Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu Resmi2019 Yılı Paket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Araçlarımız Yola Çıkana Kadar Sipariş Verebilirsiniz. Dağıtımı yapılan iller ve dağıtılacak iller olarak aşağıya yazılmıştır. Dağıtım sırası geldikçe aşağıya yazmaktayız. Bulunduğunuz yere daha gelmediysek sipariş verebilirsiniz eğer sipariş verdiyseniz siparişinizi ödeme yapmaksızın WhatsApp üzerinden yazarak artırabilirsiniz.

Birinci dağıtımlar bittikten sonra ikinci dağıtımlar için 50 adet üzeri olması durumunda getirilmektedir daha düşük adetler için nakliye maliyetlerinden dolayı getiremiyoruz. Arıları aldığınızda herhangi bir problem ile karşılaşırsanız sitemiz üzerinden veya WhatsApp üzerinden yazmanız rica olunur.

Teslim Alan İller: SAKARYA-DÜZCE-AYDIN-İZMİR-BALIKESİR-MANİSA-ANTALYA-ISPARTA-BURDUR-MUĞLA-AFYON-ESKİŞEHİR-UŞAK-KÜTAHYA-ANKARA-ÇANAKKALE-KIRKLARELİ-TEKİRDAĞ-EDİRNE-BARTIN-ZONGULDAK-BURSA-ÇANKIRI-KIRIKKALE-KONYA-KARAMAN-AKSARAY-NİĞDE-KIRŞEHİR-KAYSERİ-NEVŞEHİR-DENİZLİ-İSTANBUL-KOCAELİ-YALOVA

ADANA-ADIYAMAN-GAZİANTEP-MERSİN-ŞANLIURFA-HATAY

NOT: Ülkemizde bu önümüzdeki bir kaç gün aşırı soğuk ve yağmurlar olacağından dolayı arıların taşıma esnasından üşüme yaşamaması için tarihlerde değişiklikler olabilir. Çünkü, bizim bulunduğumuz bölgede 20 derece üzerinde sıcaklık olduğu için sizde havaların 5 derece düşmesi o arının yavru çürüklüğüne sebep olacağından dolayı bir sezonun boşa geçmesi demektir. O yüzden dolayı arıların size gelmesi konusunda acele etmeyin.

Dikkat..! bizden arı almış ve alacak olanlar aynı zamanda var olan arıları için havaların aşırı soğuk gitmesinden dolayı şurup/şerbet vermeyi eksik etmeyin toplu ölümler olmasın.

24 Nisan Günü Teslim Edilecek İller:
KASTAMONU 

25 Nisan Günü Teslim Edilecek İller:
KARABÜK-SİNOP

24-25 Nisan Günü Teslim Edilecek İller:
BOLU-BİLECİK (Aşırı yağış ve soğuktan dolayı ertelendi)

20-27 Nisan Günü Teslim Edilecek İller:
AMASYA-ÇORUM-GİRESUN-ORDU-RİZE-SAMSUN-TRABZON

20 Nisan ile 30 Nisan 2019 Tarihleri Arasında Teslim Edilecek İller:
BAYBURT-TOKAT-SİVAS-YOZGAT-KARS-ERZİNCAN-ERZURUM-ELAZIĞ-MALATYA-GÜMÜŞHANE-KAHRAMANMARAŞ
TUNCELİ-HAKKARİ-ŞIRNAK-SİİRT-BİNGÖL-BİTLİS-MARDİN-MUŞ

Not: Tarihlerde hava muhalefetine bağlı olarak ve kendi planlarımıza göre 1-2 gün gibi farklılık olabilir. Hangi ile arı getiriyorsak 1 gün önceden yarın geliyoruz diye SMS ile de bilgi vermekteyiz.

ANA ARI GEN olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Nisan ayı başı gibi başlayacaktır ve Nisan ayı içinde bitecektir. Türkiye geneli dağıtım vardır. Dağıtımlar havanın ısınmasına bağlı olarak sıcak illerden soğuk illere doğru yapılmaktadır. Dağıtım zamanı geldikçe buraya hangi illere dağıtıldığı günlük olarak il il yazılacaktır. Ardahan ve Artvin iline arı teslimatı yoktur. Yakın illerden gelip alabilirsiniz. Teslimatlar konusunda aşağıya daha geniş bir açıklamada bulunduk okuyunuz lütfen.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.
6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 340 TL (Plastik kutu+nakliye dahildir.)
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 380 TL (Plastik kutu+nakliye dahildir.)
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Plastik kutu+nakliye dahildir.)
9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı:  FİYAT: 480 TL (Ahşap kutu+nakliye dahildir.)

