2019 Yılı Paket Arı

61
2019-yili-paket-ari

2019 yılı için paket arı siparişlerini almaya başladık. Her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel olarak arı dağıtımını yapmaktayız. Gerekli şartları ve yapılması gerekenleri tek tek buraya da yazmaya çalışacağız ama aynı zamanda her zaman güncel olan yazımız Satılık Arı isimli yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Burada yazılanlar güncel olmayabilir. Güncel olan yazımıza bakmayı unutmayın.

2019 Yılı Paket Arı Hakkında Bilgiler: 

1) Arıları, kendi araçlarımız ile il ve ilçe olmak üzere belirli noktalara teslim edilir. Adrese teslim değildir. Adet yüksek olursa ve yolumuzun üzeri ise adrese bırakılır. Nakliye ücreti alınmaz.
2) Alacağınız arılar 6-7-8-9 çerçeve olup, hangi pakette alacağınızı nasıl özellikle olduğu aşağıda yazmaktadır.
3) 2019 yılı için alacağınız arıların, ana arıların hepsi 2018 yılı ana arısı olup, geneli boyalı olup ama olmayanda çıkmaktadır. Analar hepsi boyalı değildir. Boyalı olmaması eski ana olduğunu göstermez.
4)Teslim almış olduğunuz arılardan, kontrol ettikten sonra anası çıkmayan arı olursa yeniden ana arı kaybı için ana arı gönderimi ücretsiz yapmaktayız. Eğer fazla tecrübeli değilseniz, ana arı kontrolünü arıcılıktan iyi anlayan birisine yaptırın. Ana arıyı göremeyip ikinci olarak bizim gönderdiğimiz ana arıyı verirseniz bu sefer her iki ana arıdan da olursunuz. Ana arının olmadığına emin olunuz.
5) Paket arı ırkları olarak; kafkas, karniyol, anadolu ve belfast ırkları bulunmaktadır. Sipariş formunu doldururken gerekli ırkı seçmeniz gerekir.
6) Siparişlerde belirli bir kaparo alınmakta olup, hangi adette ne kadar ödeme alınacağını aşağıya yazdık. Ödeme yapılmayan siparişler dikkate alınmaz.
7) Siparişler, Plastik Kutulu, Tek Katlı Yeni Kovanlı yada Plastik Tabanlı olarak alınmaktadır. 20 Adet ve üzeri olan siparişler Çift Katlı olarak yani takım olarak siparişlerinizi almaktayız.
8) Bizi aklımıza gelmeyen ve sizin yine soracağınız soru varsa YORUMLAR kısmında her zaman sorabilirsiniz. Yorumları da okursanız gerekli cevaplarınızı da bulmuş olursunuz.

PAKET ARI -1 (Plastik Kutulu): Arıları, 6-7-8-9 çerçeveli koyu renkli plastik kutularında getirmekteyiz. Bu şekilde getirtiğimiz taşıma bal kutularını yine arı bölmelerinde yada bal mevsiminde bal taşıma işlemlerinde değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan o yılın ana arıları olur. Analar her yıl değişmektedir. 2019 yılı için alacağınız arıların ana arıları 2018 yılının anasıdır. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır. Arıların çerçeve sayısına göre açık/günlü ve kapalı yumurtaları bulunmaktadır. Arı sizi sezona çıkarak ve o sezonda yüzünüzü güldürecek arı olacaktır. Çerçeve sayısına göre arılar güçlü ve normal olur. Aşağıda yazılanları dışında herhangi bir ücret alınmaz ve nakliye ücreti yoktur.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 370 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 410 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)
9 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: FİYAT: 440 TL (Plastik kutu fiyata dahildir.)

