Arı Satışı

Arı Satışı

Arı Satışı veya Satılık Arı

Değerli ziyaretçilerimiz, arı satışı konusuna girmeden önce ufak bir bilgilendirme yapma gereği duyduk. Bizler uzun süredir yaklaşık olarak 1942 yılından bu yana arıcılık ile ilgilenmekteyiz. Teknolojinin ilerlemesi ile arıcılık uğraşı mesleğimizi siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmaya başladık. İnternet ortamında okuduğunuz ve satışı yapılan ürünlerin bilin ki gerçek insanlar yazdığını unutmayın. Normal bir arıcı dükkanına girerek aldığınız malzeme ile internet ortamında almış olduğunuz malzeme gerçek birisinin dükkanını temsil ediyor. Tabi bu işin farklı boyutlarına geçip ve insanları kandırarak iyi niyetlerini suistimal etmektedirler. Böyle bir duruma düşmemek içinde ilgili kişinin ve yerin internet sitesini inceleyin, yapılan yorumlara bakın ve iletişim bilgilerini bakın hatta hala tatmin olmadınız telefon ederek görüşün.

Arı SatışıArı satışı diğer bir adı ile paket arı olarak ifade etmiş olduğumuz iş belirli çerçeve sayılarına göre ve arı ırklarına göre satışı yapılmaktadır. Satışı yapılan bu arıların taşıma kutuları ile veya normal bildiğimiz arı kovanları ile yapılmaktadır. Satılık arı olarak temin edeceğiniz arı da çerçeve sayısını ve bu çerçeveleri ortalama ne kadarının yavru olduğu veya ballı olduğunu bilmeniz gerekir ki sizin sezona iyi bir şekilde sokabilsin. Çünkü arıdan arıya büyük fark var.

Yapmış olduğumuz arı satışları konusunda dönem dönem farkılıklar göstermektedir. Hatta aylık olarak belli bir arı satışımız olup, belli siparişler alındıktan sonra ilgili müşterilerimize teslimatını yapmaktayız. Örnek olarak satışını yapmış olduğumuz paket arılar hakkında şu şekilde bilgiler verebiliriz; Aynı zamanda aşağıda yazmış olduğumuz bilgilerin güncel halini Satılık Arı isimli yazımızı okumanızı öneririz… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

2018 Yılı Yapılan Arı Satışı (2018 yılı Nisan ayı dağıtımı için geçerlidir):

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 5-7-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor ve bu ruşet kovanlar 8-10 çerçeve alacak şekilde ayarlıyoruz. Siz 5 çerçevelik bir arıda alsanız biz yine bu arıyı 8 ve 10 çerçevelik ruşet kovanlara koyuyoruz. Bu şekilde yapmamızın nedeni, taşıma kutularını standart olarak 8 ve 10 çerçeveliktir. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2017 Nisan ayında alacağınız ana arı 2016 yılının en son ayındaki ana arıdır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

6 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 5 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 280 TL

7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 300 TL

8 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 330 TL

PAKET ARI 2 (Sıfır Arı Kovanı): Bu paket arımız çerçeveli normal kovanlarda olup, tek katlı ve çift katlı olarak fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda üretimi yapmış olduğumuz arı kovanların tabanları plastik kovanlarda bulunmakta olup, fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Kovanlarımız standart kovanlardır ve Türkiye’nin her köşesindeki çerçeve ve kovanlar ile uyumludur. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarında olmaktadır. Kovan ile almak isteyen müşterilerimiz bu paketi seçebilir ve daha sonrasında kovan almak işi ile uğraşmazlar. Arının özellikleri olarak yukarıda belirttiğimiz şekildedir, buradaki tek fark kovanlı olmasıdır.

6 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 300 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

7 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

8 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

Yukarıda yazılı olan tek katlı sıfır kovanlar için belirlemiş olduğumuz fiyatlardır. Aynı zamanda müşterilerimiz tek katlı kovanı katı ile birlikte yani üstlüğü ile istiyorlarsa aşağıda şekilde fiyatlar geçerli olacaktır.

5 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 380 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Plastik taban kovan istenirse 20 TL farkı var)

PAKET ARI 3 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 4-5 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 cm ve 47,5*22 cm boyutlarındadır.