PAKET ARI -2 (Silkme Usulü Paket Arı): 2019 yılı için güncel fiyatı: 300 TL dir. Zaman zaman bu fiyat değişir. Silmek paket arı siparişleri için 10 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 10 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 320 TL (Plastik kutuda gelir)

PAKET ARI -3 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Yeni Kovan): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri var.

NOT: 04.04.2019 tarihi itibari ile kovanlı siparişlerimiz dolmuştur ama plastik kutu ile siparişlerinizi vermeye devam edebilirsiniz. Seneye tekrar kovanlı alımlarımız olacaktır.

6 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı: FİYAT: 430 TL (Dolmuştur)
7 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı: FİYAT: 470 TL (Dolmuştur)
8 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı: FİYAT: 510 TL (Dolmuştur)
9 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı: FİYAT: 550 TL (Dolmuştur)

Teslimat Tarihleri: Nisan ayının ilk haftası gibi başlıyoruz ve Nisan ayı içinde bütün müşterilerimiz arılarını teslim alacaktır. Herkese aynı anda veremediğimiz için illere göre teslimat tarihleri değişebiliyor.  Sıcak bölgelerden başlayıp, soğuk illere doğru dağıtıyoruz. Teslimatlar konusunda zaman zaman SMS’ler atarak bilgilendiriyoruz ve yola çıktığımız zaman ise şuradayız diye bilgi vermekteyiz. Arıları kendi araçlarımız ile dağıttımız için kargo şirketi gibi istediğimiz zaman istediğimiz yerde olamıyoruz. Örneğin; bir arıcımız bir noktadan arısı almaya gelmiyor ve çok geç geliyor bizi bir kaç saat yolumuzda edebiliyor. O yüzden dolayı teslimat tarihleri konusunda net bilgi vermek zor lakin, her halükarda Nisan ayında arılarınızı alacaksınız. Yola çıkmadan 2-3 önceden de SMS ile bilgi veriyoruz. Nisan 1 ila 20’si arasında yüzde 90 teslim edilecek. Teslim edilen ve edilecek olan iller yukarıda yazmaktadır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız yeterlidir. Açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ve onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

PAKET ARI SİPARİŞ FORMU

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun.
ana arı siparişi

ana-ari

1536 Yorumlar

 1. Cihan bey kolay gelsin,iki adet arımı çiftlikten aldım,arıların maşallahı var
  Allah razı olsun
  Kovan aktarımını yaptım şurupladım,bir hafta geçti üzerinden,dikkatimi çeken olay şu oldu; kafkas arılar kovan önünde faliyette iken karniyol kovan önünde faliyet gözlemleyemedim bunun sebebi ne olabilir
  Ana arı kontrolü yapmadım henüz
  Yer Bursa

  • Sezgin caferoğlu, normal bir durum yine siz çalışma performansı düşük olanın ana arı kontrolü yapın ana arı göremezseniz günlük küçük küçük kurtçuklar görüyorsanız zaten ana arı vardır. Ayın zaman gün aşırı şuruplama yapmaya çalışın.

 2. Merhaba isparta ili için hangi ırk arı almak gerekir.
  Ve şimdi 2 kovan 6 ya da 7 çıtalı siparis versem tahmini ne zaman teslim edilir.
  Teslim edilmiş iller e baktım isparta dağıtım yapmışsiniz onun için soruyorum?

  • İlker küçük, ikinci dağıtımlar Mayıs ayı başı gibi başlar. Aynı zamanda yeterli sipariş oluşması durumunda geliyoruz. Siz siparişinizi verin eğer yeterli sayıya ulaşılmazsa paranız aynı gün içinde iadesi yapılır.

