile sizden alacağım anayı kovana verecegim.Yerli bir aricidan iki bos çıtali, biriki avuç arılı bir ana aldım. Iki katlı kovanimin üstüne elek koydum, üzerinede 3.kat olarak analı 2 çerçeveyi koyup yemleyip kapattım. Bugün akşam iki gün dolunca eleği bir köşesinden arı geçecek kadar açıp anaariyi kabul edip etmediklerini göreceğim.sonuca gorede sizden ana arı alacağım. Osman beydi sanırım sıkıştıkça bilgi alırdım ama bayram ve tatil diye rahatsız etmekde istemiyorum. Konu hakkında yönlendirme ve yorumlarınızı bekliyorum.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here