Paket Arı Siparişi

Paket Arı Siparişi2019 Yılı Paket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…
ANA ARI GEN TR olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol, belfast ve anadolu arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların çerçeveleri olmaz. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Mart sonu ile Nisan ayı içinde yapılacaktır. Türkiye geneli dağıtım vardır. Dağıtımlar havanın ısınmasına bağlı olarak sıcak illerden soğuk illere doğru yapılmaktadır. Dağıtım zamanı geldikçe buraya hangi illere dağıtıldığı günlük olarak il il yazılacaktır.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak Avrasya Arıcılık olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz.
6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Tabanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Arı kovanların resimleri aşağıda bulunmaktadır. Polen tuzaklı değildir. 
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap olmaktadır.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap olmaktadır.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Tabanlı): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Arı kovanlarımıza ait resimler için aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz. Plastik tabanlılar polen tuzaklıdır.
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  400 TL (Taban plastik olmaktadır.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik olmaktadır.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik olmaktadır.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik olmaktadır.)

ÖDEME OLARAK: Ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir ve başka bir şey yazmaya gerek yoktur. Ödemeyi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

PAKET ARI SİPARİŞ FORMU (Doldurunuz)

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Adete göre yarısını kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Eklemek istediğiniz mesajınız)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001

ana-ari

637 Yorumlar

 1. Ben fatih Mortaş benim siparişler 660 TL tutuyor galiba banka havalesini sizden onay geldiği zaman yapıyoruz galiba , kargo ücreti dahilmi hariçmi hariçse kargo ücreti ne kadar tutar

 2. merhaba kolay gelsin
  9 cıta arı alacağım(1 adet kutu)
  bu sipariş teslimat zamanında kargo ile adresime mi gelir yoksa sizin aracınızla belirli noktalara kadar mı getirilir

 3. 2018 de sizden aldığım arılarla arıcılık serüvenime başladım. teslim ettiğiniz güçlü arılar ve teslimdeki titizliğiniz için ve de satış sonrası verdiğiniz destek için teşekkürler.
  2019 yılı için şimdilik 3 arı siparişi daha geçtim.

 4. Merhaba lar denizli de yaşıyorum ve 1 veya 2 kovan yani başlangıç olarak 14-15 petek almak istiyorum. Bizim bölgede hangi arı turu yaşar ve nasıl temin edebiliriz.

  • Serhat, paket arı dağıtımı bu tarih itibari ile bitmiştir önümüzdeki yıl yeniden getirebiliriz yada adet olarak 40 ve üzeri ise yine getiririz.

 5. Hocam yeni ari aldim bu arilar bana cok saldiriyor bir yanlislikmi yapıyorum anlamadim gitti karminpl arisi yardimci olursaniz sevinirim
  Arilarimi dun aldim ondan olabilirmi.

 6. Arıları bu gün aldım teşekkûr ederim durumları igi gözüküyor bunlara yarin otibarı ile şurup vermelimiyim yoksa gerekmezmi saygılar.

 7. Daha önce sipariş veren müşterilerimizin arıları bu ayın 23′ ine kadar hepsi teslim olacaktır diye yazmışsınız fakat ÇANAKKALE ili listede yok

  • emre, yeni paket arı siparişi vermeyi düşünüyorsanız sipariş formunu doldurup gönderin duruma göre size bilgi vereceğiz. Biliyorsunuz oraya genel dağıtımımız bitti.

 8. Merhabalar,
  Admin Sipariş formunu gönderdim ve ödemeyi yaptım 1/3 ini EFT yaptım..Fakat sadece emir girebildim..Malum Hafta sonu..! Pazartesi hesabınızda olacak..Eğer Yapı Kredi Bankası IBAN varsa,Emir girilen EFT yi iptal eder,hemen anlık havale geçerim.. Beni KARNİYOL suz bırakmayın lütfen.. 🙂 Bursa dağıtımı başladımı?Bursa Nilüfer ilçesine ne zaman teslim olur.? Teşekkürler Admin kardeş..Kolay gelsin
  M.Şen- Telf 0 54X XXX 6686

  • Mustafa Şen, 2 gün önce oraya genel dağıtımı bitirdik. Ama yine yolumuz üzeri sayılır eğer bırakma durumuz olursa bırakırız. Bırakamazsak farklı bir çözüm yolu sunacağız.

