Paket Arı Siparişi

Paket Arı Sipariş Formu ResmiPaket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…

Ana Arı Gen olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2020 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki yıllarda yazmış olduğumuz satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeveli Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeveli Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeveli Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeveli Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2020 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2019 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Anaların boyası diğer işçi arılar tarafından zamanla deforma olmasından dolayı boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra (3 veya 4 gün sonra kontrol edin) anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz. Mümkünse kontrolleri arıları kovana aktardıktan 3 ila 5 gün sonra yapmanız ana arıyı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Yoldan geldikleri için ve stresli olduğundan kolay kolay ana arıyı göremeyebilirsiniz o yüzden dolayı bir hafta sonra kontrol etmenizi garanti olacaktır.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz 1/3’ini peşin olarak ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödemesi ve kaporası alınmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu ve  Plastik Tabanlı Tek Katlı olarak veya çift katlı alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ve Nisan ayı içinde dağıtımlar yapılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Fiyatlarda zaman zaman güncelleme yapılmaktadır. Eğer aldığınızdan zaman daha düşük bir fiyat güncellemesi yapıldı ise iade işlemi yapılır, eğer fiyatlarda yükselme olduysa size yüksek fiyat yansıtılmaz düşük olan fiyattan hesaplanır.

2020 PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatlara her şey dahildir)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 360 TL
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 400 TL 
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 440 TL
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 480 TL 

PAKET ARI -2 (Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Aşağıda resimleri olan kovanların plastik tabanlı olarak gelecektir. Plastik tabanlı ve polen tuzaklıdır. Uçma delik kısmı da yine plastik uçma deliği olmaktadır. Resimler görüldüğü şekildedir. Katların çerçevesi vardır. Alt katına da zaten istemiş olduğunuz arılı çerçeveleri koymaktayız. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. Katın çerçeveleri bulunmaktadır.

6 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 430 TL 
7 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 470 TL
8 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 510 TL 
9 Çerçeveli Plastik Tabanlı Tek Katlı Kovanlı : FİYAT: 550 TL 

PAKET ARI -3 (Silkme Usulü Paket Arı): Silmek paket arı olarak satışını yaptığımız paket arı ise, normal 7 ve 8 çerçeveden silkelenmiş halde bulunan arı olmaktadır. Aldığınız bu arı normal kabarmış çerçeveli olarak verdiğiniz kovanda ortalama 5-6 çerçeveyi kaplamaktadır. Tamamen doğal organik çalışmak isteyen ve kütük kovanda çalışmak isteyen müşterilerimiz için uygun bir paket olmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek ve yaptığımız videoları izlemek için silkme usulu paket arı tıklayın…
7-8 Çerçeveden Silkelenmiş Paket Arı: FİYAT: 350 TL (Plastik kutuda gelir)

Teslimat Tarihleri: 2020 yılı MART sonu ile NİSAN ayı içinde olacaktır.

Ödeme Yapaken: Ödemenin üçte birini yatırmanız gerekir. Ödeme yaparken sadece açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ona göre onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WhatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazmanız durumunda gün içinde mutlaka cevap verilecektir.

Paket Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Ödemenin üçte birini kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediklerinizi buraya yazabilirsiniz.)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ki takip etmemiz kolay olsun. Başka herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. SMS ile gerekli bilgilendirme yapılır.

ana arı siparişi

ana-ari

2133 Yorumlar

 1. Almış olduğum arılar ve gösterdiğiniz ilgi ve samimiyetten dolayı sizlere teşekkür ederim. Arı ve arıcılık konusunda sayfanızdaki bilgiler fazlasıyla yönlendirici ve öğretici. Zaman zaman bu bilgilerden faydalanıyorum. Samimiyetiniz hep bu şekilde devam etmesini temenni ediyorum. İşlerinizde bereket başarılar diliyorum. Yeni sezon herkese hayırlı osun.

 2. Merhaba Cihan bey , ben Artvin e 6 adet 9 çerçeve Kafkas arısı istemiş ve ücret inin 900 ₺ yatırmıştim. Yarın Rize de dağıtım olacağı yazıyor sitenizde fakat bize herhangi bir mesaj gelmedi bilgilendiriniz memnun olurum.

  • Tahir T, oralar daha soğuk gece sıcaklıkları 5 dereceye kadar düşüyor ve bizim buradan fazla yoğun olarak getirdiğimiz yavrulu petekleri riske atmak istemiyoruz. Çünkü hava derecesi düştüğü zaman arılar salkım haline gelip yavrulu petekleri sarmayı bırakabilir o yüzden dolayı mevsim hava sıcaklıklarına dikkat etmek zorundayız ve bu önümüzdeki hafta içi de oraya vermiş olacağız.

  • Mikail metin, kapora alınmaya herhangi bir şekilde ödeme yapılmayan siparişlerde haber vermiyoruz sadece oraya arı dağıtımımız olacaktır sipariş vermek istiyorsanız ödeme yapabilirsiniz diye haber veririz. Sipariş verip ödeme yapmayanlara bilgi veremiyoruz malesef.

 3. Merhaba.Ben formu doldurup yolladım tarafınıza.Ben Samsun’dayım.Samsun’a arılar yarın teslim edilecek yazıyor.Ben kaporayı yatıramadım hafta sonuna denk gelince çevremizde yakın atm falan da yoktu.Bana da arı yollayabilir misiniz ?Sevkiyat sırasında parayı öderim.

