Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

1901 Yorumlar

 1. SELAMUNALKUM Benmalatyadan yaşıyorum malatyaya uygun ve sakin arıırkı hangisidir bide anaari almak istiyorum teslimat ne zaman olur.mesela karniyol yada belfas diye gönderdiğiniz anaarilar 100%yüz dediğiniz gibi midir çünkü emekcekiyoruz 1 yıl bosagidiyor saygilar

  • Halil sarıgül, as. Malatya için belfast ve anadolu ırkları ile çalışabilirsiniz. Teslimatlar Mart sonu ve Nisan ayı içinde olmaktadır. Evet denildiği şekilde arılar gelir aksi durum olursa para iadesi yapıyoruz.

  • Serkan, Mart sonu itibari ile dağıtmaya başlıyoruz ve Nisan ayı içinde bitmiş oluyor. Net tarih vermiyoruz bu tarihleri arasında bütün arıcılarımız arılarını alıyor. Düzce’ye muhtemelen Nisan ayının ilk haftası teslim edilmiş olur. Yola çıkmadan bir hafta önce, 2 gün ve çıktığımız gün ve yolda iken telefon ile arayıp durum hakkında bilgi vererek haber veriyoruz.

 2. İyi günler.Ben arıcılık konusunda bilgi sahibi değilim ama bu işi yapmak istiyorum.Daha önce sormuştum Kafkas arı önermişsiniz.Kayseri Akkışla ilçesi.Hiçbir bilgiye deneyime ve malzemeye sahip değlim.Neler yapmam konusunda yardımcı olur musunuz.Sipariş vereceğim ama ne yapacağımı ne almam gerektiğini ne kadar almamın uygun olacağını bilemiyorum.

  • Keziban Ayćiçek, bunu için önce bir arıcılık kitabı alınız ve akabinde ise arıcılık internet sitelerinden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Sitemizde biraz dolaşarak okursanız başlangıç seviyesine gelmiş olursunuz.

 3. Gecen sene beni nakliyeci arkadas es gecmisti ucretimi geri iade etmistiniz fakat sizden siparis verdigim icin baska bir yerede ari bakmadiydim vede arisiz kaldim … acikcasi cekiniyorum siparis vermeye yeniden ayni olay basima gelir mi diye?

  • Soydan Turk, iletişim eksikliğinden kaynaklanan bir durum oldu o zaman. Bizim dalgınlığımıza geldi muhtemelen. Yine yola çıkınca size zaten mesaj geliyor ara sıra sorun nerede kaldınız diye gün içinde o zaman.

 4. Kolay gelsin. DENİZLİ de yaşamaktayim ve hobi olarak 3 – 4 kovan alip yapmak istiyorum. Ve ilerde ticari olatak düsunüyorum. Hangi ırk arı uygun olur ve nasil alabilirim ve hangi ayda bende olur.

  Birde fatura da almamiz lazim.

  • Hasan GÜNSEVEN, karniyol ve belfast arı ırkları alabilirsiniz. Siparişinizi yukarıda bulunan sipariş formu aracılığı ile verebilirsiniz. Teslimatlar; Mart sonu ve Nisan ayı içinde veriliyor. Net tarih veremiyoruz. Fatura kesiyoruz arı satışlarındı.

 5. Kolay gelsin ben 10 kovan 6 çerçeveli kafkas ırkı arı almak istiyorum 15 şubatta ödeme yapabirim bu şekilde sipariş alıyormusunuz ve ilk etapta ne kadar ödemem lazım teslimat nasıl oluyor yeriniz nerdedir biz gelip alabiliyormuyuz selamlar

  • Mehmet Demirkan, teslimat il bazlı ve ilçelere teslim edilmektedir. Aynı zamanda bazı noktalardan da veriyoruz. Bunu siparişin yoğunluğuna göre sizi de mağdur etmeden yapmaktayız. Erken ilkbaharda Aydın tarafında olmaktayız.

 6. Merhaba benim daha önce vermiş olduğum siparişimi şu şekilde düzeltmeniz mümkün mü karniyol arı ve 9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı (Ahşap taban/polen tuzaksız bir adedte İkinci kat BU ŞEKİLDE Düzeltirseniz sevinirim teşekkürler

    • Güneri Taşmurat, sipariş bilgileriniz aşağıdaki gibi yaptık. 4 adet ilave yapılmıştır. Yanlışlık varsa belirtiniz.
     9 Çerçeveli Yeni Ahşap Taban Tek Katlı – Kafkas Arı Irkı – 10 adet
     6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı – Kafkas Arı Irkı – 4 adet

     • Özür dilerim eksik yazmışım. 9 çıtası Arıların tabanı ahşap olarak vermiştim. Plastik tabanlı polen tuzaklar olarak değiştirmek istiyorum.

     • Güneri Taşmurat, gerekli güncellemeler yapılmıştır ve ödemeleriniz ona göre hesaplanmıştır. Teslimatta ödemenizi yapabilirsiniz. Daha önce kapora amaçlı ödemeniz olduğu için başka bir ödeme yapmaya gerek yoktur.
      9 Çerçeveli Yeni Plastik Taban Tek Katlı – Kafkas Arı Irkı – 10 adet
      6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı – Kafkas Arı Irkı – 4 adet

     • Ana Arını çiftleşmes, plastik tabanlı olanlar zaten hepsi polen tuzaklıdır.

 7. Merhaba ben antalya manavgattan celal oguz kislama ve ilk bahar sifir rakim sonra gundogmus yukarisi 1500 daha sonra yukari 2000 rakim hangi irk uygun 8 citali alacam 5 adet ve bunlari bolmeyi dusunuyorum uygunmudur 5 adet de ana almayi paket arilarla beraber en erken ne zaman teslim alabilirim

  • Mehmet Ali ismail, yarısı teslimatta yarısını ise önceden almak zorundayız. Çünkü, almak isteyen müşterinin de iyi niyetini ve gerçek alıcı olduğunu bilmek zorundayız. Daha önceki yıllar ödeme almadan getirdik insanlar arıların almaya gelmiyor unutuyor. Siz yaparsınız demiyoruz ama bu tür durum oluyor malesef.

 8. Merhaba ben daha önce 4 kovan kafkas arı ırkı sipariş verdim ve 500 TL ödedim sizden ricam bu arıyı 5 kovan almak istiyorum Tabii Size güveniyorum �smim Ali oruç Kahramanmaraş’a sipariş böyle onaylamanız mümkün mü yalnız ücretini teslimatta versem

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here