PAKET ARI -2 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Ahşap Tabanlı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, arıları getirdiğimiz kovanlar standart ölçülerde olan kovanlar ile nakliyesini yapmaktayız. Daha önceki yıllar ikinci el kovan ile getiriyordur ve bazı müşteriler pek beğenmediği için artık onu tamamen kaldırdık. Yeni kovanlara koymuş olduğumuz çerçevelerdeki kapalı ve açık yavru durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Aradaki fark kovanlı gelmesidir. Kovanlarımızın kapakları saç ile de kaplamıştır. Eğer kovanınız yoksa, kovanlı bir şekilde almanız en mantıklıdır.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  380 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 420 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 450 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 480 TL (Taban ahşap, üst katı yoktur.)

PAKET ARI -3 (Tek Katlı Yeni Kovanı – Plastik Tabanlı): Yeni kovan olarak getirdiğimiz arı kovanlarının aynı zamanda plastik tabanlı olarakta getirebiliriz. Bu paketin tek özelliği tabanın plastik olmasıdır.

6 Çerçeveli Yeni Tek Katlı Paket Arı: FİYAT:  400 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
7 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
8 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 460 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)
9 Çerçeveli Yeni Tek Katlı  Paket Arı: FİYAT: 500 TL (Taban plastik, üst katı yoktur.)

AYNI ZAMANDA;
1) 50 adet ve üzeri alımlarda fiyatta indirim vardır. İrtibat numaramızdan görüşebilirsiniz.
2) 20 adet ve üzeri alımlarda yeni kovanlardan alacaklar için ikinci katı da getirmek üzere teslim edebiliriz. İkinci kat olarak gelecek kovan çerçeveleri olmaz. Alt katta bizim arı koyacağımız çerçeveleri vardır. İkinci katın farkı: 50 TL’dir.
3) Dağıtımlar Mart sonu ve Nisan ayı içinde teslim edilir. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir.
4) Paket arıları biz getirirken yolda kaybolma veya telef olması durumunda yeniden arı gönderimi yada para iadesini yapmaktayız. Kesinlikle mağdur olmazsınız.
5) Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız.

TESLİMATLAR: 2019 yılı Mart sonu ile başlar Nisan ayı içinde biter.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…

guest
61 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Alparslan kocabayraktar
Alparslan kocabayraktar
12 Nisan 2019 23:34

Abi bizim icanadoluda agaclar uyandi sevkiyatlara biraz hiz verebilirseniz seviniriz

Alparslan kocabayraktar
Alparslan kocabayraktar
Yanıtla  ANA ARI GEN
13 Nisan 2019 01:08

Tesekkur ederim abi zamanlama harika olur. allah kolayliklar versin.

Rıdvan
Rıdvan
12 Nisan 2019 18:20

1 hafta 10 gün geçti henüz iletişime geçen olmadı sezonu kaçırçaz nisan sonu geldi bu gecikme neden kaynaklanıyor ,bir an önce arıları teslim etmeniz gerek

Rıdvan
Rıdvan
05 Nisan 2019 15:33

merhaba 3 adet 7 çerçeveli siparişim var , Bursa ya dağıtıma nezaman başlıyacaksınız Nisan 5 gibi söylenmişti henüz iletişime geçen olmadı.
kolay gelsin.

Metin Beysan
Metin Beysan
26 Mart 2019 21:00

İzmire teslimatlar ne zaman olcak tarih

erdal elmas
erdal elmas
08 Mart 2019 16:40

geçen yıl aldığımız arıları aksarayda teslim ettiniz. buyıl arı alacam.ereğlide teslim edcekseniz 3 kovan 6 şar çital arı alacam. aydınlatırsanız menmun olurum.

Erol ASLAN
Erol ASLAN
22 Şubat 2019 10:57

Merhabalar;
Ben 5 adet Kafkas ırkı arı almak istiyorum fakat bu konuda endişe duyuyorum hani arı alırken arıyı göremeyeceğimizden hangi ırktan olduğunu bilemeyeceğimizden dolayı çekincemiz oluyor. Biryandanda marka değerinize zarar vermeyeceğinizide düşünüyorum doğrusu. Bu konuda garantiniz taahhüdünüz varmı.

