Hakkında

Sitemiz vasıtasıyla sipariş vermeyi düşünüyorsanız ve aklınızda soru ve şüphelerin kalmasını istemiyorsanız bizi biraz tanıyınız.

Sizlerden birisiyiz ve sizlere daha iyi hizmet vermek için, gece gündüz çalışan büyük bir ekibiz. Sizin gibi sabah arılığa gidip gün içinde akşama kadar her kovan başına giden ve ömrünü bu şekilde geçiren arıcılardan birileriyiz. Yağmurda, yağışda ve hatta kar yağdığında bile arılar ile uğraşan hava açtığında arıların gelişimi ve üretimi yapan ve sezon geldiği zaman il il dolaşıp paket arıların sizlere teslimatını yapan ve ana arı üretimi yaparak kargo vasıtası ile tüm Türkiye’nin her köşesine ulaştıran ülke ekonomisine katma değer katan sizler gibi ilk günkü heyecanı ile devam eden arıcılardan birisiyiz.

Ana arı üretimi ve paket arı satışında geçmişten geleceğe….

Ben Cihan ALBAYRAK olarak ömrünü arıcılığa adamış birisi olarak 1942 yılında Sinop ilinin Dikmen ilçesinin orman köyü olan Çukurcaalan köyünde dünyaya geldim. Arıcılığı genç yaşlarda babamdan öğrenerek ve bu öğrendiklerimi çocuklarıma aktardım. Aynı kalite ve güven ile çocuklarım ile bu mesleği devam ettirmekteyim.

Bendeniz; daha fazla bilgi ve daha fazla tecrübeyle arı üretimi yapmak için arıcılığı her geçen gün ilerlettim. Başta çevrem olmak üzere daha sonra Türkiye genelinde arı ve arı ürünleri satışı yapmaktayız. Ve şimdi de size kendini daha iyi duyurabilmek için ve arıcılık konusunda bilgilerini paylaşmak amacıyla böyle bir Ana Arı Gen isimli internet sitesi projesine başlamış bulunmaktadır. İki türlü çalışmalarımız vardır. Birinci, paket arı satışı ve ikincisi ise ana arı üretimidir.

Paket Arı Satışı: Çerçeve hesabı olarak 6-7-8-9 çerçeveli arı satışı yapmaktayız. Silkme arı dediğimiz paket arı olarakta Türkiye’nin her noktasına kendi araçlarımız ile ulaştırmaktayız.

Ana Arı Üretimi ve Satışı: Ana arı ırklarına göre üretimini yaptığımız ana arıların satışını yapmaktayız. Elimizde mevcut olan damızlıklardan larva transfer yöntemi ile elde ettiğimiz f1 ana arıların sizlere güvenli bir şeklide ulaştırmaktayız.

Misyonumuz: Temel hedefimiz yüksek kalitede ana arı üretmek ve arı ırklarının kalite standartlarımızı korumak ve daha da yükseltmek, böylece müşteri memnuniyetini sürekli artırmaktır. Kalite güvenilirliği, makul ve tutarlı fiyat ve zamanında teslim. Bizimle beraber çalışan arıcı dostlarımızla birlikte politikamız, güvenirliğimizi ve prestijimizi yükseltmektir. Ana arı ve paket arı üretici olarak, en önemli sorumluluğumuz müşterilerimize gerçek, kaliteli ve güçlü arıları ile ana arıları ulaştırmaktır. Bu inancımızı her geçen gün artırarak, daha da büyüteceğiz. Ürün çeşitliliğini ve hizmetlerimizi sürekli geliştirip, ilk seferinde ve her seferinde en kaliteli ürünleri müşterilerimize sunarak sektöründe öncü ve lider bir kuruluş olmak kalite politikamızın temelini oluşturmaktadır.

