Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

1901 Yorumlar

 1. Selamün Aleyküm, Çankırı ili merkez için (rakım750) hanği arı ırkını tavsiye edersiniz, aynı zamanda çok mülayim olması lazım.( mahalle arasına koyacağım.) Beş adet 7-8 çerçeveli almayı düşünüyorum. Çankırı merkeze teslimatınız varmı. hanği ay ve tarite . Cevap verirseniz sevinirim sayğılarımla.

  • M. SELİM SİPAHİ, bir önceki yorumunuza cevap verdik. Yine yazmak gerekirse; Nisan ayının 10 ila 15 arasında alırsınız. Çankırı merkez ve ilçelerine teslimatımız var. Çankırı için teslimat konusunda herhangi sorun olmaz.

 2. Selamün Aleyküm, ÇANKIRI İli merkezde (rakım750) hanği arı ırkını tavsiye edersiniz.( üç adet arım var mahalle arasında mülayim tabiatlı da olması gerekir.)Çankırı merkezde teslimatınız varmı? yoksa en yakın nerede teslimat yaparsınız? teslimat çankırı için hanği ay ve tarihte olur .BEŞ ADET YEDİ ÇERÇEVELİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SAYĞILARIMLA.

  • M. SELİM SİPAHİ, aleyküm selam. Evet Çankırı merkez ve ilçeleri olarak teslimatımız vardır. Tarih olarak Mart sonu ile Nisan 15 arasında oraya gelmiş olur. Net tarih veremiyoruz hava şartlarına bağlı olarak belki Nisan 5 inde de teslim alabilirsiniz. Tabi yukarıda bulunan sipariş formunu doldurarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

 3. Listenizde 5 cerceveli paket ari satisinizi goremiyorum. Dolayisiyle odeme yapamiyorum. Lutfen fiyatinizi alirsam havale yapmak isterim.yine siparisimi yazayim yanlislik olmamasi icin. Kafkas anaarili 5 cerceveli plastik kovanda 2 adet paket ve konya eregli teslimi olacak. Sanirim il ve ilcelere kadar teslimat yapiyorsunuz. Cok sik sizi rahatsiz ettigimi dusunuyorum ozur dilerim. Hayirli isleriniz olur insallah

 4. 5 cerceveli plastik kovanli kafkas ana arili paket arinizdan 2 paket almak istiyorum. Mart ortasi gibi olurmu ve fiyatiniz ne olur. Ana arinizin boyali olmasi benim icin onemlidir. Konya eregliden yaziyorum. Cevabinizi bekliyorum. Hayirli isler

  • Ahmet yildiz, Mart ayı gibi fiyat hakkında net bir şey diyemeyiz. Ana arılar genel olarak boyalı ama boyasız da olabiliyor. Çünkü bazı anaların boyalı çıkıyor. Boyasız olması ana arının eski olduğunu göstermez çünkü bizde eski ana arı olmaz. Muhtemelen fiyatlar yükselebilir.

  • Ercan, Erzurum ve Kars ilene kadar gelmekteyiz. Çünkü çıktığımız nokta ile oraya gelme mesafesi çok uzun olduğu için arıları uzun yolculuktan dolayı boğulma riski oluyor. Erzurum-Erzincan-Kars taraflarına gelip alabilirsiniz.

 5. 1.PAKET ARILARIN İÇİNDE ANA ARI YENİ Mİ VERİLMİŞTIR.
  YOKSA GELİNCEMİ VERİLECEK.

  2. ANKARA BÖLGESİ YAKLAŞIK 1100 RAKIM BU BÖLGEDE YABANİ ARI YAĞMASI ÇOK YAŞANIYORMUŞ.
  BUNA GÖRE EN RANDIMANLI OLAN HANGİ SİNS OLMALIDIR

  • Ankara dan MURAT BALÇIK,
   1) Paket arı içinde ana arılar bir önceki yıldan verilmiş kışı geçirmiş ana arılar olacaktır. Hazır verilmiş olarak size gelecektir.
   2) Kafkas ve anadolu ırkları ile çalışabilirsiniz ve arıları güçlü tutmalısınız ki yabani arılar rahatsız etmesin.

 6. Selamlar…
  Kemer ANTALYA ( kemer merkez ) için teslim tarihiniz ne zaman olur.. ??
  Kemer’in yüksek kesimleri için 1000 mt. ve üstündeki rakım’da çalışabilmesi için hangi ırkı satın almam gerekir

  ( Benim bölgem aşırı kar yağışı alan bir yer değil Ancak…Yüksek RAKIM olduğu için İlkbahar ve sonbaharda ani yağmur ve soğuk geçişleri oluyor hatta yazları bile ani yağmur geçişleri olabiliyor )

  • Ramazan, evet Sivas iline de paket arı dağıtımımız vardır. Nisan ayının 20’sinden önce orda olmuş olabiliriz belki daha erkende olabiliriz ama kesin tarih vermek yanlış olur. Kafkas ve anadolu ırkları ile çalışabilirsiniz.

  • aydin, Nisan ayının 15’inden önce arıları almış olursunuz. Daha erkende teslim edebiliriz ama o tarihlerde bazen aşırı yağmur ve soğuklar engelliyor. Bizim de amacımız bir an önce arıları sahiplerine ulaştırmak. Ne kadar erken verirsek bizim için o kadar iyi. Tabi çok soğuklarda da arıları götürdüğümüz zaman arılarda sorun yaşanıyor bizim bulunduğumuz yer sıcak orası soğuk olunca arılarda dengesizlik oluyor. Hava şartlarına bağlı olarak dağıtıyoruz ve dediğimiz tarihlerde vermiş oluruz.

  • Ahmet keskin, bulunduğu il için havalar geç ısındığı için nisan 15-20 arası teslim almış olursunuz. Öncesi tarihlerinden daha sıcak bölgelere dağıtım yapmaktayız. Eğer oraya erken getirirsek mevsimin ne olacağı belli olmuyor ve 10 Nisan gibi kar yağıyor ve bütün arının dengesi şaşıyor. Çünkü bizim bulunduğumuz yerde hava sıcaklıkları oraya gelirken 20-25 derece civarlarında oluyor. Erken getirerek arıları bu şekilde şok geçirmek istemeyiz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here