2018 Ana Arı Rengi

4

Ana arıları yaşını belirlemek için her yıl farklı renk verilmektedir ve buna göre ana arının yaşını bilip kovanın durumunu takip etmesi daha kolay olmaktadır. 2018 yılı ana arı rengi kırmızı olarak belirlenmiştir. Bu renkler dünya genelinde aynıdır.

2018 Ana Arı Rengi

2018 yılı içinde satın alacağınız ana arıların renklerinin kırmızı olmasına dikkat edin. Farklı renkte ana arı geldiyse bilin ki o ana arı o yılın ana arısı değildir. Aynı zamanda Ana arı yetiştiricisi değilseniz,  ana arının boyanması konusunda fazla uğraşmayın. Ana arı yetiştiricisi zaten bu işlemi sizin için yapacaktır. Ana arınızı kendiniz ama oğul alma ama çokça meme yaptırma yöntemi ile çoğaltıyor olabilirsiniz, her kovanın anası hakkındaki bilgilerinizi, kovanın büyük üst kapağının altına kağıt tutturup, bu kağıdın üzerine yazmanız kovan takibi açısından büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

2018 yılı ana arı rengi konusunda yine sorularınız olursa veya ana arı hakkında sormak istediğiniz sorular varsa aşağıdaki yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Diğer yılların ana arı renklerini görmek için https://www.anaari.gen.tr/ana-ari-renkleri/ bu yazımıza bakabilirsiniz.

ana-ari

4 Yorumlar

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here