Sahibinden Satılık Arı

Sahibinden Satılık Arı

Sahibinden Satılık Arı

Arı almak isteyen müşterilerimiz için sahibinden satılık arı bulunmaktadır. Daha öncede satılık arı ilanı olarak yazımız bulunmaktadır. Okumak isteyenler o yazımıza ve ilanımıza bakabilirler.

Uzun yıllardır ana arı üretimi ve satışı yapmaktayız. Geçen yıl ve bu yıl olmak üzere paket arı satışı da yapmaktayız. Arı satın alacak olanlar bahçesinin bir köşesine arı koyarak hem bahçesindeki meyvelerden iyi verim alır hemde ailesinin bal ihtiyacını karşılar. Yine yörenize ve ikliminize en uygun arı ırkı hangisidir derseniz bulunduğunuz yöreye göre değişir. Biz anaari.gen.tr olarak yüksek rakımlar için kafkas ırkını tavsiye ediyoruz. Daha aşağılara ve ılıman iklime sahip olan yöreler için karniyol arı ırkını tavsiye etmekteyiz.

Sahibinden Satılık Arı İlanlarımız Şu Şekildedir…. 

PAKET ARI 1: Bu paket arımız 5 çerçeveli ruşet kovanlarda olup, 3 çerçevesi yavrulu, 1 çerçevesi günlü yumurtalı ve son bir çerçevesi ise bal ve polenli arılı olmaktadır. Yine bu yavrulu çerçevelerin üzeri arılar ile kaplıdır. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir önceki yılın en son sezonundaki ana arılarıdır.

PAKET ARI 2: Bu paket arımız 7 çerçeveli özel ruşet kovanlarda olup, 4-5 çerçevesi yavrulu olup, 1 çerçevesi ise günlü yumurtalı ve son bir çerçeve ise bal ve polenli olup, ayrıca üzerleri arılıdır. Yine diğer çerçevelerin üzeride işçi arılar ile kaplı olmaktadır. İstediğiniz paket arı çeşidine göre bir önceki yılının en son ayındaki ana arılardır bir nevi 2016 ana arı sayılır.

Yine yöreniz hakkında hangi ırk arı iyi olur sorusuna ise aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yazmanız durumunda en kısa süre içerisinde cevap yazmaya çalışırız. Size gelecek olan paket arı aşağıdaki video da gösterilmekte olup, videoyu mutlaka izleyin…

Daha fazla ayrıntı ve yorumlar için… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/ yazısına bakınız.


güncel paket arı siparişi

Bir önceki yazımız olan Ana Arı Yetiştiriciliği başlıklı makalemizde ana arı yetiştiriciliği ve ana arı yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 35 YORUM
 1. Özgür dedi ki:

  Zonguldak alaplıdayım 5adet 7cıtalık arıdan alacağım Nasıl irtibata geçeriz arıyı alır parayı veririm Düzce ye kadarda gelebilirim

  1. Admin dedi ki:

   Özgür, satılık arı almak için iletişim kısmındaki irtibat bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz ayrıca nasıl alacağınız konusunda ilgili yazılarımızda bilgiler mevcuttur.

 2. Cuma dedi ki:

  Slm abi ana yardimci olabilinmi

 3. mustafa dedi ki:

  şimdi paket arı siparişi versem afyona nezaman gelir

  1. Admin dedi ki:

   mustafa, Nisan ayının ilk ve ikinci haftası gibi paket arıların teslimatı yapılacaktır.

 4. raşit dedi ki:

  Bu şekildemi paketliyorsunuz
  Bana pek uygun gelmedi o saatte tarlacıları hep dışarda olur ben hazır ruşetlerin gece uçuş delini kapatıp sabah kargoya veriliyor sanıyodum arının tarlacıları dışarda kalır

  1. Admin dedi ki:

   raşit, o tarlacı arılar ordaki yerinde kalan kovanda kalıyor. Fazla tarlacı olduğu zaman kovanda yolda toplu ölümler oluyor ve arılar bunalıp ölüyor. Daha rahat olsun ve yolda ölüm olmaması için tarlacı arıların az olması daha sağlıklı. Çünkü, yine yolda giderken yumurtalardan çıkan arılar kovandaki havayı azaltıyorlar. Havadar olması için bu şekilde olması gerekiyor.

   1. MURAT dedi ki:

    05342094295 bu tl haber veeniz seviniriz

    1. Admin dedi ki:

     MURAT, sorunuz hakkında bir önceki yorumunuza cevap verilmiştir.

