2019 Yılı Ana Arı Kampanyası

126
2019 yılı ana arı kampanyası 1

Her yıl yapmış olduğunu ana arı kampanyasının bu yıl yine yapmaya başlıyoruz. 2019 yılı ana arı kampanyası için aşağıda bulunan yorumlar kısmına mantıklı ve anlamlı yorum yapmanız yeterlidir. Aynı zamanda yine aşağıda bulunan ana arı kampanyası hakkında video içinde ilgili videonun youtube kanalında da yorum yapabilirsiniz. Her iyi yerdeki yorumunuz da dikkate alınacak olup, torbaya iki isim olarak konulacaktır.

2019 yılı ana arı kampanyası için yorum yapanlar arasında toplam 3 kişiye ana arı gönderilecektir. Ana arılar yeni yılın ana arısı olup, döllü ve yumurtlama garantili olarak kargoya verilmektedir. Kargo ücreti müşterimize ait olup, yoldaki ölme kaybolma durumu bize aittir. Tek yapmanız gereken yorum yapmaktır. Yorum yapan kişiler arasında üç kişiye ana arı verilecektir.

Kampanya Başlangıcı: 12/12/2018
Kampanya Bitiş: 01/06/2019 tarihinde Saat: 23:00’de sonlanacaktır.
Kampanya Sonuçları: 01-05/06/2019 tarihleri arasında yine kamera karşısında çekilecek olup, sitemizde ve youtube kanalında yayınlanacaktır.

Daha önceki yıllar yapmış olduğumuz ana arı kampanyalarını görmek buraya tıklayınız…
2019 yılı için ana arı ve paket arı siparişi verecek olan müşterilerimiz ilgili sipariş formu aracılığı ile verebilirler. Aynı zamanda ülkemizde yapılmakta olan arı ve arıcılık fuarlarına katılmaktayız. Bizleri o fuarlara gelip, Avrasya Arıcılık standında görebilir ve siparişlerini birebirde verebilirler.

2019 yılı için ana arısı hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse; bizden veya bir başka yerden alacağınız ana arılar yeşil renkli olmasına dikkat ediniz. Aynı zamanda bölgeniz için hangi ana arının uygun ve iyi olacağını bölgenizin arıcılık yapan tecrübeli arıcılarımızdan faydalanabilir yada yorumlar kısmından bölgeniz hakkında bitki ve flora gibi özellikler ilgili bilgi verirseniz bizlerde yorumlar kısmında yardımcı oluruz her zaman.


Kampanya katılan ve ana arı hediyesi için yorum yapan herkese teşekkür ederiz.


Bu şekilde yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız bilgilerinizi buraya tıklayarak gönderebilirsiniz.

ana-ari

126 Yorumlar

 1. Bir bölgede hangi arıyla çalışmak gerektiği konusu önemli bir konu fakat benim ülkemizde mevcut tüm arı ırklarını deneme gibi bir düşüncem var çoğu arı ırklarını denedim, denemediğim sadece karpat ve yığılca arıları kaldı onları da en kısa sürede denemeyi düşünüyorum. bir tane karpat ana almıştım fakat tutturamadım. herkese iyi günler bereketli yıllar.

 2. Ana ari yetiştirme videolariniz da basit yöntem le ana ari yetiştirmeyi mümkün se sifirdan başlayarak çekim yaparsanız biz yeni aricılara çok daha iyi olacak.ben2yildir kastamonu da aricilik yapıyorum 5 kovanim var.saygilar

 3. Ben yaklaşık 15 yıllık arıcıyım, ortalama 100 arı ile çalışmaktayım.Gümüşhanede arıcılık yapmaktayım.2018-2019 sezonunda hastalık ve farelerin çokluğu ve kışın kovanlara girmesinden dolayı çok zayiat olacak gibi. Gümüşhane de en verimli arı ırkının Kafkas olduğunu tecrübe ettim. Sanırım sizin arı satışlarınız bu sezonda geçen yıllara göre daha iyi olacak. Sizin üretiminiz olan ana arılardan hiç denemedim, denemek isterim hatta verimli olursa Gümüşhane de satışını da düşünürüm. Paket arı satışı da dahil.Şubatta armasad a katılmayı planlıyorum, tanışmak isterim,görüşmek üzere. iyi çalışmalar ,selamlar.

  • zakir ölmez, tabi ki bekleriz ve her yıl düzenli katılıyoruz. Fuar standlarında AVRASYA ARICILIK olarak görebilirsiniz ve çayımızı içmeye bekleriz.

 4. Öncelikle 2019 yılına kayıpsız bir şekilde girmek dileği ile.Acaba arılığınız hangi bölgede.Birde benim merak ettiğim başka konu ise bucfast arıların sakinlik ve bal verimleri nasıl.ben hataydan yazıyorum.Sizleri memnuniyetle takip ediyorum.hayırlı sezonlar dilerim.

