2016 Ana Arı Kampanyası

485
2016 ana arı kampanyası

2016 Ana Arı Kampanyası (Yorum Yap, Ana Arı Kazan)

GÜNCELLEME: Yoğunluktan dolayı ana arı kampanyası 1 ay sonraya ertelenmiştir.

Sitemizi takip eden arıcılarımız bilir ve her yıl yada zaman zaman ana arı kampanyaları düzenlemekteyiz. Şu tarihleri itibari ile 2015 yılı ana arı satışı sezonunu bitirmiş bulunmaktayız. Bir sonraki ana arı gönderimlerimizi 2016 yılının Nisan ayı başı gibi olacaktır.

2016 ana arı kampayası olarak düzenlemiş olduğumuz bu kampanya arıcılarımız teşvik etmek ve ufakta olsa AnaArı.Gen.TR sitesi olarak bir katkımız olmasını istiyoruz. Belki göndereceğimiz ana arı hediyemiz sayı olarak az olabilir ama yine tür hediye dağıtımlarını zaman zaman yapıyoruz. O yüzden sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Ana Arı Üretimlerimiz hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Daha ayrıntılı bilgiler için sitemizi dolaşabilirsiniz. İki çeşit ana arı üretimi yapmaktayız. Damızlık ana arı üretimi ve F1 ana arı üretimi (melez ana arı üretimi) yapmaktayız. Damızlık ana arı üretimlerinden kafkas ana arı üretimi Posof ilçesinde ve yığılca ana arı üretimi ise Yığılca ilçesinde yapmaktayız. F1 ana arı üretim yerlerimiz erken baharda Adana ardından Adıyaman ve Konya illerinde yapılmaktadır. F1 olarak üretimi yapılan ana arılar; kafkas, karniyol, anadolu, belfast, yığılca ve italyan ana arı çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Ana Arı Hediyesine Katılma Şartları Nedir?

a) Kampanyaya katılmak için arıcılık veya ana arı ile ilgili kampanya katıldığınızı dair aşağıda bulunan”Yorum” kısmından mantıklı ve en az bir cümleyi kapsayacak yorum yapmanızdır.
b) Bir kişinin bir adet yorum yapma hakkı vardır. Daha fazla kampanyadan faydalanmak istiyorsanız arkadaşlarınıza yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz. Aynı eposta adresi birden fazla yapılan yorumlar dikkate alınmayacaktır.
c) Lütfen yorum yaparken eposta adresinizi doğru yazınız ki, kazanmanız durumda size eposta aracılığı ile ulaşacağız.

Kampanya Başlangıç Tarihi: 05/10/2015
Kampaya Bitiş Tarihi: 01/06/2016 tarihinde çekiliş yapılacak olup, çekiliş kameralar karşısında olacaktır. Toplam iki (2) kişiye ana arı gönderilecektir. Lütfen eposta adreslerinizi doğru yazınız kazanmanız durumunda size mail adresinden ulaşacağız.

ana-ari

485 Yorumlar

 1. umut fıkaranın ekmegi şimdi 3 tane arım var allah büyük dedim umudu sinegin kanadına bağladım ana verirseniz arım 4 tane olur hayırlı işler ALLAH bereket versin

 2. slm ben arıcılık hakkında hic bisey bilmiyom rakım 1600 1700 hangi arı cinsi olur karakovan yapabilirmiyim arıcılık hakkında nasıl bilgi alabilirim arı bakımı zormu başarızsız olmak istemiyorum simdiden cevabınız icin teşekkürler

 3. Arıcılıga yeni başladım bu yıl havalarda istedigimiz gibi gitmedi bu siteye ilk giriyorum sanırım son günü daha siteyi gezmedim bana cıkarsa hemen bi bölme yabıcam herkeze selamlar,, HADİ hayırlısı

 4. inandırıcı gelmiyor.burdaki kampanyanın maksadı nedir.sizin kazancınız nedir.kampanyanın erişim noktası nedir neyi amaçlılıyor.hedef ???.niye veresiniz ki.reklammı?

 5. Benim görüşüme göre anaarı verimli, oğulcu olmayan ve yavru hastalığına dayanıklı bir anaarı ile çalışmamız arıcının temel kuralı olmalıdır.