 5. MURAT dedi ki:

  ALDIĞIMIZ ARILAR KORGA İLEMİ GELİYOR

  1. Admin dedi ki:

   MURAT, satılık arı hakkındaki bütün sorularınız cevabı burada bulunuyor lütfen okuyunuz… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 6. yunus beyaz dedi ki:

  kastamonu abana taraflarına gelecek misiniz gelecekseniz tarih verebilir misiniz. şayet oralara gelirseniz 6 kovan arı almak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   yunus beyaz, bu ayın 15 inden önce gelinecektir. Ona göre sipariş formunu doldurabilirsiniz.

 7. Senol dedi ki:

  Nisanın 11 i oldu hala arılardan ses çıkmadı ayın 15inde gelecek denilmişti gecikme mi olacak olacaksa ne kadar gecikecek

  1. Admin dedi ki:

   Senol, bir iki yağışlı olduğundan dolayı planlarda aksamalar olabiliyor. Ama 15 ine doğru ulaşacak en kötü ihtimal 20 si buluna ama asla o günü geçmez.

 8. Senol dedi ki:

  Ayın 15 ine yetişmedi 20 sine yetişir inşaallah

  1. Admin dedi ki:

   Senol, yetişecek inşallah bizde zor durumdayız kusura bakmayın geçikmeden dolayı.

 9. halil arı dedi ki:

  arılarımız ne zaman teslim olacak

  1. Admin dedi ki:

   halil arı, hızlı bir şekilde ulaştırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz.

   1. halil arı dedi ki:

    İlginiz için teşekkür ederim

 10. serap genel dedi ki:

  Merhaba ben arıcılığa yeni başlıyorun. kemerburgazda hangi ırk ana arı kullanmalıyım?yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   serap genel, istanbul için kafkas ve karniyol ana arı ırkları ile çalışma yapılabilir.

 11. Can dedi ki:

  Merhaba, arilariniza ne gibi bakimlar yapmaktasiniz? antibiyotik kullaniminiz ve varroa’ ya karsi ne gibi ilaclar kullanmaktasiniz? ariliginizdaki hastaliklarin ( amarikan yavru curugu, avrupa yavru curugu, varroa gibi…) gecmisi hakkinda bilgi verir misiniz? simdiden cok tesekkurler.

  1. Admin dedi ki:

   Can, arılarımıza mevsimsel olarak düzenli bütün bakımları yapılmaktadır. Hiç bir hastalık ve haşere bulunmaz bununla ilgili de gerekli evraklar mevcuttur.

 12. Oğuz dedi ki:

  İyi günler ben izmirde arıcılık yapıyorum 40 adet daha arı almayı düşünüyorum. Ama aldığım arılara fatura kesebilirmisiniz.

  1. Admin dedi ki:

   Oğuz, tabi ki paket arı için fatura kesebiliriz.

 13. orhan dedi ki:

  Selamun aleykum. Rize merkezde hemen hemen deniz seviyesi için hangi cins arı uygundur. bir de şuan için gönderiminiz var mıdır.

  1. Admin dedi ki:

   orhan, as. Kafkas arı ırkı ile çalışma yapmanız uygun olacaktır.

 14. MURAT dedi ki:

  burada da fiyat güncellemesi gerek 7 çerçeve arı 280 tl olmalı kusura bakmayın gördüğüm hataları belirtmek zorundayım insanların kafası karışmasın siz farkında olmayabilirsiniz bu normaldir

  1. Admin dedi ki:

   MURATMURAT, uyarınız çok teşekkür ederiz. Güncel olarak SATILIK ARI bölümü tutuyoruz. Diğer yazılarda dediğiniz gibi bazı hatalar olabiliyor şimdi onları da düzelttik. Tekrar teşekkürler

   1. MURAT dedi ki:

    estağfurullah hata varsa söylemek zorundayız

 15. Mehmet culha dedi ki:

  5 kovan italyan ari almak istiyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet culha, italyan arı ırkı olarak paket arı satışımız yoktur. Sadece italyan ana arı satışı vardır.

 16. Adnan dost dedi ki:

  5 tane ana arı alicam ayrı cinslerde hepsi ayrı paketemi gelecek hepsine ayrı kargo parası mı ödeme yapacaz

  1. Admin dedi ki:

   Adnan dost, bütün analar tek kargo ile geliyor yani 1 adet ana arı kargo parası ile 100 adet ana arı kargo parası aynıdır.

BİR YORUM YAZ