  • İbrahim, tabi yapılabilir ama hemen karşıda ve yakınında insan olmasın sokar başınıza iş açmasın normal şartlarda sokmaz ama vatandaşı gelir başka arı sokar sizin arı soktu diye isyan eder. Dikkat edin..!

 5. Gerçekten yaptığınız paylaşımları takip ediyoruz çok faydalı ve öğretici oluyor çiftçi toplantılarımızda sizden öğrendiklerimizi de paylaşıyoruz.

 6. Merhaba Kandıra köylerinden birinde hobi bahçem ve evim var denemek için bir adet arı almak istiyorum Kafkas ırkı bu bölgeye uygunumdur teşekkürler

 7. Umarım yeni yılda kovanların önünde avuç avuç ölmüş arı ile karşılaşmayız. Devlet arıcılara destek vermek istiyorsa arı dağıtmayı bıraksın bilinçsiz ilaçlamanın önüne geçsin. Geçen yıl elma ve mısır başta olmak üzere yaklaşık kovan başı 1,2 cıta civarı arı kaybimiz oldu. Yetkililer umarım bunun önüne geçer

 8. İyi günler. 2019 yılı geçmiş yaşamınıza göre daha sağlıklı, daha huzurlu, daha mutlu ve bereketli olsun dileklerimle başarılar temenni ederim.
  Kovanlarınızın bazılarının üzerinde tuğla, bazılarında taş varken bazılarının üzeri boş bırakılmış olduğunu izledim. Özel bir sebebi var mı?
  saygılarımla

  • Yıldırım GÖK, biz kendimizce o şekilde not aldık. Yani ordaki bazı arıların ırkları farklı bazıları farklı noktalardan geldi. Gelişimine göre takip edeceğiz hangi arı iyi hangi arı kötü diye.

 9. Merhaba hayırlı bereketli kazançlar dilerim yapmış olduğunuz iş çok önemli ve çok değerli öncelikle bunu belirtmek istiyorum.
  Ben malatya akçadağ da ikamet ermekteyim.
  Daha önce arıcilik yaptım.lakin askere gidince satmak durumunda kaldım.asker den döndükten sonrada istanbula gittim bir zaman orda kaldım ve tekrar memlekete döndüm. Arıcılık yapmayı seviyorum.bundan dolayı tekrardan 6 veya 7 kovan almayı düşünüyorum. 4 adet kafkas ırkı geri kalan 2 veya 3 adet karniol ırkından almak istiyorum.
  Sizin malatya tarafına nakliyeniz varmı acaba.bunu öğrenmek isterim.ayrica şayet kısmet olursa Alacağım arılarında plastik kutularla gelmesini isterim.

 10. Sizin sayenizde bilgi edindim geçen yil kovanlarım eşekarısı saldirisi ile söndü yeni siparişimi verdim. Arilar olmazsa yaşamın sonlanacagini biliyorum küçük torunum geleceği için ve doğal bir yaşam için arilar çoğalmalı. Umarım ana ari bana gelir bana gelirse onu torunum için çoğalacağım

 11. arıcılığı sadece bal olarak düşünmeyin einştain nin söylediğine göre arılar olmasa insanlığın 3 saat ömrü kalırmış .ayrıca tarımda verimi arttırmak amacıyla yurt dışında tarımla uğraşanlar aynı zamanda arıclık yapması popüleritesini arttırmaya devam ediyor bizde yok olmaya başlayan sektörler yurt dışında ne hikmetse canlanıyor dedelerimden dinlerdim hep bizimde arılarımız var diye hatta bende tarladaki damda atıl durumda olan kovan ile başlayacığım önceliğim bal yemek değil ama zamanla satacak düzeye geleceğimi düşünüyorum aynı zamanda organik zeytin üreticisi olarak çiçek zamanı ağaçlardaki toz polen dölleme akışını arttırarak verimi arttıcağını düşünüyorum ve lütfen üretici kardeşlerim fabrikasyon israil menşeili tarım ilaçları ile topraklarımızı öldürmeyelim son zamanda azalan arıların da bunun sonucu olduğunu düşünüyorum

 12. Tarımdaki döllenmenin yüzde doksanını arılar gerçekleştiriyor.Arısız bir tarım düşünülemez. Hatta arı yazmadan tarım bile yazılamaz. Örnek : t ARI m

 13. Evet, ana arı bir koloninin çok şeyidir; ancak her şeyi demek biraz ona fazla yüklenmektir kanımca. Onun isteklerini görmenin, yolunu açmanın bileşkesi başarılı olmak.
  Herkese gönlünce bir sezon diliyorum…

 14. Geçen yıl almış olduğum ana arılardan çok memnun kaldım yeni sezonda da başarılarınızın devamını dilerim hayırlı sezonlar

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here