Arı Satmak İstiyorum

satilik ari 2

Satılık arı olarak elinizde arınız varsa arılarınızı kolay bir şekilde bizlere satabilirsiniz. Satın alacağımız arı hakkında gerekli bilgilendirmeleri ve şartları aşağıya yazacağız. Yazmış olduğumuz özellikler doğrultusundan arılarınızı piyasa fiyatı üzerinden satın almaktayız. Teklifi siz verin ve arılarınızı değerinde alalım.

Paket arı çalışmalarını Aydın ilinde yapmaktayız. Bulunduğumuz yere sizlerde getirebilirsiniz yada bulunduğu çevre illerinden bizlerde almaktayız. Yerimize getirirseniz ve biz yerinize gelip alırsak fiyatlarda değişiklik gösterebilir. Ama siz fiyatı verirken yerinden teslim edecek gibi fiyat vermeniz uygun olur. Teklif formunu doldururken makul ve gerçekçi fiyat verenlere mutlaka dönüş yapılacaktır.

Satılık Arı’da olması gereken özellikler; örnek olarak 7 çerçeveli bir arı satmak istiyorsunuz eğer bu arının ortalama 3 çerçeve kapalı yavrulu (pupa) ve 3 çerçevesi açık yavrulu (larva) ve son çerçeve ise günlü yumurtalı olmalıdır. Ve aynı zamanda bütün çerçeve üzeri yoğun bir şekilde arı mevcudu olması gerekmektedir. Bu şekilde çerçeve sayısına göre arı içinde bulunması gereken yavru durumu değişmektedir. 9 çerçeveli bir arıda olması gereken yavru durumu ile 5 çerçeveli arıda olması gereken yavru durumu farklı olacağız için yavru mevcudu ile arı yoğunluğu birbirini tamamlaması gerekmektedir.

Satılık Arı’da kabul edilmeyen durumlar; çerçeve sayısı fazla görünmesi için ham petek ve boş petek atıldıysa bu çerçeveden sayılmaz ve bu çerçeve içinde çıkarılarak var olan çerçeveler üzerinden hesap yapılır. Olması gereken kabarmış ve arının kıştan veya mevsimsel olarak arının yaptığı en azından günlü yumurta attığı çerçeve ayarında olması gerekmektedir.

Yavrulu çerçeve durumu bunun gibi tam yada yüzde elli açık ve kapalı olabilir.ari satmak istiyorum 1

Üstten bakınca arıda görülmesi gereken yoğunluk oranı bu ve buna yakın olabilir.
ari satmak istiyorum 3

Arı Satmak İstiyorum – Satılık Arı Teklif Formu

  Adı ve Soyadınız

  Cep Numarası (Numarayı kontrol edin)

  İlçe Adı (Merkez ise "merkez" yazın)

  İl Adı (Bulunduğunuz)

  Satılık Arı Adeti (Satacağınız sayı)

  Arının Irkı (Biliyorsanız yazın)

  Arılar Kaç Çerçevede (Ortalama)

  Ne Zaman Verebilirsiniz? (Tarih yazabilirsiniz)

  Çerçeve Başı Teklifiniz (Makul ve mantıklı fiyat yazınız)

  Teslimat Şekli ve Yöntemi (Belirtin)

  Notlar (Eklemek istediklerinizi mutlaka yazın)

  guest
  1 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hasan naz
  Hasan naz
  13 Nisan 2021 02:15

  Hayırlı olsun, bir teklif formu gönderdim umarım dönersiniz.