Vizyonumuz: Kalite anlayışımızdan ödün vermeden ana arı ve paket arı üretim yelpazesini geliştirmek. Hayatın her alanında sunacağımız doğal ürünlerimizle insanlarımıza sağlıklı besinler yedirmek ve günden güne bu yolda ilerleyerek Ana Arı Gen adını ülkemizin her köşesinde sağlıklı ve doğal ürünler ile birlikte anılmasını sağlayarak arı ve ana arı üretimini yapmaktır. Ana Arı Gen tescilli bir markadır.

Gerekli Belgelerimiz ve Ulusal Düzeyde Yaptığımız Çalışmalar

Sahip olduğumuz gerekli belgelerimizi sizler ile paylaşıyoruz. Ana Arı Gen markası Avrasya Arıcılık firması altında bulunan tescilli bir markasıdır. Ülkemizde yapılan fuar ve festivallerde ve gerekli platformlarda yerimizi almaktayız. Katılmış olduğumuz fuarlardan bir kaç kare paylaşarak ve ayrıca almış olduğumuz gerekli belge ve sertifikalarımızı da ekliyoruz.

Ödül: İstanbul Yenikapı arıcılık fuarından Paket Arı inovasyon fikir ödülü verilmiştir.

İstanbul Yenikapı Arıcılık Festivali (2018):

İstanbul Yenikapı Arıcılık Festivali (2019):

İstanbul Haliç Arıcılık Fuarı (2019):

İstanbul Yenikapı Arıcılık Festivali (2020):

Paket Arı Siparişi vermek için tıklayın…

Ana Arı Siparişi Vermek için tıklayın…

guest
183 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet
Mehmet
17 Temmuz 2021 02:33

Marhaba sanliurfa da hangi ırk arı almaliyim iklim çok kuru bir sicaklik var 12 ayin 8 ayı yaz bilgilendirirseniz sevinirim.

Mustafa karakoç
Mustafa karakoç
15 Haziran 2021 14:06

Merhabalar ben kahramanmaras ekinozu ilçesi nde ikametim 2022 yılında uzman eller projesi kapsamında ariciliga başlamayı düşünüyorum sıfırdan başlayacağım devlet hibe desteğinden yararlanmak için ari alımlarında kovanlarla birlikte mi veriliyor yoksa sadece cita halinde mi geliyor sonradan kovana bırakıyoruz fiyatlar cita fiyatimi

Uğur
Uğur
15 Nisan 2021 19:18

Ardahan’a arı gönderiyoemusunuz kafkas ırkı

ali biltekin
ali biltekin
25 Mart 2021 13:34

merhaba ben kayseriden yazıyorum arı siparişlerimiz ne zaman teslim etmeye başlıcaksınız bi bilgi vere bilirmisiniz saygılarımla

Nedim ZENGİN
Nedim ZENGİN
19 Mart 2021 17:18

Ben 10 adet 9 çerçeveli paket ari siparişini verdim.bunun yani sıra 20 adet kabartılı petek istiyorum paket arıyı teslim alırken parasını verip alabilirmiyim

Hızır kasap
Hızır kasap
12 Mart 2021 17:14

Rize’den.selamlar ben 2 adet Kafkas 9 çerçeveli arı almak istiyorum ikinci kat çerçeveleri dahil+ 20 adette kabarmiş çerçeve almak istiyorum eski 2 peteğim için konu ve fiyat hakkında bilgi verirseniz mutluluk duyarım Başarılar diliyorum.

Ergün özcan
Ergün özcan
05 Mart 2021 15:00

Ben sizi Sinop ayancıktan aramaktayım, yedi çerçeveli, beş kovan arı almak istiyorum,sahilde hangi ırkı öneriyorsunuz.? Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

AYDIN DURMUŞ
AYDIN DURMUŞ
02 Mart 2021 22:00

Merhaba ben 03.03.2021 tarihinde 9 çıta 2 adet (en az) arı siparşi versem en erken ne zaman teslim eebilirsiniz.ödeme şekli nasıl olmaktadır bu konularda bilgi verebilirseniz memnun olurum

kütahya
kütahya
01 Mart 2021 14:47

Kütahya da kışları soğuk geçen etrafında çam ve meşe ile çevrili ova ortasında kalan köyümde hobi ve amatör olarak arıcılığa başlamak istiyorum bu sene 2 kovan temin edip bana yardımcı olacak bir arkadaş vasıtasıyla öğrenmek Allah nasip ederse 2 sene sonra emekli olunca daha profosyonel olarak yapmak istiyorum. ucuz maliyetli kovanlı 2 arı ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirm ayrıca ödeme şekli nedir bilgi veriseniz sevinirim

