Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Genel dağıtımlarımız bitmiştir ama talep durumuna bağlı olarak her zaman arı teslimatımız vardır. 40 adet üzeri siparişleriniz her zaman teslim edilir. Düşük adetlerde ve seneye paket arıdan haberdar olmak için aşağıda bulunan iletişim formundan bilgilerinizi bize gönderin lütfen. Yine şartlarımız hakkında genel bilgi sahibi olmak için aşağısını okuyunuz. Ekim ayı gibi yazımızda güncelleme yapılacaktır.

2019 yılı genel arı dağıtımları bitmiştir. Herkese teşekkürler. 2020 paket arı siparişleri 15 Ekim gibi alınmaya başlanacaktır. Tekrar bekleriz. Aşağıdaki yazılanlar 2019 yılı için yazılmıştır ve 2020 yılı için gerekli güncelleme yapılacaktır.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Nisan ayı dağıtımlarımız bitmiş olup, Mayıs ayı dağıtımları yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 340 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 380 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 420 TL
9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı:  FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Silkme Usulü Paket Arı): 2019 yılı için güncel fiyatı: 320 TL dir. Zaman zaman bu fiyat değişir. Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 320 TL (Plastik kutuda gelir)

PAKET ARI -3 (Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri var.

6 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 400 TL 
7 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL
8 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL 
9 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 

PAKET ARI -4 (Ahşap Tabanlı İkinci Katı İle Birlikte): Bu paketimiz 15 çerçeveli arılı bir kolonidir. Bunun ortalama 12-13 çerçevesi kapalı/açık yavrudan oluşur. Bal sezonuna hazır arı almak isteyenler için hazırladık. Özellikle kestaneye bölgesinde yüksek verim almak isteyenler bu paketi alması durumunda direk sezona girerek vakit kaybetmeden balını almış olur. Yeni kovanlı olup ve katı da var. Katında aynı zamanda 5 çerçeve arılı bir şekilde bulunmaktadır. Yani toplam 15 çerçeveli güçlü bir arı alıyorsunuz.

15 Çerçeveli Ahşap Tabanlı İki Katlı Kovanlı : FİYAT: 750 TL

Teslimat Tarihleri: Nisan ayı teslimatlarımız bitmiştir. 2020 yılı için siparişleri tarihleri Kasım ayı gibi buraya yazılacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız yeterlidir. Açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ve onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız. 40 adet üzeri olması durumunda her zaman teslimatımız bulunmaktadır.

Paket Arı (Satılık Arı) Haberdar Formu (siparişleri almaya başlayınca bilgi veriyoruz)

E-POSTA ADRESİNİZ (Mail adresiniz yoksa boş geçin)

TELEFON NUMARASI* (Cep telefon numarası)

HANGİ İL* (Bulunduğunuz il)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun.
ana arı siparişi

ana-ari

1818 Yorumlar

 1. Çanakkale merkezdeyim bu yıl amatörce başlayacağım arıcılık hobisi için şubat ayında halk eğitim kursuna başlayacağım, Bu bölgede hangi tür arı bakmam gerekiyor bu tarafa sevkiydiniz ne zaman tüm ekipmanı sıfırdan düzeceğim yardımcı olurmusunuz. 05354080981

 2. Merhaba İkinci kat olarak gelen katların çerçeveleri olmaz. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Bu ikinci katın çerçeveleri olmadığına göre alt katın çerçeveleri buraya uyum sağlıyormu ayrıca bu ikinci kat demontemi yoksa sabitlendirilmişmi teşekkürler

 3. Selamun aleyküm bana 6 adet çift kat 8 paket arılı ödemenin yüzde otuzunu hesabınıza yatırırım kalanını arılarım geldiğinde veririm kabul ederseniz hemen sipariş geçerim birde çıta var ise ikinci katlar çıralı olsun birinci katın eksik çıtalarda beraberinde gelirse ücreti ne ise öderim birde çıta ile uğraşmayalım cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar

  • Zeynep deniz, tabi ki fikrinizi her zaman değiştirebilirsiniz. Ödeme yapınca, yaptığınız gün bile iadesi gerçekleştirilir aynı zamanda arılar yol çıkmadan da son dakikaya kadar iptal edebilirsiniz. Ne zaman iptal ederseniz o gün iptali gerçekleştirilip paranızı geri gönderilir size.

