Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

2020 yılı için paket arı siparişleri alınmaya başlanmıştır. Sormak istediğiniz konuları yorumlar kısmından sorabilir veya daha önceki sorulan sorulara yorumlar kısmından okuyarak sorularınıza cevap bulmuş olursunuz. 2020 yılı hayırlı olsun.

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 490 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 440 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 480 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 520 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 560 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız en az 5 sipariş almanız gerektiğini unutmayın lütfen. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

1901 Yorumlar

  • Paketlerde farklılık olabiliyor. Bir dönem çift katlı olarak verdiğimiz 15 çerçeveli arılarda ikinci katı da petekli ve arı ile teslimat yaptık ama normal tek katı ile arı verip ikinci katını da alırsanız ikinci katta arı olmaz sadece boş çerçeve olur peteksiz.

 1. Bu nisan ayında sizden iki kovan arı aldım. Arıların üzerinde iki hafta önce varroa tespit ettim. Folik asit uygulaması yapacağım ancak bal akımında olduğumuz için endişelerim var. Bal sezonunda folik asit kullanmanın sakıncaları nedir. Ben ticarî amaçlı değil yiyeceğimiz ballar sağlıklı temiz olsun ve benim bilgim dahilinde doğal yollarla bal üretimi yaptım diyebilmek için almıştım kovanlarımı. Yer bodrum. Kuluçkalıklar 9’ar ballıklar 7 ççerçeveli.
  Ne yapmam gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

  • Tabi bu mevsimde genel itibari ile varroalar kendini göstermeye başlar. Formik asit uygulaması yapacaksanız bal hasadını yaptıktan sonra yapınız. Bulunduğunuz yerde de bal sağımı zaman geldi ve yapabilirsiniz. Ballıklar maşallah onların balını alıp, tek kata kuluçkalığa indirip uygulamanızı yapınız.

 2. Merhaba eskişehir mihalıççık da arıcılık yapıyor um1330rakım dayım arı olarak anadolu arısı var ama ırkı değiştirmek istiyorum hangi ırkı önerirsiniz ve 40kovan arı 2020de almak istiyorum mail atarsanız sevinirim veya tlf

  • biz her zaman arı satmak isteriz ama müşterinin de sezonda verim alabileceği zaman olsun istiyoruz. Çünkü, sonbaharda aldığınız arı kışı çıkarıp çıkarmayacağı belli değil. İşi sağlam olanı kışı çıkarmış Martı görmüş arı alıp o yıl güzel bir şekilde mevsime girip bal almak. Yoksa sonbahar alacaksınız ve gereksiz bir kış bakmış olacaksınız o yüzden dolayı her zaman yaza karşı almak iyidir.

 3. cihan bey kolay gelsin yeni baslamak istiyorum ariciliga hangi tur ari almam lazim ordu ili icin? kac kovanla baslamam idealdir yerinize gelip alabiliyormuyuz 10 kovanla baslasam zor olurmu 8 citali kovanla birlikte maliyati ne kadar tesekkur ederim kolay gelsin

  • bulunduğunuz yöre için kafkas arısı olur. Geçtiğimiz sezon için yani 2019 yılı fiyatlarımız yukarıda bulunmaktadır ama 2020 yılı için fiyatlarımızı Eylül ve Ekim ayı gibi açıklamış oluruz. Aynı zamanda eğer biraz tecrübeniz varsa 5 kovan ideal zamanınız varsa 20 kovanda alabilirsiniz.

 4. TEŞEKKÜRLER ANA GEN.TR.
  Ben Tunceli ilinden 10 adet 8 çıtalı paket arı siparişi verdim.
  Teslimat konusunda sürekli sms ile bilgilendirildim. Teslimat yeri Tunceli olmasına rağmen az sayıda arı olduğu için teslimatı kendi aracımızla Elazığ ilinden aldım. ama firma 200 tl ıskonto yaparak masrafımı karşıladı. Gelen arıların bazı kutularında arı ölümleri mevcuttu. Durumu firmaya bildirdim. Firma zararımın tazmini için bana ücretsiz olarak 3 adet ana arı MNG kargoya gönderdi. Fakat kargoda yaşanan gecikmeden dolayı arıların 3 de ölmüştü. Durumu tekrar firmaya bildirdim. Bu kez farklı kargoyla 2 adet ana arı yolladı 1 tanesi ölmüş diğer arı ile çok güzel bir koloni oluşturdum. Paket arılardan oldukça memnunun kısa sürede çok güçlendiler.
  Sattığı mala sahip çıkan sürekli bilgilendiren anında cevap veren kısaca işini iyi yapan ANA ARI GEN.TR firmasına ve çalışanlarına kocaman bir alkış.
  Teşekkürler

 5. Arı otu ekimi hakkında Bilgi almak istiyorum.gerçi arıcılık tv de yapmış olduğunuz bir video var.Ama bir dönüm arazide bir kilo arı otu serpme ile nasıl yeterli oluyor.biraz daha açarsanız sevinirim.başarılar kolay gelsin.

 6. Merhaba 18.05.19 tarihinde MNG kargoya teslim ettiğiniz ….5789 takip numaralı ana arılar ne yazıkki hala varış şubesine ulaşmadı. İzmir aktarmadan başka hareket görünmüyor. Varış şubesi kayıp başvurusunda bulundu.3 gün oldu analar yolda ölücek.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here