Ayhan YILMAZ
Ayhan YILMAZ
27 Şubat 2021 14:07

Merhaba, bugün ya da yarın sipariş versek(2 tane 7 çerçeveli arı için) Bursa merkez ya da Nilufer ilçesine teslimatınız ne zaman olur? Kolay gelsin.

Ali Taşdemir
Ali Taşdemir
26 Şubat 2021 09:03

7 çerçeve arıyı en erken ne zaman teslim ve edebilirsiniz.4 paket almak istiyorum.Paket fiyatı ne kadardır.

Ferhan Aşcı
Ferhan Aşcı
22 Şubat 2021 08:54

Hocam birşey daha ilave etmek istiyorum. Ana arıların farklı olması bal kalitesini değiştirirmi. (Kışladağı Altın madeni çevresindeyim)

Ferhan Aşcı
Ferhan Aşcı
22 Şubat 2021 08:44

Merhaba hocam. Ben Uşak ilinde 900 rakımlı yerdeyim. Dikkat ettim. Sizde KILIÇ ARI göremedim. Önceki yıllarda bir müddet kılıç arıda deneyim oldu. Verimi bana yüksek gibi geldi. Siz hangisini önerirsiniz. Benim yorumuma düşünceniz nedir.

Kemal Demirağ
Kemal Demirağ
21 Şubat 2021 22:01

Muğla ya gönderiyormusunuz muğla arısı cerceve veya ana arı.

Ali
Ali
20 Şubat 2021 00:20

Fiyat ne kadar çerçevesi

Ömür Kadayıfçı
Ömür Kadayıfçı
14 Şubat 2021 18:54

Trakya Tekirdağ Süleymanpaşa
Rakım 40 mt nasıl bir arı cinsi önerirsiniz

Paket arı nasıl oluyor tek Ana arı nasıl oluyor
Saygılar.

Murat
Murat
07 Şubat 2021 15:44

Ordu unyeye tesiımat varmı en erken ne aman geiır

Adil
Adil
06 Şubat 2021 16:53

İstanbula ne zaman teslim

Faruk erşahinoğlu
Faruk erşahinoğlu
06 Şubat 2021 08:04

Adana’dan yazıyorum nezaman elimde olur Fiat’ın nekadar karniyol almak istiyorum teslim tatihi

İzzettin gölboğazı
İzzettin gölboğazı
04 Şubat 2021 17:45

Bende 7 çıta kafkas çinsi arı almakistiyorum fiyatınız nedir teslimat kayseriye

Son düzenleyen 5 ay önce by İzzettin gölboğazı
NİYAZİ DEMİRKAYA
NİYAZİ DEMİRKAYA
02 Şubat 2021 14:00

Denizli hangi arı cinsi uygun olur

İsmet
İsmet
31 Ocak 2021 12:18

SİLİVRİ için tek kovan arı FİATI NEDİR açık adres ve telefon yazarmısınız. Hayırlı işler

Mehmet
Mehmet
28 Ocak 2021 08:39

Selamun aleyküm. Sapanca için hangi cins arı uygun olur acaba . Kovanli 15 kovan fiyat ve nakliye nasıl olur..

