Paket Arı Siparişi

Paket Arı Siparişi2019 Yılı Paket Arı Siparişi – Sipariş Formu Aşağıdadır…
ANA ARI GEN olarak uzun yıllardır geleneksel olarak dağıtımını yapmış olduğumuz paket arı siparişlerini 2019 yılı içinde almaya başlamış bulunmaktayız. Paket arı dağıtımları hakkında ve siparişler konusunda gerekli bütün bilgileri aşağıya yazdık. Aşağıdaki yazılanları okuduktan sonra kafanıza takılan bir soru kalmadığı zaman gönül rahatlığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Önceki satılık arı isimli yazımızı da okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Satılık Arı – Paket Arı İçin Bilmeniz Gereken Konular:
1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Yol üzeri ise adrese veya çok yakın yere sizi mağdur etmeyecek şekilde bırakmaktayız. Nakliye ücreti alınmaz. Sitemizde yazılan fiyatlar tek fiyattır başka bir ödeme alınmaz.

2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır. Hangi pakette alırsanız alın, arıların güçlülüğü aşağıdaki gibidir.
6 Çerçeve Arı: 6 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 4-5 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
7 Çerçeve Arı: 7 çerçevenin üzeri arı yine ile kaplı olup, yaklaşık olarak 5-6 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
8 Çerçeve Arı: 8 çerçevenin üzeri arı ile kaplı ve baskın olup, yaklaşık olarak 6-7 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.
9 Çerçeve Arı: 9 çerçevenin üzeri arı ile kaplı olup, yaklaşık olarak 7-8 çerçevesi açık ve kapalı yavrulu olup, son koyduğumuz 1 çerçevesi de ballı olmaktadır.

3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.

4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.

5) Paket arı ırkları olarak; kafkas ve karniyol, belfast ve anadolu arı ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz yeterlidir.

6) Vermiş olduğunuz siparişiniz yarısı peşin ve geri kalanı arıları teslim alırken elden ödeyebilirsiniz. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.

7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. Yeni kovanlı siparişlerde kovanlı vermiş olduğunuz siparişlerde ikinci katını istiyorsanız sipariş formunda açıklama kısmına “ikinci katını da istiyorum” diye yazmanız yeterli. İkinci kat olarak gelen katların içinde çerçeveleri de bulunmaktadır. İkinci kat farkı: 50 TL’dir. 

8) Çerçeve ölçüleri: 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Standart ölçülerde olmakta olup, kendi arı kovanlarınıza yerleştirirken herhangi bir sorun olmaz.

9) Arı Kovanı Ölçüleri: 44*51 cm boyutunda olup, yükseklik ise 27 cm’dir. Kovan kalınlığı ise 2,7 cm olup, dışarından yüksekliği ise 29 cm olacak şekilde imal edilmektedir. Kovan kapağı saç ile kaplanmıştır. Arı kovanları aşağıda resimde görüldüğü şekildedir.

10) Teslimatlar: Nisan ayı başı gibi başlayacaktır ve Nisan ayı içinde bitecektir. Türkiye geneli dağıtım vardır. Dağıtımlar havanın ısınmasına bağlı olarak sıcak illerden soğuk illere doğru yapılmaktadır. Dağıtım zamanı geldikçe buraya hangi illere dağıtıldığı günlük olarak il il yazılacaktır. Ardahan ve Artvin iline arı teslimatı yoktur. Yakın illerden gelip alabilirsiniz.

NOT: Ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Stand ismi olarak AVRASYA ARICILIK – ANA ARI GEN olarak bütün fuarlarda bizleri görebilirsiniz ve oraya da gelip paket arı yada ana arı siparişi verebilirsiniz.

Son Olarak: Fiyatlar zaman zaman değişiklik göstermektedir. Bizim aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz.

PAKET ARI FİYATLARI (Fiyatların Dışında Başka Bir Ödeme Alınmaz)
PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre olması gerek düzeyde güçlü olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur. Yine sorularınız olursa lütfen yukarıda yazılan açıklamaları tekrar okuyunuz. Katların çerçevesi vardır.
6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: FİYAT : 460 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Tabanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Arı kovanların resimleri aşağıda bulunmaktadır. Polen tuzaklı değildir. Katların çerçevesi vardır.
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  400 TL (Ahşap taban/polen tuzaksız)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 440 TL (Ahşap taban/polen tuzaksız)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Ahşap taban/polen tuzaksız)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 520 TL (Ahşap taban/polen tuzaksız)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Tabanlı): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Arı kovanlarımıza ait resimler için aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz. Plastik tabanlılar polen tuzaklıdır.
6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  420 TL (Plastik taban/polen tuzaklı)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Plastik taban/polen tuzaklı)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Plastik taban/polen tuzaklı)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 540 TL (Plastik taban/polen tuzaklı)