Saygılarımla,

cengiz aydin
cengiz aydin
12 Şubat 2019 11:50

Merhaba kolay gelsin, Size siparişimi verdim fakat dikkatimi çeken bu kadar ve sürekli sipariş alıyorsunuz bu siparişlerin teminini nasıl sağlayacaksınız. Arılığınıza ait paylaşmış olduğunuz resimlerden siparişleri karşılayamayacağız kanaatine vardım acaba fason olarak dışarıdan mı alıyorsunuz? Niçin bazı ana arılar işaretli bazıları değil eğer müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi belli bir standartta olacaksa aynı kalitede hizmet verilmesi gerekmiyor mu? İşaretli olan olmayan bu kadar sipariş içerisinde hangisi bu yıl hangisi hangi yılın olduğunu karıştırmadan takibini yaptığınız konusunda ve bu işi kaç kişi ile yaptığınız konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Sadece benim değil birçok arkadaşımın da merek ettiği sorular olarak değerlendiriyorum. Kolay gelsin

murat eyce
murat eyce
11 Şubat 2019 14:08

çanakkaleden yazmaktayım mart ayında 9 çerçeveli tahta tabanlı iki katlı kovanla birlikte (ikinci kat farkını ödeyeceğim) ve ikinci bir ana arı da extradan istiyorum elimde anadolu ırkı arım var anayı değişeceğim. anadolu ırkı istiyorum uygunmu? fiyat nekadar olur..

MUSA SİPAHİ OĞLU
MUSA SİPAHİ OĞLU
11 Şubat 2019 00:01

ANTALYA MERKEZDE OTURUYORUM.YAZILARI OKUDUM.SEKİZ ÇITALI PAKET ARI ALMAK İSTIYORUM. NEREDE TESLİM EDECEKSİNİZ.PAKETTE ARI NEKADAR ZAMAN BEKLİYEBİLİR.ZİRA BAŞKA YERE GÖTÜRCEM.

RIDVAN
RIDVAN
27 Ocak 2019 18:25

50 adet almayı düşünüyorum bana karniyol Kafkas lazım fiyat ve nakliye hakında bilgi alabilirmiyim SİİRT eruh

Şakir Çelik
Şakir Çelik
23 Ocak 2019 13:44

330tl… 330tl .. 330tl …..330tl …. evet adet 4 arı anladım ben Şakir çelik tel.05307239841 yaz cvp lazım

RIDVAN
RIDVAN
Yanıtla  ANA ARI GEN TR
27 Ocak 2019 18:08

Ben 50 adet almayi düşünüyorum son fiyat alabilirmiyim

mikail
mikail
22 Ocak 2019 07:17

Fuardaki tanıtım filminde kovanlar için ikince demişsiniz kovanlı alırsam ikinci el kovan mı gelecek bide sivas için plastik taban mı tahta taban mı uygun olur

musa gün
musa gün
10 Ocak 2019 17:43

iyi akşamlar admin kahramanmaraş göksun ilçesine hangi cins arı uyumlu ve dağıtım ne zaman olur

Sinan Doğrul
Sinan Doğrul
03 Ocak 2019 12:41

Pakette sadece işçi arılar ve ana arı olsa kovan ve çerçeveler olmasa arıları da tel elekli kutularda pazarlasanız dağıtım çok daha kolay fiyat da çok daha uygun olmaz mı?

Gökper Metin
Gökper Metin
16 Aralık 2018 23:31

Kırşehir’in Kaman ilcesinde aricilik yapmak istiyorum.Bu bolgeye uygun ari cinsi nedir acaba.Birde bu bölgeye sevkiyatiniz var mıdır?