ŞAHIN
ŞAHIN
24 Ocak 2021 21:09

Adrese teslim olması için en az kaç kovan almam lazım.Geçmiş yıllarda 40 kovan limitiniz vardı diye hatırlıyorum. adres yalova nın köyü

Umut atalay
Umut atalay
18 Ocak 2021 14:56

Selamun aleyküm balıkesir bölgesi için yığılca arı uygun mudur rakım 300

Gökhan pehlivan
Gökhan pehlivan
02 Ocak 2021 17:38

İyi günler paket arıda sparişi en son ne zaman verebilir yer ankara

Tuncay Cansiz
Tuncay Cansiz
01 Ocak 2021 22:48

Almanya’daki yazıyorum daha hiç bir ticaretimiz olmadı ama İnternet sayfanızı çok beğendim harika saatlerdir verdiğiniz bilgileri okuyorum bitince ticaretimizde olur inşallah

Yahya yorulmaz
Yahya yorulmaz
Yanıtla  Ana Arı Gen
18 Ocak 2021 10:45

Yozgat şefaatli ilçesinden yazıyorum buraya uyğun arı cinsleri nedir teslimat nerden alırım şimdiden tşk 5 kovan arı almak istiyorum

Son düzenleyen 6 ay önce by Yahya yorulmaz
Koksa Aksakal
Koksa Aksakal
25 Aralık 2020 23:46

Arkadaşlar ben yakında plastik kutuda 8 çerçevelik ari sifarişi yapacam Bursa M.K.pasa ilçesinde alaçam izmir yolu üstünde kemalpaşa arını duracagi yer dağ köyü arman bölgesi ne tür ana ile çalışayım bana dönüş yaparsanız memnun olurum ben anaları beyaz boyalı istiyorum buna dikat ederseniz memnun olurum ödemeyi kredi kartı ile yapacam tamamını çekecem sizden haber bekliyorum
Bu arılara varova çalışması yapiyormusunuz

Mehmet Cemal KART
Mehmet Cemal KART
25 Aralık 2020 15:59

Merhaba Kütahya Gediz ilçesinde arıcılık yapmak istiyorum.Burası Uşak tarafında Kütahyadan daha ılıman hangi tür arı ırkı uygundur?

Son düzenleyen 7 ay önce by Mehmet Cemal KART
Kadir
Kadir
22 Aralık 2020 14:29

Allah kolaylık versin inşallah
Alışveriş yapacağız
KARAMAN,DAN

Sedat
Sedat
11 Aralık 2020 22:25

Merhaba Batman ve Mardin için hangi arı ırkını tavsiye edersiniz. Sipariş versem hangi ay elimize ulaşır. Teslimat mardin Midyat olacak

sinan
sinan
08 Aralık 2020 22:33

Hocam selamünaleyküm bayburt ve Erzurum ili için hangi tür arıyı önerirsiniz ve sevkiyatiniz bu illerede varmi

Abdullah Kaya
Abdullah Kaya
24 Kasım 2020 21:48

Yaban arılarından arıları nasıl koruyabiliriz.Ordudan yazıyorum siparişim var buraya hangi ırkı tavsiye edersiniz.

Bayram Döner
Bayram Döner
24 Kasım 2020 07:33

Merhaba bende 50 adet anadolu melezi ari ırkı var belfast ari ırkı bingol için nasil uygun mu acaba

Bayram Döner
Bayram Döner
Yanıtla  Ana Arı Gen
24 Kasım 2020 09:36

Dediğim gibi bende anadolu var belfast geçiş yaparsam nasil olur

SELAMİ ÇETİN
SELAMİ ÇETİN
20 Kasım 2020 13:41

8 çtali kafkas koloni fiyatları nedir ve kütahya tavşanlı ya gönderim varmi teşekkürler

Sinan
Sinan
16 Kasım 2020 22:38

Öncelikle herkes selamlar bize bir adet ana arı lazım aracılığıla yeni başladım kovanim annesi öldü kovan sahipsiz şimdi ne yapmalıyım

Melih Taşan
Melih Taşan
23 Ekim 2020 13:22

Merhaba, sağlıklı günler dilerim.
Paket arı siparişi vermek isterim, Bursa ili, rakım 100, hangi ırk arıyı tavsiye edersiniz?

