Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Genel dağıtımlarımız bitmiştir ama talep durumuna bağlı olarak her zaman arı teslimatımız vardır. 40 adet üzeri siparişleriniz her zaman teslim edilir. Düşük adetlerde ve seneye paket arıdan haberdar olmak için aşağıda bulunan iletişim formundan bilgilerinizi bize gönderin lütfen. Yine şartlarımız hakkında genel bilgi sahibi olmak için aşağısını okuyunuz. Ekim ayı gibi yazımızda güncelleme yapılacaktır.

2019 yılı genel arı dağıtımları bitmiştir. Herkese teşekkürler. 2020 paket arı siparişleri 15 Ekim gibi alınmaya başlanacaktır. Tekrar bekleriz. Aşağıdaki yazılanlar 2019 yılı için yazılmıştır ve 2020 yılı için gerekli güncelleme yapılacaktır.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Nisan ayı dağıtımlarımız bitmiş olup, Mayıs ayı dağıtımları yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 340 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 380 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 420 TL
9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı:  FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Silkme Usulü Paket Arı): 2019 yılı için güncel fiyatı: 320 TL dir. Zaman zaman bu fiyat değişir. Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 320 TL (Plastik kutuda gelir)

PAKET ARI -3 (Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri var.

6 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 400 TL 
7 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL
8 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL 
9 Çerçeveli Ahşap Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 

PAKET ARI -4 (Ahşap Tabanlı İkinci Katı İle Birlikte): Bu paketimiz 15 çerçeveli arılı bir kolonidir. Bunun ortalama 12-13 çerçevesi kapalı/açık yavrudan oluşur. Bal sezonuna hazır arı almak isteyenler için hazırladık. Özellikle kestaneye bölgesinde yüksek verim almak isteyenler bu paketi alması durumunda direk sezona girerek vakit kaybetmeden balını almış olur. Yeni kovanlı olup ve katı da var. Katında aynı zamanda 5 çerçeve arılı bir şekilde bulunmaktadır. Yani toplam 15 çerçeveli güçlü bir arı alıyorsunuz.

15 Çerçeveli Ahşap Tabanlı İki Katlı Kovanlı : FİYAT: 750 TL

Teslimat Tarihleri: Nisan ayı teslimatlarımız bitmiştir. 2020 yılı için siparişleri tarihleri Kasım ayı gibi buraya yazılacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız yeterlidir. Açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ve onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

NOT: Genel paket arı dağıtımlarımız bitmiştir. Seneye yapılacak olan dağıtımlardan haberdar olmak için aşağıdaki form ile bilgilerinizi gönderin lütfen. Sipariş alımları başladığı zaman yine buraya sipariş formunu eklemiş olacağız. 40 adet üzeri olması durumunda her zaman teslimatımız bulunmaktadır.

Paket Arı (Satılık Arı) Haberdar Formu (siparişleri almaya başlayınca bilgi veriyoruz)

E-POSTA ADRESİNİZ (Mail adresiniz yoksa boş geçin)

TELEFON NUMARASI* (Cep telefon numarası)

HANGİ İL* (Bulunduğunuz il)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun.
ana arı siparişi

ana-ari

1818 Yorumlar

 1. Cihan bey kolay gelsin,iki adet arımı çiftlikten aldım,arıların maşallahı var
  Allah razı olsun
  Kovan aktarımını yaptım şurupladım,bir hafta geçti üzerinden,dikkatimi çeken olay şu oldu; kafkas arılar kovan önünde faliyette iken karniyol kovan önünde faliyet gözlemleyemedim bunun sebebi ne olabilir
  Ana arı kontrolü yapmadım henüz
  Yer Bursa

  • Sezgin caferoğlu, normal bir durum yine siz çalışma performansı düşük olanın ana arı kontrolü yapın ana arı göremezseniz günlük küçük küçük kurtçuklar görüyorsanız zaten ana arı vardır. Ayın zaman gün aşırı şuruplama yapmaya çalışın.

 2. Merhaba isparta ili için hangi ırk arı almak gerekir.
  Ve şimdi 2 kovan 6 ya da 7 çıtalı siparis versem tahmini ne zaman teslim edilir.
  Teslim edilmiş iller e baktım isparta dağıtım yapmışsiniz onun için soruyorum?

  • İlker küçük, ikinci dağıtımlar Mayıs ayı başı gibi başlar. Aynı zamanda yeterli sipariş oluşması durumunda geliyoruz. Siz siparişinizi verin eğer yeterli sayıya ulaşılmazsa paranız aynı gün içinde iadesi yapılır.

