Ana Arı Siparişi

Ana Arı SiparişiAna Arı Siparişi – Sipariş Formu aşağıdadır.

2019 yılı için ana arı bitmiştir. 2020 yılı için ana arı siparişi verebilisiniz.

Ana Arı Gen firması olarak, yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki ana arı sipariş formunu doldurabilirsiniz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol, kafkas, anadolu, karpat, belfast veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir. Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz. Çevrenizdeki arıcıların tecrübelerinden faydalanın. Çevrenizde bu şekilde tecrübeli arıcı yoksa bize bölgeniz hakkında rakım ve iklim gibi bilgilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazmanız durumunda memnuniyetle cevap vermekteyiz.

Ödeme Hakkında: Ana arılarda ödemeler önceden peşin alınmaktadır. Paket arılar ise, paket arıları biz kendimiz teslim ettiğimiz için onların ödemesinin 1/3’ünü alıp diğer geri kalanları ise teslimatta almaktayız. Ana arılar kargo ile gittiği ve canlı hayvan olduğundan kapıda ödeme yapılamadığından ödemeleri önceden yapmanız gerekiyor. Ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş formunda yazdığınız telefon numarasını yazmanız durumunda bizim için takibi daha kolay olacaktır. Numaradan başka bir şey yazmanıza gerek yoktur. 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatlarda indirim yapılır.

Gönderim Durumu: En az 3 adet olarak ana arı siparişi verebilirsiniz. Her gün ana arı gönderimi yapılmaktadır. Bugün ödeme yapmanız durumunda yarın ana arılar kargoya verilmektedir. Ona göre bölmenizi yapın veya ana arılarınızı öldürün. Kargoya vermeden önce yine SMS ile bilgi veriyoruz şu gün kargoya verilecektir diye aynı zamanda ilgili kargo firmasından da size mesaj gönderiyor. Kargoya verilince 1 ila 2 gün içinde elinizde olur. Kargodaki ölüm ve kayıplar bize aittir. Müşteri kaynaklı uzun süre kargo beklemelerinde sorumluluk kabul edemiyoruz. Kargodan aldığınızda kargocunun yanında resmini çekip iletişim kısmındaki telefon numaramızın WhatsApp’ına göndermeniz yeterlidir.

Kargo Ücreti ve Teslimatı: 1 adet alsanız 20 adette alsanız kargo ücreti ortalama 7 ila 10 TL arasında değişmektedir. Kargoları daha hızlı ve teslim almanız için bulunduğunuz yerdeki kargo şubesinden teslim edilmektedir. 2020 yılının Nisan ayında veya belirttiğiniz tarihte göndermekteyiz.

2020 Yılı İçin Güncel Ana Arı Fiyatları:
Kafkas Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Karniyol Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Anadolu Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Karpat Ana Arı: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
Belfast-Buckfast: 50 TL (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)
İtalyan Ana Arı: 50 TL  (2020 yılı Nisan ayının ilk haftasında)

Kredi Kartı İle Ana Arı Almak İçin Tıklayın…

Ana Arı Sipariş Formu

ADINIZ ve SOYADINIZ

TELEFON NUMARASI (Cep numarası önerilir)

ANA ARI IRKI (Birden fazla ırk için adres kısmında belirtiniz)

ANA ARI ADETİ (En az 3 adet olmalıdır!)

TARİH (2020 Nisan'ın ilk haftası başlar)

ADRES BİLGİLERİNİZ (Eklemek istedikleriniz varsa yazınız)

Banka ve PTT Hesap Numaraları:
Hesap Sahibi: Cihan ALBAYRAK
PTT Hesap No: 6307797
Ziraat IBAN No: TR970001000224266831785001
Not: Açıklama kısmına telefon numaranızı yazın ve yazdırın.