5 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 260 TL (Taban ahşaptır ve üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 310 TL (Taban ahşaptır ve üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (Taban ahşaptır ve üst katı yoktur.)

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca paket arılarda 5 adet altındaki siparişlerde ödeme peşin alınmaktadır. Siparişlerin yarısı peşin, yarısı kapıda ödemesini almaktayız. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

PAKET ARI SİPARİŞ FORMUNA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… Bir önceki yazımız olan Arı Satışı Sahibinden başlıklı makalemizde arı satışı, arı satışı sahibinden ve sahibinde arı satışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Arı Siparişi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 41 YORUM
 1. mete dedi ki:

  Kovan imalinde kullandığınız ağaçlar fırınlanmış mı?

  1. Admin dedi ki:

   mete, çam ve köknar ağaçı karışık olaraktır. 100 adet üzeri paket arı kovanı olursa fırınlanmış olarakta yaparız.

 2. mete dedi ki:

  Kovanlı arı siparişin de kovanın imal edildiği ağacı çam ağacından olmasını talep edebilirmiyiz

  1. Admin dedi ki:

   mete, zaten kovanlar genel olarak çam ağaçından imal ediliyor sizin için tamamen çam olmasına dikkat ederiz.

 3. mete dedi ki:

  Ana arıyı en kolay kabul eden arı ırkı hangisidir.

  1. Admin dedi ki:

   mete, öyle bir ana arı ırkı yok malesef. Şartları oluşturup ve oluşturduysanız her ana arıyı arı kovanı çok rahat kabul eder. Sitemizde ana arı kabul yöntemleri buluyor okuyunuz lütfen.

 4. erdal elmas dedi ki:

  iki adet kafkas arı paketi siparişiverdim ödeme yapacağım hesabları alamadım. birdegelecek paket için de 5 çitadan sadece 1 demi arı var.aydınlatırsanız menmumolurum.

  1. Admin dedi ki:

   erdal elmas, hesap numaralarımız burada bulunuyor…. http://www.anaari.gen.tr/hesap-numaralari/ yaklaşık olarak 3,5 ve 4 çerçevesi kapalı yavru ve son bir çerçevesi açık yavru olur. Genel itibari ile çerçevelerin üzeri arılarla kaplı olacaktır.

 5. Mete dedi ki:

  Ben mobilya bölümü mezunuyum fırınlanmamış ağaçların malzeme boyutlarında genişleme, daralma meydana gelir ki; buna ‘odunun çalışması’ denir. Ağaç malzemenin çalışması sonucunda çatlama, çarpılma, eğilme, çekme vb. kusurlar oluşmaktadır. Böyle bir durum kovanlarda olursa kapağı kapanmaz kat atılamaz eğilmeden, bükülmeden dolayı karşılığıyla denk gelmez

  1. Admin dedi ki:

   Mete, zaten yapmadığımız belirttik, genel olarak fırınlama işlemi yapılmadan imalat yapıyoruz. Eğer isterseniz 15 TL fark ile fırınlama işlemi yaparız. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 6. Mete dedi ki:

  Kolaylık sağladığınız için teşekkür ederim

 7. kaya dedi ki:

  Satın alınan paket veya kovan arının ilk bahar varroa ilaçlamasını yapıp mı gönderiyosunuz malüm ilk baharda dağıtım yapıyosunuz

  1. Admin dedi ki:

   kaya, arıların mevsimsel olarak bakımları yapılmaktadır. Çünkü, çok fazla olduğu için arı hem bizim arılığımız hem de gittiği yerdeki arılık için çok önemli olduğu için mutlaka sağlıklı arılar olmak zorundadır.

 8. kaya dedi ki:

  Yapmış olduğunuz kovanlarda anti dip tahtalı mı

  1. Admin dedi ki:

   kaya, kovanların dip tahtası, hem ağaç olmakta hem de plastik taban olarak yapılmaktadır. Ayrıntılar için buraya bakınız… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 9. Mehmet dedi ki:

  Daha once 4 adet karniyol 9 cita diye form doldurmustum. Bunu 5 adet yapabilir miyiz.?