Mustafa Topal
Mustafa Topal
21 Ekim 2020 21:12

İyi çalışmalar 2021 yılı için paket arılarıları ne zaman teslim edeceksiniz . Rize’ye hangi ayda geleceksiniz

Cemalettin ipek
Cemalettin ipek
17 Ekim 2020 07:11

Ana arı sipariş vermek istiyorum elinizde varmı

Ramazan Çelik
Ramazan Çelik
04 Ekim 2020 03:26

Merhaba, hobi veya ek iş olarak arıcılığa başlamayı düşünüyorum, kovan olarak en azından 8 10 tane almak istiyorum. Diğer ekipmanların da satışını yapıyor musunuz, arı fiyatlarınızı öğrenebilir miyim? Yer Antalya, yazları da yüksek rakımlı yerlere çıkarabilirim

Remzi ayyarkın
Remzi ayyarkın
02 Eylül 2020 09:12

Ana arı siparişi verdim ziraat hesabından Kayseri Develi ye kaç günde gelir hangi kargo iyi calismalar

Onur ÖZAŞKIN
Onur ÖZAŞKIN
10 Ağustos 2020 13:35

S.a ben afyondan yazıyorum deneme amaçlı sizden 5 kovan 9 CITALI arı almak istiyorum kovanlarım var yardımcı ola bilirmisiniz

Fahrettin güner
Fahrettin güner
02 Ağustos 2020 16:51

Merhaba ben İzmir Dikili deyim bir oğul kendiliğinden geldi arı işine eskiden beri merakım vardı emekliyim 6 yada 7 çıtalı arı yada silkme arıda olabilir İzmir dikiliye getiyormusunuz saygılar

Levent
Levent
04 Temmuz 2020 16:27

Bilecik ilinde yaşıyorum bir adet ogul bulup kovana koydum merak sardı 2 adet kovan almak istiyorum hangi türü almalıyım Bilecik e dagıtımınız varmı

Gökhan cırık
Gökhan cırık
19 Mayıs 2020 15:37

Slm konya ilinde ikamet ediyorum buraya gelecek olursaniz haber verebilirseniz 6_7 çıta da ben almak isterdim fiyat bilgisi verirseniz sevinirim

sadık
sadık
07 Mayıs 2020 22:10

merhaba istanbul çatalca kahramanderede ikamet etmekteyiz. 1 yada 2 kovan arı almak istiyoruz 65 yaş üzeri yasak olduğu için dışarı çıkamıyoruz kahramandereye gelme şansınız var mı ? ve eğer gelebilirseniz ne zaman olur

salim
salim
Yanıtla  sadık
15 Mayıs 2020 22:38

kocaeli’ye dağıtım ne zaman var ,sipariş vermek istiyorum

Hamdi
Hamdi
07 Mayıs 2020 17:32

konyaya sipariş kaç günde geliyor

Hüseyin Çelik
Hüseyin Çelik
06 Mayıs 2020 00:43

Merhaba
Bolu iline sipariş versem ne kadar zamanda ulaşır

Hüseyin Çelik
Hüseyin Çelik
05 Mayıs 2020 22:12

Merhaba
Ben yeni başlamak istiyorum
Elimde kovanım mevcut Bolu ili Dörtdivan ilçesi için en uygun arı ırkı hangisidir

ismet polat
ismet polat
04 Mayıs 2020 02:40

bilgi almak için telefon nonuzu istiyorum

ismet polat
ismet polat
04 Mayıs 2020 02:38

telefon nonuzu bulamadim biryardimci olurmusunuz

ismet polat
ismet polat
04 Mayıs 2020 02:37

telefon nosunu bulamadim bir yardımcı okurmusunuz

İhsan Kara
İhsan Kara
21 Nisan 2020 01:32

9 çıtalı ari almak istiyorum fakat daha önce 43.5*38.5*26 kovanla çalıştım yani çıtaların boyu 24’e 42 Gene aynı ölçüde olsun istiyorum. İstanbul’da yapmayı düşünüyorum Beykoz kestane ve zaman zaman ayçiçek için Trakya hangi ırk tavsiye edersiniz Kovanla almak istiyorum.yoksaki fark çıkar odabenive arıyı perisan eder

