Paket Arıcılık

131
Paket Arıcılık

2019 yılı güncel paket arı ilanı için TIKLAYIN…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Bal Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıda yazılanları dikkatli ve özenle okuyunuz ve aşağıda okuyacağınız yazılar Mart sonu Nisan Ayı içinde dağıtımı yapılacak olan siparişler için geçerlidir.

Paket arı  ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarihler olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Kovanlarımız ahşap ve plastik olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmakta olup, özelliklerini aşağıya yazacağız.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…

Satılık Arı olarak paket arı olarak bir kaç çeşit bulunmaktadır. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı, karniyol arı, anadolu ve belfast arı ırkı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bu yılın yeni ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü geçen yılda aynı şekilde paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Geçen sene nakliye konusunda bazı sorunlar oldu bir kaç tane paket arı dağıtımını yapamadığımızdan paralarını iade ettik. Bu yıl paket arı ve dağıtımda inşallah hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım. Aşağıdaki kovan resimleri temsili değil, kendimize ait özel çekmiş olduğumuz resimlerdir. Plastik kutunun içindeki petekler sizi yanıltmasın, o kutunun içine çerçeveler konulacaktır dikkatli bakıldığı zaman çerçeve yerleri fark edeceksiniz.

PAKET ARI 1 (Özel Ahşap ve Plastik Kutu): Bu paket arımız 5-7-9 çerçeveli plastik ve ahşap ruşet kovanlarda oluyor ve bu ruşet kovanlar 8-10 çerçeve alacak şekilde ayarlıyoruz. Siz 5 çerçevelik bir arıda alsanız biz yine bu arıyı 8 ve 10 çerçevelik ruşet kovanlara koyuyoruz. Bu şekilde yapmamızın nedeni, taşıma kutularını standart olarak 8 ve 10 çerçeveliktir. Taşıma kutularını yine arı bölmelerinde ve başka türlü değerlendirebilirsiniz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir o yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2017 Nisan ayında alacağınız ana arı 2016 yılının en son ayındaki ana arıdır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız.

5 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 5 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevede günlü olmaktadır. FİYAT: 240 TL

7 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeve olarak satın alacağınız arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olup, 1 çerçevesi ise günlü yumurtalı halde olmaktadır. FİYAT: 280 TL

9 Çerçeveli Ahşap ve Plastik Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7-8 çerçeve yavrulu olup, son 1 ve 2 çerçevesi ise günlü yumurtalı olmaktadır. FİYAT: 330 TL

PAKET ARI 2 (Sıfır Arı Kovanı): Bu paket arımız çerçeveli normal kovanlarda olup, tek katlı ve çift katlı olarak fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda üretimi yapmış olduğumuz arı kovanların tabanları plastik kovanlarda bulunmakta olup, fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Kovanlarımız standart kovanlardır ve Türkiye’nin her köşesindeki çerçeve ve kovanlar ile uyumludur. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 ve 47,5*22 boyutlarında olmaktadır. Kovan ile almak isteyen müşterilerimiz bu paketi seçebilir ve daha sonrasında kovan almak işi ile uğraşmazlar. Arının özellikleri olarak yukarıda belirttiğimiz şekildedir, buradaki tek fark kovanlı olmasıdır.

5 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 300 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

7 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 340 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

9 Çerçeveli Tek Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 390 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

Yukarıda yazılı olan tek katlı sıfır kovanlar için belirlemiş olduğumuz fiyatlardır. Aynı zamanda müşterilerimiz tek katlı kovanı katı ile birlikte yani üstlüğü ile istiyorlarsa aşağıda şekilde fiyatlar geçerli olacaktır.

5 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 330 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 380 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

9 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 430 TL (Plastik taban kovan istenirse 25 farkı var)

PAKET ARI 3 (İkinci El Arı Kovanı): Bu paketimizde yukarıda saymış olduklarımız arı çerçeve sayısı aynı olup, sadece kovan sıfır değildir. İkinci el olarak vermiş olduğumuz kovanlar 1 yıllıktan tutun 4-5 yıllık olanlarda vardır. Kovanlar yine sağlam ve dayanıklıdır. Sizin işinizi uzun yıllar görecektir. 

5 Çerçeveli İkinci El Tek Katlı Kovanlı Paket Arı:  FİYAT: 260 TL (Taban ahşap olup, üst katı yoktur.)

7 Çerçeveli Çift Katlı Kovanlı Paket Arı: FİYAT: 310 TL (Taban ahşap olup, üst katı yoktur.)

9 Çerçeveli Çift Katlı Paket Arı: FİYAT: 360 TL (üTaban ahşap olup, üst katı yoktur.)

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca paket arılarda 5 adet ve altındaki ödeme peşin alınmaktadır. Paket arı alımlarda yarısı peşin yarısı kapıda ödemesini almaktayız. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri telefon ile DEĞİL sipariş formu aracılığı ile alıyoruz. 
Burada okuduğunuz yazılar güncel olmayabilir. Bulunduğumuz yıl için en güncel ilanlarını görmek için aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…


ana-ari

131 Yorumlar

 1. PAKET ARI TESLİMİ MART SONU YADA NİSAN BAŞI DEMİŞTİNİZ ŞİMDİ YORUMLARDA NİSAN AYI İÇİNDE DİYORSUNUZ. NİSANIN BAŞIMI SONUMU BİLGİ VERİRMİSİNİZ ONA GÖRE SİPARİŞ VERECEKTİM

 2. Cihan bey. Paket arı için ödemeyi yaptım. Bilginiz olsun. Şimdi sizden haber mi bekliycez. Birde şefim aman benim arı kafkas olsun o konuda çok dikkat ederseniz çok memnun olurum.

  • SAMET, sipariş ve paket arı ödemesi için teşekkürler. Konu ile ilgili telefon ile de bilgi verilmiştir. Hangi ırkı seçiyorsanız, o ırkı getirmekteyiz.

 3. paket arıcılık başlığı altındaki fiyatlar satılık arı başlığı altındaki fiyatlardan farklı haberiniz olsun düzeltirseniz iyi olur bir de site çok karışık labirent gibi her başlıktan her yerde var güncelleme yapar sadeleştirirseniz çok güzel olur şu an hesap kitap aşamasındayım inşallah ben de sizden arı alacağım

  • MURATMURAT, uyarınız çok teşekkür ederiz. Güncel olarak SATILIK ARI bölümü tutuyoruz. Diğer yazılarda dediğiniz gibi bazı hatalar olabiliyor şimdi onları da düzelttik. Tekrar teşekkürler

 4. merhaba, paket şeklinde çıtasız , yavrusuz , balsız sadece ana arı ve işçi arılardan oluşan paket satışınız var mı? varsa fiyatı nedir??

 5. Selamün aleyküm hayirli işler ben 4 kovan çift katli olmak üzere sipariş vermek istiyorum fakat kovan hakkında bilgi verirmisiniz ağaç cinsi ölçüleri falan bide çanakkale gelibolu ya teslimat yapıyormusunuz.

  • metın, tam olarak adrese teslim yapmıyoruz ama yol üzeri güzergahında bir yerde iseniz bırakırız. Genel olarak il merkezlerine ve yol üzeri ilçelere uğrayıp bırakıyoruz.

  • Ahmet, malesef şuanda Elazığ için paket arı dağıtımı yapamıyoruz bizim için çok uzakta kalıyor. Kayseri iline geliyoruz oraya gelip alma imkanınız olursa değerlendirin.

 6. Selamın aleyküm hayırlı işleriniz olsun,benim iki sorum olacak 1. Si yeriniz nerde kendimiz alabiliyormuyuz arıları,2.si benim kendi kovanlarımla gelip çıta almadan serpme alma imkanım varmı.

  • Aziz yılmaz, as. Tabi ki gelip yerimizden de alabilirsiniz. Öncesinde haber verin ve sipariş adetinizi bildirin. Serpme olarak arı satışımız yoktur.

  • isa, tabi ki gelip alabilirsiniz ama zaten bizi dağıtım illeri arasındaysanız biz kendimiz getiriyoruz. Açık adres için bizi arayıp sorabilirsiniz.

 7. Merhaba. Size bu yorumu Antalya’dan yazıyorum. Kışın deniz seviyesinde yazın ise 1500 metrelerde yaylaya çıkıyoruz. Bulunduğum bölgede çam ağacı yoğunlukta olmakla birlikte kır çiçeği ve kekik bulunmakta. Hangi ana arıyı almam konusunda yardımcı olur musunuz?

 8. Nisan ayında alacağım 9 çerçeve ari kestane zamanı olan haziranın ilk haftasına üst katı nekadar doldurur ve bu bölgede genelde Kafkas melezi f1 kullanılıyor benim arastirmalarimda karniol arının daha verimli olacağını düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz.

  • Serkan, kafkas arısının çalıştığı bir çok yerde karniyol arısından da verim alabilirsiniz çok yüksek rakımlı bir yer olmadığı müddetçe ve tam olarak yerinizi belirtmediğiniz için net bir şey demek doğru olmaz.

 9. Selamünaleyküm kocaeli kartepe de kestane için karniol arı düşünüyorum katlı kovanlarda üst katta çerçeveler varmı ve kovanların aynı olması açısından boş katlı kovan satıyorsunuz

  • Serkan, as. Normal olarak boş kovan satışımız yoktur. Ama dediğiniz şekilde arı alan müşterilerimize 10 çerçeveli arı kovanı veriyoruz ve fiyatlar sitemizde belirtildiği gibidir. Üst katta da çerçeveleri 10 adet olarak vardır.

  • erkan, belirtmiş olduğunuz paket arı için olabilir önümüzdeki haftaya 25 Ekim 2016 tarihi itibari ile paket arılar ile ilgili gerekli açıklama sitemizde olacaktır.

 10. Merhabalar suan elimde bir ari irki var anadolu kafkas kirmasi diye verdiler ama cok saldirgan kovanin kapagini acmanla birlikte 15. 20 ari hemen saldiriya geciyor tabi ilem suresi uzadikca saldiran ari sayisi artiyor ne kadar koruk verisen ver banamisin demiyor ozellikle yuzuk konrollerinde cok sikinti yasiyorum ari kiyafetinin ustunden bile sokuyor ari bakimi esnasinda 300m kare cevresinde ne varsa saldiriyor. Sizce cinsi ne olabilir. Eskisehirde sert iklimi kisi rahat gecirecek ne onerisiniz. Saygilar

  • Mehmet, bu şekilde arının ırkını tespit etmek çok zor. Ana arılar ve arılar zamanla melezleşerek sertleşir ve orjinal ırklarından uzaklaşmaktadır. Zaman zaman belirli yıllarda ana arı değişimi yaparak bu sorunu aşabilirsiniz.

 11. Eskisehir seyitgazi de sabit aricilik yapiyorum irk olarak ne tavsiye edersiniz sizinde bildiginiz gibi iklimi sert geciyor ilk baharda bile kar yagdigi oluyor kisi rahat gecirebilecek yazinda guzel bal yapacak ne onerisiniz saygilarimi sunuyorum.

  • engin, bölgenizde bulunan arıcılardan öncelik olarak destek alın lüften ardından bulunduğunuz yer ile ayrıntılı bilgi vermeniz durumunda yardımcı olmaya çalışırız.

 12. S.A
  Ben Sakarya, kuzulukta bulunmaktayim.
  Bahcemiz ari kayniyor, yonca ve cok cesit bitkiler var.
  Cimenlik alana yada yoncalik alana adim atamiyoruz.
  Hangi cinsi onerirsiniz?
  Ve organik kovanlar cok guzel gorunuyor, buraya uygunmudur?
  Uygun kovan ve malzemeler icin fiyat verebilirmisiniz?!
  Yani, aricilik demeyelim ama amator biri icin, gerekli olacak malzemeler ve tabi ari adedi ve kralice ari fiyati rica ediyorum.
  Saygilarimla,

 13. Merhaba arıcılığa yeni başlıyorm. Bir kovanım var.cok iğneliyorlar cinsi sanırım anadolu.rahat çalışabileceğim bir ırk önerirseniz iki kovan almayı düşünüyorum.istanbul beykoz .

  • celal, karniyol arı ırkı ile çalışabilirsiniz yada bu arıların ana arıların değişimi yaparak karniyol ana arı ile değiştirebilirsiniz.

 14. YORUM DA OKUDUĞUM KADARIYLA YEDİ CERCEVELİ KOVANIN KARGO ÜCRETİNİN 10-12 TL ARASINDA OLDUĞUNU YAŞMIŞSINIZ GECEN YAZ SİZDEN 3 ADET ANA ARI ALMIŞTIM 20 TL KARGO ÖDEDİM..BU BİR ÇELİŞKİ DEĞİLMİ..BEN SİZE 15TL KARGO BEDLİNİDE ÖDESEM SONRA KARGO ŞUBESİNDE ZORLUK YAŞAMASAK İYİ OLMAZMI..

  • KENAN ÖZMEN, geçen yıl öyle bir durum olduğuna üzüldük konu hakkında bize geri dönüş yapıp bildirebilirdiniz. Çünkü bizim kargo ile anlaşmamız var o parayı alamazlar. Eğer o şekilde yapmak istiyorsanız siz ödemesini yapın tekrar kargo herhangi bir ödeme yapmayınız.

 15. Merhaba benim arıcılık yapacağım bölge 1800 metre nektar bol yayla havasında bir bölge pazarladığınız ana arılı kovanı hangi ana cinsi olabilir ben şimdi size iki adet paket kovan siparişi verisem bana ne zaman arıyı gönderirsiniz nisan 15 den evvel olasın bilginizi bekliyorum ona göre siparişimi vereyim

  • fatih, italyan ana arı satışımız vardır ama italyan paket arı satışımız yoktur. Diğer arıların ülkemiz geneli yaşam alanı daha geniş olduğu için diyebiliriz.

  • mehmet günel, paket arıların teslimatı Nisan ayının ilk haftası gibi başlayıp o ay içi bitecektir sipariş önceliğinde göre gönderimler yapılacaktır.

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here