  • Dursun Kaymak, 9 çerçeveli arı da en az 7 çerçevesi kapalı ve yarı açık yavrulu olur. Aynı zamanda yine 9 çerçevenin üzeri baskın bir şekilde arı vardır. Buna 1 hafta sonra normal beslemesini yapmanız durumunda kata çıkmaya hazırdır.

 4. merhaba ben 2 yılöncede karniyol almıştım ama mayıs gibi bana ulaştı eğer erken geleceği garanti ise 2 adet kafkas almayı düşünüyorum birde ücretin yarısını arıları teslim alırken ödemek istiyorum.uyarsa cevap yazınız. saygılar.Giresun görele.

  • Halit yıldız, evet 2 yıl önce bazı planlamalardan dolayı gecikme oldu, ama geçen yıl hepsi zamanında teslim edildi ve bu yılda herhangi sıkıntı olmadan Mart sonu gibi dağıtılacak olup, soğuk illere doğru Nisan ayının 15’ine kadar teslim edeceğiz. Hava şartlarında büyük bir değişiklik olmazsa hepsini 20-25 tarihine kadar bitecek Türkiye geneli.

  • Cengiz DALGIÇ, kafkas arı ırkı ile çalışabilirsiniz ve teslimatı belirli noktalardan veriyoruz. Size en yakın noktaya veya yol üzeri ise direk bulunduğunuz yere kadar teslim edilmiş olur ama adrese teslim olayı yoktur. Yolumuz üzeri ise tabi ki bırakırız. Eskişehir için dağıtım konusunda sorun olmaz ve veririz.

  • Zorbay, karniyol ve kafkas ırkları ile çalışabilirsiniz. Yarısını önce kalan diğer yarısını ise teslimatta yapabiliyorsunuz. Ayrıca arıların dağıtımı Mart sonu ve Nisan ayı içinde biter. Takriben Zonguldak tarafına Nisan 5 gibi yada erken teslim etmiş oluruz.

  • Ersin efe, karniyol ve belfast arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Fiyatlarımız; 05/01/2019 tarihi itibari ile aşağıdaki gibidir istediğiniz kovan seçeneğinde ama fiyatlar güncellenmektedir.
   6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 400 TL (Taban plastik olmaktadır.)
   7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik olmaktadır.)
   8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik olmaktadır.)
   9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik olmaktadır.)

 5. Selâmün aleyküm, ben kendi arılarıma katmak için şubat ayının ilk haftalarında 50/60 kovan arı alacağım benim arkadaşlarımda alacak sizin arılığınıza gelip bir çayınızı içip, arılara orada bakıp arımızı yükleyip getirme şansımız varmı ve ana arı üretimi yapıyormusunuz eyer yapıyorsanız mart sonunda bana 200 tane ana arı lazım

  • Ali altun, aleykum selam. Tabi ki her zaman gelebilirsiniz. Lakin, şubat ayında arıları teslim edemeyiz. Mart sonu gibi gelirsiniz ve şekilde verebiliriz. Tabi ki ilkbahar ayında Ege tarafındayız. iletişim numaralarımızdan gelmeden 2-3 gün önce arayıp bilgi vermeniz yeterlidir. Belirtmiş olduğunuz adet sayısını karşılayabiliriz.

 6. Merhaba Erzurum/Tortum/Şenyurt a teslim ediyormusunuz(Şenyurt Tortum ile Uzundere ilçeleri arasında)sipariş formunu doldurdum 9 çerçeve ahşap taban 2 ad. 2 adette 2.kat istedim 1060 TL nin yarısınımı yaptıracam.iyi çalışmalar.

