Ana Arı Çeşitleri

4
ana arı çeşitleri

Dünya üzerinden bir çok ana arı çeşidi bulunmaktadır. Biz sizler için dünya genelinde tanınmış olan ana arı türlerini yazmaya çalışacağız. Ana arılara geçmeden önce bu çeşitliliğini ortaya çıkmasındaki önemli sebep şunlar diyebiliriz. Öncelik olarak bölgenin iklimi, bitki örtüsü ve rakım gibi etkenlere bağlı olarak çıkmıştır.

Örnek vermek gerekirse, sıcak bir bölgede iş yapana arı soğuk bölgeye geldiği zaman iş yapmayacaktır. Çünkü o ana arı sıcak bölgeye uyum sağlamış ve zamanla artık kendini alıştırmış. Siz bu ana arıyı alıp yüksek rakımlı yere görürseniz pek bir verim alamayacaksınız.

Ana arı çeşitleri olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kafkas ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için kafkas ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.
  • Karniyol ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için karniyol ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.
  • Belfast ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için belfast ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.
  • İtalyan ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için italyan ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.
  • Anadolu ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için anadolu ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.
  • Yığılca ana arı, bu ana arı hakkında gerekli bilgi ve dökümana ulaşmak için yığılca ana arı hakkında yazmış olduğumuz yazıya bakınız.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ana arı çeşitleri ile ilgili yazılar sitemizde vardır. Burada sadece madde olarak yazdık. Hangi ana arı nedir konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizde bütün ana arıları hakkında detaylı bilgiler mevcuttur.

Önceki İçerik2020 Ana Arı Rengi
Sonraki İçerik2020 Yılı Ana Arı Kampanyası
guest

4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hüseyin Erkan

K.dz.Eregli ‘de kafkasmi yoksa karniol mu kullanayım? Herikiside ırkın artı ve eksileri nedir ?

ERSIN

YOZGAT SORGUN İLİNDE ARICIYIM ARILARIM COK SERT IRKIM2015 ŞİN KAFKAS VE BELFAK VERİM ORT RAKIM1100 YÖRE GENELDE KEKİK FİG KORUNGA ANALARIMI TÜMÜNÜ DEGİŞTİRMEK İSTİYORUM BU YÖREDE HANGI IRK VERIM Lİ OLUR YARDIMLARINIZA TEŞEKKÜRLER BENİ AYDINLATIRSANIZ MEMMUN OLURUM