Silkme Paket Arı

123
Silkme Paket Arı

Paket arı dediğimiz durumu tam karşılayan arı satışıdır. Paket arı denildiği zaman ilk akla gelen arıların oğul halinde bir kutuya konularak naklinin yapılmasıdır. ANA ARI GEN TR olarak silkme arı satışını yapmaya başlamış bulunmaktayız. Konu hakkında Mart sonu gibi video çekip sitemizde de yayınlayacağız.

Paket arı üretimi, iklim farklılığı olan illerden ılıman bölge arıcılarının bal arısı kolonilerinden belirli ağırlıkta ürettikleri arı mevcudunu peteksiz olarak özel kutular vasıtasıyla soğuk bölge arıcılarına göndermeleri ile geliştirilen bir arıcılık sistemidir. Yani sıcak bölgede gelişen arı 9 çerçeveye ulaşırken, soğuk bölgede bir arı ise 5 çerçeveye daha gelememiş oluyor. Bu farklılıklardan dolayı sıcak bölgelerde arıları geliştirip soğuk bölgelere sevkiyatı sağlanır.

Silmek olarak alacağınız arının özellikleri; ortalama olarak 7-8 çerçeveye saran bir arının bir kutuya aktarılması ve ana arı ile birlikte kendi araçlarımızla sevkiyatını yapmaktayız. Bu şekilde kutuya aktardığımız ana arı içinde olup, ana arıyı kafes ile birlikte içine sabitliyoruz. Siz arıyı olduğu şekilde alıp normal çerçeveli kovana arı oğulu alır gibi aktarıyorsunuz. Arı ortalama 5-6 çerçeveyi dolduracak şekilde arı sarar. Bu daha çok kovanı olup ve elinde fazla kabarmış petekleri olan arıcılarımız için tercih edilen bir yöntemdir. Mart sonu gibi gerekli video da bu yazımızın içeriğinde bulanacaktır. Arıları aşağıdaki resimlerdeki gibi de olabilir plastik kutu da gelebilir.

FİYAT: Zaman zaman bu fiyatlar değişir. Güncel fiyatlar için paket arı sipariş formuna gidiniz. Orada en son güncel fiyat bilgisini bulabilirsiniz.

NOT: Silmek paket arı siparişleri için 5 adet ve üzeri isteyenler için yapmaktayız. Silkme paket arı hakkında sorularınız olursa aşağıdaki yorumlar kısmında yazabilirsiniz aynı zamanda sipariş vermek için ise Paket Arı Sipariş Formunu tıklayarak sipariş verebilirsiniz.

Önceki İçerikArıcılık Yapacaklara Tavsiyeler
Sonraki İçerik2019 Yılı Arıcılık Festivali (Yenikapı)
guest

123 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih Mehmet Tekgöz

Selamın aleyküm kardeşim ben silkme arı dediğiniz olayı ana arı sız almak istiyorum istediğim arı yavru olacak ben elimde olan mevcut arılarıma takviye yapmak istiyorum kıştan bazen çok zayıf çıkarı için sadece yavru arı takviyesi yapmak için lazım böyle bişey yapabilir isiniz fiyatı ne olur bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim şimdiden

1 5 6 7