Ana Arı Siparişi

Ana Arı SiparişiAna Arı Siparişi – Sipariş Formu aşağıdadır.

2019 yılı için ana arı bitmiştir. 2020 yılı için ana arı siparişi verebilisiniz.

Ana Arı Gen firması olarak, yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formunu doldurabilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol, kafkas, anadolu, karpat, belfast veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanın. Çevrenizde bu şekilde tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazmanız durumunda memnuniyetle cevap vermekteyiz.

Ödeme Hakkında: Ana arılarda ödemeler önceden peşin alınmaktadır. Paket arılar ise, paket arıları biz kendimiz teslim ettiğimiz için onların ödemesinin 1/3’ünü alıp diğer geri kalanları ise teslimatta almaktayız. Ana arılar kargo ile gittiği ve canlı hayvan olduğundan kapıda ödeme yapılamadığından ödemeleri önceden yapmanız gerekiyor. Ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş formunda yazdığınız telefon numarasını yazmanız durumunda bizim için takibi daha kolay olacaktır. Numaradan başka bir şey yazmanıza gerek yoktur. 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda indirim yapılır.

Gönderim Durumu: En az 3 adet olarak ana arı siparişi verebilirsiniz. Her gün ana arı gönderimi yapılmaktadır. Bugün ödeme yapmanız durumunda yarın ana arılar kargoya verilmektedir. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Kargoya vermeden önce yine SMS ile bilgi veriyoruz şu gün kargoya verilecektir diye aynı zamanda ilgili kargo firmasından da size mesaj gönderiyor. Kargoya verilince 1 ila 2 gün içinde elinizde olur. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir. Müşteri kaynaklı uzun süre kargo beklemelerinde sorumluluk kabul edemiyoruz. Kargodan aldığınızda kargocunun yanında resmini çekip iletişim kısmındaki telefon numaramızın WhatsApp’ına göndermeniz yeterlidir.

Kargo Ücreti ve Teslimatı: 1 adet alsanız 20 adette alsanız kargo ücreti ortalama 7 ila 10 TL arasında değişmektedir. Kargoları daha hızlı ve teslim almanız için bulunduğunuz yerdeki kargo şubesinden teslim edilmektedir. 2020 yılının Nisan ayında veya belirttiğiniz tarihte göndermekteyiz.

2020 Yılı İçin Güncel Ana Arı Fiyatları:
Kafkas Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Karniyol Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Anadolu Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Karpat Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Belfast-Buckfast: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
İtalyan Ana Arı: 50 TL  (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)

Kredi Kartı İle Ana Arı Almak İçin Tıklayın…

Ana Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

TELEFON NUMARASI (Cep numarası önerilir)

ANA ARI IRKI (Birden fazla ırk için adres kısmında belirtiniz)

ANA ARI ADETİ (En az 3 adet olmalıdır!)

TARİH (2020 Nisan'ın ilk haftası başlar)

ADRES BİLGİLERİNİZ (Eklemek istedikleriniz varsa yazınız)

Banka ve PTT Hesap Numaraları:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ve yazdırın.

PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1760 Yorumlar

 1. Merhaba, petekli bal için, özellikle sır örmede, hangi ırkla çalışmalıyız? Belfastin petek örme ve sır yapmada üstünlüğünü biliyorum ama bölgemize özellikle kış şartlarına uygun değil. Kafkasın petek ve sır örme durumu nasıl?

  • İlkin İsmayılov, evet belirtilen tarihlere dikkat ederek gönderiyoruz. 1-2 gün aksama olabiliyor ama kargoya vermeden şu gün ana arıları veriyoruz diye SMS atmaktayız. Yine ona göre hazırlıklarınızı yaparsınız.

 2. Merhaba. Arıcılığa yeni başladım. Sizden ricam göndereceğiniz ANA ARILARIN işaretli olması. Kovanda görmekte bulmakta zorlanıyorum. Bu konuda ricamı göz önüne alırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  • Fadıl Bahçe, önce paket arılar gelir akabinde ise ana arıları göndeririz. Eğer önce ana arı göndermeye çalışırsak bizlere WhatsApp’tan yazın paket arılarım gelmedi sonra gönderin deyin ona göre ayarlarız.

 3. 3 adet kafkas sipariş verdim ödemeyi posta hesabına yaptım orada telefon numarası yazmak için kısım yok kendi adıma ait posta hesabından yaptım siparişi umarım sorun olmaz. Ayrıca 2 adet paket arı siparişim de vardı sabırsızlıkla bekliyorum. İyi Çalışmalar.

  • İlkin, kredi kartıyla komisyon tutarlarından dolayı öyle almak zorundayız. Göndereceğimiz kargo şubesinden ana arılarınızı alabilirsiniz. Önceden haber verirsiniz ve ayın 15’inden sonra sıraya göndeririz ve yine haber verilecektir.

  • Ahmet, kafkas arı ırkı olur. İtalyan için soğuk bir bölge sayılır. Teslimatlarda sorun olmaz. Paket arı alıyorsanız kendimiz araçlar ile teslim ediyoruz. Ana arı alıyorsanız onu da ilgili kargo firması ile gönderiyoruz. Herhangi bir sorun olduğu zaman telafi ediyoruz koşulsuz olarak.

 4. Iyi çalışmalar diliyorum! Yaşadığım bölgede küçük iklim değişiklikleri meydana geldi. Önceleri nisan ve mayıs ayları ılık ve yağışlı geçmekteydi ve haziran temmuz ayları sıcak ve kurak oluyordu, son 3 yıl nisan mayıs ayları hatta haziran ayının sonuna kadar yağışlı ve soğuk geçmekte. Bu iklim koşullarına göre hangi arı ırkı ile çalışmalıyım? Kolonimi ıslah etmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  • Soner, şuana kadar ana arı siparişi verenlerin Nisan 15’ine kadar göndermeyi planlıyoruz. Bugünkü tarihten sonra sipariş verenlerin ise Nisan 15 inden sonra gelir. Yukarıda sipariş formunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

  • Talip keçeci, çiftleşme dönemi erkek arı fazlalığına göre veya erkek arı mevcuduna göre değişir. Haziran ayı da olsa erkek arı yoksa çiftleşme olmaz. Erkek arı varsa her zaman verimli ana arı çiftleşmesi olabilir.

 5. Selam.
  Ben trakya bölgesi için kafkas f1 ana arısı siparişi geçtim trakya bölgesi için kafkas f1 cinsinin uyum saglamasında bir problem yaşarmıyım vereceğiniz öneriler doğrultusunda trakya bölgesi için uygun ana arıyla değiştirme imkanım olabilirmi.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here