Paket Arıcılık

131
Paket Arıcılık

2019 yılı güncel paket arı ilanı için TIKLAYIN…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Bal Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıda yazılanları dikkatli ve özenle okuyunuz ve aşağıda okuyacağınız yazılar Mart sonu Nisan Ayı içinde dağıtımı yapılacak olan siparişler için geçerlidir.

Paket arı  ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarihler olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Kovanlarımız ahşap ve plastik olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmakta olup, özelliklerini aşağıya yazacağız.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…

Satılık Arı olarak paket arı olarak bir kaç çeşit bulunmaktadır. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı, karniyol arı, anadolu ve belfast arı ırkı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bu yılın yeni ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü geçen yılda aynı şekilde paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Geçen sene nakliye konusunda bazı sorunlar oldu bir kaç tane paket arı dağıtımını yapamadığımızdan paralarını iade ettik. Bu yıl paket arı ve dağıtımda inşallah hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım. Aşağıdaki kovan resimleri temsili değil, kendimize ait özel çekmiş olduğumuz resimlerdir. Plastik kutunun içindeki petekler sizi yanıltmasın, o kutunun içine çerçeveler konulacaktır dikkatli bakıldığı zaman çerçeve yerleri fark edeceksiniz.

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 5-7-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor ve bu ruşet kovanlar 8-10 çerçeve alacak şekilde ayarlıyoruz. Siz 5 çerçevelik bir arıda alsanız biz yine bu arıyı 8 ve 10 çerçevelik ruşet kovanlara koyuyoruz. Bu şekilde yapmamızın nedeni, taşıma kutularını standart olarak 8 ve 10 çerçeveliktir. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2017 Nisan ayında alacağınız ana arı 2016 yılının en son ayındaki ana arıdır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız.

5 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 5 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 240 TL

7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 280 TL

9 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 330 TL

PAKET ARI 2 (Sıfır Arı Kovanı): Bu paket arımız çerçeveli normal kovanlarda olup, tek katlı ve çift katlı olarak fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda üretimi yapmış olduğumuz arı kovanların tabanları plastik kovanlarda bulunmakta olup, fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Kovanlarımız standart kovanlardır ve Türkiye’nin her köşesindeki çerçeve ve kovanlar ile uyumludur. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 ve 47,5*22 boyutlarında olmaktadır. Kovan ile almak isteyen müşterilerimiz bu paketi seçebilir ve daha sonrasında kovan almak işi ile uğraşmazlar. Arının özellikleri olarak yukarıda belirttiğimiz şekildedir, buradaki tek fark kovanlı olmasıdır.

5 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 300 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

7 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 340 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

9 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 390 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

Yukarıda yazılı olan tek katlı sıfır kovanlar için belirlemiş olduğumuz fiyatlardır. Aynı zamanda müşterilerimiz tek katlı kovanı katı ile birlikte yani üstlüğü ile istiyorlarsa aşağıda şekilde fiyatlar geçerli olacaktır.

5 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 380 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

PAKET ARI 3 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 4-5 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. 

5 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 260 TL (Taban ahşap olup, üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 310 TL (Taban ahşap olup, üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli Çift Katlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (üTaban ahşap olup, üst katı yoktur.)

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca paket arılarda 5 adet ve altındaki ödeme peşin alınmaktadır. Paket arı alımlarda yarısı peşin yarısı kapıda ödemesini almaktayız. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri telefon ile DEĞİL sipariş formu aracılığı ile alıyoruz. 
Burada okuduğunuz yazılar güncel olmayabilir. Bulunduğumuz yıl için en güncel ilanlarını görmek için aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…


ana-ari

131 Yorumlar

 1. selamünaleküm cihan bey gönderilen ana arılardan biri ölmüştü önemli de ğil geçde olsa gönderme
  inceliğinde bulunmanız nedeniyle çok teşekkür eder işlerinizde kolaylıklar dilerim. selamlar.

 2. Daha önce sipariş veren müşterilerimizin arıları bu ayın 23′ ine kadar hepsi teslim olacaktır diye yazmışsınız fakat ÇANAKKALE ili listede yok

  • MUSTAFA YOKTAN, mesaj atıyoruz aynı zamanda yola çıkınca da telefon ederek haber veriyoruz iletişim konusunda sorun olmaz merak etmeyin.

