Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

1901 Yorumlar

 1. Merhaba ben Rize Fındıklı ilçesinden 10 adet 9 çerçeveli Kafkas ırkı arı sipariş vermiştim. Ücretinin yarısını da hesabınıza yatırmıştım. 5 adet daha Kafkas ırkı 9 çerçeveli paket arı almak
  istiyorum .Ücretini de teslimat ile beraber ödemek istiyorum

 2. sa hayırlı satışlar
  henüz sipariş vermedim
  kredi kartı ile sipariş vereceğim arıcılık sitesinten verdiğimiz siparişleride sizmi teslim ediyorsunuz
  350 tl 6 çıta ile kredi kartına sipariş verdim diyelim
  nakliye kargo ücreti vs başka bir ücret ödemeyeceğim değilmi
  çünkü arıcılık.com.tr de nakliye ücreti alıcıya aittir yazıyor

  İstanbul için teslimat 20-21 nisan olarak gözüküyor
  haftasonu çalıştığım için ona göre plan yapmam lazım
  kavacık teslimatı hangi gün olacak
  tahmini saat kaçta teslim edilecek

  • ali, aleykum selam
   paket arılarda bu sitemizden olsun https://www.aricilik.com.tr/dukkan/ sitemizden olsun herhangi bir nakliye ücreti yoktur ama kapı teslimi değil belirli noktalardan alırsınız. Örneğin; istanbul büyük ve karışık bir il olduğu için Beykoz/Kavacık noktasından teslim etmekteyiz. 1 gün önceden mesaj atıyoruz aynı zamanda yukarıda teslimat tarihleri de yazmaktadır. Aşırı bir yağmur olmadığı sürece normal tarihlerde teslim etmekteyiz.

 3. Cihan Bey arılarımı 13.04.2018 cumaertesi günü teslim aldım. Pazar günü beslenmesini yaptım 14 arıdan 2 tanesi hariç hepsi kuvvetli. Hava muhalefeti nedeniyle henüz ana kontrolü yapamadım. Yaptığımda tekrar bildiririm. Her şey için teşekkürler. Korkularımın yersiz olduğunu gösterdiniz. Çok sağolun. Bu tarzınızı hiç değiştirmeyin. Hayırlı işler.

 4. Merhaba. İzmir Mordoğan için 8 çerçeveli arıları teslim aldım teşekkür ederim. Arılar epey sıkışık duruyor. Bir haftada surupluğa dalak yaptı. Boş çerçeve koyacak yer yok. Kat çıkmak için erken mi sizce? Tavsiyeniz ne olur?

 5. Merhaba.
  Kovanlarımı Bodrum’a kadar getirmeseniz ve Aydın’dan gidip ben getirmiş olsam da kapağını açıp da arıların canlılığını ve kuvvetli oluşunu görünce yorgunluğum geçti.
  Ana arıları henüz göremesem de bakımlı ve kuvvetli arılar için teşekkürler.
  Ama kovanlara en azından bir kat ahşap astar sürülmesi iyi olurdu ham kereste olarak gönderilmesi keyfimi kaçırdı.

  Bir de sorum olacak. Bu plastik tabalı kovanlarınız polen tuzaklı olacaktı. Ben hiç bu tür kovanlar kullanmadım arılar kovanda polenli geziniyor. Acaba bu tuzakları nasıl aktif hâle getiriyoruz.

  Selamlar.

  • Salih, hayırlı olsun. Normalde teslim edilecekti biraz ters zamana geldi diğer müşterilerimizden kaynaklı olarak. Memnun kalmanıza sevindik. Bazı müşterilerimiz kovanlara herhangi bir şey sürülmesini istemiyorlar o yüzden dolayı doğal olarak bırakıyoruz kim ne sürmek istiyorsa sürsün. Kovanın arka tarafında çekmecesi var onun kullanarak terk ve düz yüzü var o şekilde yapabilirsiniz. Bununla ilgili videolarda izleyebilirsiniz.

   • Selamlar.
    Polen tuzaklarını hâlâ ayarlayamadım maalesef. Bununla ilgili videolar da bulamadım yanlış bir şey yapmaktan da korkuyorum çünkü kovanlar yakınımda değil ancak hafta sonları ilgilenebiliyorum. Giriş deliğinde plastik dar bir şerit gibi bir parça var onu 180 derece çevirince arıların giriş çıkış yaptığı delik kapanıyor onun yerine alt tarafta öncekine paralel bir delik açılıyor. Acaba böyle mi polen tuzağını aktif hale getirmiş oluyorum. Bununla ilgili bir video ya da açıklayıcı bir bilgi lütfen…

 6. konyanın ereğli ilçesinden iki adet altı çerçeveli paket arı siparişi vermiştim.nisan ayı ortasında teslim edileceği söylenmesine rağmen hala teslim edilmedi.lütfen acilen arılarımı teslim almak istiyorum.seyehat programım var lütfen.

 7. Merhaba normal telefon çekmediği için whataspptan aradım ancak iletişim kuramadım. Ankara Gölbaşı na getiriyorsaniz 8 citali plastik 1 kovan Anadolu ırkı arı istiyorum. Kapora yatirmadim. Bütün ücreti gelince vereceğim.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here