Gökper Metin
Gökper Metin
Yanıtla  ANA ARI GEN TR
18 Aralık 2018 02:49

Bu bölgeye sevkiyatıniz mevcut mu? Kırşehir/Kaman

Şenol Sacı
Şenol Sacı
14 Aralık 2018 17:10

3 paket arı alıp başlangıç yapmak iştiyorum . Tekirdağ Şarköy deniz seviyesi sayılacak bir nokta. Çevrede üzüm bağları,zeytin , nar bahçeleri , ayçiçek tarlaları var . Sorum bu bölge için hangi ırk en uygun olanıdır ve başlangıç malzemeleri olarak neler almam gerekir?

Ferit
Ferit
12 Aralık 2018 00:45

Merhabalar , kışın erzincanda kişlatip yazları gümüşhane ili kelkit ilçesine bağlı köyde aricilik yapmayi dusunuyorum.Bizim koye ordudan yaz donemi icin aricilar gelmekte ve iyi bal elde etmektedir .Bu bölgeye uygun hangi ari ırkı kullanmalıyım. Bu duruma göre ari siparişi vermeyi düşünüyorum.

Ömer kaya
Ömer kaya
09 Aralık 2018 12:42

Yalovada yasiyorum yukseklik deniz seviyesi nerdeyse hangi irk uygundur.birde saldirgan olmayan sakin olan irk olursa uygun olur

Gonzalessss
Gonzalessss
01 Aralık 2018 14:45

Kayseride yaşıyorum bozkır iklimi var. Yazları sıcak kışları çetin geçer. Rakım rahat 1000_1200 var hangi ırk tavsiye edersiniz.

Metin Beysan
Metin Beysan
24 Kasım 2018 19:36

Merhaba izmir bayındır geçiyormusunuz yoksa yakındanmı geçiyormusunuz bilgi alabilecegim telefon numarası

mesut tekeli
mesut tekeli
23 Kasım 2018 20:49

8th aksamlar tarsustan Mesut gibi olarak yazmak istiyorum 1 veya 2 paket ari Aksam gonderim yapilirmi bilgi verirseniz sevinirim

Çağrı
Çağrı
21 Kasım 2018 16:05

Selamunaleykum kdzereğli kestane balı için deniz kenarı genelde kafkas kırması kullanıyolar Anadolu ırkıda var herkes kendi kafasına göre sizce carnıol veya hangisi uygundur

Çağrı
Çağrı
21 Kasım 2018 15:56

KDZ EREĞLİ de yaşıyorum deniz kenarı ve sadece kestane balı için hangi arı cinsi sizce daha uygun birde Nisa’n 15 i geçermi siparişler yoksa bal zamanına arıyı yetiştiremeyebiliriz

Ahmet turan
Ahmet turan
21 Kasım 2018 12:59

Hocam kolay gelsin 5 paket ari alicam sizden samsunun ilcesindeyim ilceye siparis varmi ? Bide 5 paketin hepsinimi pesin odeyecem ? Kolay gelsin

IBRAHIM
IBRAHIM
19 Kasım 2018 22:50

Merhabalar Elazığ ili için hangi ırkı seçmeliyim.

IBRAHIM
IBRAHIM
Yanıtla  Admin
20 Kasım 2018 09:09

Rakim 1000 civarı ama arıların kalacağı yer keban barajına 3 4 km mesafede olacak. Yazlar sıcak olup kışlar genelde ılıman karasal iklim görülür.

IBRAHIM
IBRAHIM
Yanıtla  Admin
20 Kasım 2018 14:22

Sizden sipariş verecem. Bu ırklardan hangisi mevcut sizde.
Sadece Kafkas ve karniyol gördüm sipariş sayfasında. Eğer belfast ve anadolu ırkları yoksa elinizde karniyol uygunmudur?

RAMAZAN ŞENEL
RAMAZAN ŞENEL
17 Kasım 2018 19:22

MRB İZMİR KARABURUNDAN YAZMAKTAYIM MART AYINDA 3 KOVAN ARI SİPARİŞ ETMEĞİ DÜŞÜNÜYORUM BURADA HANGİ IRK ARIYI TERCİH ETMELİYİM.