Anadolu Ana Arısı

76
anadolu ana arısı

Anadolu ana arı damızlığı ile ilgili ıslah çalışmalarını Makedonya ülkesi yapmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde de artık anadolu arısı üzerine ıslah çalışmaları yapılmaktadır.  Ülkemizde daha önce hiçbir şekilde farklı ana arı girmeyen bölgelerden de elde ettiğimiz ana arılar olmuş olup, bunlardan elde edilen ana arılar tarafınıza gönderilmektedir. Ana arıların yumurtlaması ve özelliğini taşıması garantilidir. Yolda ölme ve kayıplar firmamız tarafından her şekilde karşılanır.

Anadolun arısı hakkında daha fazla açıklama yapmalım;

Sert iklim koşullarına dayanıklılık, tutumluluk, yüksek kışlama ve yön bulma yeteneği, ana arı ve işçi arılarda uzun yaşam, yiyecek toplamada enerjik davranma gibi ayrı ayrı ırklarda görülebilecek özelliklere tek başına sahip olması ile yeni kombinasyonların elde edilmesinde rol oynayacak değerli bir ırk olarak öne çıkmaktadır. Anadolu ana arısının yavru ve bal üretim kabiliyetleri yüksektir. Yine de siz bölgenize en uygun ana arı cinsini seçmeyi unutmayınız.

En büyük özellikleri Anadolu coğrafyası ve iklimine çok iyi uyum sağlamış olmalarıdır. Çalışkan, kış şartlarına ve hastalıklara dayanıklı olma gibi avantajları vardır. Anadolu arısının en üstün vasıflarından birisi de çok zor şartlarda bile bal toplayarak hayatını devam ettirebilmesidir. Genelde esmer ve küçük yapılı arılardır.

Satış Sorumlusu: 0543 350 50 91 numara ile irtibat kurabilirsiniz. Ama sipariş vermek için lütfen ana arı sipariş formunu kullanın.

ana-ari

76 Yorumlar

  1. Kayseri’de sarımsaklı sulama barajının çok yakınında arıcılık yapıyorum. Bitki örtüsü olarak oldukça zengin bir yerdeyim. Arılarım çok saldırgan. Analarını değiştirmek istiyorum. Halk arasında Kılıç arısı diye biliniyor. Rakım 1170.Hangi ırk ile çalışmamı önerirsiniz?

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here