PAKET ARI SİPARİŞİ

ana-ari

1813 Yorumlar

 1. İyi günler. Öncelikle Efe Anadolu arısının üretimine başlamanızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Yalnız bu arı ile ilgili iki sorum olacaktı.
  1) Ana arı üretme sürecinde damızlık ana arılarınızı nerden tedarik ettiniz?
  2) ilerleyen günlerde bu cinsin ( yerli olmasından dolayı) damızlık satışlarınız olacak mı?
  İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 2. Sayın ana ari gen. Az önce aricilik.com üzerinden kredi karti ödemeli 5 adet anadolu ana arisi siparişi verdim. Ana arilarin hangi ilden geleceğini bilmediğim için kargoya veriliş tarihini 13 haziran olarak belirttim. Yani cumartesi 15 haziranda elime ulaşmasını istiyorum .bulundugum il aksaray Eger mesafe yakin ise cumartesi günü elime ulaşacak şekilde ayarlarsanız sevinirim. Malûm memur olduğum için hafta sonu gidebiliyorum. Tesekkurler.

 3. Bu gün itibariyle 15 adet katlı arım var
  Rakım 1050 Adıyaman Gölbaşı
  Mersin’de kışlatıyorum.
  Bal salgınından sonra anaları değiştireceğim
  1 Han gi ırkı tavsiye edersiniz
  2 bölmeleri kaçar çıta yapmalıyım
  3 en uygun zaman öneriniz ne zaman
  4 50 koloni yi aşmamak gerekir
  Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

  • 1- karniyol ve belfast ırkları ile çalışabilirsiniz.
   2- 3-4 çıta olması en idealdir.
   3- Bal sağımından sonra yapabilirsiniz. Bal almak istiyorsanız bal akımının bitmesini bekleyin yok çoğaltmak istiyorsanız arınızı şimdi yaparsanız arılarını daha güçlü girer kışa.
   4- Zamanınız varsa ve yardımcı varsa 100 kovana kadar çalışabilir başka işiniz yoksa. Kolay gelsin.

 4. Sizden ana arı almıştım bugun anaları aldım teşekkür ederim gayet sağlıklı bir sey daha soracaktım ana arı kafesinde ana arı kaç gün ölmeden kalır ve veya kafeste tutmamız için ne yapmalıyız ben bir tane fazla ana söylemiştim bunun için daha bölme yapmadım bunun içinde bölme yapacağım kaç gün tutabiliriz kafeste bilgi verirseniz memnun olurum

  • Hayırlı olsun. Bugün bölme yapıp verebilirdiniz yarın erken saatlerde 3-4 çerçeveli bölmenizi yapın ve kek kısmını açıp bırakın. Ayrıca kafeste 4-5 gün yaşar ama günde 2 defa peçete ile su vermek şartıyla yoksa bu sıcak havalarda susuzluktan ölebilirler.

 5. 5 haziran tarihinde internet sitenizden bu günden için sipariş formunu doldurup EFT gönderdim bayram tatili dolayısıyla para hesabınıza bu sabah ulaştı arıları böleceğim için bu gün ana arılar kargoya verilir mi bilgi alabilir miyim

   • Sizin ana arılarınızdan herkes çok memnun. Damızlık ana arıyı sormuyorum fakat melez ana arıları melezlediğiniz ana arı Camili ekotipi olsa harika olurdu.

    Lütfen bunu da yapar mısınız. Sizden ana arı alan herks çok memnun ama Rize’ye uygun olmayan anayı alıp ne yapacağım.

     • Tamam sipariş verip deneyeceğim. Eylülde arıyı bölerken.
      Ticari olarak sizin içinde iyi olabilirdi, camili damızlıklardan yine kırma kafkas üretseniz melez iyi olabilir hem yazardınız Posof Melezi, Camili melezi diye.
      Yanlış anlamayın amacım size iş öğretmen falan değil, sadece çok beğenilen bir yer olduğunuz için fikir veriyorum.

      Teşekkür ederim.

     • Teşekkür ederiz. Posof ve camili olarak damızlıklarımız değişiyor ama genel ağılık Posof damızlıklar ile çalışmaktayız.

 6. Kayseri’de arıcılık yapmak istiyorum yeni bir oğul aldım anası karniyol sanırım oğulun anası eski olduğu için yeni ana almak istiyor buranın rakımı 1080 metre hangi ırk önerirsiniz ben biraz uysal ırk olmasını istiyorum

 7. Selamaleykum usta hatayda arıcılık yapmaktayım benim arılarım kafkas kırması benim burda belfast daha uygun demiştiniz ben anayı belfast versem olur mu şimdi siparis verecem hangisini önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here