 9. Teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun çok büyük bir hizmet veriyorsunuz. Güveneceğimiz, bu işi bilen kişilerden arı almak ve bu hizmeti ayağımızda bulmak çok büyük bir şans. Bunun bilincindeyim. Videoları izledim, metinleri okudum ancak şimdi yazacağım sorulara cevap bulamadım. Sizden arıyı alan ve ilk defa arıcılık yapacak kişiler için şu bilgilere ihtiyaç var; Arıyı teslim alınca kovanın yer seçimi nasıl olmalı? Uçuş kapağını açıp kaç gün hiç müdahale etmeden beklenebilir? Arı gelmeden acil lazım olacak malzemeler nelerdir? Örneğin Kovanda şurupluk var mı? Varsa içinde şurup var mı? Varsa kaç gün yetecek kadar var? Ana arı olmama ihtimali yoktur ama taşınma sırasında ana arı ölümü yaşandı mı? Böyle bir ihtimal var mı? Kovanda kabartılmış ya da kabartılmamış boş çerçeve var mı? Aklıma ilk gelenler bunlar sizce gerekli olan başka bilgiler de varsa paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederim

 10. Arılarınız nerede bulunuyor, dağıtımı bu noktadan mı. yapıyorsunuz? Adana’ya dağıtım yapılmış. Belki başka yerlere buralardan geçerek dağıtım yaparsınız diye soruyorum. Böylece geçerken alabilirim.

 11. Ben daha önce iki adet arı siparişi vermiş parasını da yatırmıştım. Şimdi iki adet daha istiyorum. Önceki ile beraber gönderseniz bende parasını teslim alınca ödesem olur mu? Yoksa yeni bir sipariş formu mu doldurmam gerekiyor?

  • Şefik GÜNAYDIN, tamamdır paket arı siparişinizi eski çerçeve sayıları oranında 2 adet olarak artırılmıştır. Gerekli ödemeyi teslimatta yapabilirsiniz.

 12. İyi çalışmalar ben 15 adet 9 çerçeve belfast paket arı almak istiyorum erzincana teslimatınız hangi tarihte oluyor birde İlçelere teslimatınız varmı İliç veya Kemah

 13. selamlar. ben hasan ali algın.2 ayrı sipariş verdim 3 kovan karniyol 2 kovan kafkas..6 çıta 2.el kovanlı.toplam 5 kovan inşallah kafanız karışmaz.saygılar.

 14. Kolay gelsin. Önümüzdeki hafta yani 20-25 mart arası kaporayı yatırsam Adapazarı geyve’ ye teslim ne zaman yapılır. Birde Adapazarı merkezdemi yoksa ilçelerdede teslim yapılıyormu?

  • Adnan, nisan ayı içinde teslimatları yapacağız ve net gün vermiyoruz. Nisan ayını ortalama 20 sine kadar dağıtımlar bitmiş olacak.

 15. Bu ay paket arı siparişi vermiş olsam nezaman elimizde olur zonguldaktan yazıyorum Ve gelen arının ırkını nasıl anlayabiliriz

  • İlkay kaygısız, Nisan ayı içinde teslim alacaksınız ve ortalama 15 Nisan gibi teslim etmeyi planlıyoruz. Sitemizde ana arı ırkları bölümüne bakarak arılar hakkında ve renk olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Onur, Mart sonu gibi başlayacak olup ve Nisan ayında devam edecektir tam gün vermiyoruz Mart sonu gibi günler belli olarak ortalama bir tarih SMS ile müşterilerimize bilgi veriyoruz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here