 4. Hasan, hayırlı olsun. Normalde bütün kovan ve çerçevelerimiz standarttır. Biz kamyonu ırk ve çerçeveye göre sıralıyoruz. Kamyoncu da ona göre dağıtımını yapmaktadır. Burada en önemli faktör arını güçlü ve sağlıklı bir şekilde almanız. Diğer konulara da daha dikkatli olacağız.

 5. Doğu karadeniz sevkiyatinız yine çok geç kaldi.15-20 nisan olan sözünüz 10-15 gün sarktı.sezon kaybı ve daha önemlisi güven ve prestıj kaybı yaşadık.gelecek olan arilaŕin nitelik ve nicelik olarak bu kayiplari telafi edeceğini umuyoruz.

  • Kırşehirden merhaba.Öncelikle 20 Nisan günü zamanında teslim aldığım plastik kovaları 3 gün sonrasında kovanlarıma aktarabildim.Hava gerçekten çok soğuktu.27 Nisandaki durum ise gerçekten 4 paket arım da çok güçlü,polen getiriyorlar ve yavru durumu oldukça iyi.Ana arılar boyalı olsa daha iyi olurdu.Gercektende işini iyi bilen ve paralarının her kuruşunu sonuna kadar hak eden anaarıgen çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.Youtube kanalında videolarinizi severek izledim.Galiba bu işin sırrı arıyı sevmekten geçiyor.Sevdiğiniz işi yapınca da böyle sonuçlar çıkıyor.Tüm kaygılarımı (ödemeden- teslimata kadar)giderdiniz.Çalışmalarızda başarılar dilerim.Rabbim utandırmasn inşallah.

 6. Fadıl Bahçe, hayırlı olsun. Çerçevelerin o şekilde uyumsuz görünmesi plastik kutu ile alakalı çerçeveler standarttır. Ana arıları var merak etmeyin yine bir sorun olursa yardımcı oluruz. Çünkü sizin paket arı olduğu için paket arılarınızı aldıktan sonra ana arıları gönderiyoruz. Ana arılarda önümüzdeki hafta başı gibi verilecektir.

 7. 3 adet katlı kovan 1 adet ana arı siparişi verdim, kovanlarıda ana arıyıda aldım.
  Firmanın artıları:
  -whatsap üzerinden ve mesajla her türlü soruya cevap veriliyor, müşteriye verilen ilgi güzel
  -3 kovan 7 çıtalı olarak, her çıtası dolu dolu, genç ana arılı( yumurta düzeninden belli) teslim edildi.
  -polen tutuculu. ahşap kovan olarak aldım kovanlar temiz, yeni üretim, kaiteli.
  -içinde 10 çıtası olan katlarıda gayet güzel
  -Ana arı boyalı kekli korunaklı sağlam geldi.
  Eksileri:
  -mesajla söylenen zamanda değil bi kaç hafta önceden aniden gelebiliyo.
  -arılar karniyol cinsi ancak aşırı sert (yolculuk biteli 1 hafta oldu hala bahçedeki köpeği zıplatıyo :))

  firma 10 üzerinden 9 puanı hakketiyo arkadaşlar çekinmeden sipariş verin derim.
  firmayı tanımam etmem veriğim paraya aldığım hizmete bakarım burdan sorabilrisiniz tarafsızca cevaplarım

 8. Merhaba
  Elazığ soğuk bölgeler arasına yazmış ve ertelemissiniz. Oysaki bugün 23 dereceydi. Ayrıca Bingöl ve Tunceli ve yazdığınız bazı illerden daha sıcak. Onlara daha erken dagitacaginizi yazmışsiniz. Sanırım Elazığ in grubu yanlış yazıldı.

 9. hayırlı günler bitlis sevkiyatına 5 paket arı şiparişi vermiştim 500 tl havale yaptım geri kalan ücreti teslimatta verilecek şekilde şipariş vermiştim
  bu siparişe 2 paket arı daha ilave edip toplam 7 adete cıkarsak ve ücretini teslimattaki ödenecek tutarla beraber versem olurmu yoksa bir miktar gene havalemi yapayım

 10. Sitenizden 6 paket 8 çıta 4 paket 6 çıta arı siparişi verdim.teslimattan sonra 2 paket arı bir hafta içerisinde zayi oldu.resimlerini çektim.yetkililere gönderdim.Sağolsunlar hiç tereddüt etmeden mağduriyetimi giderdiler.kendilerine teşekkür ederim.Önemli olan satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlayabilmektir. kendi adıma memnun oldum.Allah da kendilerinden memnun olsun.

 11. merhabalar
  ben 10 adet 8 çıtalı arı almak istiyorum.tuncelide ikamet ediyorum.teslimat tarihi beni endişelendiriyor.çünkü burda havalar oldukça soğuk.zaman zaman kar yağıyor.hava sıcaklığı geceleri -1 decereye kadar düşüyor.arıyı şimdi alırsam yavru üşüme olasılığı yüksektir.buda yavru çürüklüğüne sebebiyet vermektedir.
  bana öneriniz ne olacaktır.
  saygılarımla

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here