PAKET ARI -4 (Silkme Usulü): 2019 yılı için güncel fiyatı: 300 TL dir. Zaman zaman bu fiyat değişir. Silmek paket arı siparişleri için 10 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Bu paketten almak istiyorsanız sipariş formunu doldururken adres kısmına yazmanız yeterlidir ona göre ayarlarız. Daha fazla ayrıntı için silkme usulu paket arı tıklayın…

ÖDEME OLARAK: Ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş formunda vermiş olduğunuz telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. Çünkü, telefon numarasına göre sipariş kayıtlarını oluşturduğumuz için açıklamada numarasının yazılması siparişin sizin adına yapıldığını bilip ve onaylıyoruz. Diğer türlü isim benzerliği yoksa, siz bizi arayana kadar siparişinizin size ait olduğunu bilemiyoruz ve paranız havuzda bekliyor. Zaten ödemenizi yaptıktan 2 gün içinde size ödemeniz geldi ve onaylandı diye SMS gelecektir. Eğer gelmezse bize iletişim kısmındaki numaralarımızın WatsApp hattına Paket Arı Siparişim ile ilgili olarak onay mesajı gelmedi diye yazınız yada arayın.

PAKET ARI SİPARİŞ FORMU (Doldurunuz)

ADINIZ ve SOYADINIZ

CEP TELEFON NUMARASI (Numarayı kontrol edin)

PAKET ARI ÇEŞİTİ (Paket arı çeşidini seçin)

PAKET ARI IRKI (Almak istediğiniz ırkı seçiniz)

PAKET ARI ADETİ (Adete göre yarısını kaparo olarak yatırınız)

ADRESİNİZ (Kovanlı olarak, katını da istiyorsanız adres kısmına yazın. Fark: 50 TL)


BANKA ve POSTA ÇEKİ BİLGİLERİ:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001

ana-ari

1011 Yorumlar

  1. 2018 de sizden aldığım arılarla arıcılık serüvenime başladım. teslim ettiğiniz güçlü arılar ve teslimdeki titizliğiniz için ve de satış sonrası verdiğiniz destek için teşekkürler.
    2019 yılı için şimdilik 3 arı siparişi daha geçtim.

  2. Merhabalar,
    Admin Sipariş formunu gönderdim ve ödemeyi yaptım 1/3 ini EFT yaptım..Fakat sadece emir girebildim..Malum Hafta sonu..! Pazartesi hesabınızda olacak..Eğer Yapı Kredi Bankası IBAN varsa,Emir girilen EFT yi iptal eder,hemen anlık havale geçerim.. Beni KARNİYOL suz bırakmayın lütfen.. 🙂 Bursa dağıtımı başladımı?Bursa Nilüfer ilçesine ne zaman teslim olur.? Teşekkürler Admin kardeş..Kolay gelsin
    M.Şen- Telf 0 54X XXX 6686

  3. Teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun çok büyük bir hizmet veriyorsunuz. Güveneceğimiz, bu işi bilen kişilerden arı almak ve bu hizmeti ayağımızda bulmak çok büyük bir şans. Bunun bilincindeyim. Videoları izledim, metinleri okudum ancak şimdi yazacağım sorulara cevap bulamadım. Sizden arıyı alan ve ilk defa arıcılık yapacak kişiler için şu bilgilere ihtiyaç var; Arıyı teslim alınca kovanın yer seçimi nasıl olmalı? Uçuş kapağını açıp kaç gün hiç müdahale etmeden beklenebilir? Arı gelmeden acil lazım olacak malzemeler nelerdir? Örneğin Kovanda şurupluk var mı? Varsa içinde şurup var mı? Varsa kaç gün yetecek kadar var? Ana arı olmama ihtimali yoktur ama taşınma sırasında ana arı ölümü yaşandı mı? Böyle bir ihtimal var mı? Kovanda kabartılmış ya da kabartılmamış boş çerçeve var mı? Aklıma ilk gelenler bunlar sizce gerekli olan başka bilgiler de varsa paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederim

  4. Ben daha önce iki adet arı siparişi vermiş parasını da yatırmıştım. Şimdi iki adet daha istiyorum. Önceki ile beraber gönderseniz bende parasını teslim alınca ödesem olur mu? Yoksa yeni bir sipariş formu mu doldurmam gerekiyor?

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here