2016 Ana Arı Fiyatları

21
2016 Ana Arı Fiyatları

Her yıl açıklamış olduğumuz ana arı fiyatları ile ilgili olarak önümüzdeki yıl olan 2016 ana arı fiyatları konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelik olarak, ana arı üretim yerlerimiz ve üretmiş olduğumuz ana arılarla ilgili olarak bilgiler aktaracağız.

Ana arı üretimi yılın belirli mevsimlerine göre farklı il ve bölgelerde yapmaktayız. Erken ilkbaharda Adana ili ile başlayıp yazın ortalarında Adıyaman ve sonbahar döneminde ise Konya ilinde bulunarak ana arı üretimi sezonu geçirmekteyiz. Tabi bu yerler bazı yıllara göre farklılık gösterebilmektedir.

2016 yılı ana arı gönderimlerini Nisan ayının başlarında olmaktadır. Genellikle Nisan ayının ilk haftası veya ikincisi haftası gibi ana arı gönderimlerimiz başlar. Ama hiç beklemeyen veya çok değişik hava şartları olursa bazı durumlarda gönderimler üçüncü haftayı da bulabilmektedir. Özellikle İtalyan ana arı gönderimleri Nisan ayının sonu ve Mayıs ayının başı gibi oluyor.

Kafkas Ana Arı Fiyatı: 30 TL F1 (melez ana arı) olarak üretimi yapılan ve Nisan ayının ilk haftalarında gönderilecektir.

Karniyol Ana Arı Fiyatı: 30 TL F1 (melez ana arı) olarak üretimi yapılan ve Nisan ayının ilk haftalarında gönderilecektir.

Belfast Ana Arı Fiyatı: 30 TL F1 (melez ana arı) olarak üretimi yapılan ve Nisan ayının ilk haftalarında gönderilecek olup, belfast ana arı yada diğer bir adı ile bukfast ana arı olarak bilinir.

İtalyan Ana Arı Fiyatı: 40 TL olup, f1 (melez) olarak üretimi yaptığımız bu ana arının gönderimleri ise Mayıs ayının başı gibi bulabilmektedir.

Anadolu Ana Arı Fiyatı: 30 TL F1 (melez ana arı) olarak üretimi yapılmaktadır.

Yığılca Ana Arı Fiyatı: 30 TL F1 (melez ana arı) olarak üretimi yapılan ve Nisan ayının ilk haftalarında gönderilecektir.

Damızlık Kafkas Ana Arı: 75 TL saf damızlık olarak üretimi yapılmak olup, haziran ayının 15 gibi gönderimler başlayacaktır.

Damızlık Yığılca Ana Arı: 75 TL saf damızlık olarak üretimi yapılmak olup, haziran ayının 15 gibi gönderimler başlayacaktır.

Görüldüğü üzere 2016 ana arı fiyatı ile ilgili olarak bir önceki sezona göre farklılık yoktur. Yazılı olan bu fiyatlar Ocak ve Şubat ayına kadar olan fiyat uygulamasıdır. Sezonun durumuna bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilir. Erken sipariş verenler için bu fiyatlar geçerli olacaktır. Ayrıca 2016 yılı ana arı rengi beyaz olup, ana arılar boyalı bir şekilde sevkiyatı yapılır.

guest

21 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments