2016 Ana Arı Kampanyası

487
2016 ana arı kampanyası

2016 Ana Arı Kampanyası (Yorum Yap, Ana Arı Kazan)

GÜNCELLEME: Yoğunluktan dolayı ana arı kampanyası 1 ay sonraya ertelenmiştir.

Sitemizi takip eden arıcılarımız bilir ve her yıl yada zaman zaman ana arı kampanyaları düzenlemekteyiz. Şu tarihleri itibari ile 2015 yılı ana arı satışı sezonunu bitirmiş bulunmaktayız. Bir sonraki ana arı gönderimlerimizi 2016 yılının Nisan ayı başı gibi olacaktır.

2016 ana arı kampayası olarak düzenlemiş olduğumuz bu kampanya arıcılarımız teşvik etmek ve ufakta olsa AnaArı.Gen.TR sitesi olarak bir katkımız olmasını istiyoruz. Belki göndereceğimiz ana arı hediyemiz sayı olarak az olabilir ama yine tür hediye dağıtımlarını zaman zaman yapıyoruz. O yüzden sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Ana Arı Üretimlerimiz hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Daha ayrıntılı bilgiler için sitemizi dolaşabilirsiniz. İki çeşit ana arı üretimi yapmaktayız. Damızlık ana arı üretimi ve F1 ana arı üretimi (melez ana arı üretimi) yapmaktayız. Damızlık ana arı üretimlerinden kafkas ana arı üretimi Posof ilçesinde ve yığılca ana arı üretimi ise Yığılca ilçesinde yapmaktayız. F1 ana arı üretim yerlerimiz erken baharda Adana ardından Adıyaman ve Konya illerinde yapılmaktadır. F1 olarak üretimi yapılan ana arılar; kafkas, karniyol, anadolu, belfast, yığılca ve italyan ana arı çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Ana Arı Hediyesine Katılma Şartları Nedir?

a) Kampanyaya katılmak için arıcılık veya ana arı ile ilgili kampanya katıldığınızı dair aşağıda bulunan”Yorum” kısmından mantıklı ve en az bir cümleyi kapsayacak yorum yapmanızdır.
b) Bir kişinin bir adet yorum yapma hakkı vardır. Daha fazla kampanyadan faydalanmak istiyorsanız arkadaşlarınıza yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz. Aynı eposta adresi birden fazla yapılan yorumlar dikkate alınmayacaktır.
c) Lütfen yorum yaparken eposta adresinizi doğru yazınız ki, kazanmanız durumda size eposta aracılığı ile ulaşacağız.

Kampanya Başlangıç Tarihi: 05/10/2015
Kampaya Bitiş Tarihi: 01/06/2016 tarihinde çekiliş yapılacak olup, çekiliş kameralar karşısında olacaktır. Toplam iki (2) kişiye ana arı gönderilecektir. Lütfen eposta adreslerinizi doğru yazınız kazanmanız durumunda size mail adresinden ulaşacağız.

ana-ari

487 Yorumlar

 1. Merhaba men larva transveri yapdim24nisanda 10 kralica lazim bize amma kifayet qeder erkek ari kovanlarda yok du ne yapa bilerik. Her kovanda 3-4erkek ari oluyor .ne yapmaliyiq .Amma cikmaq uzere olan 4citanin us katlarinda var . 3-4 gune cikarlar .

   • Bende Gerze/Sinopluyum ondan sordum üretim yeriniz orasımı diye 🙂 Aslen kökende eskiden TİLKİLİK adı şimdi Çağlayan olan köydür köklerim.Albayrak yabancı gelmedi yakından tanıdığım ALBAYRAKLAR istanbul ağırlıklı.Şimdi bursada emekli olup arıcılığa bursadan başlayacağım nasip olursa.Saygılar.

     • Ben aynı zamanda doğada ve dağlarda yürüyen biriyim.Gerze,de bir grup doğa sever arkadaş 2015 kasım ayında çukurca alan mevki civarında yürüyümüşler ve fotoraglar paylaşmışlardı.Fotorağların birinde adını bilmediğimiz bir mantar türü yazıp paylaşmışlardı.Aslında o MANTARIN ADIdünyada çok değerli KIRMIZI MANTAR RİSHİ idi ve bu sene inşallah sonbahar yağmurlarında gideceğim.Sizlere kolay gelsin ve başarılarınız devamını dilerim.Saygılar.

     • SEYFETTİN ŞEN, teşekkürler bizde o vakitlerde oralarda oluyoruz görüşmek dileğiyle…

 2. Bir arkadaşım arıcılık yapıyor.Malum oğul aylarındaymışız daha 2 hafta önce öğrendim 🙂 Banada bir oğul verdi önce bedavaydı sonra para peşin kırmızı meşin dedi 🙂 Bende zaten içinde EMEK olan hiç bir şeyi karşılıksız almam.Üretene ve bakana her zaman emeğinin verilmesinden yanayım.Bir sağlık emeklisiyim hobi olur düşüncesiyle başladım 2 hafta önce ama işin içine girince ve özellikle internet üzerinden çok bilgi edindim.O kadar bilgi edindimki bugün oğullara şurup vermeye gittiğimde o da denk geldi ve dediki bu 2.ci kata arılar bir türlü çıkmıyor deyince bende videoda izledim alt kattan 2 petek ballı olanlardan al üst kata koy dedim bak neler olacak dedim.Aynen şunu dedi alla alla öylemi oluyormuş deyince sen dene dedim 🙂 bu gecede yine her zamanki gibi videolar izlerken sizin siteniz denk geldi yaklaşık 1.5 saattir okuyorum gecenin yarısınız geçti şu an tebrik ederim güzel bir düşünceden yola çıkmışsınız inşallah bende sipariş vereceğim.Bursa merkezde oturuyorum bu sene haziranda sipariş kabul ederseniz veririm.Yok olmazsa sene daha tebrübeli olurum ve 3 paket 7 olandan veririm.Herkese hayırlı geceler inşallah ANA arı bana çıkar bu arada 🙂 Saygılar..

 3. iki senedir sitenizi interne ten takip ediyorum çok güzel çalışmalarda bulunuyorsunuz ana arınız dan alan arıcılar gayet başarı buluyorlar benim muğla cinsi arılarım var ve çok agrasif bir yapıya sahipler bir korniyol gibi sakin değil . dünya üstünde diyebilirim ki muğla cinsinden daha agrasif bir yapıda arı cinsi yoktur .>Çalışmalarınızda başarılar dilerim

 4. BU SENE YARADAN BOL KISMETLİ MAHSUL NASİB EDER…İNŞALLAH ….BEN ARILARIMIN CİNSİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM AMA HANGİSİNİ TERCİH ETMEM GEREKTİĞİNİ BİLMİYORUM .AYRICA İTİYORUM Kİ HEM BEREKETLİ OLSUN HEMDE SAKİN VE BOLGEYE UYUMLU OLSUN ( RAKIM 800 VE ÜZERİ AYRICA DAĞLIK BÖLGE) ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM…..SELAMETLE…….

 5. BU SENE YARADAN BOL KISMETLİ MAHSUL NASİB ETSİN…İNŞALLAH ….. BU ARADA KAFKAS CİNSİ ARI İLE YIĞILCA ARI CİNSİ ARASINDA BELİRGİN NE TÜR FARK VAR. MAHSULÜN (BALIN) BEREKETİ İÇİN HANGİSİNİ TERCİH ETMEK LAZIM ÖNERİNİZİ BEKLİYORUM…….SELAMETLE…….

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here