 6. Madem arı nesli tükenirse insan neslide bitecek, o zaman arıyı yaşatki insanlar yaşasın.
  Ben anasız yaşadım ama arılarım anasız yaşayamaz mademki herkes kaşığın ağzını kendine çeviriyor, bende kendime isterim inşallah kampanya bana çıkar, TÜM ARICI DOSTLARA SELAMLAR.

 7. Elinizde saf Karnioldan, suni tohumlanmis ana ari bulunuyor mu, Karniolun safligini da belgelemenizi istesem, ve ana ari ile beraber hangi belgeleri yolladiginizi sorsam cok sey mi istemis olurum.. Hayvan bakacaksam önce bölgeme uyumlu olmasina, irkina, safligina, kimlik bilgilerine ve güvenilir bir firmadan alinmasina dikkat ederim …. 19 Mayis 2016

  • Erhan Teke, ülkemizde damızlık olarak üretimi yapılan sadece kafkas ana arıdır. Karniyol ana arılar yurtdışı menşei olmaktadır ve o ülkeden almış olduğumuz damızlık ana arılardan elde edilen ana arılar ise melez yani f1 ana arı olmaktadır. Gerekli evrak isterseniz gönderebiliriz. Daha fazla bilgi için sitemizi incelemenizi ve okumanızı tavsiye ederiz.

 8. Ülkemizde Arıcılığın gelişmesi ve Arı hastalıkları hakkında daha çok bilgilendirme yapılması ve bu konunun geliştirilmesi için daha çok çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum.

 9. İstanbul ve civarı için hangi ırk arı ile çalışmak iyi olur.Herkes F1 kafkas ve karniyol diyor ama sanki italyan arı daha iyi gibi geldi bana.Fikrinizi alabilirmiyim.

 10. Benim bulunduğum bölge Gaziantep’in İslahiye İlçesi.Orta akdeniz de Doğu Akdenize geçit hattı üzerinde.İklim çok değişken öyle ki;Kasım ayı ortalarına kadar,bazende sonuna kadar havalar sıcak gidiyor.Bunun neticesi olarak arılarım yavruya yatıyor,sonra ani bir sıcaklık düşüşü oluyor neticesi yavru çürüklüğü.Hangi tip Ana arı ile çalışmalıyım?

 11. Lösemi hastasıyım. Katışıksız gerçek bal yemem gerekiyor. Bu nedenle kaliteli, güvenli bal bulmam gerekiyor. Arıcılık kursuna katıldım. Kendi balımı kendim üreteceğim. Saygı ve selamlar.

 12. Merhabalar ben de arıcılığa yeni başladım. şuan 2 adet kovanım var ve bunları çoğaltmak istiyorum bir kovana en az kaç çıta arı koymamızda fayda var? Ayrıca ana arı satışınızda gönderim her zaman oluyor mu? İyi çalışmalar.

 13. Merhaba, 2016 yılında arıcılık kursuna katılmıştım. 2 kovan arı ile başladım, İnşallah başarırım. Sitenizi ve sizleri ilgiyle takip ediyorum. Güzel bilgiler alıyor, yeni bakış açısı kazanıyorum. 1 kovanım çok saldırgan, Kurs Hocam anasını bu yıl değiştirme, bu yıl balını ye diyor. Bakalım hayırlısı olsun. Sokulmaya devam. Denizli’den yazıyorum, arıları dağda 720 metre rakıma koydum. Şehrin biraz uzağında, sabit arıcı olacağım. Ana arıyı değiştirmek istesem hangi cinsi alacağıma karar veremedim. Ama sakin bir ırkla çalışmayı isterim. Tavsiyenize ihtiyacım var. Başarılar dilerim. İlginize teşekkür ederim.

 14. Arıcılığa yeni başladım.iki kovan aldım ve böldüm.işin içine girince aklıma o kadar soru geliyorki bende şaşırdım.aradığım cevapların çoğunu sayenizde buluyorum.çok teşekkürler.

 15. Bal dünyanın en kıymetli besini ve bu besini üreten ve soframıza ulaşmasını sağlayan tüm arıcı dostlarımıza teşekkür ediyorum

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here