Ana Arı Fiyatları

103
Ana arı fiyatları

Her yıl düzenli olarak ana arı fiyatları güncellenmektedir. Yine de en günceline ana arı sipariş formuna gittiğiniz zaman görebilirsiniz. Ana arı fiyatları sezon başında ve sezon sonuna doğru yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Sezon başında biraz fiyatlar pahalı iken sezon sonuna doğru fiyatlarda düşüş olmaktadır.

ANA ARI GEN olarak Nisan ayının ilk haftası gibi ana arılar çıkmaya başlamaktadır. Siparişleri göndermek için öncelik olarak müşterilerin ödeme önceliğine bakılarak gönderilmektedir. Çünkü aynı tarihlerde herkes bana aynı gün ana arı gelsin denildiği zaman bu zor olmaktadır. Sipariş verenleri liste olarak sipariş formunda aracılığı ile alınmaktadır. Bütün müşterilerimizi mağdur etmeden yine istediği tarihlerde göndermekteyiz.

Bu yıl için ana arı fiyatları şu şekilde belirlenmiştir:

Kafkas Ana Arı: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)
Karniyol Ana Arı: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)
Anadolu Ana Arı: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)
Belfast-Buckfast: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)
İtalyan Ana Arı: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)
Karpat Ana Arı: 50 TL (Nisan’ın ilk haftası yada istediğiniz tarihte gönderilir)

Yörenize ve memleketinize en uygun olan ana arı çeşidini belirleyip aşağıdaki yorumlar kısımından da bizlere yöreniz hakkında bilgi verirseniz yardımcı oluruz.  Ana arı seçimi arıcılıkta başarı için ön şartlardandır. Seçeceğiniz ırkın karniyol ana arıbelfast ana arıkafkas ana arıyığılca ana arı veya italyan ana arı gibi ırklardan olmasından ziyade bölgenize uyum sağlayacak nitelikte olması gerekir.Bulunduğunuz coğrafya ve iklim şartları önemlidir. Her ana arı her coğrafyada başarılı olmaz.

NOT: Ana arıların yolda ölmesi veya başka bir şekilde telef olması tarafımıza aittir. Kargo ücreti ise anlaşmalı olduğu için uygun olarak göndermekteyiz. Yine sorularınız olursa yorumlar kısmında bizlere her zaman sorabilirsiniz.

ANA ARI SİPARİŞ FORMUNA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

 

ana-ari

103 Yorumlar

 1. Saf kafkas bulunuyormu acaba bana trabzon ılı ıcın ve suanlık 1 tane lazım ana arı bal sezonundan sonrada 3 tane alacagım sanırsam 3 tane ana arı sıparıs verırsem olur dıye bır bılgı var 1 taneyı nasıl yapabılırız saygılarımla

 2. Sayın ana arı gen yöneticileri öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim,Allah yar ve yardımcınız olsun.piyasaya yeni girdim şu an itibariyle 2adet kovanim var ve Anadolu ırkının bir çeşitli olan kılıç ırkı var bölge konya ırk da güzel ama sert bir ırk .Ve üzülerek soyliyeyim ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de hile olduğunu öğrendim araştırmalarım arasında sizin gibi sağlam kişi ve firmaların azınlıkça olduğunu gördüm öncelikle bu konuda Allah sizden razı olsun.
  Ana arı konusunda Kafkas ırkını sevdim hem bir Anadolu irki arı olması hasebiyle hem ozelliklerindeki olumluluklardan dolayı,ancak kılıç arısının da kısa girme potansiyeli de yüksek.
  Size sorum iki ırk arasında melezleme yapmak mümkün mü fikriniz nedir
  Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

  • Ali Doğrul, ülkemizde belirli bir aşamalardan geçtikte sonra kontrol ve takibi yapılan kolonilerden seçilmektedir. Bunlarda arı girmeyen yüksek rakımlı anadoluda bulunan yerlerden seçilmektedir. Aynı zamanda ülkemizde de bunun damızlık üretimi yapılmaktadır.

 3. başarılarınızın devamını diliyorum gercekten ınternet uzerınden bu sekılde guvenılecek tek sıte ana arı gen tr sizden ilk defa arı sıparısı vermeme agmen aklımda en kucuk bı soru ısaretı yok ılgınız ıcın tesekkrler umarım bereketlı bı 2019 sezonu gecırırız tum uretmeyı seven uretıcı olan cıcek sevgısı guzel ınsanlara basarılar ALLAH yardımcınız olsun ..

  • Zekeriya, evet dediğiniz şekilde yeni yılın ana arısı olup bulunduğumuz yılın ana arı rengi olur. Örneğin; 2019 yılı için yeşil renktir. Ana arılar yumurta atar ve yumurtayı kapattıktan sonra kafeslemesi yapılıp müşterilere gönderilir.

 4. Merhaba.. satış yeriniz maçağel ise gelip biz oradan alabilirmiyiz. satış ne zaman başlıyor…300 TL diye yazılmış..detaylarda 6 çerçeve 330tl. sanırım bir yanlışlık var… boş kovan bizden olsa fiyatı değişimi.

 5. Selamün aleyküm efendim size ulaşabileceğimiz bı telefonunuz varmı acaba ben sizden paket arı almayı düşünüyorum bunları bölme yaparak covalmayi düşünüyorum arilarimla ilgilenmediğim için öldüler istedigimiz Aman ana arıyı nasıl getirebiliriz gelme süresi nedir arıyı böldük sipariş verdik 3 güne gelmesi gerekir benim açımdan bu durum nasıl olur

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here