Aysel Arslan
Aysel Arslan
17 Nisan 2020 23:50

Merhaba
Kastamonuda arıcılık yapmak istiyorum
Hangi ırk arıyı almalıyım
Deneyimim yok, daha önce arıcılılıkla uğraşmış olan akrabam yardımcı olacak.Azami kaç kovanala başlamam gerekir.Silkme arıalınca ana arıda mı almam gerekli
Eylül ayında alsak olur mu

mehmet
mehmet
16 Nisan 2020 22:14

paket arıların içinde ana arı varmı

HALİL
HALİL
09 Nisan 2020 20:46

Zonguldak Kdz.Ereğli hangi arı tavsiye edersiniz.

Semet
Semet
07 Nisan 2020 22:45

Diyarbakırda hangi arıyla çalışabilirim kafkasım var karniyol olurmu

İsmail
İsmail
04 Nisan 2020 17:34

Samsun Yakakentte rakım 600 hangi arı ırkını tavsiye edersiniz

ibrahim
ibrahim
01 Nisan 2020 22:37

ben boluda yasıyorum rakım 1300 hangi ırkı tavsiye edersiniz

Bahaddin GÖKEN
Bahaddin GÖKEN
26 Mart 2020 00:28

S.ALEYKÜM. admin bey ben ÇORUM BAYAT ovalık bir köydeyim hangi ırk arıyı tavsiye ediyorsunuz. Duruma göre sioaris vermeyi düşünüyorum. A

Ersel ALTIPARMAK
Ersel ALTIPARMAK
24 Mart 2020 12:56

Edirne ye sevkiyat varmıdır nereye getiriyorsunuz.

Ali ihsan
Ali ihsan
04 Mart 2020 22:57

Sinop turkeli ilcesindenim kestane balina yetişmesi hemde bal verimi icin anadolumu kafkasmi onerirsiniz simdiden yorum icin tesekkur ederim

Mehmet özel
Mehmet özel
26 Şubat 2020 19:26

Ben sıvas gemerek kazasının bir köyünde yaşıyorum burada arıcılıkla ugraşıyordum iki yıldır burada mevsim kurak gcmesi nedeniyle ağrılarım telef oldu. sizin İnternete sitenizi gordüm videoyonuzu izledim eger öyle ıse sıze kovansız 7 cıtalı 10 adet Anadolu ırkı veya size ğöre Kafkas ırkı hangisi uygun olursa sipariş vermek istiyorum ortam kötü bende güven sorunu var bunu aşabilirsem ve bana size ulaşabileceğim tlf no yazarsanız sizinle bire bir konuşmak istiyorum saygılar

GAFFAR
GAFFAR
17 Ocak 2020 10:58

ANA ARI GEN firmasının ana arı üretim ve paket arı üretim ve satış faaliyetlerini ve bu konudaki verimli çalışmalarını takdirle karşılıyor ve yürekten destekliyorum. Çünkü ülkemizde profesyonel arıcıdan fazla bu işi amatörce ve hobi olarak yapanlar var. Malum her sektörde olduğu gibi arıcılık gibi hayatiyet taşıyan önemli bir işte özellikle bilgi paylaşımı çok önemlidir. Dolayısıyla firmanızın cins ırk ana arı üretimi ve satışı bu yönden çok önemlidir. Çalışmalarınızda başarılar diler, yeni sezonun ve mevsimin bereketli olmasını cenabı Allah’dan (cc) dilerim. Allah’a (cc) emanet olun. Selam ve sevgilerimle.

