Giresun Ana Arı

25
giresun ana arı

Giresun ana arı olarak bilinen bu ana arı Giresun ilinin ekotipi olup, o bölgede gelişim gösterilen ve zamanla farkına varılan bir ana arıdır. Ana arısının verimi yüksek ve uysal olduğu görülmektedir.

Giresun ana arı özellik olarak kafkas ana arısına yakın olmakla birlikte tam olarakta kafkas ana arısın bütün özellikleri sahip olmayıp kendi bölgesine uygun artı bir çok özelliğe sahiptir. Ana arılar zaten genel olarak kendi bölgelerinin en iyi arısıdır. O yüzden dolayı Giresun ana arı ırkı satın almadan önce bölgeniz için bu ana arı buraya ne kadar uygun ve müsait olduğunu araştırdıktan sonra alınız.

Giresun ana arı üretimi işini Giresun ilinde yapmaktayız. Sipariş vermek için ana arı sipariş formuna giderek verebilirsiniz.

ana-ari

25 Yorumlar

 1. 6,7,8,9 ÇITALI ARI SATIŞINIZDA ANA ARISI BOYALI OLMASINI TALEP EDİYORUM. GEÇEN YIL ALDIĞIM 9 ÇITALI ARILARDA ANA ARILAR BOYANMAMIŞ OLDUĞUNDAN BULMADA ÇOK ZORLUK ÇEKİYORUM. BU YIL YİNE SİPARİŞ VERMEK İSTİYORUM. BOYAMA KONUSUNDAKİ GÖRÜŞÜNÜZÜ ÖĞRENMEK İSTİYORUM. SAYGILAR SUAT AÇIKGÖZ. 19.02.2018

  • SUAT, boyalı olması ana arının kalitesi açısından hiçbir katkısı yok ama görmek için kolaylık sağlayacaktır. Şu şekilde arıcılar tarafından da boyalı olmayan ana arılarda daha fazla verim aldığını belirtmektedir. Paket arılarımızdaki bütün ana arılar boyalı değildir. Boyalı olan arılarımızda var olmayanlarda var o yüzden dolayı o konuda söz vermeyelim.

  • Baris, Giresun ana arı üretimi Giresun ilinde yapmaktayız ama şuanda aktif olarak satışını yapmıyoruz. Satışı olduğu zaman ana arı sipariş formu kısmından görebilirsiniz.

 2. giresun ana ari hakkinda biraz bilgi verirmisiniz. özellikleri nedir kislamasi ve baharda üreme hizini ve dis görünüsünü korniyal veya kafkasa göre kiyaslarmisiniz.

 3. 15.03.2016 TARİHİNDE YEDİ CERCEVE KARNİYOL ARI SİPARİŞİ VERMİŞTİM .ŞİMDİ BİR ADET DAHA YEDİ CERCEVE KAFKAS SİPARİŞİ VERDİM..İKİ PAKET ARIMI MÜMKÜN OLAN EN KISA ZAMANDA BEKLİYORUM

  • Nazif gūrlen, Giresun ana arı ülkenin bir çok bölgesinde çalışmaktadır. Lakin, ekseriyetle Karadeniz bölgesinde iş yapmaktadır. Karniyol ana arı ile çalışabilirsiniz.

 4. ben erzincan refahiyeliyim arıcılık yapmaktayım giresun ırkı bulunduğum bölge şartlarına uygun olduğundan ana arı almak istiyorun. tlf 0533 327 60 05 benimle irtibata geçebilirseniz çok sevinirm. herkese hayırlı çalışmalar dilrim

 5. selam,
  bilindiği üzere karadeniz bölgesi kafkas arısı kullanımının yoğun olduğu bir bölge. üretimini yaptığınız yer tecritli bir bölge mi ve bu arıyı damızlık olarak alabilme şansımız var mıdır?

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here