Ana Arı Gen Ankara Arıcılık Fuarında

0

Ana Arı Gen olarak Ankara Arıcılık Fuarına Katıldık.

Her yıl düzenli olarak ülkemizde yapılmakta olan fuar ve etkinliklere katılmaktayız. Ekim ayı içinde Ankara ilinde yapılmış olan arıcılık fuarına katılım sağladık. Öncelik olarak fuar gelip bizim standımızı ziyaret eden ziyaretçilerimize teşekkür ederiz. Özellikle eski müşterimiz olup, bizleri görmeye gelerek yoğun ilgi gösteren dostlarımıza şükranlarımızı iletmek isteriz.

Ana Arı Gen firması olarak ana arı üretimi ile paket arı satışı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz hizmetleri iki ana başlık altına açıklayarak yazabiliriz.

Ana arı üretimi olarak, var olan damızlık kolonilerden larva transfer yöntemi ile elde ettiğimiz ana arıları üretmekteyiz. Üretim süreci itinalı ve titiz bir şekilde takip edilmekte olup ve bu doğrultuda yıl içinde üretilen ana arılar siz değerli müşterilerimize gönderilmektedir. Larva transfer işlemi ile başlayan ve bereketli süreç larvaların yüksük haline gelip ve diğer işçi arılar tarafından meme haline gelen yüksüklerin ana arı çiftleştirme kutularına dağıtılmaktadır. Dağıtımdan sonra ortalama 1 hafta sonra bu kutularda bulunan memelerden çıkan yeni genç ana arılar çiftleşme uçuşuna çıkmaktadır. Çiftleşme uçuşundan dönen yeni ana arı adayları ana arı kutusunda bulunan gözlere yumurta atıp kapattıktan sonra kargo işleminin yapılabilmesi için ana arı kafeslerine konulmaktadır. Ana arı kafeslerine yolda refakatçi ve besleme yapabilmesi için ortalama 8-10 adet işçi arı bırakılıyor. Kafes içinde arı keki olduğu için bundan beslenen arıları akabinde ana arıyı da yolda beslemektedir. Bu şekilde müşteri yeni yılın ana arısına sahip olmuş oluyor. Yolda herhangi bir ölüm veya kalım olursa sorumluluk bizlere aittir.

Paket arı üretimi olarak yapmış olduğumuz çalışma ise çerçeveli arılı olarak arı satışı yapmaktayız. Standart olarak belli bir çerçevelere ayırdığımız arıları Türkiye’nin her köşesine kendi araçlarımız ile sevkiyat yapmaktayız. Sevkiyat sırasında yaşanan herhangi bir olumsuz durumda bütün sorumluluk firmamıza ait olmaktadır. Arıları plastik kutulara 8 çerçeveli olarak ayarlanarak götürülmekte olup, yolda iken ana arı kaybı veya çerçeve sayısında ölüm vs. olması durumunda telafi edilmektedir. Ana arı olmaması durumunda ücretsiz olarak sonradan kargo ile ana arı gönderimi yapıyoruz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ana Arı Gen (@anaarigentr)’in paylaştığı bir gönderi

Ana Arı Gen firması olarak ana arı ve arı satışı hizmetleri hakkında bilgiler verdik. Siparişlerinizi internet sitemiz üzerinden veya İstanbul Dudullu’da bulunan mağazamızdan gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Yine fuarlarda aynı şekilde ana arı ve paket arı siparişlerinizi verebilirsiniz.

Önceki İçerikArı Kolonisinin Ana Arı Değiştirme Sebepleri
Sonraki İçerik2024 Yılı Satılık Arı Fiyatları
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments