Paket Arıcılık

139
Paket Arıcılık

2019 yılı güncel paket arı ilanı için TIKLAYIN…

Değerli müşterilerimiz, Avrasya Arıcılık olarak kaliteli ve doğru teknikler ile ana arı üretimi yapmaktayız. Bazı dönemlerde ve belirli tarih aralıklarında paket arı satışımız olmaktadır. Bu belirli tarihleri sitemizde yayınlamaktayız yada yine bu yazının içeriğinde tarih belirtilir. Aşağıda yazılanları dikkatli ve özenle okuyunuz ve aşağıda okuyacağınız yazılar Nisan Ayı içinde dağıtımı yapılacak olan siparişler için geçerlidir.

Paket arı ile ilgili siparişlerimiz dönem dönem değişiklik göstermektedir. Belirli dönemlerde alınan siparişe göre çerçeve ve fiyat değişiklikleri yapmaktayız. Teslim tarihi olarak yazımız içeriğinde belirtilen tarihler olmaktadır ama malum arıcılık mesleği hava şartlarına bağlı olarak bir kaç gün farklılık gösterebilmektedir. Kovanlarımız ahşap ve plastik olmaktadır ve çerçeve sayısına göre ayarlanmakta olup, özelliklerini aşağıya yazacağız.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…

Satılık Arı olarak paket arı olarak bir kaç çeşit bulunmaktadır. Paketlerin özelliklerine geçmeden önce her ırktan arı satışımız yoktur sadece kafkas arı, karniyol arı, anadolu ve belfast arı ırkı paket arı satışlarımız vardır. Yani sipariş verdiğiniz zaman sipariş kısmından ırkını seçmelisiniz ki bizlerde paketinizi ona göre ayarlayalım. Paket arıların ana arısı ise bu yılın yeni ana arısı olup, kendi ırkından olan yeni ana arılarıdır.

Güven konusunda aklınızda en ufak bir sorun olmasın. Çünkü geçen yılda aynı şekilde paket arı dağıtımlarını yaptık ve ana arı sezonu boyunca da ana arı satışı yaptığımızdan dolayı güven önceliklidir. Geçen sene nakliye konusunda bazı sorunlar oldu bir kaç tane paket arı dağıtımını yapamadığımızdan paralarını iade ettik. Bu yıl paket arı ve dağıtımda inşallah hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Telefon ile aramadan önce aşağıda yazılanları iyice okuyalım. Aşağıdaki kovan resimleri temsili değil, kendimize ait özel çekmiş olduğumuz resimlerdir. Plastik kutunun içindeki petekler sizi yanıltmasın, o kutunun içine çerçeveler konulacaktır dikkatli bakıldığı zaman çerçeve yerleri fark edeceksiniz.

2019 Paket Arı Fiyatları: 

PAKET ARI -1 (Özel Plastik Kutulu olarak): Bu paket arımız 6-7-8-9 çerçeveli plastik kutular ile ayarlanmakta olup, ona göre nakliyesini yapmaktayız. Kıştan çıkan arıların çerçeve sayılarına ve ırklarına göre ayrılır ve ona göre paketlemesi yapılıp, Türkiye’nin her iline sahiplerine arıları teslim etmekteyiz. Ana arısı ise istemiş olduğunuz paket arının ırkından olan bir önceki yılın ana arılarıdır. Analar her yıl değişmektedir. 2019 Nisan ayında alacağınız ana arı 2018 yılına ait ana arılardan oluşturmaktadır. Ayrı kargo ve paket ücreti yoktur. Aşağıda yazılanların dışında farklı bir ücret ödemezsiniz. Arıları biz kendi aracımız ile il ve ilçelere bırakmaktayız. Kapı teslimi değil, belirli noktalara bırakmaktayız.

6 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 6 çerçeve olarak satın alacağınız arıda yaklaşık olarak 4 çerçevesi yavrulu (kapalı/açık/günlü) olur. Bütün çerçevelerin üzeri yine baskın olarak arı bulunur. FİYAT: 330 TL

7 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 7 çerçeveli plastik kutulu arıda ortalama olarak 4-5 çerçevesi yavrulu ve ballı olmaktadır. Yine çerçevelerin hepsi üzeri yoğun olarak arısı bulunmaktadır. FİYAT: 370 TL

8 Çerçeveli Plastik Kutulu Paket Arı: 8 çerçeveli olarak paketleme yaptığımız arılarda ise ortalama 6 çerçevesinde kapalı ve açık yavru olup, 2 çerçevesi yine yoğun olarak arısı vardır. FİYAT: 410 TL

9 Çerçeveli Ahşap Kutulu Paket Arı: 9 çerçeveli olarak satın almış olduğunuz bu arımızda 7 çerçevesi oratlama yavrulu olup, bütün çerçevelerin üzeri yayınlamı olduğumuz videodaki gibi yoğun arısı olur. FİYAT: 460 TL

PAKET ARI -2 (Yeni Arı Kovanı – Plastik Tabanlı olarak): Bu paket arımız çerçeveli normal kovanlarda olup, tek katlı ve çift katlı olarak fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda üretimi yapmış olduğumuz arı kovanların tabanları plastik tabanlıdır. Kovanlarımız standart kovanlardır ve Türkiye’nin her köşesindeki çerçeve ve kovanlar ile uyumludur. Çerçeve ölçüleri olarak 48*23 ve 47,5*22 boyutlarında olmaktadır. Kovan ile almak isteyen müşterilerimiz bu paketi seçebilir ve daha sonrasında kovan almak işi ile uğraşmazlar. Arının özellikleri olarak yukarıda belirttiğimiz şekildedir, buradaki tek fark kovanlı olmasıdır.

6 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 420 TL
7 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 460 TL 
8 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 500 TL 
9 Çerçeveli Tek Katlı Plastik Tabanlı Paket Arı: : 540 TL 

Yukarıda yazılı olan tek katlı sıfır kovanlar için belirlemiş olduğumuz fiyatlardır. Aynı zamanda müşterilerimiz tek katlı kovanı katı ile birlikte yani üstlüğü ile istiyorlarsa kat farkını ödeyerek alabilir. Katını almak istediğinizi Paket Arı Sipariş formunu doldururken adres kısmında ikinci katını da istiyorum diye yazmanız yeterlidir. Kat Farkı: 50 TL

PAKET ARI -3 (Silkeleme Arı): Ortalama olarak 7-8-9 çerçeveden oluşan bir kovandan alınan çerçevelerin silkeleme usulü ile bir aparatın içine oğul şeklinde paketlenerek yapılmasıdır. Dünya genelinde genel kabul görmüş olan paket arı sistemi bu şekilde yapılmaktadır. Fiyat: 300 TL

DİKKAT: Öncelik olarak yukarıda yazılanları dikkatli bir şekilde okuyunuz ve ardından siparişinizi geçin. Arıları kendi aracımız ile dağıttığımız için her yere girip çıkamıyoruz. Belirli güzerganlara gelip arılarınızı alabilirsiniz. Bu güzergahlar il ve ilçeler olarak dağıtım yapıyoruz. Eğer bizim yol üzerinde ise zaten biz bırakırız yine bizi çok yolumuzdan etmeyecekse yine bırakmaya çalışırız. Çünkü, aracımız arı yüklü olduğu için fazla zaman kaybetmeden o arıların sahiplerine teslim edilmesi gerekmektedir. Paket arı alımlarda yarısı peşin yarısı kapıda ödemesini almaktayız. Belirli bir ödeme alınmadan paket arı getiremiyoruz.

Bulunduğunuz yöreye uygun hangi arı ırkı ile çalışmanız gerektiğini bilmiyorsanız, öncelik olarak çevrenizdeki tecrübeli arıcıların görüşlerini alabilirsiniz. Yada bizlere aşağıda bulunan Yorumlar kısmından yöreniz hakkında yükseklik, flora ve bitki örtüsü hakkında bilgiler verirseniz yardımcı olmaktayız. Satılık arı hakkında kafanıza takılan sorularınız olursa aşağıdaki Yorumlar kısmından lütfen sorunuz.

Kafanıza takılan herhangi bir soru yoksa güvenli bir şekilde gönül rahatlığı ile paket arı siparişinizi verebilirsiniz. Siparişleri telefon ile DEĞİL sipariş formu aracılığı ile alıyoruz. 
Burada okuduğunuz yazılar güncel olmayabilir. Bulunduğumuz yıl için en güncel ilanlarını görmek için aşağıdaki linke tıklayarak görebilirsiniz.

Burası güncel olmayabilir. Güncel arı satışı için TIKLAYIN…


ana-ari

139 Yorumlar

 1. paket arıcılık başlığı altındaki fiyatlar satılık arı başlığı altındaki fiyatlardan farklı haberiniz olsun düzeltirseniz iyi olur bir de site çok karışık labirent gibi her başlıktan her yerde var güncelleme yapar sadeleştirirseniz çok güzel olur şu an hesap kitap aşamasındayım inşallah ben de sizden arı alacağım

 2. Selamün aleyküm hayirli işler ben 4 kovan çift katli olmak üzere sipariş vermek istiyorum fakat kovan hakkında bilgi verirmisiniz ağaç cinsi ölçüleri falan bide çanakkale gelibolu ya teslimat yapıyormusunuz.

 3. Merhaba. Size bu yorumu Antalya’dan yazıyorum. Kışın deniz seviyesinde yazın ise 1500 metrelerde yaylaya çıkıyoruz. Bulunduğum bölgede çam ağacı yoğunlukta olmakla birlikte kır çiçeği ve kekik bulunmakta. Hangi ana arıyı almam konusunda yardımcı olur musunuz?

 4. Nisan ayında alacağım 9 çerçeve ari kestane zamanı olan haziranın ilk haftasına üst katı nekadar doldurur ve bu bölgede genelde Kafkas melezi f1 kullanılıyor benim arastirmalarimda karniol arının daha verimli olacağını düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz.

  • Serkan, kafkas arısının çalıştığı bir çok yerde karniyol arısından da verim alabilirsiniz çok yüksek rakımlı bir yer olmadığı müddetçe ve tam olarak yerinizi belirtmediğiniz için net bir şey demek doğru olmaz.

  • Serkan, as. Normal olarak boş kovan satışımız yoktur. Ama dediğiniz şekilde arı alan müşterilerimize 10 çerçeveli arı kovanı veriyoruz ve fiyatlar sitemizde belirtildiği gibidir. Üst katta da çerçeveleri 10 adet olarak vardır.

 5. Merhabalar suan elimde bir ari irki var anadolu kafkas kirmasi diye verdiler ama cok saldirgan kovanin kapagini acmanla birlikte 15. 20 ari hemen saldiriya geciyor tabi ilem suresi uzadikca saldiran ari sayisi artiyor ne kadar koruk verisen ver banamisin demiyor ozellikle yuzuk konrollerinde cok sikinti yasiyorum ari kiyafetinin ustunden bile sokuyor ari bakimi esnasinda 300m kare cevresinde ne varsa saldiriyor. Sizce cinsi ne olabilir. Eskisehirde sert iklimi kisi rahat gecirecek ne onerisiniz. Saygilar

  • Mehmet, bu şekilde arının ırkını tespit etmek çok zor. Ana arılar ve arılar zamanla melezleşerek sertleşir ve orjinal ırklarından uzaklaşmaktadır. Zaman zaman belirli yıllarda ana arı değişimi yaparak bu sorunu aşabilirsiniz.

 6. Eskisehir seyitgazi de sabit aricilik yapiyorum irk olarak ne tavsiye edersiniz sizinde bildiginiz gibi iklimi sert geciyor ilk baharda bile kar yagdigi oluyor kisi rahat gecirebilecek yazinda guzel bal yapacak ne onerisiniz saygilarimi sunuyorum.

 7. S.A
  Ben Sakarya, kuzulukta bulunmaktayim.
  Bahcemiz ari kayniyor, yonca ve cok cesit bitkiler var.
  Cimenlik alana yada yoncalik alana adim atamiyoruz.
  Hangi cinsi onerirsiniz?
  Ve organik kovanlar cok guzel gorunuyor, buraya uygunmudur?
  Uygun kovan ve malzemeler icin fiyat verebilirmisiniz?!
  Yani, aricilik demeyelim ama amator biri icin, gerekli olacak malzemeler ve tabi ari adedi ve kralice ari fiyati rica ediyorum.
  Saygilarimla,

 8. YORUM DA OKUDUĞUM KADARIYLA YEDİ CERCEVELİ KOVANIN KARGO ÜCRETİNİN 10-12 TL ARASINDA OLDUĞUNU YAŞMIŞSINIZ GECEN YAZ SİZDEN 3 ADET ANA ARI ALMIŞTIM 20 TL KARGO ÖDEDİM..BU BİR ÇELİŞKİ DEĞİLMİ..BEN SİZE 15TL KARGO BEDLİNİDE ÖDESEM SONRA KARGO ŞUBESİNDE ZORLUK YAŞAMASAK İYİ OLMAZMI..

  • KENAN ÖZMEN, geçen yıl öyle bir durum olduğuna üzüldük konu hakkında bize geri dönüş yapıp bildirebilirdiniz. Çünkü bizim kargo ile anlaşmamız var o parayı alamazlar. Eğer o şekilde yapmak istiyorsanız siz ödemesini yapın tekrar kargo herhangi bir ödeme yapmayınız.

 9. Merhaba benim arıcılık yapacağım bölge 1800 metre nektar bol yayla havasında bir bölge pazarladığınız ana arılı kovanı hangi ana cinsi olabilir ben şimdi size iki adet paket kovan siparişi verisem bana ne zaman arıyı gönderirsiniz nisan 15 den evvel olasın bilginizi bekliyorum ona göre siparişimi vereyim

Düşünce ve görüşünüz nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here