  1. Admin dedi ki:

   Mehmet, paket arılar kargoya çıkmadan bu tür değişiklikleri yapabilirsiniz ama adet olarak yüksek olursa daha erken söyleyebilirsiniz.

 10. Musa dedi ki:

  Nakliye konusunda tam emin olamadım Bulunduğumuz ile teslim yapılıyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   Musa, genel bilgiler burada bulunuyor. http://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/ bakınız lütfen. Genel olarak il bazlı teslimat ama adet yüksekse ve yol üzeri ise yine kendimiz teslim ediyoruz.

 11. Aydin dedi ki:

  Salam aleykum Arici kardaslar men Azerbaycandan yaziyorum acaba ben ari alirsam Azerbaycana Agstafa wehirine ulasa bilirimi ulasmasi icin kac kovan almak gerekli

  1. Admin dedi ki:

   Aydin, yurtdışına arı satışımız yoktur ülke içinde bir çok noktaya bırakıyoruz.

 12. Gürkan dedi ki:

  Ben karniyol paket arı almak istiyorum fiyatlar aynımı

  1. Admin dedi ki:

   Gürkan, arı fiyatları ve paket arı için buraya bakınız… http://www.anaari.gen.tr/satilik-ari/

 13. ahmet dedi ki:

  sistemi çok begendim ama arılara biraz pahalı degimi

  1. Admin dedi ki:

   ahmet, arı fiyatlarına kargo dahil olarak teslimat yapmaktayız.

 14. Ramazan hakkari dedi ki:

  Ben Hakkari’de yazıyorum benim istediğim arı Kafkas 4 kovan 7 çitali ahşap.bu arada hakkariye nasıl ve hangi tarihte ulastiracaksiniz. Selamlar

  1. Admin dedi ki:

   Ramazan hakkari, arılarımızın bulunduğu nokta ile sizin bulunduğunuz nokta çok uzak olduğu için getirme konusunda sorun oluyor. O yüzden dolayı sipariş alamıyoruz yada paket arı teslimat noktalarına gelip alabilirsiniz. https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-dagitimi-yapilan-iller/

 15. isa gezer dedi ki:

  10 adet arı siparişi verdim fiyatı nedir daha önce birkez bu ön ödemeli fiyat konusunda sıkıntı yaşadım güvenli alışveriş için ne önerebilirsiniz

  1. Admin dedi ki:

   isa gezer, paket arı fiyatlarımız burada bulunmaktadır bakınız lütfen… https://www.anaari.gen.tr/paket-ari-siparisi/

 16. isa gezer dedi ki:

  Bu arada Muğla Milas ilçesi teslim ediliyor mu teşekkür ediyorum

  1. Admin dedi ki:

   isa gezer, evet Muğla iline paket arı teslimatlarımız bulunmaktadır.

 17. Muhammet KARAYER dedi ki:

  Sipariş vermiştim teslimatlar ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   Muhammet KARAYER, 15-20 Nisan gibi dağıtıyoruz ve Nisan ayı içinde mutlaka teslim almış olacaksınız.

 18. hüseyin fırat dedi ki:

  Ben 15 tane arıalmak istiyorum 7 tanesi karniyol 8 tanede kafkas yer erzincan

  1. Admin dedi ki:

   hüseyin fırat, dediğiniz şekilde telefon ile görüşme yapılarak siparişiniz alınmıştır.

 19. Hasan dedi ki:

  7 Adet Ana arı siparişi vermiştim 15-20 Nisan 2017 de teslim edilebileceği konusunda mesaj geldi 9 çerçeveli bir paket arı siparişi versem aynı tarihlerde anaarı ve paket arııyı alabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Hasan, malesef bu tarihten sonrakileri mayıs ayının ilk haftasına ertelemek zorundayız.

 20. Servet dedi ki:

  Bende ilgilenmek istiyorum sezon bittimi

  1. Admin dedi ki:

   Servet, evet şuanda paket arı adet olarak dağıtımız bitmiştir ama 40-50 adet üzeri olanlarda yine getirmekteyiz.

 21. Servet dedi ki:

  Şimdi ödeme yapsak seneye hazır olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Servet, size mesaj ile haber veririz ona göre çalışma yaparsınız.

BİR YORUM YAZ