 3. Merhaba Arı konusundaki tecrübemde 2. yılım. Bu nedenle sizden rica ediyorum şahsıma verilecek paket arılardaki ana arıların ve sipariş ettiğim ana arıların İŞARETLİ olmasını özellikle rica ediyorum. Çünkü Ana Arıyı görme konusunda sorun yaşıyorum. Arıcılığa Arıcılığa büyük bir ilgim ve sevgim var. Bu ilgimi sevgimi ve heyecanımı lütfen göz önünde bulundurun ve yardımcı olun. Paket arıları ve Ana Arılarımı sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkürler. İyi çalışmalar. Sinop’dan Selamlar.

 4. Merhabalar
  Aklıma takılan birkaç soru var, cevaplarsanız çok sevinirim.
  1-Arılarımızı teslim alıp yerine koyduktan sonra uçuş deliğini hemen açalımmı?
  2-Kovan kapağını açıp ilk kontrolünü ne zaman yapalım?
  3-Şurup beslenmesini yapmaya ne zaman başlayalım?
  4- Varroa için sizler en son hangi uygulamayı ne zaman yaptınız? İlk aşamada Varroa için bizler neler yapabiliriz?
  Teşekkür ederim

  • İbrahim, merhabalar
   1) 1 saat sonra açabilirsiniz.
   2) 1 gün sonra yapınız ve düşen kayan çerçeveler varsa düzeltirsiniz.
   3) 1 gün sonra akşam üstü vermeye başlayın ve gün aşır azar azar verin.
   4) varroa için gerekli ilaçlamaları yapıyoruz sizde yine mevsime bağlı olarak yapın. Bizden alınca ilaçlama yapmanıza gerek yok bal sezonu sonrasında gerekli hastalıklara karşı uygulamalarınızı yapın.

 5. Selamunaleyküm hayırlı satışlar
  Arıcılığa yeni başlayacağım bu sene bir iki kovan alıp seneye 6-7 kovan arı alacağım
  İstanbul cekmeköy için teslimat tarihiniz nedir acaba
  Kredi kartı ile alım yaptığımız zaman teslimatı sizmi yapıyorsunuz

 6. Merhaba,

  Lütfen yardım!
  bugün teslim alacağım iki kovan arım var. Kovanları teslim alıp nihai yerine yerleştirirken özellikle dikkat etmem gereken bir husus var mı?
  Nihai yerine yerleştirdikten hemen sonra uçuş deliklerini açıyor muyuz yoksa bir iki saat bekliyor muyuz ya da karanlık olunca mı açıyoruz?

  Teşekkürler

  • Salih, arıları aldığınız gibi sürekli duracağı yere koyuyorsunuz. Yakın bir yerde kovanlarını yerini değiştireceksiniz neresi oraya koyun ki sonra arılar eski yerine gitmesin. Arıları aldıktan sonra yerine koyun 5–10 dk sonra ağzını açın arıları uçsunlar. Uzun süre bekletmeyin zaten uzun yoldan geldiler açın ağızlarını.

 7. ben şimdi sizden 3 adet silkme arı sipariş ettim fenni kovan içinde karakovan gibi çalıştırmak istiyorum yani boş çıtalara kendi örsün petek işini kendi halletsin istiyorum. Sizden gelecek olan silkme arıyı kovanın içine alıp 1-2 gün içinde anayı aralarına salmayı sağlasam kovanı terk ederler mi yoksa orayı evleri kabul edip kendileri peteklerini örüp yaşamlarını sürdürürler mi? Teşekkürler..

 8. Merhaba, 1 Adet 6 Çerçeveli Yeni Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı Arı istiyorum. Fuarda Ahmet Oğuz hocamızla sizi ziyaret etmiştik. Sipariş vermek için geç kaldım sanırım ama 1 tane kovan belki bir şekilde bana kısmet olur. Siparişi iptal vs. olan olursa ben almak isterim. İlgilenirseniz sevinirim. Hayırlı işler. Teşekkürler.

 9. s.a giresun çamoluk rakım 1150 hangi ırk sizce verimli olur anadolu ırkımı kafkasmı ? birde 8 çerçeveli plastik kutulu olarak 40 adet vermek isterim zaman olarak nisan sonumu yoksa tarih verebilirmisiniz tşk. birde zam gelmiş biz sipariş veremeden bişeyler olurmu 🙂

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here