Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

1901 Yorumlar

 1. Mevsimin olması gereken hava sıcaklıklarının altında seyretmesi nedeniyle arılarımızı alacak olmanın sevincini yaşamak yerine acaba soğuktan zarar görecekler mi endişesi yaşar olduk. Sizden arıları teslim aldığımızda (Plastik Kutu) hemen kovanlarımıza aktaralım mı yoksa geldikleri plastik kutu içerisinde dışarıda bir gece geçirebilirler mi? Teslim aldığımızda garaj gibi kapalı bir alanda bir iki gün tutabilir miyiz veya garaj gibi kapalı alanda asıl kovanlarımıza transferini yapıp daha sonra bahçedeki asıl yerlerine koyabilir miyiz. Birde arıcı bir abimiz bu soğukta arıya şerbet verilmez, kek verilir diyor. arı şişer patlar soğuktan diyor. Ne yapmalıyız bununla ilgili olarak; arı teslim tarihlerini yazdığınız kısma “Arıyı teslim aldıktan sonra yapılması gerekenler” gibi bir bölüm koysanız. Birde mayıs için ikinci sipariş versek en geç mayısın kaçı gibi elimizde olur. öğrenebilir miyim. Saygılarımla

 2. Arı ları gece 23 30 telsim aldım bugün 11 aktarması yaptım hava soğuk tu bir sıkıntı olurmu cevaplarmisniz arı lara MAŞALLAH iyi ALLAH razı olsun çok memnun oldum emeği geçen herkese çok teşekkür ederim kolay gelsin

 3. Kırşehirden merhaba.paket arılarımı söylenen saatte aldım.Hava soğuk olduğu için bakamadım.Yarın hava şartlarına bağlı olarak aktarma yapmayı düşünüyorum.Zamanında teslim eden arkadaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 4. Herkesin Berat kandili mübarek olsun.Arı siparişi veren arkadaşlardan rica ediyorum havalar yağışlı ve soğuyor teslimatlar da biraz sabırlı olalım acele etmeyin arıların sağlığı için yavru çürüğü olmamasını hiç bir arıcı istemez heralde cihan abiye biraz nefes aldırın gereğini fazlasıyla yapıyor.ürgüp murat

  • Zafer Yuvarlak, pazartesi güne o tarafın da tarihlerini açıklamış olacağız inşallah haklısınız ama 3-4 gündür aşırı havalar soğuk gidiyor bizi aksattı doğal olarak bazı müşterilerimiz arıları getirmeyin buralar soğuk diyorlar.

   • Paket ari için form doldurmak gereklimi banka hesabına 3 te biri fiyatı yatırılması gerektiği yaziyor.bu konuda yardımcı olunamazmi ari siparişi elimize geçince elden teslimat konusunda yardımcı olurmusunuz.Ben sivastayim ari cinsi belfast kafkas birer paket 7 şer cita almak istiyom tel 05374780653 isim levent ölcar yer sivas şarkışla

    • levent Ölcar, gerekli açıklamalar yukarıda yazmaktadır. Sipariş formunu doldurup gönderin ama her ırktan sipariş almıyoruz tek ırk üzerinden sipariş verebilirsiniz. Sivas iline daha dağıtım olmadı sipariş verebilirsiniz.

 5. Youtube da bir videoda yeni kovana ballı, arısız çıta koyup,arılı çıtaları içine silkiyor.tarlacı arılar kendi kovanlarına dönerken acemi arılar yeni kovanda kalıyor ve 3 4 gün anasız bekletip ana arıyı veriyor ve daha çabuk ve tehlikesiz kabul etirdiğini söylüyordu.bende öyle yapsam olurmu?

 6. Merhaba.sizden italyan ana arı sipariş verdim.kovanlarımın bazıları zayıf yani 2 3 en fazla 4 çıtalıdır.yeni ana arıyı bunlara versem daha çabuk kabulederler yoksa güçlü kovanlardan bölme yaparakmı yapsam.birde sizden istediğim ana arılar f1 oluyor değilmi? teşekkürler

 7. https://youtu.be/4mtafcrl9GU

  İşte paket arıları aktardıktan sonra aldığım ilk görüntüler. Yer Ankara Esenboğa. Sıcaklık gündüz 10-12 gece -4 0 arası.

  Teşekkürler. Cihan Bey. Teşekkürler Avrasya Arıcılık. Sizlerden aldığım arılar ve satış sonrası hızlı bir şekilde sunduğunuz destek için teşekkürler. Belfast Karniol ve Kafkas arılarını kovanlarına aktardım. Belfastların Ankara’da kondisyonu mükemmel.

 8. 22-23 Nisan Günü Teslim Edilecek İller:KARABÜK-SİNOP-KASTAMONU (Aşırı yağış ve soğuktan dolayı ertelendi) Diye bildiri yapmışsınız. Bu tarihler teslim edilecek tarihler mi? yoksa başka bir tarihe mi ertelendi?

 9. Merhaba Rize Fındıklı ilçesinden 10 adet kafkas ırkı 9 çerçeveli paket arı siparişi vermiştim. Ücretinin yarısını göndermiştim. 5 adet daha 9 çerçeveli kafkas ırkı paket arı almak istiyorum. Ücretini teslim de ödesem olur mu?

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here