Paket Arıcılık

139
Paket Arıcılık

2019 yılı güncel paket arı ilanı için TIKLAYIN…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıda yazılanları dikkatli ve özenle okuyunuz ve aşağıda okuyacağınız yazılar Nisan Ayı içinde dağıtımı yapılacak olan siparişler için geçerlidir.

Paket arı ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarihler olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Kovanlarımız ahşap ve plastik olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmakta olup, özelliklerini aşağıya yazacağız.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…

Satılık Arı olarak paket arı olarak bir kaç çeşit bulunmaktadır. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı, karniyol arı, anadolu ve belfast arı ırkı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bu yılın yeni ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü geçen yılda aynı şekilde paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Geçen sene nakliye konusunda bazı sorunlar oldu bir kaç tane paket arı dağıtımını yapamadığımızdan paralarını iade ettik. Bu yıl paket arı ve dağıtımda inşallah hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım. Aşağıdaki kovan resimleri temsili değil, kendimize ait özel çekmiş olduğumuz resimlerdir. Plastik kutunun içindeki petekler sizi yanıltmasın, o kutunun içine çerçeveler konulacaktır dikkatli bakıldığı zaman çerçeve yerleri fark edeceksiniz.

2019 Paket Arı Fiyatları: 

PAKET ARI -1 (Özel Plastik Kutulu olarak): Bu paket arımız 6-7-8-9 çerçeveli plastik kutular ile ayarlanmakta olup, ona göre nakliyesini yapmaktayız. Kıştan çıkan arıların çerçeve sayılarına ve ırklarına göre ayrılır ve ona göre paketlemesi yapılıp, Türkiye’nin her iline sahiplerine arıları teslim etmekteyiz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir önceki yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2019 Nisan ayında alacağınız ana arı 2018 yılına ait ana arılardan oluşturmaktadır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu (kapalı/açık/günlü) olur. Bütün çerçevelerin üzeri yine baskın olarak arı bulunur. FİYAT: 330 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli plastik kutulu arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olmaktadır. Yine çerçevelerin hepsi üzeri yoğun olarak arısı bulunmaktadır. FİYAT: 370 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli olarak paketleme yaptığımız arılarda ise ortalama 6 çerçevesinde kapalı ve açık yavru olup, 2 çerçevesi yine yoğun olarak arısı vardır. FİYAT: 410 TL

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7 çerçevesi oratlama yavrulu olup, bütün çerçevelerin üzeri yayınlamı olduğumuz videodaki gibi yoğun arısı olur. FİYAT: 460 TL

PAKET ARI -2 (Yeni Arı Kovanı – Plastik Tabanlı olarak): Bu paket arımız çerçeveli normal kovanlarda olup, tek katlı ve çift katlı olarak fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda üretimi yapmış olduğumuz arı kovanların tabanları plastik tabanlıdır. Kovanlarımız standart kovanlardır ve Türkiye’nin her köşesindeki çerçeve ve kovanlar ile uyumludur. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 ve 47,5*22 boyutlarında olmaktadır. Kovan ile almak isteyen müşterilerimiz bu paketi seçebilir ve daha sonrasında kovan almak işi ile uğraşmazlar. Arının özellikleri olarak yukarıda belirttiğimiz şekildedir, buradaki tek fark kovanlı olmasıdır.

6 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 420 TL
7 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 460 TL 
8 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 500 TL 
9 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 540 TL 

Yukarıda yazılı olan tek katlı sıfır kovanlar için belirlemiş olduğumuz fiyatlardır. Aynı zamanda müşterilerimiz tek katlı kovanı katı ile birlikte yani üstlüğü ile istiyorlarsa kat farkını ödeyerek alabilir. Katını almak istediğinizi Paket Arı Sipariş formunu doldururken adres kısmında ikinci katını da istiyorum diye yazmanız yeterlidir. Kat Farkı: 50 TL

PAKET ARI -3 (Silkeleme Arı): Ortalama olarak 7-8-9 çerçeveden oluşan bir kovandan alınan çerçevelerin silkeleme usulü ile bir aparatın içine oğul şeklinde paketlenerek yapılmasıdır. Dünya genelinde genel kabul görmüş olan paket arı sistemi bu şekilde yapılmaktadır. Fiyat: 300 TL

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Paket arı alımlarda yarısı peşin yarısı kapıda ödemesini almaktayız. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri telefon ile DEĞİL sipariş formu aracılığı ile alıyoruz. 
Burada okuduğunuz yazılar güncel olmayabilir. Bulunduğumuz yıl için en güncel ilanlarını görmek için aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…


ana-ari

139 Yorumlar

 1. . siparişlerimi geçtim. ödemeyi bir kaç gün içinde ziraat hesabınıza göndermiş olacağım. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim ( belirttiginiz tarihlerden daha geç teslimat yapmayacağınız ümidiyle iyi çalışmalar bol kazançlar dilerim)

 2. 7 çıta olarak verdiğimiz Karniyol arı Salı günü yol kenarına indirmişler. Biz vardığınızda tmm deyip çekip gittiler. Rahatsızlığımdan dolayı bugün kontrol edebildim.
  1. 7 çıta değil 5 çıta geldi.
  2. Arı saldırgan. Geçen yılda sizden aynı cins arı aldım ve çok sakindi.
  Acaba hem cins hem de çıta olarak acele edince yanlış mı indirdiler?
  3. Çözüm olarak ne yapabilirsiniz? Tşklr.

  • ibrahim çetin, paket arı siparişiniz görünüyor ama tarafımıza geçen herhangi bir ödeme gözükmüyor. Pazartesi tekrar kontrol işlemi yaparız. Onaylandığına dair mesaj gelmez ise Salı günü arayın bizi lütfen.

 3. Merhaba, dört adet 7 çerçeveli paket arı almak istiyorum. Kayseri için teslimat bölgenizi yazabilir misiniz? Kayseri Erkilet’e teslimatınız var mı?(bulunduğum yer çevre yola yakın, yaklaşık olarak 3-4 km uzaklıkta ana yol üzerinde adrese teslim olabilir mi?) Teşekkürler.

  • sevket, paket arı yola çıkana kadar sayı olarak yüksek olmadığı müddetçe farklılık yapabilirsiniz. Fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Belli bir tarihten sonra siparişleri almayacağız ama var olan müşterilerimiz için yani sipariş veren müşterilerimiz adetlerinde farklılık yapabiliriz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here