  • FİKRET DURAK, ilçe olarak söz vermeyelim ama her şekilde merkeze geleceğiz. O çevrede ki illere de uğruyoruz yol üzerine denk gelirse bırakırız. Teslim tarihine kadar ilçenizden 50 adet ve üzeri siparişimiz olursa ilçenize de uğrarız. Ama sizi mağdur etmeyecek şekilde teslimatını yaparız.

 7. İstanbul Beykoz Kanlıca İbrahim paşa caddesi no 58 kapıda ödeme imkanı sağlayın teşekkür ederim şimdi sizden iki paket kovan arı istiyorum biri Kafkas ikincisi Anadolu ırkı olsun mühim olan arısı bol yedi çerçeve tabiki ana arısı olmak şartı ile yanlız sizin telefon numarası lazım benim telefon 05071990325 sagilar

   • Önce siparişleri alıp Arı sezonu içinde bir kez mi dağıtım yapıyorsunuz? Yoksa sipariş olursa bir kaç kez geldiğiniz oluyormu? Örneğin bana getirdiniz 7-8 çerçeve li 5 kovan ben aldım beğendim, komşum gördü ücretini ödeyip size yeni sipariş verdi 5 tanede ben alayım dedi. Getiriyormusunuz böyle siparişler olunca…

    • Yusuf ok, evet paket arı olarak yani çerçeve hesabı olarak dağıtıyoruz. Bu şekilde siparişleri toplayıp kendi araçlarımız ile teslim ediyoruz. Dediğiniz şekilde olursa örneğin; Rize 3 defa araç çıkarıyoruz. Eğer birinci dağıtımda aldınız ikince veya üçüncü dağıtıma ekleriz. Onun dışında 5 ve 10 adet gibi siparişler için özel gelemiyoruz. 50 adet ve üzeri oralardan sipariş olur yine geliriz. Gelirken size yine bilgi veririz şu tarihte geliyoruz siparişinizi verebilirsiniz diye.

 8. Merhabalar, ben 10 adet altı çerçeveli arı almak istiyorum. ŞANLIURFA’ya dağıtımınız var mı? Bir diğer sorum:Hangi ırk arı türünü tavsiye edersiniz?
  İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

 9. Selamün aleyküm Balıkesir bigadiç ilçesinden yazıyorum 3 adet 6 çerçeveli paket arı siparişi yaptım parasının tamamını hesabınıza eft yaptım 02.01.2019 tarihinde hesabınıza geçecek kontrol edip geçti yada geçmedi diye bilgi verebilirseniz sevinirim

  • Hakan aksoy, teşekkür ederiz. 02.01.2019 tarihin akşamında veya gecesinde size SMS bilgisi gelecektir. 1-2 gün içinde gelmezse bizim ile iletişim kısmındaki numaralardan arayabilir veya Whatsapp’tan yazabilirsiniz.

  • Bekir Şen, net tarih veremiyoruz ama Mart sonu ile Nisan ayı içinde dağıtımlarımız hepsi bitiyor. Birisi Mart sonunda alıyor bir başka arıcımız ise Nisan 10’unda alıyor. Kafkas ve belfast ırkları uygun olabilir.

  • Etem türk, kafkas ve anadolu arı ırkları ile çalışabilirsiniz. Dağıtım tarihlerimizi ortalama Mart sonu ile başlar Nisan ayı içinde devam eder. Yola çıkmadan 2-3 önceden haber veriyoruz şu gün yola çıkıyoruz diye SMS atıyoruz. Muhtemelen sizin oraya Nisan ayının 5 ila 10 arasında oluruz. O günler yaklaşınca net gün verebiliriz. Çünkü, bu arıcılık işi bir yağmur yağıyor arıları aktaramıyoruz ve ziyan olur. Yada karadeniz tarafında aşırı soğuk ve yağmurlu hava olunca biz sıcak bölgeden arılar direk soğuk havaya girince şok geçiriyor. Yani aynı hava derecesini yakalayarak dağıtıyoruz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here