Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Fiyatlarda zaman zaman güncelleme yapılmaktadır. Eğer aldığınızdan zaman daha düşük bir fiyat güncellemesi yapıldı ise iade işlemi yapılır, eğer fiyatlarda yükselme olduysa size yüksek fiyat yansıtılmaz düşük olan fiyattan hesaplanır.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 360 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 400 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 440 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 430 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 470 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 510 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 550 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı olarak satışını yaptığımız paket arı ise, normal 7 ve 8 çerçeveden silkelenmiş halde bulunan arı olmaktadır. Aldığınız bu arı normal kabarmış çerçeveli olarak verdiğiniz kovanda ortalama 5-6 çerçeveyi kaplamaktadır. Tamamen doğal organik çalışmak isteyen ve kütük kovanda çalışmak isteyen müşterilerimiz için uygun bir paket olmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek ve yaptığımız videoları izlemek için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

2133 Yorumlar

 1. Cihan bey kolay gelsin,iki adet arımı çiftlikten aldım,arıların maşallahı var
  Allah razı olsun
  Kovan aktarımını yaptım şurupladım,bir hafta geçti üzerinden,dikkatimi çeken olay şu oldu; kafkas arılar kovan önünde faliyette iken karniyol kovan önünde faliyet gözlemleyemedim bunun sebebi ne olabilir
  Ana arı kontrolü yapmadım henüz
  Yer Bursa

  • Sezgin caferoğlu, normal bir durum yine siz çalışma performansı düşük olanın ana arı kontrolü yapın ana arı göremezseniz günlük küçük küçük kurtçuklar görüyorsanız zaten ana arı vardır. Ayın zaman gün aşırı şuruplama yapmaya çalışın.

 2. Merhaba isparta ili için hangi ırk arı almak gerekir.
  Ve şimdi 2 kovan 6 ya da 7 çıtalı siparis versem tahmini ne zaman teslim edilir.
  Teslim edilmiş iller e baktım isparta dağıtım yapmışsiniz onun için soruyorum?

  • İlker küçük, ikinci dağıtımlar Mayıs ayı başı gibi başlar. Aynı zamanda yeterli sipariş oluşması durumunda geliyoruz. Siz siparişinizi verin eğer yeterli sayıya ulaşılmazsa paranız aynı gün içinde iadesi yapılır.

 3. Merhaba Arı konusundaki tecrübemde 2. yılım. Bu nedenle sizden rica ediyorum şahsıma verilecek paket arılardaki ana arıların ve sipariş ettiğim ana arıların İŞARETLİ olmasını özellikle rica ediyorum. Çünkü Ana Arıyı görme konusunda sorun yaşıyorum. Arıcılığa Arıcılığa büyük bir ilgim ve sevgim var. Bu ilgimi sevgimi ve heyecanımı lütfen göz önünde bulundurun ve yardımcı olun. Paket arıları ve Ana Arılarımı sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler. İyi çalışmalar. Sinop’dan Selamlar.

 4. Merhabalar
  Aklıma takılan birkaç soru var, cevaplarsanız çok sevinirim.
  1-Arılarımızı teslim alıp yerine koyduktan sonra uçuş deliğini hemen açalımmı?
  2-Kovan kapağını açıp ilk kontrolünü ne zaman yapalım?
  3-Şurup beslenmesini yapmaya ne zaman başlayalım?
  4- Varroa için sizler en son hangi uygulamayı ne zaman yaptınız? İlk aşamada Varroa için bizler neler yapabiliriz?
  Teşekkür ederim

  • İbrahim, merhabalar
   1) 1 saat sonra açabilirsiniz.
   2) 1 gün sonra yapınız ve düşen kayan çerçeveler varsa düzeltirsiniz.
   3) 1 gün sonra akşam üstü vermeye başlayın ve gün aşır azar azar verin.
   4) varroa için gerekli ilaçlamaları yapıyoruz sizde yine mevsime bağlı olarak yapın. Bizden alınca ilaçlama yapmanıza gerek yok bal sezonu sonrasında gerekli hastalıklara karşı uygulamalarınızı yapın.

 5. Selamunaleyküm hayırlı satışlar
  Arıcılığa yeni başlayacağım bu sene bir iki kovan alıp seneye 6-7 kovan arı alacağım
  İstanbul cekmeköy için teslimat tarihiniz nedir acaba
  Kredi kartı ile alım yaptığımız zaman teslimatı sizmi yapıyorsunuz

 6. Merhaba,

  Lütfen yardım!
  bugün teslim alacağım iki kovan arım var. Kovanları teslim alıp nihai yerine yerleştirirken özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı?
  Nihai yerine yerleştirdikten hemen sonra uçuş deliklerini açıyor muyuz yoksa bir iki saat bekliyor muyuz ya da karanlık olunca mı açıyoruz?

  Teşekkürler

  • Salih, arıları aldığınız gibi sürekli duracağı yere koyuyorsunuz. Yakın bir yerde kovanlarını yerini değiştireceksiniz neresi oraya koyun ki sonra arılar eski yerine gitmesin. Arıları aldıktan sonra yerine koyun 5–10 dk sonra ağzını açın arıları uçsunlar. Uzun süre bekletmeyin zaten uzun yoldan geldiler açın ağızlarını.

 7. ben şimdi sizden 3 adet silkme arı sipariş ettim fenni kovan içinde karakovan gibi çalıştırmak istiyorum yani boş çıtalara kendi örsün petek işini kendi halletsin istiyorum. Sizden gelecek olan silkme arıyı kovanın içine alıp 1-2 gün içinde anayı aralarına salmayı sağlasam kovanı terk ederler mi yoksa orayı evleri kabul edip kendileri peteklerini örüp yaşamlarını sürdürürler mi? Teşekkürler..

 8. Merhaba, 1 Adet 6 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı istiyorum. Fuarda Ahmet Oğuz hocamızla sizi ziyaret etmiştik. Sipariş vermek için geç kaldım sanırım ama 1 tane kovan belki bir şekilde bana kısmet olur. Siparişi iptal vs. olan olursa ben almak isterim. İlgilenirseniz sevinirim. Hayırlı işler. Teşekkürler.

 9. s.a giresun çamoluk rakım 1150 hangi ırk sizce verimli olur anadolu ırkımı kafkasmı ? birde 8 çerçeveli plastik kutulu olarak 40 adet vermek isterim zaman olarak nisan sonumu yoksa tarih verebilirmisiniz tşk. birde zam gelmiş biz sipariş veremeden bişeyler olurmu 🙂

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here