 3. . siparişlerimi geçtim. ödemeyi bir kaç gün içinde ziraat hesabınıza göndermiş olacağım. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim ( belirttiginiz tarihlerden daha geç teslimat yapmayacağınız ümidiyle iyi çalışmalar bol kazançlar dilerim)

 4. Seyhan ÇETİN
  Merhabalar martın 23. de 6 çerçeve plastik kutulu paket arı 280tl idi 22 mart itibariyle 7 çerçeve 280tl.
  bunu izah edermisınız lütfen kolay gelsin iyi günler.

  • Seyhan ÇETİN, 6 çerçeveli 280 TL bu tarihi itibari ile 7 çerçeveli ise 300 TL dir. Dediğiniz gibi öyle bir yerde yazıyorsa düzeltiriz.

 5. 9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL olan ürününüzden 5 adet sipariş vermek istiyorum…Detaylı olarak ne yapmam gerekiyor…ve kovanlarınız polen tuzaklı mı???

 6. 7 çıta olarak verdiğimiz Karniyol arı Salı günü yol kenarına indirmişler. Biz vardığınızda tmm deyip çekip gittiler. Rahatsızlığımdan dolayı bugün kontrol edebildim.
  1. 7 çıta değil 5 çıta geldi.
  2. Arı saldırgan. Geçen yılda sizden aynı cins arı aldım ve çok sakindi.
  Acaba hem cins hem de çıta olarak acele edince yanlış mı indirdiler?
  3. Çözüm olarak ne yapabilirsiniz? Tşklr.

  • ERDOĞAN KARANFİL, arıların 7 değil 5 çıta olması muhtemelen karışıklıktan dolayı böyle bir problem oldu. Arılar 1 hafta 10 süresince öyle olur. Size sonra ana arı göndererek o eksikliği telafi edebiliriz.

 7. hocam geçmiş olması lazım pttden gönderdim şuan elimde fatura duruyor Cihan Albayrak adına yanı PTT Hesap No: 630-77-97 bu hesaba yatırdım. ve not olarak telefonno mu yazdım cuma gunu 14.48 de yatırdım.

   • admin hocam benim durumuma baktınız mı acaba merak ettim bugun ptt ye gıttım faturayı gosterdım memur dogru yüklenmiş dedi posta cekı ve isim dogru dedi akşam araya mı sizi?

    • ibrahim çetin, tamamdır paket arı siparişiniz onaylanmıştır. Konu hakkında SMS bilgisi tarafınıza gönderilmiştir bakınız lütfen mesajlarınıza.

 8. Selam hocam ben dün sizin ptt hesabınız uzerınden havale yapmıştım akşam musait olunca bakcam demiştiniz bakabıldınızmı Belfast arı antalya alanya bolgesınden sipariş vermiştim iyi günler

  • ibrahim çetin, paket arı siparişiniz görünüyor ama tarafımıza geçen herhangi bir ödeme gözükmüyor. Pazartesi tekrar kontrol işlemi yaparız. Onaylandığına dair mesaj gelmez ise Salı günü arayın bizi lütfen.

 9. Merhaba, dört adet 7 çerçeveli paket arı almak istiyorum. Kayseri için teslimat bölgenizi yazabilir misiniz? Kayseri Erkilet’e teslimatınız var mı?(bulunduğum yer çevre yola yakın, yaklaşık olarak 3-4 km uzaklıkta ana yol üzerinde adrese teslim olabilir mi?) Teşekkürler.

  • Yavuz Küçüktepe, çevre yola o şekilde yakınsa her şekilde bırakırız sorun olmaz. İl merkezlerine ve yakın ise ve fazla sipariş varsa ilçelere de bırakıyoruz. Siz sipariş geçebilirsiniz.

 10. selam ben 7 citalik 8 adet kovan almak istiyorum şubat sonu parayı yatırmak istiyorum yanlız mart ın 15 den sonra kovan sayısını artırırsak ne gibi yarar ve zararım olur?

  • sevket, paket arı yola çıkana kadar sayı olarak yüksek olmadığı müddetçe farklılık yapabilirsiniz. Fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Belli bir tarihten sonra siparişleri almayacağız ama var olan müşterilerimiz için yani sipariş veren müşterilerimiz adetlerinde farklılık yapabiliriz.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here