 3. Merhaba Arı konusundaki tecrübemde 2. yılım. Bu nedenle sizden rica ediyorum şahsıma verilecek paket arılardaki ana arıların ve sipariş ettiğim ana arıların İŞARETLİ olmasını özellikle rica ediyorum. Çünkü Ana Arıyı görme konusunda sorun yaşıyorum. Arıcılığa Arıcılığa büyük bir ilgim ve sevgim var. Bu ilgimi sevgimi ve heyecanımı lütfen göz önünde bulundurun ve yardımcı olun. Paket arıları ve Ana Arılarımı sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler. İyi çalışmalar. Sinop’dan Selamlar.

 4. Merhabalar
  Aklıma takılan birkaç soru var, cevaplarsanız çok sevinirim.
  1-Arılarımızı teslim alıp yerine koyduktan sonra uçuş deliğini hemen açalımmı?
  2-Kovan kapağını açıp ilk kontrolünü ne zaman yapalım?
  3-Şurup beslenmesini yapmaya ne zaman başlayalım?
  4- Varroa için sizler en son hangi uygulamayı ne zaman yaptınız? İlk aşamada Varroa için bizler neler yapabiliriz?
  Teşekkür ederim

  • İbrahim, merhabalar
   1) 1 saat sonra açabilirsiniz.
   2) 1 gün sonra yapınız ve düşen kayan çerçeveler varsa düzeltirsiniz.
   3) 1 gün sonra akşam üstü vermeye başlayın ve gün aşır azar azar verin.
   4) varroa için gerekli ilaçlamaları yapıyoruz sizde yine mevsime bağlı olarak yapın. Bizden alınca ilaçlama yapmanıza gerek yok bal sezonu sonrasında gerekli hastalıklara karşı uygulamalarınızı yapın.

 5. Selamunaleyküm hayırlı satışlar
  Arıcılığa yeni başlayacağım bu sene bir iki kovan alıp seneye 6-7 kovan arı alacağım
  İstanbul cekmeköy için teslimat tarihiniz nedir acaba
  Kredi kartı ile alım yaptığımız zaman teslimatı sizmi yapıyorsunuz

 6. Merhaba,

  Lütfen yardım!
  bugün teslim alacağım iki kovan arım var. Kovanları teslim alıp nihai yerine yerleştirirken özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı?
  Nihai yerine yerleştirdikten hemen sonra uçuş deliklerini açıyor muyuz yoksa bir iki saat bekliyor muyuz ya da karanlık olunca mı açıyoruz?

  Teşekkürler

  • Salih, arıları aldığınız gibi sürekli duracağı yere koyuyorsunuz. Yakın bir yerde kovanlarını yerini değiştireceksiniz neresi oraya koyun ki sonra arılar eski yerine gitmesin. Arıları aldıktan sonra yerine koyun 5–10 dk sonra ağzını açın arıları uçsunlar. Uzun süre bekletmeyin zaten uzun yoldan geldiler açın ağızlarını.

 7. ben şimdi sizden 3 adet silkme arı sipariş ettim fenni kovan içinde karakovan gibi çalıştırmak istiyorum yani boş çıtalara kendi örsün petek işini kendi halletsin istiyorum. Sizden gelecek olan silkme arıyı kovanın içine alıp 1-2 gün içinde anayı aralarına salmayı sağlasam kovanı terk ederler mi yoksa orayı evleri kabul edip kendileri peteklerini örüp yaşamlarını sürdürürler mi? Teşekkürler..

 8. Merhaba, 1 Adet 6 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı istiyorum. Fuarda Ahmet Oğuz hocamızla sizi ziyaret etmiştik. Sipariş vermek için geç kaldım sanırım ama 1 tane kovan belki bir şekilde bana kısmet olur. Siparişi iptal vs. olan olursa ben almak isterim. İlgilenirseniz sevinirim. Hayırlı işler. Teşekkürler.

 9. s.a giresun çamoluk rakım 1150 hangi ırk sizce verimli olur anadolu ırkımı kafkasmı ? birde 8 çerçeveli plastik kutulu olarak 40 adet vermek isterim zaman olarak nisan sonumu yoksa tarih verebilirmisiniz tşk. birde zam gelmiş biz sipariş veremeden bişeyler olurmu 🙂

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here