Yahya Uslu
Yahya Uslu
16 Ocak 2020 19:26

Merhabalar geçtiğimiz bahar buradan iki adet paket arı satın almıştım 8 er çıta arılar çok güçlüler çok memnun kaldım yeni sezonda tekrar ilave olarak sipariş vermek istiyorum teşekkürler ana arı gen tr

Recep akman
Recep akman
22 Temmuz 2019 17:22

Merhaba kolay gelsin ben 4 adet saf Yığılca ana arısı almak istiyorum fakat ana arı üretimini Antalya ve Mersin’de yaptığınıza göre ana arılar melez olmazmi bu konuda detaylı bilgi verirseniz ona göre kovanlarimi ayarlayip sipariş vermek istiyorum

Yuksel
Yuksel
18 Temmuz 2019 21:46

Ben manisa da aricilik yapmak istiyorum hangi irklar daha verimli ollur ve paket arı fiyatları nedir acaba

Hasan
Hasan
04 Şubat 2019 18:45

Slm öncelikle tsk bu bilgiler icin ben aksarayda yasiyorum 5/6 kovanla baslamak istiyorum karniyol cinsiyle sizden ariyi nasil alabilirim 8 cita dolu kaç fiyat olur tsk

Muhammet
Muhammet
09 Ocak 2019 23:03

Admin aradım aradım sizin üretim yerinizi bulamadım…

Hasanali ata
Hasanali ata
04 Ocak 2019 15:16

Sitenize yeni üyelerdenim gayet başarılı çalışmalarınız var takip ediyorum video çekimlerinin gayet güzel

Akif
Akif
27 Kasım 2018 23:35

Ben bitlis ahlattan yaziyorum yaklasik 40 45 kovan ari almayi planlamaktayim hangi ari irkiyla calismaliyim bir de toplu alimda fiyatlar konusunda yardimci oldugunuzu soyluyorsunuz atiyorum 8 cercevelik bi ari 400 tl iken toplu alimda 300 tl gibi bi fiyat olur mu. Ayrica gonderdiginiz arilar oguldan yada genetik olarak ogula meyilli analardan tesekkuleden arilar mi ogrenmek istiyorum. Tesekkur ediyorum kolay gelsin

Enver SEZEN
Enver SEZEN
06 Ocak 2018 17:48

selamın aleyküm bursa Karacabey deyim burada Belfast ve karni yol verimli olur mu

mustafa memiş
mustafa memiş
06 Ocak 2018 10:16

slm kastamonu tosya için hangi ırk arı uyumlu olur

alı çalık
alı çalık
28 Nisan 2017 14:59

selam admı bey ben alı çalık bursa yıldırım bolgesınden yazıyorum benım sıparışım gelmedı daha bılgıde verılmıyor nezaman gelecek bı cevap lutfen

Mesut ŞEN
Mesut ŞEN
Yanıtla  Admin
20 Şubat 2020 09:13

Merhaba,
Bursa ilinde en çok başarılı olan arı ırkı nedir?
Sizlere bu konuda geri dönüşler olmuştur mutlaka. O sebeple değerli yorumlarınızı rica ederim.
Birde ana arı üretiminde f1 bilgisi vermişsiniz.
Bu durumda akrabalık durumu kesinlikle ortadan kalkıyor mu?
Saygılar…
Başarılarınızın devamını dilerim…

Mustafa
Mustafa
12 Mart 2017 22:09

Sayın Admin, Ben Adana’da bulunuyorum.Emekli öğretmenim. Önceden biraz arıcılık yapıp ortam gereği bırakmıştım. Geçen sene yani 2016 Nisan ayında bir arıcı arkadaştan 10 kovan arı alarak yeniden arıcılığa başladım. Şu anda 31 kovan arım var. yeni sezonda koloni sayısını çoğaltmak istiyorum. 60 kovan yaptırdım. bölme yaparak hazır ana vermeyi planlıyorum. Bu bölgede hangi cinsi tavsiye ediyorsunuz? Sizin arıların da Adana’da bulunduğunu öğrendim. mümkünse sizlerle görüşüp tanışmak isterim. Toplu alımlarda biraz ikramınız olur mu? Konuştuğum arıcı arkadaşların, satın alınan anaların istenilen cins özelliklerini taşımaları konusunda şüpheleri var(Sadece size karşı diye anlaşılmasın). Bu konuda bizi nasıl ikna edersiniz? örneğin damızlıkları nasıl elde… Read more »