2022 Yılı 8 Çerçeveli Arı Fiyatı

57

Her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz arı satışı ile ilgili bu yılda aynı şekilde arı satışlarına devam edeceğiz. Önceki yıllara kıyasla bazı farklılıklar yapmış bulunuyoruz. Yaptığımız bu farklılıkları 2022 yılı 8 çerçeveli arı fiyatları yazısı altında maddeler halinde  yazacağız. Şimdiden yeni sezon bütün arıcılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.

2022 Yılı 8 Çerçeveli Arı Fiyatı: 800 TL (yılbaşından sonra değişebilir) Çerçeve fiyatı 100 TL‘ye gelmiş oluyor. Güncel arı fiyatları ve siparişi için buraya bakınız… 

İlerleye tarihlerde arı fiyatlarından değişiklikler olmuştur.

800 TL – 14.11.2021
850 TL – 01.01.2022
900 TL – 21.01.2022
950 TL – 15.02.2022
1000 TL – 07.03.2022
1050 TL – 12.04.2022

2022 Yılı 8 Çerçeveli Arı Fiyatı 3

Yukarıda bulunan fiyat plastik kutu ile 8 çerçevesi içinde bulunan arılı bir koloni fiyatı olup, buna nakliye de dahildir. Siz paket arı halinde alacağınız bu arıyı normal arılığınızdaki kovanınıza aktarmanız gerekir. Plastik kutu ve nakliye dahil fiyattır. Peki 2022 yılında değişenleri açıklayalım.

1) Bu yıl sadece 8 çerçeveli paket arı satışı olacaktır. Bu şekilde yapmamızın sebebi, standardı sağlamak ve müşterilerimizden almış olduğumuz geri bildirimlerdir. Bir çok arıcımızın arı çerçeve sayısı düşünce sezona tam anlamıyla giremediğini ve bölme yapılması konusunda çerçeve sayısı az olanlarda verim alınamadığını bildirmesi üzerine bu yıl bu şekilde yapılacaktır. 8 çerçeveli alacağınız arı hem sizi güzel bir bal sezonuna sokar hem de bölme konusunda iyi bir bölme alabilir aynı zamanda bu şekilde aldığınız bölmelerde de sezondan da yine bal da alabilirsiniz.

2) Boş arı kovanı olmayan müşterilerimiz için daha önceki yıllar çerçeveleri içine koyup teslim ediyorduk. Bu yıl ise plastik kutu ile vereceğiz boş arı kovanlarını daha önceden temin edilmesi gerekiyor. Yani arılı bir şekilde kovan ile teslimat olmayacaktır. Lakin, arı kovanı konusunda Avrasya Arıcılık firması ortaklığında uygun kovan temini konusunda yardımcı olacağız.
2022 Yılı 8 Çerçeveli Arı Fiyatı 2

3) Arı ırklarına göre sipariş formundan hangi arı ırkını almak istiyorsanız onu seçerek sipariş verebilirsiniz. Yüksek rakımlı yerlerde iseniz, kafkas ve anadolu ırkları uygun olabilir daha düşük sahil kesimlerine yakınsanız karniyol arı ırkı seçilebilir. Yine bulunduğunuz bölge hakkında aşağıdaki yorumlar kısmından detay vermeniz durumunda daha net cevaplar vermeye çalışalım.

4) Teslimatlar hava şartlarına bağlı olarak Nisan ayının ilk haftası gibi başlayıp, devam etmektedir. İl ve ilçe bazlı olarak dağıtımlar olup, dağıtımlar başladığı zaman yine sitemizden hangi gün nereye gidileceği gün gün yazılmaktadır.
2022 Yılı 8 Çerçeveli Arı Fiyatı 1

2022 yılında 8 çerçeveli arı fiyatı hakkında sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar kısmında sorabilirsiniz. Aynı zamanda daha önceki yıllara ait video ve resimlerimizi inceleyiniz. Arı siparişi vermek için sitemizden Paket Arı Siparişi sayfasına gidebilirsiniz.

Önceki İçerik2022 Yılı Ana Arı Rengi
Sonraki İçerikAna Arı Bulmaca
guest

57 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ayhan

Merhaba, Sakarya ili için uygun arı cinsi nedir? Hangi arı ırkını tavsiye edersiniz?

Cengiz KILIÇ

Merhaba, Trabzon ili Beşikdüzü İlçesi için tesliminiz var mı. Adet şartı var mı ve 600 Mt Rakım için uygun arı cinsi nedir acaba.

Mehmet Efe

Merhaba Niğde için hangi arı ırkı daha verimli olur

Bekir

Merhaba Amasya için hangi ırk uygundur

Naci Avcı

Kayseri 1054 rakımı için hangi ırk uygundur

Muhammet emin Uysal

arılarınız her coğrafi , iklimlerde başarımıdırlar

Muhammet emin Uysal

ana arılarınızin dölenmesı özel alanlardami oluyor yolculuk sırasindaölen ana arı nasıl karşilanır.

Mürsel Akkaya

Selamün aleyküm Kafkas irkimidir arılar videodaki gibi midir fiyatı nedir Samsun’a NeZaman teslimat oluyor